r Jimmy Brown endebendevan Dolle Dirk Stad en Omgeving Ook in Koorstraat en Ritsevoort talrijke deelnemers aan Braderie AGENDA Voorjaars Modeshow WAT DE THEATERS BRENGEN Duur waarschijnlijk vier dagen «Wat dunkt U van de mens Oudstrijders ontvingen het Ereteken Koninklijk bezoek op 20 en 21 Juni De band Christel, sportvereniging Jong Holland" REX THEATER: Morgen is het te laat CINEMA AMERICAIN: Guadalcanal VICTORIA THEATER: De man in het zwart HARMONIE THEATER: Vader plukt de vruchten De journaals Herstel hekken woningen aan de K. v. 't Veerstraat LAATSTE NIEUWS Wederom onlusten in het kamp op Kojedo IIOEWEL de inschrijftermijn eigenlijk reeds gesloten is, neemt het aantal zakenlieden dat een stand wil huren voor de komende Braderie, nog steeds toe. De Langestraat, de Laat, alsmede een gedeelte van de Mient, het Hof plein en de Nieuwesloot zijn reeds vol geboekt. De vier zijden van het Hof plein zullen ook door Braderie-stands worden bezet. Het is de bedoeling dat het middenterrein vrij blijft voor at tracties. De Nieuwesloot zal, evenals de Laat en de Langestraat, aan .beide zijden met stands worden bezet, hoofdzakelijk op het gebied van land- en tuinbouw en veeteelt. Ook voor de Koorstraat en het Ritsevoort hebben zich in principe reeds vele deelnemers gemeld. Er is een goede kans dat ook deze winkel straten, althans het Ritsevoort, deel zullen uitmaken van het Braderieter rein. Hoewel de Braderie is vastgesteld op 1, 2 en 3 Juli, wordt overwogen ook Vrijdag 4 Juli, althans de ochtend van deze dag, voor de Braderie te reser veren. Het zou namelijk ongewenst zijn tijdens de kaasmarktdrukte de stands te gaan afbreken. Dit zou een zeer rom melige indruk maken. Voortdurende massage zonder tijdverlies door het luxe „Supra"-rubbercorset lange srüaai AIKMAAB Dit was het onderwerp van dr A. de Wilde, herv. predikant te Nieuwe Nie- dorp, in een rede, welke hij Vrijdag avond voor de Evangelische Unie hield in de behoorlijk bezette consistorie der Grote kerk. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, de heer K. Gootjes, stelde de heer De Wilde vast, dat de vraag „Wat dunkt u van de mens?" door ve len verschillend wordt beantwoord en dat zij leeft onder alle denkende men sen. Van oudsher zei men al, dat de mens is „ziel en lichaam" en ofschoon daarin een kern van waarheid zit, zag spreker in' dat antwoord niets bijbels of christelijks. Tegenwoordig ziet men voor een groot deel door de invloed der Kerk de mens meer als één ge heel, dat een bepaalde betekenis heeft. Leven van mens en dier ver schilt. Het leven van de mens is niet maar een komen en dan gedragingen als van een dier, om ten slotte weer tot stof te vergaan neen, het is een door trokken zijn van een geestelijke ge richtheid. Men moet de mens zien als een wezen dat in betrekking staat tot een hogere macht, die wij God noemen In wezen is de mens een door God ge roepene. Naar sprekers mening ligt de zin van het hele menselijke bestaan in de roeping, door God te zijn aangespro ken, en hij verwees hierbij naar de bij bel die zegt, dat de mens is geschapen naar Gods beeld en gelijkenis. Wij le ven om God te kennen, lief te hebben en te gehoorzamen; het niet meer ver nemen van het aanspreken door God maakt het leven tot iets onwezenlijks. Door pessimist te zijn en steeds angstig voor de toekomst faalt de mens, of zoals het christelijk woord het zegt: door de zonde. Van binnen uit wordt ons door God gezegd wat goed of kwaad is; wij zijn van Zijn innerlijke leiding afhankelijk. Zonde is het zich