Verdachte van roofoverval gearresteerd Kostelijke opvoering van Figaro's Bruiloft Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk £e$eïó bpjidltexi! AGENDA Zevenhonderd leerlingen deden schriftelijk verkeersexamen Verlaten aanbiddergetuigdetegen zijn Dulcinea Woningbouwlening een succes Speurhonden roken aan regen/as Tweede verdachte voortvluchtig Gekleed in nieuwe kleren Franse esprit bij de Nederlandse Comedie De slachtveemarkt van Maandag Kamerplanten en hun verzorging De gedragingen van de familie Zwart De Rijp Politierechter moest slordige familie relaties uitrafelen LAATSTE NIEUWS Opbrengst beide leningen 10 millioen gulden Arts kreeg een jaar voorwaardelijk Zacht voorjaarsweer DÏNSDXG 11 MAART 1953 De Rijkspolitie te Bergen is gistermiddag overgegaan tot arrestatie van de 24-jarige electricien J. van der V. te Alkmaar, die er van wordt verdacht be trokken te zijn geweest bij de roofoverval op de bejaarde landbouwer Akkerman bü Schoorldam. De tweede verdachte, die eveneens in Alkmaar woonde, is voort vluchtig. Aan de arrestatie van Van der V. is een uitgebreid onderzoek vooraf gegaan. Zo werd door de gemeentepolitie op verzoek van de districtsrecherche gistermorgen vroeg met speurhonden de omgeving van de Van der Woudestraat afgezocht. Met behulp van een regenjas werden de honden steeds weer op het spoor gebracht, dat tenslotte leidde tot de aanhouding van de electricien. De tweede verdachte, Gerardus Jo hannes H., is op 9 Maart 1912 in Harenkarspelgeboren. Hij is gekleed in een nieuw, lichtgrijs effen tropical costuum, draagt nieuwe, 'lichtbruine lage schoenen met pararubberkolen, een nieuw zilvergrijs overhemd met slappe boord en een lichtgele regen jas. Verder draagt hij een wollen vest, waarvan de borst grijs en de mouwen wijnrood van kleur zijn. Zijn signale ment luidt: lengte 1.77 a 1.80 m., flink postuur, blond krullend haar, blauwe ogen en een dikke bovenlip. Hij heeft een rood vlekje op de neus rug, tengevolge van juist genezen verwondingen. H. is vanaf de neus wortel tot onder beide ogen blauwgrijs of geelblauw getint. Zij die hem aan treffen gelieven zich onmiddellijk in verbinding te stellen met de Rijkspo litie te Bergen. Wachtmeester der Rijkspolitie in hoger beroep vrijgesproken Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vanmorgen het vonnis van de recht bank te Alkmaar (vrijspraak) tegen de 38-jarige wachtmeester eerste kiasse der rijkspolitie te water E. L. uit Zwolle be vestigd. De wachtmeester, die in 1950 postcommandant in Medemblik was, was valsheid in geschrifte (met decla raties voor een toeslag voor extra dienst buiten zijn standplaats) ten laste gelegd. Veertien dagen geléden had de proc.-generaal veertien dagen hechtenis geëist. Opbrengst collecte voor Westerlicht Wy konden gisteren reeds melden dat de opbrengst van de huis- en straatcollecte voor Westerlicht waar schijnlijk f 4000 zou bedragen. Het juiste bedrag is nu bekend geworden. Het is f 3653.37, zeker een verblijdend resultaat. Fietser door winkelruit Gisteravond om kwart over negen reden twee wielrijders van de Lange- straat uit de Houttil in, waar de eerste van hen in botsing kwam met een derde -fiètseiv die "midden öp de 'weg reed. De achterste wielrijder trachtte een aanrijding te vermijden, reed ech ter het trottoir op en verbrijzelde een ruit in het portiek van de firma Put man. DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: Sirene van Atlantis (18 jaar): Victoria Theater, 8 uur: Tripoli (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 j.) Harmonie Theater, 8 uur: Misdaad op bestelling (18 jaar). Gulden Vlies, 8 u*jr: Concert Swee- linck-kwartet. Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: „De Bever" Emmastraat 36. WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 uur: Ali Baba en de 40 rovers; 8 uur: Sirene van Atlantis (18 jaar)Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Tripoli (14 jaar); Rex Theater, 2.30 uur 8 uur: Morgen is te laat (14 jaar); Harmonie Theater, 2 30 en 8 uur: Misdaad op bestelling (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Filmavond „Tus sen Indus en Ganges". Openbare Leeszaal, 9 uur: Ledenver gadering. Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 4.05 16.16 Woensdag 4.33 16.43 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 4.10 16.21 10.10 22.21 Woensdag 4.38 16.48 10.38 22.48 plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. liet is wel duidelijk, dat de brand in „Westerlicht" cie pennen van vele abonnees in beweging heeft gebracht. Zij hebben evenwel geen nieuwe gezichtspunten naar voren kunnen brengen naast de officiële bericht geving, welke wij publiceerden, en datgene, dat wij uit eigen onder zoekingen te weten zijn gekomen En aangezien de plaatsruimte nog altijd „duur" is, menen wij deze reacties nu terzijde te kunnen leggen Bekende Alkmaarder in nood De heer P. de B. te Allernaar schrijft ons, dat de heer Piet Kleimeer, 82 jaar. bij vissers en niet-vissers bekend, ern stig ziek is. Zijn woning in de Bloem- straat schijnt schandelijk te zijn. „Een varken woont beter dan die man". Misschien kunnen wij gezamenlijk 'iets doen? Naschrift van de redactie: Piet Kleimeer heeft ve^e vrienden. Hij loordt nu verpleegd in het Centraa Ziekenhuis. Wie verlicht zijn oude dag een beetje? Meer verlichting De heer E. B. te Alkmaar schrijft, dat alle weggebruikers met verlangen de opening van de Friesebrug tege moet zien. Teneinde evenwel te voor komen, dat de eerste aanrijding bij de nieuw brug spoedig zal moeten wor den geregistreerd, wijst hij erop, dat verlichting, of noodverlichting, moet worden aangebracht op het kruispunt van de nieuw aangelegde weg a.d. Friesewegzijde, waar thans het ANWB. bord staat. „Uit het rijden van automo bilisten en wielrijders op dit kruis punt bij avond valt op te maken, dat de duisternis en onbekendheid met de situatie hen parten speelt". Naschrift van de redactie: Hetgeen wij ter overweging aan de bevoegde autoriteiten geven. WIJ maken er de schrijvers van stuk- ken voor deze rubriek op opmerk zaam, dat wij nimmer kunnen overgaan tot het plaatsen van ingezonden stuk ken, die een persoonlijke kwestie be handelen. Zaken, waarover geschreven wordt, moeten in het algemeen belang zijn. Zo moeten de DUW-arbeiders uit Heiloo, die te Bergen aan Zee werk zaam zijn, zich tot de bevoegde instan ties wenden. Geschillen als door hen beschreven kunnen via een dagblad niet worden opgelost. Hetzelfde geldt voor inzenders, die moeilijkheden hebben met huizenbouw De rubriek „Lezers spreken" is een pu bliek forum; géin plaats, wiarop men persoonlijke moeilijkheden kan afrea ,cren. LIET is me niet helemaal duidelijk ge worden of Pierre Auguctin Caron de Beaumarchais de opvoering van zijn Bruiloft van Figaro zo gezien heeft als de twintigste eeuwse regisseur Johan de Meester van de Nederlandse Come die. Ik weet zelfs niet of de acteurs van deze groep 't er bij de voorstelling, gis teravond in het Gulden Vlies, niet wat dikker hebben opgelegd dan bij andere vertoningen het geval is geweest. In sommige luidruchtige taferelen liep de toneelbeweging enigszins in de war, niet als gevolg van een gebrek aan toneelruimte, maar wel door een al te uitbundige charge van de bijrollen van Antonio (Johan Elsensohn), Barthoio, de geneesheer (Hans Kaart) en griffier Grijpstuiver (Bob Goedhart). Dat was jammer, want De Beaumarchais is zo spits en geestig Frans, dermate vol esprit, dat hij de plompe Hollandse leut (om geen ander woord te gebruiken) best kan missen. Hij werd er op die ge lukkig spaarzame momenten zelfs