Van der Meulen hielp de witjakken aan 1-0 overwinning op Alcmaria Nieuws uit de Langedijker Dorpen De Alkmaarders verdienden niet heter dan nederlaag 1 vr-;—-i Mill I Slechts twee overwinningen op Baarn kan withemden redden BLOEMZADENTEELT thans ook in de Langedijk Gemeente accepteert lening voor financiering woningbouw Boerenleenbank te Groot-Schermer boekte lage winst Helder blijft waarschijnlijk tweede klasser Matige wedstrijd onder lastige omstandigheden AfdeHng Noord-Holland Randers stelde ander maal teleur Met handen en voeten om de overwinning Purmerland klopte Kolping Boys (3-0) Cultuur met goede mogelijkheden Oudkarspel Burgemeester blust een binnenbrandje Zuid-Scharwoude Beemster i «p het ogenblik is nog niet precies te bekijken van hoe groot belang het ene doelpunt was, dat Van der Meulen in de wedstrijd AlcmariaHelder voor de witjakken scoorde. Het was het enige doelpunt in deze onsamenhangende wedstrijd, een doelpunt dus dat de gasten twee uitermate belangrijke punten opleverde. Hoogstwaarschijnlijk zal Van der Meulen met die ene forse kop stoot Helder voor degradatie hebben bespaard, terwijl de kansen voor de Alkmaarders,, het komende seizoen in de tweede klasse te mogen uit komen, aanzienlijk slechter werden. Helder heeft nu aan een gelijk spel in de laatste wedstrijd tegen O.S.V. voldoende om zich volkomen in veiligheid te brengen. Alcmaria kan in het gunstigste geval slechts nog gelijk komen met Baarn, zodat dan nog een beslissingswedstrijd noodzakelijk wordt. De sliding van Gene faas was juist iets te laat om doelman Boekei te kunnen verschalken. De vierduizend toeschouwers die zich niettegenstaande het vroege uur, de wedstrijd ving in verband met de uit zending van de landenwedstrijd Belgie Nederland om een uur aan, rond het Alcmaria-terrein hadden verzameld, zullen wel eensgezind van mening zijn geweest dat de punten terecht zijn ge komen bij de ploeg die daarop de meeste aanspraak mocht maken. Wel iswaar lieten de technische en tacti sche kwaliteiten van de gasten ook het een en ander te wensen over, maar het ploegverband bij Helder was aanmerkelijk beter dan bij de spelers uit de Kaasstad. Over het te verwach ten spel hadden wij ons overigens geen illusies gemaakt. Daarvoor was de wedstrijd voor beide ploegen van te groot belang en hadden de zenu wen een te voorname stem in het kapittel. Bovendien stond een akelig harde wind van doel tot doel, die deze clubs uit de staartgroep van 2A, de zwakke broeders dus van deze afde ling, voor schier onoplosbare proble men stelde. Helder begreep echter be ter dan Alcmaria, dat onder deze om standigheden de bal langs de grond dient te worden gespeeld. Zo kon het gebeuren dat de witjakken de eerste helft, tegen de storm in, duidelijk ster ker waren. De Alcmarianen hadden de grootste moeite om de aanvalsdrift van Rottier, Van der Meulen, Van der Neut en Heyster te beteugelen. Reeds In de eerste minuten bracht 'n hoge draai- bal doelman Afink in moeilijkheden. Kort daarop had de Alcmaria-goalie de assistentie nodig van Vrouwe Portuna toen Rottier een schier niet te missen kans kreeg en Van der Neut met een hard Van der Meulen schot de benen van (Helder) hardwerkende Maa- sen op de proef stelde. Toen echter Afink zich niet van een slechte start scheen te kunnen herstellen, voelde Vrouwe Fortuna er blijkbaar niets voor langer als schutsengel voor de Alcma- 1 A: BeemsterEgmondia 3—3, Dreo Knollendam 22, UitgeestSVA 11. 