rfsluiten van de aanspraak met God. Door on Christus te zien. die Z'in hele leven de aanspraak Gods hoorde, kan de mens zijn eigenlijke bestemming her vinden en'het leven dus weer zin krij gen. Na een korte pauze gaf dr De Wilde nog uitvoerig antwoord op enige naar aanleiding van zijn betoog gestelde vra- ren, waarop de heer Gootjes de spreker dankte voor zijn duidelijk betoog en hem e-n „tot weerziens" toesprak. Met het -v'ngen van een paar coupletten van Gezang 280 werd de avond besloten. Machtiging tot verdere exploitatie van Westerlicht De ledenvergadering van de vereni ging van diaconieën „Westerlicht" te Alkmaar, die het Tehuis van dezelfde naam exploiteert, heeft het bestuur gemachtigd tot herstel van het bij de brand behouden gedeelte, het voorbe reiden van plannen voor wederopbouw van het verwoeste gedeelte en het voortzetten van de exploitatie. Het is nog niet bekend welk een bedrag de noodvoorzieningen zullen vergen. De opbouw van het verwoeste gedeeltp zal eerst worden "egund. wanneer de experts de schade hebben vastge steld. Het is zeer waarschijnlijk, dat de exploitatie na het herstel van het tehuis belangrijk duurder zal worden. Op het Braderieterrein mag worden verkocht van 's ochtends tien uur tot 's avonds elf uur. Ook de industrie en de groothandel mogen aan de Braderie deelnemen. Zij mogen echter niet aan particulieren verkopen, zoals winke liers. Wel mogen zij naar plaatselijke winkeliers verwijzen. De wlnkeltoefangen voer de verschil lende zaken moeten vrij blijven. De huurders van de verschillende stands mogen op straat alleen de artikelen verkopen die zij ook in hun winkels te koop aanbieden. Iedere deelnemer kan ziin stand naar eigen inzichten inrichten, echter met inachtneming van de door de desbetreffende commissie aan te leggen normen van aesthetisch aanzien e.d. Over de vraag of ook de niet aan de Braderie deelnemende winkeliers hun zaken gedurende deze dagen tot des avonds elf uur mogen open houden, is nog geen beslissing genomen. De verschillende commissies zijn als volgt samengesteld: ere-voorzitter, mr dr H. J. Wytema, burgemeester; voorzitter C. W. Keijsper; vice-voorzitter A. A. J. Verhoeven; secretaris A. Broekstra; wnd secr. L. H. Bulthuis; penningmees. ter D. Davelaar; wnd penn. J. H. Nij- huis; leden zijn: C. Brouwer, P. Cloeck, R. Elzas, J. W. A. Heuseveldt, A. B. Kosters, Fr. Nypels, F. Putman, W. Spruyt, H. Verveld, W. Voorthuysen en H. v. d. Weyer. Commissie standverhuur: C. W. Keys- per, voorzitter; D. Davelaar en Fr. Ny pels. Commissie standversiering: L. H. Bult huis, voorzitter; Th. Groothuizen, W. Koster, H. Terlingen, N. Masée en L. Versteilen. Commissie landbouwstands: W. Voort huysen, voorzitter; P. van Ammers, C. Hoed, W. Pijper, dr D. Rempt en J. H. Nijhuis. Financiële commissie: D. Davelaar, voorzitter; J. H. Nijhuis en J. W. A. Heu seveldt. Commissie voor Verkeer: H. v. d. Weyer, voorzitter; J. Dreeuws en A. Blein. Commissie voor verlichting; F. Put man, voorzitter; P. J. Wesdorp en R. Elzas. Commissie voor pers, propaganda en attracties» A. A. J. Verhoeven, voorzit ter; L. H. Bulthuis, A. B. Kosters, W. Spruyt, Fr. Otten, C. Adema, M. Kui per, D. Slinger, P. Cloeck en C. Brou wer. Commissie voor het bloemencorso: P. Cloeck, voorzitter; M. Doggenaar, J. Moejes en A. A. J. Verhoeven. Commissie voor de modeshows: H. Eckmann, voorzitter; P. Cloeck en A. A. J. Verhoeven. Commissie voor behendigheidswed- striiden tractoren: J. Moejes, voorzitter; J. J. Blaauboer en W. A. G. Wopereis. Een commissie