Schuman en Adenauer bereid over het Saargebied te onderhandelen Verdeeldheid in West-Europa van invloed op tuinbouw-export VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN CWüfissssa: m jrasius Er zijn thans meer nazi-beambten dan in Hitiers dagen Veel-belovende Nieuwedieper maakte ich schuldig aan oplichting Instemming met Edens plan Dit jaar vijftigduizend huizen Ereschuld Mr. Oud no. 1 op alle VVD-lijsten Vrijdag 21 Maart 1952 149e Jaargang No. 70 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Gemengde commissie ier waarborging van vrije verkiezingen Duitse houding scherp gehekeld Oostberlijns voorstel tot hereniging van stad Ike wikt en weegt Geen premieverlaging voor beleggingsbouw De handelsverdragen zijn niet meer onschendbaar Telegram aan de regering BRITTEN ONTRUIMEN ISMAILIA Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel, 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m. Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, ƒ2.02 p. mnd., 6.05 per kwartaal, plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 C V\. ,11- „1 nvi/1 iii«ïiurol AY1« TE Parus wordt vernomen, dat de Franse minister van buitenlandse zaken, Ro- bert Schuman, en de Westduitse bondskanselier, Konrad Adenauer bereid ziin onderhandelingen te beginnen voor een tweezijdige regeling van het ge- ïhil over het Saargebied In een onderhoud, dat maar negentig seconden duur- „r voür te zorgen dat de toestand in het Saargebied S htmden van democratische verkiezingen in de herfst van dit jaar toelaat. het Saargebied betreft, wordt in het memorandum gezegd, dat er vergun ningen zijn verstrekt aan tachtig orga nen, waaronder publicaties van de de mocratische partij. Duitse bladen kon den vrij worden ingevoerd. Daarente gen was de uitvoer van bladen uit het De premier van het Saargebied, Jo hannes Hoffman, heeft gisteren het ^ministers-comité van de Raad yan Europa een memorandum overhandigd, waarin Westduitse politie en de pers beschuldigd worden van het oefenen van „voortdurende druk" op het Saar gebied met het oog op de aanstaande :»verkiezingen in dat gebied. De Duitse nota is volgens dit memorandum, oet resultaat van een campagne, welke ten del® ten doel heeft een voortdurende druk op de bevolking van het Saarge bied te oefenen en anderzijds om te ■kunnen verklaren, dat de a.s. verkie- zingen in de herfst vrij noch demo cratisch zijn geweest, indien zij niet door Duitsland gewenste resultaten zou den opleveren. Het verwijt als zou het Saargebied de rechten van de mens schenden, werd als volkomen ongegrond afgewezen. Het verbod van de democratische partij, aldus het memorandum, berust te op de anti-grondwetteliikë instelling van de partij. Wat de persvrijheid in De Westberlijnse burgemeester. Ernst Reuter, heeft in het Westduitse Huis van Afgevaardigden medegedeeld een brief van zijn Oostberlijnse collega, Friedrirh Ebert ontvangen te hebben, Waarin deze voorstelt besprekingen te jTvoercn over de hereniging van de stad. ""De brief noemt de Sowjet-nota over een vredesverdrag met Duitsland een '«•'•„geschikte basis voor de hereniging van de stad". I Reuter zeide, dat deze besprekingen niet nodig waren en dat de stad on middellijk herenigd kon worden „in- W.dien de mogelijkheid er is en democra tische en vrije verkiezingen te houden". De Westduitse regering was bereid 'M haar mandaat terug te geven aan een - oparlement van geheel Berlijn, dat ge- ikozen zou zijn op basis van de kies wet van 1946. Hii zou Ebert vragen om een „dui- .jrdeliike" verklaring omtrent vrije ver, •kiezingen, vrijheid voor politieke par- #tijen en persvrijheid. In zijn eerste officiële commentaar op de resultaten van de voorverkiezin- gen in de Amerikaanse staten New ■Hampshire en Minnesota heeft generaal .Eisenhower