2 A: BerkhoutZaanse Boys 21, PurmerlandKolp. Boys 30, RKSVS PSCK 4—2. JispWBSV 1—1, West- zaanGr. Schermer 7—4. 2 C: GeelzwartFlevo uitg., LSW Zeemacht 3—1, Holl. T.—Tex Boys 0—2. Res. 1 A: Volendam 4IVV 2 31, OFC 2—WFC 4 2—2. Res. 1 B: KW 3—ZFC 5 2—2, Zaan dijk 3—QSC 3 2—2. Res. 1 C: Alkmaar 2WW 2 13. Res. 2 C: Alcmaria 5USVU 2 21, SVA 2—HSV 2 6—0. Res. 3 G: DTS 3—Winkel 2 3—4, Nw. Niedorp 2—Holl. T 2 3—3. 4 G: Alkmaar 3Egmondia 3 13. Berdos 3Adelbert 2 22. 4 H: RKAFC 5—Koedijk 2 (Koedijk n.o.g.) 4 J: Vios 4Foresters 5 (Foresters n.o.g.) JUNIOREN A: P'steynAlcmaria 17, Zaandijk KFC 0—0, OSV—QSC 1—0, WFC— ZW 7—0. AA: GVO—WSV 1—6. CC: ZeevogelsRKAFC b 32. ADSPIRANTEN A: P'steynAlcmaria 11, OSV Zaandijk 30. C: P'steyn bAlcmaria b63. KFC b—OSV b 0—6 Zaandijk b—QSC b 1-6. F: RandersEgmondia 32. G: AlkmaarAlcmaria c 07, Alkm. Boys bKoedijk 60, VroneSVV uitg. R: Alcmaria eDTS b 12. BOL b —Foresters c 22. S: J. Holland b—CSV b 1—4. ria-doelman te fungeren en was het Van der Meulen vergunt uit een voor zet van Van der Neut in de twaalfde minuut de Helder-supporters tot een uitbarsting van vreugde te bewegen. Afink ging bij dit doelpunt niet vrij uit. Hij bleef in zijn „hok" toen Van der Neut de bal voor het doel plaat ste, met het ge- olg dat Van der Meu len alle gelegenheid kreeg de bal in te koppen. Hoewel, zoals gezegd, Hel der beter speelde dan Alcmaria, heb ben de gastheren toch enkele behoor lijke scoringskansen gehad. Van enkele Met bewondering in de ogen, maar spijt in het hart, zien Jan Untied en Piet Eversteyn toe hoe de Helder- doelman een hoge bal uit de lucht plukt. meters afstand zag Wielinga bijvoorbeeld kans met een onno dig hard schot de lat te raken en kort daarop maakte doel man Boekei op won derbaarlijke wijze een strak schot van Eversteyn onschade lijk. Boekei heeft, hoewel hij weinig moeilijke schoten te verwerken kreeg, een Van der Neut prima wedstrijd ge- (Helder) speeld. Zijn ingrij pen was beheerst en geen enkele maal timede hij een bal verkeerd. De Hel- derse defensie kreeg daardoor vertrou wen, hetgeen de verdediging van de gastheren ongetwijfeld miste. Welis waar' kon de aanvalsiinie van Helder, waarin de buitenspelers Rottier en Heyster lastige knapen waren, het doel van Afink niet meer vinden, maar de gevaarlijke momenten voor het doel van Afink waren toch talrijker dan die voor het heiligdom van Boekei. Ook in de tweede helft kon Alcma ria niet tot het peil komen dat wij in de laatste wedstrijden mochten zien. wel was het krachtsverschil tussen beide ploegen minder groot dan voor de thee, maar dat kwam omdat Helder slechter was gaan spelen en Rottier met een blessure het veld verliet. Van voetbal was in de laatste phase van de strijd geen sprake meer. De toenemen de wind liet de bal de meest wonder lijke. capriolen maken en de vermoeide spelers deden ver- geefse pogingen het ronde ding in be dwang te houden. Dat had tot gevolg dat in het Alcmaria- team een geprikkelde stemming ontstond. Er vielen harde woorden, zo hard zelfs, dat Wielinga 't noodzakelijk oor deelde het veld vroegtijdig te moe ten verlaten. Niette genstaande het feit dat Alcmaria de resterende vijf minu- tén door dit incident met tien man moest spelen, kwam de Helder-verde- diging, waarin Himpers een uitermate moeilijk te passeren speler bleek, nog even in moeilijkheden. Boekei was echter niet te passeren, zodat, toen de scheidsrechter zijn fluit voor de laat ste maal naar de