r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Stad en Omgeving Aikmaarse stewardess vloog met Koninklijk Paar naar Amerika AGENDA De jeugd-natuurwacht in Heiloo geïnstalleerd „We hebben nooit prettiger passagiers gehad" Mej. M. Ch. Kostelijk vertelde haar ervaringen Heugelijke dag voor gouden echtpaar Uit het zakenleven Burgerlijke stand Bevolkingsonderzoek op 1 Augustus? Nieuws uit Heiloo „Falkland'' bracht de Heilige Vlam voor het voetlicht Alkmaar heeft 150 krotwoningen die moeten worden opgeruimd Particuliere bouw verloopt traag Vocht of Tocht bezorgen B die Rheumatisch pijnen. Neem regelmatig Kruschen - en U verdrijft ze radicaal. Alkmaars kaasmarkt op bloemencorso Spel met enkele zwakke punten Een fraai succes voor „'t Ontluikende Roosje De Zaanse wielrenners klopten Alcmaria Victrix bfiLieketi! Uit de Omtrek Haarlemse vleeshal voor publiek toegankelijk Grootste groep in Noord-Holland Onze ROBOT VROOM DREESMANN Damclub D.D.D. won te Den Helder haar tweede kampioenswedstrijd Amsterdam en Alkmaar strijden om de titel A Palmpaas-optocht trok door het dorp LAATSTE NIEUWS Beroep tegen VaSkens ontslag ongegrond Onze stadgenote mej. M. Ch. Koste lijk, stewardess bij de KLM. viel de eer te beurt te worden uitgekozen om dienst te doen in 't vliegtuig „Beatrix", waarmede het Koninklijk paar de vo rige week de vlucht naar Amerika beeft gemaakt. Wij vonden gisteren ge- irgenheid een praatje met deze stewar dess te maken, die ons het een en an der over deze bijzondere reis vertelde. „We hadden helemaal geen protocol aan boord en er waren practisch geen bijzondere maatregelen getroffen. De sfeer was reuze plezierig. We hebben nooit prettiger pasagiers gehad", ver telde mej. Kostelijk. De koningin had alleen 'n paar extra tijdschriften voor de lange reis gevraagd. Vaak ging zij een praatje met de andere passagiers maken. De belangstelling van Prins Bernhard ging vooral uit naar het tech nisch gedeelte van het vliegen en hij nam meermalen een kijkje in de cock pit. Naar Gander De oversteek van Prestwick raar Gander op New Foundland duurde acht uur. Het toestel vloog toen op een hoog te van zesduizend meter, zodat er niets van d.e oceaan te zien was. In Gander stond de beroemde Moun tain Police in haar kleurige uniformen aangetreden. Overigens was het in dit plaatsje, dat anders alleen wordt aan gedaan om benzine te laden, zeer een voudig. Het overnachten daar was wei nig meer dan kamperen, doch de ko ningin vond deze eenvoud juist leuk. De volgende ochtend ging de reis door naar Washington, waar het toestel ruim vijf uur later precies om vier uur 's middags, moest landen. Natuurlijk zat de bemanning in spanning of dit zou slagen. Het gelukte wonderwel. Op de mi nuut nauwkeurig raakten de banden van de „Beatrix" Amerikaanse bodem, waar president Truman ter begroeting aanwezig was. Op hartelijke wijze dankte het ko ninklijk paar de bemanning voor de goede zorgen. Van de verdere ontvangst in Wash ington heeft mej. Kostelijk minder ge zien dan haar moeder, die thuis in Alk maar het televisieverslag volgde. De „Beatrix" moest namelijk een uur la ter weer door naar New York; dienst is dienst, ook bij de KLM. Het was gisteren een heugelijke dag voor het echtpaar Hendriks in de K. van 't Veerstraat 38 en dat was niet te verwonderen. Een gouden bruiloft is geen alledaags voorkomende gebeur tenis en