Jongste Kellner VRAAG en AANBOD Resultaat van de burgerzinlening dertien huizen in Langedijk Limmen maakt zich op voor het Bloemencorso ing-of aank. kok zomerkampeerhuisjes lijk voor IIEUWS ministers ;erd Grond verkocht voor zuurkoolfabriek Noord-Scharwoude Oudkarspel De vooruitzichten voor de kool Zuid-Scharwoude Onderling begrafenisfonds St. Pancras Geslaagd concert van „Zanglust" Oudorp Jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis Bergen net meisje De Rijwielhal Te koop aangeboden: le klas zaak in Galanterieën en Huishoudelijke-artikelen Te koop gevraagd: t WOENSDAG 26 MAART 1952 s n iUW? strijdt de s over de vraag t onverminderd t W K. waaruit genen dele voor worden gesteld, ige mislukte po- i Eilers de Haan i. Het stichtings- )0 om de exploi- n, dat de L.T.T. liatief. Zü moest edrag van f 500 tenmale aan het L.T.T. evenwel rtegenover, dat ugbetaald moest grotere ketel en :omen, met uit- ital badkamers, het wijkgebouw m de oude toe- omdat het doel d verleend, had K. op de laatste ie uitgetrokken. 1 jaar haar sub- niet voornemens Het wijkgebouw at het initiatief het Wijkgebouw van het W.K. iuder, ir. Arts, van een wijk- ?ente, maar de W.K. vreesden ïggensehap over krijgen. Eerst n de voorberei- g van een wijk- et W.K.-bestuur ïw het Wit-Gele iu zijn het ge- a is de keus op ichting Badhuis iV.K. deelt mede, aandurfde we dt deed hetbad- het beheer over ichtingen kreeg. 4000 en huurde ït het Wit-Gele :n inzake het Wit-Gele Kruis je. Afschrijving at wanneer de ouw niet had ander op een titgelopen. Men ergaan tot af- 0 over een reeks hter een schrif- breekt. t W.K. ontkent dergelijk voor- prake gekomen. overname van 300 terug te zul- een andere be leven. De toen- ngmeester keer- en wendde het m ten bate van ag was bestemd wijkgebouw en iet W.K.-bestuur at volledige af- ie stichting ge il van de rente e, dat vaststaat, enegcn zou zijn oeilijkheden bij :ien van de ren- g van f 4000. W.K. vraagt of >n de rente, dit dt, dat van het vordt afgezien, van de rente 1 de exploitatie etekent dit, dat, wordt geëxploi- g en de schuld It afgelost, deze d is. Conclusies en ilat het be- ch onttrekt aan leid t.o.v. het r. het restant- bouw. De raad itgesteld, dat de eming niet mag resterende ex- W. blijven van r van het W.K. et badhuis heeft lijk zijn excuus ijn onwaardige us het bestuur haaft het ge- 'anneer het be- let gemeentebe- ongegrondheid heeft overtuigd, daarover moe- :rd) er, Sjennik, en inisters zijn gis- aldus te Parijs Materi, minis- n, minister van ali, minister van Zij zijn op hgt aan boord van :ht en naar een 3 plaats in het t. Ook de drie stour zijn naar staties strekten 'oornaamste lei- extremistische staat van beleg steden is een ssen negen uur in de ochtend. Verheugende tijding De totale kosten: tien mille per woning De gpmeenteraad van Langedijk kwam gisteravond bijeen onder voorzitter schap van burgemeester H. Schelhaas. Besloten werd tot de verlening van een subsidie ad f 100.aan de afdeling Alkmaar van het Ned. Genootschap tot Reclassering en aan de vereniging Proefsehooltuin West-Friesland. Van Ge deputeerde Staten was bericht binnengekomen, dat goedkeuring wordt ont houden aan de verordening regelende een maximum-snelheid voor motorrijtui gen in de gemeente Langedijk. De heer J. Slot (Prot. Chr.) vroeg welke maat regelen B. en VV. thans denken te nemen, om aan het gevaar langs de weg te ontkomen. De burgemeester zeide, dat B. en W'. het zeer betreuren, dat de goedkeuring werd onthouden. Men