min der van. Laat dit de enige aanmerking zijn op een overigens zeer frisse en vaak zelfs fijnzinnige opvoering van dit achttiende eeuwse Franse stuk, dat volkomen werd aangevoeld en tot in de. puntjes werd gèspeèld doof de kamenier van de "Gravin, Suzanne van Lous Hensen, Figaro zelf van Fons Rademakers, de Gravin van Ellen Vogel, de Graaf van Ton Lutz en de page van Henk van Ulsen. Dit vijftal bleef beschaafd in de bontste verwarringen en in de pikantste situaties. Ach, die aanklachten van de Beau marchais tegen toestanden, die in de tijd vóór de Franse revolutie in de hoogste kringen schering en inslag wa ren, doen ons, moderne mensen, niet zo heel veel meer. Trouwens, laten we ook bekennen, dat er in al die jaren na 1800 niet zo bijster veel veranderd is. Wat wij nu doen, is helaas minder charmant, minder geestig, minder hoofs en minder speels. Wij maken ons vandaag de dag Het voor deze tijd van het jaar betrek kelijk rujme aanbod van koeien is oorzaag geweest, dat de handel niet zo bijzonder vlot verliep. Vandaar dan ook, dat de prij zen even lager waren dan tijdens de vorige markten. Een notering van f 3,10 per kg voor prima dieren kwam n.l. maar spora disch voor. Er was een flinke aanvoer van nuch tere kalveren. Voor deze dieren bestond veel belangstelling. Bij onveranderde prij zen is de handel vlot geweest. De voor de worst bestemde kalveren kwamen op f .1,70 per kg in de benen; de zware kal veren op f 2,40 per kg uitgebeend. Er waren minder varkens, die als ge volg daarvan met oplopende prijzen vlot verhandeld zijn. Bij de aanvang der markt gingen de zware varkens weg voor f2.08, later doorlopend voor f 2,12 en enkele dieren voor f 2,14 per kg. De vleesvar kens gingen respectievelijk voor f 2,02 en f 2,08 per kg. Het aantal lichte varkens was gering, evenals dat van de zeugen doch de laatstgenoemde dieren waren van prima kwaliteit. Onvoorzichtige wielrijder Gistermiddag omstreeks kwart voor zes stak een wielrijder ter hoogte van de Regulierslaan plotseling schuin de Kennemerstraatweg over vlak voor een naderende personenauto. De be stuurder van de auto remde onmiddel lijk zeer sterk, waardoor slechts een lichte aanrijding plaats had en de wielrijder geen letsel opliep. Wel wer den de fiets en de bumper van de auto beschadigd. Bestrijding van iepenziekte Tussen 1 April en 1 October is het ver boden iepenhout te laten liggen, opgesta peld te houden of te vervoeren, met uit zondering van: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 c.m.; b geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder water ligt; a. hout, waarvan de schors in haar ge heel op de door de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening te bepalen wijze is behandeld. Niet na-koming van dit verbod wordt estraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. wel veel gewichtiger, maar wij hebben de kunst van onze levens te leven veel minder goed onder de knie. En als we ons kostelijk amuseren bij de strikjes-, lintjes- en buiginkjesmentaliteit van die oude coquette Franse wereld, dan is het misschien toch ook wel een beet je, omdat wij er in onze dagelijkse haast niet meer aan toe komen. De auteur De Beaumarchais heeft met zijn stukken heel wat last gehad. Tijdens het Schrikbewind zou zijn. hoofd onder de guillotine gevallen zijn, ware hij niet tijdig in de provincie ondergedoken. Een moderne schrijver, die zo weinig problematiek in zijn stuk zou brengen als hij, zou ook moeten onderduiken, maar dan alleen, omdat de „kunste naarswereld" van nu hem zijn onvol wassenheid en onvoldragenheid chro nisch zou verwijten. Ik geloof, dat we er goed aan doen niet meer achter de Bruiloft te zoeken. Niet meer dan een feest voor het oog en voor het oor van hen, die het spel om de vrouw in woord en in daad nog