Bach's Matthaus Passion A.F.C. ste in wi Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk AGENDA Kofa installeerde enkele flats aan Coornhertkade „Emagosas" gaf haar jaarlijkse feestavond Muziekcorps „Eensgezindheid" uit Heiloo gaf goed concert Aardverschuiving bij Bandung Het driebandentournooi De Molleboonen Bergen BERGEN's MUSEUM Noord-Scharwoude N Nieuwe Niedorp Avond met een bijzonder karakter LAATSTE NIEUWS Brits schip had veine Prins Bernhard bij Eisenhower Nieuwediepe Stormvogels kwar met Z.F.G Afdeling Noord-h I MAANDAG 24 MAART 1953 Een uitvoering die op hoog niveau stond De Ncd. Hcrv. Oratorium Vereniging heeft onder leiding van dirigent Corn. Jonker met de beide passie-uitvoeringen Zaterdagavond en voornamelijk Zon dagmiddag een sterke en onvergeteljj lie indruk nagelaten, bij de zeer vele luisteraars, die drie uur lang Bachs aandacht hebben beluisterd. Koren en solisten waren voortreffelijk Er is zéér veel voor nodig om een dergelijke indruk met een werk van Bach, en in het bijzonder met zijn Pas siemuziek te bereiken. Men kan de pas sie gebruiken als middel om te schit teren met vocale effecten, men kan ook in volkomen dienstbaarheid aan de compositie te werk gaan, en dit laatste heeft de Ned. Herv. Oratorium Vereniging ditmaal in hoge mate ge daan. Men besefte, dat de schoonheid pas daar begint, waar het eigen belang ver dwijnt, en zo kwam men tot een voor allen zo bijna volkomen bevredigend resultaat. De interpretatie van de diri gent was vooral gericht op de devote sfeer. o.i. zeer juist. Immers Bach schreef zijn Passie voor het gebruik van de Ere-dienst, Zeer goede koorprestaties. De koorprestaties waren voortreffe lijk. Het magistrale openingskoor Kommt, ihr Töchter", stond onmiddel lijk op hoog niveau, en ook het knapen koor zong zeer zuiver en helder. De overige koren en koralen klonken even eens zeer besch. afd. en waren geladen met de nodige muzikale spanning. De koorzang was steeds tot in ieder détail keurig verzorgd. De solisten. De veranderde bezetting van de solo partijen voor deze uitvoering was even eens volkomen geslaagd. Dora v. DoornLindeman (sopraan) zong stijlvol de aria's en ook de alt zangeres Annie Woud, drong op over tuigende wijze in het wezen van Bachs muziek door. Han Le Fèvre (tenor) vervulde zijn taak als evangelist op waarlijke artis tieke wijze. De Christuspartij was dit maal toevertrouwd aan de 'baszanger 'Guus Hoekman. Zijn grandioos basge- luid leent zich bijzonder voor deze par tij, en zijn vertolking had dan ook het voorname cachet, dat Bach hier ver langt. Verder werd in de kleinere par tijen goed gezongen door de bas Leo Rcmmerts, en viel een zeer verdienste lijk gezongen aria te noteren, welke door de tenor Wim Bruning met gevoel werd weergegeven. De Haarlemse Orkest Vereniging was in haar begeleiding uitstekend op dreef, de intenties van de dirigent wer den goed gevolgd. In de begeleiding der solisten hadden we gaarne de orkest klanken hier en daar wat bescheidener gehoord. De instru nentalisten. die een solo hadden te spelen, deden dit wel zeer stijlvol, in het bijzonder de con certmeester. de violist Jan Hesmerg. die de beroemde viool-solo in Bachs werk zeer stijlvol, met mooie toonge- ving uitvoerde. meesterwerk met de meest intensieve We zouden niet volledig zijn, zonder vermelding van de hoogst gewaardeer de muzikale medewerking van de orga nist Piet van Egmond en Jo Kleymeer v. Munster, die de clavecymbelpartij vertolkte. Een gelukkig verschijnsel is dat de Alkmaarse Passie-uitvoeringen waarvan we nu de vijftiende en zes tiende beleefden, niet aan zich zelf ge lijk blijven. Het is geen cliché, het blijft steeds groeien aan innerlijke verdie ping. We zijn er van overtuigd, dat de Alkmaarse Passieuitvoeringen onder de vele hier te lande, een waardige plaats innemen, wat artistieke betekenis be treft. Hier kan de dirigent en zijn koor met reden trots op zijn en wij Alkmaar- ders niet minder. Zo werd dan de Matthaus Passion 1952 voor velen weer een onvergete lijke gebeurtenis. Ms MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Hoffmann's vertellingen (14 jr). Victoria Theater, 8 uur: De stad der verschrikking (14 jr). