Stad en Omgeving de Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Gertje Hollenberg (5 jaar) trok weer eens de wijde wereld in AGENDA Inwonings-perikelen oorzaak van rechtszaak Een belangwekkende Zuidafrikaanse filmavond Naar de „Ijsbeer" en het Kleine Ganzenveld VROOM a DREESMIA1VN De avontuurlijke reis van Kon-Tiki over de Oceaan 's Avonds om 9 uur liep hij over hei Damrak Neg en uur vol angstige spanning Buitenman in Alkmaars café beroofd van f 40,- Rolde Amsterdammer geid van caféhouder? Drie droeve drinkers DAW won met geringe cijfers van Neptunis „Oost en West" had veel bezoek Een siudieiocht door de Schoorlse duinen Alkmaarse Schaakclub V.V.V. Lezing voor het Instituut Gertje Hollenberg uit de Eerste Kabelstraat no. 17 is een knaap, die zijn ouders al menig angstig uurtje heeft bezorgd. Hij is nog slechts vijf jaar, maar heeft een ontembare lust in zwerven en zjjn ontdekkingstochten hebben hem reeds naar alle uithoeken van de stad gevoerd, vanwaar hij aan de hand van een politie-agent of een goede buur iedere keer weer veilig en wel naar vader, moeder, broertje en zusje terugkeerde. Gisteravond echter bleef al het zoeken naar de weer eens verdwenen Gertje zonder resultaat. Hij was om kwart voov drie voor het laatst gezien en sindsdien voor iedereen onvindbaar. Het werd zes uur, zeven uur, tien uur, nog steeds was Gertje zoek. Ook de ge alarmeerde politieposten in Bergen, Heiloo en nadere plaatsen in de om geving konden geen nieuws over een ■vijf-jarig jongetje verschaffen en al die lange uren door zaten de ouders van de kleine zwerver in radeloze angst over het lot van hun oudste. Hij was 's mid dags gezien voor de groentezaak van De Jong op de Laat, waar hij in stomme bewondering naar een reclameplaat met apen stond te kijken. Dat was het laat ste levensteken. Iedereen zocht mee. Politie-agenten speurden in alle laan tjes van De Hout; de omgeving van de nieuwe Friese brug, die op Gertje een magische aantrekkingskracht uitoefent, werd uitgekamd, maar alles tevergeefs. De spanning brak Tot om vijf minuten voor twaalf de spanning werd gebroken. Dit Amster dam kreeg de Alkmaarse politie be richt, dat een vijfjarig knaapje 's avonds om 9 uur op het Damrak was Tweeverdachien aangehouden Eerst thans blijkt, dat Zaterdagavond laat in een café ter plaatse een 67-jarige man nit Heerhugowaard beroofd is van een portemonnaie, inhoudende f 40. Reeds dezelfde nacht konden twee Alk- maai'ders worden aangehouden, een 40- jarige bctonvlechter en een 44-jarige koopman, die, verdacht van diefstal en heling, in verzekerde bewaring zijn gesteld. Onder beschuldiging van beroving heeft gisteren in hoger beroep voor het Amsterdamse Hof terechtgestaan de 39- jarige marktkoopman H. W. IJ. uit Am sterdam. Hij zou tijdens een vrolijk avondje een portefeuille met een aan zienlijk bedrag hebben gerold van de 61-jarige caféhouder M. D. uit Heiloo, die op 29 No/, een bedrag van f 3000 had geleend van de Amstelbrouwerij en daarvan in een café aan de Wcesper- zijde in een uitgelaten bui rondjes had uitgedeeld. Verdachte had de man in het café ontmoet en met een paar anderen op kosten van de Heilooër de jenever laten klokken. Terwijl het geestrijke vocht de Heilooër caféhouder steeds guller maakte had het op de marktkoopman een juist tegenovergestelde werking. Volgens verklaringen van een getuige- opperman had verdachte de portefeuille bij zich gestoken tijdens een rit per taxi. Bezwarend voor beklaagde was, dat de justitie bij fouillering de volgende dag een bankbiljet van f 100 op hem had aangetroffen, waarvan het serienummer volgde op een bankbiljet, afkomstig uit de portefeuille van gedupeerde. Het