wanneer men deze mijlpaal in het leven bereikt mag men zich hier wel over verheugen. Nou, dat hebben beiden echtelieden dan ook wel gedaan en de 6de April 1952 zal voor hen altjjd een prettige herinnering blijven. Talloze familieleden, buurgenoten, kennissen en vrienden gaven folfjk van hun belangstelling en de vele bloem stukken waren hiervan een levend ge tuigenis. Het hoogtepunt van deze fees telijke dag was ongetwijfeld de aubade door de muziekvereniging „Excelsior". Doch ook de aanbieding van een zil veren insigne door de secretaris van de afdeling der Algemene Nederlandse Bouwarbeidersbond, de heer Hart, aan de jubilerende echtgenoot was onver getelijk. De heer Hendriks werkte aan vele objecten in Alkmaar, o.a. was hij werkzaam aan het St. Elisabeth zieken huis, de Pius-stichting en de eerste zaak van Vroom en Dreesmann in de Houttil. Hij was 32 jaar lang lid van de Bond. Ook de wethouder van Sociale Zaken, de heer Coert, was als buurman op het jubileum aanwezig. Buitenge woon aardig was de geste van een aan tal buren om de achterkamer van het echtpaar te laten behangen, een waar devol geschenk in deze tijd. Het echt paar Hendriks kan op een gezegend leven terugzien. Hadden zij zelf vijf kinderen, dit breidde zich uit tot 20 kleinkinderen. En momenteel heeft het echtpaar al 9 achterkleinkinderen. De heer Hendriks, die thans 74 jaar is, verheugt zich nog in een uitsteken de gezondheid en mevrouw Hendriks, die 68 jaren telt heeft het de laatste drie jaren wel moeilijk gehad, maar is momenteel aan de beterende hand en het echtpaar ziet dan ook weer vol goede moed naar de toekomst. Aller eerst gaan zij echter voor enige we ken naar een van hun kinderen in de residentie, waar zij zullen kunnen "us- ton van de vermoeienissen der laatste dagen. Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven: Handelmaatschappij „De Welvaart" C.V., Heiloo, Westerweg 226. Im- en export alsmede binnenlandse handel met uitzondering van die goederen waarvoor een bedrijfsvergunning nodig is. Beherend vennoot: B. H. Klop. Eén vennoot bij wijze van geldschieting Bedrag der ingebrachte gelden, f 5.000.—. Gebr. A. en W. Sevenhuysen, War- menhuizen, Schoorldam, Westfr.dijk 23. Landbouw- en veehoudersbedrijf. P. C. Mantel, Alkmaar, Tesselschade- straat 13. Bureau voor Binnenhuis architectuur. Geboren: Hans, z.v. D. Nap en G. A. Visser Yolante, d.v. H. J. de Waard en T: ter Burg Roelof L., z.v. C. Aartsen Tuijn en G. Nieuwland An- thonius A„ z. v. G J. Voermans en C M. Ooijevaar. Gehuwd: Franciscus M. Landzaat en Anna B. Dekker Huibert Kaarse- ■mker en Hillegonda M. Schouten. Overleden: Lourens Poorter, 93 jaar, ed. van N. van Dijk. Reeds zesduizend vlieguren heeft mej. Kostelijk er op zitten. Ze heeft onder meer twee jaar in Zuid-Amerika gewerkt, waar ze stewardessen opleidde. Dit werk doet ze nu ook op Schiphol, waar ze tussen de reizen door samen met mej. Mieke Klopper uit Schoorl meisjes voor de KLM opleidt. Reeds dertig keer vloog ze naar Amerika. Bij zonder nerveus was ze deze laatste reis niet geweest en „het ging Kostelijk", zoals dr. Plesman na aankomst ondeu gend opmerkte. Dezelfde bemanning die het koninklijk paar nu naar Ame rika gebracht heeft, zal de vier en twintigste April weer van Amsterdam vertrekken voor de terugtocht van Ko ningin en Prins. „Och" ,zegt mej. Kostelijk „een reis naar Amerika is