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Mor gen is te laat (14 jr). Harmonie Theater, 8 uur: Millionnair gevraagd (14 jr). Gulden Vlies, 8 uur: HOV met Tho mas Magyar. Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniversi teit: „Instinct en intelligentie bij die ren". (3e avond). Stadhuis, 8 uur: Algem. ledenverga dering Ned. Rode Kruis. V'alks lunchroom, 8 uur: Blavatsky Loge. Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Wanna, Rit sevoort 5. DINSDAG. Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Gezelschap Joh. Kaart „De appels van Eva". Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Wanna, Rit sevoort 5. HOOG WATER. TE BERGEN AAN ZEE Maandag 2.48 15.07 Dinsdag 3.32 15.48 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 2.53 15.12 8.53 21.12 Dinsdag 3.37 15.53 9.37 21.53 (Advertentie. Voor de eerste maal heeft een drie- banden-tournooi plaats gevonden in Alk maar. De vorige week zijn voor de A- en B-klassen de voorronden verspeeld ge worden. Ruim vijftig deelnemers namen hier aan deel. Met groot enthousiasme hebben allen zich van hun taak gekwe ten en nu reeds is te voorzien, dat het Districtsbestuur van de KNBB een geluk kige greep heeft gedaan een dergelijk massaal gebeuren op touw te hebben ge zet. Aan de sportieve uitslag valt niet meer te twijfelen. In de A-klasse zijn de volgende acht spelers in de finale geplaatst. Carm. Brt. Moy. H. Hoogland 108 162 0.666 P. Stam 108 172 0.627 A. v. Lingen 102 163 0.625 J. Burger 98 193 0.507 G. Wessels 94 170 0. 552 Th. Schot Sr92 178 0.516 J. Schermerhorn 93 209 0,444 Th. Schot Jr94 223 0.421 De finale vindt plaats van 28 Maart tot en met 30 Maart in het café van de heer C. de Boer (De Nachtegaal). In de B-klasse zijn de volgende acht spelers in de finale geplaatst: Carm. Brt. Moy. T. v. Egmond 54 146 0.369 C. Burger 59 170 0.347 E. v. Stralen 55 167 0.329 D. Stam 45 138 0,326 M. Doggenaar 51 157 0.324 J. Boots 56 200 0.280 M. Heusy 53 174 0.304 P. Kloosterboer 57 181 0.314 De finale vindt plaats 24, 26 en 27 Maart in het café van de heer P. te Bos, Zaadmarkt. Twee verkeersongelukken Tweemaal werd de politie Zaterdag morgen gewaarschuwd voor een ver keersongeluk. Om elf uur reed over de Patemosterstraat in de richting van het Kerkplein een personenauto, die werd ingehaald door een andere. Toen deze wagen naar het linker weg gedeelte reed, kwam van de Paarden markt een derde auto, waarvan de be stuurder rechtsaf naar de Kanaalkade wilde rijden. De laatste twee auto's kwamen met elkaar in botsing en wer den beide beschadigd. In de Boterstraat wilde de bestuur der van een bestelauto om kwart voor elf een andere, geparkeerde bestelauto passeren. De ruimte bleek echter te klein te zijn, waardoor de geparkeerde auto werd beschadigd. UIT HET ZAKENLEVEN In het handelsregister werd de vol gende nieuwe inschrijving opgenomen 't Naaimachine Paradijs, Langestraat 7? (filiaal). Hoofdzaak te Amsterdam Kleinhandel in naaimachines. Eigenaar S. Schouten. (Overname verboden). Harmonisch geheel Het is de laatste tjjd min of meer gebruikelijk geworden dat bij het ge reed komen van een blok huizen en kele woningen door een installateur worden ingericht. De woningbouwver eniging „Rochdale" heeft dit goede ge bruik bij de serie van dertig flatwo ningen aan de Coornhertkade. waar de firma Kofa een tweetal van deze flats heeft „aangekleed", voortgezet. Bij de officiële opening van deze meubel- en gordijnenshow deelde dc heer W. Spruyt mede dat de prijzen in de katoensector de laatste maand waren gedaald zodat het mogelijk was geworden de