Hof hield de zaak aan wegens ziekte van een andere getuige. aangetroffen. Hij was meegenomen naar het bureau Warmoesstraat, maar toen er geen bericht van vermissing van een kind kwam, had de Amster damse politie hem een goed onderdak verschaft in een kindertehuis. Gertjes vader is vandaag naar de hoofdstad gereisd om zijn ondernemend zoontje op te halen. Hoe de knaap helemaal in Amsterdam terecht is gekomen, is voorlopig nog een raadsel. Misschien DINSDAG Victoria Theater, 8 u.: Crisis (18 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De zoon van de kalief (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De rivier (alle leeft.); Harmonie Theater, 8 uur: Sensatie in San Remo (alle leeftijden). Harmonie, 8.15 uur: Genootschap Ne derlandEngeland, „Painting in Eng land today". Gulden Vlies, 8 uur: Friese vereni ging „Friso". Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. Ringersfabriek, 8 uur: Feestavond Oud-Alkmaar. Gulden Vlies, 8 uur: Cebuto-Naco feestavond. Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 3.08 15.29 Donderdag 3.49 16.09 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 3.13 15.34 9.13 21.34 zal Gertje straks het geheim onthullen. Donderdag 3.54 16.14 9.54 22.14 Mevrouw Van de M. te Bergen had het niet „genomen", dat Lconardus van B. haar had toegevoegd „vuile stink- dinges ik zal je je poten breken". Na tuurlijk klinkt dat niet zo vriendelijk en het was dus niet verwonderlijk dat de officier van Justitie Leonardus we gens belediging had gedagvaard. Gisteren werd deze zaak behandeld. Het bleek, dat de achtergrond een in- woningskwestie was. „God zij gedankt en de hemel geprezen, dat ik deze week een andere woning krijg", wist Leonar dus te vertellen. „Al zou ik alleen voor de huur moeten werken, als ik in he melsnaam maar van deze dame (op het laatste woord werd een verdachte klemtoon gelegd) word verlost". Nu wist getuige ook wel iets te ver tellen. „Deze man heeft mij al eens be wusteloos geslagen en ik verkeer da gelijks in levensgevaar", zei de dame, die bij hoog en laag beweerde, dat verdachte lelijke dingen had gezegd, hetgeen echter door Leonardus werd tegengesproken. Een tweede getuige, oen jong meisje, dat haar wederwaar digheden zonder de eed af te leggen mocht vertellen, kwam terug op haar verklaring, die zij aan de politie had afgelegd. In het proces-verbaal stond namelijk, dat dit meisje die lelijke woorden ook had gehoord. Tegen de politierechter verklaarde zij echter het tegendeel. De officier kon daarom niets anders doen dan vrijspraak eisen, maar voegde daaraan toe, dat hij in overwe ging zou nemen het meisje wegens meineed te vervolgen. Ook de politie rechter was van mening, dat hier niets anders dan vrijspraak kon volgen, Het is tegenwoordig gebruikelijk, dat op de zitting van de politierechter enkele lieden terecht staan die dronken op een rijwiel werden aangetroffen. Ditmaal waren het Petrus J. uit Alk maar, Johannes Z. uit Heiloo en Jo seph van der P. uit Egmond aan Zee, die hun capaciteiten met betrekking tot het innemen van jenever hadden overschat. Zij werden alle drie ver oordeeld tot een boete van f 100. subs. 30 dagen. „Als mijn man kans had gekregen om R. te slaan zou hij het zeker heb ben gedaan" vertelde de echtgenote van Franciscus V. uit Egmond aan Zee, die zich terzake mishandeling moest verantwoorden. Zij voegde er echter aan toe, dat haar man die kans niet had gekregen. Twee andere getui gen beweerden echter het tegendeel zodat de politierechter V. tot een boe te van f 10,subs. 5 dagen veroor deelde. Klaas W. en Klaas V. uit Koedijk, hadden in het Geestmerambacbt een telefoonkabel, welke door