Stad en Omgeving r Naco-chauffeurs hielden een wed strijd in veilig rijden AGENDA Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Bio-Vacantieoord van groot belang voor sociale kinderhygiëne WAT DE THEATERS BRENGEN Voorzichtigheid, kennis en feeling" voorname factoren Directie reikte onderscheidingen uit „DAT IS NOG VAN VOOR DE OORLOG" „Vormingsklas" aan de landbouwhuishoudschool Laat de „kijkers" nu ook meelopen Dr P. Muntendam sprak op receptie bij het 25-jarig bestaan HARMONIE THEATER: De dokter en het meisje VICTORIA THEATER: Robin Hood junior CINEMA AMERICAIN: Geen medailles voor spionnen REX THEATER: Gun-Crazy (Revolver-passie) De journaals Gouden echtpaar aan het Overdiepad Gevonden voorwerpen Ligthart werd van de leiding verdrongen De Bergen Maskerspelers „Levensavond" met LAATSTE NIEUWS Zware brand in Papier fabriek te Nijmegen ZATERDAG 26 APRIL 1952 Als iemand zelf een auto bezit en daar twee jaar mee rijdt zonder een verkeersongeluk te maken, is dat een mooie ,doch geen opvallende prestatie. Als hü zich echter iedere dag opnieuw met een grote autobus in het verkeer moet wagen en dan in twee jaar geen schade verooizaakt en geen bekeuring krijgt, is dat zeker een complimentje waard. Zo denkt ook de directie van de NACO er over. In 1950 organiseerde zij voor haar chauffeurs een wedstrijd in veilig rijden, waarvoor zich 131 chauffeurs opgaven. Van dit aantal hebben 39 het gepresteerd tot nu toe hun wagen door het verkeer te loodsen zonder enige schade te veroorzaken of een bekeuring te krijgen. Als beloning hiervoor werd hun Vrijdagavond door de heer J. Kistemaker in café Tom te Alkmaar een diploma en een bionzen draagmedaille uitgereikt. In zijn toespraak tot de chauffeurs zeide de heer Kistemaker. dat de fac tor „geluk" in een wedstrijd als deze zeker 'n woordje meespreekt. In hoofd zaak echter komt het aan op voor zichtigheid. kennis en feeling. Het is namelijk gebleken dat van degenen, die het eerste jaar geen schade opliepen ei 52 pet. ook het tweede jaar zonder strafpunten bleef. Van degenen echter die niet vrijwillig meededen, was het percentage geslaagden 't eerste jaar be duidend lager, n.l. 26,2 pet. Dit, aidus de heer Kistemaker, zijn cijfers die spreken. Spreker bracht de onderschei den chauffeurs hartelijk dank en wenste hen veel succes in het verdere verloop van de wedstrijd. advertentie doorgaans klinkt een derge lijke opmerking wel aantrekke lijk, maar zodra Uw beste vrien den gaan zeggen dat Uw behang nog van „voor de oorlog" is wordt de zaak anders. Geef ze daar geen kans voor het is tegenwoordig zon een voudige kwestie om 'n uitstekend fleurig behang te kiezen uit de rijkgesorteerde G-B-coliectie, dat er inderdaad geen excuses moge lijk zijn als U nog papier van „voor de oorlog" op de wand heeft. Verfris bijtijds de wanden van Uw woning met G-B-behangsels elke goede schilder/behanger heeft ze. (Advertentie, lng. Med.) Aan do Landbouwhuishoudschool is over het algemeen een groot tekort agn bevoegde leerkrachten. Dit kan voor een deel verholpen worden door méér meisjes op te leiden tot lerares Om hierin tegemoet te komen zal eind Augustus aan de Landbouwhuishoud school te Alkmaar een Vormingsklas aanvangen. Dit is een één-jarige vóór opleiding voor lerares, waaraan clle meisjes kunnen deelnemen, welke in het bezit zijn van een diploma Mulo, 3-5 j. HBS of daarmee gelijkstaand, event, akte 1. o. In dit Vormingsjaar wordt les gege ven in koken, warenkennis, voedings leer, huishoudkunde en wastoehandelis, aanverwante theorievakken, gezond heidsleer, kniopen en naaien, verstil len, plantkunde, natuur- en scheikun de, practische tuinbouw enz. Behalve als vóóropleiding voor lerares NXIX (d.i. lerares bij het Landbouvhuishoudonderwijsl kan de ze opleiding ook dienen voor andere N.