fiats van Rochdale voor deliger in te richten dan voorheen mo gelijk was. De woningen zijn echter niet alleen voordelig maat ook smaakvol ingericht. Het dient echter gezegd dat de instal lateurs twee zeer dankbare objecten onder handen kregen. Architect Kees man heeft aan de Coornhertkade een aantal woningen geschapen, zoals er na de oorlog slechts weinig in Alk maar en omgeving werden gebouwd. Zaterdagavond had de Groningse Vereniging „De Mollebonen" haar le den weer bijeengeroepen voor een to neelavond (de laatste in dit seizoen), daar door de onderafdeling ,,'t Gebels- kop" werd opgevoerd: „Achter de wolken schient toch de zun", toneel spel in drie bedrijven, van Kees Spie renburg en R. Feenstra. Een zeer groot deel van de leden had aan de oproep gehoor gegeven; de zaal van ,,'t Wa pen van Heemskerk" was geheel ge vuld. Dat de voorzitter, de heer P. Bos, daarover goed te spreken was. bleek wel uit zijn openingswoord, waarin hij allen een welkom toeriep, speciaal de introducees, van wie zich enkelen in de loop van de avond als lid opgaven. Van het toneelstuk zullen wij geen inhoud vermelden, aangezien het in het Hollands en het Fries verschillen de malen opgevoerd is, ook in deze omgeving. Laten we er alleen van zeg gen, dat de acht spelers (sters) stuk voor stuk hebben getoond de bedoe ling van de schrijvers te hebben be grepen, zodat er onder regie van me vrouw Maats (uit Heiloo) een opvoe ring werd gegeven, die de toets der critiek voor amateurstoneel glansrijk kon doorstaan. Niet alleen aan het ein de der bedrijven en vooral aan het slot, maar ook enige keren bij open dork klonk een hartelijk aoplaus. De heer Bos sprak dan ook wel na mens alle aanwezigen, toen hij zijn dank uitte voor het gebodene. Na het spel werd nog enige uren druk gebruik gemaakt van de gelegen heid tot dansen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus H. J., z. van J. Kuis en G. C. Scheltinga. Bernardus N. J., z. van J. L. Miché en A. G. Kaandorp. Gerrit H„ z. van H. Eike naar en B. A. Peschel. Gabrielle J. M„ d. van F. M. M. van der Hoeven en W. L. Sadée. Marjanne, d. van C. de Jong en J. van Kleeff. Cornelis A„ z. van A. J. Bieman en M. Bloem. Cor nelia A. M., d. van G. C. Zijp en M. A. C. van de Wiel. Wilhelmina M., d. van C. de Ruijter en A. A. Zwakman. Gehuwd: Kornelis van der Meij en Jannetje Kuiper. Overleden: Guurtruida Zentveld, 82 jaar, wed. van H. F. Gottmer. Op wonderlijke wijze heeft hij kans gezien, zonder aan de ruimte van de kamer te tornen, 'n harmonisch geheel te verkrijgen waarin het voor de toe komstige bewoner een genot moet zijn te verkeren. Terecht kon de voorzitter van de wo ningbouwvereniging, de heer C. Cou- wenhoven, gewagen van woningen die een voorbeeld kunnen zijn voor in de toekomst te bouwen arbeiderswoningen. Hiermede was niets te veel gezegd en de dank aan de architect en de manier waarop de aannemer, de heer Schoone- wil, diens plannen had uitgewerkt, was dan ook zeker op zijn plaats. Helaas voelt een groot deel van het publiek nog steeds niets voor de mo derne richting waarin de binnenhuis architectuur zich begeeft. Het is daarom niet verwonderlijk dat de firma Spruyt, die als woninginrich ter niet alleen een voorlichtende taak heeft, één van de twee flats heeft In gericht, aangepast aan de smaak van het grote publiek. Donkere en massie ve meubels dus. Dat de gordijnen en vloerbedekking daarmede in overeen stemming zijn, laat zich begrijpen. De andere etage is daarmede in flag rante tegenstelling. De installateur heeft zich op de 'eerste kunnen uitle ven, volkomen in de geest als ir Kees man de woningen had ontworpen. Lichte doch solide meubelen vormen tegen 'n achtergrond van bijpassende gordijnen een prachtig geheel in de rui me en zonnige kamers. Het is een genoegen deze flat te be zichtigen en vele nieuwsgierigen zullen spijt hebben dat hun bezoek slechts van zeer