de Duitsers was aangebracht, ontdekt. Veertien da gen lang waren zij bezig geweest die kabel uit de grond te halen. Zij had den niet begrepen dat die kabel aan de staat der Nederlanden toebehoorde en hadden in hun onschuld het lood van die kabel door Arie W. aan een opkoper laten verkopen. De politie rechter hoorde de verontschuldigingen van verdachten rustig aan, maar merk- vanaf Amsterdam, te aan het slot van de tirades op, dat het niettemin diefstal was geweest. De twee Klazen werden tot een boete van f 30.subs, veroordeeld terwijl Arie W„ die het lood had verkocht, een tientje zal moeten betalen. De Alkmaarse polo-ploeg heeft een magere 21 overwinning behaald op Neptunus, een zege, die meermalen aan een zijden draadje heeft gehangen, om dat Neptunus met alle felheid van zich afbeet. De gastheren wisten zelfs het eerste punt te scoren door de tactisch spelende Kliffen, die een afgemeten center, ontstaan door een verkeerd plaatsen van de Jong, feilloos benutte. De pogingen van Boxem om wat meer vaart te brengen in de DAW-voorhoede had weinig succes, maar toch slaagde Van der Horst er in vóór rust de stand gelijk te maken. Ook in de tweede helft bereikte DAW niet de graad van zijn kunnen. Bij een vrije worp spurtte Bcp xem snel naar voren, zodat hij de bal van Van der Horst kon opvangen. Met een fraai schot gaf hij zijn ploeg de leiding. De DAW-adspiranten verloren met 31 van de kampioenen Nereus a. Inschrijving in het bevolkingsregister Ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is, duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust te genieten. In geval van onzekerheid omtrent, het vorengenoemde gelden bijzondere voor schriften. Aangifte van vertrek uit of van ver huizing binnen de gemeente moet mon deling of schriftelijk geschieden ter ge meentesecretarie, afd. bevolking, op de dag van of uiterlijk vijf dagen na net vertrek (bij het verlaten van Neder land, ten hoogste vijf dagen tevoren) óf na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente of van het land en de plaats waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig mot opgave van de naam van het hoofd van het gezin). Postduivenbericht Zondag hield de postduivenvereniging ..De snelle vleugels" een concours vlucht GESLAAGD Aan de Vakschool voor Zuivelberei ding te Hoorn zijn geslaagd voor het eindexamen Cursus kaasmaken: K. v. Hemstede. Castricum; T. J. Ligthart, Midden-Beemster; C. M. Pepping, Hei loo: J. v. Scbeyen, Nieuwe Niedorp. Cursus bol erm aken, C. v. Herwer den, Nieuwe Niedorp. Cursus fabriekscontroleur: J. v. Baar, Ursem; H. Barneveld, Oterleek; C. Bruynes, Beemster; Th. Hoekstra, Alk maar. De vogels werden om 11.35 uur gelost. De snelheid per minuut was als volgt: le De Waard 1055.4 m.; 2e Bielsma 1032.5; 3e Stafiki 1029.6; 4e Vink 1025.3; 5e Bijlsma 1001.9; 6e Schemasal 1000.5; 7e Landzaat 028.9; 8e Schipper 922.2; 9e Tesselaar 857.8. De snelheid van de eerste vijf vogels per minuut was: le Bijlsma 1097 m.; 2e Stafiki 1089.8; 3e Schipper 108,3. 4e Bielsma 1080.5; 5e De Waard 1071.2. LAAGSTE INSCHRIJVING Voor liet onderhoud van de Water staatswerken in beheer bij de gemeente Wieringen heeft P. Daalders Aanne mersbedrijf te Alkmaar als laagste in geschreven met een bedrag van f 49779. De hoogste inschrijving bedroeg f 64780. De begroting was f 55895,90. rjE Koninklijke Vereniging „Oost en West" heeft gisteravond voor een zeer talrijk publiek in de grote zaal Van het Wapen van Heemskerk een boeiende Zuidafrikaanse filmavond ge geven, waarbij de Unie van Zuid-Afri- ka in een stralenbundel van verhelde rende schijnwerpers weid gevangen. De heer H. Bloem, administrateur van de