graag als een verleidelijk spel zien en niet als de afreagens van natuurlijke aandriften of zo iets. Jammer, dat maar weinig toneel liefhebbers van deze fonkelende opvoe ring hebben genoten. De aanwezigen zagen warmbloedig toneel, hoorden verrukkelijke intonaties en woordspe lingen en bewonderden de guitige vrou welijkheid van Lous Hensen vooral, daarnaast de grote monoloog van Fi garo in het vijfde bedrijf. Het was in derdaad een kostelijke avond. H. M. K. Een jongetje met madeliefjes Wietse Lengh'aus uit de Ingeland straat bracht ons hedenmorgen twee madeliefjes. Ze waren inderdaad lief deze meibloemetjes, niet alleen door hun mooie naam, maar omdat zij -— alle regen en wind en alle griep ten spijt het bewijs leverden, dat het voorjaar inderdaad op komst is. Het zijn niet alleen sneeuwklokjes en crocusjes meer, die het nieuwe leven in de natuur aankondigen. Het voor jaar komt met nadeliefjes en zij zul len met de daarbij behorende boter bloemen de weiden in en om Alk maar spoedig weer het beeld van het aantrekkelijkste jaargetijde geven. 8 Het was de magere loketbeambte, die Jimmy naar de sluis bracht, De man liep zwijgend naast Jimmy voort, maar in zijn ogen viel toch een zeker ontzag te lezen. „Hoe dürft-ie, hoe dürft-ie", dacht de man, die Steven Stoffel heette en die hoe meer hij de sluis naderde, onrustiger om zich heen begon te kijken Eindelijk stonden ze voor de dienstwo ning, een lang niet onaardig huisje, dat vlak bij de sluis was opgetrokken. Ste ven Stoffel ontsloot de deur, die ook ai van stevige tralies was voorzien en stapte de woning binnen. Hij kreeg eensklaps grote haast, toonde Jimmy vliegensvlug de huiskamer en het slaap vertrek en snelde daarna met grote stappen het huis uit. „Naast de schouw staat het geweer" riep hij. „De kogels liggen in het nachtkastje!" Toen trok hij de deur achter zich toe en was Jimmy alleen. „Het geweer staat naast de schouw" mompelde hij verbaasd en de kogelsIk moet zeggen, dat ik van deze hele geschiedenis geen snars begrijp, maar dat er hier iets niet in orde is, dat staat wel vast". Voor ben klein aantal leden van het IVAO hield de heer J. C. Muller gis teravond in het ABB-gebouw een leer zame causerie over kamerplanten. Hij memoreerde, dat reeds honderden jaren getracht wordt planten, die nog slechts in het wild leven, in een kamer te kwe ken. Wanneer dit lukt worden ze een voudig gepromoveerd tot kamerplant. Spreker wees er op, dat wij de planten toch nooit zo goed kunnen verzorgen als de natuur dat doet. Iedere plant stelt afzonderlijke eisen aan licht, lucht, warmte en voedsel en we moeten voor het kweken van plan ten dan ook terdege op de hoogte zijn met deze belangrijke factoren. Er zijn hierover geen algemene voorschriften te geven. De heer Muller gaf hierop allereerst een korte uiteenzetting over de plant op zichzelf, hoe ze is samengesteld, welke eigenschappen zij bezit, hoe zij aan haar voedsel komt enz. Zo heeft men bij het stekken b.v. 't wonderlijke verschijnsel, dat stengels van verschil lende planten dezelfde eigenschappen bezitten als de plant zelf. De grond moet water en zuurstof bevatten. Spreker adviseerde vooral om het water op de pot te gieten en niet op het schoteltje. Bij het geven van mest moet men de voedende bestanddelen hierin kennen en de behoefte van de plant. In kunst mest zijn de voedingsstoffen zeer sterk geconcentreerd, zodat hiervan maar uiterst weinig nodig is. Het is met kunstmest bovendien beter enkele ma len meer met weinig mest te voeden. Toch is hiernaast wat oude koemest door de aarde zeer wel aan te raden. De bemesting moet alleen in de groei- en bloeitijd geschieden, omdat de meeste planten namelijk een rustperiode nodig hebben. De lucht in onze kamers is voor de planten dikwijls te droog, vooral bij centrale