tijdelijke aard kan zijn. Door op deze manier woningen in te richten zijn de firma Kofa en de wo ningbouwvereniging Rochdale op de goede weg. Het is niet een ieder gege ven licht en ruimte te brengen in een woning, twee fundamentele begrippen voor de inrichting voor een gezellig huis. Daarom is voorlichting op dit ge bied niet alleen gewenst maar zelfs noodzaak. Wij kunnen een bezoek aan de flats aan de Coornhertkade van har te aanbevelen. Verbeteringen nog niet uitgevoerd Aan het door de Museum-commis sie, bestaande uit de dames G. C. van Regteren Altena-Evers (pres.) en M Th. Brugman-Scholten (penn.) en de heren Mr. M. Moens (seer.) en Mr D. Vis, aan de Raad van Bergen uitge brachte jaarverslag over 1951 ontlenen wij het volgende. De inventaris verkeert in een goede toestand. Een aantal platen werd op deskundige wijze hersteld, andere wer den schoongemaakt en in passe par- touts gezet. Met museum werd door de heer en mevr. van der Steen-Hertogs en de heer Maarten Nanne verrijkt met enige Napoleon bordjes. Het museum mocht zich ook in het afgelopen jaar weer in veler belang stelling vierheugen. Niet minder dan 1507 personen brachten een bezoek aan de Oud-Berger Kamer en Keuken miet zijn interesstinte verzameling klederdrachten en gebruiksvoorwerpen, om de „goede ouwe tijd" nog eens voor zich op te roepen. De commissie sprak er in het jaar verslag haar teleurstelling over uit, dat de in 1951 toegezegde verbeterin gen nog steeds niet zijn uitgevoerd en zeide te hopen op spoedige uitvoering van de maatregelen, waarvoor de uit gaven reeds op de begroting waren ge bracht. VARA-f eestavond Voor een goedgevulde zaal van „Concordia" te N'oord-Scharwoude heeft de afdeling Langedijk van de VARA een feestavond gehouden. Medewer king verleenden Johan Jong met de „Jonge Flierefluiters". Het optreden van dit ensemble met zijn vrolijke liedjes, waarvan menig refrein door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen, viel evenals de voor drachten van Rob Menger, uitstekend in de smaak van het talrijke publiek. Peter de Boorder nam op de hem be kende wijze verschillende soli voor zijn rekening. Ook de solozang van enkele dames van het gezelschap kwam goed tot zijn recht. Naar „Auf- forderung zum Tanz", door Johan Jong op de piano ten gehore gebracht, heeft men met grote aandacht geluis terd. De accordeonist Pietersen oogst te met een potpourri van bekende schlagers veel succes. De afdeling van de VARA kan op een goedgeslaag de avond terugzien. Bevrijdingsfeesten De bevrijdingsfeesten te Noordschar- woude zuilen op 3 én 5 Mei gevierd worden. Het plaatselijk Oranje Comité heeft een beroep op de jeugd gedaan om de twee avonden en een middag te vullen met muziek, zang, volksdans en voor drachten. Een en ander zal beoordeeld worden door een jury, waarna prijzen zullen worden toegekend. Bejaarden voor bejaarden Het cpmité, dat zich ten doel stelt gel den in te z; melen voor de slachtoffers van de brand in „Westerlicht" ls van daag in het bezit gekomen van een be drag van f 100, dat is bijeengebracht door de bewoners (sters) van het rust huis „De Lichtenberg" te Amersfoort. De dames uit dit tehuis hielden een ten toonstelling van zelf vervaardigde handwerken en hadden in-de zaal een busje opgehangen, waarin gelden voor de getroffenen van de brand in Alk maar konden worden gedeponeerd. Deze inzameling had het hierboven ge melde prachtige resultaat. Gevarieerd programma De Ulo-schoolvereniging „Emagosas" heeft Zaterdagavond onder zeer grote belangstelling in het Gulden Vlies haar jaarlijkse feestavond gegeven. Het pro gramma was bont van samenstelljng van Chopin via kolder en boogie- woogie tot een Indonesische dans en was in zijn verschillende onderdelen zeer verschillend van kwaliteit, het geen uiteraard bij een schooluitvoering onvermijdelijk is. Hoogtepunten van deze avond waren het optreden van George