Jimmy Brown en debende van Dolle Dirk Stad en Omgeving Modeshow N.V. Gebrs Bervoets Volkswagen dook in Oudegracht AGENDA ,De Dageraad'' herdacht vijftigjarig bestaan haar Damclub W. D. O. speelde een bijzondere wedstrijd Alkmaar heeft vele oude hofjes Veel aandacht werd aan de japonnen besteed Bestemming pand Noorderbank LANGESTRAAT 61 - ALKMAAR De heer C. R. Beek neemt afscheid Matige inzendingen op stierenkeuring Burgerlijke Stand N\ Een interessante luchtvaartfilm Op de bres voor de vrije gedachte „Wie Denkt Overwint" bestaat 30 jaar Gilde-avond van de kaasdragers C. Burger kampioen in de B-klasse Gevonden voorwerpen LAATSTE NIEUWS Reeds drie ton voor het carillon Vermoedelijke dader gearresteerd De N.V. Gebrs Bervoets hield Donderdagmiddag en -avond haar modeshow in het Gulden Vlies, waar 't toneel door de firma Van Kessel was herschapen in een lusthof van bloeiende azalea's, seringen- en prunusbomen. Tussen deze bloemenweelde bewogen zich de mannequins, die onder de deskundige leiding van mevrouw Hans Smit een gevarieerde collectie toiletten uit de nieuwe voorjaarsmode toonden. A AN DE ZOMERJAPONNETJES was op deze show wel de meeste aan dacht besteed. Daarnaast eveneens aan de mantels, waarvan veel modellen werden getoond voorzien van ruime, laag-ingezette mouwen, die zowel lang als driekwart gedragen kunnen wor den. In het laatste geval completeer den lange, suède handschoenen dan het geheel en dat gaf een royaal, ge distingeerd effect. De kleuren grijs en geel spelen in dit seizoen een voorname rol en dit viel ook bij de mantels te constateren. Zeer apart was bij de reeds genoemde modellen een geel wollen mantel, die aan het krulhaar van een poedel deed denken en door haar fleurige tint zeer in de smaak viel. De klassieke tailleurs en tailleur- mantels waren echter evenmin verge ten. Strak en eenvoudig varieerden zij onderling door de lijn van revers, zak ken of knoopgarnering. 7 O ALS WIJ REEDS opmerkten, werd veel aandacht aan de japonnen be steed en aan deze waren de nieuwste snufjes van de buitenlandse modehui zen dan ook naar hartelust verwerkt. Nieuw zijn in dit seizoen bijvoor beeld de V-lijn van de hals, de brede, elastische en de zwarte lakceintuurs, waarvan zeer veel gebruik gemaakt werd. Verder de knoopgarnering langs de zijnaden van de ruime rok en de iets verhoogde taille. Deze laatste vinding zagen wij o.m. bij een gedistingeerd ensemble, waar- Van de zakken op het japonnetje een over elkaar heen gedrapeerde lijn van de taille vormden. Over dit toiletje Werd een ruime, zeven-achtste mantel gedragen. Shantungzljde. linnen, poplin, zijde en het kreukherstellende bengaline, waren de meest verwerkte materialen. Van de zeer geklede middagtoiletten naar de haute couture, noemen wij het model „Alex", een japonnetje met een ruime rok van lila en zwarte zijde. Het zwarte, blousende lijfje, voorzien van strakke, driekwart mouwen, ver toonde langs de hals een zelfde lila garnering, met een grote strik aan de Voorzijde. Enkele donkere imprimé-japonnetjes konden wij minder bewonderen. De patronen deden naar onze smaak te veel aan stemmige huishoud-overalls denken. Gelukkig vormden de vele vlotte en elegante toiletten een ruim tegenwicht. I"\E AVONDTOILETTEN, waarvoor tule een uitgezocht materiaal bleek, waren voor deze show goed gekozen. Aardig was een strapless model, ge borduurd met schulpmotieven van gouden kraaltjes. Een reseda-kleurige organza