overweegt wel maatregelen, o.a. door mid del van een stopverbod, bijvoorbeeld bp de Uitvalsweg. Het instpjlen van een beroep by de Iiroon werd van weinig nut geacht. Het parkeerverbod aan (le Oostzijde van de weg zal wel in praktijk worden gebracht. van der Velde voor hun aandeel in het succes. Op een vraag van de heer Van Dijk zeide de burgemeester, dat het niet mogelijk bleek de aanbesteding tot de gemeente te beperken. Overigns heeft de raad zich onlangs voor een publieke aanbesteding uitgesproken. Tot, onderwijzer aan de XILO-school te Noord-Rcharwoude werd met algemene stemmen benoemd de heer L. Cornelis- sen, onderwijzer aan de openbare lagere school te Amerongen. Ook werd beslo ten tot verbetering van het aan de ge meente toebehorende grasland ten Noorden van de Prov. Weg te Noord- Scharwoude, door demping van zeven sloten. De uitvoering van dit project zal geschieden in DUW-verband. De kosten voor de gemeente bedragen on geveer f 2000. Ten slotte werd het voorstel aan vaard om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten overeen te komen, dat het crediet in rekening-courant over het tweede kwartaal 1952 wordt vastgesteld op f 530.000 en dat een kasgeldlening, groot f 400.000, zal worden aangegaan. «en vraag van de heer Slot deel de de burgemeester mede, dat de ver lichting van de Sluiskade bij het PEN in studie is en de verlichting van Plan centrum in uitvoering. Besloten werd tot aankoop van diverse perceelsgedeel ten voor wegverbreding te Noord- Scharwoude, alsmede de verkoop van 300 m2 meter grond in het industrie terrein te Noord-Scharwoude voor de bouw van een garage met woning. Aan de coop, conservenfabriek „Nieuw Le ven" werd pl.m. 1800 m2 verkocht te gen de prijs van f 5.75 per m2, zulks voor de bouw van een zuurkoolfabriek. De voorzitter bracht hierna de feest bokaal op de dis: zijnde een mede deling omtrent de woningbouw in de gemeente. Dank zij het slagen van de gevoerde actie voor de nationale wo- ningbouwleningen (er werd een bedrag van f 138.000 bijeengegaard) konden de nodige faciliteiten voor de bouw van nieuwe woningen worden aangevraagd. Er was reeds een bestekklaar plan van architect Roggeveen voor het bouwen van tien woningwetwoningen te Noord- Scharwoude in blokken van zes en vier woonhuizen, terwijl dezelfde architect kort geleden opdracht kreeg tot het maken van plannen voor drie duplex- woningen te Broek op Langendijk. De aanbesteding van de in Noord- Scharwoude te bouwen huizen zal op 28 Maart plaats vinden. Zo spoedig mo gelijk volgt ook de aanbesteding voor de bouw van de duplex woningen. De totale kosten worden geraamd op f 10.000 per woning. Eén der duplexen kan buiten de opbrengst van de bur gerzinlening worden gefinancierd, na melijk uit een lening voor de tuin bouwschool. De burgemeester bracht dank aan de burgerij, die een en ander had mogelijk gemaakt. De wens werd uitgesproken, dat het met de spaar- certificaten eveneens naar wens zou verlopen. Momenteel zijn er reeds symptomen, die daarop wijzen. De drie duplexen zullen gebouwd worden te genover de tuinbouwschool en wel aan de Oostkant. De heer K. van Dijk (PvdA) dankte de gemeentesecretaris en de heer W. Wegverbreding In Noord-Scharwoude is de gemeen te druk bezig met het verbreden van de straat. In elk der vier dorpen zijn verschillende smalle plaatsen voor en na aanmerkelijk verbreed, zodat er nu niet veel meer overblijven, waar tot verbreding kan worden overgegaan. Wel zijn er nog verschillende huizen, die