onder meer verklaard: „de [resultaten dezer voorverkiezingen dwin- gen mij mijn persoonlijke in het verle den genomen besluiten opnieuw te overwegen. President Truman heeft verklaard, dat generaal Eisenhower de vrijheid heeft op ieder door hem „opportuun en veilig" geacht tijdstip naar de Verenigde Staten terug te keren. De president verklaarde voorts, dat de Koreaanse kwestie niets te maken heeft met de vraag of hij zich al dan niet candidaat zal stellen voor de pre sidentsverkiezingen. Saargebied naar Duitsland vrijwel on mogelijk. Het memorandum verzekert, dat er volledige vrijheid van vergade ring en vrijdom van willekeurige maat regelen van de staat ten aanzien van de enkeling in het Saargebied bestaan. Het memorandum van Hofman, noch dat van Adenauer kwam in dis cussie. Twee en dertig agendapunten, waaronder de Saar-kwestiewor den op de bijeenkomsz van het minister-comité van de Haad van Europa te Parijs behandeld. Hier zien wij mr D. V. Stikker, de Nederlandse minister van Buiten landse Zaken en leider van de Nederlandse delegatie (rechts) met de andere leden de dossiers bestuderen. Bonn's ministerie van buitenlandse zaken Personeelschef werd mei verlof gezonden HE Westduitse parlementaire commis sie, welke thans een onderzoek in stelt nrar de beschuldiging, dat het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken overvol is met vroegere nazi's met een ongunstig verleden, heeft ver klaard, dat deze beschuldiging „gedeel telijk juist en gedeeltelijk onjuist is". Een Duits radiostation heeft o.m. ge zegd, dat 46 van de 57 leidende beamb ten van het ministerie nationaai-socia- list zijn geweest, hetgeen zelfs meer is dan in Hitler's dagen. Officieel is deze publicatie niet bestreden. Dr. Erich Kohier, een lid van de par lementaire commissie, verklaarde, dat men te ver was gegaan in de opvatting, dat de kennis van de leden van het vroegere ministerie onder Joachim von Ribbentrop nodig was voor de opbouw van het nieuwe ministerie. Of hangende dit onderzoek naar Adenauer's nazi-erfenis, dat nog wel een of twee maanden zal duren, de be schuldigden, van wie verschillende op ernstige wijze zijn gecompromitteerd door de documenten inzake jodenver volging, zullen worden geschorst, is nog niet uitgemaakt. Inmiddels is ech ter de leider van de personeelsafde ling van het ministerie, Herbert Ditt- mann, met verlof gegaan. Volgens de Door de Rijkspolitie te Wieringen is de 33-jarige ex-assuradcur S. uit Den Helder aangehouden, die zich de laatste tjjd aan verschillende gevallen van op lichting, tot een totaal bedrag van ongeveer f 30.000,— schuldig heeft gemaakt. De man is naar het hoofdbureau van politie in Den Helder overgebracht en Wordt vandaag bjj de Officier van Justitie te Alkmaar voorgeleid. Helder ontving hij f 3.500,— die hij la ter op herhaald verzoek heer* terug betaald. In Anna-Paulowna vertrouwde H. hem f 9.000.toe, de landbouwer S. aan de Rijksweg ging zelfs tot f 12.500,—. Een boer op Wieringen stond echter sceptisch tegenover de beloften van S. en stelde de politie ervan op de hoogte, dat hij S. op bezoek zou krijgen. De Rijkspolitie kwam poolshoogte nemen. Inderdaad verscheen S. op het appèl Toen hij aan de tand werd gevoeld, moest hij bekennen, slechts met schone, doch waardeloze beloften te hebben geschermd. S. placht zich te legitimeren met de papieren van een verzeker in gs- maatschapp. waarvoor hij vroeger werkzaam was. Boeren opgelicht tot bedrag van f 30.000 - P Zijn slachtoffers waren me. endeels Boerenmensen, die geloof hechtten aan de beweringen van S., dat hij voor een eigen boerderij in de Haarlemmer meer zou kunnen zorgen. Hij trad zo vertrouwenwekkend op, dat hem enkele voorschotten werden ver strekt. Vn Sch. uit de gemeente Den W.eeï^eïicdt Verwachting tot