Pim. Pam. Pom on de blauwe vaas In de greep van de woestijn Afbreken van de onderhandelingen is „geenszins onwaarschijnlijk 0Vibttn' Atrtdoelt Zwakke kinderen naar Nederland Geen bindend Westduits voorstel vóór 19 Juni Weer twee Zweedse spionnen gegrepen Het Radioprogramma genéést Strijd in Indo-China kost enorm veel Handdruk met een bijzondere betekenis Opnieuw een ,,Cosa" MAARZWANimm's Korea-vrijwilligers op de thuisreis De Duiis-Joodse besprekingen f)E Israëlische delegatie acht de im passe, waarin de Duits-Joodse be sprekingen over de schadevergoedingen op Oud-Wassenaar thans zijn geraakt, zeer ernstig en noemt het afbreken der onderhandelingen geenszins onwaar schijnlijk. Zoals bekend, heeft de West- duitse delegatie op 5 April verklaard, dat zij haar regering zou voorstellen, een schuldverplichting aan Israël van SOOO millioen Duitse, marken te erken nen. Hierop is een scherpe reactie van Joodse zijde gevolgd, daar een bedrag van 4200 millioen marken als basis der besprekingen gold. Een elecirisch polshorloge uitgevonden In 1953 zal een electrisch-mecha- nisch polshorloge in de handel worden gebracht. Na jarenlange onderzoekingen en proefnemin gen is een Franse firma er in ge slaagd dit wonder-uurwerkje te construeren. Het ziet er uiterlijk precies uit als een normaal pols horloge, zij het dat het knopje voor het opwinden ontbreekt. Dank zij een in het horloge ge monteerd miniatuur-batterijtje heeft het een automatische loop tijd van minstens twee jaar. De aanbrenging van een nieuw bat terijtje zal op eenvoudige wijze kunnen geschieden. De uitvinder is de Fransman Saint-Vaulty, die zich tijdens de oorlog heeft bezig gehouden met de verbetering van automatische 'wapens. Opnieuw zijn twee Zweedse commu nisten op beschuldiging van spionnage voor de Sowjetunie gearresteerd, n.l. Aithur Karlsson, lid van de gemeente raad cn pclitiefunctionnaris in de West- zweedse plaats Halmstad en Leo Fingal Lasson, spoorwegarbeider uit Bureaa in Noord-Zweden. Van de reeds eerder gearresteerde Enbom zou de politie de tip hebben gekregen, dat Karlsson verschillende jaren hoofd van de Russische spionnage in Zweden zou zijn geweest. Hij zou ook een tijdlang zijn opgetreden als „reiziger in communisme", zonder er een gewoon beroep bij te hebben en voorts is hij redacteur van een commu nistisch weekblad geweest. Hij is nu werkzaam bij het in Stockholm ver schijnende communistische blad „Ny Dag". Karlsson is door de politie eerst drie weken gewaarschuwd. Er is veel bewijsmateriaal. Bij de Franse nationale vergade ring is een wetontwerp ingediend, dat voorziet in het tot ontwikkeling bren gen van de economische mogelijkhe den van de Sahara. VRIJDAG 11 APRIL. HILVERSUM I, 402 RL 7.-24.-- KRO. KRO: 7.Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Overdenking. 8.Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.25 Hoogmis. 9.45 Gramofoonmuziek. 9.55 Waterstanden. 10.Gramofoonmuziek. 11.Voor de zieken. 11.40 Gramofoon muziek. 12.20 Idem. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gramofoonmu ziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gramofoonmuziek. 13.40 Voor dracht. 13.45 Kamer-symphonie-orkest, vrouwenkoor en soliste. 15.Heilige Kruisweg. 16.Voor de zieken. 17.-4- Voor de jeugd. 17.15 Strijkorkest en so liste. 18.Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 13.25 Gramofoonmuziek. 18.45 Voor dracht. 19.Gramofoonmuziek. 19.05 Voordracht. 19.20 Gramofoonmuziek. 19.30 „Goede Week in de Oekraine". 20. Nieuws en weerberichten. 