De lente riep duizenden uit hun huizen Jimmy Brown en de bende vanDolleDirk Mentonnese schilders in de „Rustende Jager" te Bergen FLINKE JONGEN Stad en Omgeving De inzendingen op de Centrale Stierenkeuring Paastournooi van de Alkmaarse Schaakclub V.V.V. Drukbezochte F Zuid-Sc Er verschijnen 134 dieren op de keuring De heer Slinger jubileerde Beschonken motorrijder maakte lelijke val AGENDA Vele heitjes werden al met werken verdiend Badplaatsen hadden internationaal cachet Bergen nam proef met nieuw doorvoersysteem f Weinig verrassende elementen, maar goed werk Gemiddeld peil verschilt weinig van het onze LAATSTE NIEUWS Agrarische commissie in Noord-Holland Ze gaan jaren mee! ..Ontmoet nu Jezus a de levende Heer" Oudkarspel DINSDAG 15 APRIL 1952 Nog slechts enkele weken scheiden ons van de Centrale Stierenkeuring, die op 25 April in de Bergerhout te Alkmaar zal worden gehouden. Nadat de dieren, die door de fokkers zijn aangeboden op de verschillende voor keuringen de revue zijn gepasseerd, heeft de selectiecommissie thans vast gesteld, welke dieren op de keuring mogen verschijnen. Het zijn er in totaal 134, te weten 94 éénjarige, 22 tweejarige en 18 drie jarige. Verleden jaar waren deze cij fers voor de verschillende leeftijdsru brieken respectievelijk 82, 26 en 15. Het gros van deze dieren wordt, zo als steeds, geleverd door de beide voornaamste fokgebieden uit onze pro vincie: de omgeving van Hoorn en van Schagen. Toch begint het aantal dieren, dat uit het Zuiden komt, ge leidelijk aan iets groter te worden. De K.I. vereniging te Oudenkerk aan de Amstel levert er niet minder dan 5 dit jaar. Omtrent de eenjarige dieren, die de nieuwe aanwinst vertegenwoordigen, valt natuurlijk nog weinig te zeggen. Verschillende bekende fokkers zijn goed vertegenwoordigd met meerdere stiertjes. Voor de best geplaatste wor den soms zeer hoge prijzen betaald, die met f 25.000.— vermoedelijk niet te hoog zijn aangegeven en dit plaatst de belangrijkheid van de keuring voor de fokkers in een duidelijk licht. Onder de nu tweejarigen vmflen we verschillende oude bekendenwgm ver leden jaar terug. Alle jonge sf^en, die verleden jaar met een eerste plfjljs wer den bekroond, zullen ook nu wéér aan wezig zijn. Dit waren Frans Adema 31 va» Groenhoven, Willemkes Adema. Jello, Luwkes Adema 24, de Hoep Adema 27 en Landheer 3. Met belang stelling zal worden geconstateerd, hoe ze zich verder hebben ontwikkeld. De ze ontwikkeling kan tal van verrassin gen met zich meebrengen, soms ten voordele, soms ten nadele. En zo kan het zijn, dat enkele worden voorbij- - gestreefd $oor dieren, die verleden jaar met een lagere plaats genoegen moesten nemen. De verleden jaar tweejarige Ceres van Blokland, die tot kampioen werd uitverkoren, verschijnt nu als driejari ge. De stier, die zo vaak als 4weede achter hem werd geplaatst. Regent van de Buurt, is kreupel en zal daar- Dat de heer Slinger Vrijdag op zijn jubileum van 25 jaar gemeentedienst zo'n overweldigende belangstelling zou hebben, bail hjj niet durven hopen. Ruim honderd personen, vrienden en kennissen, collega's en familieleden, getuigden op deze heugelijke dag van hun belangstelling. 