LAATSTE NIEUWS Het verblijf van het Koninklijk Paar in de Ver. Staten Hartelijke ontvangst in Washington verlaagt prijzen Coöp.BoerenleenbankWarmenhuizen nam afscheid van oprichter Gutker XIJSÏ-- RAAD OUDE NiEDORP Percelen in de Leijen zullen worden aangesloten aan waterleiding Een dure grap Floralia op 14 en 15 Sept. Hei jaar 1951 is niet s/echt verlopen Landmijn eiste vierde dode Nieuwe Niedorp Burgerlijke Stand Voetbalnieuws Tafeltennisdemonstratie WERKLOOSHEID IN DALENDE LIJN Nu naar Philadelphia en Kingston Hoogste onderscheiding der V.S. voor koninklijk paar Castricum ALBERT HEIJN BLAUWMERK 72 GROENMERK 66 ROODMERK 60 GEELMERK 55 ZATERDAG 5 APRIL 1953 De bewoners van de Lejjrn zullen waterleiding krijgen. Dertien percelen, waarvan er één gelegen is in de gemeente Nieuwe Niedorp, zullen eindelijk de zegeningen der waterbeschaving deelachtig worden. Dat was wel het be langrijkste besluit, dat in de vergadering van de raad der gemeente Oude Niedorp, die gistermiddag onder leiding van burgemeester Kalb werd ge houden, werd genomen. Er is reeds lang over deze zaak ge sproken, zo bleek uit de toelichting van burgemeester Kalb. Enkele jaren geleden werd het plan reeds opgeno men, maar aangezien ongeveer de helft van de voor aansluiting in aanmerking komende percelen er schijnbaar niet bij geïnteresseerd waren, heeft men het weer laten varen. Thans is het zo ver, dat alle betrok kenen willen aansluiten en thans ge voelt de gemeente het als een plicht om deze mensen tegemoet te komen. De kosten voor de gemeente zullen bedragen f 539,76 per jaar, waarvan een veertiende gedeelte voor rekening van Nieuwe Niedorp komt. De bewo ners zullen de helft van de kosten voor hun rekening nemen. De gemeente zal voorts de abonnementsgelden van niet aangesloten, doch wel aansluitplichti- ge percelen moeten garanderen. Voorts werd in deze vergadering be sloten om een bijdrage te verlenen aan de Studiecommissie bestaansvoor waarden kleine gemeenten, welke is ingesteld om een onderzoek in te stel len naar de juistheid van de in het eerste deel van de commissie Ter Veen opgenomen stellingen. Medegedeeld werd, dat het presen tiegeld voor de vergaderingen van de raad is vastgesteld op f 5 per verga dering per lid. Een verzoek van de toneelvereni ging „Molère" om een jaarlijks sub sidie werd afgewezen, omdat men dan verplicht zou zijn aan andere vereni gingen in de gemeente een dergelijke bijdrage te verlenen. Bovendien over wogen B. en W., dat de verenigingen reeds een tegemoetkoming hadden, doordat ze vrij zijn gesteld van de vermakelijkheidsbelasting. Een vuile sloot De sloot in 't Veld bij de heer Hoe- be, eigendom van het R.K. kerkbe stuur enerzijds, de heer Hoebe ander zijds, terwijl ook de heer Raas er nog bij betrokken is, verkeert in een vre selijk vervuilde toestand. Aangezien er ook nog een gemeenteriool op uit komt, was de gemeente eveneens aan geschreven of deze voor verbetering gevoelde. Dat was het geval, maar over de verdeling van de kosten is men het nog niet eens kunnen \vorden. De kosten zouden bedragen f 1000. De gemeente zou bijdragen f 150. De heer Stadegaard stelde voor, om de volledige kosten van riolering voor rekening van de gemeente te nemen. De stemmen staakten hierover en in een volgende vergadering zal dit punt weer ter sprake komen. De volledige kosten van riolering bedragen f 600. Bij de vaststelling van de suppletol- re begroting 1952 was het voor de raad een onaangename verrassing, dat de herziening van het uitbreidingsplan, waaraan slechts luttele dagen werk was, zo ongeveer f 500 had gekost. Be talen is echter de boodschap. Verder werd besloten tot verbouw van de oude waag tot een winkelpand voor de heer Van Andel. De kosten van deze verbouw zullen bedragen f 700. waar een huurverhoging van f 1 te genover staat. Aan de R.K. EHBO 't Veld werd eon subsidie verleend van f 50 per jaar. Uit het jaarverslag van de commis sie tot wering van schoolverzuim