20.08 „Van Gabbatha naar Golgotha", passiespel van Tegelen. 23.Nieuws. 23.15 Nationale schaakkampioenschappen. 23.24.Ka merorkest. HILVERSUM II, 298 M. 7.— VARA. 10.- VPRO. 10.20 VARA. 12.— AVRO. 16.— VARA. 19.30 VPRO. 21.— VAKA. 22.40 VPRO. 23—24.— VARA. VARA: 7.— Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8. Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gramo foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. Gramofoonmuziek. VPRO„Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Orgelspel. 11.10 Voordracht. 11.30 Pianorecital. AVRO: 12.Viool en orgel. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gramofoonmuziek. 13 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramo foonmuziek. 13.20 Orkestconcert. 14. Kookpraatje. 14.20 Gramofoonmuziek (dr 14.4515.05 Voordracht). VARA: '6.— Gramofoonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.Studentenkoor. 17.20 Muzikaie causerie. 18.Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19.Meisjes koor. 19.15 Prijzenpraatje. VPRO: 19.30 Avondmaalsdienst. VARA: 21.- - Gramo foonmuziek. 21.30 Twintig vragenspel. 21.50 Buitenlands weekoverzicht. 22.05 Theaterorkest, -koor en solisten. VPRO: 22.40 Voordracht met muziek. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.Nieuws. 23.15 „In Huwelijk en Gezin", causerie. 23.30— 24.Gramofoonmuziek. Experimenteel televisie-programma van de N.C.R.V. 20.15—21.45. 1. Filmjournaal. 2. „Ahasverus en de Nazarener", vertel ling. Pauze. 3. Studiodienst. wondjes en schrammen (Advertentie, Ing. Med.) De Westduitse delegatie heeft de Is raëliërs meegedeeld, dat zij ongeveer 19 Juni een bindend voorstel inzake deze kwestie zal doen. Het is volgens de Duitsers noodzakelijk dit eerst in Juni te doen, zodat men tussen 19 Mei hervatting der Londense conferentie over de Duitse schulden en 19 Juni in staat zal zijn met de driemogend- hedencommissie, welke de Londense conferentie leidt, te kunnen onderhan delen over de Duitse voorstellen met betrekking tot alle schulden, met inbe grip van die aan Israël. Ook op deze Duitse verklaring is een scherpe reactie van Israëlische zijde ge volgd. In duidelijke bewoordingen heeft de Israëlische delegatie de Duitse ver tegenwoordigers kenbaar gemaakt, dat de reeds ernstige toestand, welke ont stond door het inbrengen van een nieuw element het vaststellen van een theo retische schuldverplichting nog is verslechterd door het uitstellen van het doen van een practisch voorstel en door de mededeling, dat de Israëlische eis wordt gekoppeld aan de Londense schuldenconferentie. De Israëlische delegatie vertrekt mor gen naar Londen. Waarschijnlijk zullen éën of twee leden der delegatie naar Tel Aviv gaan om rapport aan de rege ring uit te brengen. DeWestduitse delegatie en de „confe- rentie"-delegatie de groepering van 23 grote Joodse organisaties hebben over het grootste aantal der punten in zake de wetten voor restitutie en scha deloosstelling overeenstemming bereikt. Zij hebben, zoals bekend, hun bespre kingen verdaagd tot 19 Mei. Canada heeft weer een begrotingsoverschot De Canadese minister voor finan ciën heeft zijn begroting voor 1952 1953 ingediend, waarvoor hij een over schot raamt van 9 millioen dollar bij recordontvangsten van 4.279 millioen dollar. Voorgesteld wordt de belastin gen op tabak, auto's fototoestellen en aanstekers te verlagen. Voorts wordt de inkomstenbelasting met zes procent verlaagd, doch hiertegenover staat een heffing voor sociale voorzieningen van twee procent. Canada heeft voor zes opeenvolgende jaren een begrotings