Nederlands-Zuidafrikaanse Ver eniging, hield een causerie, waarbij hij verschillende aspecten van deze jonge moderne staat besprak: de schoonheid van het land, de geschiedenis en de groei, het rassenvraagstuk en het pio nierswerk van Jan van Riebeeck. De heer Bloem was van oordeel, dat Ne derlandse emigranten (alleen bekwa me vaklieden!) zich in Zuid-Afrika on getwijfeld zullen thuisvoeien, daar het land vol oude Nederlandse tradities is en de Nederlandse taal zich er algemeen heeft gehandhaafd. Niettemin is de kennis van het Engels voor de emi grant van het grootste belang. Hierop werd een drietal belangwek kende films vertoond. „The Pondo-boy" verhaalde met veel begrip de geschie denis van een negerjongen, die in de goudmijnen gaat werken om de koeien bij elkaar te verdienen, waarvoor hij zijn bruid kan „kopen". „Animal Kingdom" gaf in technicolor schitterende opnamen van de in het wild levende dieren in het Kruger- park. Tot slot werd het filmpje „Drie honderd jaar Zuid-Afrika" vertoond, .dat op min of meer symbolische wijze de historie van het land vertelde (waarbij echter de Boerenoorlog werd „vergeten"). Slachtveemarkt van Maandag Het kwantum koeien, waarvoor ta melijk veel animo bestond, was vol doende. De hoge prijzen waren echter oorzaak, dat de handel minder vlot verliep. B;j een notering van f 1.80 per kg. geslacht, in benen voor worstkalveren en f 1.90 per kg., eveneens geslacht en in been voor de zware kalveren, is de handel in deze dieren vlug geweest. .Er was een ruime aanvoer van var kens. De vraag naar zware /varkens neemt beduidend af die naar vlees varkens stijgt. De handel was bij de aanvang der markt stug met aflopende prijzen; later ging het beter en trad weer een kleine prijsstijging op. Alle dieren zijn verkocht. De afdeling Alkmaar van de Kon. Ned. Nat. Hist. Vereniging heeft Zon dag, begunstigd door het fraaie voor jaarsweer, een bezoek gebracht aan de ongerepte natuur in de Schoorlse dui nen. Het trammetje bracht het gezel schap door het vriendelijke Noord hollandse landschap naar Bergen aan Zee, waar de excursie begon met een strandwandeling na ar het Noorden. De vloed kwam juist op en er was veel aanspoelsel: allerlei schelpen, kalle- skeletten van zeeëgels, krabben, wulk eieren (ten onrechte spons genoemd) en een aantal soorten bruinwieren. Hier en daar maakten glasheldere strandvlooien, kleine kreeftjes, ver want met de garnaal, geweldige spron gen. Een der deelnemers had het ge luk een mooie zeeduizendpoot levend en wel te vangen. Alweer een mislei dende naam, want het is een worm. Dit dier heeft rood bloed en bezit een dub bele rij kieuwaanhangsels. Prachtig waren de scholeksters of bonte Pieten met hun zwart-witte teke ning en fel-rode snavels en poten, en de vlug trippelende bontbek-pluvier- tjes. Grote troepen zwarte zeeëenden trokken vlak boven het water naar het Noorden. Bij de overhellende bunkers stonden enkele groepen grote sterns en zilvermeeuwen met de kop in de wind. En zo naderde men Schoorl aan Zee, waar het tweede deel van de tocht be gon. Duinviooltjes en voorjaarsvroegeling stonden al prachtig in bloei en de vil- tige bladrozetten van de toorts ver toonden zich langs de hellingen. Met de loupe kon men zien, dat de viltlaag uit zogenaamde sterharen bestaat, een middel, om de verdamping tegen te diepte een aardig meertje met water planten. Maar mooier nog was het Kleine Ganzenveld. Dat er in het voor jaar veel sneeuw en regen is gevallen, was duidelijk merkbaar aan het vele water, omzoomd door prachtig stru weel, met als bijzondere attractie de heerlijk geurende gagel en hier en daar guirlandes van groenwier. Twee doodaarsjes of kleine