's Morgens werd de jubilaris door de burgemeester, mr dr H. J. Wytema, in aanwezigheid van de directeur der Gemeente Werken, de heer H. Knol, de bronzen legpenning aangeboden. In de loop van de dag kwamen tallo ze bloemstukken binnen, maar liefst 42 in totaal. Onder degenen, die de heer Slinger hun felicitaties kwamen aanbieden bevonden zich deputaties van de medische sportkeuring, van de personeelsvereniging der lichtbe- drijven, van Openbare Werken en van de turnvereniging „De Halter". Onvergetelijk was vooral de revue „Slingeriade", die speciaal voor deze gelegenheid door de revue-commissie van „De Halter" in elkaar was gezet en 's avonds op een geïmproviseerd toneel in de achterkamer werd opge voerd. Een van de weinige uitvoerin gen van de „Halter", waaraan de re gisseur, de heer D. Slinger, onder geen beding mocht medewerken. Van talloze kanten ontving de ju bilaris ook geschenken, waaronder voornamelijk dozen sigaren en siga retten. Van het personeel der Ge meente Werken kreeg hij een actetas en zijn vrouw een Perzisch kleedje. Van de revue-commissie van de „Hal ter" moqht hij een zilveren asbak met inscriptie in ontvangst nemen en van de gezamenlyke schilleboeren een prachtige taart, waarop een roltrom- mel-vuilniswagen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de oud-directeur van de reiniging, de heer C. Grootegoed, de dir. van het slachthuis, de heer Voorthuysen en verschillende gepensionneerde rei nigingsmensen. Als geheel een on vergetelijke dag. OUD-INWOONSTER IS DANKBAAR De burgemeester ontving van een oud-inwoonster van huize „Westerlicht", die thans elders woonachtig is, het ver zoek om haar dank over te brengen aan de brandweer, de politie, en alle overigen, die tijdens de brand al hun krachten hebben gegeven aan het red dingswerk. DE JEUGD EXPOSEERT In verband met een te grote hoe veelheid kopy moeten we tot onze spijt de opname van het verslag 'me' de prijzen toekenning) van „De Jeugd exposeert" tot het nummer van mor gen uitstellen. (Red.) Marktoverzicht Purmerend Het aanbod op de markt van hed was 1400 runderen. De handel in velt koeien kenmerkte zich door een niet t groot aanbod, hoge prijzen, stug. Op d geldemarkt was heel wat leven, gro aanbod, hoge prijzen. Het zag er w naar uit, dat alles zou worden verkoel Op c> melkmarkt waren hoge vraa- prijzen, handel kalm. WolveemJr kaime gang met hoge prijzen, alles vo> het leven. Nuchtere kalverenmarkt lar prijzen, ook voor de fokkers minde vraag. Vette varke.is niet zulk een groo aanbod, prijzen hoger ingezet voor 2.10 afloop 2.12. Biggen kalme gang, duur om niet aanwezig zijn. Wel komt de ook 3-jarige Sytzes Adema, die op de Provinciale Fokveedag van verleden jaar, in Hoorn gehouden, reserve kampioen werd. De reserve-kampioen van de Centrale Stierenkeuring van verleden jaar, Adema 9 van Cruysoord zal eveneens van de partij zijn. Dit dier dat te Hoorn door Sytsez Adema in Hoorn werd geslagen, is in goede conditie. Aan 4-jarige stieren zullen aanwe zig zijn Adema 9 van Cruysoord (ver leden jaar reserve-kampioen), Adema 29 van de Woudhoeve (verleden jaar IIB), Bate (verleden jaar IB), Coba's Adema (verleden jaar IC) en Frans D. Deze laatste stier heette vroeger Frans 247 van de Woudhoeve. Het dier werd omstreeks 1943 geboren en werd destijds verkocht naar Zuid-Holland. De K.I. ver. Sijberkarspel kocht hem onlangs aan en bracht hem zodoende weer naar Noord-Holland terug. In de nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks kwart over twee, is op het trottoir langs de Paternosterstraat een man aangetroffen, die in bewusteloze toestand naast een ernstig beschadigd motorrijwiel lag. Hij bleek erikele hoofdwonden te hebben, die ter plaatse door de politie werden verbonden. Daarna is de motorrijder overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis, waar bleek dat hij ook een hersenschudding had. Hij verkeerde onder de invloed van sterke drank. Volgens ooggetuigen reed de man met grote snelheid door de bocht van de Paternosterstraat. Daarna is hij waarschijnlijk in aanra king met het trottoir gekomen en ge vallen. Er werd een spoor van ongeveer zes meter lengte gevonden. De politie heeft beslag gelegd op het rijbewijs. De motorrijder, een