u heeft toch wel air-wick in huis? vernietigt elk spoor van hinderlijke geuren. Het afdelings-elftal nog niet voldoende ingespeeld LAXEERAKKERTJES Pam en Pom in Zwitserland In Mei gaat de „Bevroren Bot Centrale'' officieel draaien De wegverbinding Hoorn-Amsterdam wordt verbeterd In de greep van de woestijn Z.F.C.-Noordhollands elfial (4-2) De combinaties klopten niet Een „GELO"-product, verkrijgbaar in de slijterij Ook Wim van Est in Ronde van Nederland Maarse en Huiskes hebben serieuze plannen Kunt U niet slapen KIND SLIKTE EEN POLSHORLOGE IN Nederlandse soldaat op Korea onderscheiden Een nieuwe Mercedes Kindje ernstig verbrand Brandschade in Januari Reinig Uw ingewanden Diepvriesinstallatie als beenderbewaarplaats Aanleg provinciale weg Nadorst-Hoornhuis Het Radioprogramma DONDERDAG 13 MAART 1953 Gisteravond had te Zaandam op het prima verlichtte ZFC-terrein een oefen wedstrijd plaats tussen het Afdelings elftal tegen een stevige ZFC-combina- tie van merendeels tweede elftaltalspe- ler* welke door de gastheren met 4—2 Werd gewonnen. Het Noordhollands elftal was als volgt samengesteld: Meijer, Berdos; Stapel, Valken; en Koot, Vios; Dekker, WFC, Schotten, Uitgeest en Schoenma ker, Uitgeest; Tromp, SRC, Stikkelman, SRC, Bos, St. Victor, v. Tunen, SVA en Holst,Wiron. Zoals meestal met vertegenwoordigen de elftallen het geval Is was het geen sluitend geheel. Hier en daar zag men soms goed individueel werk, maar de combinatie was veelal zoek. Wat dit laatste betreft was de linker vleugel nog het beste, althans vóór de rust. Bij ZFC was het samenspel en het contact tussen de linies beter verzorgd (Advertentie, Ing. Med.) Na Wout Wagtmans zijn thans nog vier Nederlandse renners uit de Tour de Franceplocg van het vorige jaar ge contracteerd voor de Ronde van Ne derland. Het zijn Wim van Est, Gerrit Voorting, Henk Faanhof en de Neder landse kampioen Hans Dekkers. Van Est, Wagtmans en Peters zul len deelnemen aan de klassieke weg wedstrijd MilaanSan Remo, die Woensdag 19 Maart a.s. wordt gehou den. Met de Belgen Impanis, Schils, Keteleer en Sorgeloos en de Luxem burgers Kirchen on Diederich starten zij voor de rijwielfabriek Garin. Kruijthof vervangt v. d. Pol Het bestuur van de Kon. Ned. Biljart Bond heeft P. Kruythof, nummer twee van het jongste Nederlandse kampioen schap, aangewezen om als vervanger van Piet van de Pol, die zoals bekend wegens ziekte verhinderd is, ons land te vertegenwoordigen bij het Europees kampioenschap 47/1 van 2023 Maart a.s. te Lyon. Daar de Belg Gabriels in verband met, drukke werkzaamheden heeft be dankt. en de Duitse bond geen speler zal afvaardigen, zal van een sterke bezetting van het tournooi geen sprake zijn. BruneelVan Steenbergen versloegen SchuttePeters De Parijse Zesdaagse is door de Bel gen BruneelVan Steenbergen ge wonnen. Zonder een ronde achterstand maar met ongeveer vijfhonderd pun ten minder, eindigden onze landgeno- 'ten Schult'ePeters. De overige uitsla gen luidden: Op één ronde: 3. StromArnold (Austr.) 