Wagner met zijn Indonesische dans, van de pianist Henk Boon en van Rudi Kesselaar. George Wagner danste zijn „Kambod- ,ia"-dans zeer fascinerend met veel ar tisticiteit. Rie Eriks en Henk Boon speelden enige werkjes van Chopin, welke vooral door de laat ste bekwaam en gevoelig werden ver tolkt. Ook als boogiewoogie pia- en componist boekte Henk Boon, in sa menwerking met Rudi Kesselaars pya- maband „De Nachtbrakers", enorm succes. Rudi en Truus Kesselaar gaven in de schets „Recht is recht" blijk van hun artistenbioed. Wat hier werd ge presteerd, was even goed als beroeps- werk. Niettemin zijn wij van oordeel, dat een zekere mate van bescheiden heid de jeugdige Rudi Kesslaar niet zou ontsieren. „Gymnastiek van toen en nu" werd aardig gebracht. Het bandie, dat daar vóór optrad, was wat zwak. Na de pauze werd 't toneelstuk „Het mysterie van het jachthuis" gespeeld. Er werd enthousiast geacteerd, doch de keuze van het stuk was niet zeer ge lukkig. Het was wat langdradig en men slaagde er niet in een ieders aandacht volkomen geboeid te houden. Dit bleek vooral uit het kabaal, dat door een aantal ongedisciplineerde scholieren achter in de zaal en op het balkon werd gemaakt. Tot besluit van deze feestavond werd nog geruime tijd gedanst op de mu ziek van „The Favourites". 19. Jimmy Brown wandelde nog al mistioostig naar de sluis terug. Hij besefte dat hij, als er iets ging ge beuren weinig of geen steun zou hebben van de agent Piet Pap, die al begon te bibberen zodra hij maar dacht aan de mogelijkheid, dat hij óók zou kunnen worden ontvoerd. Maar Jimmy wist nu in elk geval, dat alle ontvoeringen bij nacht waren geschied e" dat niemand zelfs maar bij ben"';" e vermoedde, wie de dader of daders waren. Alleen was er één briefje gevonden op de avond, daj, commissaris Kwabberteen, tot ontstel tenis van heel Muidermonde, was ver dwenen De agent Piet Pap had bet Jimmy met bevende handen getoond. Jimmy had het met een diepe rimpel in zijn voorhoofd gelezen. Er stond: „Zo zal het iedereen vergaan, die zich met dingen bemoeit, die hem niets aangaan". Het was vrij slordig ge schreven. maar de mededeling was voorzien van twee grote met rode uiKt getekende D's. De redactie van bet plaatselijk blad „De Muidermonder Mare" had zich onmiddellijk van dit briefje meester gemaakt en dit had tot gevolg gehad, dat alles wat in Muidermonde woonde er zich van dat ogenblik af wel voor wachtte zelfs maar in de richting van de sluis te kijken! Het te spelen programma was niet gemakkelijk Dirigent Alb. Meijns Wz. lia<l voor het donateursconcert van „Eensgezind heid" op een enkele uitzondering na, een aantrekkelijk programma samen gesteld. De inzet, de Banier Mars van de di rigent, werd goed gespeeld. Hierna volgde de Grande Ouverture no. 2 van Lang-Lois, een soort kapelmeestermu- ziek, met weinig spanning. Het corps had nog al last met de in dit stuk voorkomende technische moeilijkheden. Plotseling brak het muzikale zonnetje door de wolken met „Judex" van Gou nod. Het klankgehalte was hier zuiver en vaak zeer fraai te noemen. Een lid van het corps, Ben Boots, kwam de toehoorders hierna, met pia no-begeleiding van Jo v. d. Horst, een cornet-solo voorspelen, getiteld „De Terugkeer" van Hartman, een lang stuk, waarin Ben Boots bewees een goed muzikant te zijn. Met de beide Varakterstukken die „Eensgezindheid" hierna ten gehore bracht, leverde het corps de beste pres tatie van deze avond. Het waren „Serenade Napolitaine" van Winkler en de „Marionetten- Wachtparade" van W. Kuhn, Men stond hier inderdaad boven de mate rie, met het gevolg dat de muzikale intensies van dirigent Meijns bgna vol ledig tot hun recht kwamen. De Tschaikowski-herinnc ringen, een geliefd werk, dat zeer goed door Alb. Meijns is gearrangeerd, hebben een boeiende en meeslepende melodigk. Het spel is echter technisch lang niet ge makkelijk. De totaal-indruk was vrij