overschot gehad. Bedevaartgangers omgekomen In de Mexicaanse staafc Vera Cruz zijn 28 bedevaartgangers om het leven gekomen en een aantal bedevaart gangers gewond, toen de open vracht auto waarop zij werden vervoerd, in een greppel terecht kwam en omsloeg. (Advertentie. Ing. Med.) De oorlog in Indo-China zal Frank rijk dit jaar waarschijnlijk 500 milliard francs Cf 500 millioen) kosten, hetgeen ruim een derde is van de militaire be groting. heeft de socialistische oud-mi nister Pineau in de Nationale Vergade ring verklaard. De strijdkrachten van. de Franse Unie in Indo-China telden in Januari 257.000 man. Voorts waren er 148.000 man in de nieuwe nationale legers van de Indochi- nese staten. De onder communistische leiding staande Vietminh-opstandelingen heb ben een leger van 400.000 man, dat is uitgerust met moderne wapens, waar onder door de Chinese communisten op nationalisten veroverde Amerikaanse wapens. SUCCES VOOR KEKICONEN De Finse minister-president, Kekko nen, heeft in de Rijksdag met 146 te gen 39 stemmen een vertrouwensvo- tuur gekregen voor zijn omstreden landbouwpolitiek. KERKELIJK NIEUWS Ned. herv. kerk: Beroepen te Retranchement (Zee land): J. B. van Berk, candidaat te Breda. Te De Wilp: J. Doeschot, can didaat te Borne. Bedankt voor Amers foort: A, Vroegindewey te Veenendaal. Gcref. kerken: Beroepen te Melissant: B. van Oeve- ren, candidaat te Halfweg. Geref. gemeenten: Beroepen te Rhenen: N. Ligtenberg te Rotterdam-West. Nationale herdenking op 5 Mei in Amsterdam Vijf Mei wordt in de Apollohal te Amsterdam een nationale herdenkings- zijeenkomst gehouden. Ds J. C. Koningsberger zal spreken over „De Vrijheid van de kerk", de heer M. Ruppert, voorzitter van het CNV over: „De vrijheid van de arbeid", en ds J. Overduin over: „De vrijheid van de school". Medewerking verlenen zangkoren, een muziekcorps, tamboer- en pijpercorpsen en een mondorgelclub. ACTIE „EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE" De actie van de Nederlandse pad vinderij, „Een heitje voor een karwei tje", is gisteren in Almelo gestart. Dit geschiedde tijdens een bescheiden plech tigheid in het tuintje bij de woning van de zieke Almelose gemeente-ambtenaar Jan van Droogen. Padvinders hadden het tuintje verfraaid. De commissaris van de N.P.V., burgemeester J. M. Ra- vesloot van Almelo was aanwezig. JAARVERGADERING VAN DE NEDERLANDSE FRUITTELERS De Nederlandse fruittelersorganisatie houdt morgen haar algemene jaarver gadering in het jaarbeursrestaurant te Utrecht, waarbij naast de bespreking van een aantal huishoudelijke zaken enkele algemene vraagstukken zullen worden belicht. BLOEMENVLOOTDAG OP SCHIPHOL Vandaag is het weer bloemenvloot- dag op Schiphol. Alle aankomende en vertrekkende passagiers zullen van de KLM-stewardessen een bouquet narcis sen ontvangen. De interieurs van de vliegtuigen zijn met narcissen versierd, evenals de KLM-kantoren zowel hier als in het buitenland. Nu generaal Eisenhower te kennen heeft gegeven zijn functie als op perbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten neer te leggen om de ctindidaatsverkiezingemn Ame rika bij te wonen en generaal Gruenter als zijn opvolger ge noemd wordt, is deze handdruk van beide grote figuren bij een onlangs gehouden militair cere monieel, symboliserend voor het afscheid en de vermoedelijke nieu we verhouding tussen de generaals. In Panmoendjon nog steeds geen vooruitgang De communisten hebben op de be standsbesprekingen te Panmoendjon voorgesteld hun eis. dat de Sowjet-Unie moet worden vertegenwoordigd