lippen bracht, het Helder-legioen met vreugdekreten tus sen timiede Alcmaria-supporters het Sportpark verliet. - - In angstige spanning zullen Alcmaria en zijn aanhangers de 20e April ver beiden. Op die dag wordt namelijk de laatste competitiewedstrijd door de withemden gespeeld, een wedstrijd waarin zij hun laatste kans krijgen. Baarn komt dan naar Alkmaar en als de gastheren kans zien de punten thuis te houden zal nog een beslissingswed strijd tegen deze zelfde ploeg nood zakelijk zijn om uit te maken wie naar de derde klasse gaat. Baarn heeft op het ogenblik dus beter papieren daar een gelijk spel voor de ploeg uit het Gooi voldoende zal zijn om zich in de tweede klasse te handhaven. Het treffen tussen OSV en AFC was voor het verloop van de competitie niet meer van belang. Beide ploegen stonden reeds veilig, zelfs als Alcmaria gisteren van Helder zou hebben ge wonnen Schagen 20 13 3 4 43—18 29 Grasshoppers 20 13 3 4 43—27 29 20 10 4 6 46—30 24 Z. A. P 20 9 4 7 47—38 22 RK AFC 20 8 5 7 40—37 21 21 8 5 8 51—39 21 V. Z. V 21 6 9 6 46—47 21 Oudesluis 20 8 3 9 30—35 19 D. T. S 20 6 6 8 33—38 18 Bergen 20 7 3 10 22—37 17 Watervogels 21 7 3 11 31—43 17 21 4 8 9 32—47 16 W.waard 20 4 2 14 22—50 10 A. F. C. O. S. V. Helder Baarn Alcmaria 20 19 19 19 19 4 10 5 9 3 11 3 11 40—47 28—32 36—38 30—49 3 12 24—50 IVV dat zich reeds zeker van degra datie wist, speelde gisteren zonder de noodzaak om te moeten winnen, met het gevolg dat BKC een 30-neder- laag incasseerde. In deze afdeling speelden WSV en CSV een wedstriia van ondergeschikt belang. Daar de Zaankanters de volle winst behaalden maken zij nog een kans op de vierde plaats van de ranglijst te eindigen. Hollandia Zaandijk Q. S. C Beverwijk W. S. V Alkm. Boys Ripperda C. S. V G. V. O B. K. C Wiik aan Zee I. V. V. 21 14 6 1 58—29 34 21 15 3 3 49—22 33 20 11 5 4 44—25 27 21 9 6 6 40—30 24 21 10 4 7 50—39 24 19 .7 4 8 27—28 18 20 7 4 9 38—46 18 20 6 4 10 27—35 16 20 6 3 11 24—41 15 21 6 2 15 30—55 14 21 5 3 13 34—49 13 21 3 4 14 19—41 10 In 4A is het wachten op de laatste wedstrijden van Schagen en Grass hoppers, de twee koplopers die met een gelijk aantal punten nog vier wedstrijden op hun programma hebben staan. Succes klom enkele plaatsen door VZV een 3—O-nederlaag te bezorgen. Randers is dit seioen wel sterk van zijn gewoonte afgeweken een belang rijke rol in de competitiewedstrijden te spelen. Jaren achter elkaar waren de Ooievaarsnestbewoners m de kop groep van hun afdeling te vinden, maar als wij thans de naam van Ran ders op de ranglijst zoeken, moeten wij bij lagere regionen kijken. Giste ren liet Randers met 4—0 de eer en de punten aan Monnikendam. De stand in 4B is thans als volgt: Purmersteijn 19 13 4 2 60—21 30 EVC 20 12 5 3 47—22 29 Assendelft 20 10 3 7 56—40 23 HSV 19 9 4 C 39—24 22 De Rijp 20 7 7 6 24—26 21 Monnikendam 20 8 4 8 41—35 20 Zouaven 21 8 3 10 47—54 19 WW 18 6 6 6 34—38 IK Randers 18 7 3 8 35—46 17 Meervogels 19 6 4 9 34—37 16 Limmen 19 5 6 8 25—42 18 MFC 19 7 0 12 56—76 14 St. George 20 1 5 14 25—62 7 LANGEDIJKER GROENTENCENTRA- Le. 7 Aplril. 