goed. De techniek moet hier echter nog wat worden bijgevijld. De Mars Appel aux Trompettes van A. Ney vormde een vitaal besluit van het concertgedeelte. Al moest dan „Eensgezindheid" soms wat boven haar krachten musiceren, toch viel er veel goeds te beluisteren. Het publiek liet het aan hartelijke bij val niet ontbreken en verlangde zelfs nog een toenummer. „KNALGAS" Op een Donateursconcert komt men ook voor „het amusement". Hiervoor hadden de leden van het muziekcorps zelf gezorgd met de opvoering van het toneelstukje „Knalgas", een klucht in één bedrijf door P. Gerdas. De dona teurs en vrienden van „Eensgezind heid" waren in groten getale komen luisteren naar hetgeen deze avond werd geboden. In de zaal van de „Rustende Jager" was niet één plaatsje meer vrij. M. S. Ouderavond van Verkenners en Gidsen Gisteravond werd in het Brunoge- bouw een ouderavond gehouden van de Verkenners en Gidsen. Ook dc Wel penafdeling verleende haar medewer king. Er is volop genoten door de ouders. Het hoogtepunt was toen een zestal vaders een zelfde behendigheids spel moesten uitvoeren als de Welpen. Dit spel werd glansrijk door de jeugd gewonnen. Een levende poppenkast had aller belangstelling en de verken ners hebben er een aardig geheel van gemaakt. De Gidsen zorgden voor een rijendans, clownerie, voordracht, de clamatie en zang volgden elkaar in een vlot tempo op. Palmpaas-optocht Op Palm-Zondag zal door de R.K. Jeugdverenigingen een palmpaasop- tocht worden georganiseerd. Het fan farecorps St. Caecilia en zijn vendel zullen medewerking verlenen. Ver moed wordt, dat enkele honderden kinderen hieraan zullen deelnemen. De leiders van diverse jeugdverenigin gen hebben de kinderen reeds instruc ties gegeven hoe zij eventueel een Palmpaas in elkaar kunnen zetten. En kele bakkers ter plaatse hebben zich bereid verklaard de nodige koek-at- tributen te maken, wanneer daarvan bijtijds ongave wordt gedaan. Een aardig initiatief. Wij hopen dat deze traditionele Palmpaas daardoor in ere wordt gehouden. De opdracht van de ieued is deze nalmnaas, die uiteraard veel lekkernijen biedt, voor een lief dadig doel ter beschikking te stellen. De kinderen zelf kunnen een prijsje winnen voor het mooiste geheel. Er zat voor het bestuur van het In stituut ongetwijfeld enige risico in, om als besluit van het buitengewoon goed geslaagde seizoen Bert Brugmans Ma rionettentheater te laten optreden. Deze kunst is ten plattelande immers onbe kend en onbekend maakt onbemind. Nu we echter het optreden van Bert Brug mans met zijn vier zonen hebben ge zien, kunnen we wel zeggen, dat de leden het bestuur dankbaar kunnen zijn. Was aanvankelijk de waardering maar matig, naar gelang men aan het nieuwe wende, groeide de aandacht en ging over tot bewondering. Vóór de pauze werd opgevoerd de komische opera „Juffer Marianne", waarin naast goed spel tevens te ge nieten viel van mooie zang, zij het dan ook via de plaat. Het tweede gedeelte van deze uitste- kend bezochte avond werd gevuld met het Biedermeijer zangspel „Het oude lied", muziek van Mozart. Een chai- mante geschiedenis van twee jonge mensen die door hun liefde voor de muziek van Mozart tot elkaar komen Voorzitter Bakker was zeker de tolk van de aanwezigen, toen hij het ge zelschap hulde bracht voor hun uit zonderlijke kunst. De laatste bijeen komst van de Olympus, waarvoor reeds vele vragen zijn ingekomen, zal plaats vinden op Maandagavond. AVENHORN, 22 Maart. 