YPMA HET PAASFEEST PMSTMm r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Veel vraag Stad en Omgeving Kapelkerk steeds meer in verval Leerlingen van Ambachtsschool SCHOOF deden examen f 180.000— is er nodig Bergense piloot tot een geldboete veroordeeld De heer Slinger 25 jaar in gemeentedienst Het biljartkampioenscliap van Alkmaar Victorientje gaat aan de rol AGENDA RONDOM J. S. BACH LANGESTRAAT 77 TELEFOON 2626 ALKMAAR Looddiefstal van dak van B.L.O.-school De Bellamianen behandelden uiteen lopende problemen D.D.D. verloor wedstrijd tegen O.D.V. Verlaging areaalheffing pootaardappelen GROTE SORTERING LAATSTE NIEUWS Gevel van kasteel „Eysden" ingestort Lingerie-juffrouw onder het puin bedolven De V.V.V, krijg! weer druk Heer-Hugowaar Burgerlijke stand ei bevolking WOENSDAG 9 APRIL 1953 Veiligheidsmaatregelen waren noodzakelijk De toestand van de eeuwenoude ka pelkerk aan de Laat begint langzamer hand eritick te worden. Het verval van dit historische bedehuis is zelfs zo erg geworden, dat met een stevige wind de leien en stenen losraken en op straat te pleiter vallen, zodat men sinds en kele dagen liet trottoir langs de kerk uit veiligheidsoverwegingen heeft moe ten afzetten. De restauratie-commissie, waarvan de heer P. van der Borden voorzitter is, heeft indertijd een voorlopige voor ziening laten aanbrengen in het kerk gebouw. Er zijn vijf zogenaamde stem pels gekomen, die de balken schragen, waarvan de uiteinden volkomen verrot waren, maar zoals te begrijpen valt is men daarmee niet uit de nood geholpen. Er is berekend, dat c!e 'otale restaura tie van de kerk f 180.000 zal kosten. Een belangrijk deel van dit bedrag wil len Rijk, provincie en gemeente voor hun rekening nemen, mits en daar gaat het in dit geval om de leden van de Nederlands Hervormde Kerk zelf blijk geven, dat zij prijs stellen op het behoud van dit bouwwerk. Het be wijs van de verantwoordelijkheid van de lidmaten ten opzichte van dit, hun kerkgebouw is gewaardeerd op f 30.000 Dit bedrag moet op tafel komen indien men aanspraak wil maken op een bij drage van rijk, provincie en gemeente. Dat de kerkvoogdij gebaat is bij een snelle bijeenbrenging van het bedrag laat zich gemakkelijk begrijpen. Ieder uitstel kan de kosten van de restaura- Zoals gemeld heeft het Hoog Militair Gerechtshof te 's Gravenhage een maand gevangenisstraf geëist tegen de reserve eerste-luitenant-vlieger K. uit Bergen, die op 23 Mei 1951 op onver antwoordelijke wijze boven Alkmaar heeft gevlogen. Hij bevond zich inet zijn Gloster-Meteor-straaljagcr niet alleen buiten de vliegscctor van de lucht machtbasis Leeuwarden, doch vloog bovendien gevaarlijk laag. De krijgs raad te Velde Oost veroordeelde K. deswege op 17 Januari tot een maand hechtenis voorwaardelijk, van welk Vonnis de Bergense piloot in hoger be roep ging. Voor het Hoog Militair Ge rechtshof bestreed hij, dat hij te laag zou hebben gevlogen en de advocaat fiscaal vroeg voor dit deel van de tenlastelegging vrijspraak. Voor het feit, dat K. zich niet aan de hem voor geschreven sector heeft gehouden werd een maand geëist wegens opzettelijke ongehoorzaamheid. Gisteren is K. tot een boete van vijfhonderd gulden, subs, honderd dagen hechtenis veroordeeld. Vrijdag a.s zal het vijf-en-twintig jaar geleden zijn dat de heer D. Slin ger thans opzichter bij de gemeente lijke Reinigingsdienst in dienst trad der gemeente Alkmaar. Hij is een harde werker en iemand die altijd