4000 kg witte kool 22 22.20; 400 kg witlof I 51.90, II 39,20. ALKMAAR, 7 April. Aangevoerd: 98 vette koeien 5001375; 390 nuchtere kalveren (slacht) 3072; 265 varkens 2.06—2.16 p. kg. Beemster 1-Egmondia 1 (3-3) Egmondia deed zijn plicht, door te gen Beemster gelijk te spelen, waardoor deze club onherroepelijk degradeert. Het belang van deze wedstrijd deed Beemster begrijpelijker wijze vechten voor zijn bestaan. Vooral toen de rust in ging met 20. Dank zij de storm scoorde namelijk de rechtsbuiten reeds in de eerste minuut gemakkelijk met een corner. Vijf en twintig minuten la ter bracht de linksbinnen met een ver re schuiver de stand op 20. Na de rust verdedigde Beemster de voorsprong aanvankelijk met succes. E.rst na vijf en twintig minuten ver kleinde Egmondia de achterstand, toen de rechtsback van Beemster in een laatste wanhoopspoging de bal in eigen doel stompte: 21. Enkele minuten la ter maakte linksbuiten Zwaan gelijk. Van twee meterafstand1 kogelde hij de bal door een wirwar van benen in het doel: 22. Begrijpelijkerwijze pro testeerde Beemster vergeefs wegens off-side. De Beemstenaren vochten let terlijk voor de winnende goal, daar gelijk spel degradatie betekende. De gemoederen werden zodanig verhit, dat scheidsrechter Van de Wissel de wedstrijd staakt» om tot kalmte te manen. Zelfs de politie kwam eraan te pas. Tien minuten voor het einde ont nam mfidvoor 'Zwanenburg Beemster alle hoop. Met een enorm schot van twintig meter afstand nam Hollandia een 32 voorsprong. Nog vocht Beem,- ster verbeten. Verder dan 'een geliik- maker - even voor tiid geseoord - bracht Beemster het echter niet. Niet zonder overlast bereikte Egmondia tenslotte gelukkig nog veilig de kleed kamers. Op een zeer slecht bespeelbaar ter rein had Zondag de wedstrijd Purmer landKolping Boys plaats. Purmer land trapte af en zette meteen flinke aanvallen op, waardoor de keeper van Kolping Boys direct op de proef werd gesteld. Een hard hoog schot werd keurig door hem over de lat gestoten. Het backstel van Purmerland was goed op dreef en was blijkbaar iets beter thuis op dit zware terrein. Na tien minuten spelen maakte midvoor Baais van Purmerland met een tam, maar goed goed gericht schot een doelpunt Bij een uitval van Purmerland bracht dezelfde speler de stand op 20. Na de rust viel Kolping Boys weer krachtig aan maar het leverde niets op. Bij een uitval van de gastheren had een klein misverstand plaats tussen ach terhoede en keeper, waarvan midvoor Baais profijt wist te trekken en de stand op 30 bracht. Bij een aanval van Kolping Boys toen midvoor Wor tel de bal toegespeeld kreeg en een hard schot op het Purmerland-doel richtte, werd de bal door een der backs met de handen weggeslagen, hetgeen niet' door de scheidsrechter werd opge-1 merkt. Ofschoon Kolping Boys in de laatste 35 minuten geenszins de min dere kon worden genoemd eindigde deze forse ontmoeting met 30 in het voordeel van Purmerland. Het Zaad-Selectiebcdrjjf Claude, ge vestigd te Brétigny sur Orgc, departe ment S. en O., heeft ook dit jaar een deel van zijn bloemzadenteelt in Ne derland kunnen onderbrengen. Meest al werden die bloemzaden geteeld in De Streek, tussen Hoorn en Enkhui zen, doch ter voorkoming van kruis bestuiving is het noodzakelijk, dat de planten op grote afstand van elkaar worden uitgezet. Het gevolg daarvan is, dat de behoefte wordt gevoeld, ter reinen te zoeken, die ver van elkaar verwijderd liggen. De directie van bovengenoemd se- lectiebedrijf heeft daarbij het oog laten vallen op Langedijk en omgeving..De firma B. van Loenen, Zaadteelt en Zaadhandel te Zuid-Scharwoude, inte resseert zich voor deze pogingen en heeft getracht, bij verschillende tuinders belangstelling voor de teelt van bloemzaden te wekken. Die po gingen zijn met succes bekroond, daar een aantal tuinders