in de commissie van neutrale landen, die toe zicht zou moeten houden op de nale ving van een wapenstilstand in Korea, te laten varen, indien de verbondenen afzien van de eis dat tijdens een be stand geen vliegvelden mogen worden aangelegd. Dit is door de geallieerden afgewezen. Het 45.000 ton metende Amerikaanse slagschip „Iowa" is in actie in de Noord koreaanse wateren. Proteststaking bij Indonesische olie-industrie verwacht In Indonesië zullen over twee weken 30.000 arbeiders in de olie-industrie een driedaagse staking houden. 'Volgens radio-Indonesie is deze sta king bedoeld als protest tegen de BPM, omdat deze maatschappij weigert en kele eisen van de vakbond van olie-ar beiders in te willigen. VERZACHTING VAN VONNISSEN IN GRIEKENLAND De Griekse Kamer van afgevaardig den heeft een wetsvoorstel aangenomen betreffende het verzachten van vonnis sen van politieke gevangenen. Ongeveer 500 personen zullen van de nieuwe wet profiteren. De conferentie van Engeland, Amerika en Italië over het bestuur van Westelijk Triest zal tot na de Pa sen worden verlengd. 19. Met knikkende knieën wachtte Kareltje Kat op zijn eerste slachtof fer. „Was het maar vast voorbij" zuchtte hij in zichzelf, terwijl de niets vermoedende heer al dichter en dich ter bij kwam. Pas toen de heer met een vriendelijk knikje wilde passeren kwam Kareltje weer tot bezinning. „Je geld of je leven", riep hij, terwijl hij de verschrikte man zijn klapperpistool onder de neus duwde. „M'n geld of mijn leven?" stotterde de heer, terwijl hij Karei droevig aankeek. „Dan zul je mijn leven moeten nemen, beste vrind, want ik bezit geen cent!" Ka reltje staarde zijn slachtoffer verbaasd aan. Dit was iets, waarop hij niet ge rekend had. Wat moest hij nu begin, nen? Was Billie er nu maar bij om hem raad te geven, maar Blllie stond op een afstand achter een boom toe te kijken en kon hem niet helpen. ,j. geld of je leven", zei hij dus nog maar eens. Maar tot zijn grote schrik be. gon zijn slachtoffer plotseling te snik. ken. „M'n leven kun je nemen, beste vriend'', zei de man terwijl de tranen hem langs zijn wangen stroomden „Maar wat moet er dan van mijn vrouw worden en mijn arme bloedjes van kinderen? Zeven kleintjes laat ik achter en dat, terwijl er geen cent in huis is!" In de jaren na de Tweede Wereldoor log heeft Nederland aan honderden kin deren van vreemde nationaliteit gast vrijheid verleend. Het maakte daarbij geen verschil als de kleintjes behoorden tot een volk, dat ons de ramp van de oorlog had aangedaan. Nederland toon de zich hier werkelijk grootmoedig. Ook nu is er voor vele Nederlanders de mo gelijkheid kinderen gedurende enkele weken in het gezin op te nemqp, doch thans betreft het voornamelijk Neder landse kinderen, wier ouders zich in de afgelopen jaren in Duitsland hebben gevestigd. Voor de organisatie van deze uitzen dingen is een comité gevormd, dat op treedt onder de naam „COSA". Een der gelijk comité werkt- reeds voor de oorlog onder dezelfde naam. Het betreft hier kinderen waaronder zich vele zwakke bevinden en waarvan in het Last van zennwen? Mijnharde'» Zenuwtabletten helpen U er overheen. (Advertentie. Ing. Med.) Smokkel van schroot aan de Belgische grens De douaniers aan de Nederlands- Belgische grens hebben de laatste tijd handen vol werk om de pas begonnen smokkel van schroot de kop in te drukken. Meestal wordt het oude ijzer, waarvoor een uitvoerverbod bestaat, per fiets over de grens naar België gebracht, waar de prijzen voor dit schroot heel wat hoger zijn dan in Ne derland. De