Citroenffenever Stad en Omgeving r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Schoenenparade bij Vroom Dreesmann en a Fa. Th. Kraakman Zn. AGENDA Toneelavond van „Bèrméonto" WAT DE THEATERS BRENGEN Er is ook op dit gebied veel variatie a f 5,95 per literfles Bal vormde hoogtepunt Bedrijfsvolleybal Koninklijk Paar arriveert met Piet Hein aan de Bierkade Industrieterrein krijgt railverbinding HARMONIE THEATER: ,,Op naar Broadway" VICTORIA THEATER: ,,Het zwaard van Monte Christo" REX THEATER: „Cocaïne" CINEMA AMERICAIN: Willie en Joe van compagnie „O" De Journaals .Centraal Genootschap" 50 jaar Elfde ronde van Alkmaar ZATERDAG 5 APRIL 1952 Voor een zeer groot aantal belang stellenden in de lunchroom en zelfs daarbuiten hield de firma Vroom Dreesmann gistermiddag een unieke schoenenparade. Met deze show, die vrijblijvend voor leder toegankelijk was, werd een pre mière voor het Alkmaarse publiek ge bracht en de bclgcigstelling voor dit ge slaagde experiment bewees wel dat een dergelijke schoenenparade geen over bodige demonstratie is. De damesschoen is steeds meer tot een belangrijk en harmonieus onder deel van het toilet gaan behoren en daardoor ook mëer dan vroeger aan mode onderhevig. De schoenenparade, welke wij gistermiddag zagen, had dan ook het belangrijke voordeel dat men een duidelijk beeld kreeg van de nieuw ste voorjaars- en zomenrodellen en men deze tevens kon zien dragen, hetgeen, evenals bij een modeshow, toch altijd belangrijke voordelen biedt bij het be palen van de' keuze. Van de collectie, die was samengesteld uit de nieuwste creaties van binnen- en buitenlandse fabrikanten noemen wij in de eerste plaats de modellen in zwart lakleder. Men weet dat lakleder op het ogen blik de grote mode is, zowel voor cein tuurs als voor schoenen. De laklederen modelletjes muntten bij deze collectie uit door sierlijkheid en een uitstekende pasvorm. Elegant wa ren speciaal de zwarte lakpumps met driekwart hak en de vele opengewerkte lakschoentjes met een aardige hand- verwerking op de voet en doorlopende driekwart hakjes. Deze open schoentjes zijn in het komende seizoen, ook bij lichte toiletjes zeer flatteus. „Flats" in vrolijke kleuren. De zogenaamde „flatmodellen" win nen steeds meer veld in de schoenen industrie. Voor diegenen waarvoor deze naam niets zegt, mogen wij hierbij even toelichten dat deze schoenen een zeer lage hak vertonen en daardoor een enigszins platte indruk geven, als bij de pantoffel. Wat de grondvorm betreft zijn deze schoenen naar onze persoonlijke smaak minder elegant, doch voor de voet on getwijfeld belangrijk beter dan enig Friese brug wordt niet op 1 Mei opgeleverd Het werk aan de Friese brug mag een maand later worden opgeleverd nu wel vaststaat, dat door het slechte weer in Maart niet meer aan de datum van 1 Mei kan worden voldaan. In plaats van de 1ste Mei moet. de brug thans in de maand Mei klaar komen, hetgeen zowel de 15de als de 31ste van die maand kan zijn. zacht en geurig gg Wjjnkoperij sinds 1804. ra Platte Steenenbrus 114 H ALKMAAR ^BBBBflBBBBB^ (Advertentie. Ipr Med.) VERZOEK VAN CLASSIS ALKMAAR DOOR SYNODE AFGEWEZEN Naar aanleiding van een verzoek van de classis Alkmaar om ter gelegenheid van de naderende verkiezingen een boodschap tot de gemeenten en politie ke partijen te doen uitgaan, waarin om „zindelijkheid" gevraagd zou worden in de politieke strijd, heeft de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk besloten hier niet op in te gaan. Wel werd het besluit genomen dat de leden der Sv- node er in de ambtelijke vergaderingen op aan zullen dringen dat de verkie zingsstrijd op waardige wijze wordt ge voerd. ander model. Zij lijken ons bij uitstek prettig zittend voor dames die dage lijks veel wandelen of staan. De „flats" werden getoond in vrolijke, sprekende kleuren, waarbij kersenrood, Seel dn groen de boventoon voerden. Hierbij waren de in Amerika popu laire, laag-uitgesneden modellen niet vergeten. Suèdine de kunstmatige suède. De hoge hak is in de laatste jaren welhaast geheel van het toneel verdwe nen. Hiervoor in de plar.ts ziet men vele modellen met een doorlopende drie kwart hak en deze zijn, naast de flats, evenals het vorige jaar ook weer de grote mode voor het seizoen. Hierbij zijn talrijke vlotte modelletjes, eveneens in de genoemde vrolijke tinten en vaak vervaardigd van suèdine, een kunstmatige suède. die op het oog niet van het echte materiaal te onderschei den is. Slechts de prijs wijst er op dat hier een vervangingsmiddel werd aan gewend. Een stevige camelkleurige sport schoen met onverslijtbare parazooi ont brak evenmin bij deze parade. Zeer ge schikt voor wandeltochten en het gehele jaar door te dragen. Voor de warme zomerdagen waren de aardige sandaal modellen biizonder attractief. Raffia uit het zonnige Zuiden. Ten slotte nog iets over de raffiaschoentjes in „multi color"- en tweekleurige mo dellen die uit Italië worden geïmporteerd. De practijk zal nog moeten uitwijzen of deze schoentjes in het dra gen even duurzaam zullen zijn als de lederen modellen. Waarschijnlijk zijn zij dat niet, maar laten wij eens voor een enkele keer een uitzondering maken en niet teveel waarde hechten aan de degelijkheid van het materiaal. De vrolijk ge kleurde raffiamodellen zien er zo gezellig uit en de prij zen zijn zo laag gehouden, dat het aanschaffen hiervan zeker voldoening zal geven. P. A. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Willie en Joe van Compagnie ,.0" (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Zwaard van Monte Cristo (14 j.); Rex Theater 2.30, 7 en 9.30 uur: Vrouwen en cocaïne '8 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Op naar Broadway (alle leeftij den) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ir. H. Vos spreekt voor de Nieuwe Koers. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. HEILOO. Rustende Jager, 2.30 uur: Installatie Natuurwacht; 8 uur: A.T.V. „Falkland" met „De heilige vlam". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30. 7 en 9.30 uur: Wapen van Heemskerk, 12.30 uur: Bij eenkomst „Nieuwe Koers". Spreker de heer Scheps. Valks Lunchroom, 10.15 uur: „De Da geraad": Invloeden bij opkomst en on dergang van het Spaanse wereldrijk. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Open bare dansavond. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. SCHOORL. Café Nic. Schuijt, 8 uur: Bal. MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Willie en Joe van Compagnie „O" (14 jaar); Vic toria Theater, 8 uur: Zwaard van Monte Cristo (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen en cocaïne (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Op naar Broadway (alle leeftijden). Hotel Victory, 8 uur:, Voordrachts avond Rozenkruisers Genootschap. SCHOORL, gemeentehuis, 7.30 uur: openbare raadsvergadering. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 0.34 13.08 Zondag 1.43 14.04 Maandag 2.27 14.