-akten (lerares bij het Nijverheids onderwijs! en verder als voorbereiding voor huishoudkundige in een inrichfing verpleegster, kinderverzorgster en der gelijke specifiek vrouwelijke beroepen. Waar 't tegenwoordig niet altijd even .gemakkelijk is voor een meisje met diploma Mulo of HBS een goede be trekking te vinden, ligt in de richting van het Landbouwhuishoudonderwijs nog een groot arbeidsveld voor haar open. Elk meisje, dat kan leren voor en deze opleiding voelt, zal van overheids wege worden geholpen. De directrice kan daarover alle ge wenste mededelingen verstrekken. STUCADOORS ZAGEN WERK UIT VROEGER EEUWEN We hebben gisteravond een half uur lang niets anders gezien dan plafonds, vervaardigd door uiterst bekwame stu- cadoors van vroegere eeuwen en thans. In het filmpje De stucadoor en zijn werk", dat in de aula van het gym nasium werd vertoond voor de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Stuca- doorspatroonsbond, werden de verschil lende stijlen getoond, die zich in de loop der tijden hebben gemanifesteerd. Het was voor de aanwezige vakmensen een interessante avond. VERKEERSONGEVAL IN HET FNIDSEN Gistermorgen gebeurde in het Fnidsen een verkeersongeval, dat ontstond door dat geen voorrang werd verleend. Een in deze straatzelden voorkomend ongeluk! Uit een uitrit naast perceel 9 kwam een zwaar beladen handwagen, welke werd voortgeduwd door drie mannen. Deze ver zuimde voorrang te verlenen aan een door het Fnidsen rijdende vrachtauto, die bij ne hierdoor volgende botsing werd be schadigd. Er is proces-verbaal opgemaakt. Hierna werd het woord gevoerd door de heer J. Haverlag, inspecteur van politie te Alkmaar en vertegenwoordi ger van het Verbond voor Veilig Ver keer. Spreker gaf de chauffeurs in zijn toespraak enkele tips, welke hen bij de uitoefening van hun beroep ten goede kunnen konten. In het bijzonder wijd de de heer Haverlag aandacht aan de verkeerstechniek. Namens de landelijke Bedrijfsunie voor Vervoer werd ten slotte nog gesproken door de heer De Vries. De namen De volgende chauffeurs mochten uit handen van de directeur, de heer Kis temaker, het diploma en de draagme daille in ontvangst nemen: Uit het rayon Alkmaar: de heren p. N. de Blecourt, C. van der Burg. Th. van Gent, N. J. Kliebroek, J. Koole, C. M. Konijnendijk, W. M. Koper, J. Koppen, H. Middeldorp, P. van Pel, P. Pipping, H. Horio, J. Renooy, M. de Vet, D. van Wijk en W. Zwart. Uit het rayon Hoorn: N. Appel, G Hoekstra, J. M. Leeuw, D. Poppes, F. Rijkes, J. van Tooren, D. Waterdrinker. Uit het rayon Schagen: P. Molenaar. F. C. Nauts, A. Slikker, P. Tuinman, J. Visser en D. C. Wit. Uit het rayon Purmerend: P. J. Kooy- man, P. Krijgsman, K. van Lingen, J. v. d Oord, P. Schaap, A. H. Visser, J. C. van Zijl, B. A. ten Hagen en P. Het- jes De Siille Tochf In tegenstelling tot andere jaren heeft het Alkmaarse Oranje-Comité de organisatie van de hei'denkingsdag op 3 Mei op zich genomen, omdat het vroegere Bevrijdings-comité langzamer hand het hoofd in de schoot heeft ge legd. De kransen, die 's middags in de Wilhelminalaan en op de graven van de geallieerde vliegers op de Algeme ne Begraafplaats zullen worden gelegd, worden dit jaar door het Oranje-Co mité gefinancierd, maar het ligt in de bedoeling in het vervolg ook andere verenigingen in Alkmaar om een bij drage in de kosten te verzoeken. In de Grote Kerk zal van kwart voor zeven tot kwart over zeven een her denkingsdienst worden gehouden, waar in ds. Van Wijk voorgaat. Deze dienst is bestemd voor alle gelovigen en in gezetenen, voor zover in hun eigen ker ken geen plechtigheid wordt gehouden Na afloop v. d. korte kerkdienst wordt de Stille Tocht gehouden van het Ca nadaplein naar de Wilhelminalaan en het is de vurige wens van het Comité, dat het publiek niet langs de kant blijft staan, maar in do s'oet meeloopt om zodoende zijn eerbied voor de geval lenen tot uitdrukking te brengen. Laat de „kijkers" dit jaar hun valse schaam te afleggen!! Van kwart voor acht tot y, minuut voor acht worden de klokken geluid, waarna een minuut stilte volgt. Na het défilé langs het monument wordt de stoet ontbonden. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De dokter en het meisje (14 jaar)Victoria Theater,' 7 en 9.30 uur: Robin Hood junior (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Gun Crazy (18 jaar)Cinema An ericain, 7 en 9.30 uur: Geen me dailles voor spionnen (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 u.: Toneel avond Roliea. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Rin- gersfabrieken. Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse voort 5. LIMMEN, 2 uur: Bloemencorso. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 2 uur: Grof ge schut (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 15.30 en 19.30 uur: Groot bal met „Accordeola". Gulden Vlies, 8 uur: Snip en Snap in „Jubeltonen". Sportpark, 1.30 uur: Draverijen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse- Voort 5. KOEDIJK, ,,'t Vergulde Paard", 7 uur Bal. IIEER-HUGOWAARD. „De Zwaan", 8 uur: Langedijker Cabaretgezelschap. MAANDAG harmonie Theater, 8 uur: De dokter en het meisje (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Robin Hood junior (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Gun Crazy (13 jaar); Cinema Amerieain, 8 uur: Geen medailles voor spionnen (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Christ. Oranje vereniging. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 5.04 17.24 Zondag 5,40 18.03 Maandag 6,19 18.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 5.09 17.29 11.09 23.29 Zondag 5.45 18.08 0.08 11.45 Maandag 6.24 18.47 0.47 12.24 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geonend zijn de apotheek Wanna op het Ritsevoort zondagsdienst huisartsen. Zondag 27 April zullen beschikbaar zijn de huisartsen dr A. L. Gransbergen. Geesterweg 16 (telf. 2294) en dr. J. Busquet, Egmonderstraat 16 (tel. 1282). Een vererende uitnodiging Onder de vijf Nederlandse letterkun digen die door de Franse regering zijn uitgenodigd als haar gasten een week- lang in Frankrijk te komen vertoeven, is ook de Alkmaarse dichter Michael Deak, biide burgerlijke stand bekend als S. Kaptein, redacteur van bet N,- Noordhollands Dagblad. De andere vier letterkundigen die de invitatie van de Franse regering in de Meimaand zullen aanvaarden, zijn Guillaume v. d. Graft, Adriaan Mor- riën, Alfred Kossmann en Miehei v. d. Plas. 47. Alles, wat in de gelagkamer van „De Goede Vangst" eerst zo rustig had zitten praten, stortte zich naar buiten. De mannen vochten bijna met elkan der om het eerst de voordeur uit te komen. „Dóód of levend, maar hij moet me in handen vallen", gilde ome Dirk Jimmy hoorde d't echter al lang niet meer. Hij was het steegje uitgehold en had zich vliegensvlug verborgen achter een klein houten schuurtjeNou moet je geen domme dingen doen, Jimmy," zei hij tot zichzelf. „Ais je als een dolleman door alle straatjes gaat rennen -dan val je zo zeker als twee maal twee vier is in hun handen. En daarvoor ben je niet als een oude bes verkleed naar Poppelsga gewandeld.." Jimmy Brown keek even peinzend voor zich uit. „Nee. in het wilde weg op de vlucht slaan is dom, ik zou eigenlijk moeten proberen...." Maar Jimmy had niet eens tijd deze gedachte af te ma ken. Er weerklonken in het steegje snelle voetstappen.... Jimmy liep op zijn tenen om het houten schuurtje heen, greep de deurknop en voeide of het schuurtje open 'was De deur gaf gelukkig mee en in een wip was Jim- my binnen. Hij trok de deur achter zich dicht en deed de grendel er op.. Buiten hoorde hij geloop en gedraaf en iemand