r laat geen „luchtjes" in uw woning rondhangen. KTO7ITO1 vernietigt alle onaangename geuren. Pim, Pam, Pom en de blauwe vaas In de greep van de woestijn Hollandia met een been in de tweede klasse Randers kon Purmersteijn niet bedwingen Districts biljart competitie Willy Schmidt in Zwaluwenelftal Enthousiasme op een zonnig sportpark Goede resultaten van Jong Holland Sailor Shag elk seizoen kwaliteiiskampioen De Paasdrukie Afdeling Noord-Holland H.S.V. zettè achterstand in overwinning om RKAFC voor eerste maal door Schagen geklopt Beemster Het Radioprogramma Alkmaarse Boys mei 4-1 verslagen Trainer Jan Rootring werd gehuldigd Alles wat West-Friesland aan voet bal-enthousiasten bezat, scheen op de onvergetelijk mooie Paas-Maandag naar het reeds historisch geworden Hollandia-terrein te zijn gestroomd. De mannen van de Gemeentepolitie van Hoorn en van de Rijkspolitie van Zwaag hadden dan ook handen vol werk om deze stroom van duizenden in goede banen te leiden. Het Hollan- dia-bestuur moest noodgedwongen het publiek in strijd met de bepalingen enige rijen dik binnen de afrastering van het speelveld toelaten, waar de kratten van de naburige veiling als geïmproviseerde zit- en staanplaatsen dienst deden. Want ieder wilde getui ge zijn van een mogelijke Hollandia- zege op Alkmaarse Boys, die de oude Hoornse club het kampioenschap zou bezorgen en haar reeds met één been (er behoeven slechts één uit- en één thuiswedstrijd tegen de derde klasser „Zuilen" te worden gespeeld) in de tweede klasse zou terugbrengen. Sinds de gestreepten in 1931 degra deerden. werden zij in die tweede klasse slechts node gemist. Wel werd in 1933 of 1942 ook het kampioenschap behaald, doch de promotiewedstrijden brachten geen succes en in laatstge-i noemd jaar was het Alkmaarse Boys dat opnieuw promoveerde. Thans waren het diezelfde Boys, die een nederlaag zouden moeten incas seren, wilde Hollandia kampioen wor den en daar voelden de geblokten niets voor. Allereerst viel er nog de thuis ge leden 13 nederlaag uit te wissen, om nog maar niet te spreken van de eer, die er in schuilt een kampioenspreten dent te kloppen. De wetenschap, dat zij persé moesten winnen, maakte de in hemelsblauw gestoken Horinezen zichtbaar nerveus. Middenvoor Blok begon al direct enige malen verwarring in de Hoornse defensie te stichtijp, terwijl vervolgens ook Kramer op de proef werd gesteld. De middenlinie van de thuisclub trok zich echter te veel terug, waardoor de Boys-aanval bij herhaling in het Hoornse doelgebied kon doordringen. De aanvallen, die op heftige tegenstand stootten, waren echter te slordig afge werkt. Na tien minuten ondernam de rechtervleugel van Hollandia een snel le aanval; Piet Blok greep onvoldoen de in, waardoor de voorzet van rechts binnen Kunnen door linksbuiten De Flart met een goede kopbal langs de binnenkant van de paal werd Ingezet (10). Even later scheen dezelfde si tuatie zich te zullen herhalen, doch ditmaal sprong de bal van de kruising van lat en paal terug. De verkregen voorsprong deed de nervositeit bij de thuisclub aanzienlijk verminderen, ter wijl ook het spel veel beter werd. Bij de Boys bleek het plaatsen uiter mate zwak en werden diverse ballen in vrije positie hoog over Van der Kooy's döel geschoten. Van Dok, die zeer actief was, had geen geluk, toen een uitstekend schot langs de buiten kant van de paal scheerde. Na een half uur ondernamen de ge- blokten een krachtig offensief, waarbij een voorzet van Knip prachtig door Van Dok werd ingekopt (11). De vreugde duurde wel zeer kort. Vanaf de aftrap werd de bal naar het doel van de Boys gebracht, waar mid- voor Bos een zacht en houdbaar schot lostte, dat over