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 0.39 13.13 6.39 19.13 Zondag 1.48 14.09 7.48 20.09 Maandag 2.32 14.47 8.32 20.47 ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek van de heer G. Krui singa, Koorstraat 59. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 6 April zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr W. F. J. Kruisinga, Steynstraat 1 (telef. 2387) en dr J. Lou- rens, Oudegracht 297 (telef. 2892). „gERMcONTO", de schoolvereniging van dc Berger Meisjesschool, heeft gisteravond in het Wapen van Heems kerk in gepaste vrolijkheid een over het algemeen geslaagde toneel- cn bal avond gehouden, waarvoor begrijpelij kerwijs ook van andere, en wel in het bijzonder manlijke, zijde grote belang stelling bestond. Opgevoerd werd het weinig beteke nende, doch soms wel amusante blijspel „De privé-secretaresse", een Engels stuk over een luchthartige tenniskam pioene, die als secretaresse van een fa- wordt getemd en het lied van de arbeid, brieksdirecteur door hem tijdelijk dat haar tot dusver als een cacopho- nie in de oren klonk, als een euphonie gaat horen. Er waren verschillende psy chologische onwaarschijnlijkheden in het stuk, doch aangezien vele bezoekers van schoolfeesten het bal als de hoofd schotel en de apotheose plegen te be schouwen en het opvoeren van een to neelstuk helaas als een noodzake lijk kwaad zien, waren de feilen van „De priv-secretaresse" geen onoverkome lijk bezwaar. Er werd door verschil lende spelers aardig geacteerd. Connie van Limburg Stirum als de privé-secre taresse speelde haar deel vlot en in het hoge tempo, dat bij deze rol paste. Verder zouden wij willen noemen Dick Appel in een rustige directeursrol. De- bora Duyvis, die levendig en geestig als piccolo fungeerde, en Rudy Kesse- laar, die oudergewoonte de tekst van znij rol als de herlevende kantoorbe diende Markman met zijn eigen kólder- vondsten aanvulde. Tot slot van de avond volgde, zoals te doen gebruike lijk is, het bekende geanimeerde bal met medewerking van dê „Favourites". Arts verleende gesn voorrang 30. „Er staan drie dingen voor mij vast", dacht Jimmy Brown, toen hij die morgen weer was thuis gekomen Punt één: Ik voldoe niet aan de eis van meneer D. D. om die kijkgaatjes weer dicht te plakken; punt twee: Ik zal alles alléén- moeten opknappen: punt drie: ik moet deze avond nog uit vissen met wie ik eigenlijk te doen heb". Die laatste gedachte liet Jimmy de hele dag niet meer los. Hij moest een paar maal schepen schutten, maar hij was er maar half met zijn hoofd bij. Tegen half vijf begon het water weer te vallen, zodat er nadien geen schepen meer te verwachten vielen- Met zijn handen in de zakken en een voorhoofd vol rimpels, drentelde Jim my wat rond Maar om vijf uur stond het eerste gedeelte van' zijn plan toch vast. „Ja", mompelde hij, „zó moet ik 't proberen. Hij liep met snelle passen zijn huis binnen, knipte met een schaar een paar stukken dit pakpapier, greep de lijmpot en een kwast en begon die brokken papier toch op zijn venster ruiten te plakken, precies op de plek- ken waar meneer D D. of één van zijn handlangers ze ook had geplakt. Hij volbracht dat werkje zo zorgvul dig mogelijk. „Ze moeten er niets op kunnen aanmerken", bromde hij. De uitslagen van deze week zijn: Afd. B heren: Hulskamp-Toppers KvWA 0—3; APSV—Stoel 2—2; Noten krakers—PCB 2—2; StoelHulsk.