8300 kg rode kool 13—23,60; 4500 kg gele kool 6,50— 12,80; 8500 kg uien: grove 32,50—33, ge wone 26—29,40 en drielingen 26; 13.200 kg lange bieten: I 20,30—21,30, II 13,20— 14 en modjo 17,20—17,50; 5900 kg wit lofI 44—50, II 39—45 en III 26—39; 12.500 kg peen: 1123,60—24,60. III 24,50— 25.40 en TV 16,59—19,50. Athletiekvereniging DOVES Een groep DOVES-athleten nam Za terdagmiddag deel aan de bosloop ta Bergen, welke gehouden werd rondom de Volkshogeschool. Bij de A-junioren won Bertus Bosman de 2500 meter on bedreigd met ruime voorsprong in d» tijd van acht meter 25,3 sec. De B-ju- nioren liepen 1800 meter. Hier was da strijd om de eerste plaats heel wat fel. Ier. Jan de Groot wist in de eindsprint de eerste plaats te bemachtigen. Joop Hopman, Rong Konijn en Cor Wijker bezeten in deze categorie de derde, vierde en vijfde plaats. Siem Hopman en Maarten Meyer de. den mee aan de 3600 meter handicap. race voor A, B, C en D-klassers en kwamen als 5e en 6e binnen. Gerrit Bosman volgde het spoor van zijn broer Bertus en ging met de erepalm weg bij de jeugd buiten KNAU-ver- band. DOVES kwam hier wel bijzon der goed voor de dag. Reeds dertig doden Tengevolge van een grote aardver schuiving, die zich Zondagmorgen te Tjiboda bjj Bandung voordeed, zjjn der. tig personen om het leven gekomen, 41 gewond en 8 vermist. De slachtof fers zijn voor het merendeel vrouwen en kinderen. Volgens het nieuwsbureau Antara raakte een aardmassa van zestien me- ter hoogte en vijftig meter lengte van een heuvel los tengevolge van de aan- houdende regen en bedolf de mensen, die op een rijstveld aan het werk wa ren. Negen der gewonden zfln in een ziekenhuis opgenomen. Lawines in Tirol 12Toeristen omgekomen Gisteren hebben zich in Tyrol drie lawines voorgedaan. Men vreest, dat twaalf mensen om het leven zijn ko men. In het Glungezer-gebergte in de streek van Patscherkofel bedolf een lawine veertien Duitse toeristen, van wie elf zich wisten uit te graven. Een van de veertien kwam om het leven, twee worden vermist. In dezelfde buurt werden zes personen, naar men gelooft eveneens Duitse toeristen, door een an dere lawine bedolven. Reddingsploe- gen vrezen, dat zij alle zes om het le ven zijn gekomen. De gehele nacht I werd het reddingswerk bij fakkels en toortsen voortgezet. Te Gries in de streek van Sellrain j kwam een lawine van de Zwiesel- bacher Rosskogel op negentien perso nen neer. Zestien werden met verwon- I dingen bevrijd. Drie Duitsers uit Neurenberg kwamen om het leven, Op mijn gevaren, doch slechts licht beschadigd Het 7150 ton metende Britse ss „Chakdina" is tien mijl ten Noord- Noord-Westen van Terschelling ver moedelijk op een mijn gevaren en heeft daarbij geringe schade opgelopen. Het schip, dat van Hamburg op weg is naar Antwerpen, zet de reis op halve kracht voort. De sleepboot „Holland" van rede rij Doeksen op Terschelling en de red dingboot van dat eiland zijn ter assis tentie uitgevaren, evenals de Duitse sleepboot „Wotan", maar de kapitein had geen hulp nodig. Prins Bernhard is hedenochtend door generaal Eisenhower op het Atlantisch hoofdkwartier te Parijs ontvangen. De prins zal hedenmiddag een onderhoud hebben met de opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten en de voor naamste leden van diens oppercomman do. Aan het eind van de middag zal de prins zich naar Fontainebleau begeven, waar hij zal worden ontvangen op het hoofdkwartier van de Centraal-Euro- pese zone. Hoewel het bezoek aan Eisenhower „een beleefdheidsbezoek" wordt ge noemd, geloven waarnemers, dat prins Bernhard, die inspecteur-generaal van de landmacht is, de kwestie van de Ne- I derlandse bijdrage aan de defensie met Eisenhower zal bespreken. FRANS TOESTEL TE CAO NEERGESTORT Een Frans passagiersvliegtuig is vandaag te G'ao ten Oosten van Tim* boektoe in Frans West-Afrika neerge stort. Naar verluidt zijn vijftien per sonen om het leven gekomen. Vier in- zitt'enden werden uithet brandende wrak bevrijd. BESOMMINGEN IfMUIDEN De besommingen van Zaterdag wa ren: loggers VL 61 f 4230, KW 47 f 5570, 163 f 3840, 29 f 4420, 19 f 4660, 54 f 2970, 155 f 2330, IJM 230 f 720, 229 f 1970. 