inwoner van Warmen- huizen, kon tot heden nog niet worden verhoord. In verband met dit ongeluk heeft de politie gisteravond tal van autobestuur ders, motorrijders en fietsers, die min of meer onder de invloed van drank ver keerden, het wegrijden belet. Hierdoor zijn wellicht meerdere ongelukken voorkomen. Robbie van der Werff ter aarde besteld Vanmorgen is op de algemene be graafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de vijfjarige Robbie van der Werff, het knaapje, dat Don derdag in het Noordhollands Kanaal drijvende werd gevonden. In de aula werd een korte plechtigheid gehouden, waarna familie en belangstellenden zich achter de met bloemen bedekte baar schaarden om Robbie op zijn laatste tocht te begeleiden. DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: Eiland der Pygmeeën (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Aan de Riviera (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Tramlijn be geerte (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Enrico Caruso (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Revue Theater Hollandia. Gulden Vlies, 2 uur: Rotterdams Kin dertoneel; 8 uur: ,,'t Voetlicht" met „Het was een leugen". Hotel London,. 8 uur: Kapperswed strijd. Stadhuis, 8 uur: Bijeenkomst over de t.b.c.-bestrijding. Aula Murmelliusgymnasium: 210 „De jeugd exposeert". Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. Sportpark, 10 uur: Schoolvoetbalwed- strijden. Wapen van Heemskerk, 10.15 u.: Alg. Prov. Vergadering Ned. Bond v. Platte landsvrouwen. 8 uur: Propaganda- feestavond Bond voor Staatspensionne- ring. Gulden Vlies, 8 uur „Cantecleer" met „Van ander ras". BERGEN. Gemeentehuis, 7.30 uur: Openbare raadsvergadering. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 6.57 19.23 Woensdag 7.44 20.19 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 7.02 19.28 1.02 13.28 Woensdag 7.49 20.24 1.49 14.24 De actie ,,'n Heitje voor een kar weitje", die Zaterdagmiddag met een vermakelijke optocht van de padvin ders is ingezet heeft diezelfde dag al een enorm succes gehad, zó zelfs, dat er tenslotte geen verkenners en welpen genoeg waren om aan alle opdrachten te voldoen. Het regende karweitjes en de pad vinders, zowel als hun leiders, kwa men handen te kort met 't lappen van ramen, het opknappen van tuinen en het rondbrengen van boodschappen, om maar een paar voorbeelden te noemen. Het is prettig te constateren, dat geen der opdrachtgevers deze gelegenheid heeft aangegrepen om voor een luttel bedrag een langdurig karwei gedaan te krijgen. Er werd naar evenredigheid van duur en inspanning betaald. Zoals het zich thans laat aanzien behoeven de padvinders zich in de Paasvacantie niet te vervelen. Er is werk genoeg aan de winkel. Eenheidsprijs: een kwartje. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth M. G., d. van C. H. W. Schilder en G. M. Pronk. Cor nells J., z. van N. C. Berger en M. A. van der Velden. Maria A. E., d. van C. H. Sol en J. C. M. Roose. Gerrie H., d. van W. Faber en J. G. van Delft. Paul, z. van J. van Haneghem en E. G. de Nijs. Nicolette, d. van J. Homan en J. Jongejans. Overleden Gerritje Esmeijer, 73 jaar, gehuwd met J. Scheepbouwer. Jacob Slooten, 78 jaar, wed. van M. H. Evelein. Johannes H. R. van der Werff, 5 jaar. Neeltje Dekker, 88 jaar. Sympathieke gril van de weergoden Terwijl het eerste schuchtere groen nog nauwelijks aan bomen en struiken was, beleefde Nederland een Pasen; mooier en warmer dan de grootste optimist had durven voorspellen. Honderdduizenden in het gehele land trokken op de ochtend valide eerste Paasdag reeds heel vroeg per auto, motor, bromfiets, ot rijwiel op pad. Voorzichtigheidshalve werd de