518 p.; op twee ronden: 4. CoppiTerruzzi (It.) 520 p.; 5. Koblet Gillen (Zwitserland) 292 p.; op drie ronden: 6. GodeayGoussot (Fr.) 652 p.; op vier ronden: 7. BouvardSur- bafis (Fr.) 569 p. Zeer voldaan over het schaatsseizoen 1951-1952 zijn Wim van der Voort, An ton Huiskes en Gerard Maarse gisteren weer in Nederland teruggekeerd. On ze landgenoten waren vol bewonde ring over de organisatie van de Olym pische Winterspelen en de wereldkam pioenschappen. Behalve Van der Vooid waren de andere rijders van plan zien ook in het komende jaar ernstig op het volgende schaatsseizoen voor te be reiden. BROEKMAN EERSTE TE MOIRANA Daar Kees Broekman op de tweede dag van de schaatswedstrijden te Moi rana op de 1500 meter on de derde plaats achter Trvstad en Karlsen ein o'Jko 0,1 meter in de tiid van 8.46 6 won. legde hij beslag op de eer ste plaats in het eindklassement. Karl sen werd tweede en Cronshev derde. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal verdrijft snel en afdoen de die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat w-aar andere miadelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. (Advertentie, Ing. Med.) en dit gaf de doorslag. Niettemin was het N.-H.-elftal zeer aggressief doch te weinig spel over de vleugels was na derust oorzaak dat er niet meer doel punten kwamen. Schieten was slecht De linkervleugel van de afdeling Tu- nen-Holst, was aanvankelijk zeer actief, maar het schieten liet te wensen. Bos kwam eenmaal alleen voor de doelman, doch hij faalde, wat hem la ter nog eens overkwam. De ZFC-rechtsbuiten was meer dan eens gevaarlijk, doch ook zijn schoten hadden geen succes. Na een goed half uur nam ZFC de leiding door midden voor De Graaf. Doelman Meijer ging hierbij niet vrijuit. Het afdelingselftal bracht het niet verder dan wat hoekschoppen, terwijl vele schoten onbeheerst over en naast gingen. Met 10 voor ZFC kwam de rust.- Na de rust liet Bos eerst een goede kans liggen, waarna de ZFC-linksbui- ten uit een vrije schop de stand op 20 bracht. Dat was de afdeling wat te erg en zeer enthousiast werd ZFC terugge drongen. Na een klein1 half uur spelen gelukte het Stikkelman een pass van Tromp te benutten (21), terwijl en kele minuten later dezelfde speler de stand gelijk maakte door een hoekschop goed in te koppen 22. De vreugde duurde maar kort. On middellijk daarop snelde de ZFC- rechtsbuiten er vandoor en schoot uit stekend in (32). Tegen het einde bracht de ZFC-mid- denvoor uit een hoekschop de stand op 42. Om tot een beter geheel te komen lijkt het ons noodzakelijk de Noord hollanders nog een paar maal vóór 4 Mei in het veld te laten komen. Woensdagmorgen arriveerde met de Scandinavie-express Wim V. d. Voort in Hoek van Holland. Bij zijn aankomst werd hij begroet door zijn verloofde. Vreeken (ADO) blonk uit in Jeugdelftal Het Nederlandse jeugdelftal heeft gisteravond in het stadion te Utrecht een oefenwedstrijd gespeeld tegen het Utrechtse KNVB-elftal. De Utrechte naren wonnen met 41, nadat de rust met 11 was ingegaan. De beste speler bij de jeugd was de ADO-er Vreeken. In de voorhoede was het verband nog al eens zoek en de halfspelers Van Woerden (Feijenoord) en Van der Hurk (Eindhoven) traden te veel ver dedigend op. WEDSTRIJDEN ENGELSE LEAGUE Gisteren werden voor de Engelse league de volgende wedstrijden ge speeld: PortsmouthWest Bromwich 11; Chelsea—Newcastle 10 en Man chester -CityBurnley 01. Het tweejarig zoontje van de heer Dekker in de St. Martinusstraat te Bovenkarspel, een plaatsje on der de rook van Enk huizen, is Zich niet van de belangstelling die voor zijn jeugdige persoonlijkheid bestaat bewust. Op 4 Maart heeft de kleuter uit een kastje moeders polshorloge weten te bemachti gen, speelde er even mee, stopte hef daarna in zijn mondje en slik te het door. Daarvan had het jongske het even zó benauwd dat het de aandacht van zijn moeder trok. Deze (al