japon, vertoonde een losse overrok in de vorm van een schortje, waarlangs een brede strook plissé, die over het lijfje en de schouders doorliep Het is alweer lange tijd geleden dat de Volkswagen enig opzien maakte. Geen Nederlander kijkt deze kleine handige wagen tegenwoordig meer na, tenzij de inhoud daartoe aanleiding geeft. De Volkswagen die gistermiddag omstreeks kwart vóór twee in de Oudegracht dreef, trok echter zo veel belangstelling dat de politie er bij te pas moest komen om het verkeer te regelen. Maar dat is niet verwonder lijk. Een Volkswagen is nu eenmaal niet als amphibie voertuig in de handel ge bracht. De eigenaar, een Amsterdamse vertegenwoordiger, had zijn wagen ter hoogte van de Baangracht geparkeerd, zonder hem op de handrem te zetten. De wagen verkoos de vrijheid in het drabbige water van de Oudegracht. Hulpvaardige handen waren spoedig aanwezig om de wagen, die inderdaad dreef, met een reddingshaak naar de kant te halen met het gevolg dat hij „slagzij" maakte en zonk. De kraanwagen van de firma Met had echter niet veel moeite om hem op de vaste grond te brengen, vrijwel onbeschadigd, althans wat de buiten kant betreft. Naar wij vernemen is het gebouw van de Noorderbank in de Langestraat aangekocht door de Coöperatieve Zui- velbanlc, welke tot dusver in het Land- bonwhuis was gevestigd. (Advertentie, Ing. Med.) en op de rug in de vorm van een matrozenkraag was gelegd. Dit japonnetje werd hoog gesloten gedragen en bet, evenals vele andere toiletten een uitstekende indruk na van wat Bervoets' Kledingmagazijn op dit gebied kan presenteren. P. A. Dinsdag 1 April zal de heer C. R. Beek na ruim zeven en veertig dienst jaren afscheid nemen van de Neder landse Handelmaatschappij, agent schap Alkmaar. Verreweg het grootste gedeelte van deze tijd zes en veer tig jaar heeft de heer Beek zijn krachten gegeven aan het bankiers kantoor van de fa De Lange en De Moraaz, dat verleden jaar fuseerde met de Handelmaatschappij. Als zodanig werkte hij lange tijd on der de heren mr A. P. H. de Lange en mr A. M. de Lange. De heer Beek werd reeds na een jaar benoemd als procuratiehouder. Toen hij verleden jaar zijn 45-jarig ju bileum vierde, werd hem de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. De heer Beek is in het verenigings leven niet op de voorgrond getreden, hij gaf zich geheel aan zijn werk en stond altijd op de bres voor de be langen van de cliënten, die hem ken den als een vriendelijke, behulpzame persoonlijkheid. Ongetwijfeld zullen vele vrienden, kennissen en cliënten Maandagmiddag tussen 4 en 5 uur van de gelegenheid gebruik maken in het bankgebouw van hem afscheid te ne men. DIERENBESCHERMING. In de Baanstraat is zwervend aange troffen een mooi zwart poesje, pl.m. 3 maanden oud. (Ter beschikking). Ter beschikking is tevens een zwart krulharig hondje pl.m. 3 maanden oud. Adres: inspecteur C. Verwer, Baan straat, Alkmaar. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Teresa (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Hoff mann's vertellingen (geprolongeerd, 14 jaar)Victoria Theater, 8 uur: Onzicht bare boeien (14 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (7e week, 14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Toneel avond der RHBS-ver. „VOKZOS". Gulden Vlies, 8 uur: Schola Publica „Nederland ter zee", spreker: luit. adm. b.d. C. L. Helfrich. Hotel Victory, 8 uur: Bijeenkomst deelnemers aan Alkmaarse bloemen corso. Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Wanna, Rit sevoort 5. Vroom Dreesmann, 2.15 uur: Mode show. „Waakt en Bidt", 25.30 uur: Bazar Sanatorium „Zonnegloren"; 7.30 uur Propaganda-avond „Zonnegloren". HEILOO. Gemeentehuis, 3 u.: Raads vergadering. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Soiree „Zang en Vriendschap". Gulden Vlies, 35 u.: Receptie Alkm. Bestuurdersbond; 8 uur: Feestavond ter gelegenheid van 50-jarig bestaan. Harmonie Theater, 2.30 uur: Indiase film „Mira" (V.U., N.R.V., etc.) Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. BERGEN. Rustende Jager: Expositie tekeningen mevr. E. Reitsma. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 5.25 17.44 Zaterdag 6.04 18.24 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 5.30 17.49 11.30 23.49 Zaterdag 6.09 18.29 0.29 12.09 De kwaliteit van de stieren, die gis termiddag in de keuringskring op het Waagplcin werden geleid, was over het algemeen weinig bevredigend en het behoefde dan ook niemand te ver wonderen, dat geen van de dieren ge schikt werd bevonden om op 25 April op de centrale stierenkeuring te ver schijnen. Dat zich in de omgeving van Alk maar geen specifieke fokbedrijven be vinden werd door deze matige inzen ding voldoende bewezen. Ook aan het toilet van de stieren was weinig zorg besteed, op een enkele gunstige uitzon dering na. Afgewezen voor de centrale keuring werden Frida's Adema van Assendelfts Adema, de laatste van C. A. Rotteveel uit Heiloo. De uitslag van de keuring der twee-jarige stieren luidde: Suzan- na's Adema 74, eig. C. A. Rotteveel, Oterleek: NRS; Adema 77 van de Beukenhoeve, eig. J. C. Louwe, Hei loo: Prov. reglement. Adema 80 van de Beukenhoeve, eig. R. Admiraal, Hei loo: Prov. reglement: Adema van Trijn tje 20, eig. H. A. Kooy, Koedijk: NRS. Adema 3 van Paulina 2, eig. G. Franzen. Bergen: NRS: De Hoep Adema 31, eig. D. Blokker, Bergen: N. H. Fokver.; Ymkje's Maarten, eig. J. A. Blom, Oudorp: Prov. reglement: De Hoep Adema 30, eig. Jac. van Vuuren, Hens broek: N. H. Fokver. Eén-jarige stieren. Adema van An nie 15, eig. J. Modder, Heiloo: N. H. Fokver. Hildegonda's Adema 3, eig. P. Onderwater, Heiloo: Prov. reglement; Adema 3 van Vredehof, eig. A. C. Smit, Heiloo: Prov. reglement; Hooyberg's Adema, eig. erven M. van Wonderen, Oudorp: afgekeurd. Geboren: Matthea E. C., d. van M. P. Berkhout en E. Smit. Marion, d. van P. Aarden en J. P. Rentenaar. Mar- greta, d. van J. M. Hoekmeijer en J. Faber. Ondertrouwd Johannes Werkho ven en Meta J. Kooij. Albertus C. Bruijn en Adriana* G. C. van Wonderen. Willem C. Fakkert en Cafharina M. Geurts. 23. Jimmy Brown wist niet goed wat hem te doen stond. Zou hij naar buiten gaan om poolshoogte te nemen? Hij luisterde scherp of hij abn de an dere kant van het venster nog iets hoorde bewegen.... Het was nu stil. En het bleef stil.... Toen besloot Jim my niet overhaast te handelen. Hij bleef nog een minuut of wat staan luisteren, maar toen hij niets meer vernam, dat op onraad wees, kroop hij weer onder de wol. 