tegenwoordig eigenlijk niets bijzonders meer. Het kan nu ge beuren dat twee stewardessen tegen el kaar zeggen: als jij straks uit Tokio te rugkomt en ik uit Rio, dan gaan we samen naar die bioscoop op het Dam rak". NIET DEBOPvA MAAR MARIJKE In het verslag over de toneelavond van Berméonto werd de rol van picco lo toegeschreven aan Debora Duyvis. Het was echter Maryke Kooiman, die in deze cfreatie op de planken stond. MAANDAG Cinema Amerieain, 8 uur: Willie en Joe van Compagnie „O" (14 jaar); Vic toria Theater, 8 uur: Zwaard van Monte Cristo (14 jaar); Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen en cocaïne (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Op naar Broadway (alle leeftijden). Hotel Victory, 8 uur: Voordrachts avond Rozenkruizers Genootschap. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. SCHOORL, gemeentehuis, 7.30 uur: openbare raadsvergadering. BERÖEN, 8 uur: Bramisoprit. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Café Tom, 8 uur: Bellamy-avond. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 2.27 14.42 Dinsdag 3.01 15.15 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 2.32 1447 8.32 20.47 Dinsdag 3.06 15.20 9 06 21.20 De gemeente is voornemens op 1 Au gustus met het bevolkingsonderzoek op tuberculose te beginnen in samen werking met de Aikmaarse vereniging tot bestrijding van de tb.c., het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis. De vol gende week wordt met deze vereni gingen een contact-avond gehouden in het Stadhuis. Het slagen van het on derzoek zal afhangen van de steun van verschillende verenigingen en organi saties. Zeer velen zullen Zaterdagavond, na de opvoering van „De Heilige Vlam" door de A.T.V. „Falkland" in de Rustende Jager te Heiloo, hun gedachten uit hebben laten uitgaan naar Maandagavond, toen ditzelfde toneelstuk als hoorspel voor de radio werd gebracht. Diegenen, die een vergelijking tussen beide uit voeringen hebben getrokken, zullen hebben ontdekt, dat zij hun „voor" en „tegen" hebben. Bij een hoorspel laat de luisteraar zijn fantasie werken en worden beelden geschapen, die vaak niet aan de werkelijkheid voldoen. Bij het zien van een zelfde stuk krijgt men echter een geheel ander inzicht van de ver schillende figuren en een andere indruk van de bedoelingen van de schrijver. Mevr. Joostens-de Gier, als mevrouw Tabret, de moeder, kon ons niet zo be keren. In het laatste bedrijf verbeterde haar spel aanzienlijk en mede hierdoor kon zij toch wel het gemiddelde halen. Dick de Waard, als dokter Harvester, speelde deze rol voortreffelijk en Jo de Vries als Majoor Liconda kon ons even eens bevredigen, Hoe een bescheiden rolletje gespeeld moet worden liet ons de jeugdige Lotte Speur zien in haar rol als dienstmeisje. Zij zal zeer zeker haar weg wel vinden bij het amateur toneel. Een klein gedeelie kan misschien nog worden opgeknapt Van de ongeveer 10.000 woningen, die Alkmaar telt, zijn er 150, wélke gevoege lijk als minderwaardig kunnen worden bestempeld. Een betrekkelijk klein per centage, dat in vóóroorlogse tijden allang ontruimd zou zijn, wanneer Neder land niet met een grote woningnood had te kampen. Acht van deze 150 panden staan op het ogenblik op de nominatie om onbewoonbaar te worden verklaard. Ook de andere woningen zullen in de toekomst moeten verdwijnen met uit zondering van een klein gedeelte, dat