bleek dat er geen enkel verzuim is geweest. De heer Wit wees op een verstopt riool bij de Meisjesschool. De opzich ter zal een onderzoek instellen. De floraliavereniging Oude Niedorp heeft besloten om de tentoonstelling deze herfst te houden op 14 en 15 September. In de vergadering, waarin dit besluit viel, wer den reeds verschillende voorbereidende maatregelen genomen. Zo werden in dc bloemencommissie gekozen de dames Van der Hagen, Blanken, Slijboom en Leek. In de verlotingscornmissie zullen zitting hebben burgemeester Kalb en de heren Leek en Schrooder. Er zullen weer 2000 loten worden uitgegeven tegen één kwartje per stuk. De bloemententoonstelling zal weer in een tent worden ondergebracht. Voorafgaande aan de tentoonstelling zal een optocht worden gehouden van ver sierde fietsen en autopeds, waaraan de jeugd zal kunnen deelnemen. De heer S. van der Hagen werd als be stuurslid herkozen. Aan de schoolkinderen zullen weer plantjes worden uitgereikt. Besloten werd, dat kinderen van leden die op de dag der tentoonstelling veertien jaar zijn, entree moeten betalen of zich al lid moeten laten inschrijven. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat het afgelopen jaar, wat de ten toonstelling betrof, een goed jaar is ge weest. De totale ontvangsten bedroegen f 1776,86, de uitgaven f 1688,33, het saldo f 88,53. Het totale bezit van de vereniging is ruim f 400,De avond met het N.A.O. had een nadelig saldo opgeleverd van f 83,—. ONGELUKKIGE VAL Toen haar man een bezoek bracht aan de tentoonstelling, kwam mevr. Kooij zo ongelukkig te vallen, dat ze haar pols brak, zoals een fotografische opname in het zie kenhuis aantoonde. Voorwaar een onpret tige verrassing bij de thuiskomst. Coö- heb- De leden van de veertigjarige peratieve Boerenleenbank alhier ben afscheid genomen van een der oud gedienden, de mede-oprichter van de bank, de heer VV. Gutker. Het was de heer Swan, die de heer Gutker dank te voor alles wat hjj deed, voor zjjtt helder en juist inzicht. Als blijk van waardering werd het scheidende be stuurslid een prachtige wandelstok aangeboden, waarvoor de heer Gutker zichtbaar ontroerd dankte. De vergadering werd geleid door de waarnemend voorzitter, de heer P. J. Mink, die naderhand werd gekozen als opvolger van de heer Gutker. Mede gedeeld werd, dat de rente van spaar gelden is vastgesteld op 2.28 pet. en voor spaargelden van leden op 2.40 pet. Voorschotten en credieten kunnen worden opgenomen tegen een rente van 4.25 pet. De kassier, de heer C. Kroon, bracht een uitgebreid verslag uit over de gang van zaken in de nu veertigjarige bank. Bij de oprichting in 1912 was het ledental 25, thans 114. Er is nu een reservefonds van f 20.000. De eer ste kassier, de heer Tromp,- woonde deze vergadering bij. In 1951 werd aan spaargelden ruim f 25.000 meer terugbetaald dan ont vangen. Er werden voorschotten ver strekt tot een bedrag van f 16.600. De winst bedroeg f 1206,62; dit bedrag werd aan het reservefonds toegevoegd. In plaats van de heer P. J. Mink werd in de raad van toezicht gekozen de heer W. Gutker Czn. Vanmorgen is het vierde slachtoffer van de landmijn-ontploffing in de Oir- schotse hei. de 26-jarige woonwagenbe woner C. Pruijmboom, vader van de twee op slag gedode meisjes, in het binnenziekenhuis te Eindhoven aan zijn zware verwondingen overleden. Geboren: Johanna Gertruda, d. van Adrianus Groot en Johanna Pankras. Robert, z. van Gerrit Eijssen en Ja- comijna Cornelia Groenleér. Marga- retha Anna Josephine, d. van Cornelis Jacobus Rood en Margaretha Anna Stuijt. Getrouwd Nanda Sylvia Krab en Jan van der Molen. Overleden: Aafje Jongejan, weduwe van Klaas Kruijt. Ingekomen personen: Elisabeth Th. Biersteker, van Heerhugowaard. Kor- nelis van Moorselaar, van Winkel. Ca- tharinus Poelsma, van Oude Niedorp. Grietje Eggeles, van Midwoud. Evertje Reuvers, van Leiden. Vertrokken personen: Trijntje Zwa german, naar Zwaag. Simon Zwager man, naar Sijbekarspel. Nicolaas