spoeeig beseffend wat er was gebeurd) riep de hulp van de dokter in, die dacht dat het horloge binnen acht dagen wel te voorschijn zou komen. Inmid dels zijn er tien dagen verstreken zonder dat het horloge is versche nen. De toestand van het kfnd is uitstekend en als de Kinaeren van de buurt vragen waar of het hor loge is gebleven, wijst hij op zijn buikje en zegt laconiek: Opper- depop. Wanneer het horloge over enkele dagen nog niet het warme plaatsje heeft verlaten zal zeer waarschijnlijk operatief worden ingegrepen. VIER NEDERLANDERS IN McCORMICKS STAF De volgende officieren van de Ko ninklijke Marine zijn aangewezen om deel uit te maken van de staf van de Supreme Allied Commander Atlantic, admiraal Lynde D McCormick: de ka piteins ter zee B. C. Mahieu en C. ter Poorten en de luitenants ter zee der eerste klasse R. M. Elberts en F. E. Kruimink. Zij zullen worden geplaatst op het hoofdkwartier van de opperbevelheb ber van de Noordatlantische strijd- krachtn in de Atlantische Oceaan te Norfolk, Virginia in de Ver. Staten. Zij zullen naar Norfolk vertrekken zo dra zij zich hebben vrijgemaakt van hun tegenwoordige werkzaamheden. Minimumverkoopprijzen voor garnalen De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft een ver ordening van het bedrijfschap voor visserijproducten goedgekeurd, waar bij het bedrijfschap de bevoegdheid krijgt voor garnalen minimumver- koopprijzen vast te stellen. Hiermede heeft het bedrijfsschap gehoor gege ven aan de wens van de garnalenvis- sers de bestaande mogelijkheid tot het vaststellen van vaste prijzen te ver vangen door een stelsel van mini mumverkoopprijzen. De mogelijkheid tot het vaststellen van minimum-ver- koopprijzen geldt niet alleen voor han dels- en pellerijgarnalen, maar ook voor exportgarnalen. Op de Middenweg te Amsterdam is een wielrijder, die midden op de straat reed, door een auto gegrepen en doodgereden. De man schrok van een andere hem passerende wagen en verloor de macht over het stuur. De beste van het regiment Soldaat Wilhelm Johannes van der Linde uit Aalsmeer, behorende tot het bataljon „Van Heutsz", dat op Korea strijdt, is onlangs uitverkoren als de „beste soldaat" van het 38e Regt. In fanterie, dat tweeduizend officieren en manschappen telt. Als beloning voor zijn moed en plichtsbetrachting kreeg hij twee weken verlof. Soldaat Van der Linde dient reeds vier jaar in het Nederlandse leger, o.a. in Indonesië. Vóór hij mjlitair werd, was Van der Linde werkzaam op een bloemkweke rij. Het nieuwste sportmodqj van Mer cedes, type 300 S.L., zal In de loop van de week proef rijden. Tot nu toe zijn slechts vijf wagens van dit type ge bouwd. De Mercedes 300 S.L. maakt zijn internationaal debuut in de Mille Miglia in Italië op 3 en 4 Mei, en is ook ingeschreven voor de 24-uurs wed strijd van Le Mans. Rudolf Carraciola, Hermann Lang en Karl Kling zullen als bestuurders fungeren. De nieuwe wagen is ontwikkeld uit het standaard 300 S type. Het is een sterk gestroomlijnde, zeer lage en zeer lichte tweezits coupé. De opgevoerde 3 liter 6 cylinder motor ontwikkelt 175 pk en de maximum snelheid ligt boven de 200 km per uur. Het 3-jarig dochtertje van de familie van de Hengel te Achterveld is ern stig verbrand toen het kind met luci fers speelde. Het twee jaar oudere zus je wist haar mede te slepen naar de werkplaats van haar vader. Deze slaag de er met veel moeite in de branden de kleertjes te doven. De heer H. liep zelf ook