voor ontvangst is nog in voorbereiding. In de raadzaal van het stadhuis heeft de burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema, gistermiddag wederom aan een aantal stadgenoten, die ln Indonesië als militair hun plicht hebben vervuld, het aan hen door de minister van oorlog toegekende Ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt. De plechtigheid werd onder meer bij gewoond door wethouder G. van Slinger land, enkele raadsleden en een aantal leden van het demobilisatie-comité. De oud-militairen, die het Ereteken mochtèn ontvangen, waren: J. N. G. Ap pels, C. J. S. Blom, J. A. Buter, J. G. Daalhof, B. M. Dull, A. P. Gaarthuis, H. Gonggrijp, T. Hoekstra, M. Kaal, B. Kloos ter, A. W. Koolwijk, C. Kramer, P. F. Krijgsman, S. Kuiper, W. H. Kuis, A. B. Narold, W. F. Nieman, J. A. den Nijs, G. W. van de Pol,* G. van de Poll, J. F. Popma, W. Bolie, J. Boos, J. Schoon hoven, G. H. Sneeboer, A. Sneek, G. van der Vlugt en N. van der Vlugt. Aan de heren P. Helder en J. de Jong zal de onderscheiding worden toege zonden. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Vader plukt de vruchten (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Guadalcanal (18 jaar)Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De man in het zwart (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Mor gen is te laat (vijfde week; 14 jaar). Gulden Vlies, 2 uur: „Sjors van de Rebellenclub". Gulden Vlies, 2 uur: Jaarl. Algem. Verg. van Aandeelhouders van N.V. Alkm. Exportveiling. Gulden Vlies, 8 uur: Zang- en ballet avond van de heer en mevr. Pranger. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Grote Klaverjasdrive ten bate van Algemeen Steunfonds Westerlmht. Hotel Victory, 8 uur: „Reïncarnatie en Christendom" (Centrum voor vrij gees tesleven). Aula MurmcIIius Gymnasium, 8 uur: Opera-concert „Jeugd en Muziek". Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark. Langestraat 1. OTERLEEK. Café Van Ham, 8 uur: Feestavond Ver. voor Huisvlijt en Floralia. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Open bare dansavond. Gulden Vlies, 8 uur: Cabaret-revue Herman Tholen. Pieterstraat 12, 11 uur: Judo-wed strijden AlkmaarDen Helder. Sted. Museum, 14—17 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOGWOUD. Zaal Sieperda, 8 uur: Uitvoering L.O.L. Langereis. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Vader plukt de vruchten (14 jaar)Cinema Ameri cain, 8 uur; Guadalcanal (18 jaar); Vic toria Theater, 8 uur; De man in het zwart (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (vjjfde week; 14 jaar). Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit: dr Portielje over Instinct en intel ligentie bij dieren (tweede avond). Hotel Victory, 35 en 810 uur: Mo deshow fa. Lienesch. Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 6.01 18.16 Zondag 6.36 18.55 Maandag 7.15 19.38 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 6.06 18.21 0.21 12.06 Zondag 6.41 19.00 1.00 12.41 Maandag 7.20 19.43 1.20 13.43 12. Toen het oude vrouwtje hoorde, dat Jimmy Brown niets meer of min der dan de nieuwe sluiswachter was, zei ze met bibberende stem: „O mens. hoe durf je hier dag en nacht te blij ven. Ik sta hier nou vijf minuutjes met je te praten, maar ik begrijp zelf niet hoe ik dat in m'n hoofd haal, want ik sta gewoon met me leven te spélen!" Ze pakte schielijk haar karrebies van de grond en snelde weg. Ze riep nog iets naar Jimmy, maar deze verstond haar niet. Hij haalde zijn schouders maar eens op en liep naar zijn woning