bereid is gevonden een proef met deze teelt te nemen. De omstandigheden waren daartoe ook gunstig. Reeds gedurende enkele jaren leeft bij vele tuinders de wens naar wat meer afwisseling in het bouw plan, m.a.w. meer teeltspreiding te verkrijgen. De gelegenheid werd dus gaarne benut. f 1.20 per snees In totaal is 3 h.a. voor deze teelt beschikbaar gesteld. Het grootste deel hiervan is voor de teelt van Leeuwen bekjes bestemd; ook zal een gedeelte voor de teelt van viooltjes worden ge bruikt. Mochten de uitkomsten gunstig zijn, dan zal er ongetwijfeld ook inte resse zijn voor de teelt van Tijger- bloem en Bruidskleed. De gemiddelde opbrengst van Leeuwenbekjes is 400 gram per roe. Een Langedijker snees is 14 roeden, zodat ongeveer 5.5 kg per snees kan worden geoogst. De laatste jaren schommelt de prijs van f 22 Een kwart eeuw slijper bij de firma J. Eecen De heer D. Oudhuis herdacht zijn 25-jarig jubileum als slijper bij hout handel J. Eecen. In een feestelijk samenzijn werd de heer Oudhuis te zijnen huize door de directie en enkele leden van de personeelsraad gehuldigd, waarbij hem behalve de medaille en 't getuigschrift van de Ned. Mij. van Han del en Nijverheid enige mooie cadeaux werden aangeboden. Geen wonder, dat het voor de jubilaris een onvergetelijke dag werd. f 28 per kg, al naar gelang het hoog bloeiende of laagbloeiende geldt. On voorziene omstandigheden buiten be- Raad in spoedvergadering bijeen Opzichter G. W. en raadsleden mogen brommen De gemeenteraad kwam Vrijdagavond in spoedvergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Nieie. Aanleiding tot deze spoed was de aan bieding door de Bank voor Nederlandse Gemeenten van een geldlening groot 91.000,ter financiering van de woningwetwoningen, die het vorige jaar op het Schoolplein zijn gebouwd. Op zeer korte termijn diende deze lening geaccep teerd te worden, waartoe de raad zonder verwijl besloot. De lening heeft een looptijd van 25 jaar, de rente bedraagt 4 en opname geschiedt tegen pari- koers. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt tot voorlopige vast stelling van de gemeente-rekening over 1950. Deze sluit met een batig saldo van ruim 38.000. een bouwvallig huis van de heer Blau- boer de gemeente blijft ontsieren. Vol gens de voorzitter was hiertegen niets te doen, te meer, waar juist op die plaats, volgens het uitbreidingsplan, op den duur een weg zal moeten ko men. Een vraag van de heer Snoeks aan gaande die onooglijke huizen, die blij ven staan langs de nieuwe Binncn- Boulevard, lokte tot slot nog een fel le discussie uit over een te geringe activiteit van vorige gemeenteraden, die indertijd, toen er nog geld was, verzuimd zouden hebben tijdig derge lijke krotwoningen te doen verdwij nen. De voorzitter bluste deze binnenbrand door de vergadering te sluiten. Van Ged. Staten was een voorstel in gekomen om een oud onrecht te her stellen. Aan de secretarissen en ontvan gers was namelijk, bij de zgn. incorpo ratie, niet toegekend de knikverbete- ring van 5J,&0/o van het salaris. Voorge steld wordt thans deze fout alsnog te herstellen, te rekenen vanaf 1 Januari 1948 af. De raad kon zich hiermede verenigen. Besloten werd aan de heer Aberkrom uit Zaandijk een stuk grond van 450 m2 te verkopen, gelegen aan de Watertorenweg voor f 1350. Allemaal op de bromfiets Langdurige discussie lokte een voor stel uit van B. en W., om aan de ge meente-opzichter rijwielvergoeding toe te kennen of van