hedenavond: REGEN Zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen. Tot krachtig of hard .oenemende Zuidweste lijke wind. Iets hogere tempera turen, vooral des nachts. MEELVERGIFTIGING TE NEUSS Twaalf inw oners te Neuss bij Dussel- dorp lijden aan voedselvergiftiging na het nuttigen van meel, dat door ver maling van slecht schoongemaakt graan is verkregen. De politie stelt een on derzoek in om na te gaan, of tegen de meelhandelaar een aanklacht moet worden ingediend. officiële lezing is deze man, onder wiens regie de leden van Von Ribben- trops ministerie zich in Bonn hebben kunnen nestelen, met ziekteverlof en zou hij een operatie moeten ondergaan. Dittmann wordt er echter van verdacht, dat hij heeft getracht in te grijpen in het Neurenbergse proces tegen de jo denvervolger Rademacher teneinde te voorkomen, dat daarbij nog ernstiger beschuldigingen tegen beambten van het ministerie aan het licht zouden komen. Dittmann's medewerker Mel- chers zou onder meer contact hebben onderhouden met de groot-moefti van Jeruzalem en daardoor hebben voor komen, dat joodse kinderen naar Pa lestina in veiligheid werden gebracht. Het ministerscomité Het minsterscomité van de Raad van Europa vervolgde gisteren zijn bespre king van het voorstel van de Britse minister van buitenlandse zaken Eden, strekkende tot het verlenen van poli tieke bevoegdheid over de organen, be last met de uitvoering van het plan- Schuman en het gezag over het voor gestelde Europese leger, aan epn ge deelte van de Raad van Europa. Alle ministers steunden het plan, ook de mi nister van buitenlandse zaken van Zweden. De Zweedse minster, Oesten Unden, zeide in beginsel voorstander van het Britse plan te zijn. Het behoefde ech ter ratificatie door het Zweedse parle ment. Zweden, zo ging hij voort, was tot de Raad van Europa toegetreden onder de voorwaarde, dat geen mili taire zaken besproken zouden worden. Het Zweedse parlement zou thans moe ten uitmaken hoe Zweden verder aan de- Raad zou kunnen deelnemen. Dit zou bijvoorbeeld mogelijk gemaakt kun nen worden door niet-deelneming aan militaire besprekingen. De ministers besloten het voorstel verder door hun gevolmachtigden te doen bespreken. Tweede Kamer kent geen zelfbeperking (Van onze pari. redacteur) „Zeven en twintig jaar ben ik lid van de Tweede Kamer en nog nooit heb ik wat gemerkt van de wijsheid en zelfbeperking der le den", zei de voorzitter van dit hoge college gistermiddag in de open bare vergadering weinig vleiend voor de tegenwoordige afgevaar digden en hen, die hun in de periode van 27 jaar voorafgingen. Men nam deze tetechtwijziging lachend in ontvangst. Mr Korten- horst bedoelde er geen kwaad mee. Hij kwam tot zijn uitspraak door het protest, dat de communisti sche Hoogcarspel aantekende tegen de spreektijdbeperking bij de be handeling van het wetsontwerp betreffende de buitengewone be voegdheden van het burgerlijk ge zag. De heer Hoogcarspel had namelijk verondersteld, dat de president het gerust aan de wijs-, heid en de zelfbeperking van de leden kan overlaten, of lang het woord gevoerd zou 'worden. Fiducie in deze mooie eigen schappen had mr Kortenhorst in liet geheel niet. De Kamerleden zelf trouwens evenmin, want zij namen 's voorzitters voorstel tot spreektijdbeperking met 54 tegen 4 (communistische) stemmen aan. Minister In 't Veld in Eerste kamer Aanzienlijke huurverhoging onvermijdelijk Nu de gemeenten ruim 150 millioen gulden bijeen hebben kunnen brengen en de nationale woningbouwieningen reeds 74 millioen hebben opgebracht, zal het mogelijk zijn, dit jaar vijftigduizend woningen te bouwen. Met April a.s. zullen er 55.000 onder handen zijn, aldus sprak gistermiddag de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr dr J. in 't Veld, in de Eerste