voor een ander klaar staat. Ook kennen velen de heer Slinger als een actief deelne mer aan het verenigingsleven in Alk maar. Zo vervult hij niet minder dan vier bestuursfuncties in de'gymnastiek vereniging „De Halter", namelijk twee de voorzitter en regisseur van de re vue's redacteur van het „Halterblad" en lid van de revue-commissie. Hier naast is de jubilaris gedurende onge veer vijf jaar bestuurslid van het Rode Kruis, afdeling Alkmaar. Ongeveer evenlang z't hij in het bestuur van de medische sportkeuring, is bestuurslid van de 8 Octobcrvereniging en last but not least vervult hij de functie van voorzitter der personeelsvereniging van gemeentewerken in Alkmaar. Op negentienjarige leeftijd trad de heer Slinger in 1927 als schrijver in dienst der gemeente Alkmaar om in 1935 over te gaan naar de Reiniging. Onder grote belangstelling heeft gis teravond in hotel London de twaalfde ronde van het biljartkampioenschap van Alkmaar plaats gehad. De uitsla gen waren: Van Lingen 150 Schouten tie slechts omhoog schroeven. Per cir culaire zal de lidmaten nog eens op hun verantwoordelijkheid worden ge wezen en ook met andere middelen hoopt de restauratie-commissie de men sen te animeren een bijdrage te leveren aan het behoud van de Kapelkerk, die in het Alkmaarse stadsbeeld een aparte plaats inneemt. Hedenmorgen is een begin gemaakt met de verplaatsing van het Victorie beeld. Werklieden van de gemeente zijn thans bezig het onderstuk van 't beeld weg te halen en reeds is vijf tig meter verder naar de kant van de B.L.O.-school een nieuwe fundering 'gestort. Het stenen gevaarte zal waar schijnlijk Vrijdag worden verrold. Het Victoriepark zal geheel opnieuw wor den ingedeeld en beplant. Deze taak is verre van eenvoudig, daar het eigen lijk reeds te laat in het seizoen wordt om te kunnen verplanten. WOENSDAG Cinema Americain, 8 uur: Willie en Joe van Compagnie „O" (14 jaar); Vic toria Theater, 8 uur: Zwaard van Monte Cristo (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen en cocaïne (18 jaar): Harmonie Theater, 8 uur: Op naar Broadway (alle leeftijden). Alle bioscopen 2.30 uur matinée. Gulden Vlies: Passie-avond. Nachtdienst apotheken: Kruisinga Koorstraat 59. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater, 2.30 uur matinée Paviljoen Kinheim, 8 uur: Dr Ten- haeff spreekt voor studiever. voor para psychologie. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 3.31 15.45 Donderdag 4.01 16.15 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 3.36 15.50 9.36 21.50 Donderdag 4.06 16.20 10.06 22.20 GESLAAGD Bij het op 24 Maart gehouden examen voor de belastingen te Den Haag, slaagde voor adjunct-commies onze oud-stadgenoot de heer E. Pauw, thans werkzaam te Schagen. 125 19 19 29 31 7.89 6.57 47 17.50 18 6.50 Ligthart 140 Burger 52 Wessels 175 Feeken 216 De dertiende ronde zal worden ge speeld op Vrijdag 18 April in café „De oude Prins" te Bergen. 21 21 31 8.33 71 10.28 MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 9 April 1952. 1450 kg witlof I 50,50—52, II 36,10—42.50. NOORDER MARKTBOND. 