-Top- pers 3—0; KvWA—APSV 3—1; IVA— Hooge Huys 2—2; Povay—SOVA 1—3; PCBRingers 31; CentraDedivito 03; IVARhodesia 30. Stand afd. B: 't Hooge Huys 15 13 2 0 43—9 28 IVA 15 12 3 0 42—8 27 SOVA 15 10 1 4 34—20 21 PCB 15 8 5 2 35—21 21 KVWA 15 7 4 4 32—25 18 Povay 15 7 3 5 28—24 17 Notenkrakers 15 5 6 4 29—28 16 Dedivito 15 5 4 6 27—29 14 Nagengast 15 5 4 6 25—28 14 Centra 15 5 4 6 23—30 14 APSV 15 4 3 8 23—30 11 Rhodesia 15 4 3 8 22—32 11 Stoel 15 2 5 8 23—34 9 Ringers 15 3 2 10 17—37 8 Hulsk.-Toppers 15 1 4 10 15—38 6 Deneba 15 1 3 11 14—39 5 Bovenstaande teams worden nu in 4 groepen verdeeld en spelen per groep 'n halve competitie, zodat ieder team nog 3 wedstrijden te spelen heeft. De resultaten van deze halve competitie, verwerkt in bovenstaande stand is de definitieve eindstand van de compe titie 1952. Het programma van volgende week is als volgt: Di. 8 April: Hulskamp-ToppersRin gers, 7 uur Vondelschool; IVAPCB, 7 uur Julianaschool; NagengastAPSV, 8 uur Julianaschool; CentraRhodesia, 9 uur Julianaschool. Do. 10 April: StoelDeneba, 7 uur Vondelschool. Vr. 11 April: KvWADedivito, 7 uur JfTieuwesloot; Hooge Huys—SOVA, 9 uur Voor de kantonrechter te Alkmaar-y Julianaschool; PovayNotenkrakers stond gistermorgen de heer S. S. uit De 9.45 uur Julianaschool. Rijp terecht, daar hij op drie Februari als bestuurder' van een auto geen voor rang had verleend aan een over de Schermerhornerweg komende personen wagen. Verdachte kwam vanaf de West- dijk en werd vlak voor het kruispunt met de Schermerhornerweg afgeleid door een van zijn kinderen, die mee reed. Hoewel de snelheid van beide wagens niet groot was ontstond er een botsing en reed S. de Ringvaart in. De schade aan beide wagens was groot. En in verband hiermede wilde de kan tonrechter, mr F. G. G. Boerigter, geen hoge straf opleggen, hoewel hij van mening was, dat men op een kruis punt met een voorrangsweg toch wel terdege moet opletten. Hij veroor deelde de heer S. tot f 15 of 10 dagen. AANBESTEDING ONDERHOUD VAN RIJKSWEGEN. Het onderhoud van de Rijksweg No. 9, gedeelten Velsen, Alkmaar en Ja- cob-Claassen-sluis, is gisteren door de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed. W. H. A. Revers uit Haarlem schreef in voor f 71000, firma A. J. Waterlan- der-Oude-Heske, Friesland voor f 68360 en P. Daalders aannemersbedrijf N.V. Alkmaar voor f 64923. MEJ. A. C. GOUWE TACHTIG JAAR Mej. A. C. Gouwe uit de Steynstraat, de verdienstelijke secretaresse van de Ka- mermuziekvereniging, viert heden haar tachtigste verjaardag. De buren hebben de vlag uitgestoken en men is blijkbaar voornemens deze bejaarde actieve dame een feestelijke dag te bereiden. Het bezoek van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op 20 Juni aan Alkmaar zal slechts elke uren duren. Uit het voorlopige programma, dat dit zij uitdruk kelijk vastgesteld vatbaar is voor enige wijzigingen, blijkt, dat het Koninklijk paar met de auto naar Akersloot rijdt om daar aan boord van de Piet Hein te stappen. Het jacht wordt om ongeveer kwart voor elf aan de Bierkade verwacht, vanwaar de Hoge be zoekers naar het Victoriepark zullen wandelen. De plechtigheid, die daar staat te gebeuren, betreft naar verluid een steenlegging bij de nieuwe Friese brug. Zekerheid daaromrent hebben wij echter niét kunnen verkrijgen. Van het Victo riepark wordt de wandeling voort gezet naar de Kaasmarkt, waar het Koninklijk paar een kwartier denkt te vertoeven. Daarna volgt een rijtoer door de stad, die met goed