't Eerste kwar tier slaagde hij er niet in weer in te slapen, maar daarna sukkelde hij toch weer in slaapBij het eerste ochtendgloren ontwaakte hij echter al weer. Hij was met één sprong uit zijn bed, schoot zijn broek aan en zijn jas, ontgrendelde de deur en stapte naar buiten. Het was tamelijk fris en nog vrij donker. Jimmy liep eens om het huis heen en drentelde daarna naar de sluis.... Er viel niets vreemds te bespeuren, noch bij de sluis, noch op het erf. Het was een koude, maar heldere ochtend. Van mist of nevel niets te bespeuren. Jimmy liep naar het sluiswachtershuis. In gedachten verzonken bleef hij voor één der ven sters staan en daar viel zijn blik op iets heel vreemds. „Wel potjandoedel nog aan toe", bromde hij. „Nou be grijp ik waarom het vannacht zo zwaar aan 't misten was". In de cantine van de N. V. Hoogen- straaten en Co. werd gisteravond door de L. S. K. een buitengewoon interes sante film vertoond voor een aantal leden van de Luchtvaartclubs in Alk maar en Bergen, alsmede enkele per soneelsleden van de fabriek. De film toonde de opleiding tot jachtvlieger in Nederland. Men kreeg een duidelijk beeld van de oefeningen in de Fokker S.-ll, gevolgd door die in de Harvard en de Beechcraft. In de film kwam tot uiting welke zware practische en theoretische oefeningen men onder de knie moet hebben, alvo- vorens men zijn eerste vluchten in de straaljagers maakt, het ideaal van el ke jachtvlieger. We maakten op de film enkele tochten mee in de Gloster Meteor, waarin een ingebouwde came ra zit, om de resultaten van de schiet oefeningen te registreren. Zo schoten we in pijlsnelle vaart over vlakke pol ders en de Wadden bij de Vliehors. De film toonde ook de oefeningen in het kader van het Atlantisch Pact, waar aan tal van nationaliteiten deelnemen en waar we oefeningen zagen van de Gloster Meteor, de Amerikaanse Thun- derjet en de Engelse Vampire. Het was een film, waarvan de aan wezige luchtvaart-enthousiasten onge twijfeld genoten hebben en waardoor zij meer begrip hebben gekregen van de moeilijke opleiding tot jachtvlieger en de samenwerking in de lucht tus sen de Verenigde Volkeren. JEUGDDIENST In de jeugddienst van Zondag hoopt voor te gaan ds R. Bijlsma van Mon nikendam met het onderwerp: „Gena de of Geweld". De dienst wordt gehouden in de Ka- pelkerk en begint om 7 uur n.m. HE afdeling Alkmaar van de Vrijden- kersvereniging ,,De Dageraad" heeft gisteravond onder vrij grote belangstel ling in café Tom haar vijftigjarig jubi leum gevierd. De algemeen voorzitter van het landelijk verbond van „De Dageraad", de heer Jacq. Rees, hield een feestrede, waarbij hij o.m. mee deelde dat in 1956 het landelijk verbond te Amsterdam haar honderdjarig be staan zou herdenken. Voorts gaf hij een interessante terug blik op de historie van „De Dageraad", welke in haar bijna honderdjarig be staan voortdurend op de bres had ge staan voor de verbreiding van de vrije gedachte. De heer Rees zéi, dat „De Dageraad" steeds de wapenen van de rede en de wetenschap heeft gesteld tegenover „de sprookjeswereld van de godsdienst". Ook had „De Dageraad" de weg vrijgemaakt voor de latere socialis tische arbeidersbeweging. De vrijden kers voerden volgens de heer Rees een felle strijd tegen de oorlogspsychose. De landelijke voorzitter fulmineerde voorts tegen de ondemocratische maatregelen van de democratie in haar strijd tegen het communisme, in het bijzonder tegen do „moderne heksenjacht" in de Ver. Staten. Hij legde er evenwel de nadruk op, dat „De Dageraad" een politieke beweging was en niet ln het kielzog van het communisme voer, doch juist daarom juist nu erkenning van de rechten en vrijheden van de mens eiste. De avond werd verder gevuld door Gisteravond speelde WD O op haar club avond een bijzondere wedstrijd. Het was een jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van