Kramer's handen doel trof. Wel hernamen de Boys een tijd lang het initiatief, doch zonder resul taat. De tweede helft begon aanvankelijk weer nerveus, doch toen na vier minu ten een door rechtshalf Oerlemans ge nomen vrije trap voor het Boys-doel werd geplaatst, kopte midvoor Bos de bal in. die Kramer over zijn hoofd liet glijden (31). Deze middenvoor verscheen herhaal delijk voor de Alkmaarse doelman, die echter enige fenominale saves liet zien. Toch bleek evenwel overduidelijk, dat het spel en het tempo van de thuisclub een klasse beter was dan van de ge- blokten, die bovendien met zeer zwak ke buitenspelers hadden te kampen. In het laatste kwartier wilde Hollandia de overwinning consolideren, haar middenlinie trok terug, waardoor voor v. d. Kooys heiligdom weer gevaarlijke situaties ontstonden, die de Hoornse doelman echter wist te bezweren. Nog geheel onverwacht ontstond vijf minu ten voor tijd Hollandia's vierde doel punt toen een ver naar voren getrapte bal in het Boys doelgebied bleef rond- dwarrelen en ten slotte door Bos on houdbaar werd ingeschoten. Toen de uitstekende scheidsrechter Kraay eindigen loot, werden de spelers van de kampioensclub hoog op de schouders genomen. Vele bloemen, waaronder van Alkm. Boys en kransen werden onder vriendelijke bewoordin gen aangeboden, terwijl niet vergeten werd trainer Jan Rootring in de hul de te betrekken. Het muziekcorps „Kunst na Arbeid" speelde er lustig op los en tot laat in de avond werd dit kampioenschap gevierd. Groot enthousiasme laaide op in de wedstrijd HollandiaAlkmaarse Boys, toen de Hollandiaan Bos met een verrassende schuiver de stand op 2I bracht. Schoolvoeibal begonnen Op het zonovergoten sportpark zijn vanmorgen de elftallen aangetreden van de lagere scholen. Zij zullen el kaar vandaag en morgen in een stoere strijd de plaats in de finale betwisten, die op 30 April moet worden gespeeld Er werd door de jeugdige spelertjes in de vroege morgen al geestdriftig ge voetbald en zo kon het gebeuren, dat de eerste wedstrijd eindigde in een topscore van 9—0. Het was de Wilhel- minaschool II, die Rochdaleschool II met deze korfbaluitslag de kans op een plaats in de eindstrijd ontnam. Het eerste elftal van de Rochdaleschool deed het tegen de Lindenschool beter. Met een 2O-overwinning stapten de Rochdalers om tien uur trots het veld af. Iedere partij duurt tweemaal 25 mi nuten en dat is lang genoeg voor de voetballertjes, die niet weten hoe snel ze hun beentjes moeten verplaatsen om het voor hen stellig te grote veld te kunnen beheersen. Met rode, ver hitte koppen rennen ze achter de bal aan om die te raken waar ze maar kunnen. Alleen de keepers voelen zich wat onwennig in het reusachtige doel. Een schot in de hoek is dan ook in de meeste gevallen een onhoudbaar doel punt. Zaterdagmiddag wist Jong Holland zich in de tweede ronde voor de KNVB-beker te plaatsen door VEW met 5—1 te verslaan. In de laatste mi nuut konden de Haarlemmers de eer redden. Tweede Paasdag speelde Jong Holland tegen Alcmaria 2. Hoewel de Alcmarianen technisch beter waren wisten ze dit niet in doelpunten uit te drukken. Tegenover techniek stond enthousiasme. En ten slotte werden de punten broederlijk gedeeld (2—^). (Advertentie, lng. Med.) ADVERTENTIE Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. 