Kamer. Hij deed deze mededeling, nadat hij had uiteengezet, dat de inzinking in de woningbouw, die zich verleden jaar had voorgedaan, niet te voorkomen was geweest. „Men heeft mij toen in mijn hemd laten staan. Niemand heeft mij gesteund om meer woningen te krijgen". zal niet voor de verkiezingen haar be slag kunnen krijgen. Verhoging van de premie voor beleg- gingsbouw is j, oeilijk. Verlaging ligt niet in het voornemen. De minister achtte het van belang voor de huis vesting (iet- arbeiders, de woningwet- bouw meer te steunen dan de parti culiere bouw. Nadat er nog was gerepliceerd, is de begroting z.h.st. goedgekeurd. De Ka mer zal Dinsdagmiddag een begin ma ken met de begroting van Economische Zaken. Het is de bedoeling, om dit jaar 55.000 woningen te halen. Er zijn ver schillende bijzondere bouwplannen in uitvoering. Het plan zal zeker slagen, wanneer er voldoende geld uit de rentespaarbrieven komt. De actie hier voor heeft tot dusverre vier millioen opgeleverd. Als er dertig millioen bij een komt, zullen er 2500 woningen kunnen worden gebouwd. Daardoor zou het aantal van 55.000 woningen bijna zeker bereikt worden, en de eerste aanloop voor 1954 verzekerd zijn. Over de huurverhoging zei de be windsman, dat de huren van oude wo ningen met 50 pet, die van nieuwe woningen met 70 pet boven de voor oorlogse prijs dienen te stijgen. De grote moeilijkheid zal zijn, een com pensatie te vinden voor kleine midden- st *-ders en gepensionneerden. Het enige middel leek de minister een verlaging van de belastingen op bepaalde ge bruiksgoederen. De zaak is in studie en Wereldbank leent zeven millioen aan KLM De Wereldbank heeft de KLM een lening verstrekt van zeven millioen dollar ter gedeeltelijke financiering van de aankoop van 23 nieuwe vliegtuigen, waaronder negen super-constellations. De lening wordt door de Nederlandse regering gegarandeerd. De K.L.M. zal in de Verenigde Staten negen Constel lations „Lockheed", zeven Douglas DC- 6 en zes Convairs-340 kopen, die be stemd zijn voor de Europese dienst. Cenfraal Bureau van de Tuinbouwveilingen bijeen (Van een onzer redacteuren). QOK in het openingswoord van de voorzitter van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen, de heer C. Prins, klonk gisteren op de algemene verga dering te Utrecht de vrees voor een tekort aan gezonde economische samen werking in West-Europa en een daaruit voortvloeiende daling van de export van Nederlandse tuinbouwproducten. De heer Prins wees in dit verband op het verschijnsel, dat moeizaam bereikte overeenkomsten herhaaldelijk met één slag ongedaan worden gemaakt, hetgeen meestal resulteert in een vermindering van de uitvoer. De handelsverdragen hebben na de oorlog in West-Europa hun onschendbaarheid verloren, hetgeen voor de exporterende landen risico's schept, die vooral voor de tuinbouw met zijn bederfelijke producten zeer funest kan zijn. Iedere handelsverstoring gaat gepaard met enorme verliezen. Naast deze onzekerheid in het handelsverkeer vroeg de heer Prins aandacht voor het steeds meer toenemende protecticverlangen der buitenlandse boeren-organisaties. Straffe kwalitcitsvoorschriften en redelijke minimum-exportprijzen de wapens, die het bedrijfsleven zelf kan verschaffen; lage invoerrechten voor industrie producten uit het buitenland zijn de wapens, waarmee de Regering de tuinbouw kan helpen. Schrijnend noemde spreker daarom het beeld van een groot aantal jonge industrieën, dat door de regering met behulp van een handelspolitieke bescherming kunstmatig op de been wordt gehouden. keren door de producten tegen lagere prijzen onder het publiek te brengen. Over de algemene vooruitzichten toonde de heer Prins zich niet opti mistisch. Hij vroeg zich zelfs af of men thans niet staat aan de vooravond van een