terug. „Vrouwepraat!" bromde hij „Wat moet een verstandig mens daar nu van geloven? Zeven mensen, die zo maar verdwenen zijn. Er zal wel néél iets anders achter zitten". In de sluis- wachterswoning begon hij met een vuurtje aan te steken. Er stond een gezellig potkacheltje, dat weldra be gon te snorren. „En nu nog een bakje koffie", bromde hij, „dan ontbreekt er aan mijn geluk niets meer". Toen deed Jimmy tegen het vallen van de avond nog een ronde door het huis en hij vergat evenmin de voor- en achter deur stevig op slot te draaien. Hoofdpunten uit program In aansluiting op de reeds eerder verschenen aankondiging van het be zoek, dat H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard op 20 en 21 Juni a.s. aan Alkmaar, West-Friesland en ue Wieringermeer zullen brengen, zijn thans de volgende bijzonderheden be kend: De hoge gasten zullen Vrijdagmor gen, 20 Juni, Alkmaar bezoeken en al daar de lunch geDruiken. Des namid dags staat een bezoek aan de Wierin germeer op het programma, waarna ten Raadhuize van Medemblik thee gedronken zal worden. Aan het einde van de middag zal het gezelschap te Hoorn arriveren, waar 's avonds een diner in de Raadzaal wordt aangeboden. Het Koninklijk echtpaar zal te Hoorn aan boord van de „Piet Hein" over nachten. De volgende dag, Zaterdag 21 Juni, volgt een rit door Oostelijk West-Fries land, terwijl een lunch ten Stadhuize van Enkhuizen dit tweedaags bezoek zal besluiten. Het vertrek uit Enkhuizen zal even eens met de „Piet Hein" plaats vin den. DONDÈRDAG APRIL HOOGTEPUNT VAN HET SEIZOEN: Aangeboden door: SERARO WORM'S DAMESZAAK Het laatste nieuws der gtote mode zullen wij U tonen op onze nnieke Modeshow in de Schouwburgzaal Tan 't Gulden Vliea. Elegante mannequin! brengen U de nieuwe collectie! Tan de Tooraanstaande Engelse en Zwitserse huizen. Ook op het gebied Tan sport- kleding wachten U Tele prettige Terrassingen Worm's Modeshow moogt U niet missen. Houdt 3 April Trij. Reserveer tijdig Uw plaatsen. - Telefonisch onder nr. 2943 of schriftelijk aan ons adres: GERARD WORM'S DAMESZAAK Langestraat 38 Alkmaar 4 (Advertentie, Ing. Med.) De grote zaal van het Gulden Vlies was Donderdagavond flink bezet, toen daar door de Christelijke sportvereni ging „Jong Holland" een non-stop gymnastiekuitvoering werd gegeven. De openingsrede werd uitgesproken door de heer W. H. Jansen, die in het bijzonder verheugd was dat zo vele af gevaardigden van zusterverenigingen aanwezig waren. Spreker zeide met dankbaarheid te constateren dat hoe langer hoe meer waardering wordt on dervonden voor het werk van de ver eniging. In Christelijke kringen wint de overtuiging veld dat het niet al leen geoorloofd maar zelfs noodzake lijk is aandacht te besteden aan de lichamelijke opvoeding. Men zal zich echter steeds moeten distanciëren van ongezonde sensatie. Hierna werd begonnen met de af werking van het zeer omvangrijke programma. Hierbij bleek, dat de toe passing van de woorden „non-stop" door gebrek aan de nodige toneelrêu- tine wel enige moeilijkheden oplever de. Bij volgende uitvoeringen zal dit stellig verbeterd kunnen worden. Goede gymnastiek-prestatie. Het voornaamste was deze avond echter de gymnastiek en in dat op zicht zal men zeker niet ontevreden kunnen zijn. Tot de opvallende num mers behoorden de oefening aan de hoog-brug voor dames, de vaak gees tige groepsoefening door de heren en de gracieuse knots- en hoepeloefening door de meisjes en dames. Aardig waren ook de sketches en zeer goed was wat op de evenwichts- balk werd