ernstige verwondingen op. Met zware brandwonden overdekt werd het meisje naar een ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Gedurende de maand Januari verlo ren tengevolge van brand drie perso nen het leven en werden 26 personen gewond. De directe schade als gevolg van brand wordt geschat op 1.066.055 (vorige maand 2.468.315, Januari 1951 1.271.200). Bij boerderijbranden lieten 38 koeien en 45 stuks klein vee het le ven. MAN VAN TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN In een perceel aan de De Clercq- straat te Amsterdam is een 50-jarige man van twee hoog van de trap ge vallen. Door de G.G.D. werd hij naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar bij aankomst cje dood werd gecon stateerd. en voorkom verstopping. Neem eens per week 1 of 2 (Advertentie, Ing. Med.) Onlangs maakten wij melding van het feit, dat het Nederlandse Rode Kruis technische hulp verleende voor het op richten van een centrale beentransplan- tatiedienst in Nederland. Dr. W. C. Meys, orthopaedisch chirurg te 's Gra- venhage, die namelijk kalverbeenderen en delen daarvan in een diepvries in stallatie ten behoeve van het inzetten van beenstukken bij operaties conser veerde, kreeg zoveel aanvragen van chirurgen, dat nadere voorzieningen nuttig bleken. Deze „beentransplanta- tiedienst van het Nederlandse Rode Kruis, die op 10 Januari 1952 voorlopig is gestart, zal nu in Mei onder de naam „Bevroren Bot Centrale (B.B.C.)" offi cieel geopend worden. In twee speciaal te bouwen vertrek ken bij het slachthuis te Amsterdam zullen de kalveren worden geslacht en de spanen stukken' bot worden bereid. De spanen worden bewaard in de diep vriesruimten van het centraal labora torium van de Rode Kruis bloedtrans fusiedienst te Amsterdam. Zij worden op de grondslag van „geen winst" ge distribueerd door de moedermelkcen- trale, zoals de moedermelk. 93. Inmiddels naderden Pim, Pam en Pom met een razende vaart de finish. De baan liep aan het uiteinde lang zaam omhoog, om hierdoor de renners gelegenheid te geven beter te kunnen afremmen. Maar Pim, Pam en Pom wis ten helemaal niet, dat de slede een rem bezat en dus vlogen zij ook door de laatste bocht met een topsnelheid, zo dat de toeschouwers het uitgilden en van enthousiasme hun petten en hoe den in de lucht gooiden. Ook aan de finish stond men met spanning en on geduld op de eerste bobslpde te wach ten. Fotografen hadden hun toestellen al ingesteld om af te drukken en de verslaggevers hadden hun blocnote en potloden al klaar om de beroemde Dirk Durfal een interview af te nemen. Want nog steeds verkeerde iedereen in de veronderstelling, dat het Dirk Durfal met zijn mannen was, die daar met een razende snelheid kwamen aangegleden. Toen de slede echter zonder vaart te minderen op de meiiigte kwam ingere den, begreep men, dat er iets niet in orde kon zijn. „De remmen doen het niet!" „Hij komt op ons af!" gilde men door elkaar. „Opzij, opzij!" riep Pim van zijn slede. Nu, dat was geen overbodige raad, want zonder noemenswaard vaart verminderd te hebben, reed de slede dwars door de finish! (Advertentie, Ing. Med.) (Van een onzer redacteuren) Naar we uit welingelichte bron ver nemen is er overeenstemming tussen R(jk en Provincie bereikt inzake de zeer noodzakelijke verbetering van de wegverbinding tussen Hoorn en A'dam. Al jarenlang is vooral het wegge deelte tussen De Hulk en Oosthuizen een bron van ellende voor de automo bilisten. De weg is zeer