r'ëp: „Alles nakijken. Janus loer effe in dat houten hok of-ie daar misschien in is verdwenen Vandaag wordt het 25-jarig bestaan van het Bio-vacantie-oord te Bergen aan Zee gevierd. Ter gelegenheid hiervan heeft de staatssecretaris van Volksgezond heid, dr P. Muntendam, hedenmorgen tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Bio-vantieoord een rede uitgesproken, waarin hjj wees op het veelvuldig voor komende denkbeeld, dat de gezondheidszorg voor dc jeugd in ons land een zo hoog peil heeft bereikt, dat daar niet of weinig aandacht meer aan besteed behoeft te worden. Immers, zo redeneert men, waarom deze jeugdzorg in een land, dat de laagste kindersterfte vertoont, nog eens zo te onderstrepen? Over deze misvatting zeide spreker, dat de zuigelingensterfte en de verdere kinder sterfte inderdaad een zekere graadmeter is van de gezondheidstoestand, waarin de jeugd zich bevindt, maar dat men er zich steeds meer van bewust wordt, dat de sterfte toch maar in zeer betrekkelijke zin een beeld van het gezond- heidspeil van de bevolking geeft. Wij weten maar al te goed, zo ver volgde dr Muntendam, dat wij ons door lage sterftecijfers niet moeten laten misleiden en niet moeten laten afleiden van ons doel: op te sporen waar ge varen dreigen en maatregelen te tref fen, om deze gevaren af te wenden. En als wij aldus spreker vaststellen, dat gezondheid slechts dan aanwezig kan zijn, indien ook aan de eisen van het sociale welzijn is voldaan, dan wordt het duidelijk, dat gezondheidszorg niet uitsluitend mag worden gezien als de zorg om ziekten te voorkomen en te bestrijden, doch dat zij, die de volks gezondheid behartigen, mede hun aan dacht hebben te wijden aan al die fa cetten van het maatschappelijk leven, welke in voortdurende wisselwerking Er zijn in ziekenhuizen meer knappe jonge meisjes dan aantrekkeliike jonge dokters en de film welke thans in net Theater Harmonie draait bewijst wel, dat het niet altijd een verpleegster be hoeft te zijn die er in slaagt een dokter in het huwelijksbootje te laten stappen. Het kan ook een patiënte zijn en zelfs zoals in deze film een eenvoudig fabrieksmeisje zonder familie. Maar zij was juist het type om een wat over het paard getilde pas gepromoveerde me disch student even te laten voelen dat de patiënten er op de wereld niet alleen voor de dokters zijn, maar dat 't om gekeerde ook het geval is. De dokter wordt verliefd, trouwt het arme meisje en vernietigt daarmede alle illusies van de bekende chirurg dr Cor- dav Sr, die zich voor zijn zoon geen huisartsenpraetijk gedacht had maar hem onder zijn leiding en in zijn zie kenhuis carrière wilde laten maken. Door zijn- volwassen kinderen naar zijn pijpen te laten dansen vernietigt hij tevens het levensgeluk van zijn ar tistieke jongste dochter, die door een schurk verleid wordt en aan de gevol gen van abortus tijdens een operatie in 't ziekenhuis sterft. Eerst dan komt de oude dokter tot het besef dat het geluk van zijn kinderen boven zijn eigen il lusies moet gaan. Hij verzoent zich met zijn opstandige zoon, maakt kennis met diens vrouw en wil beiden uit de ar melijke New Yorkse buurt weghalen, maar Michael, de zoon, heeft zich in middels gehecht aan zijn armoedige pa tiënten. die hem in tijden van ziekte en nood niet kunnen missen en zoekt zijn geluk voortaan in een bescheiden prac- tijk als huisarts en vriend van alle be- hoeftigen die in hem vertrouwen. Een aardige film die zich afspeelt in de sfeer van de grote New Yorkse zie kenhuizen en waarin operaties een voorname rol spelen. Het goede spel van de voornaamste figuren, dr Michael Corday (Glenn Ford) en Evelyn Hei don (Janet Leigh) is een voorname factor om deze film aantrekkelijk te maken. George Bruce, die het scenario schreef vonr de film Robin Hood ju nior, een film die deze week