wellicht nog kan worden opgeknapt. Het is vooral de dienst van Bouw- en Woningtoezicht, die bij de huiseigenaren op dit laatste aandringt, hoewel dit geen gemakkelijke taak is nu het huurpeil nog steeds niet is aangepast aan de onderhoudskosten. Vele huiseigenaren tonen derhalve weinig lust veel geld te besteden aan deze, uiteraard wrakke percelen. Sommigen hebben zelfs liever, dat hun pand onbewoonbaar wordt verklaard omdat het als pakhuis belangrijk meer huur opbrengt. Bouw- en Woning toezicht en de Inspectie Volkshuisvesting waken er echter voor, dat op deze manier niet nog meer woningen aan het bestaande tekort worden toegevoegd. ningen, die het volgend jaar door Goed Wonen, Rochdale en Voorzorg in de omgeving van Dr Schaepmankade en Vondelstraat worden gebouwd, ge meenschappelijke tuinen krijgen. Voor brandstoffen en rijwielen zal er plaats zijn in het souterrain, waar iedere be woner een box krijgt toegewezen. Hier krijgen we dus stedebouwkundig onge veer dezelfde situatie als in de Berger hof. Terwijl de woningbouwverenigingen nog vele woningen op stapel hebben staan wil het met de particuliere bouw nog niet erg vlotten. Men is er wat huiverig voor zijn kapitaaltje in een huis te steken, dat voor een deel on rendabel zal zijn. Verschillende aan nemers slagen er niet in de huizen op tekening te verkopen en bouwen daar om voor eigen risico. Als de huizen er eenmaal staan schijnt het gemakkelij ker te zijn een koper te vinden. Vóór de oorlog lag het probleem veel eenvoudiger omdat men toen de be schikking had over voldoende leeg staande huizen. Opmerkelijk is echter dat destijds meermalen is voorgeko men, dat de bewoners van krotwonin gen met grote tegenzin verhuisden. Et- zijn zelfs gevallen bekend van gezin nen, die hun nieuwe huis weer verlie ten om opnieuw hun oude huisje te betrekken. Hun motief was: „Het is daar zo'n koude aardappelenbuurt. Hier is het veel gezelliger". Etagebouw Aan een surplus van woningen is Alkmaar voorlopig nog niet toe. Men is al dankbaar als de woningnood iets kan worden gelenigd en alles wordt in het werk gesteld om dit te bereiken. Teneinde grond te sparen gaat men meer en meer over tot de bouw van etagewoningen, die aanvankelijk in een provincieplaats als Alkmaar met ge mengde gevoelens zijn begroet. De vraag is daarom wel eens gerezen of deze huizen in een zonnige, woning- rijke toekomst steeds voldoende huur ders kunnen trekken. Een definitief antwoord is hierop natuurlijk niet te geven, maar men neemt aan, dat die tijd nog ver genoeg ligt om de Alk- maarders met het beeld van de etage woningen vertrouwd te maken. Men zal er aan moeten wennen, dat er niet voor iedereen het eigen tuintje en schuurtje zal zijn. Zo zullen de 4Ö0 wo- Dat doen de zes minerale zouten waaruit Kruschen ls samengesteld Die timuieren Uw bloedzuiverende organen en voot zover deze met de laren 'raf^r gingen t'unctionneren, komen ze bij een regel- r - tig gebruik van Kruschen ahengs weer op gang. Regelmatig iedere morge" dat beetje Kruschen is het hele geheim en de basis van de wereldberoemde Kruschen remedie. Maak zo gauw mogeli,k een be gin met Uw Kruschen kuur. om de wel dadige werking aan den lijve te onder vinden. (Advertentie, Ing. Med.) In Limmen en Castricum zou uit gaande van de VVV's ter plaatse op 19 April een bloemencorso voor de streek rondom deze gemeenten wor den