verwarming. Het vermenigvul digen der plant kan gebeuren met zaad of met een stengelstuk. De stek moet scherp worden afgesneden, vervolgens even gedroogd worden en na het plan ten in lichte grond matig nat worden gehouden. De ene plant doet dit trou wens beter dan de ander. De beste pe riode om te stekken is in de voorzomer. Na een korte pauze toonde de heer Mul ler door middel van een episcoop een aantal aquarellen over verschillen de bekende kamerplanten, die hij met een kort woord toelichtte. Burgerlijke Stand Geboren: André, zv A. C. Schouten en C. Kops; Johan, zv J. van Doorn en G. van de Werfhorst Hendrik J., zv H. Slegtkamp en M. Brinkman. Gehuwd: Jan van Tilburg en Wille- mina de Witte. Overleden: Peter van den Brink, 91 jaar wedn, v. G. van Brederode; Jan Schats 50 jaar geh. met E. den Das Zevenhonderd leerlingen uit de hoogste klassen van achttien lagere scholen hebben zich vanmorgen bezig gehouden met de gedragingen van de familie Zwart in het verkeer. Dit alles hield verband met het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen, dat vandaag op alle lagere scholen in Nederland is afgenomen. De leerlingen hadden tot taak vijf en twintig vragen tc beantwoorden en het zal van de fouten afhangen of zij nog aan het practijkexamen mogen meedoen, dat de volgende maand wordt gehouden. Acht strafpunten is al voldoende om te zakken. De vragen werden toegelicht met af beeldingen van de familie Zwart. Va der, die een stopteken gaf; moeder, die met haar dochter Annie netjes van een oversteekplaats gebruik maakte; Wim, die op de rijweg fietste in plaats van op het rijwielpad en zo voorts tot de vijf en twintig vol waren. Het was niet al tijd even gemakkelijk en de vraag of Annie Zwart, door naar het linker ge deelte van de rechter rijhelft te gaan voordat zij naar links afsloeg, geen fout maakte bleek voor velen een struikel blok. Er was een knaap, die zich zo in de materie verplaatste, dat hij plotse ling zijn arm uitstak en zijn zwoegende buurman bijna de bank uitstootte, maar dergelijke enthousiaste uitingen bleven tot de uitzonderingen behoren. De sfeer Bridge-drive ten bate van Westerlicht Men verzoekt ons opneming van het volgende. De klaverjasclub I. K. „In 't Klein" organiseert een groot klaverjas- tournooi ten bate van het algemeen steunfonds „Westerlicht". Nadere ge gevens worden verstrekt op de adres sen Bierkade 6. Kanaaldijk 38 en Hoe- verkade 11. ALKMAARSE PADVINDERS NAAR ENGELAND Van 3 t.m. 17 Augustus zullen Alk- maarse padvinders deelnemen aan een zomerkamp in Lyndhurst bij South ampton. Zij komen daar samen met de padvinders uit Bath, bij wie zij in de tweede week zullen logeren. De En gelse padvinders waren verleden j'aar veertien dagen de gast van de Alk- maarse verkenners. HOGE BEDRAGEN AAN GEWETENS- GELD De rijksontvanger hier ter stede heeft de volgende bedragen aan gewetensgeld ontvangen:' f 725 wegens te weinig be taalde inkomstenbelasting; f 2017 voor tekort betaalde inkomsten- en vermo gensbelasting en f 192,50 en f 50 wegens vermogensbelasting. van dit examen was echt. Ernstig gebo gen hoofden en vóór in de klas een supervisor van de verkeerspolitie. Eigenaardig is het, dat het onderricht in de verkeersregels nog steeds facul tatief is. Gelukkig vinden de meeste leerkrachten nog wel enige ogenblik ken tijd om dit onderwijs tussen het programma door te vlechten. Schaakclub D.O.S. De uitslagen der onderlinge wedstrij den luiden als volgt: C. MazereeuwJ. Slikker 10; W. Speets Erkens 10; R. van Wezop—P. van Hoven 01; R. PrangerJ. Kooij 01; P. Obdam—v. d. Horst 0—1; J. de Rijk— J. Nijman 01; W. SpeetsJ. Slikker af gebroken; P. van HovenR. Pranger 10; OostendorpF. Appel 01; P. Hoogendijk J. Blom 01; Bruin—Van Rosmolen 1—O;1- ErkensW. Speets 01; A. BurgertJ. Kooij afgebroken. BURGEMEESTER