in Vic toria theater draait, heeft zich niet veel van de rijke historie tijdens de middeleeuwen in Engeland aangetrok ken. Hij heeft een aantal feiten uit het begin van de dertiende eeuw in een hoge hoed gegooid en daaruit tenslot te een rolprent gedistilleerd, welke door het sensatielievend publiek zonder twijfel op hoge prijs wordt gesteld, maar die de geschiedenis op vele pun ten geweld aan doet. John Derek trgedt als Robin Hood junior in, de voetsporen van Errol Flynn en hij doet dat met evenveel bravour en gratie als zijn (film) voor ganger. Daar de climax in deze film werd gevonden door het ondertekenen van de beroemde Magna Charta door Koning Jan, John Lackland, hadden wij van de producers verwacht, zeker van de Engelsen, dat zij de avonturen van hun Robin Hood, of het een junior dan wel een senior is, wat meer histo rische achtergrond zouden hebben ge geven. Dat dit niet is geschied doet echter aan de spanning van dit pro duct niets af. Er zijn na de bevrijding in ons land tientallen oorlogsfilms vertoond. Daar onder waren vooral in het begin enkele zeer goede, doch tè spoedig be gon het maken van deze films te lijken op „werk aan de lopende band". Het grootste bezwaar hierbij was, dat men bijna steeds de indruk kreeg dat het verfilmde niet „echt" was. Het beroep op het sentiment van de toeschouwer werd hierdoor in vele gevallen hin derlijk geforceerd. Voor de film „Geen medailles voor spionnen", gelden deze bezwaren niet. Hier worden geen ellenlange dialogen gehouden om de toeschouwer van de ellende van een oorlog te overtuigen. Het is een pakkend relaas van het le ven van een korporaal van de Luft waffe, die zich tegen het Hitler-regime keert om zijn volk voor de ondergang te behoeden. Daarvoor moet hij in eigen land en in eigen uniform werken voor de inlichtingendienst van het ze vende Amerikaanse leger, waar men informaties wenst over de bewegingen van een pantsercorps. Men ziet hierbij hoe moeilijk het ook voor leden van de Wehrmacht was om aan de greep van de Gestapo te ontkomen. De in drukken die deze film geeft van het murw gebombardeerde Duitsland van eind 1944, zijn zeer goed getroffen. Geen medailles voor spionnen" is een beklemmend realistisch verhaal gewor den; een oorlogsfilm die boven het gemiddelde uitgaat. Als hoofdnummer ziet men deze week op het programma van het RexrThea- ter een film vol spannende avonturen van een duo dat de revolver met bui tengewone .vaardigheid hanteert, maar zich in grote moeilijkheden brengt en in een verbeten strijd tegen de politio nele overheid een onvermijdelijke ne derlaag lijdt. Bart Tare, die reeds als jongen een grote bekwaamheid als schutter ver wierf, komt ais jongeling in kennis met Annie Laurie die als vrouwelijke kunst- schutter op kermissen enz. 'n succes is. Zij blijken in hun vaardigheid niet voor elkaar onder te doen en vormen wel dra een paar, dat zijn talenten verkeerd gebruikt en natuurlijk in conflict komt met de zo uitstekend georganiseerde Amerikaanse politie. Lang houden zij de strijd vol, maar de ondergang is onverbiddelijk. Een reeks van spannen de avonturen houdt de aandacht tot het einde geboeid, niet het minst door het uitstekende suggestieve spel van John Dall als Bart en Peggy Cummins als Annie. Zij hebben de sfeer van deze film uitstekend aangevoeld. Tevens blijkt dat de strijd tegen Amerika's po litiemacht ten slotte hopeloos is, mede door de bijzondere organisatie. Naast de hoofdrollen ziet men ook zeer goede vertolkingen op het tweede plan. Behalve door de boeiende journaals wordt het hoofdnummer ingeleid door fraaie ski-opnamen uit Montreal in Ca nada. zang- en dansnummers' in een cabaret en een tekenfilm. In de voorprogramma's is de reis van 't Koninklijk paar in Amerika natuur lijk niet vergeten en er zijn dan ook interesante opnamen