9 April. .570 kg witlof 1 56—61. I B 54, II 51—54, III 46—48, afw. 36—42, 1500. kg rode kool 24.70, 28000 kg witte kool 17.40— 18.30. Wij leven snel misschien zelfs te snel en in elk geval veel sneller dan in vroeger tijden. Het is daarom raadzaam ons korte leven zo aangenaam moge lijk in te richten enaangezien wij in 't Holla.,ds klimaat 'n groot ceel hiervan binnenshuis door brengen, is een vriendelijke huise lijke sfeer van doorslaggevende betekenis. De ontwerpers tan G-B behang sels hebben dit volledig begrepen en ontwierpen voor 1952 een toon aangevende collectie behangsels die stuk voor stuk een vreugde voor het oog zijn. Deze fleurige behangselcollectie ligt bij elke -goede schildcr/behan ger voor U gereed. (Advertentie, Xng. Med.) MUZIEK VAN Toccata en Fuga voor orgel 6.25 Fuga en koraalprelude n „Christ lag in Todesbanden", door het Philadel phia Orkest o.l.v. Leopold Stokovsky7.75 Bist du bei mir en Ich halte treulich still, door Jo Vincent m.b.v. cello en clavecimbel 4.30 Ook alle platen van fragmenten uit de Mattheus Passion ieder afzonderlijk verkrijgbaar GRAMOFOONPLATEN Twee redders voor één drenkeling Ieder, die voor de verandering eens in de Lindengracht wil Vallen kan er bijna altijd van verzekerd zijn, dat de heer J. Koopman als reddende engel komt opdagen. Hij heeft daar in de buurt een onaantastbare reputatie als drenkelingenredder en gistermiddag heeft hij deze titel weer eer aangedaan door met een koene sprong in het wa ter te duiken, toen het zesjarig meisje Joke Kueter van de Laat, van de hoge grachtmuur fietste. De heer Koopman slaagde er in het meisje veilig op het droge te brengen. Aan de overkant van de gracht was ook de heer H. Muelink, werkzaam bij de firma Pels, in het water gesprongen, zodra hij het onge luk zag gebeuren. Hij kon halverwege de gracht het roer weer omgooien. Hulde aan deze redders! De Alkmaarder Johan S. had op 14 December van het vorige jaar 26 kilo lood weggehaald van het dak van rle school in het Victoriepark. Gisteren moest hij voor deze diefstal voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar ver schijnen, waar bleek dat het niet de eerste maal was dat S. met de justitie in aanraking kwam. Niettemin was de officier van mening dat S. nogmaals een kans moest worden geboden. De eis luidde acht maanden voorwaardelijk met drie proefjaren. Uitspraak over veertien dagen. Door auto aangereden Gistermorgen omstreeks half negen werd een 63-jarige dame, die met een bromfiets over de Heul reed, op de kruising van deze straat en het Ritse voort door een van rechts komende auto gegrepen. Deze wagen haalde juist enkele wielrijders in en reed daardoor op het linker gedeelte van de rijbaan. Dr J. Lourens verleende de wielrijd- ster, die aan het rechterbeen gewond was, eerste hulp, waarna zij voor on derzoek naar het Centraal Ziekenhuis werd overgebracht. Later kon zij per auto naar haar woning in Heiloo wor den vervoerd. E/ectrotechniek is een moeilijk vak Wederom heeft een groot aantal leerlingen van de ambachtsschool over- gangs- en eindexamen gedaan. Uit de resultaten' van deze examens blijkt, dat van de 144 candidaten voor het eind diploma 113 leerlingen het kostbare papier in handen kregen. Eén en dertig jongelui werden afgewezen. In het vak Electrotechniek (afdeling B) moesten er van de 22 leerlingen zeven worden teleurgesteld: dus circa een derde deel. Zeven en zestig leerlingen bleken on geschikt voor de overgang naar de tweede klas. In het vale electrotechniek, eveneens afdeling B, werden zes van de zestien overgangscandidaten afge wezen. In het motorenvak was het per centage der zittenblijvers ongeveer 33. De lijst van degenen, die het eind- Ik kon mot schoenen kopen haast nooit goed slagen, - 't was om wan* hopig te wordenMaar nü heb ik t toch gevondenBervoets