smokkel is dermate winst gevend, dat men zich niet ontziet soms diefstal te plegen om aan oud ijzer te komen. Op een vrachtje van plm. 50 kilo schroot, per fiets over de grens gebracht, wordt gemakkelijk f 14 winst gemaakt. Bovendien staat even over de grens nabij Esschen een smelt oven, waar het oude ijzer in verdwijnt om te worden versmolten. Zodoende kan dan niet meer worden nagegaan, waar het ijzer vandaan komt of hoe veel het is geweest. DE THM5CU4B NEETT VERLOREN EN STAAT NU ONDERAAN. NU. KWAUTEtr Bl'JFTAWJDBOVENAAN/ AUEMAAL ZWANEN BERGS ZOON/VORST..HOLOSS AAL! (Advertentie, Ing. Med.) door: MARJORIE VERNON Maar toen ik die verdomde Oos terse gewaden aan moest hebben, ging het niet meer zo goed. Ik droeg het nog wel altijd bij me, en naaide er een lap je binnen in om een zakje te vormen, ^laar dat was niet zo veilig en op een goede dag toen ik door de tuin wan delde. moet het eruit zijn gevallen en Gary Cromer vond het". Jane Frask hield even op. Ze zag er dodelijk vermoeid uit en haar stem was niet zo krachtig meer. Amids ogen wa ren met een merkwaardig gespannen bli1- op haar gericht: Mara vroeg zich af wat het volgend hoofdstuk van dit merkwaardig verhaal zou zijn. „Cromer was slim, dat moet ik toege ven", hernam Jane. „Hij zocht de deeltjes van de legkaart blijkbaar spoe dig bij elkaar en vond de waarheid. Om kort te gaan hij bood me aan me mijn boekje terug te verkopen wan neer ik zijn vrijheid van u, sheik Amid, verkreeg en hem het bescheiden jaar lijkse sommetje van f 50.000 wilde uit betalen". „Oh!" Mara bedekte haar gezicht met haar handen en haar wangen gloeiden van schamte. Hoe had ze zich ooit kun nen verbeelden dat ze verliefd was op een dergelijke kerel? Ze schaamde zich diep en wanhopig. Dan droeg zij er me de schuld aan dat juffrouw Frask al de ze narigheid had ondervonden! „Ja", ging Jane Frask kalm verder, „het loeder pleegde chantage op me dus heb ik hem vermoord". „U, kreet Mara dodelijk ont steld. Ze keek schuldbewust naar Amid, Hij 82 keek haar met een vreemde uitdrukking op zijn gezicht aan, en barstte toen met witte flikkertanden in lachen uit. „Wat is daar voor grappigs aan?" vroeg juffrouw Frask argwanend. „Neemt u me niet kwalijk, maar ik dacht dat Mara Cromer in een vlaag van jalouzie had gedood, en bekende daarom de moord zelf aan mijn arme ontl utste Raad der Ouden". „Die sindsdien voortdurend de deur van mijn hospitaal met alle mogelijke kwalen hebben platgelopen om u maar niet te hoeven veroordelen", viel Musta- pha Kemiri hem grimmig in de rede. „O, hemel". Jane Frask begon ook te lachen, maar het deed haar te veel pijn. „Het spijt me dat ik zulke drastische maatregelen moest nemen, kindlief", sprak ze tot Mara. „Je ziet er helemaal verbouwereerd uit. Maar je zult me eenmaal dankbaar zijn, hoe vreselijk je het nu ook vindt". „Dat dat is het niet", stotterde het meisje, „maar ik dacht dat sheik Amid Gary had vermoord „Weet je wat jullie beiden nodig hadden: een rustig lang gesprek in net kantoortje", zei juffrouw Frask. „Dan zouden al die misverstanden voorko men zijn". Het was waar dat Mara er verbou wereerd uitzag, want zo voelde zij zich Juffrouw Frask had Gary vermoord! Het was niet te geloven. En Amid had enkel en alleen „bekend" om haar, Mara, voor straf te behoeden! Ze voel de zich beschaamd als ze dacht mot hoeveel verachting ze hom altijd had bejegend. „Zorg goed voor haar, Amid", zei Jane Frask. „Dat heeft ze nodig. Ze kan de bokken niet van de geiten on derscheiden, noch de goeden van de kwaden. Wel. ze dacht zelfs