van het bezoek aan de Ford-fabrieken in Detroit, die zestig auto's per uur afleveren. De nieuwe Anglicaanse kerk in Den Haag wordt door een Londense bisschop in gewijd en er zijn fraaie opnamen van het ruiter-concours voor de jeugd, waarbij de prinsessen Beatrix en Irene zich uitstekende amazones tonen Van de binnenlandse films noemen wij nog de teraardebestelling van luitenant Was- senberg en de strijd om het wereld kampioenschap pijproken welke in Purmerend werd gewonnen. Men ziet Matthieu Wiegman in zijn geliefd Ber gen aan het schilderen. Bij het buiten lands nieuws o.a. de overstromingen in Amerika en de opstand in Amerikaanse gevangenissen. met de mens diens welzijn in gunstige of ongunstige zin kunnen beïnvloeden. De uitzending van kinderen naar kinderherstellingsoorden behoort tot de allerbelangrijkste maatregelen, die wij in de sociale kinderhygiëne kennen. Alle kanten van de zorg voor de ge zondheid van het kind, de voorzorg en ook de nazorg, de geestelijke gezond heidszorg en ook de zorg in verband met het sociale welzijn, dat alles vin den wij terug in de kinderuitzending. Reeds tellen wij in ons land twee mil- li-oen schoolkinderen en de aanwas gaat voort. Dit feit legt ons verplichtingen op, de verplichting om het kind te brengen en te houden in een optimale conditie. De bestuurders van Bio-vacantieoord tezamen met het Nederlandse volk, dat hun initiatief heeft verstaan en er naar heeft gehandeld, verdienen ten volle de dank en de lof van de over heid, aldus dr Muntendam. Hij hoopte dat het Nederlandse volk met gulle hand zijn bijdragen zou blijven schen ken aan de kinderuitzending. Het be- seffe, dat het hier gaat om het hoogste goed, dat wij hier op aarde kunnen heb ben: een gezond kind. Morgen is het feest aan het Overdie pad. Dan is het namelijk juist een hal ve eeuw geleden dat de heer en me vrouw Zwart in een jachtwagen naar het gemeentehuis van Grootschermer reden om er het ja-woord uit te spre ken. Er werd toen feest gevierd tot de volgende ochtend, doch bruid en nrui- degom kregen maar weinig bloemen. „Dat is pas later een gewoonte gewor den" vertelde ons dezer dagen de ju bilaris. Er is sinds die tijd trouwens veel meer veranderd. De heer Zwart werkte destijds op een boerderij en als hij f 7 in de week verdiende mocht hij heel tevreden zijn. Later begon hij zelf een boerderij. Hij beheerde ook twee jaar een café aan 't Heiligland te Alk maar. Het was een druk bezochte uit spanning, waar de boeren, die ter markt gingen, graag een hartversterker kochten. Na twee jaar echter werden de paardenwagens verdrongen door de vrachtauto's en toen ging het ook in de uitspanning zienderogen slechter. De heer Zwart probeerde toen zijn geluk in de melkhandel en de zaak die hij in die tijd opbouwde, wordt nu nog door zijn zoon voortgezet. Onder hen die het 'gouden bruids paar komen feleciteren. zullen waar schijnlijk heel wat oude bekenden uit de Schermer zijn, want ook daar heb ben de heer en mevrouw Zwart lange tijd gewoond. De volgende voorwerpen zijn gevon den in het tijdvak van 17 t.e.m. 24 April. Ze zijn uitgezonderd op Zaterdag iedere werkdag van 17 tot 18 uur te be vragen aan het bureau van politie. Boodschappentas, lipssleutel, marga rine, 2 mandjes, 12 portemonnaies, 5 sleutels, 4 handschoenen, baddoek en zwempak, vulpen, 3 jasjes, ring met lipssleuteltjes, autosleutel, luchtfilter, horloge, netjes, rijwiel-gereedschap, eierkist. 