weer zal leiden naar het Sportpark of met slecht weer naar een kleuterschool, Na afloop van dit bezoek is er een lunch ten stadhuize. Om 2 uur zullen Konin gin en Prins afscheid nemen van Alkmaar en naar de Wieringer- meer vertrekken. De Nederlandse Spoorwegen en de gemeente Alkmaar hebben overeenstem ming bereikt over de aanleg van een raccordement (een gebogen aanslui- tingsspoor) van het industrieterrein naar de spoorlijn AlkmaarDen Hel der. De plannen worden nu nader uit gewerkt. Paastournooi V.V.V. De Alkmaarse Schaakclub VVV orga niseert ook dit jaar weer haar traditio nele Paastournooi in klassen en wel op de Zaterdag vqojj Pasen en de Tweede Fdasdag in „Met Wapen van Heemskerk". De belangstelling voor dit ïoürnooi is reeds groot en mooie prijzen zijn voor de winnaars beschikbaar gesteld. Liefhebbers kunnen zich nog aanmelden bij de heer D. Appel, Westerweg 30, met opgave van de klasse waarin men wil meespelen. De vakman PTT J. J. van den Aak ster alhier is benoemd tot vakman le klasse. (Advertentie, Ing. Med.) De titel van deze film en de oor spronkelijke titel: „The Westpoint Sto ry" geven al direct duidelijk aan in welke aantrekkelijke milieu's deze film vol afwisseling en met tal van uitste kende en verrassende scènes zich af speelt. De beroemde Amerikaanse Militaire Academie „West Point" vormt een bij zonder middelpunt, omdat in de Aca demie de jaarlijkse show zal worden opgevoerd en door een verrassende sa menloop van omstandigheden niet al leen de militaire school meewerkt, maar als hoofdfiguren daarnaast optre den Doris Day, Virginia Mayo, Gene Nelson, de beroemde danser, en verder als bijzondere kracht aanwezig is Ja mes Cagney, die zich in dit genre van een geheel nieuwe zijde doet kennen. Alles gaat vlot en boeit bij voortdu ring, zowel door spel, zang en dans als kooruitvoering, enz. Alles verloopt in een zeer aantrekkelijk tempo en geeft de vele medewerkenden alle gelegenheid bijzondere prestaties ie leveren. Aan de vele attractieve scènes is gro te zorg besteed en het einde van de uitgebreide film is er ten slotte nog vóór men er aan denkt. Cagney als vaudeville-artist en oud regisseur is op dreef als nimmer te vo ren en hij brengt een tempo in het ge heel zo goed als men dit slechts wen sen kan. En de overige artisten doen hun bekende namen alle eer aan. Liefhebbers van romantiek en hel denmoed, spannende achtervolgingen door dichte bossen en over gevaarlijke bergwegen, kunnen deze week met de door Europafilm voor Nederland uitge brachte „kleuren"-film „Het zwaard van Monte-Christo" zeker hun hartop- halen. De geschiedenis brengt ons omstreeks het jaar 1848 in het Italiaanse stadje Casamare. Italië is in oorlog met de Oostenrijkers. Graaf Diorma onder schept een van de brieven van zijn mi litaire gouverneur Larocca, die met de vijand blijkt te heulen. Als de graaf hém ter verantwoording roept, schiet de gouverneur hem neer, doch zó dat hij de bevolking kan doen geloven, dat juist de graaf met de vijand onderhan delde en bij ontdekking zelfmoord pleegde. Larocca vestigt zich nu in het paleis van de graaf. Diens zoon Renato Dimovna keert met verlof terug. De bevolking keert zich tegen de „verra- derszoon" en Larocca neemt hem In „bescherming". Renato ontdekt weldra dat niet zijn vader maar de sluwe Larocca zélf ver raad pleegt en komt er zelfs achter dat deze in het geheim Oostenrijkse solda ten in het fort van de stad smokkelt om zo een invasie