HERBENOEMD Naar we vernemen werd bij Konink lijk besluit van 16 Febr. de heer J. Da- lenberg, burgemeester dezer gemeente, als zodanig met ingang van 1 Maart 1952, herbenoemd. Greetje S. uit Heilüo werd door de officier verweten, dat zij enig geld, dat haar door een steward van de KNSM was toevertrouwd, had verduisterd. Zij was het daar niet mee eens. De steward had, volgens verdachte, voordat hij het zeegat was uitgevaren in het bijzijn van de vader en moeder van verdachte gezegd, dat hij geld zou overmaken en dat zij daar naar hartelust over kon beschikken. Waarschijnlijk zou over deze toezegging nooit in de rechtszaal aan de Geestersingel zijn gesproken, als Greetje haar varende aanbidder niet ontrouw was geworden en haar hart aan een landrot had verpand, waarmede zij inmiddels is getrouwd. Onder ede verklaarde de jongeman, dat hij nim mer had gezegd dat verdachte zonder meer over het geld had mogen be schikken. De verklaring van de moeder van verdachte stond hier echter lijn recht tegenover en volgens een brief zou ook de vader onder ede willen verklaren, dat zijn dochter te goeder trouw had gehandeld. De zaak moest worden aangehouden om de vader gelegenheid te geven op een andere dag zijn dochter- de helpen de hand te kunnen bieden. Lelijke woorden Margaretha de W. en Cornelis K., beiden uit Alkmaar, hebben iets tegen elkaar. Dat bleek gisteren tijdens de zitting van de politierechter R. W. J. C. van de Wall Bake. Over en weer waren enige scheldwoorden gewisseld, waar mede zowel Margaretha als Cornelis haar diepste gevoelens onder woorden trachtten te brengen. In hoeverre dit was gelukt vermeldt de historie niet. Wel dat beiden een aanklacht hadden ingediend, omdat zij van mening waren dat de scheldwoorden niet op hen van toepassing waren. Dat laat zich overi gens begrijpen. Een eerlijk en recht schappen burger voelt zich spoedig be ter dan een „vuile jezuiet" of „een juffrouw die het niet zo nauw met de zeden neemt". Dat deze woorden, zij het dan ook in een andere vorm, waren gebruikt, kwam ter zitting vast te staan. Bovendien bleek, dat Cornelis de zoon van Margaretha iets in het oor had gefluisterd dat de eer van de meeste mannen te 'na is. Dat laatste werd door Cornelis ernstig en hevig bestreden, hoewel hij er wel reden voor zou hebben gehad, daar zoonlief eens het woord „grijsdof f er" had ge bruikt, waarmede hij kennelijk had ge doeld op de in alle eerbaarheid ver kleurde haardos van Cornelis. De verdachten konden nog zo ver bolgen op elkaar zijn, de politierech ter zag nochthans kans beiden eensge zind naast elkaar op het verdachten bankje te krijgen, hoewel Margaretha een eerbiedige afstand trachtte te be waren. Om geen scheve gezichten te krijgen veroordeelde de politierechter beiden tot een boete van f 15 of 10 dagen. Ingewikkelde historie Bij de behandeling van de zaak tegen de Alkmaarder Gerardus van W. greep de politierechter een enkele maal in wanhoop naar zijn hoofd. Een drietal getuigen moesten, om de zaak uit de doeken te doen, enige familierelaties uitrafelen. Het was niet eenvoudig om direct te kunnen begrijpen wie met de zuster van de vader van „hem", of met de dochter van de zwager van „haar" werden bedoeld. Wij zullen ons niet in die ingewikkelde familierelaties ver diepen. Kort en zakelijk kwam het hier op neer. Gerardus had tegen de buur vrouw van zijn schoonvader gezegd (nu wordt het nog ingewikkeld) dat zijn vrouw een kind van haar vader ver wachtte. Schoonvader had dat gehoord en vond het helemaal niet prettig dat Gerardus zulke praatjes de wereld in slingerde. Gerardus had er echter zo veel spijt van dat hij in alle toonaar den ontkende ooit iets dergelijks te hebben gezegd. Er waren echter twee getuigen verschenen, die zeer positief in hun verklaringen waren, zodat