4 kindermutsen, boord, ball point, spatbord (rijwiel), schortje, pet je, bril, doosie. hondenriem, shawl, borstel, zonnebril, zadeldek, dasspeld, doos met inh„ 2 étuis, schop, geldsbe drag, pantoffel, kinderpet, kleurenpot- lood. halsband, ceintuur, speldje, zweep, hoedenspeld,, 2 rozenkransen, zadeldek, wantjes, padvinderspetje. ACCORDEOLA IN ALKMAAR. Bekende radio-orkesten hebben niet de gewoonte vaak naar Alkmaar te ko men, maar een uitzondering op de re gel vormt thans het ensemble \ccor- deola, dat morgen in het Wapen van Heemskerk het danslustige publiek zal begeleiden. PRIJS BEHAALD De heer C. Kaal alhier heeft deelge nomen aan een modellenbouw-wed- strijd, waarbij het onderwerp een „Spaarbank"-auto ws en heeft daarbij een 2e prijs gewonnen. „De Spaarbank" bleek bereid dit model aan te kopen. I B'liarfronde van Alkmaar Schouten heeft, door van Jan Feeke te winnen, de jeugdige Ligthart, die zijp meerdere in Wessels moest erken, nen, van de leiding verdrongen. Dat was het belangrijkste wapenfeit uit de veertiende wedstrijd welke in het kader van de biljartronde van Alkmaar te St. Pancras werd gespeeld. De uitslagen luiden: Burger 125 9 58 13 88 Van Lingen 150 9 71 16.66 Schouten 125 12 2110.41 Feeke 178 12 34 14.83 Wessels 175 10 41 17.50 Ligthart 70 10 15 7 Vrijdag 2 Mei wordt de vijftiende serie gespeeld in café „Rust wat" te Bergen. Appèl cp 5 Mei is voor jongeren Het jeugdappèl, dat op de morgen van de vijfde Mei op de Stenenbruf> wordt gehouden, is niet alleen bedoeld voor de bij de AJG aangesloten orga nisaties, maar voor alle Alkmaarse jongeren, zo is thans in afwijking van het officiële programma medegedeeld. Ook het sluitingsprogramma op het Waagplein is voor de gehele Alkmaarse jeugd bestemd. De programma's voor 30 April en 5 Mei zijn inmiddels verschenen. Zoals men weet bevindt zich in het boekje een routebeschrijving voor de wandel tocht „Waarheen voert ge mij", die zeer spannend belooft te worden. De netto-opbrengst van de programma's komt ten goede aan de Alkmaarse Jeugdgemeenschap. FEESTAVOND OP 20 JUNI De Algemene Oranje Vereniging is voornemens op de avond van de 20ste Juni de dag van het bezoek van het Koninklijk Paar haar leden een feestavond aan te bieden. Of er nog feestelijkheden zullen worden geor ganiseerd voor de burgerij is nog niet bekend. De Maskerspelers traden Vrijdag voor de derde en laatste maal op in dit seizoen, nu met „Levensavond" van Jaap van der Poll. Er was weer grote belangstelling: de toneelzaal van De Rustende Jager was tot het laatste plaatsje bezet. De levensavond van mevr. Van Veen bleek verre van opgewekt te zijn. Het voortdurende gehaspel tussen haar zoon Karei en diens vrouw Toetie, zelfs in tegenwoordigheid van het dochtertje, de 15-jarige Liesje, het dreigende dé raillement van het huwelijk van haar dochter Annie met Herman Weber, die zich voelde aangetrokken door de veel jongere Hilda Dupont, dat alles gaf de oude moeder veel zorgen. Met tact en levenswijsheid wist mevr. Van Veen tenslotte alles weer in goede banen te leiden. Wies Meyer-Van Geensen (mevr. Van Veen) speelde haar rol van bescherm engel van haar kinderen op bewonde renswaardige wijze. Ook de verdere spelers hebben het hunne bijgedragen tot het- volledig slagen van de opvoe ring. Maskerspelers en regisseur H. v. d. Bogaerde kunnen met grote voldoe ning terugzien op het afgelopen sei zoen, waarin zij zich weer veie nieu we vrienden maakten. Ongecorri geerd) Hedenochtend te half vier is een he vige brand uitgebroken in de papier fabriek „Schuller en Co" aan de „Nieu we Markstraat te Nijmegen. Het vuur woedde op de tweede verdieping van het oude gedeelte der fabriek, waar de cellulosevoorraden lagen opgeslagen. De vlammen sloegen door het met mastiek bedekte dak en tastten de grole voorraad van duizenden tonnen cellu lose aan. De brandweer bestreed het vuur met achttien stralen. Na ruim drie uur slaagde de brand weer er in de brand tot de tweede ver dieping te beperken. Een paar honderd duizend kilogram cellulose is verloren gegaan. De schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt voorlopig geraamd op een paar ton.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2