208 f 3440; kotters IJM 11 f2280, HD 125 f 1760, SCH 62 f 1040, AM 16 f 3000, WR 33 f 2430, KW 128 f 430, 92 f 1480, 35 f 1300, 31 f 990. Per kg: heil bot 2.70—1.75, gr. tong 2.80—2.45, grm. tong 1.891.73, kim. tong 1.90—1.86, kl. tong I 1.73—1.53, kl. tong II 1.47- 132, tarbot X 1.60—1 20, zalm 7.50. Per 50 kg: tarbot III 67, tarbot 4 66—46, schartong 27—25, gr. schol 40, grm, schol 62—57, kim. schol 63—62, kl. schol I 56—47, kl. schol II 22—8, schar 19—8. bot 9—8, v. haring 25—9.60, makreel 32—23, gr. schelvis 33.50—30 grm. schelvis 34—33, kim. schelvis 36.50— 35, kl. schelvis I 3431, kl. schelvis II 27 50—24, wijting 19—8, gr. gul 37—34, mid. gul 35—33, kl. gul 33—27, ham 98, kl. wolf 35, poontjes 18—10, kl kool- vis zw. 19—18, kl. koolvis wit. 27- 26.50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 120— 69. gr. koolvis zw 48—38, gr koolvis wit. 67, gr. leng 69—68. gr. wolf 81. De totale aanvoer bedroeg 4100 kisten. Onder het genot van een worden hoe de uitslag zal zi dienden namelijk na afloop test in, omdat naar bun mer aanval van AFC was de re doellijn had gepasseerd. Put doelpunt bleef gehandhaafd, eens voet bij stuk houdt, vre andering zal komen. Geluks1 te maken. De strijd om de r en Alcmaria. Voor de withe hun concurrenten zullen or den worden, maar cr bestaa schap weer voor een jaar w Dank zij een benauwde 1— ning op OSV heeft Stormvoi terstand op ZFC volkomen v Ee laatste wedstrijd tussen c zal de beslissing in deze wedloop moeten worden. 2A: Stormvogels ZFC HVC WA Westfrisia KFC OSV AFC Baarn Helder Schoten en Hercules wc uitstekend. Beide clubs beha; winningen op resp. UW e Ook hier is dus nog geen be vallen. 19 13 4 2 19 12 6 1 19 10 5 4 19 9 2 8 19 6 7 6 19 8 2 9 18 5 5 8 19 5 4 10 19 5 3 11 18 4 •3 11 18 4 3 11 2B: Volendam 19 13 DWV 19 11 Zeeburgia 18 9 De Kennemers 19 10 KFC 20 9 UW 18 7 ZW 19 6 HRC 19 4 De Spartaan 19 4 Hercules 19 4 Schoten 4 11 19 5 2 12 Zaandijk is in de wedstrijd verwijk zeer na aan een ned geweest. Slechts met de h; de sloot hebben de Zaanka winstpunten kunnen binnenl landia zal dus de laatste we< dit seizoen, de ontmoeting te Boys, moeten winnen om zi titel verzekerd te weten, aan Zee een overwinning O] haalde en IW tegen WSV gaat de ploeg uit Ilpendam u klasse verdwijnen. 1A: DREO—US VU 0— Odiz 2—1. IC: SchoorlKaagvogels restersSRC 42; Koedijk 3—2; Hugo BoysNieuwe N 1; BerdosWGW 30. 2A: WestzaanWBSV 6- schermerZaanse Boys 0E land—RKSVS afg.; Graftd 33^ 2C: FlevoZeemacht 7 Tex. Boys 41; Geelzwar end 02; JVCHollandia 4 randersPetten 44. Res. IA: WZ 2—Alcmai IW 2OFC 2 afg.; ZFC 4 steyn 2 12; Zaanlandia 2— 2 afg. Res. IB: Zaandijk 3Alcr gel.; QSC 3—GVO 2 afg.; Z C 5 afg,; Vitesse 2—KW 3 5Alkmaarse Boys 3 31. Res. IC: RKAFC 2—Schs 2; Grasshoppers 2Succes 2 Res. 2C: Berdos 2—HSV Res. 2D: DTS 2—HRC 5 1- vogels 2Watervogels 2 0— —RKAFC 3 afg. Res. 3D: Vitesse 3Fores 1; HSV 3Alkmaarse Boys Res. 3F: Alkmaarse Boys E 2 22; Randers 2—Vrone 2 AFC 4Hugo Boys 2 36; 3—SVW 2 4—2. 4G: Egmondia 3St. Ad, 0. Alkmaarse Boys 6B —3. 4H: St. Adelbert 3—Koedi 41: Foresters 4St. Adell 0; Schoorl 3Gr. Schermer 4J: Kolping Boys 2SV\ KSV 2Foresters 5 30. Junioren: F: AlkmaarEgmondia b mondiaAlcmaria b 72. CC: RKAFC b -Berdos 0 —Kolping Boys 31; Zee' GW b 2—3. Adspiranten: F: EgmondiaSchoorl 7— tersUitgeest 60. G: BOLAlcmaria c 06 R: Reiger Boys bAlcma: Foresters cAlcmaria e 1— —DTS b 0—11. S: DTS cAlcmaria f 21 bAlkmaarse Boys d 11. BB: VVZ b—RKAFC c 1- EE: MeervogclsRKAFC FF: Kolping BoysZeevo St. AdelbertVitesse 15. HH: RKAFC g—Kolping li: St. Adelbert c—HSV d AFC 5—RKAFC 4 2—3 (A£ pioen). Groot-Schermer leed nederlaag tegen Zaan Nadat Zaanse Boys in de e van de wedstrijd een ware van Groot Schermer had moi staan, konden de gasten noi rust het eerste doelpunt sec vankelijk liet Groot Schei door deze achterstand in I 'liet ontmoedigen doch toe Boys, tegen de verhouding in goals fabriceerde was het n genstand van Groot Scherme Het werd tenslotte een 5-0 nederlaag, een uitslag niet nodig was geweest.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2