een werkelijke sta in de weg vor men, doch het opruimen daarvan, bij het huidige woninggebrek, stuit op moeilijkheden, nog gezwegen van de onwil tot medewerking van sommige eigenaars, terwijl de financiën ook nog een woordje meespreken. De tot nu toe aangebrachte verbreding ontstond meestal door achteruitzetten van hek ken. Het brengt verbetering, doch af doend is het niet bij een druk ver keer, zoals men dat aan de Langedijk heeft. Burgerlijke Stand Geboren: Gertrudis S. J., d. van G. J. Kramer en E. Groenland. Jan A., z. van J. Gideonse en J. Waarden burg. Aafke, d. van K. Wagenaar en H. Visser. Getrouwd Klaas Glas en Jannetje M. Boon. Overleden Gustav H. O. Ameling, 60 jaar, gehuwd met A. Jonker. Jansje Kater, 75 jaar, weduwe van J. Hollander. Cornelis Bak, 89 jaar, weduwnaar van S. Fraai. Maria Bruin, 75 jaar, weduwe van J. Goudsblom. JAARVERGADERING VAN DE REGRAFENISVERENIGING In de jaarvergadering van de begra fenisvereniging te Noord-Scharwoude werd tot bestuurslid herkozen, de heer K. Barten. Besloten werd, het begraaf- toestel aan de gemeente over te dra gen. De rekening der vereniging werd goedgekeurd met een batig saldo van f 274.Het ledental bedraagt 387. Kolven De pers- en propaganda-commissie van de Ned. Kolfbond hield haar derde wedstrijd op de baan van de heer Klaver te Oudkarspel. Een 60-tal kol vers, leden van de clubs '.e St. Maar tensbrug en die van de Langedijker clubs, nam er aan deel. Er werd in 4 klassen gekolfd met een voorgift voor de 2e, 3e en 4e klasse van resp. 3, 6 en 9 punten. De uitslag was: 1. C. Bruin van „Ge zellig Samenzijn" te Zuid-Scharwoude 2e klasser, die zonder voorgift 161 p. sloeg; 2. J. Mulder van „Onder Vrien den" te Oudkarspel, bij overkolven met Bruin 161 p.; een derde-klasse kolver; 3. C. Vlug, van „Onder Vrien den" te Oudkarspel, de kampioen van de Ned. Kolfbond, 158 p.; 4. H. Bekker van „Ons Genoegen" te Noord-Schar woude, le klasse. 156 p. Eerste serieprijs T. Mienes van „Ons Genoegen" te Oud karspel, 54 p.; Tweede serieprijs B Drost van „Onder Vrienden", Oudkar spel, 56 p.; dubbele serieprijs G. Mel- tes, „Gezellig Samenzijn", Zuid-Schar woude, 106 p. De tuinbouwers, die nog flinke voorraden witte en gele kool in hun boeten hebben liggen, begonnen van daag weer wat moed te vatten, toen bekend werd, dat naar de Oostzöne van Duitsland kool kon worden ge leverd, De prijs, welke voor deze kool wordt besteed, kan niet hoog ge noemd worden, doch naar het oor deel van enkele tuinders was de prijs bevredigend. Als gevolg van de veel te geringe vraag uit het buitenland naar de witte en gele koolsoort, heb ben tal van bezitters van deze kool de kat uit de boom gekeken in de hoop, dat de vraag en daardoor de prijzen wat beter zouden worden. Hierdoor is het te verklaren, dat er nog betrekkelijk grote voorraden ten verkoop liggen. Intussen zou het niet de eerste keer zijn, dat op het eind van het seizoen zeer hoge prijzen werden besteed, als het dit jaar het geval zou zijn. Veel hangt daarbij van het weer af en mede in verband daarmee van de mogelijk heid van export. Ht is voor vele witte en gele kool-verbouwers te wensen, dat de laatste afleveringen voor goed geld aan de man kunnen worden ge- WeekoverzicVif van de Langedijker veilingen Na \Tele dagen onderhandelen ls men er weer In geslaagd om een compensatie- transactie met de Oostelijke Zóne van Duitsland af te sluiten, waarbij Nederland gele en witte kool zal leveren. Het zou weer, evenals dit de vorige maal het ge val was, om 200 wagons gaan. Zestig pro cent hiervan zou witte en de rest gele kool moeten zijn. Daar de handel in deze koolsoorten de laatste dagen van de vorige week zeer flauw was, is de steun van deze compensatie voor de tuinders zeer welkom. Dinsdag is men weer voor Oost-Duitse rekening begonnen te kopen, waarbij voor grote gele kool f 9.