WDO. De damclub „Heiloo", die reeds zo dikwijls tegen WDO speelde, was de tegenpartij en belde clubs kwamen met vijfentwintig spelers uit. Het lokaal aan de Helderse- weg was dan ook geheel bèzet. De heer C. Dammer, voorzitter van WDO, sprak een hartelijk openingswoord en memoreerde daarbij de namen van de oprichters: P. Noom, C. Booy, J. Dik en G. C. v. Gulik, die ook nu nog lid zijn. Hij sprak de beste wensen uit voor het herstel van de heer Booy, die momenteel in het ziekenhuis wordt verpleegd. Spre- Mevrouw De Lange-Van Foreest sprak voor „Oud Alkmaar" De lezing welke gisteravond in hotel „Victory" voor „Oud Alkmaar" werd gehouden, was voor deze vereniging een zeer bijzondere. Het was namelijk voor de eerste keer in de ruim 25-jarige geschiedenis van „Oud Alkmaar", dat de heren op de voorzitter na moesten zwijgen en een dame achter de katheder plaats nam. Deze spreekster was het bestuurslid mevrouw A. E. de Lange-Van Foreest, die een met licht beelden geïllustreerde lezing hield over Alkmaarse hofjes. Zij hield deze voor dracht op vlotte en vaak geestige wijze, zodat mag worden aangenomen, dat na dit debuut wel meerdere dames voor het voetlicht van „Oud Alkmaar" zul len treden. Mevrouw De Lange begon haar voor dracht met te verhalen hoe zij vroeger soms door haar moeder werd meege nomen naar zo'n hofje. De reis ging dan per stoomtram. Deze stopte bij de Kattenberg en reed dan al bellend langs de Straatweg. Bij de Vierstaten was toen nog een bruggetje over de Blee- kersloot en nog verder de kant van de binnenstad op stonden er langs de Straatweg twee boerderijen. Het doel van de tocht was een hofje aan de Doelenstraat, het provenhuis van mr. Van Eyck, waarvan mevr. De Lange gisteravond een groot aantal lichtbeel den vertoonde. Dit hofje werd in 1751 gesticht voor vier gerefqrmeerde of doopsgezinde vrouwen, die hier in volkomen rust en vrijheid, zonder materiële zorgen, hun eigen potje konden koken. Tot het begin van deze eeuw werden deze hofjes gesticht op particulier ini tiatief. Mevr. De Lange behandelde in verband hiermee de vraag waarom mensen na hun dood kapitaal beschik baar stelden voor een of ander goed maatschappelijk doel. Men kan dit moeilijk liefdadigheid noemen, omdat de erflaters zich tijdens hun leven niets voor de armen hebben ontzegd. In de meeste gevallen was het bevrediging van ijdelheid. Dat blijkt ook uit het feit, dat bijna altijd de conditie werd gesteld, dat het hofje de naam van de gever moest dragen. Bovendien zullen de schenkers in vele gevallen van de gedachte zijn uitgegaan, dat ze door een dergelijke gift veel konden doen voor hun zieleheil in het hiernamaals Wildeman Van de verdere hofjes noemde spr. dat van de reder Gerrit Florisz Wilde man aan de Oudegracht. "Zijn huisjes bestemde hij voor „bejaarde weduwen en bejaarde doghteren, die door ouder hebben geabandonneert en' alle conver- satiën met mannen hebben afgesne den." de vijftien vrouwen die een plaatsje kregen in dit provenhuis, ontvingen jaarlijks honderd gulden, twee halve tonnetjes boter en zestien ton turf. Vele provenhuizen Hierna sprak mevrouw De Lange over het Huis van Achten, op de hoek van de Nieuw tsloot en de Lombardsteeg, dat in 1656 door Van Nordingen werd gesticht. Voorts behandelde zij het Hof van Sonoy, het Huis van Zessen (het oudste nog bestaande provenhuis in Alkmaar), het hofje dat door Geertrui Bijleveld werd gesticht aan de Konings weg, op de hoek van