economische crisis en hij vond, dat er reden te over was om de grootste voorzichtigheid te betrachten. Telegram De door Engeland en Duitsland ge troffen maatregelen zullen naar het zich laat inzien in het komende jaar van de uitvoer van de tuinbouwproduc ten ernstige gevolgen hebben, aldus de spreker en deze waarschuwing was voor de vergadering aanleiding voor te stellen de regering telegrafisch te ver zoeken alle mogeljjke moeite te doen 1VJET het oog op de te verwachten ge- ringere export en de dientengevol ge zwaardere druk op de binnenlandse markt een vermindering van de pro ductie kan niet verwacht worden zal het van belang zijn, aldus de heer Prins, dat het groot- en kleinhandels distributie-apparaat in sommige op zichten wordt verbeterd. Zo wordt steeds geconstateerd, dat prijsdalingen als gevolg van top-aanvoeren niet of in geringe mate bij de kleinhandel tot uitdrukking komen. Het gaat er om de kooplust van het publiek aan te wak- om de hoge Duitse invoertarieven on gedaan te maken. Enige weken geleden werd ook reeds door het KNLC een telegram van ge lijke strekking aan minister Mansholt gezonden. Het amendement van een aantal spe cifieke pootaardappelveilingen om het veilen van pootaardappelen statutair te verplichten werd op verzoek van het bestuur één jaar aangehouden, toen bleek, dat verschilende afgevaardigden dit nieuwe facet onvoldoende hadden kunnen bestuderen. Zie verder elders in dit blad) LIET IS lang niet altijd aanbevelens waardig de gebeurtenissen van de ze tijd te toetsen aan de gedachten, die zich tijdens de bezettingsjaren in velen van ons ontwikkelden. Er is van vele prachtige ideeën bijna niets overgebleven. De toestand na 1945 heeft zich nu eenmaal in een andere richting ontwikkeld dan men gerede mocht verwachten. Dit geldt met name voor de talrijke politieke concepties, die ons in de jaren tussen 1940 en 1945 op geheimzinnige wijze in de vorm van vlugschriften bereikten. Teleurstelling is het deel geworden van allen, die gedurende de Duitse bezetting de vrij heid, die eens zou komen, schoner en idealistischer zagen naarmate de strijd en het verzet tegen de Duitsers harder en meedogenlozer waren. De illusies zijn illusies gebleven, idealen werden niet verwezenlijkt >n hoewel de toestand van vóór 1940 niet geheel kon worden hersteld, de maat schappelijke verhoudingen van van daag verschillen in wezen niet zo neei sterk van wat toen was. Wij willen thans de oorzaken niet onderzoeken. Wel willen wij zeggen, dat wij ons destijds niet vergist hebben, toen wij ons een vernieuwde maatschappij voor ogen stelden, maar dat wij in ons begrijpelijke enthousiasme met de mo gelijke werkelijkheid geen rekening hebben gehouden, zelfs niet kónden houden. Deze dingen liggen op het gebied van de gedachten, zij zijn van immateriële aard. een gebied van waarop teleur- JTR IS evenwel ook stoffelijke zaken, stellingen wèl hadden kunnen worden voorkomen. Toen de rechtmatige Ne derlandse regering destijds in Londen zetelde en van daaruit poogde (wij blijven er ook nu buiten of dit met of zonder succes geschiedde) orde op haar zaken te stellen, zijn er op ver schillend gebied voor geen tweeërlei uitleg vatbare beloften gedaan, die tot doel hadden de geest van vèrzet in ons geslagen volk levendig te houden. De ze regeringstaak was een uitermate belangrijke: Londen moest zorgen, voorzover het daartoe in staat was, het Nederlandse volk geestelijk krachtig te houden; het moest daarenboven de mannen, die in geallieerde dienst oor- logstaken verrichtten, de zekerheid geven, dat hun 'in het bezette gebied achtergebleven families zo goed mo-, gelijk bezorgd waren. Het is niet aan' ons aan te tonen, dat de regering, vaak valselijk, meestal te optimistisch voor gelicht. lang njet altijd de juiste