'n Wonder, op h o e korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en over al innemen, onopvallend, zonder water of wat ook. (Adv. I.M.). (Vervolg van pagina 1 \IELE duizenden landgenoten hebben zich per auto, trein en autobus naar Duitsland en Belgie begeven. In Duits land telde men in het grensverkeer met Belgie en Nederland gedurende de Paasdagen 30.000 treinreizigers. Aan de grenspost Aken-Bildchen passeerden tot Maandagmiddag alleen al 2000 auto's en 50 autobussen. Het Ahrdal. de Eifel en Köningswinter bleken bij de Nederlandse en Belgische toeristen het meest in trek te zijn. Het warme „zomerse" lentezonnetje heeft gezichten, armen en benen rood gestoofd. Toen gisteravond de rust op de wegen weerkeerde, kon men met recht constateren, dat de „winter ver- ganghen" was. Dat vond een struisvo gel op Avifauna ook. Zij verraste haar baas op de Eerste Paasdag met een ei. Het Paasweekeind bracht ruim 25 duizend bezoekers aan het vogelpark in Alphen. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. si, 2. onze, 6, o.a., 8. ruig, 11. lei, 13. Pierewiet, 14. aak, 15. er, 16. k.p., 17. V.P., 19, es, 21, mi, 24. AA, 25. ei, 30. Hengel. 31. sta, 32 eed, 33. mes 35. eren, 37, sok, 38. les, 40. To, 41. eik. Verticaal: 1. strikvraag. 3. N.O., 4. zalig. 5. lire. 7. vitrine, 9 U.E., 10. gerei, 12 EE, 13. Pa, 14. A.P., 16. Kei, 18. Po, 20. sjees, 22. vaandel, 23. kist, 26. peer, 27. Sem, 28. fles, 29, ta, 30. heeft, 34. som, 36. Nee, 39. si OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1. Michiel A. de Ruyter. 2. Kleerma ker. 3. Jaguar: is katachtig roofdier, de overigen hondachtigen. 4. Door Prov. Staten. 5. Contrabas met 10 snaren. 6. Immigrant is inkomend, emigrant uit gaand landverhuizer. 7. Gedeelte van Noordatlantische Oceaan, tussen de Westindische en Canarische eilanden, genoemd naar het daar veel voorko mende Sargassowier met besvruchten. 8. Th. W. Wilson. 9. 14 Juli 1789. 10. China, Groenland en Indonesië. De verwachtingen, die wij van Pur mersteijn hadden, zijn niet geheel bevredigd. Van en kampioenscandi- daat wil men meer zien dan het geen deze ploeg in de wedstrijd tegen Randers vertoonde. Zeker waren er momenten van aardig spel, maar over het geheel genomen bleef het onder de maat. Technisch waren de Pur- merenders sterker dan hun tegenstan ders, wat in het eerste kwartier reeds tot uiting kwam. Vele aanvallen moesten Klepper c.s. afslaan, het geen aanvankelijk gelukte. De Ran- ders-voorhoede kreeg menige bal toe gespeeld, doch deze linie kon het té gen het vijftal verdedigers van de bruinhemden moeilijk opnemen. Het enige doelpunt vóór de rust ontstond uit een snel opgezette aanval van de gasten. Na de hervatting waren het weer de gasten die door hun beweeg lijk spel de verdediging van de thuis club op de proef stelden. Midvoor Prent scoorde met een prima kopbal het tweede doelpunt, terwijl hij de hattrick verrichtte door ook 't derde voor zijn rekening te nemen. Na deze doelpunten wilde Purmer steijn zich blijkbaar veilig stellen en trok zich in de verdediging terug. Randers speelde nu enthousiaster en dwong de Purmersteijn-verdediging enkele hoekschoppen af. Indien de roodbroeken de gehele wedstrijd met dit élan hadden gespeeld, was zeker een beter resultaat bereikt. Vijf mi nuten vóór het einde kon Stroet de eer voor zijn club redden, waarna het einde kwam. JUBILEUMBEKER A. Jong Holland-Alcmaria 2 22. JUBILEUMKRUIS 1. SSV-Jong Holland 2 53; Vrone 2-Kolping Boys 37. 2. Schoorl 2-Foresters 2 29; KSV- HSV 2 1—4. 3 Duinranders-Bergen 2 51. 4. Vios 2-SVW 2 3—4; Adelbert-Ran- cjers 22 5. SVW 2-Reiger Boys 41; Kolping Boys 2Berdos 2 05. 6. BOL-DTS 3 2—2. 10. LSVV-DTS 2 4—1; Dirkshorn 2- Vesdo 1—1. IC. Hugo Boys.Schoorl 21; Alk maar- Nieuwe Niedorp 23; Koedijk- Foresters 21. Res. IB. Alkmaarse Boys 3-KVV 3 1—1; KFC 5-Zaandijk 3 4—1; QSC 3- GVO 2 2—1, 4H. HSV 5-Randers 3 4—3; Berdos 4- RKAFC 5 13—2. 41. Berdos 5-Meervogels 3 04. 