van de vijand te vergemakkelijken. Renato heeft zich echter in het oezit gesteld van het zwaard van de beroem de Graaf van Monte Christo, wiens standbeeld voor het paleis staat, en weet tenslotte met behulp van de lief tallige en dappere Maria" d'Orsini de ogen van het volk te „openen". Weldra is het dan met Larocca's praktijken ge daan, wordt de invasie afgeslagen en., kunnen Renato en Maria een geluk- kife toekomst tegemoet gaan. Vooral draait behalve het nieuws een humoristisch verhaal over een timmerman met zijn negerknecht, die in een „spookhuis" adembenemende avonturen beleven. Een Amerikaanse film waarin de po litie op jacht is naar een gangsters bende kan. mits zij goed geregisseerd werd, zeker op belangstelling rekenen. Hier is er één waar spanning en vaart in zitten. Ambtenaren van de po litiedienst welke tot taak heeft de handelaren in verdovende middelen op te sporen, krijgen na enkele gevaarlijke overvallen het bewijs dat er een wijd vertakte bende moet bestaan, welke waarschijnlijk van Vancouver in Canaa uit narcotica over de grenzen smokkelt. Een jonge, vastberaden politieman. George Morton (Howard Duff) weet zich de medewerking van de gevangen gangster Johnny Evans (Dan Dureya) te verzekeren als hij hem in een zie kenhuis toont hoe Johnny's vrouw een slachtoffer van het gebruik van mor phine is geworden. Johnny introduceert hem dan in de kringen der gangsters en stelt hem als een zijner vrienden voor. Vanaf dat ogenblik is er aan span ning natuurlijk geen gebrek. Morton krijgt een kijkje achter de schermen maar hij wordt als politie-ambtenanr herkend en dan kan zelfs Evans hem niet redden. Dat hij er toch het leven afbrengt dankt hij uitsluitend aan het optreden van Terrv. een gangstersvrien dinnetje (Shelly Wintors) dat verliefd op hem is geworden en op het critieke moment de politie inschakelt zodat de bende onschadelijk kon worden ge maakt. Een verhaal waarin voldoende stof voor 'n boeiende film zat. Geen film die lang in het geheugen zal blijven, maar een die met voldoende spanning gela den is, om er met intersse naar te kij ken. Wie op de reclame-affiches de film titel „Up front" leest en daarbij do portretten van twee krijgshaftig uitge doste soldaten ziet, zal wellicht ten on rechte de indruk krijgpn dat er deze week in het Cinema Americain een oorlogsfilm, wordt vertoond waarin veel bloed vloeit. Weliswaar speelt '"et verhaal zich af in oorlogstijd, doch het granaatvuur, dat een hevige strijd moet suggereren, lijkt meestentijds verdacht veel op het vuurwerk zoals dat op 8 October aan de Noorderkade wordt af gestoken. Het is ook niet de .bedoeling van Mauldin geweest een heldenver haal te dichten. Hij zocht de humoris tische kant van het soldatenleven en maakte speciaal de militaire politie tot het mikpunt van zijn spot. „Up front" laat op geestige wijze zien hoe twee „slapies" de oorlog den ken te winnen en onder de bedrijven door voor hun eigen recreatie zorgen. Zij storen zich daarbij in het geheel niet aan de voorschriften, hetgeen hun in minder prettig contact brengt met de miliaire politie. Ze hebben echter een machtige beschermer, een generaal, die steeds op het juiste ogenblik op duikt om hun uit de moeilijkheden te halen. „Up front" is een aardige film. waarbij men zich best kan amuseren In bet voorprogramma ziet men onder meer een goede showband en een filmpje over training van athleten. Deze zijn vooral deze week de aan dacht meer