mr. Van de Wall Bake de ten laste legging bewezen achtte en verdachte tot een geldboete van f 25 subs.' 10 d^gen werd veroordeeld. Oneerlijke dienstbode Hilbertje de J. uit Bergen had zich aan een paar nylonkousen en een zil verbon van haar mevrouw vergrepen. Uit een- rapport bleek dat zij in andere dienstbetrekking eveneens ongezonde belangstelling voor luiers en geld aan de dag had gelegd, zodat de politierech ter het noodzakelijk achtte haar tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden te veroordelen met de bepaling dat zij zich onder toezicht van de reclassering zou stellen. Toch nog winst Theodoor B. uit Schoor! had in de nabijheid van een door de Duitsers ge bouwde bunker tijdens zijn werkzaam heden een stuk loodkabel van ongeveer 35 meter aangetroffen. In de avonduren was hij teruggekeerd om de kabel op te halen. Een opkoper was spoedig ge vonden en Theodoor kon het niet on aanzienlijke bedrag van ongeveer f 120 incasseren. Het bleek niet allemaal winst te zijn. De diefstal van de kabel werd ontdekt en gisteren werd ver dachte door de politierechter veroor deeld. Twintig gulden van de winst zullen nu in 's Rijks schatkist belan den zodat de kabel ten slotte nog een winst voor Theodoor betekent. Recidivist De Alkm'aarder Martinus P. werd tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een bus verf had ontvreemd uit de kelder van de fabriek waar hij werkzaam was. De politierechter nam bij het opleggen van de straf in aan merking dat deze verdachte reeds vier maal een veroordeling wegens een ver mogensdelict achter de rug had. (Ongecorrigeerd) De definitieve uitkomsten van de gis teren gehouden inschrijving op de 25- jarige 4 1/4 pet lening en de 22-jarige 0/5/10 pet lening ten behoeve van de nationale woningbouw zijn nog niet volledig vastgesteld. Het bedrag van 25 millioen gulden, dat in het prospectus als minimum voor beide leningen teza men is genoemd, is zeer aanzienlijk overschreden. Gerekend kan worden op een totale opbrengst van beide lenin gen van ongeveer 70 millioen gulden, hetwelk voor verreweg het belangrijk ste gedeelte is te danken aan de in schrijving op de 4 1/4 °/o lening. Ook de verkoop van de rentespaar- brieven loopt uitstekend. In zeer ruime mate blijkt het Neder landse volk derhalve gehoor te geven aan de tot hen gerichte oproep tot deelneming aan de nationale woning bouwleningen. De rechtbank te Utrecht veroor deelde heden de arts A. J. B. uit Eind hoven tot een jaar voorwaardelijke ge vangenisstraf. Hij had twee weken ge leden terecht gestaan wegens het op uit drukkelijke wens verstrekken van ta bletten aan zijn broer, alsmede het toe dienen van morfine-injecties, waarop de dood van laatstgenoemde was ge volgd, subsidiair het opzettelijk behulp zaam zijn bij het plegen van zelfmoord of middelen daartoe te verstrekken. De verdachte had verklaard geheel volgens zijn geweten te hebben gehan deld en geen spijt te hebben van het gebeurde. Zijn broer werd verpleegd in een inrichting te Soest, was reeds 8 jaar lijdende aan tuberculose en leed daardoor ondragelijk. De officier van justitie had een gevangenisstraf van een jaar geëist. Na een onderbreking van koud weer bij krachtige Oostenwinden is er Zondag al een verandering opgetreden en ook gisteren was het weer belangrijk zachter. De koude lucht is door een warmere Oceaan stroming tot Oost-Duitsland terug gedreven. De wind, die gisteren naar het Noordwesten ruimde, zal vandaag weer naar Zuidelijke richting draaien. Doordat over de Golf van Biscaje een storing zich in de richting van ons land be weegt, is de kans op regen morgen iets groter. Het weer is vooT medio Maart buitengewoon zacht. De maximumtemperatuur schommelt tussen zes a dertien graden Celsius

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2