de Doelenstraat, het provenhuis van Helena van Oost hoorn (eveneens aan de Doelenstraat), de hofjes in het Groot Nieuwland en de Hofstraat, het St. Dominicus hofje aan de Laat, het Splinterhofje op de hoek van het Ritsevoort en de Lindengracht en de huisjes in de Paternosterstraat en Dubbele Buurt en het bekende hofje van Palinc en Van Foreest, dat in 1540 buiten Alkmaars muren aan de tegen woordige Geest werd gesticht Latere hofjes Na de pauze sprak mevrouw De Lan ge over de hofjes die in de tegenwoor dige tijd werden gebouwd. Ten eerste is dat een huis aan de Kennemerstraat- weg nabij de Regulierslaan en een pro venhuis van de heer De Graaf aan de Langestraat Zeer belangrijk voor Alkmaar is ook het ruim 50 jaar oude hof aan deSteyn- straat, dat men een dependance van het oude Provenhuis van Palinc en Van Foreest zou kunnen noemen en het grote, aantrekkelijke provenhuis aan de Krelagestraat achter de Ambachts school. Aan het einde van haar voordracht nodigde mevrouw De Lange haar toe hoorders uit zelf eens een tocht langs de oude en nieuwe hofjes te maken en zich te overtuigen van het vele schoons, dat daar te genieten valt. Een bieravond De voorzitter, de heer H. Ringers, stelde de leden van „Oud Alkmaar" na afloop van de lezing nog een bijzonder prettige avond in het vooruitzicht. Op Woensdag 23 April zullen deze name lijk een bieravond van de kaasdragers kunnen bijwonen. Verschillende hoofden van takken van dienst hebben zich be reid verklaard op die gilde-avond een speech -van tien minuten te houden over hun beroep, zoals dat 300 jaar geleden werd uitgeoefend. De heer J. Dreeuws zal spreken over het werk van een schout, de heer P. J. Wesdorp zal iets vertellen over de verlichting van de stad, de heer H. Knol zal zijn aandacht wijden aan de openbare werken, de heer Messant spreekt over de belastingen en de heren Lutjeharms en Wortel zullen spreken in plaats van de heren Veendorp en Voorthuysen, die verhinderd zijn de avond bij te wonen. Dat het bier dan in brede stromen zal vloeien, spreekt wel vanzelf. De heer Ringers deelde voorts nog mede, dat in een krant in Noord-Afrika een uitgebreid verhaal is verschenen over Alkmaar. Dit was te danken aan de oud-Alkmaarder, de heer H. Maas Geesteranus, die bij een interview met een Afrikaanse verslaggever het een en ander over zijn geboortestad vertelde. ker roemde ook de prettige sfeer ln het clublokaal van de familie Bruin. Vervol gens richtte spreker hartelijke woorden tot de damclub Heiloo voor haar bereid willigheid om deze avond de tegenpartij te willen zijn. De heer J. Spaans, voorzitter van de damclub Heiloo, feliciteerde WDO met haar Jubileum en overhandigde een mooi bloemstuk. Hij memoreerde dat Heiloo gaarne de uitnodiging had geaccepteerd. De Alkmaarse voorzittr dankte de gasten hartelijk. Daarna begon de strijd aan vijfentwin tig borden. Het is een zeer sportieve en geanimeerde kamp geworden, die ten slotte door de jubilaresse WDO met een verschil van zes punten (2822) werd gewonnen. Er werden tal van Interessante partijen gespeeld. De gedetailleerde uitslag was als volgt (de namen van de thuisclub zijn eerst ge noemd): 1. H. KruiderC. de Graaf 11: 2 W. PiederietK. Tuinman 11: 3. A. Burgert—J. Sprenkeling 1—1: 4. R. w. Zaadnoordijk—A. Dekker 2—0; 5. D. J. HeyesJ. de Geus 20; 6. P. VeerH. Verver 20: 7. H. J, ToepoelJ. Been tjes 11; 8. C. DammerJ. de Goede 02; 9. D. KiewittC. v. Lieshout 20; 