Vriezelaar.... ze zien me nérgens anders meer 1 Laat, hoek Ridderstraat, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) In de bovenzaal van café Tom is gisteren onder auspiciën van de Internatio nale Vereniging Bellamy een forum-avond gehouden, waarop tal van vragen, hoofdzakelijk de Bellamy-gedachte benaderend aan het forum ter beantwoor ding werden voorgelegd. Het forum bestond uit de heer W. Pastoor, secretaris van de P.v.d.A. te Schoorl, de heer J. Colijn, secretaris van de CPN te Alkmaar, de heer J. Lammes, hoofdonderwijzer te Alkmaar en de heer M. H. van der Stijl, voorzitter van de Economische Raad van de Int. Ver. Bellamy. gers gelegenheid kregen een eindje met elkaar mee te rijden. Van een de bat kon moeilijk worden gesproken. De avond droeg meer het karakter van de verschillende en soms uiteenlo pende meningen, die de leden van het forum op de aan de orde gestelde vraagstukken naar voren brachten. (Advertentie. Ing. Med.) De Amsterdammers kampioen 1e klas afdeling Noord-Holland Gisteravond had in café Haring te Alkmaar de laatste wedstrijd plaats voor het clubkampioenschap le klas van de afd. N.-Holland van de Ned. Dambond. D.D.D. uit Alkmaar moest de strijd aanbinden tegen O.D.V. uit Amsterdam en het is een felle strijd geworden, die echter op overtuigende wijze door het sterk spelende O.D.V.-tiental met 14-6 werd gewonnen. De Alkmaarders gaven uitstekend partij, maar waren juist iets te zwak om hun partijen in winst om te zetten. Alleen N. Riebeek wist voor DDD een overwinning te behalen door gedegen spel, terwijl vier spelers een verdien de remise in de wacht te slepen, n.l. N. Oud, M. Oud, L. Verver en P. Booy. En de verliezers werden eerst na uren van sterke tegenstand tot opgeven gedwon gen. DDD's eerste tiental heeft zich een flinke tegenstander getoond. Juist nog vóór de sluitingstijd werd de laatste partij beslist en mocht ODV zich voor bereiden op de strijd tegen DSTO uit Amsterdam voor een promotie-degra datiewedstrijd voor een plaats in de hoofdklasse. Onmiddellijk nadat de laatste partij was beslist werd ODV hartelijk geluk gewenst door de heer O. J. B. v.d. Sleen uit Amsterdam, voorzitter van 't dam- district N.-Holland. Hij feliciteerde ODV met de mooie verdiende overwinning en wenste de club veel succes in de promotiewedstrijd. Hij dankte spellei der Van Utteren, waarna de voorzitter van DDD. de heer H. de Jong, de tegen partij ODV met het behaalde succes geluk wenste, een succes, dat hij ver diend noemde. Hij greep deze gelegen heid meteen aan om hartelijke dank woorden te spreken tot de pers, die door haar belangstelling het damspel sterk gesteund had. De voorzitter van ODV sprak dankwoorden tot de heer v.d. Sleen en roemde de goede geest, waarin de wedstrijden zijn ge speeld. Mooi bedrag voor Wester- licht De netto-opbrengst van de feestavond, welke het personeel van „Huize Avond licht" in Hoorn Zaterdag ten bate van het door brand geteisterde „Huize Wes- terlicht" te Alkmaar gaf, heeft de mooie sorn van ƒ287,45 opgebracht. OPBRENGST COLLECTE De op 28 Maart gehouden bazar ten bate van „Zonnegloren" heeft netto opgebracht f 637.61. De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd was: 1. H, de JongC. de Gooyer 02, 2. L. RavesteinR. Berk 02, 3. N. OudH. Meyer 11, 4. M. OudM. Delsen 1I, 5. L. VerverH. v.d. Sluis 1—1, 6. G. Woonijk—T. v ,d. Heuvel 0—2, 7. N. Riebeek—W. v.d. Sluis 2—0, 8. J. SchuitB. Berk 02, 9. P. Booy J. Muller 11, M. J. Langras Jr.W. Botter 02. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Theodorus J„ zoon van H. van der Meulen en G. Duin; Johan na M„ dochter van F. Schouten en J. Wal; Cornelis F., zoon van N. C. M. Heijnis en H. de Boer. OVERLEDEN: Theodorus Bijman, 87 jaar, wed. van A. Roskam. Forum beantwoordde vele vragen De eerste vraag, die rechtstreeks de idee van de Bellamianen trof luidde: Hoe denkt het forum over de gelijk heid voor allen en de afschaffing van het persoonlijk geld? Uit de antwoorden, die door het fo rum werden gegeven kon worden afge leid, dat vrijwel alle leden de oplossing- meenden te moeten zoeken in een om schakeling van de kapitalistische maat schappij in een samenleving, waarin de productie de basis vormt van de ge lijke verdeling van het internationale inkomen. De heer Van der Stijl achtte het vol komen verkeerd, dat het onpersoonlijke geld, dat oorspronkelijk als ruilmiddel was bedoeld ontaardde in een middel om het persoonlijk bezit te vergroten. Persoonlijk geld (giro) met een be perkte looptijd zou dit bezwaar vol doende kunnen nivelleren, aldus spr. Een bepaalde vorm van gelijjce aan delen voor iedereen zagen enkele forum leden in de collectieve arbeidsovereen komsten, die op zekere hoogte bepaal de groepen van werknemers in hun be loning op een zelfde peil brengen. Zij vonden hierin voldoende aanleiding om de stelling te poneren, dat een ver deling van het internationale inkomen naar de productie in de toekomst zeker zou kunnen worden bereikt. Na de pauze toen gelegenheid werd gegeven mondelinge vragen te stellen kwam de politiek af en toe om de hoek kijken, vooral bij de vraag hoe het woningvraagstuk zou moeten worden opgelost. Over de vraag in welke maat schappij de jeugd betere kansen zou hebben, in een kapitalistische samen leving of in een Bellamy-staat, werd gèen duidelijk antwo-ord verkregen, aangezien het forum geen vergelijk bare maatstaven kon aanvoeren. Wel was men het er over ecos, dat men wanneer slechts 25 pet. van de leerlin gen van het middelbaar onderwijs goed terecht komt, zoals thans het geval is, een volslagen verkeerde weg bewan delt. Aan het slot van de avond verge leek de voorzitter van het forum, de heer G. J. A. Smit, secretaris van het landelijk bestuur van de IVB- de dis cussies met een trein, die bij verschil lende haltes stopte, waardoor de reizi- Het voorstel van de Stichting voor de Landbouw tot verlaging van de areaal heffing op de te velde goedgekeurde en voor het verkeer toegelaten pootaard appelen tot 50 per ha is thans aan vaard. Uit deze heffing zal, aldus het Hdbl., een bedrag van ongeveer tien gulden per hectare worden gebruikt ter gedeeltelijke financiering van het werk van de Stichting Pootaardappe- lenpropaganda en de Stichting Aard- appelbewaring. Voor heeft het Bedrijfschap voor aard appelen zich verenigd met het door de georganiseerde landbomv gedane voor stel tot een areaalheffing van 30 per ha aardappelen met vrijstelling van één hectare op bedrijven op zand- en veen koloniale gronden. De over fabrieks aardappelen te innen gelden zullen niet in het C.E.F. worden gestort. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Dinsdag wa ren: trawlers: IJm. 6 f 21700, O 92 f 29000, 1 trawler f 27200; logger KW 74 f 4360, kotters: IJm, 52 f1300, 227 f1040. Per 1 kg: heilbot 3,302,25; tong: gr. 3.10—2.75, grm. 3.00—2.90, kim. 3.75— 2.80, kl. I 3.05—3 00, kl. II 2.80—2,25; tarbot I 2.85—2.50. Per 50 kg: tarbot: II 110, III 108, IV 98; tongschar 9444, schartong 4431; schol; kim. 84, kl. I 75—49, kl. II 47— 17.50; schar 19.50—13; v. haring 1813; makreel 1813; schelvis: gr. 45, grm. 51. kim. 44. kl. I 42, kl. II 33—28.50 wijting 18—8; gul: gr. 5348, mid. 59— 44, kl. 4235, kl. leng 32; hake: kim. 82, kl. I 67, kl. II 35; kl. wolf 45; poon tjes 98; kl. koolvis: zw. 2218, wit 34—31. Per 125 kg: gr. kabeljauw 268138; gr. koolvis: zw. 45.5037, wit 9482; gr. leng 9584; gr. wolf 90. De totale aanvoer bedroeg 4450 kis ten. diploma verwierven, vermeldt de vol gende namen: AFDELING A: Smeden: P. Breg, E. Karssen, H. Pau. lisse, J. Smit. Niet gediplomeerd 3 leer- lingen. Motoren: Th. Baltus, J. H. G. Put, F, P. Struijf. Niet gedipl. 4 leerlingen. Electrotechniek: C. Hoogeboom, P. a. Jol, L. M. Zijp, P. Zwagerman. Niet gedipl. 1 leerling. Timmeren: W. N. v. d. Berg, A. Bij. post, A. S. Dekker, P. J. Koning, Th. Korver, L. M. Kroon, D. Paarlberg, c. Wijker, J. de Groot, R. Horjus. Niet gediplomeerd 4 leerlingen. Metselen: J. C. Lugtig, A. Tromp, Niet gedipl. 1 leerling. Loodgieten: Th. Jansen, A. Lengers. AFDELING B: Smeden: G. de Bruyn, W. Dalenberg, H. v. Dijkhuizen, A. v. d. Geest, M. Groefsema, Th. Hollander, A. L. Hooge. werf, W. Ket, B. W. Kok, E. Kremer, P. C. v ,d. Laan, C. Lengers, C. Man. tel, A. Nieuw.land, J. J. Out, J. J. Tromp, C. Verschoor, G. Warmenhoven, J. M, de Waard. Niet gedipl. 2 leerlingen. Motoren: N. J. Adrichem, Kl. Boeke- laar, J. A. Borst, J. Brand, G. Coevert, J. v. Herwerden, D. J. Klein, A. Plevier, J. Pomper, J G. Veel, B. M. Tabbernal, Niet gedipl. 3 leerlingen. Electrotechniek: D. v. d. Aakster, W, J. Apeldoorn, D. M. Broekhoven, K. Dissel, C. D. Hop, C. Kossen, J. Th, Kuis, J. J. v. d. Molen, J. Nieman, M. F. de Nooij, S. J. de Vries, P. J. Witte, A. W. v. Zeist, P. C. Barhorst. Niet gedipl. 7 leerlingen. Metselen: O. N. Bakker, Th. J. v. d. Berg, F. J. v. d. Gragt, C. A. Hageman, J. de Jong, C. de Koning. Meubelmaken: Niet gedipl. 1 leerling. Timmeren F. Blanken, A. Breet, B. J. Giling, S. J. M. Hes, J. M. Hopman, K. de Jager, C. Kenter, M. M. Klaver, J. Kluit, S. Korver, P. C. Kraakman, G. v. d. Kuijt, A. J. Leek, J. J. Leyeh, G. P. Olgers, J. P. Potma, D. Schermer, J. N. Slooten, P. C. Valkering, J. N. Veldt. Niet gediplomeerd 2 leerlingen, AFDELING Aa: Kleermaken: B. Beentjes, M. J. Bier- man, C. Droge, M. H. Jong, M. C. Schip per, A. R. G. de Vries, A. C. Wiering, H. L. Zevenhek. Niet gedipl. 1 leerling. Schilderen: A. Schram. Behangen en stofferen: W. Th. Bak- kum, H. J. Blankendaal, L. Boots, M, Th. Verhage. Schoenmaken: W. G. Bootsma, M. De- liën, A. Swinkels. Brood- en Banketbakken: P. Burge ring, P. M. Oud, J. F. van Stralen. Niet gedipl. 2 leerlingen. AFDELING Bb: Kleermaken: J. W. C. v. d. Heijden. Schilderen: F. C. Hazeveld, J. N. Hop man, W. Keetman, G. P. Kos, P. Nij- man, A. J. Rinkel, A. Roele. H 33. Jimmy in de kruin van de lin deboom begreep aan de geluiden, die tot hem doordrongen, wat er gebeurde. Er was een schip binnen gelopen en ze waren bezig dat schip te schutten, maar wie zich daarmee bezig hielden, kon hij met geen mogelijkheid ontwaren. Stemgeluiden drongen er niet tot hem doorToch kreeg Jimmy één aan wijzingwant op een bepaald ogen blik zag hij vlak voor de deur van zijn woning een lucifer aanflitsen. En met die lucifer werd een pijp aangestoken. Een paar maal flitste het schelle vlam metje