— tot f 9,30 betaald werd en voor grote witte ongeveer een halve gulden minder. Kleine gele kool was wat duurder met 15 cent als hoogste markt. Ook de kleinere Deense witte werden wat mee opgetrok ken, waarbij max. 12 cent betaald werd. In de rode koolprijzen kwam weinig ver andering. Grote kool bracht 14—15 cent op, kool van 2 kg per stuk 38—19 cent en voor het meest gevraagde goed van 1 kg v/erd f25,40 als hoogste markt genoteerd. Restanten groene kool werden graag gekocht voor prijzen liggend tussen 20 en 29 cent. De uienhandel bleef goed. De prijzen waren iets lager, voor middel- exportuien werd 27—29 cent betaald. Wit lof was minder gewild en daalde belang rijk in prijs, voor lof I werd 40—50 cent betaald. Ten lokale van de heer Kramer ver gaderde het Ouderl. Begrafenisfonds, waarbij aanwezig waren 6 bestuursle den en 10 gewone leden. De heer Jb. Kroon heeft de vergadering met enige toepasselijke woorden geopend, waarna dr secretaris-penningmeester de heer J. Kout het jaarverslag uitbracht. De pen ningmeester lichtte de jaarrekening toe, waaruit bleek dat aan contributie f 1006,41 was ontvangen, Niet-leden hadden voor de diensten b:j begrafenis sen bewezen f 145 bijgedragen. Een mee vallertje was het, dat de fiscus f 225,40 heeft gerestitueerd voor te veel bere kende VAB. Uitgekeerd bij overlijden werd f 540. Aan nieuw materiaal was voor f 295,15 aangeschaft. Het resultaat g f een voordelig saldo van f 119,94. Dit werd in het reservefonds gestort dat daartoe steeg tot f 371,52. Gevoegd bij het saldo van het begrafenisfonds ad f 3554,60 gaf dit een totaal-bezit van f 3926,12. Als nieuw lid voor de kas- co.nmissie werd aangewezen de heer M. Kuiper Jzn., en als reservelid de heer W. B. Kostelijk. Na toelichting van het bestuursvoorstel tot doorberekening der incassokosten werd dit bij acclamatie aanvaard. Als bestuursleden werden herkozen de heren A. van der Welle en J. Kort. Een behoorlijk aantal bezoekers heeft kunnen genieten van een zang uitvoering, zoals nog zelden ter plaatse gegeven. Zanglust, met medewerking van het Motet- en Madrigaal-Koor uit Bergen en het Zaans Vocaal Quintet, bracht een zeer afwisselend programma ten gehore, waarin de kwaliteiten van beide koren ten volle tot haar recht kwamen. Dirigent Piet Groot heeft in deze ko ren goed stemmenmateriaal en weet hiermede wat te maken. Zijn rustig, maar bezielend dirigeren maakt het koor tot een instrument, dat hem feil loos volgt. Prachtig stemmenmateriaal en goed gekozen werken deden vanuit de toehoorders stemmen opgaan tot herhaling. Hieraan kon helaas niet worden voldaan. Een welkorrie en ook juist in de geest van dit concert zijnde afwisseling bracht het Zaans Vocaal Quintet, onder leiding van mevrouw De MieTerwei. Dit Quintet, dat hier geen onbekende meer is en meerdere malen voor de radio optrad, had zeker ook een groot gedëelte van het slagen van deze avond voor zijn rekening. De humoristische wijze van zingen blijft altijd inslaan, waarbij de prachtige stemmen grote bewondering afdwin gen. Een aardige attentie kwam nog door een extra toegift van de heer De Mie, die een paar populaire nummers, w.o. „Circus