regenjas nog meegevoerd, doch ongetwijfeld hebben degenen, die de weergoden niet al te veel vertrouwden, later diepe spijt gevoeld over dit wantrouwen. Met één slag had de lente Nederland veroverd. Lange ritsen fietsers en voetgangers bewogen zich langs de wegen. Vooral in de richting van de zee reden de auto's vrijwel bumper aan bumper. Het was een ware invasie op de kustplaatsen. „Een Pinksterdrukte op Pasen", zoals een Bergense hotelhouder het uitdrukte. Tot diep in de nacht is men bezig geweest om de enorme toevloed van gasten te verwerken. Dank zij een uitstekende samenwerking tussen de verschillende V.V.V.'s, de hotels, de pensions en de politie deden zich geen moeilijkheden voor. Niettemin waren vele Alkmaarse hotels op eerste Paasdag' volkomen volgeboekt. Hotfel „Victory" had op een moment zelfs aanvragen voor tweehonderd gasten, die hier echter niet meer konden worden onderge bracht. Het betrof voornamelijk Fran sen, Belgen en Luxemburgers, die la ter door bemiddeling van het hotel zelf, de politie en last but not least, de leden van de amateurgidsenbond naar de kustplaatsen werden overge heveld. Hotel „Victory" had geen bed meer vry. Zelfs in de bar hadden verschil lende gasten een nachtbivak opgesla gen. Iets dergelijks kwam alleen maar- voor in1 het hoog-seizoen. De amateur- giVlsen hebben ook ditmaal overdui delijk bewezen, dat ze er zijn mogen. Niet alleen bezorgden ze de bezoe- 37. Met het pak kleren onder zijn arm snelde Jimmy Brown naar de sluiswachterswoning. Hij keek nu en dan voorzichtig om zich heen om er zich van te overtuigen, dat niemand hem volgde. Maar dat was niet het geval. Alleen zag Jimmy wel, dat de mensen, die hij onderweg tegenkwam, een verwonderde blik wierpen op het grote pak, waar hij meesjouwde. Vlak bij de sluis liep hij zo waar de wedu we Wabbel weer tegen het lijf. „Dag sluiswachter", zei ze met haar kraak- stem. „Is-u naar de stad geweest om in kopen te doen?" „Net wat u zegt, juf fer Wabbel" zei Jimmy. „Ik heb wat levensmiddelen ingeslagen, want een mens moet toch eten ook". Jimmy wil de snel doorlopen, want hij vertrouw de die juffrouw Wabbel voor geen halve cent. Haaf vinnige priemoogjes bekeken het pak dat hij droeg van al le kanten en Jimmy vroeg zich af of zij zou geloven dat er levensmiddelen in zouden zitten. „Ik heb een beetje haast", zei hij nog, „want over een kwartier is het hoog water en dan moet ik weer aan het werk". Juffer Wabbel knikte dat ze dat best kon be grijpen en ze sjokte voort, na nog een korte groet te hebben gemompeld. I"{E artistieke uitwisseling tussen Bergen en Menton is een feit, dank zij het initiatief van Matthieu Wiegman. In Zuid-Frankrijk zal men kunnen zien, wat onze schilders vermogen, wij hier kunnen een overzicht krijgen van wat de Cote d'Azur aan begaafdheid en kundigheid herbergt. Over en weer zal men even aan elkaar moeten wennen. Onze zwaar-op-de-handse degelijkheid ver draagt zich niet al te goed met de Franse zwierigheid. En onze kleuren zijn valer dan die van de Zuiderlingen. Ook dat leert deze uitwisseling over duidelijk. De Rustende Jager in Bergen ver leent momenteel huisvesting aan het werk -van een kleine dertig Fransen. Het is jammer, dat de expositieruimte van het KCB niet groter is. Het meren deel van de geëxposeerde werken moest nu worden opgehangen in de voorzaal van de Rus. Dat is nu zeer leslist de minst geschikte plaats, die oen er voor kon vinden. Om een schil- crij te kunnen beschouwen moet men et zien in een rustige omgeving. Met ot zomerse weer van de laatste dagen ulde Bergen uit en van rust was de betreffende ruimten geen sprake, ouwens: van overzichtelijkheid ook '■t; daarvoor is er veel te veel