4J. Vios 4-KSV 2 4—1; SVW 3- DREO 3 3—1. JUNIOREN OSV-Zaandijk 1—1; WFC-Purmer- steyn 34 BB VVZ b-USVU 0—5. CC WGW b-SVW 8—4. ADSPIRANTEN KFC-Alcmaria 0-2; OSV-ZW 11—0 Zaandijk-WFC 0—2. C. ZCFC a-ZVV b 2—0; ZFC b-OSV b 0—4; Zaandijk b-WFC b 3—0. G SW-Reiger Boys 11; Koedijk- Foresters 36. R DTS b-AIkmaarse Boys c 10; Fo resters c-Randers b 23. R Reiger Boys b-Alcmaria d 23. FF LSVV-Zeevogels 3—4. Ónder matige belangstelling is het HSV gelukt de derde plaats op de rang lijst te heroveren, door een uitstekende 32-overwinning op Assendelft. Na on geveer een kwartier spelen zette de linksbuiten van Assendelft goed door en passeerde met een onhoudbaar schot keeper Apeldoorn. Beide ploegen wa ren in deze periode aan elkaar gewaagd, hoewel Assendelft technisch uitste kend speelde. Na een half uur spelen kreeg Assendelft vanaf 't middenveld een vrije trap te nemen wegens onge oorloofd spel van HSV-zijde. Op keu rige wijze werd deze overtreding met een doelpunt afgestraft. Vijf minuten voor rust kreeg HSV een penalty te nemen wegens hands. Piet Apeldoorn schoot zo zacht op doel, dat de Assen- delft-keeper corner kon werken. Deze corner leverde niets op. Na de rust was HVS iets sterker, waardoor de wedstrijd het aanzien ten volle waard bleef. Na enig heen en weer getrap kreeg Blü- cher, de midvoor van HSV, die een uitstekende partij gespeeld heeft, een fraaie kans en verkleinde de achter stand, 12. Met nog twintig minuten te spelen kopte Haanraads fraai in uit een corner, doch één der spelers sloeg de bal uit het doel. De toegestane penalty werd door Apeldoorn nu beter benut, 22. Toen Haanraads even later met een fraaie kopbal nr. drie voor HSV scoorde, was het pleit beslecht en had HSV zijn meerderheid na de rust uit stékend uitgedrukt. Het was een goede wedstrijd met een uitstekend leidende scheidsrechter. Voor het eerst in de geschiedenis is Schagen erin geslaagd RKAFC een nederlaag toe te brengen. Deze 5-2 kwam meteen nogal hard aan ook, en pleit zeker niet in het voordeel van de Alkmaarse achterhoede. In tegen stelling tot vroeger gespeelde wed strijden, toen de Schagen-voorhoede zelden succes had tegen de blauw gele verdediging, waren er nu mo menten dat deze totaal werd over rompeld. Schagen had zich reeds een 2-0 voorsprong verschaft, toen de gasten geleidelijk beter ingespeeld raakten. Haebe en De Jong brachten de stand in evenwicht, doch even la ter schoot Schagen weer raak. Met 3-2 ging de rust in. Na de thee is het de bezoekers niet gelukt de stand gelijk te maken. De voorhoede was teveel op zichzelf aangewezen en daar de geelzwarte verdediging geen kansen meer weg gaf bleef het bij twee goals. De thuis club had het niet zo moeilijk en wist van de vele kansen er nog twee te benutten, zodat met 5-2 de kleedka mers konden worden opgezocht. 22. Billie begreep, dat zijn zaak nu verloren was, maar de bedreigde heer, die helemaal niet zo bang uitgevallen was, begreep dat ook! Met een vlugge beweging pakte hij het pistool uit de handen van de verbaasde Rillie, „Ah., een klapperpistooltje zei je, beste jon gen. Hier heb jij je pistooltje weer te rug en ga nu maar gauw spelen hoor! Intussen zal ik even met deze heer af rekenen!" Verbaasd staarde het jonge tje van de een naar de ander. Hij be greep er niet veel, van, maar zodra hij zijn pistooltje weer terug had, maakte je van de een anar de ander. Hij be- hij zich snel uit de voeten. „Zo en nu op de blote vuist", riep de heer woe- dend. „Eens kijken, of je dan ook durft!" En meteen gaf hij Billie zo'n kaakslag, dat deze door zijn knieën zakte. De heer keek vol leedvermaak toe. „Ja, dat tref je niet mannetje. Je hebt hier met een ex-bokser te doen! Tegen een pis tool kan ik niet op, maar op de blote te vuist daag ik nog een ieder uit! Hoe