gehouden. Het is nu wel zeker dat met het oog op het weer en de bloemen dit corso wordt uitgesteld tot 26 April. Het ligt in de bedoeling van het Marktwezen in combinatie met de Stichting tot behoud van de Aikmaarse kaasmarkt, aan dit corso deel te nemen met een wagen welke de Aikmaarse kaasmarkt symboliseert. Op deze wa gen zullen kaasdragers voorkomen met een berrie met kaas. De auto wordt door de firma Kessel te Alkmaar ver zorgd en zal zeker een der interessant ste van het corso worden. SCHOENIIANDEL VERNIEUWD De schoenhandel van de. heer W. Borst op het Ritsevoort is grondig ge moderniseerd. Het interieur van de winkel is geheel vernieuwd en ver groot. In een nieuwe etalage heeft je heer Borst zijn sportartikelen uitge stald en ook in de zaak zelf is het ge heel wat overzichtelijker gemaakt door wandkasten en open vitrines. Een ver betering, die de reputatie van de sinds 1885 bestaande zaak zeker ten goede zal I kqpien. 1 De Heilige Vlam is een toneelstuk van W. SomersetMaugham vol ont roerende momenten. Maurice Tabret, krijgt na een kort poosje getrouwd te zijn geweest, een vliegtuigongeval, dit hem tot invalide maakt. De liefde van zijn jonge vrouw verandert door dit ge beuren in vriendschap, door medeleven ingegeven. Als een broer van de invali de vlieger uit het bu'tenland overkomt wordt zij verliefd op hem, waaruit ten slotte voortvloeit dat ze een kind ver wacht. Voor de moeder van deze: beide jrnge mannen, blijft dit niet verborgen maar ze heeft er vrede mee doordat ze begrijpt, dat de jonge vliegersvrouw te jong is om zich totaal te binden aan een invalide. Op zekere morgen wordt de invalide dood in zijn bed aangetroffen. De ver pleegster spreekt het "vermoeden uit, dat de patiënt geen natuurlijke dood gestorven is. Zij beschuldigt de jonge vrouw er van dat deze haar man heeft vermoord door hem een te grote dosis van een slaapmiddel toe te dienen. Na vele verwikkelingen bekent de moeder tenslotte dat zij, gedreven door de grote liefde voor haar invalide zoop, het slaapmiddel heeft toegediend. Het stuk stelde grote eisen aan de verschillende medewerkenden en vroeg het uiterste van hun kunnen. Zij heb ben zich, behoudens enkele zwakke ge deelten, uitstekend van hun taak ge kweten en als geheel kan Falkland op een geslaagde avond terug zien. Jan Hoed beeldde op een voortreffe lijke wijze de invalide vlieger uit. Zijn spel wist de aanwezigen zeker te boeien. In haar rol van verpleegster kwam mevr. Spaans-Schuyt zeker tot nog be tere prestaties. Ook mevr. Speur-Jon ker, als vrouw van de invalide, ver toonde goed spel en het was alleen jammer, dat haar tegenspeler, Freek Scheppers, als de broer van de invali de, nogal eens haperde. De rederijkerskamer „Het Ontluiken de Roosje" had in alle zestig jaren van haar bestaan nog nimmer deelgenomen aan een toneelwedstrijd. Toen de to neelver. ,,'t Nut" te Heerhugowaard de afgelopen winter een dergelijke wed strijd uitschreef, besloot „Het Ontlui kende Roosje" onmiddellijk zijn kans te wagen. En met prima resultaat. De ver eniging uit Heiloo behaalde de eerste prijs met „De nacht van de 16e Janu ari". De tweede prijs ging naar 't Nut en derde werd de toneelvereniging Schagerbrug. Individuele prijzen wer den behaald door mevr. LamarKui per, de heer Klaas Komen en de heer Henk Lamar, die de hoofdrollen had den vertolkt. Ans Rus en Piet Olthuis, die