inge- nden. Dat maakt de beoordeling ook niet gemakkelijker. Verder is het aantal stijlen en op- ittingen waarlijk niet geringer dan -ij ons. Zr 'noen uiteen van impressio nistisch tot abstract; allerlei invloeden laten zich zonder veel moeite aanwij zen: Van Gogh zo goed als Gauguin en Picasso. Een bepaalde totaalindruk laat er zich zeer moeilijk uit distilleren. IJITERAARD heeft de Zuiderling een sterke voorliefde voor sprekende kleuren. Dat ligt in het klimaat met zijn veel helderder atmosfeer en zijn felle licht. De weerslag er van vindt ■men in dit schilderwerk. Om een enkel voorbeeld te noemen, dat dit zeer scherp toelicht: „Les Alpilles en Provence", van G. Guindon, of „Concert Champe- tre", van Ludwig Klimek. Al evenzeer als bij onze moderne schilders is er de neiging, om de kleur te laten domineren over de vorm. Niet zelden is de uiterlijke verschijning los gelaten en blijft nog slechts een kleu renspel over, waarvan het resultaat soms gans niet onaangenaam is. Een enkele maal echter dreigt de overwoe kering van de mogelijkheden door de schilderkunstige problematiek. Aan de andere kant is er toch ook zeer veel genoegen in het doodgewoon uitbeelden van een aardig toeval. Zo van Jean Dries: „Vieilles Maisons", een zeer kleurgevoelig stuk, of „Menton dans le port", van Robert Mauchant, een fris werk. Verrassingen hebben we in deze col lectie niet kunnen ontdekken. Over het geheel genomen lopen de capaci teiten van de Bergense en de Menton nese schilders niet zo ver uiteen. Als kennismaking is deze tentoonstelling echter belangwekkend. BE opening geschiedde Zaterdagmid- dag door de burgemeester van Ber gen, dr W. Huygens, die het een eer voor de gemeente noemde, dat het wereldbefaamde Menton een uitwisse ling tot stand wilde brengen. Spreker memoreerde het Menton-festival, waar in zelfs Holland-dagen zijn opgenomen en meende de genegenheid van Men- tons burgervader voor Bëfgen te kun nen verklaren uit diens afkomst in een ver verleden uit een Nederlands geslacht. De burgemeester wees er voorts op. dat de heer Wiegman als intermediair tussen beide plaatsen was opgetreden en zodoende kans had gezien, de uit wisseling te organiseren. Hij noemde hem een voorbeeld en een stimulans voor de jongeren. Voorts dankte de heer Huygens de heer Diesfeldt, die zowel de kunstzaal als de voorzaal in het restaurant geheel gratis heeft af gestaan en bracht de jonge kunste naars, die deze tentoonstelling onder steunden, een hartelijk en welgemeend compliment. „Het licht van de internationale cri- tiek zal op de stukken van onze jonge schilders schijnen. Ik geloof, dat zij de toets er van zullen kunnen doorstaan", aldus de burgemeester. Hij besloot met de hoop uit te spreken, dat deze uit wisseling een waardevolle versterking zal worden voor de eeuwenoude cul turele banden tussen Frankrijk en Nederland. Van W. Ten aanschouwen van meer dan elfduizend betalende bezoekers hebben tal van bekende motorrenners gisteren op het sportpark te Alkmaar een demon stratie gegeven van snelheid, moed en behendigheid. Hoog stoven de sintels op als zij in razende vaart door de bochten gingen. 64 deelnemers waaronder 16 in de Jeugdklasse De Schaakclub V.V.V. heeft Zaterdag en Maandag (Tweede Paasdag) een twee- daags-tournooi gehouden, waaraan niet minder dan Vierenzestig schakers hebben deelgenomen. Hieronder is ook de afd. Jeugdklasse en het is zeer toe te juichen dat V.V.V. de jongeren weer een kans heeft gegeven. Dit mooie spel kan niet genoeg onder de jeugd gepropageerd wor den. Zestien jongeren speelden in vier groepen van vier mede. De wedstrijd werd gehouden in de bovenzalen van „Het Wapen van Heems kerk" en stond onder leiding van een