Eens" op de tubafoon ten gehore gaf. Toen de voorzitter dank bracht aan alle medewerkenden, bracht het pu bliek een ware ovatie aan dirigent, ko ren en medewerkers, een overtuigend bewijs, dat men volop genoten had. In café Forrer te Koedijk (Zuid) werd de jaarvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis. De voorzitter, de heer J. Commandeur, sprak bij de ope ning een woord van dank aan alle medewerkers in het bijzonder aan zus ter Margaretha en zuster Butter, die haar tijdens ziekte zo bereidwillig heeft vervangen. Tot zijn spijt moest hij mede delen, dat zuster Margaretha wegens gezondheidsredenen met Augustus haar ambt zal neerleggen. Er is reeds een op roep gedaan voor een wijkverpleegster. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1951, 1528 bezoeken bij 41 patiënten waren afgelegd, voor zuigelingenzorg 206, 53 maal was eerste hulp verleend en bij 26 zittingen van het consultatiebureau as- sitentie verleend. Voor de tbc-bestrij- ding 78 bezoeken in 15 gezinnen. Niet minder dan 389 artikelen waren aan de Vden in dat jaar uitgegeven. Het ver slag van de penningmeester vermelde over 1951 aan ontvangsten f 6013,16 en aan uitgaaf f 6200,99, dus een nadelig saldo van f 187,83. Aan contributie was ontvangen f 1888,75 en aan subsidies f 1962,50. Uit het verslag van de vereni ging Kinderuitzending, dat ook onder het Wit-Gele Kruis ressorteert, bleek dat in 1951 7 kinderen waren uitgezon den n.l. 5 naar Bakkum en 2 naar Boxtel. Naar aanleiding van het nadelig saldo en de vermoedelijke hogere sala riëring van de nieuw aan te stellen wijkverpleegster werd langdurig be sproken hoe de opvoering van inkom sten tot stand te brengen. Ten slotte werd een voorstel van het bestuur om de contributie op f 6 te brengen aange nomen en gelegenheid gegeven in drie gedeelten te betalen. Als lid der con trolecommissie verklaarde de heer J. Kunst dat kas en boeken in orde waren bevonden. Als nieuw lid dier commissie werd benoemd de heer J. Venneker. De aftredende bestuursleden, de heren J. Commandeur, J. Biipost en mevr. Blom, werden alle bij acclamatie herbenoemd. Mevr. wed. Forrer, x\. Verduin en de heer C. van der Gragt spraken een har telijk woord van dank aan het adres van zuster Margaretha en zuster Butter voor de toewijding en hulp die zij bij ernstige ziekten in hun gezinnen heb ben geboden. Aan het einde der verga dering stelde Zuster Margaretha voor deze zomer voor haar vertrek een moe dercursus te houden. Dit voorstel werd met algemene instemming aangenomen. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 26 Maart. 25.000 kg gele kool 8,90 15,10; 7500 kg witte kool 911,80; 4000 kg uien 25—27.50 en grove 30—31,20; 450 kg prei 20,80—23,80; 200 kg witlof I 43,60. NOORDERMARKTBOND, 26 Maart. 4100 kg uien 22,1025,60, grove 2931,20 en drielingen 22; 800 kg peen: B 26.70 en C 24.80; 8000 kg gele kool 11,60—15,10; bracht, want zij hebben het tot nu toe 100.000 kg Deense witte kool 8,80—12,10; slecht gehad. 