op en neer. Het duurde maar 'n paar seconden, maar dat was voor Jim my net lang genoeg om de trekken van een gezicht te ontwaren. Niet zo heel duidelijkmaar Jimmy heeft scherpe „oerwoud"-ogen en hij zag dat het een mannengezicht was met breed uitstaan de jukbeenderen en hij zag ook een neus die zo misvormd was als een mis lukte kleiaardappel. Een echte lelijke kokkerd. Een neus die 'n mens niet elke dag tegen komtToen Jimmy dan ook uit de boom klom en zijn wo ning open sloot om nog een paa.r uur tjes te gaan maffen, was hij niet zo héél ontevreden. „Ik weet tenminste iets" mompelde hij. „Zonder dat lucifertje had ik tevergeefs mijn nachtrust op geofferd. Maar nu weet ik met zeker heid dat er iemand bij betrokken is me een neus zoals er geen tweede op de hele wereld bestaat!" Onze mooie en goede in alle prijzen Langestraat 39-Telef. 2485 Anno 1793 lAd verten tie, ing. Med.) (Ongecorrigeerd) Hedenmorgen tegen half zeven stortte de oostelijke zijgevel van het kasteel „Eijsden", gelegen langs de Maas bij Eijsden, en bewoond door de gravin R. de Liedekerke, plotseling en met don derend geraas in de gracht. Ook de kamers op de eerste en tweede verdie ping werden verwoest. De 63-jarige lingerie-juffrouw Sabine Wijnands werd onder het puin bedolven en kwam om het leven. Toen de muur scheurde en plotseling wegschoof, waarschuwde zij nog de in de naastliggende kamer slapende 55- jarige gouvernante Germaine Thiriet, die later door de kok kon worden ge red, dank zij het openbreken van een deur. Mej. Wijnands liep toen terug naar haar eigan kamer, die op dat mo ment instortte. Aangezien nog meer instortingen worden gevreesd, moesten de oprui mingswerkzaamheden voorlopig worden gestaakt. De gravin en de kinderen waren niet op het kasteel aanwezig. Het wegschuiven van de fundering van een der torens wordt als de ver moedelijke oorzaak van de ramp be schouwd. De inmiddels gewaarschuwde graaf Rene de Liedekerke is bij het kasteel gearriveerd. Deze graaf woont in Bel- gie en is een broer van de graaf De Liedekerke, die in de oorlog door de Duitsers werd gefusilleerd. Aanklacht tegen Truman Twee grote Amerikaanse staalmaat- schappijen hebben vanmorgen een aanklacht tegen president Truman in gediend, waarin zij de wettigheid van zijn bevel aan de regering om de staal industrie over te nemen, bestrijden. Extra televisie-uitzending Hedenavond te kwart over acht zal 'on extra-teievisieuitzending worden gegeven, welke geheel gewijd zal zijn mn het koninklijk bezoek aan de Ver enigde Staten. O.m. wordt een repor tage uitgezonden van de ontvangst te New York. F.T is een verheugend vcrsi na de oorlog hun vacantie eigen land vertier zoeken. Dal (hiervan is behoeft geen beto zich dus meer en meer op he toeristenplaatsen weer een gi \700RAT, onze kustplaatser >v daarbij een bepaalde aant kracht te bezitten. Zo ligt de Haar vacantieverblijf bij de Schoorl voor het komende ja; cent hoger dan in 1951. De aanvrage doet zich hier we naar gemeubileerde woningen Evenals vorige jaren doet c Schoorl weer haar uiterste het verblijf in het dorp zo at mogelijk te doen zijn. Men h verschillende attracties, maar langrijkste trekpleister is toch natuurschoon van Schoorl c omgeving. Duinwaï Men wil de gasten hiermt trouwd maken door het orj van fietstochten en wandelin; polders, bos en duin. Zo zi weer eens in de twee weker fietstochten worden gehouden re Dinsdagmorgen een duinw waaraan iedereen geheel gra