gemeentewege een fiets ter beschikking te stellen. Tenslot te werd het een bromfiets voor de dienst van gemeene-werken, waarvan ook de raadsleden gebruik zullen mo gen maken! Tot slot kwamen B. en W., buiten de agenda om, nog met een extra-spoed- voorstel, dat dezer dagen alle gemeen teraden wel in spoedvergadering bij een zal brengen. Vrijdagmorgen kwam namelijk bericht van de Bank voor Nederl. Gemeenten, dat de raad bin nen een M"eek moest basluiten een geldlening met deze instelling aan te gaan tot een nog onbekend bedrag, waarvoor „men" heeft ingeschreven op de nationale woningbouwlening, ten gunste van deze gemeente. De rente zal bedragen 414% bij parikoers. Aflos sing zal moeten geschieden, deels in 10 termijnen vanaf 1 April 1969 tot 1 April 1978, deels ineens op 1 October 1947. De raad besloot deze lening te accepteren, op dezelfde dag, waarop de aanbieding binnen kwam. Spoediger kan het al niet! Bij de rondvraag informeerde de heer Hoogland naar de afloop van de doorlichting op t.b.c., die juist deze week heeft plaats gehad. De voorzit ter kon hierop mededelen, dat prac- tisch de gehele bevolking hieraan had deelgenomen, en dat van de kosten on geveer f 1000.voor rekening der ge meente bleef, hetgeen dus een buiten gewoon goed resultaat is. Bouwvallig De heer Snoeks vroeg of er niets te gen te doen was, dat in de Voorstraat schouwing latende, zou dus op een ge middelde opbrengst van f 1.20 per snees kunnen worden gerekend. Opge merkt dient hierbij intussen, dat deze teelt, als een intensieve cultuur, meer arbeid eist dan de grove tuinbouw. De uitplant geschiedt doorgaans eind April en de planten worden door het Selectiebedrijf gratis geleverd. Met belangstelling zal in de Lang», dijker tuinbouwkringen het resultaat van deze nieuwe teelt worden tege« moet gezien, evenals dit het geval is met die der aardbeien, waarmee het vorige jaar is begonnen, en die uit komsten heeft opgeleverd, welke on getwijfeld tot voortzetting zullen aan sporen. Langedijker bollenkwekers op Flora 1953" 1951 wordt een record jaar" genoemd De afdeling Langedijk van de Algem. Ver. v. Bloembollencultuur heeft be sloten deel te nemen aan de grote Flora 1953, die in het park Groenen- daal zal worden gehouden. Door de leden van de afdeling waren hiervoor ongeveer 13.000 bloembollen beschik baar gesteld. Daar hiervoor alleen vroege tulpen in aanmerking komen en men hier practisch alleen trektulpen teelt, wil men proberen een ruiltrans- actie tot stand te brengen, opdat toch geëxposeerd kan worden. De deelname zal geregeld worden door de kring Westfriesland. De kosten werden op circa 4500.geraamd, waarin alle verenigingen in West-Friesland bij dragen. In de vergadering waar dit besluit werd genomen werd tevens het jaar verslag uitgebracht. Het afgelopen jaar gaf bevredigende resultaten te zien. Gesproken werd zelfs van een „record jaar". Jammer genoeg was het verloop van de gladiolen minder gunstig, Door het grote areaal waren de prijzen laag. Daarbij was ziekte in de gladiolen ook van invloed op de gang van zaken. De afdeling telde 146 leden. De cursus hyacinthenteelt was een succes. Vier en twintig deelnemers kregen een di ploma. De rekening van de penning meester gaf een voordelig saldo van 30.Het bezit was 112. De heer Jac. Huiberts te Heerhugo- waard werd als bestuurslid herkozen. De beschrijvingsbrief voor de algeme ne vergadering werd aan een bespre king onderworpen. De heren S. Duif en