10. J. Schipper—J. SHikerman 0—2; 11. M. J. Langras Jr.C. Bijwaard 20; 12. G. v. d. Kuijt—J. Groenenboom 11; 13. A. v. DoornP. Oud 20; 14. A. F. Delchmann—Jb. Helder 2—0; 15. A. Bos manJ. Spaans 20; 16. B. BakkerA. v. d. Werff 11; 17. G. J. Oostenbroek S. Schurer 0—2; 18. P. Noom—B. Hof man 2—0; 19. Jb. StrijbisA. Sprenke ling 1—1; 20 D. Davelaar—C. de Jong 02; 21. J. HommaD. Langedijk 02; 22. C. Prins—J. Kraakman 0—2; 23. J. Veerman—D. Smit 11; 24. C. Fok—A. Alleman 2—0; 25. J. Dik—G. Snel 0-2. Driebanden-tournooi Donderdagavond is onder grote belang stelling in het café van de hear P. te Bos de finale driebanden in de B-klasse be ëindigd. De heer C. Burger wist na een ener verende strijd als eerste te eindigen en beslag te leggen op de kampioenstitel. Dit driebanden-tournooi, dat voor het eerst in Alkmaar werd gehouden, is op buitengewone wijze geslaagd. Voor het district Alkmaar zal het zonder twijfel reden zijn ook in de toekomst dergelijke tournooien te organiseren. De eindstand luidt: h.s. moy. m.p. c. 0.384 10 J. 0.399 9 M. 0.333 9 M. 0.373 8 D. 0.308 8 P. 0.379 7 E. 0.312 5 T. v. Egmond saé 4 0.214 0 het optreden van de voordracht kunstenaar Lau Sterman, die de fasci nerende novelle van de Hongaarse schrijver Andreas Latzko, „Marcia Reale", voordroeg een verhaal, dat de waanzin en de roes van de oorlog scherp aanvalt, alsmede verschillende gedich ten van Vondel, Gezelle, Aafjes en Hen- riette Roland Holst. Een klein orkestje van amateurs ver zorgde het muzikale gedeelte van de avond. Gevonden zijn over het tijdvak van 19 tot en met 26 Maart en de bevragen aan het bureau van politie alhier, ieder® werkdag van 17—18 uur, behalve op Za terdagen, op kamer 14, le etage: paar kinderschoenen, etui met sleutels, duim stok, 2 padvindersriemen, oorbel, ceintuur, kinderwantje, 4 portemonnaies met in houd. halssnoer, capuchons, dasspeld, jon genspakje, geldsbedrag, wandelstok, vul pennen, parapluiehoes, tang, shawl, rozen krans in etui, actetas met inhoud, wan ten, broche, bal, fototoestel, portefeuille met inhoud, handschoenen, bril, autoband met velg, armbanden, gymschoen, sier- veer, boekje, sleutels en wol met knopen, (Ongecorrigeerd) De beiaard wordt besteld De buscollecte voor het carillon, dat het Nederlandse volk de Verenigde Staten zal aanbieden, heeft f 174000.96 opgebracht. Noord-Holland met 101 ge- meenten schonk f 29.000. Bij deze be dragen zijn nog niet begrepen de gif ten uit het Nederlandse bedrijfsleven. Giften zijn en zullen nog worden ont vangen van de textielindustrie in Twenthe, de scheepvaart, de KJ„M, de mijnbouw, de jeugd (ongeveer f 6000), de Nederlandse vrouwenorganisaties en de banken. In totaal beschikt men nu over een bedrag van f 300.000. De bestelling van de beiaard bij de Ne derlandse klokkengieters kan nu ge daan worden. Het contract zal binnen enige dagen worden getekend. De Hol- land-Amerika Lijn zal het carillon gratis vervoeren, doch het transport 'n Amerika naar Washington moet nog betaald worden, zodat er zeker in to taal vier ton moet komen. Verschil lende gemeenten zijn nog aan het col lecteren. De_ aanslag op Adenauer De politie heeft te München een man gearresteerd, die beantwoordt aan de beschrijving, die dc twee jongens heb ben gegeven van de man, die hun het voor bondskanselier dr Adenauer be stemde pakket overhandigde, dat een boek, waarin een helse machine was verborgen, bevatte. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2