gepresteerd. Het zang groepje had iets „vrijer" kunnen op treden. Ook dit is een kwestie van routine, zodat bij een volgende uitvoe ring het succes zeker nog groter zal zijn dan thans reeds het geval was. HIJ REED HET PLANTSOEN IN. Een dezer nachten kwam een be stuurder van een auto uit Alkmaar uit Amsterdam terug en reed voor het station Koog Zaandijk naast de kiosk het plantsoen in. Hek en wagen wer- dcya beschadigd maar de bestuurder reed door. De volgende dag kreeg hij een bonnetje. Van drankmisbruik blijkt geen sprake te zijn geweest. Wannéér een film voor de vijfde maal geprolongeerd wordt is dat ze ker een bewijs, dat zij na vier weken nog steeds voldoende toeschouwers trekt. Wij hebben deze Italiaanse film gisteravond nog eens bekeken. Inder daad is zij de moeite waard er eens een avondje voor te nemen. Italiaanse films hebben iets eerlijks en tevens iets aantrekkelijks. Zij- geven in de regel met zorg gekozen typen en deze film van grote opvoedkundige waarde heeft de jeugd een prachtige kans ge geven te tonen, dat ook daaronder ac trices en acteurs zijn, die iets voor de toekomst beloven. „Mirelia" en „Fran co" geven uitstekend spel, vooral het meisje, da( onder al die donkere, rad sprekende kinderen en ouderen een markante verschijning is. Het pro bleem zelf: „Hoe zeggen wij het onze kinderen?", of in deze film eigenlijk „Is het verantwoord het onze kinderen 'te zeggen?" is voor de jeugd van alle landen van betekenis. Te vele reine zieltjes zijn voor altijd verknoeid door een svsteem van geheimzinnigheid en als degeneratie beschouwde sensivi- teit, die in wezen niet anders dan na tuurlijk is. Het zijn vaak de grote mensen zelf, die de kinderen door hun domheid volkomen bederven. In elk geval is een film als deze van grote opvoedkundige waarde. Wij hadden gehoopt, dat langzamer hand de tijd van de opzwepende fiims over de tweede wereldoorlog voorbij was, doch het heeft niet zo mogen zijn. Bovendien wordt in dit soort rol prenten over het algemeen meer het accent gelegd op de glorie van het krijgsbedrijf dan op de tragiek ervan. Voor de ouden en wijzen kan zelfs een dergelijke film een „mene tekel" zijn, een stormbal, waarschuwend voor de naar bloed geurende orkaan, die mis schien reeds nu weer op de loer ligt om zijn teisterend geweld te doen gelden. Maar voor de onervaren jeugd schuilt er toch een groot gevaar in de sfeer en de roes van heldenmoed, glo rie en doodsverachting, die van derge lijke films uitgaan. Twentieth Century Fox heeft dit maal Van een verslag van de Ameri kaanse oorlogscorrespondent Richard Tregaskis de film „Guadalcanal" ge maakt, welke het relaas geeft van de invasie van de Amerikaanse mariniers op het eiland Guadalcanal in de Pa cific. Dit gebeuren betekende inder daad een hoogtepunt in de geschiede nis van het Marine Corps. De film is ongetwijfeld boeiend voor de liefheb bers, zeer bloederig realistisch en ge maakte volgens het bekende cliché van deze soort rolprenten: vol humor van Jan Soldaat, Die Zelfs Met De Dood Voor Ogen Zijn Onsterfelijke Grappen Maakt. Er zijn verschillende goede ty peringen in deze film, o.a. van Pres ton Foster als de aalmoezenier Don nelly. Lloyd Nolan als sergeant Malo- ne, William Bendix als Taxi Potts, de taxichauffeur uit Brooklyn, en Richard Conté als kapitein Davis. In het voorprogramma ziet men be halve de journaals een muziekfilmpje en een grappig tekenfilmpje. En bo vendien, tot vreugde van de fijnproe vers, eindelijk de aankondiging van de veelbesproken balletfilm in kleuren, „Hofmanns