futen doken, dat het een lust was en lieten af en toe hun di-di-di horen. Wulpen, Grutto's, Zo- mertalingen,, StormmeeUwen, Kap- meeuwen en Bergeenden vlogen af en aan. Slechts node verliet men dit heerlijke plekje natuurschoon. De excursie van de K.N.N.V. stond onder leiding van de heren G. D Swanenburg-de Veye en W. F. Dorgelo, respectievelijk voorzitter en secretaris van de afd. Alkmaar. VW III SPEELT VOOR PROMOTIE Gisteravond heeft het derde tiental van VVV zijn eerste wedstrijd gespeeld vo-w promotie naar de 2e klasse NHSB. Voor de vijf tientallen die hiervoor in aanmerking komen zijn vier plaatsen beschikbaar. VVV III begon niet for tuinlijk. Het verloor van VAS' vijfde tiental met 64. Maar de kansen zijn hiermee nog niet verkeken. De gede tailleerde uitslag van de eerste thuis wedstrijd was: VW 3—VAS 5 4—6. 1. J. Maats—H. v. Duivenbode 0—1, 2. H. Dagelet—I. IJsenboot 1—0; 3. A. v. d. Tak—Z. Wes- sels 1—0; 4. F. J. Hol—H. v. Dalen Va5. C. Rus'A. Arink 10; 6. J. SchuurmanF. Aan 0—1; 7 G. Groene- woud—J. Vijvers 0—1; 8. L. Nijman— H. Stouthart Vz9. P. Groenenberg I I Het wordt morgen een kindermodefestijn, vrolijk en fleu> rig als het'voorjaar zelf. Dan zullen in onze gezellige lunchroom kleine manne quins van 4 tot 10 jaar meisjeskleding tonen precies zoals de grote mannequins dit voor de grote dames deden. En om dit kindermodefeest te vervolmaken bieden wij vele attracties, o.o.i een daverend kinder ijs-complet, in onze lunchroom, 45 ct., incl. een grote luchtballon. if een grote speelgoed beer die echt kan lopen, if een leuke demonstratie van boet seermateriaal. AANVANG HALF DRIE Alleen toegang voor meli/ei onder gelelde van volwassenen. ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) gaan. De wandeling ging naar de IJs- J. Lubke 01, 10. F. BoschE. Loch- beer, een prachtig stuifduin, met in de tenberg 01. f 43. De uitdagende vraag, die de man-met-de-neus aan de kastelein van „De Goede Vangst" had gesteld deed de herbergier verbleken en hij raakte er zo door in de war, dat hij een grote kan bier uit zijn bevende banden liet vallen. „Als u wenst, dat ik de juffer buiten de deur zet, dan zegt u 't maar, ome Dirk," stamelde hij op onderdanige toon. Er viel een doodse stilte in de gelagkamer Iedereen wachtte af wat er nü ging ge beuren. Ome Dirk scheen even na te denken, terwijl hij een sombere blik wierp op de oude juffer, die naast hem zat. Toen zei hij langzaam: „Als er wat buiten de deur te zetten valt, zal ik dat zélf wel doen." Daarna kneep hij één doog dicht en vroeg Jimmy op een dreigende toon: „Zo opoe wat kom i ij hier eigenlijk doen? Wie heeft jou hier naar toe gestuurd? Zou ik dót 's effe moge weten?" Jimmy voelde zich allesbehalve op z'n gemak toen hem deze vragen werden gesteld. Hij was er niet op voorbereid, dat de man .uit dit vaatje zou gaan tappen„Ikke ikkestotterde hij, „vroeg u me wat,.zeeman? Zou u wat harder willen praten, want ik ben 'n beetje doof, ziet u." Vele voorbereidingen zijn aan de avontuurlijke reis met het vlot de „Kon Tiki" voorafgegaan en de heer G. Bloter, die gisteravond voor het In stituut voor Arbeidersontwikkeling over deze tocht wilde spreken, moet iets van de spanning, waarin de Noorse ethnoloog Thor Heyerdahl leefde, heb ben gevoeld toen hij in de bovenzaal van café Tom tot de ontdekking kwam, dat er het een en ander aan zijn pro- jactie-apparaat ontbrak en dat boven dien het filmpje, waar het deze avond om ging, nog ergens in Utrecht lag. Maar de spreker kon ten slotte van wal steken, zoals ook op 29 April 1947 Thor Heyerdahl met vijf andere waag halzen op het primitieve vlot te Callao (Peru) zee koos om zijn stelling te