dan waard. Hollands Nieuws en Wereldnieuws zijn vol variatie en bieden vele aantrekkelijke beelden. Bijzonder geslaagd zijn de eerste op namen van de reis van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prins Bernhard naar Amerika en dan ditmaal nog slechts het vertrek van Schiphol, met harte lijke woorden van de Koningin en de Prins. Maar ook verder bieden de journaals met zorg uitgekozen actualiteiten zo als bv. de Ronde Tafelconferentie met de West, het terreinrijden van Ned. ruiters te Vogelenzang en de Model bouwtentoonstelling ter gelegenheid van de Van Riebeeekfeesten. De sport is op bijzondere wijze ver tegenwoordigd door de beroemde Ox ford-Cambridge boatrace en de zeer sensationele halve eindstrijd voor de Engelse Cup tussen Newcastle United en Blackburn Rovers. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan organiseert het Centraal Ge nootschap, waarvan Koningin Juliana beschermvrouwe is, een grote natio nale inzameling. Een speciaal hiervoor opgericht landelijk jubileum-comité hoopt door een driedelige actie de nodige gelden bijeen te brengen voor de wederopbouw van het Emma-kin- derhuis te Wijk aan Zee, waarvan de kosten op ƒ250.000 geraamd zijn. Gewestelijke comité's zullen in eigen provincie bijdragen verzamelen, ter wijl er voor de 600 afdelingen van het Genootschap gelegenheid bestaat voor f500 een zogenaamd „Jubileumkind" uit te zenden, of voor minder dan f 500 een „Couveusetje". Bovendien heeft de voorzitter van het Centraal Genootschap, dr A. Schucking Kool, een jubileumloterij georganiseerd van 240.000 loten a 0.50, waarvan de trek king zo mogelijk vóór 1 Juni a.s. zal plaats vinden. De jubileumactie zal haar hoogte punt vinden in het op 6 en 7 Juli a.s. te beleggen jubileumcongres. Op Zaterdag 7 Juni zal in Alkmaar een werkvergadering worden gehou den. Na afloop van de eerste congres dag zullen de congressisten officieel door het gemeentebestuur van Am sterdam ontvangen worden. Het Centraal Genootschap heeft een 12-tal eigen koloniehuizen en herstel lingsoorden en verzorgt bovendien de exploitatie van het Bio-vacantie-oord „Russenduin" te Bergen aan Zee. Acmaria Vicfrix schreef in op woningbouwlening Onze Alkmaarse tweede klasser „Ale- maria Victrix" heeft ten behoeve van de woningbouw in Alkmaar voor een bedrag van f 5000,ingeschreven op de. Natio nale Woningbouwlening. Een prachtig voorbeeld, dat navolging verdient. Aan de monteur PTT C. Absil al hier is eervol ontslag verleend. Altijd liep ik voor schoenen van do ene naar de andere winkel. Niks prettig... Maar nu heb ik nog maar één adres, ik koop nergens anders meer dan bij Bervoets Vriezelaar, Laat, hoek Ridderstraat Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) In café J. Huiberts aan de Toornburg is gisteravond de elfde ronde van Alkmaar onder zeer grote belangstelling verspeeld. De organiserende vereniging „De Oude Poorter" kan terugzien op een zeer ge slaagd tournooi. Op het prima materiaal van de heer Huiberts zijn verschillende zeer hoge moyennes gemaakt, zo door de beer Veeken 29.42, de heer Wessels 25.00 en de heer Ligthart 20.00. Hier volgen de uitslagen: - G. Wessels 175 7 66 25.00 A. v. Lingen 93 7 39 13.28 J. Ligthart 140 7 97 20.00 J. Veeken 206 7 113 29.42 J. Burger 125 11 39 141.36 P. Schouten 117 11 29 '10.63 De twaalfde ronde zal worden ver speeld op Dinsdagavond 8 April in hotel „London", alhier.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2