200 kg witlof: I 49, II 43 en afw. 37. Mozaieken langs de wegen IN Limmen is onlangs een comité op gericht, dat zich ten doel heeft ge steld de bloembollendag, welke steeds tegelijkertijd met de „Neversie"-dag (de dag van de Ned. Ver. tot bevorde ring der wetenschappelijke veredeling van siergew: sen), samenviel, dit jaar en de komende jaren op grootser en uitbundiger wijze te vieren. Het resul taat hiervan is, dat op Zaterdagmidda gen 19 April (eventueel uit te stellen tot 26 April) een bloemencorso zal w orden gehouden, waarbij de stoet van versierde auto's langs een aaneenscha keling van bonte bloemen-mozaieken zal trekken. Vorig jaar bleek, dat de belangstel ling voor de bloembollen- en „Never- sie"-dag steeds geringer werd. Het be stuur van de plaatselijke afdeling van de V.V.V. was er van overtuigd, dat van deze dag veel meer te maken was, en zocht contact met de V.V.V.'s in Heiloo, Castricum en Akersloot, die onmiddellijk bereid waren tot samen werking. Er werd hierop een comité opgericht, waarin afgevaardigden zit ting hebben van deze V.V.V.-afdelin- gen, van de „Neversie" en van „Bloem bollencultuur". Voorzitter van dit co mité werd de heer A. J. Valkering uit Limmen. Vervolgens trad men in ver binding met talrijke particulieren en verenigingen, o.a. de K.A.B., welke be reid bleek een tiental mozaieken langs de wegen aan te leggen. De gehele be volking van Limmen is langzamerhand ingeschakeld en behalve in de tuinen, zullen langs de wegen in totaal min stens dertig mozaieken worden aange legd. Het comité is voornemens in de komende jaren ook contact te zoeken met de V.V.V.-afdelingen in Alkmaar en de Egmonden. De voorzitter van de V.V.V. in Lim men, dr M. J. F. van Oppen, verklaar de op een persconferentie niet te twij felen aan het succes van deze combi natie van corso en mozaieken, welke hopelijk talloze vreemdelingen naar deze streek zou trekken. Dr van Oppen achtte zonder chauvinistisch te zijn, naar hij zei de bloembollenvelden om Limmen fraaier dan in de „offi ciële" Bollenstreek. Ook noemde hij het beschikbaar oppervlak boven het IJ uitgestrekter dan van het gebied beneden Haarlem. Er was volgens dr van Oppen evenwel een bijzondere at tractie nodig om het publiek naar deze Limmense bollenvelden toe te trekken en om die reden werd dan ook het bloemencorso georganiseerd. Limmen heeft met een dergelijk corso voor deze vroege tijd van het jaar onge twijfeld de primeur ln het gebied bo ven het IJ. Het ligt in de bedoeling van het co mité deze bloembollendag te houden op Zaterdagmiddag 19 April, doch des noods uit te stellen tot Zaterdagmid dag 26 April. De bonte stoet zal rij den langs de volgende route, welke minstens vijf en twintig kilometer lang is: opstelling op de Kerkweg te Lim men, Rijksweg, Visweg, Laan, Kerk weg, Rijksweg, Primaire weg naar Bakkum, Van Oldenbarneveldweg, v. d. Mijleweg, Bakkumerstraat, Vinke- baan, Mient, Stationsweg, Dorpsstraat Alkmaarderstraat, bij kruispunt Lim men naar rtation van Uitgeest, via Nieuweweg naar Akersloot, door Akersloot via Kanaalweg naar Hei loo, Rijksweg tot Kerkelaan, Here- weg, Zevenhuizerlaan, Rijksweg naar Limmen, ontbinding van stoet op Kerkweg. In de verschillende dorpen zal de stoet door muziekcorpsen wor den ontvangen. Uiteraard staat de deelneming in verband met de lange route alleen open voor versierde luxe auto's en vrachtauto's. De bloemen zullen worden beschikbaar gesteld door de verschillende kwekers in Limmen en omgeving. De jury voor het corso bestaat uit de heren W. C. Hoek uit Haarlem, de heer P. J. van Kessel uit Alkmaar en de heer P. N. Duinker uit Castricum. De jury voor de mozaieken moet nog worden samengesteld. De prijzen zullen bestaan uit loten, die zijn aangekocht bij de Federatie van V.V.V.'s. Men kan zich .oor deeln;- ming opgeven bij de V.V.V.'s en bij de heer N. de Njjs, Pernéstraat 67, Cas tricum. Het gebruik van het expositie-zaaltje Naar ons ter ore komt, zijn er op het ogenblik onderhandelingen gaande tussen het Kunstenaarscentrum Bergen en de heer G. Diesfeldt, eigenaar van „De Rustende Jager" over het gebruik van het expositiezaaltje in de vroege re stal van de „Rus". Het schijnt n.l., dat de heer Diesfeldt het beheer van dit zaaltje aan zich zou willen trekken, waardoor het K.C.B. zonder tentoon stellingsruimte zou komen. Een beslis sing is echter nog niet gevallen. Het K.C.B.