smal vooral tussen De Hulk en Grosthuizen maar bovendien steeds aan verzakkin gen onderhevig door de slappe veen- bodem. Legio is het aantal ongeluk ken, dat hier gebeurt. De verkeersfre- quentie is sterk toegenomen door de aanleg van Rijksweg no. 7 door de Wie- ringermeer tot De Hulk, omdat vrijwel alle wagens uit Friesland die naar Am sterdam moeten, deze verbinding ne men. Het was oorspronkelijk de be doeling de Rijksweg door te trekken tot Het Schouw, maar door de hoge kosten heeft het Rijk hiervan moeten afzien. De bereikte overeenstemming houdt in, dat het Rijk de Rijksweg zal verlengen tot Grosthuizen en dat de Provincie de verbetering van de be staande wegen tot Het Schouw voor haar rekening zal nemen. Het is de bedoeling om de Oosthui- zer Jaagvaart vol te spuiten met zand om de verbreding mogelijk te maken. Wat de aanleg van het stukje pro vinciale weg NadorstHoornhuis, ten Oosten van Hoorn, betreft, vernemen we; dat de minister van Waterstaat ge weigerd heeft ontheffing te verlenen (Advertentie, Ing. Med.) (58 Daarom zitten de bioscopen bijna al tijd vol vrouwen en romans over sheiks en holbewoners vliegen gewoon weg". „Dat weet ik". Mara knikte, maar haar ogen tintelden nog van plezier. „Meisjes en vrouwen, bakvissen of oude vrijsters, verlangen altijd naar Romantiek met een grote R. Het is niettegenstaande hun emancipatie nog steeds een levensbehoefte voor hen. En zoals u zegt, degenen die het niét in eigen leven kennen moeten tevreden zijn met wat ze uit de tweede hand, uit boeken en films, kunnen krijgen". „Ja, het is een behoefte van iedere vrouw, maar voor de een meer dan voor de ander. Neem mij nu bijvoor beeld: je denkt misschien dat ik, omdat ik er zo vastberaden en mannelijk uitzie nooit wat je noemt „een amourette" heb gehad maar waar denk je dan dat ik al die kennis en dat begrip van daan heb, die ik in mijn boeken ver werk? Ik had verschillende malen kun- het saaie huiselijke bestaan mijn in nen trouwen; maar ik realiseer me dat spiratie zou verstikken, mijn werk zou doden en me bovendien stapeldol zou moken. Maar desalniettemin durf ik wel te zeggen dat ik meer romantiek in mijn leven heb gekend dan een dozijn getrouwde vrouwen bij elkaar en dat is me veel beter bevallen. Vandaar dat mijn boeken medicijn zijn voor alle vrouwen-zonder-liefde over de hele wereld" Er speelde een humoristische glimlach om haar mondhoeken terwijl door: MARJORIE VERNON ze dit zei, maar in haar mooie ogen was een afwezige blik. Mara was stil en lichtelijk verbaasd. Ze had dikwijls gedacht dat Jane Frask heel wat aanbidders moest hebben ge had, want naast haar intelligentie en gevoel voor humor had ze persoonlijk heid en was op een bepaalde manier zelfs heel aantrekkelijk. Maar ze had gedacht dat de schrijfster daar onver schillig en onbewogen onder zou zijn gebleven, en was daardoor zeer verwon derd haar stormachtige amourettes te horen opbiechten. „En Amid is de laat ste van de lijst". Deze gedachte schoot haar onwillekeurig door het hoofd. „Ik had wel gedacht dat er iets tussen hen was. Maar toch schijnt het vreemd om juffrouw Frask met romantiek te associëren". Ze wierp een speelse blik op de vierkante stevige gestalte met het kort geknipte haar en het bruinverbrande gezicht. Ze dacht aan de doelbewuste manier van optreden en de algehele houding van Jane Frask, die flirtations uitsloten, en ze vond het moeilijk zich haar als de hoofdpersoon in een lief desgeschiedenis