D. Wagenaar werden tot afgevaardig den benoemd. Noorwegen verscheen weer op de markt Een verblijdend verschijnsel was het voor tuinbouw en handel van Lange dijk, dat de vorige week een klant aan de markt verscheen, die gedurende vele jaren verstek had laten gaan. Het was Noorwegen, dat een belangrijke hoeveelheid bewaarkool afnam. Aan gezien ook uit andere landen vrij wat vraag kwam, kon de aanvoer goed worden verwerkt en liepen de prijzen vrij sterk op. Dit is een meevaller, vooral voor de tuinbouwers, die nog een betrekkelijk grote voorraad be waarkool hadden aangehouden. De laatste ontmoeting In Schagen zijn Zaterdagmiddag de laatste partijen gespeeld van de strijd om het damkampioenschap van Hol lands Noorderkwartier. Frans Slot uit Broek op Langendijk wist alle wed strijden te winnen en komt nu uit in de strijd om het kampioenschap van Noord-Holland. APOLLO GAAT DEELNEMEN AAN R.K. BONDSCONCOURS Het R.K. Fanfarecorps „Apollo" heeft besloten deel te nemen aan het bonds- concours dat binnenkort in de Streek wordt gehouden. Met behulp van een verloting zal men trachten het instru mentenfonds te versterken. PER MOTOR EN AUTO NAAR DE BLOEMENPRACHT De VW „Beemster's Welvaart" zal op Zondag 27 April, in samenwerking met de motorclub „Perkam", een „bloesemrit" voor motoren en auto's houden. Het traject is ongeveer 80 km. Op 23 Mei een gouden jubileum Dezer dagen kwam in café P. Lake- man de Coöperatieve Boerenleenbank in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Boekei, memoreerde, dat de bank op 23 Mei 50 jaar zal bestaan. Deze dag zal feestelijk worden her dacht. Het jaarverslag van <ie kassier, de heer F. Wiedijk, gaf een nauwkeurig beeld van de Boerenleenbank en de Centrale Bank De ontvangsten en uitgaven bedroe gen f 769716,70. Aan spaargelden werd ontvangen f 236119,78 en terugbetaald f 204064,49. Aan voorschotten werd ontvangen f 37935 en verstrekt f 73050. De saldo-winst over het afge lopen jaar bedroeg f 808,94, wat tame lijk laag is. De Boerenleenbank telt momenteel 130 leden. Er werd mede gedeeld -dat per 1 Juni het nog ge blokkeerde geld vrij komt, wat vooi deze Boerenleenbank een bedrag in houdt van f 10600. De bestuursverkie zing had tot resultaat dat de heren P. Bak en G. A. Breure in hun functie werden herkozen. De heer Wijbr. Schermerhorn werd als lid van de Raad van Toezicht herkozen. Op voor stel van het bestuur zal f 500 van de winst van 1951 worden besteed ter aanvulling van de bouwreserve, ter- wyl de resterende f 308.94 aan de ge wone reserve zal worden toegevoegd Dit jaar zullen er weer 10 spaarboek jes elk met een inlage van f 2.aan kinderen beschikbaar worden gesteld Hiervoor kan elk kind in aanmerking komen, ook zij wier ouders geen lid van de Boerenleenbank zijn, KAMPIOENSHOND Evenals voorgaande jaren heeft de heer C. Couvert met zijn Mechelse her der „Cieciele van Wolphaarsdijk" op de te Amsterdam gehouden tentoon stelling verschillende successen ge boekt. Het dier behaalde vijf eerste prijzen. Onnodig wachten bij veer te Buitenhuizen Het blijkt herhaaldelijk voor te ko men, zo deelt de Toeristenbond ANWB mede, dat automobilisten 's nachts bij de pont over het Noordzeekanaal te Buitenhuizen, in de route Haarlem Zaanstreek, onnodig wachten. Wil men worden overgezet, dan dient men de hier aanwezige bel te luiden of met de koplampen te seinen, het geen steeds het gewenste effect heeft.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3