-bestuur heeft nog hoop op een gunstige oplossing. WARMENHUIZEN, 26 Magrt. 15.300 kg rode kool 13,80—14,70: 14.500 kg gele kool 99,40; 29.200 kg witte kool 9 10.60; 850 kg uien 25,20 en grove 31,70. Gevraagd een net KEUKENMEISJE, by Ned. diplomaten-gezin te Brussel. Goed kunnende koken. Hoog loon. Inl. te bekomen tot Vrijdag 12 uur n.m. Comansstraat 35, Alkmaar. EEN NET MEISJE gevraagd voor dag of d. en n. tyevrouw KAYK, Kenne- merstraatweg 374, Heiloo, Gevraagd als hulp in de huishouding voor hele dagen of dag en nacht. Bij D. PLUGBOER, Laanweg, Stompetoren. Telefoon K 2204—246. Gevraagd van 8 tot 3.30 u. EEN NET MEISJE. Adres: Mevr. ARNTZ, Emmastraat 11. Gevraagd voor direct een BUFFETJUFFROUW. Stationsrestauratie, Alkmaar. ACCURATE TYPISTE GEVRAAGD, liefst voor spoedige in diensttreding. Brieven met opgave verlangd salaris en verdere uitvoerige inlichtin gen onder no. A 94 bureau van dit blad. CONTACT GEZ. rn. liefst alleenst. jonge viouw, leeft, tot plm. 40 jaar als hulp in de huish. in gezin met 4 kind. Pret tige werkkr. en goed sal. Werkster en kinderm. aan wezig, in mooi buitenh. in het Gooi. All. zij met pr. getuigschr. gelieve te soil. Br. No. HA 1023 Bur. Ver. Noordh. Dagbl., Voordam 11, Alkmaar. Heer, ongehuwd, boekh., 51 j., momenteel m. n. gr. doch vast ink., zoekt nette huishoudster (wegens sterfg. moeder) Br. m. ref. en verl. sal. aan: J. Rutsen, Varnebroek 36, Alkmaar. GEVRAAGD: RESTAURANT SCHUYT, Stationsplein, Alkmaar. Dan overlegt U de inrichting van Uw woning natuurlijk eerst met Uw toekomstige ega en dan ja, waarom niet met ons? Wij kunnen U met een deskundig advies zonder twijfel veel geld besparen. Dot kunt U ervaren als U in onze topnkamers de meubelen naar Uw smaak kiest en alle bijpassende tapijten, gordijnen en vloerbedekkingen tegelijk kunt kopen. Vraagt U eens vrijblijvend advies en prijsopgave en komt U onze afdeling woninginrichting eens bezichtigen. De prijzen zullen U zeker meevallen. LANGESTRAAT ALKMAAR lot 15 woord.n f 1. •lk woord meer 5 cent In HOTEL „DE ROODE LEEUW" te Schoorl wordt gevraagd Voor direct gevraagd: HALFWAS RIJWIELHERSTELLER en LEERLING. J. HENSTRA, Laat 172, Alkmaar. Nog af te geven enige AIREDALE terrier Pups. Kerngezond. Kamp. afst. Oud 6Vu week. B. A. KRIJGSMAN, Jan van Scorelkade 17. Dame, wed., ca. 50 jaar, z. SER. KENNISMAKING m. besch. Heer, 5258 j. g. pos. of zakenman. Brieven liefst met foto o. no. A 91 bureau van dit bi. Jonge vrouw, 30 j., alg. ontw. vl. versch. z. KENNISMAKING m. dito Heer, 3545 jaar Br. 1. m. foto onder no. A 90 bureau van dit blad. Gevraagd voor,'oude dame alleen TWEE KAMERS met vrije keuken (goede stand Brieven onder no. A 87 bureau van dit blad. „De Kleine Beurs" heeft schoenen, kleding en inboe dels, als ook fietsen voor de schoolgaande jeugd. Voor iedere beurs. Koningsweg 44, Tel. 3920, tegenover Lombard- steeg, Alkmaar. Z. g. a. n. meisjes-zomer jas lft 16-17 jaar f 15,Prins Hendrikstraat 34. Wandelwagentje in prima staat. Oudegracht 25. Dressoir, 2 crapauds, 2 fau teuils, staande schemerlamp, stofzuiger, eiectr. kacheltje, wandelwagentje, tafelkleed, vloerkleden