voor te stellen. „Ik had gedacht dat ze dat van zich af zou zetten als „sentimentele onzin", peinsde Mara. „Maar blijkbaar heb ik nog niet veel mensenkennis". „Jij hebt dat kleine opschrijfboekje toch ook niet ergens gezien?" vroeg juffrouw Frask opeens. Haar gedach ten waren tot het oorspronkelijke on derwerp teruggekeerd en ze fronste haar voorhoofd. „Ik zou kunnen zwe ren dat ik het met dat andere in mijn zak had dat heb ik altijd". „Neen, ik heb het niet gezien", ant woordde het meisje. „Maar ik zal eens zoeken, als u wilt. Misschien is het er uit gevallen toen u op de divan lag, en is het onder de kussens geraakt". „O, het doet er niet toe", antwoordde juffrouw Frask onverschillig. „Het zal wel ergens liggen. Neen, ik heb het op het ogenblik niet nodig", voegde ze er aan toe toen het meisje aanstalten maakte om op te staan. „Het is hele maal niet belangrijk. Tussen haak jes" ze stapte opeens op een ander onderwerp over „wat zou er toch van Yhula zijn geworden? Ze vertoonde zich de laatste tijd hoe langer hoe minder, maar vandaag is ze helemaal nog niet hier geweest". ,„Ik weet het niet", antwoordde Mara afwezig, want haar gedachten waren bij Gary, „ik denk dat ze het druk heeft". Maar Jane Frask was nieuwsgieriger en later, toen sheik Amid hen een kort bezoekje bracht, vroeg ze waar zijn zuster was en of ze het goed maakte. Amid klemde zijn lippen op elkaar en zijn nerveuze vingers omklemden de rijzweep die hij bijna altijd bij zich droeg. „Nee, ze maakt het niet goed", ant woordde hij tamelijk kortaf. „Ik hoop dat het niet ernstig is? Kunnen we iets voor haar doen?" bood Jane Frask aan. „Neen, dank u wel". Zijn ogen dwaalden naar de deur die naar de andere kamer leidde, waarheen Mara dadelijk was gevlucht toen ze hem hoorde naderen. Hij had zich nu voorgoed in haar ogen onmogelijk ge maakt, hoewel als hij het uitlegde Maar hij zou nooit iets uitleggen. De trotse mond sloot zich weer. Wanneer ze hem niet kon vertrouwen en hem nemen zoals h(j was, zou hij zich nooit vernederen tot het maken van excu ses of tot een poging zijn daad te rechtvaardigen. Maar Cromer zou haar niet krijgen al moest hij hem doden om het te voorkomen. „Hoe is het met de jonge Cromer?" vroeg juffrouw Frask plotseling, als volgde ze zijn gedachten. De sheilc haalde zijn brede schou ders op. „Beter dan hij verdient". „Is zijn toestand niet gevaar lijk?" Ben Hasrif liet zijn ogen vast en ernstig op haar rusten. „Neen. Hij lijdt misschien pijn maar hij zal er niet aan doodgaan nog niet". „Wat bedoel'; u nog niet?" Jane Frask keek hem recht aan en trok een bedenkelijk gezicht, maar Amid rolde heel langzaam een sigaret voor dat hij antwoordde: „Ik weet nog niet of ik hem niet tot pulp zal slaan als hij hiervan hersteld Ts". Zijn mond vormde een harde strakke lijn. „Ik geloof dat dat voor alle betrokkenen het beste zou zijn". De schrijfster richtte een doordrin gende blik op hem en trachtte het on doorgrondelijke bruine gezicht te pei len. „Sheik Amid, ik geloof niet dat u iets zult doen wanneer u er geen grondige reden voor heeft", sprak ze schijnbaar zonder aanleiding. Amid maakte een lichte buiging, maar hij zei niets en Jane vervolgde. „Het is mijn overtuiging dat Gary Cromer iets heel vuils moet hebben uitgehaald om u te laten handelen zoals u vanmorgen deed. Ik weet dat u hem veracht misschien bent u zelfs jaloers op hem maar toch geloof ik niet dat u dit zou hebben gedaan als er niet een