wed- strijdcommissie, bestaande uit de heren Schuurman, De Wolf, Appel, Groenenberg en Hol. En deze hebben van hun werk op verschillend gebied alle eer gehad. Evenals de Jeugdklasse waren ook in de Hoofdklasse en Eerste klasse zestien aeelnemers. In de tweede en derde klasse waren acht spelers ingedeeld. Ook de dames gaven acte de presence en mevr. Veis en mej. C. Bouwman ble ken zich te midden van al die heren best thuis te voelen. Zaterdag werd in alle groepen de eer ste ronde gespeeld. Maandag volgden toen (je tweede en derde ronde in een morgen- en namiddagzitting. Voorzitter Schuurman heeft Zaterdag het tournooi met hartelijke woorden ge opend en dank gebracht aan allen, die aan de voorbereiding hadden medegewerkt. De fraaie bloemen op de tafeltjes gaven de zaal een vrolijk aanzien. Na spannende strijd kon Maandag de leiding eerst om half acht overgaan tot de kers onderdak, doch tevens traden ze op beide Paasdagen als echte gidsen op. Sommigen vergezelden de bezoe kers op tochten door de gehele pro vincie en het is overbodig te zeggen dat de nodige vriendschappen werden aangeknoopt. IJskast-bad De N.C.A.O. had zijn vijftien reser ve-autobussen weer van stal gehaald. Vooral naar de kustplaatsen gingen de bussen af en aan. „Bello' kon de toevloed redelijk verwerken, doch wel moesten er heel wat extra rijtuigen worden aangehaakt. Bergen en Bergen aan Zee hadden tijdens de Paasdagen een internatio naal cachet. Talloze Fransen en Bel gen in midzomerse kledij wandelden door het dorp of probeerden op de gezellige terrassen het eerste vleugje bruin op te doen. Een grote touring car, tot de laatste plaats bezet met Duitsers, kruiste door het dorp. Ame rikanen in Palmbeach-gewaden reden of liepen te genieten van al die blij de zonneschijn. Geen presidentsver kiezing kon hun rust meer verstoren. Nu was het ,,fun' en daarmee uit. Doch de grootste drukte zag men op het strand. Egmond aan Zee had naar schatting rond dertigduizend personen te verwerken. In Bergen aan Zee leek het strand één grote krioe lende mierenhoop. Van al die duizen den waren er slechts enkelen, die een bad waagden. Dit waren vermoedelijk mensen die het zelfs in de Kersttijd zouden doen. Hun terugkeer uit het water was dikwijls weinig heroiek en het weerhield andere candidaten er van om hun voorbeeld te volgen. En kele strandgasten waagden het ook, de nacht in hun tentjes door te bren gen. Hun ontwaken schijnt buitenge woon onaangenaam te zijn geweest. Men trof er zelfs enkele aan, die zich vanwege de kou met het tentzeil had den toegedekt. En die dapperen za gen nóg blauw. Niet in de badkuip Schoorl kreeg een ongehoord aan tal kampeerders op bezoek. Ook hier had de politie handen vol werk om het verkeer te regelen en er is menig hard woord gevallen tussen automo bilisten, die elkaar geen plaatsje op het parkeerterrein gunden. Over het algemeen heeft de sympa thieke gril van de weergoden geen incidenten veroorzaakt in onze omge ving. Hebben in de grote steden vele buitenlanders de nacht in een badkuip of op het biljart moeten doorbrengen; de hotels in „de kop" hadden over het algemeen geen moeilijkheden. In Ber gen werd een proef genomen met een nieuw systeem, dat zijn deugdelijkheid op de voorbije drukke dagen volkomen heeft bewezen. Enkele hotels deden dienst als doorvoercentrum, waar ook de meeste aanvragen binnenkwamen. Tevoren hadden de betrokken exploi tanten een opgave van hun collega's gekregen, waaruit het totaal aantal be schikbare bedden kon worden opge maakt. In de centra had men dus de juiste kijk op de mogelijkheden voor geheel Bergen. Dank zij dit systeem, dat volgend jaar definitief zal worden doorge voerd, verliepen de ontvangsten alle