bijrollen hadden, kregen eveneens een prijs. De gisteren te Oterleek gehouden clubwedstrijd tussen de Zaanse wieler vereniging DTS en Alcmaria VV. V.. is geëindigd in een grote overwinning voor de Zaankanters, die hiermede be slag legden op de beschikbaar gestelde beker. De A-klassers moesten een traject van 83 kilometer afleggen. Cor Bakker legde deze afstand af in 2 uur 10 minu ten. Tweede werd Kwantes, derde P. Duif, 4 Havik, 5 Werkhoven,t6. J. Roos (allen van DTS) en zevende Koch van Alcmaria. De Aikmaarse rijders Bellis. De Groot en Ottenbros moesten de wedstrijd staken. Voor de B-klasse stond een wedstrijd over 73 kilometer op het programma. Eerste werd Schoen in één uur zeven envijftig minuten. Tweede was Blauw, 3 Nijsing, 4 De Boer, 5 Duin, 6 Droog, 7 Schuitmaker. De laatste drie zijn le den van Alcmaria. De C-klassers moesten 37 kilometer afleggen. Vennik werd eerste in 56 mi nuten, 2 Aafjes (beiden van DTS), 3 Keuken (Alc.), 4 Verwer (Ale.), 5 Klanker (Alc.), 6 De Vries (DTS), 7 Molenaar (DTS). In totaal werd er deelgenomen door 54 rijders. PLAATSING van deze stukken bet». kent niet, dat de redactie met de in. houd instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Geen komisch Taaltje Mijnheer de Redacteur, In uw verslag van de Algemene Ouder, avond der Berger Schoolvereniging merkt u op, dat „het komische Zuidafnkaanse taaltje menigmaal ware lachsalvo's op. wekte". Deze opmerking is geheel onjuist. Een paar maal ontstond enige hilariteit, daar één mijner leerlingen, die zeer verkouden was, bij het begin van een hoestbui ach- ter de coulissen dook, om de zang niet te storen. Gedurende de weken, dat op onze school de Jan van Riebeeckherdenking belang, stellings-centrum was, hebben de leerlin. gen wel degelijk geleerd, dat het Zuid-, afrikaans heus geen „komisch taaltje" is, maar een volwaardige taal, waarin eei\ volk zijn gedachten en gevoeleits volledig kan uitdrukken. Met dank voor de plaatsing. J. A. J. NONNEKENS, Hoofd der Berger School- vereniging. Met ingang van Zaterdag 12 April zal de Haarlemse vleeshal geopend zijn voor het publiek. Als openings uren zijn vastgesteld van 1013 uur en van 1417 uur op werkdagen. Als regel zal de hal des Zondags geopend zijn van 1417 uur en soms ook in de morgenuren. Naast het interieur zullen de bezoekers ook een collec tie kunstvoorwerpen, curiosa, wapen schilden e.d. te zien krijgen. Zaterdag zijn in „De Rustende Jager" 250 jongens en meisjes geïnstalleerd tot leden van de Jeugd-Natuurwaeht. Al vorens de bijeenkomst haar hoogtepunt vond in de installatie door burgemees ter Kalff, sprak de heer Van Loon, voorzitter van de natuurbeschermings- wacht, de aanwezigen toe. Hij vond het een goed symptoom, dat zoveel jonge mensen zich bereid hadden verklaard mede te werken aan het behoud van de natuur. De directeur van de stichting „Natuur en Jeugd", de heer C. H. Voor hoeve uit Voorburg, dankte het ge- houdt vanaf heden t.e.m. Zater dag van 3-5 uur n.m. op de le étage staande receptie Iedereen jong en oud kan deze mechanische mens vragen stel len en het anU oord komt direct. Bezoekt de. e receptie en maakt kennis met deze wonderlijke Robot. ALKMAAH (Advertentie, Ing. Med.