smaakt je dat?" Billie was echter niet in staat om ook maar één woord te uiten. Een regen van slagen daalde op hem neer, terwijl de woedende heer uitriep: „Zo, dat zal je leren om on schuldige burgers voortaan met rust te laten!" (Advertontie, Iiig. Med.) De standen in de districtsbiljart- competitie luiden: A: Alcmaria Victrix 11 3.82 57 Optimisten 2 11 4.04 57 Doorbraak 11 7.30 55 Witte Huis 11 4.55 54 Excelsior 2 11 3.77 50 Excelsior 1 11 5.32 49 Optimisten 1 11 4.09 44 Drie Ruiten 11 4.47 40 Onder Ons 11 3.85 40 Driesprong II 3.30 34 B; Lindenhoek 11 2.94 68 Gekroonde Valk 11 3.18 64 Rust Wat 11 3.22 56 Drie Ruiten 11 2.84 55 Witte Huis 11 2.69 44 Excelsior 1 11 2.37 42 Doorbraak 11 2.45 39 Z.E.K.Z11 2.71 34 Driesprong 11 2.69 30 De Molen 11 2.42 25 Excelsior 2 10 2.06 21 C I: Oude Poorter 12 2.22 78 Optimisten 12 1.89 78 Drie Ruiten 1 11 2.38 66 Drie Ruiten 2 12 1.70 60 De Waag 12 1.86 58 Witte Huis 12 1.73 57 Excelsior 11 1.38 54 Onder Ons 12 2.03 48 Alcmaria Victrix 12 1.58 46 Gekroonde Valk 12 1.70 45 C II: Driesprong 11 'l,70 84 Lindenhoek 11 1.47 70 Alcmaria Victrix 10 1.71 68 Oude Poorter 11 1.55 65 Gekroonde Valk 11 1.04 65 De Molen 11 1.43 58 Witte Huis 11 1.15 58 De Waag 11 1.22 40 Rust Wat 11 0.98 39 D.E.S. 1 II 1.00 35 D.E.S. 2 11 0.65 18 De kolommen betekenen resp. ge speelde partijen, moyenne, match- punten. 35 Mara glimlachte een beetje verdrie tig. Yhula wilde al haar tijd doorbren gen in het nieuwe gedeelte van Cairo met zijn elegante winkels en café's, zijn cosmopolische mensenmassa's en modern uiterlijk; terwijl Mara naar de Esbekieh en de Moskeeën verlangde met hun geheimzinnige sfeer van in triges en Oosterse kleurigheid. De aan blik van een lange gestalte met een gouden agal om de witte kafieh en een wijde blauwgevoerde burnous, die van de forse schouders afhing, deed haar hart tot berstens toe kloppen en haar beven van hoop en zenuwachtigheid. Maar de tijd verstreek en Amid De- zocht hen niet; en indien Yhula al iets van hem hoorde vertelde ze dat niet aan haar vriendin. El Araish leek nu een droom die te fantastisch en mooi was om waar te kunnen zijn, maar Bet was een droom die dag en nacht aan Mara's hart knaagde met een hevig heid die eerder toe- dan afnam. Amid, Amiddag en nacht ver volgde dat visioen haar,. ze zag zijn machtige schouders en heerszuchtige spottende blik steeds voor zich en een razende jaloezie beving haar bij de gedachte dat hij haar misschien al lang had vergeten en het een of andere mooie meisje uit zijn stam had ge kozen om.... om zijn bruid te zijn en er voor zorg te dragen dat de ben Hasrifs zouden blijven heersen in El Araish. Om haar verdriet te verdoven, stort te Mara zich in een stortvloed van vermaak en werd daarvoor beloond door Yhula's onschuldig genoegen en opgewonden plezier. door: MARJORIE VERNON Het Arabische meisje was nog nooit tevoren in Cairo geweest en ze wilde alles zien; daarin vond ze in Mara een voortreffelijke gids en een allergezel ligste reisgenote. De Citadel; de Esbe kieh tuinen; de Nijl en de mooie mos keeën, de Kaor-el-Nil, ze bezochten alles, hoewel Yhula toch het meest van het nieuwe Cairo genoot. De twee mooie meisjes trokken heel wat aan dacht, maar Mara was erg blij dat ze geen van de lieden tegenkwamen die om Jane Frask hadden heengedwarreld. Dat zou ondraaglijk verdriet hebben gedaan en haar het gemis van haar geliefde meesteres weer fel hebben doen voelen; bovendien zou het moei lijk zijn geweest een uitleg van een en ander te geven. Waar ze geweest waren, wat er ge beurd was, hoe Jane 'was gestorven, waar ze begraven was het meisje kon zich de eindeloze vragenreeks voorstellen, waarvan sommigen haar