grondige reden voor was geweest". (Wordt vervolgd). van de bepaling, dat in een provin ciale weg geen overweg mag komen. De Provincie had namelijk verzocht om de hoge aanlegkosten van een via duct te ontgaan, een overweg in de lijn HoornEnkhuizen te mogen maken, beveiligd door een flikkerlichtinstalla- tie. De Provincie zal nu wel binnen kort het grondwerk voor dat wegge deelte aanbesteden. KERKELIJK NIEUWS GEREFORM. KERKEN: Beroepen te GiessenRijswijk en te Woubrugge: G. ter Steege, candidaat te 's Gravenhage; te Abcoude: S. A. Boonstra, candidaat te Groningen; te Fijnaart: K. A. Firet, candidaat te Bergambacht. NED. HERV. KERK: Beroepen te Zwolle (door de Pro vinciale kerkvergadering van Overijs sel, voor bijzondere wekzaamheden) ds J. C. van Eizenga, predikant te Zwolle. Aangenomen naar Tzum- marum (voor bijzondere werkzaamhe den): W. A. Z. Tieman, candidaat te Utrecht. CHR. GEREFORM. KERKEN: Beroepen te Culemborg: E. Venema, candidaat te Leeuwarden. THEOLOGENCONFERENTIE: Naar wij vernemen zal van 15 tot 18 April a.s. in het Eijkmanhuis te Drie bergen vanwege de stichting „Kerk en Wereld" „de zevende theologenconfe rentie" gehouden worden. Het thema voor deze conferentie zal zijn „Kerk en psychologie". VRIJDAG 14 MAART Hilversum i, 402 m.: 7.00 vara, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO. 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gra- mofoonmuziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10 00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Schoolradio. 10.50 Orgel spel. 11.20 Voordracht. 11.35 Plano en fluit. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gram.muziek. (Om pl.m. 15.15 Voordracht.) 16.00 Gra- mofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Roemeens orkest. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 Berichten. 19.40 „Wat dunkt U van den Christus", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voordracht met muziek. 20.30 „Be nelux", causerie. 20.40 „Leven op de aarde", causerie. 21.00 Gram.muziek. 21.25 „Het hangt aan de muur en het tikt 21.45 Buitenlands overzicht. 22.00 Theater orkest en -koor en zangsolisten. 22.30 Re portage Jeugdcongres. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuw» 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 School radio. 10.05 Gram.muziek. 10.30 Prome nade-orkest. 11.00 Voor de zieken. 1140 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Salonorkest en solist. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Piano spel. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 „De Oorlog", oratorium. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Symphonette- orkest en solisten. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.22 Pianoduo. 18.40 „De Uitkijkpost", causerie. 18.50 Amusements muziek. 19.05 „Tactische Luchtstrijd krachten causerie. 19.15 Regeringsuit zending: „Verklaring en Toelichting" 19.35 Lichte muziek. 19.52 Sport. 20.00 Nieuws en weerberichten, 20.08 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.15 Me- tropole-orkest. 20.50 Brabants halfuur. 21.20 Lichte muziek. 21.50 „Om de toe komst van Nederland", klankbeeld. 22.10 Vierhandig pianospel. 22.45 „Ik geloof in ene. heilige, katholieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. 20.15—2!.45: 1. Dertigdui zend; 2. „300 Jaar Zuid-Afrika", documen- taire. Pauze. 3. „Zeven stoelen"; 4. Dagsluiting. 4

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9