deelnemen. Hierbij wordt een tie gegeven van de bezienswt den, die men onderweg ontm Dan staat natuurlijk ook avond-lampionwandeling vooi en klein op het programma, de Schoorlse verlichtingsavonc de kom van het dorp gehoude Voorts heeft de V.V.V. van plannen om tezamen met een wandelvereniging een prest door de duinen te organiseren eveneens de organisatie van costumeerd bal-champêtre on wordt gezien. Ook ligt het in de bedoeling ge strandfeesten voor kinderei houden. Ten, slotte mag verme den, dat de Schoorlse kermis wordt gehouden op 15, 16 en Een programma vol afwisselir Ook de V.V.V. te Groet zet haar beste beentje voor. Zo is gonnen met het uitgeven van gebreide pensiongids in vier Evenals in Schoorl tracht men gasten zoveel mogelijk met de in contact te brengen door het seren van geregelde duinwani op Woensdag, alsmede rnidd avondwandelingen en dagtoch worden eveneens vier prestatii gehouden over 20 en 25 km, i prijzen zijn verbonden, die 's op. een bal-champêtre worden reikt. Doch ook de andere a' zijn niet vergeten. In dit verba len wij noemen een geeosti Geboren: Elisabeth G. M. d. v. tius en G. J. Pater. Jacob P. z van Baar en C. Seijts. Rob, z. v. water en N. J. Breed. Franciscus z. v. C. Klaver en E. A. Verwer ta M. d. v. A. Berkhout en B. Anna U. M. d. v. Th. P. Hoog A. A. Bleeker. Theodorus A. A. Th Koomen en A. Weel. Adrian; d. v.a P J. Poel en G. M. Bakk< jan d. v. J. L. Louwe en W. H( Cornelia M., d. v. P. Dekker er Entius. Bregje Marie d. v. M. De T. Zwaan. Elisabeth K. M., d. v v. Stralen en C. Bleeker. Elisabet d. v. J. Ligthart en M. J. Poland. A. d. v. J. Groen en D. Plak. La C. z. v. L. Brink en E. Roet. Baafje d. v. P. Yven en A. Scl Hendrikus P., z. v. J. A. P. Over M. H. Klaver. Ondertrouwd: Klaas Bobbeldi Grietje Pietersma, Getrouwd: Lourens Koppes te en Guurtruida Cornelia Groenla: hannes Maria Bruijnse te Amster Maria Cornelia Danenberg. Overleden: Maria Johanna Roo 75 jaar, echtgenote van Petrus v len. Jacob BoMmezij, 78 jaar, ecl van Elizabeth Spaan. Ingekomen: Dieuwertje Kok, w< Doorn, Middenweg 200, NH. Mi Bleeker, Middenweg 487, RK. Mc P- Keizer, J. Glijnisweg 85, RK. Wester, Middenweg 586 RK. Aaltj land, wed. Bakker, Middenweg 2< Johénnes Dekker, Molenweg 31, R! ke Ettema, Veenhuizerweg 4, RK. rina Poelsma, e. v. Suiker, Veei weg 51a RK. Vertrokken: Anthonius Does, ns tario, Canada, RK. Theodorus A. keling naar Den Helder, RK. Sluijs naar Langedijk, Ger.K. Sin- Grootjes naar Purmerend, RK. t M. Martens naar Rucphen, RK. Ji Pronk naar Schoorl, RK. Corneli; man naar Schoorl, NH. Maria Urse Wognum, RK. Theodorus G. J< naar Alkmaar, RK. Adrianus Th kind naar Amsterdam, RK. Jacob Wit naar Harenkarspel, RK. Pic Klos naar Koedijk, NH. Hendrik naar Zaandam, Ger.K. Simon Th. man, naar Haarlem, RK. Nicolaas F man naar Schoorl, RK. Anna R. naar Bloemendaal, Geen. Uitslag toneelwedstri Het Nutsdepartement heeft winter in Heer Hugowaard een i wedstrijd georganiseerd. De i die wij reeds gedeeltelijk mededt is ala volgt: 1. Verenigingsprijs: „He* Ontl de Roosje" te Heiloo met „De van de 16e Januari" 145.73 pun! .•Harmonie", Heerhugowaard, mei ander ras", 137,42 punten. Personele prijzen: Karen van luikende Roosje" te Heiloo met 7! *en voor de kleine rollen. Magds son van dezelfde vereniging m Punten en voor andere rollen Regan en Flint resp. met 94 en 8' ten, beiden van het Ontluikende 1

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2