in haar onervarenheid zeker in het nauw zouden hebben gebracht. Maar gelukkig gebeurde er niets van dit alles; ofwel waren de kennissen van juffrouw Frask passanten geweest, of wel ze herkenden de secretaresse niet, zomin als zij hen herkende. Op een avond toen ze een onweer staanbaar verlangen naar de vrede van de woestijn in zich voelde opkomen, stelde Mara voor dat ze zouden gaan dineren in Mena-House en daarna de Pyramiden gaan bezichtigen. Yhula stemde toe, maar daar de woestijn niet dezelfde bekoring voor haar als voor Yhula had, zei ze na het eten dat ze moe was en eigenlijk liever in het hotel wilde achterblijven als Mara er geen bezwaar tegen had de Pyramiden alleen te gaan bezichtigen. Mara was hier zeer mee ingenomen. Ze kon nu naar hartelust gaan zitten dromen op het zilveren zand en zich met gesloten ogen voorstellen dat Amid naast haar zat, Amid, haar geliefde en beminde, zoals hij die nacht was ge weest toen hij de woestijn was inge reden om haar te zoeken. Ze kon t.u haar masker van opgeschroefde vrolijk heid laten vallen en toegeven aan het grote verdriet en verlangen, dat haar hart verteerde. Ismoul ging met haar mee toen ze tegen zonsondergang van het hotel vertrok, en toen ze de Pyra mid»;! hadden bereikt hielp hij Mara afstijgen en trok zich toen op een eer biedige afstand terug. Een poosje wandelde Mara over het zachte zand, en dacht aan die nacht waarin Amid haar had gevonden en haar in een hartstochtelijke omhelzing in zijn sterke armen had gehouden. Tenslotte liet ze zich in het warme zand neervallen en genoot van de schoonheid van de woestijnnacht, die haar toch pijn deed omdat ze die niet kon delen met hem die ze liefhad. Maar een dergelijk geluk zou ze nim mer meer smaken. Wat haar bleef was een herinnering een herinnering aan een plek, het Paradijs gelijk en aan een man, die heerszuchtig en hardvochtig was, maar toch een volmaakt minnaar en prima levenskameraad zou zijn geweest. Nou! Ze had haar deel aan romantiek en avontuur, aan opwinding en span ning gehad; en nu moest ze terug naar Engeland, naar een saaie zit-slaapka- mer en verder op haar herinneringen teren. Mara sprong overeind en bracht haar hand naar haar keel, daar ze het ge voel kreeg te zullen stikken. Ze kon niet meer terug naar dat saaie bestaan onder die grijze luchten, naar die een zaamheid van de Londense pensionka mer, naar een eentonig baantje dat haar voor acht of negen uren per dag gevangen zou houden! Ze kon het niet meer aanZe kon het heus niet meer aan Het meisje liep heen en weer te ijs beren en beet op haar lippen, zich af vragend wat ze zou kunnen doen. Zou het mogelijk zijn om hier ergens een baan te vinden? Ze had geen idee van de arbeidsmarkt hier; en ze wist ook niet hoe ze het moest aanleggen om werk te vinden, gesteld dat er mogelijk heden waren. Maar ze moest toch iets kunnen doen.... het deed er niet toe wat, als het haar maar in staat stelde om op de meest bescheiden wijze te leven in dit heerlijke land met zijn blauwe luchten, zonneschijn, goudgeel zand en stralende schilderachtigheid. Mara bloosde. Ze probeerde zich zelf voor de gek te houden, ze deed alsof ze het naar vond Egypte te moeten ver laten omdat ze hield van het geheim zinnige Oosten en de grote kleurenrijk dom hier; maar waar het om ging was dat ze het niet kon verdragen duizen den mijlen van Amid verwijderd te zijn, het was Amid's krachtige per soonlijkheid die haar vasthield in het land der Farao's. Al zouden ze dan niet samen kunnen leven, ze zouden dan toch in het zelfde land verblijven. Nu ze dit besluit had genomen, voel de Mara zich rustiger. De toekomst, hoe eenzaam ook, scheen niet meer zo don ker