be wijzen, dat de bevolking van de Poly nesische eilanden oorspronkelijk af komstig moet zijn geweest van Zuid- Amerika. Heyerdahl had n.l. op vroe gere reizen over de eilanden van de Stille Zuidzee cultuurinvloeden ontdekt, die volgens hem in nauwe betrekking stonden tot de cultuur van de prae Inca's. Hij meende in verschillende beeldhouwwerken da figuur van de zonnegod Kon-Tiki te herkennen, de god, die ook door de prae-Inca's in Zuid-Amerika werd vereerd. Wat de Noor nu wilde bewijzen was, dat dit, door barbaren -'erdreven volk, op vlot ten de wijk nam naar zee en door de Passaatwinden werd voortgedreven naar de 4000 mijlen ten Westen van de Streekvergadering Zakbijbel- bond In gebouw „iVaakt en Bidt" te Alk maar zal Zaterdagmiddag de Zakbij- belbond een streekvergadering houden voor leden, correspondenten en belang stellenden uit Noord-Holland. Leider is ds. D. F. Boeke uit Haarlem. Sprekers zijn o.a. de heren ds. C. von Meyen- feldt, Geref. predikant, en Br. Dam- muller, voorganger van de Chr. Ge- meenschapsbond. Mejuffrouw G. van Woerden, secretaresse van de Buiten landse Zakbijbelbond, zal een causerie houden over: „De Bijbel in de gevan genis". Des avonds houdt genoemde bond in hetzelfde gebouw een openbare samen komst, waarin ds. N. den Oudsten, Ned, Herv. predikant zal spreken. Verder zullen dan nog het woord voeren kapi- teine Doetjes van het Leger des Heils en ds. C. van Wier, Bapt. predikant, over: „Blijmoedig getuigen". Er zal ge legenheid voor vragenstellen zjjn. Peruaanse kust liggende eilandengroe pen. Hij heeft dit bewijs geleverd. Drie maanden lang zat het groepje mannen op hun van licht balsahout vervaar digde vlot, overgeleverd aan de ele menten, die hen voortstuwden over de onmetelijke Oceaan. Van deze avon turen vertelde de heer Bloter gister avond en hij illustreerde zijn verhaal met een serie hoogst interessante op namen van de reis der Kon-Tiki. De avond vormde tevens het besluit van het winterseizoen van het IVAO. Razende hond verwondde meisje op tennisbaan Een Duitse herder heeft op de tennis baan in het Sportpark ontsteltenis ver wekt door -tijdens een stoeipartijtje zich opeens vast te bijten in de arm van mej. A. Langedijk. Het plotseling in woede ontstoken dier ging als een ra zende te keer en was met vijf man niet los te krijgen. Toen zijn slachtoffer met haar vrije arm het gezicht wilde be schermen beet de hond haar opnieuw Met diepe vleeswonden aan beide armen is mej. Langedijk, nadat haar de eerste hulp was verleend, naar het Centraal Ziekenhuis gebracht voor verdere be handeling. Aanhangwagen op motorkap van auto De natte weg was gistermiddag oor zaak, dat een personenwagen, komende uit de Emmastraat, niet tijdig kon stoppen voor een over de Nieuwlander- singel naderende personenauto met aanhangwagen. De- over het gladde wegdek voorglijdende auto kwam in botsing met de aanhangwagen, wat tot gevolg had, dat de laatste werd opge tild en boven op de motorkap van de auto terecht kwam. De schade aan bei de wagens was aanzienlijk. Burgerlijke stand Geboren Marcus M. M., z. van H. J A. Terlingen en A. R. E. M. Koning. - Margaretha J., d. van P. Spierdijk en C* A. Gerver. Sonja M., d. van C. van Kampen en S. Zwart. Hubertus, z. van H. Bibo en P. Zomerdijk. Getrouwd Gerard van Weert en Ottillie Kriz. ALKMAAR, 21 April. Witlof: I 24- 33 en II 12—22; bloemkool: I 36-52 en II 28—25; rode kool 9,50—16; savoye K-ool 6—10.50; spinazie 8—14; sla: I 9-50 —16 en II 59; andijvie 3741; radijs 14—22,50; rabarber 12—23; waspeen 56— 60; uien: I 26^39 en II 10—25; prei 12- 16; soepgroenten 2—4,50; peterselie 2—4.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2