even vlot. Men was zelfs in staat om Zondagavond, toen de drukte het grootst was, nog gasten onder te brengen. Over het algemeen betrof het personen, die in de grote plaat sen geen onderdak meer konden vin den. Via Alkmaar werden deze „ont heemden" afgevoerd. Verbaasde apen Doch niet iedereen was in de gele genheid om naar het strand, het duin uitreiking van de prijzen, waarbij hij de goede geest gedurende de twee wedstrijd dagen roemde. Hij feliciteerde de prijs winnaars en spoorde hen, die minder ge lukkig waren, aan om vol te houden. In de hoofdklasse toonden de Hoornse spelers Hildama en de V.V.V.-ers E. G, Kayser, drs. P. Vreeken en P. Seewald zich van hun beste zUde. In de eerste klasse speelden Th. Roet en J, de Vries en de V.V.V.-leden A. Schaaps en mej. C. Bouwman eveneens uitstekend: de laatste twee eindigden ge lijk met R. v. Oppen en de V.V.V.-er G. Groenewoud, doch waren bij loting de gelukkigen. In de tweede klas zag mevr. Veis zich de eerste prijs door verlies bij loting ont gaan. A. Slikker werd daardoor prijs winnaar. In de derde klas waren G. Banken en P. Faber onbetwist de sterksten, terwijl in de Jeugdklasse C, v. Oppen, C. Schaaps, H. Otter, G. Dagelet en A. Roedema uit stekende resultaten bereikten. Er werd gespeeld in groepen van vier. De uitslagen waren: Hoofdklasse: Groep A: le F. Hildama "Va p.. 2e W. Vlasbloem 2 p., 3e P. Strij- bis( l'/a p.. 4e J. Veis 0 p.; Groep B: le E. G. Kayser 3 p., 2e K. Trompert 2 p., 3e R. Pijning Va p., 4e C. Vlasbloem Va P-i Groep C: le P. Vreeken 2 p. na loting met 2e K. Schelhaas 2 p., 3e W. Kwak 1 p., 4e S. Cnossen 1 p.; Groep D: le P. Seewald 2y2 p., 2e A. Holthaus 2 p., 3e G. Cool 1 p., 4e B. Lieshout Va p. Eerste klas: Groep A: le Th. Roet 2'/t p., 2e F. v. Oppen 2 p„ 3e A. Benard l'/a p., 4e J. Knibbe 0 p.; Groep B: le J. de Vries 2>/a p., 2e W. Uhl 2 p., 3e G. v. d. Tak 1 p.. 4e F. v. dl Vliet p.; Groep C: le A. Schaaps 27a na loting met 2e R. van Oppen 27a p., 3e H. Dagelet 1 p., 4e C. Rus 0 p.; Groep D: le mej. C. Bouw man 2'/a p. na loting met 2e G. Groene woud 27a p., 3e J. Vermeulen Va P„ 4e J. Bastiaanse 7a p. Tweede klas: Groep A: le A. Slikker 2 p. na loting met mevr. Veis 2 p., 3e J. v. Ekeren 17a p., 4e J. Moedt 7a p.. Groep B: le H. Imming 3 p., 2e A. de Roode 2 p., 3e H. Imming 1 p., 4e P. Slagter 0 p. Derde klas: Groep A: Ie G. Banken 3 p., 2e B. Spaai 17a p.: 3e J. Bakker 17a p., 4e P. Winntps 0 p.; Groep B: le F. Faber 3 p., 2e A. Minema 2 p., 3e P. Woldendorp 1 p., 4e J. Akkerman 0 p. Jeugdklasse: Groep A: le C. v. Op- pen 3 p., 2e L. de Vreede 2 p., 3e M. van Langen 1 p., 4e A. Winnips 0 p.; Groep B: le C. Schaaps 3 p., 2e W. Breed 2 p., 3e S. Witsmeer 1 p., 4e T. de Vries 0 p.; Groep C: le H. Otter 2 p. na loting met 2e G. Dagelet eveneens 2 pr., 3e W. Zeilmans 17a p., 4e C. Woldendorp a/a p.; Groep D: le A. Roedersma 27a p., 2e K. Langendijk 2 p., 3e C. Zee 1 p., 4e De Wild 7a P. (Ongecorrigeerd) Ged. Staten stellen voor Ged. Staten van Noord-Holland stel len voor om tot benoeming van een agrarische commissie over te gaan. Hiervoor zijn de volgende personen aan gezocht. B. de Vries, lid Ged. Staten, voorzitter, L. Bouman, lid Prov. Staten, vice-voorzitter en als leden J. C. Ad- dens, P, Blaauboer, Jac. Braakman, Jac, Groen, A. Z. Mensink, P. K. Vol kers en J. Wagenaar eveneens leden van Prov. Staten. De commissie zal verder aangevuld worden met een vijftal des kundigen. F 25.000 OP No. 12392 In de 515e staatsloterij, vijfde klasse, 13e lijst is de f 25.000 gevallen op nr. 12392. of de bossen te trekken. Duizenden Alkmaarders zochten het dichter bij huis, door een wandeling in de Hout of het Heilooërbos te gaan maken. Bij de