en troosteloos. Om te beginnen was ze hartstochtelijk veel van Egypte gaan houden en bovendien zolang ze hier bleef had ze altijd de opwindende kans dat Amid zijn geheimzinnige stad zou verlaten en naar Cairo zou komen misschien vor zaken, om een paar meharis of kameelharen kleden te verkopen en dan zou ze hem weer zien. (Wordt vervolgd). De oud-Alcmariaan Willy Schmidt (Eindhoven) is als linksbuiten opge steld in het Zwaluwen elftal, dat Woensdag a.s. om 6 uur n.m. in het Olympisch Stadion de returnwedstrijd zal spelen tegen de Belgische Rode Duivels. In het Zwaluwenploeg komen voorts uit: Landman (Sparta) d.; Babers (PSV) en Claus (Helmondia) a.; Hen driks (Vitesse) linksmidden; Fanger (DWS) spil; rechtsmidden wordt als nog aangewezen. Voor van rechts naar links: Van der Bogert (DOS), Lugthart (Be Quick Gr.), van! der Gijp (Emma) Mommen (Willem II) en zoals vermeld Willy Schmidt.- EXAMEN De heer A. Overveem, alhier, is aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen geslaagd voor het candidaats- examen Nederlandse landbouw. WOENSDAG 16 APRIL HILVERSUM 1. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo- foonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Wa terstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Jaarver gadering van de Chr. Historische Unie. 12.10 Cello en piano. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen, 12.33 Salonorkest. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Mando line-ensemble. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Jubileumbondsdag van de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie. 14.45 Gramofoonmuziek. 15.00 Voor de meis jes. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Kamer muziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgel spel. 17.45 Bezoek Koninklijk paar aan Amerika. 18.00 Nieuws. 18.15 Gramofoon muziek. 18.30 Vocaal dubbelkwartet. 19.00 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Kamerorkest. 21.00 „Het protestantse ziekenhuiswezen in Neder land", causerie. 21.20 Koninklijke Militaire Kapel. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.30 Internationaal evangelisch commentaar. 22.40 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Gramofoonmuziek. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.33 Gramofoonmuz. 8 00 Nieuws, en weerberichten, 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoon muziek. VPRO: 10.00 Causerie over de tekst van het oratorium „Jan van Rie- beeck". 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gramofoonmu ziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gramo foonmuziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Orgel spel. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lich te muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Deen3e muziek. 13.45 Gramofoon muziek. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Pianokwintet. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Planorecital. 15.80 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Idem. 17.30 Gramo foonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzending: „Wat wil Je weten", door K. H. Smit. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA- Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Gramo foonmuziek. 19.00 „De eeuw van de ge wone man.klankbeeld. 19.20 Piano spel. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Accordeonorkest en solist. 20.50 Aetherforum. 21.30 Concertgebouworkest. 22.25 Bezoek Koninklijk paar aan Ameri ka. 22.40 Tenor en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Nationale schaakkampioenschappen. 23.3024.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6