dat ik een fatsoenlijk, zij het misschien wat ex centriek, lid van de maatschappij was, een aardig oprecht mens!" „Dat bent u ook!" riep Mara impul sief uit. „En ik houd van uAls iemand de man die ik liefhad ruïneer de, zou ik hem ook willen vermoor den! Ik neem het u niets kwalijk!" „We hadden een verschrikkelijke ru zie, Edward en ik", sprak juffrouw Frask peinzend. „Ik had hém niet mo gen doden, ik was van plan hem een gevoelige schrik te bezorgen, maar bij zei iets zo gemeens overover de man die ik liefhad, die hij in de dood had gedreven, dat ik bloed zag en me liet gaan". Ze sloot een ogenblik ver moeid haar ogen, toen deed zij ze weer open en sprak: „Wat Cromer betreft, ik had al een grondige afkeer van hem nog vóór we ons gesprek begonnen. Hij had me gevraagd hem 's nachts in zijn kamer te komen opzoeken, zodat we niet gestoord zouden worden. Hij dreig de mijn notitieboekje naar de politie in Cairo te sturen met behulp van een, van de bedienden, die hij met zijn charme had weten te winnen, als ik de gevraagde som niet betaalde. Ik wist niet in hoeverre hij blufte, maar ik besefte dat hij zijn bedreiging ten uitvoer zou brengen zo gauw hij uit El Arais ontsnapt zou zijn hetgeen hij vastbesloten was te proberen, voor al nadat je hem de doodsangst op het lijf had gejaagd door dat pak ransel, Amid! In ieder geval werd het ge sprek hoe langer hoe heftiger: Cro mer lachte en zwaaide het notitieboek je voor mijn ogen heen en weerik probeerde het te grijpenwe wor stelden de rest weten jullie". Er viel een lange stilte na dit relaas. Kemiri bad enige snelle aantekeningen gemaakt, terwijl Jane sprak en nu be duidde ze hem dat ze die wilde on dertekenen. Zonder tegenspraak reikte hij haar de papieren toe, en zonder ze door te lezen zette Jane er langzaam en zorgvuldig haar handtekening on der. „Nou", sprak ze eindelijk met een grimmig lachje, het schijnt dat ik toch nog mijn zin zal krijgen en voor altijd in El Arais zal blijven. Neen, kijk nu niet zo ongelukkig, kindlief: ik heb een prachtig leven gehad, vol avonturen, reizen en successen. Ik heb mijn -werk gehad dat me steeds heeft geboeid; ;k heb vriendschap en liefde, een goede gezondheid en oprechte vreugde om de werkelijke waarden van het leven gekend. Zelfs nu hebben de omstandig heden zich ontwikkeld zoals ik dat graag wilde. Ik heb altijd gevonden dat het tragisch is om oud en aftands te worden ik ga er veel liever nu tus sen uit, nu ik nog krachtig en sterk ben of tenminste was voordat ik die val op mijn hoofd deed. Ik vind het naar mijn werk in de steek te moeten laten, en afscheid 4e moeten nemen van veel plekjes op aarde en van enkele men sen, maar vóór mij liggen weer nieuwe avonturen! Ik denk dat ik nu wat ga slapen heb al zo lang gepraat Ze glimlachte, wuifde even slaperig met haar hand en haar ogen vielen dicht. Mustapha Kemiri knikte hen toe en ze verdwenen stilletjes Jane Frask sliep, nog voordat ze de deur hadden bereikt. Ze werd niet meer wakker. HOOFDSTUK XXIV. Een paar dagen na de eenvoudige be grafenis van Jane Frask zat Mara al leen op het balkon, en keek met ver drietige ogen naar de kleurige tuinen die de schrijfster zo mooi had gevon den en naar de zon die na korte Ooster se schemering ter kimme neeg. Ze miste de vrouw die zowel werkgeefster als vriendin was geweest, ontzettend (Wordt vervolgd). algemeen gezegd kan worden, dat -een verblijf in Nederland hun gezondheid ten goede zal komen. Wat voor deze kinderen gevraagd wordt is opname ge. durende drie weken in een Nederlands gezin in de