Kattenberg was het vinden van een zitplaats zelfs een heel probleem. Tientallen jonge moeders wandelden gelukkig achter de kinderwagen door de zon, baby op deze manier attent makend op de vreugde die de zon kan schenken. In de Hout was de apen kooi natuurlijk het centrum. De be woners van het apenhuis waren lich telijk verbaasd over de plotselinge belangstelling en de onverwachte warmte. Menig jonggeborene getuig de daarvan door een verwonderd en tegelijkertijd wat angstig snuitje t.e trekken bij het zien van zoveel ijsjes- likkend publiek. Doch het was plotseling lente. Ne derland knipoogde weer naar de zon en de eerste blaren worden onder hand al weer doorgeprikt. Maar daar klaagt niemand over, want lente is nog altijd „leven" en dat heeft men nodig. De 29e April hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders J. MAIJER en G, MAIJER—VADER hun 55-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd-, klein- en ach terkleinkinderen. H.-Hugowaard, April 1952. Receptie 29April van 2'/a tot 5 uur in café Zwart te Stompetoren. De 29e April hopen onze geliefde Ouders J. BLAUW en J. BLAAUW—MAIJER hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken, Hun liefhebbende kinderen, PIET en KLAZIEN. JAN, SIETSE. Stompetoren, April 1952. Receptie 29 April van 2% tot 5 uur in café Zwart te Stompetoren. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Groot vader de heer JAN DE RUITER in de ouderdom van ruim 76 jaar. M. DE RUITER- SMIT C. DE RUITER F. DE RUITER- DE LEEUW En Kleinkinderen. Alkmaar, 12 April 1952. Bierkade 5. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 16 April a.s. des nam. 2.30 uur op de Gem. Be graafplaats te Alkmaar. Vertrek Centraal Zie kenhuis 2.15 uur. rijwiellamp vfM rig óók op uw \-r Lr nieuwe llets Een NET MEISJE gevraagd voor hele of halve dagen, of enige dagen flin ke hulp. Breedstraat 6. Gezocht voor de buiten dienst EEN DAME voor huisbezoek. Verg. plus provisie. VELO WASMACHINE MIJ. N.V.É L.Oudorp 78, Alkmaar. gevraagd voor het bezorgen van boodschappen 3 midda gen per week. G. STOL, Rembrandtstraat 11. Telef. 3619. VE) inh. tege 46. B.z. STI Br. van In de Ned. Herv. kerk te Zu Scharwoude werd Zaterdagavond f Paassamenkomst gehouden, welke v belegd door de gezamenlijke evangc satiecommissies. De kerk was tot in de uiterste hi ken bezet toen ds. K. Vester, Gei predikant te Noord-Scharwoude, kansel beklom en het gedeelte van I evangelie las, dat de Emmausgang beschrijft. Ds. Vegter sprak de wi uit dat op dit Paasfeest allen Je: zouden mogen ontmoeten als de levi de Heer. Door de heer K. Kok (tenor), be leid door de heer J. Timmerman gel), werden gezongen „Golgotha" „Pasen". Hierop werden door het N Herv. kerkkoor, o.l.v. de heer K. Vcnaar, op buitengewoon mooie wi enige gezangen ten gehore gebrac n.l. het lied, geïnspireerd op de wo den van de Emmaüsgangers „Blijf mij Heer", „Hem in 't harte dragen" gezang 178. Nadat gemeenschappelijk was gezi Sen ,,'t Is middernacht en in de h sprak ds. N. den Oudsten, Ned. He predikant te Alkmaar, met als ond werp: „Gelooft u dat Jezus is op staan'" Ds. den Oudsten zeide dat eigenlijk heel gewoon is, indien n bet erg moeilijk heeft met hierin te loven, omdat ons verstand en ons h: juist zoals bij de Emmaüsgangers tegenspreken. Hiervoor is nodig dat hart door Jezus wordt aangeraakt vernieuwd, opdat het voor Hem w gaat branden. Dan alleen kunnen een echt gezegend Paasfeest vieren. Hierop werd gezamenlijk gezon nieuwe voorzitter dieps- moorsmeerpolder E>e heer W. Borst heeft bedankt voorzitter van de Dieps- en Moorsm polder. In de ontstane vacature werd heer J. Vries uit Koedijk gekozen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2