Vertellingen", met de mu ziek van Offenbach. Deze spannende Engelse film geeft de fanatieke strijd tussen de detective Jack Viner en de beruchte en voor niets terugdeinzende „Man in het Zwart". Deze laatste komt na zijn be roving van de zwart-handelaar Mostijn en zijn moord op deze man, onder de aandacht van de detective Viner, die er nu eenmaal zijn zinnen op heeft ge zet het gevaarlijke individu „in het zwart" onschadelijk te maken. En hij komt nog feller in actie als hij bemerkt dat deze interesse heeft voor Molly Lester, die bij toeval iets heeft gezien van de praktijken van de man in het zwart en die ook de aandacht heeft getrokken, als aantrekelijk meisje, van Viner. Fel zijn de aanvallen van de man in het zwart, niet minder fel het werk van de detective, die mede door de liefde gedreven, alles op het spel zet. Aanval en verdediging spelen hoog spel en zijn aanleiding tot sensa tionele situaties maar ten slotte.... och dat moet u zelf gaan zien. Maxwell Reed, de bekende acteur uit diverse Engelse films, speelt de titel rol uitstekend. Maar niet minder is zijn tegenstander Viner, die door Ed ward Underdcwn fel en onvervaard wordt uitgebeeld. Natasha Parry trekt de aandacht als de jonge actrice Mol ly Lester, terwijl verder de spanning (in het laatste gedeelte misschien iets gerekt) er voortdurend in blijft. In stijgende aandacht is de film tenminste gevolgd. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een tweetal zeer actuele journaals (Ned. Nieuws en Wereldnieuws van Polygoon) Zij, die indertijd vertederd zijn door de film „De vader van de bruid" zul len alle goede bekenden uit de fami lies Banks en Dunstan terug vinden in het vervolg van deze familie-geschie denis, dat de titel kreeg „Vader plukt de vruchten". Sedert het ogenblik, waarop Stanley Banks zijn dochter aan de goede zorgen van Buckley Dunstan toevertrouwde, zijn enige maanden verlopen. Op een fraaie lentedag, wel ke vader Stanley doet ontdekken, dat hij toch eigenlijk nog een jonge vent is en best eens een reisje naar Hono lulu zou kunnen maken, verneemt hij het grote nieuws, dat hij bestemd is om binnen afzienbare tijd grootva der te worden. Alvorens het zover Is, heeft hij de grootste moeite om zich dit te realiseren, voeren de beide a.s. oma's een felle strijd om de huisves ting van de baby, zijn er ettelijke huilpartijen. huiselijke twisten en ver zoeningen. En als Zijne Majesteit dan is gearriveerd, blijkt hij opa Stanley slechts te begroeten met een oorverdo vend gekrijs. Dat alles echter dik in orde komt en grootvader en baby uit eindelijk „gezworen vrienden" worden, is voor niemand een verrassing. „Vader plukt de vruchten" is in on derdelen soms charmant, doch ais ge heel zoet, suikerzoet. Het talent van Joan Bennet en Spencer Tracy - se dert 1938 een van de tien „best money making stars" - is te groot en te schaars om dergelijke niemendalletjes op niveau te brengen. Meer genoegen hebben wij gevon den in het uitgebreide voorprogramma waarin een aardige tekenfilm en een amusante reportage over de jachtavon turen van een wasbeer de aandacht trokken. De reportagewagen van Polygoon- Profilti is naar Den Helder gereden om daar de aankomst van de nieuwe reddingsboot „Prins Hendrik" te schie ten. In Amsterdam vond onder over weldigende belangstelling de begra fenis plaats van de Nederlandse film- koning F. L. D. Strengholt. „De jeugd exposeert" was een dankbaar onder werp voor de serie aardige opname. Wat het buitenlands nieuws betreft noemen wij de reportage van het