sna ren beroerde. Het was goed. dat zij de gezinnen der zeelieden, die hun leven wilden geven voor de grote zaak, een redelijk bestaan garandeerde op het ogenblik, dat de Duitsers de maatschappijen ver boden aan de achtergeblevenen salaris sen of wachtgelden uit te keren of vrouwen en kinderen voor de radio lieten optreden om het moreel van de mannen op zee te ondermijnen. De illegaliteit heeft toen krachtig ingegre pen. In 1943 bevestigde dan ook het orgaan der zeelieden „Het Kompas" wat reeds eerder door Radio Oranje was omgeroepen, n.l., dat alle uitke ringen voor rekening der Nederlandse regering kwamen. Zij zou alles beta len en niemand zou na de bevrijding iets behoeven terug te storten. Dat was, zo gezegd, mannentaal. Op dat kompas was te varen. De achtergeble venen namen de voortdurende hoop en vrees om het lot van de zeevaren den op de koop toe. MEN IS evenwel veel vergeten van wat in Londense tiid publiekelijk is gezegd en in microfoons is getoe terd. Men is zelfs deze concrete, mate riële belofte vergeten. Tenminste, dat leiden wij af uit het feit, dat de laat ste tiid tal van gezinnen van zeelieden pijnlijk verrast worden door brieven, waarin zij worden verzocht bedragen, lopend van 100 tot 5000, terug te storten. Het is volkomen begrijpelijk dat de betrokken kringen bijzonder verontwaardigd zijn. Het is dringend nodig, dat de over heid spoedig antwoordt op de vraag wat de Nederlandse regering in Lon den destijds bedoeld kan hebben en of wellicht in die donkere jaren aan de zeelieden daarginds en hun gezinnen hier is bekend gemaakt, dat zij te eniger tijd de voorschotten zouden moeten terugbetalen. Indien deze zeemansgezinnen een schuld aan de staat hebben, dan dient deze prompt te worden kwijtgeschol den. Indien de overheid bezig is een bclnfto te schenden, dan zal zij dienen te bedenken, dat het haar zou sieren iets in te lossen van wat er tussen 1940 en 1945 allemaal tegen ons volk is ge zegd. Het is toch al zo weinig! In alle zeventien kieskringen, waar in ons land voor de op 25 Juni a.s. te houden verkiezing voor de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal is verdeeld, staat mr. P. J. Oud num mer één op de candidatenlijst van de V.V.D. Mr. G. Vonk, die op het ogen blik voor de V.V.D. zitting in de Tweede Kamer "heeft, komt niet meer op de eandidatenljjst voor. De candidatenlijst voor de kieskring Den Helder luidt als volgt: 1. mr. P. J. Oud; 2. F. den Hartog; 3. drs. H. A. Korthals; 4 mevr. A. Fortanier-de Wit; 5. J. G. H. Cornelissen.6. R. Zege- ring Hadders; 7 G. Ritmeester; 8. mr. H. F. van Leeuwen; 9. H. J. Anker smit; 10. mevr. mr. J.. M. Stoffels-van Haaften; 11. M. A. Wisselink; 12. D. W. Dettmeijer; 13. mr. dr. C. Berkhouwer; 14. P. Blaauboer; 15. W. Voorthuysen; 16. B. Roep; 17. J. Klok; 18. mevr. M Visser-Bakker; 19. W. van der Oord; 20. mevr. G. A. A. Holzmüller-Teengs Voor de kieskring Haarlem zijn can didaat gesteld: 1. mr. P. J. Oud; 2. me- A. Korthals; 4 J. G. H. Cornelissen; 5. F. den Hartog; 6 R. Zegering Hadders; 7. G. Ritmeester; 8. mr. H. F. van Leeu wen; 9. H. J. Ankersmit; 10. mevr. mr. J. M. Stoffels-van Haaften; 11. M. A„ Wisselink; 12. D. W. Dettmeijer; 13. mr. dr C. Berkhouwer; 14. ir. P. C. Tirion; 15. J. D. de Reeck; 16. dr. A. J. Vis- 17. J. van Holten; 18. mr. J. G. Bet- tink; 19. dr. W. G. J ten Pas- 20 P Blaauboer. Britse soldaten zijn Donderdag be gonnen, het gebied ten Noorden van het zoetwaterkanaal zij Ismailia, dat zij sinds half Januari bezet houden, te ontruimen. De geëvacueerde Egyptische gezinnen mochten naar hun woninger terugkeren. Vele gezinnen keken tor toen de soldaten de kilometers lanr vrouw A. Fortanier-de Wit; 3. drs. H. prikkeldraadversperring weghaalden

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1