perioden 26 Juli—16 Aug. of 16 Augustus—6 September. De kinderen worden voor de uitzending tweemaal medisch gekeurd. De kosten voor het transport worden gedragen door COSA. Degenen, die hier een helpende hand willen reiken, kunnen zich tot 20 April opgeven bij „COSA", Bovenbrugstraat 29, Arnhem, tel. 25830, met opgave voor welke periode (n), jongen of meisje, godsdienst en andere nodige gegevens'. Ook kan men bijdragen storten op het gironummer van „CÓSA" te Arnhem' no. 275987. Op 6 April is met een Amerikaans troepenschip uit Japan opnieuw een afgelost detachement van het Neder lands detachement Ver. Naties ver trokken, groot 110 man. Het detachement wordt op of om streeks 9 Mei te Rotterdam verwacht, In een der tussenhavens zal aan deze militairen post worden uitgereikt. De- ze moet uiterlijk op 11 April zijn ge. post. Het adres moet bevatten: rang, naam en voorletters, legernummer, at. lossingsdetachement NDVN op thuis reis, Amsterdam-Schiphol-militair. Geen naam van schip of tussenha vens vermelden. Een belangrijke verbouwing van een bekende zaak Op de Nieuwendijk te Amsterdam, die met recht het confectie-centrum mag worden genoemd is een van de sedert jaar en dag gevestigde zaken, door de enorme vlucht van het bedrijf, gedwongen om door een radicale ver bouwing de beschikbare ruimte naar de eisen des tijds in te richten. De architect de Vries is hierin won derwel geslaagd. De firma Uniek, Nieuwendijk 143 heeft gemeend dit feit te moeten her denken. De officiële heropening o« Vrijdag 11 April met als speciale ail tractie een aparte damesafdeling gaat gepaard met het beschikbaar stellen van schitterende cadeaux o.a. rooktafels met rookgarnituur en aangebouwde krantenhanger, doublé horloges, etc, etc. Iedereen die naar binnen gaat ont vangt een cadeau. Noordwijks bloemenfeest van 2 tot en met 6 Mei Het Noordwijkse bloemencomité heeft besloten de jaarlijkse feestelijkheden te bepalen voor de periode van 2 tot en met 6 Mei. Bloemmozaieken en bloem- versieringen zullen ditmaal in nog gro ter mate dan vorig jaar Noordwijk bin nenkort een feestelijk aanzien geven. Et zal een fotowedstrijd voor amateurfoto grafen worden uitgeschreven met als eerste prijs een verblijf in een hotel. Indien besprekingen met het comité Bloemencorso Hillegom succes hebben, zal de stoet „Het sprookje van de laarsde Kat" op Zondag 27 April in Noordwijk op de Boulevard te bezichti gen zijn, zodat ook de deelnemers aan de Tulpenrallye die dag in de gelegen heid zijn dit kunstwerk te bezichtigen. Sir Radhakrishnan was op Schiphol Sir Sarvapalli Radhakrishnan, die tot Zaterdag j.l. ambassadeur van India in Moskou was en vóór zijn vertrek uit de Russische hoofdstad als eerste bui tenlandse ambassadeur sedert twee jaar door Stalin werd ontvangen, heeft gis teravond op doorreis naar Londen enige tijd op Schiphol vertoefd. Hij weigerde tegenover verslaggevers com mentaar te leveren op de geruchten, volgens welke Stalin een nieuw diplo matiek offensief zou trachten te ope nen. De heer Radhakrishnan zal na sijn terugkeer in India tot vice-president worden gekozen. Zeepost voor Oost en West Met de vólgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moe' zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nieuw Guinea m.s- „Oranje" (29 April); Ne<i Antillen m.s. „Oranjestad" (15 April) - Suriname m-s- „Bonaire" (16 ApriJ); Australië «l Nieuw Zeeland via Engeland (12 Aprilb Canada m.s. „Prins Willem III (12 Apr.); s.s. „Rijndam" (16 April).

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 10