dorp Tignes, dat ten offer valt aan het wa ter. In Canada werd een geheel don op rollen geplaatst en achter tractoren gebonden, om 250 mijl verder weer te worden „afgeladen". Het bestuur van Rochdale deelde mede, dat de hekken achter de door haar geëxploiteerde woningen aan de K. van 't Veerstraat dringend hersteld moeten worden. Een en ander zal f 2.957 kosten, waarvoor een uitkering verzocht wordt uit het z.g. Gemeen schappelijk Fonds B. Dat is in 1941 ingesteld en er wordt ieder jaar 80 pet. ingestort van de door de Ver. met de exploitatie van haar complexen II, III en IV (welke complexen zonder rijkssteun worden geëxploiteerd) behaalde batige saldi. De geldmiddelen van het fonds zou den worden aangewend: a. in de eerste plaats ter verdere financiering van de voor complex I toegepaste huurverla- ging ten bedrage van aanvankelijk f 2.046.30; b. voor hét overige ter ver mindering van het gemeentelijk aan deel in de jaarlijkse bijdrage in het exploitatie-tekort van complex I; c. voor wat betreft het eventueel reste rende bedrag ter bevordering van de Volkshuisvesting te Alkmaar. Het fonds verdween in 1946 wegens gebrek aan middelen. Daarna is ieder jaar zoveel mogelijk de som gelijk aan 80 pet. van de batige saldi van de com plexen II, III en IV aangewend als onder a.. b. en c. bedoeld. Ingevolge het bepaalde onder b. ont ving de gemeente f 1.242.25. B. en W. hebben geen bezwaar dat de gemeente dit bedrag aan de vereniging uitkeert ter dekking van de kosten van her- ste Ivan de hekken waarna de vereni ging het restant der kosten f 1.714.75 uit haar reservefondsen zou kunnen putten. Ter stimulering van de zelfwerk zaamheid van de Ver. zagen B. en W. tevens gaarne, dat het gedeelte van de 80 pet. der batige saldi van de com plexen II, III en IV dat overblijft na dekking van de kosten der goedge keurde huurverlaging van complex I voortaan door de vereniging aan haar reservefondsen zou worden toegevoegd. Hiertegenover staat dan uiteraard dat de gemeente niet langer in eventuele tekorten op de exploitatie van die com plexen bedraagt. De minster van Wederopbouw kan zich daarmede verenigen. B. en W. stellen voor aan Rochdale ter dekking van het herstel der bedoelde hekken f 1.242.25 uit te keren ep af stand te doen van de rechten onder b. en c.waarmede de verplichting ver valt om bij te dragen in een eventu eel exploitatietekort der complexen II, III en IV. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 6 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend ziin de apotheek van de heer Hartong van Ark. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 16 Maart zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr H. Hoek, Kenne- merstraatweg 65 (tel. 3117) en dr H. C. A. Koppejan, Oudegracht 200 (telefoon 2382). (Ongecorrigeerd) Thans twaalf doden Het hoofdkwartier van generaal Ridgway te Tokio heeft medegedeeld, dat voor de tweede maal in veertien da gen ongeregeldheden zijn voorgevallen in 't krijgsgevangenenkamp op Kojedo. Twaalf communistische krijgsgevan genen zijn om het leven gekomen en 26 gewond. Een Amerikaans officier en "en Zuidkoreaans burger waren ge wond. De ongeregeldheden begonnen, toen een grote groep communistische gevangenen plotseling een detachement Zuidkoreanen en een groep werkwillige gevangenen begon te bekogelen met stenen. De wacht opende het vuur. De vorige maand kwamen on het zelfde eiland bij onlusten 69 geïnterneerden om het leven en werden er 142 gewond.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2