wollen- en cocos- lopers, schilderijtjes en gang lampje. Kanaaldijk 33. Tandem, in prima staat. Slagerij Kes, Klein Nieuw- land 5. Kast met twaalf gesl'. ruit_ jes, kantoorkastje met jalou- zie-sluiting en schrijfmachine tafeltje met laden. Alles van eikenhout. Ranonkelstraat 21. Een 2-pers. zeilkano, compl., f 60,Schermerweg 9. Vóór 6 uur. Een 2-pers. opklapbed met eiken ombouw. St. Anthonius- straat 19. Tekenschot met schraag en tekenhaak, tuinbank met tafel, uitschuif taf el. Hageman, Rip- pingstraat 25. Een meisjesfiets f 40,—. J. N. v. Baden, Limmerhoek 8. Z. g. a* n. Sparta, 250 cc, 1951. Te bevr. na 7 uur: J. Wijker, Voorstraat 137, Eg- mond aan Zee. Goed spelend radiotoestel. - Prijs billijk. Stationsstraat 76. Een zo goed als nieuwe sportfiets, prijs f 80,Adr.: Bleekerskade 25, alhier. Z. g. a. n. moderne Haard kachel en Godihkachels. S. Bakker, Smederij, Achterstraat 44, Tel. 3571. Prima Duitse kruissnarige piano (geluid gelijk vleugel). Voor billijke prijs. Desgewenst te betalen in overleg. Dekker, Spoorstraat 5, Alkmaar. IN CENTRUMPLAATS in cle kop van Noord-Holland te koop aangeboden een Br. onder No. A 85 bur. v. d. blad. TE KOOP AANGEBODEN: EEN TEAKHOUTEN VOORPUI MET MIDDENPORTIEK, 5 METER BREED. Op aanvraag foto. Adres: E. N. HEYLIGENBERG, Keizerstraat 118, Den Helder. GELDEN BESCHIKBAAR voor lste HYPOTHEEK op courante woon-winkel- huizen, rente vanaf 4j^%, boerderijen rente vanaf 414 Brieven onder no. A 93 bureau van dit blad. WONINGRUIL AmsterdamAlkmaar. Aangeb. bovenhuis, vlak bij 't centrum, ruim uitzicht, bev. 3 gr., 2 kl. kamers 4- zolderk., keuken voorz, v. geyser, koelkast, verder waranda en badcei. Huur prijs 42.78 p. mnd. Tel. aanw. Gevr. vrij huis, liefst m. garage. Liefst in Alk maar, event, directe omg. Br. nr. HA 1027 Ver. Nrdh. Dagbl., Voordam, Alkmaar WONINGRUIL, Aangeboden: huis bev. ka mer, keuken, 2 slaapka mers, zolder. Huur 4.15 p. w. Gevraagd klein boven- of benedenhuis centrum. Brieven onder no. A 92 bureau van dit blad. Een eiectr. wasmachine, 220 V., met wringer. In prima staat. Voor klein gezin. Middenweg 131, Heerhugowaard. Een orgel. Br. onder nr A 71, Bur. van dit blad. Twee hockeysticks, in goede conditie. Br. onder nr A 89, Bur. van dit blad. Nieuwe, leuk en gezellig ingerichte TE HUUR, staande te St, Maartenszee. G. BAKKER, Dorpsstraat 16, Noord-Scharwoude, Te). K 2260—381. Bij vonnis van de Ar- rondissements-Rechtbank te Alkmaar van 20 Maart 1952 is op eigen aangifte failliet verklaard Mevrouw KRIJNA VAN DER LAAN weduwe van H. E. J. TEN KLEIJ, Paulineweg 19, Bergen aan Zee, met be noeming van de Heer Mr. J. N. ALBLAS, lid van voormelde Rechtbank, tot rechter-ccmmissaris en van ondergetekende tot curator. Mr. H. SCHOLTEN, Nassaulaan 27, Alkmaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Het Bestuur van boven vermelde N.V. maakt be leend, dat op de op Zater dag j.l. gehouden Alge mene Vergadering van Aandeelhouders is besloten tof uitkering van 5 di vidend aan houders van volgestorte aandelen. Divi dendbewijs No. 14 is daar toe betaalbaar gesteld ten kantore van de Veiling, Helderseweg, Alkmaar. N.B. H.H. Aandeelhouders wordt verzocht gelijktijdig de talon(s) van hun aan- deel(en) in te leveren ter verkrijging van een nieuw dividendbewijzenblad. Namens het Bestuur,- E. MAK, Directeur. Aangeboden p. April bov, ZITSLAAPKAMER met pension. Geschikt voor echtpaar of twee vrienden 140 p. maand. Brieven onder no. A 88 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3