> Voor de competitie om het clubkam pioenschap le klas van Noord- Holland werd te Den Helder de wed strijd gespeeld tussen de Helderse Damclub en de Damblub DDD (Alk maar), Deze wedstrijd eind-gde in een ruime 146-overwinning van de Alk- maarders. Door deze uitslag zijn HDC en BDC (Beverwijk) thans uitgescha keld en gaat de strijd om de titel nog slechts tussen DDD en ODV (Amster dam). De wedstrijd DDDODV zal op 8 April te Alkmaar worden gespeeld. Na een uur spelen leek het er geens zins op, dat DDD met zo ruime cijfers zou winnen. N. Oud (bord 3) en M. J. Langras Jr. (10) hadden n.l. iets on gunstiger stellingen, terwijl aan de overige borden geen voordeel voor een 31 Diezelfde nacht tegen half vier voer een kleine grauwe vissersschuit tussen de twee havenhoofden in de richting van de sluis van Muidermon- de. Het schip had noch een licht in de mast noch voerde het rood en groen licht aan bak boot cl en stuurboord, zo als dat behoort. Het had de -motor af gezet en het kwam met behulp van het grootzeil binnen Het zette koers naar de buitenste sluisdeur, draaide toen bij en meerde. Als katten kropen er drie mannen aan wal. Twee hunner liepen zonder hun best te doen erg weinig gedruis te maken, naar de siuiskolk en begonnen aanstalten te maken de schuit te schutten. De der de liep echter een andere richting uit Hij wandelde naar de sluiswachters- luiken waren geplakt. Toen begaf hij zich naar de deur, hurkte en loerde enige tijd aandachtig door het sleutel gat. Het resultaat van zijn onderzoe kingen scheen hem wel te bevallen Hij greep althans in zijn zak, pakte een pijp, stopte deze op zijn dooie ge woning, zich daarbij wél de moeite I mak en stak er met behulp van eer gevend op zijn tenen te lopen. Hij liep van het ene venster naar het andere en overtuigde zich of alle stukken pa pier netjes voor de kijkgaten van de lucifer de brand inToen keek hij een paar maal voorzichtig om zich heen en liep naar de vissersschuit, die inmiddels al in de siuiskolk lag. van de beide partijen viel op te mer ken. L. Ravefistijn (2) boekte echter reeds spoedig de eerste twee winst punten. Hij omsingelde een voorpost van zijn tegenstander, die twee schij ven achter raakte en opgaf. Even later was het P. Booy (9), die door een ver rassende damzet de voorsprong opvoer- we tot 40. G. Woonijk (6) glipte door het oog van de naald, doordat zijn tegenstander een slagzet niet. opmerkte. Daarna liep de partij remise (51). Op prachtige wijze had Langras Jr. zich hersteld van zijn ongunstiger stelling. In het eindspel maakte hij zijn tegenpartij het slachtoffer van een zeer verrassende combinatie (71). N. Riebeek (7) speelde tegen Dissel een merkwaardige partij. Tot ver in het middelspel bleven n.l. de stellin gen symmetrisch, waarbij echter Dissel telkens de voorzet had. Het eindspel bevatte niets meer dan remise (82). Wel kreeg L. Verwer (5) door een centrumaanval enig voordeel, maar zijn tegenspeler forceerde ook een door braak en bereikte remise (93). Ook M. Oud (4) kon zijn voordeel niet in winst omzetten. Het werd een remise eindspel (104). J. Schuit (8) bracht DDD in veilige haven door een remise-aanbod te ac cepteren (115). Bovendien herstelde N. Oud zich keurig van zijn nadelig middenspel, kreeg zelfs winstkansen, maar kon niet verhinderen, dat zijn tegenpartij remise maakte (12—6). H. de Jong (1) voerde deze voor sprong nog op tot 146. Hij noodzaakte zijn tegenstander eèn schijf te offeren en wikkelde het eindspel sterk af. De uitslag De gedetailleerde uitslag was: J. Stoll (HDC)—H. de Jong (DDD) 0—2, A. JoséeL. Ravenstijn 02, C. Leib- brandN. Oud 11, P. v.d. BergM Oud 11. A. OuwensL. Verver 11. J BeezemerG. Woonijk 11, D. Dis sel—N. Riebeek 1—1, P. v. VeenJ Schuit 1—1, J. Zijderveld—P. Booy 0—2, D. Rab—M. J. Langras Jr. 0—2. meentebestuur voor de grote medewer king, vooral op financieel gebied. Spre kend tot de jonge nntuurwachters, zei hij, dat men vooral door zijn voorbeeld veel kan bijdragen tot de bescherming van de natuur. Met groot genoegen constateerde de heer Voorhoeve, dat Heiloo "thans de grootste natuurwacht van Noord-Holland bezit. Burgemeester Kalff getuigde ook van zijn voldoening zoveel vrienden van de natuur bijeen te zien. „Er wordt heel veel vernield", zeide de heer Kalff, „ook dikwijls door verzamelaars van eieren bijvoorbeeld'" Men beseft niet voldoen de, dat ook het bijeenbrengen van een dergelijke verzameling enigermate naar natuurschennis riekt. Vervolgens ontvingen zeven jongens en meisjes, vertegenwoordigers van de plaatselijke scholen, uit handen van de burgemeester een bronzen insigne. Daarmee was oficieel de Jeugd-Natuur- wacht geïnstaileeerd. Na afloop ontvin gen ook de andere leden van de Natuur wacht hun insigne. Voorafgegaan door het vendel én de muziekver. Sint Caecilia trok gisteren een enorme stoet kinderen in Palm paas-optocht door de straten van Hei loo. De deelname was ditmaal aanzien lijk groter dan verleden jaar. Honder den kinderen had zich aan de Zee weg opgesteld en toonden trots wat hun jeugdige overmoed, fantasie en de traditie tot stand vermochten te bren gen. Er waren Palmpaasjes in de vorm van een konijn (het kan ook een haas geweest zijn) rijk omhangen met lek kernijen. Aardig was ook het grote paasei gevormd door vlaggetjes waarin een palmpaas was verwerkt. Een enkeling toonde fier iets in de vorm van een bosje. In de boompjes hingen vogelnestjes, waarin zelfs de eitjes niet ontbraken. De bakkers hadden hun deel bijge dragen door paashanen of -hennen te bakken. Deze producten werden veel gebruikt, evenals worsten en stukken spek. De aardige optocht door Heiloo ein digde bij de Sint Willibrordusstichting, waar de smakelijke „vaandeltjes" wer den aangeboden aan de zieken. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Zaterdag wa ren: trawlers 1JM. 20 18150; loggers VL 142 4620, SCH 107, 4420, KW 159 10500, 83 4630, 9 3300, 22 4580, 166 2770, 107 2280, 40 3940, 168 f 2910, HD 125 2090, IJM 213 140, 229 2030, KW 128 190, 35 1300, 31 1070, 133 2430, 44 1840, AM 17 1970. Prijzen per kg: heilbot 2.952.20, gr. tong 3—2.90, grm tong 2.95—2,65, kim tong 3—2 45, kl. tong I 2,60—2,29, kl. tong II 2.25—2.02, tarbot I 2,16—1.85. Per 50 kg; tongschar 86—80, schartong 5250. gr. schol 67, grm schol 64, kim schol 47, kl. schol I 45—15, kl. schol II 198, v. haring 24—15.50, makreel 22— 13, gr. schelvis 4846, grm. schelvis 4944, kim schelvis 5447, kl. schel vis I 55, kl. schelvis II 3223, wijting 19—8, kl. wolf 46—37, poontjes 14—8, Per 125 kg: gr. kabeljauw 198—96 gr. koolvis zw. 5441, gr. koolvis wit 92 —90. De totale aanvoer bedroeg 2250 kisten. (Ongecorrigeerd) Het Ambtenarengerecht te Den Haag heeft hedenmorgen het beroep van de heer G. W. Valken tegen het hem verleende ongevraagde eervol ontslag als hoofdcommissaris van po litie te 's-Gravenliage ongegrond ver klaard.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2