Sneek en gezin, naar Callantsoog. Corrie Kuijper, naar Sint Maarten. Grada Kok, naar Bovenkarspel. Aaltje Hart- land, naar Heerhugowaard. Pieter Lont, naar Haarlemmermeer. Cornelis Bart en gezin, naar Winkel. Cornelia van Schouwen, naar Nieuw-Beijerland. Berendina W. Kreuze naar Nieuw- Beijerland. De adspiranten van Nieuwe Niedorp gaan om negen uur per fiets naar Scha- gen in de volgende opstelling:T. Ko men; P. de Boer, J. Botman; J. Blok ker, K. Brouwer, B. Harberts; F. Koorn, K. Koorn, E. Bakker, F. Dekker, en J. van Herwerden. Reserves: H. de Vries en M. Kossen. Het tweede elftal speelt om twaalf uur thuis tegen Hollandia. Mee doen; Brugman; C. van Herwerden, P. van Eeten; S. van der Kooij, P. Persijn, M. Aalbregtse; C. Stammis, B. Pander, J. de Wit, A. van Zoonen en G. Bart. Re serves: W. Lak, N. Bart en A. van Her werden. Naar men ons mededeelt zal er he denavond in de zaal van de heer Hees alhier een demonstratie van tafelten nis plaats vinden, die wordt verzorgd door twee dames en twee heren van de eerste klasseclub Be QuickEen mooie gelegenheid om iets meer van dit fraaie spel te leren. (Ongecorrigeerd) Het aantal bij de arbeidsburcaux ge. registreerde mannelijke werklozen daalde in de afgelopen maand van 163.016 tot 145.387, t.w. 105.962 geheel werklozen (vorige maand 126.319)38.959 D.U.W.-arbeiders (38.077) en 466 geheel werkloze wachtgelders (1620). De werkloosheid daalde o.a. onder de bouwvakarbeiders van 41.131 tot 32.388, de landarbeiders van 29.194 tot 22.747. De koninklijke reis Vanmiddag om half vier zal het ko- ninklijke gezelschap van National Air- port te Washington naar Philadelphia vertrekken. In deze stad zullen Hare Majesteit en Prins Bernhard een kort bezoek brengen aan Independance Hall. Ook zal er een receptie zijn in het Stedelijk Museum. Later zal het vliegtuig vertrekken naar het vliegveld van Westpoint in de staat New York. Hier zal het gezelschap uiteen gaan. De prins zal een onofficieel bezoek brengen aan de militaire academie.! H.M. zal per auto naar Kingston rei zen, waar de Koningin o.a. een krans zal- leggen bij het standbeeld van Peter Stuyvesant en de oude Hollandse kerk gaat bezoeken. Tijdens het week-end is het konink lijk. paar te gast bij mevrouw Roo sevelt in Hyde Park. Gisterenavond heeft president Truman aan het diner, dat te zijner ere in de Nederlandse ambassade was aange richt, de koningin en de prins de hoog ste Amerikaanse onderscheiding ver leend, die aan bezoekende vorsten ge geven kan worden. Met enkele korte woorden overhan digde hij het koninklijk paar de onder scheidingstekens van „The Legion of Merit, Degree of Chief Commander". (Oppercommandeur in de Orde van Verdienste). De koningin nam de on derscheiding glimlachend aan. PERSONALIA Voor het Unie Praktijk diploma ma- chineschrijven slaagden de dames S. Woortman en H. Dekker. De afdeling Castricum van de Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur heeft besloten deel te nemen aan het bloemencorso. Foto links boven: Bij liaar aan komst op het vliegveld van Was hington werd H.M. Koningin Juliana hartelijk welkom geheten do6r de president van de Ver enigde Staten, Harry Truman. De ongedwongen hartelijkheid, welke deze begroeting kenmerkte, vorm de het bewijs, dat de Amerikanen het bezoek van de Nederlandse vorstin op prijs stelden. Van Haar kant getuigde H.M., hoezeer Prins Bernhard en zij zich op de Ame rikaanse reis hebben verheugd. Foto rechts boven: H.M. de Konin gin inspecteert de erewacht, welke bij haar aankomst op het vliegveld van Washington stond aangetreden. Foto rechts onder: Tijdens het be zoek aan Washington heeft de Koninklijke familie het Witte Huis als verblijfplaats gekozen. H.M. Koningin Juliana, Z.K.H. Prins Bernhard en president Truman op de trappen bij de hoofdingang. Foto links onder: De aankomst op de luchthaven van Washington, „National Airport". (Advertenüe, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8