Stad en Omgeving r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Twintig-jarig meisje beroofde „vriend" van 7500 gulden AGENDA Streekvergadering van Zakbijbelbond Koninklijke onderscheidingen Alkm. Hypotheekfonds „Stad en Land" slachtoffer van N.V. Ver. Bouwkassen Kaasprijzen wederom sterk gedaald Fra ns vliegtuig bij Berlijn beschoten Roomboter 50 ct. per kg. goedkoper Moordaanslag op koning Faroek In een stil straatje Portefeuille achter struiken door politie teruggevonden D Alkmaarse politi© bu't ^aast'g -ac' verstopt onder vermoedde iets De Mollebonen ifLbeketi! Auto-diefstal te Limmen voor de Rechtbank Regionale conferentie in „Waakt en. Bidt" Ook in Alkmaar en omgeving onderscheidingen toegekend De commissarissen Mr A. Schenkeveld en de heer J. F. H. Plas waarschuwden tevergeefs Boterprijs 56 cent per k.g. lager LAATSTE NIEUWS Aanvaller zou Rus zijn Aan het been qewond Prijs entstof voor mond en klauwzeer verlaagd DINSDAG 89 APRIL 1952 Een zakenman uit de omgeving van de kaasstad, die Zondagavond verschil lende café's in Alkmaar bezocht en na het sluitingsuur een ritje maakte met een 20-jarige fabrieksarbeidster, kwam, toen hij de rit na een oponthoud in een stil, afgelegen straatje, wilde voortzetten tot de ontdekking, dat zijn porte feuille met 7500 gulden spoorloos was verdwenen. De schrik was groot en de man en het meisje speurden naarstig de auto af. Toen het zoeken geen resultaat op leverde reden zij naar het politie bureau, waar de politie minder ver trouwen in het „kennisje" van de man scheen te stellen dan hij zelf. De omgeving van de plaats, waar de auto enige tijd had stilgestaan werd onderzocht en daar werd liet vermoe den van de politie bevestigd door de vondst van de verdwenen portefeuille jnet het volledige bedrag. Het bleek, dat het meisje tijdens haar „tijdelijk verblijf" in de auto kans had gezien de portefeuille te roven, waarna zij toen zij de wagen een ogenblik verliet De leden van de vereniging van oud- Groningers in Alkmaar en omstreken waren bijeengeroepen voor de laatste bijeenkomst in het winterseizoen. Slechts ongeveer het derde deel der leden had aan de oproep gehoor ge geven en laten we het direct maar uitspreken dat was jammer, want de heer R. J. Nieuwold uit Veendam, oe spreker van de avond, heeft de aanwe zigen zó gezellig bezig gehouden, dat het eerder elf uur was dan men ver wachtte. Na een woord van welkom door de voorzitter en samenzang van het Gro ningse volkslied, stak de heer Nieuwold van wal en hij had al heel spoedig con tact met de zaal. Met volle aandacht werd geluisterd naar de verhalen uit het leven, speciaal bij Olie Vloat en Beneden Vloat in Veendam en 't Qwaars- daip. De oud-Veendammers in de zaal zagen als het ware verschillende typen van de bewoners weer vóór zich en voor de overigen was het als lazen zij in een boek over gewoonten en toe standen in die delen der gemeenten Veendam en Muntendam levendig en bloemrijk wist de spreker ervan te vertellen en allen voelden dat hi.i er nog wel véél langer over zou kunnen praten. Het koortje, dat zich in een drietal meerstemmig gezongen Groningse lie deren deed horen, verdient de dank der vereniging. De aanwezigen stemden allen met voorzitter P. Bos in, toen hij de hoop uitte, dat de spreker nog eens naar Alkmaar zou willen komen. Inderdaad, de thuisblijvers hadden ongelijk. Met het nogmaals zingen van het „Pronk.iewail" werd de bijeenkomst officieel gesloten, maar velen bleven nog wat samen gezellig napraten. Slaehtveemarkt van Maandag In verhouding tot de vraag, is het kwantum aangevoerde koeien even te ge ring geweest. De handel was bi.1 hoge prij zen matig te noemen. Voor de prima kwa liteit ging de notering tot f 3,25 k f 3,30 per kg; de 2de kwaliteit kostte zeker t 3,— per kg. De aanvoer van kalveren loopt terug. Maandag had dit tot gevolg, dat de prij zen, vergeleken bij de vorige week, even verhoogd moesten worden. De handel ver liep. stug. De voor de worst bestemde kal veren komen op f 1,80 en de zware kal- Vèren op f 1,90 per kg uitgebeend. De handel in de varkens was matig De grootste animo ging uit naar vlees varkens. Lichte dieren waren er maar weinig, evenals zeugen. PLAATSING van deze stukken bete kent niet, dat de redactie met de in houd instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. ONHEUSE OPMERKINGEN Ieder jaar valt het mij als colleetante voor de Emmabloemcoilecte weer op, dat er naast de categorie van gulle ge vers ook een groep mensen is, die bil de aanbieding van de .bus onverschillig doorloopt. Op zichzelf is dat niet onbe grijpelijk. Er worden al zoveel collec ten gehouden, dat iemand er tenslotte beu van kan worden. Erger wordt het als diezelfde personen het nodig oorde len opmerkingen te maken als: „Ik doe niet aan dat gezeur" of „U moet met zo lastig zijn" en „Je ziet er lief uit juffie,, maar je krijgt toch niks". Der gelijke opmerkingen vind ik niet c.p hun plaats. Wil men niets geven, goed. Iedereen is daar vrij in, maar niemand behoeft zich het recht aan te matigen dergelijke brutaliteiten en van ieder fatsoen gespeende gezegden te plaatsen. Een colleetante. HOLLAND PASTRY SHOP Met enige verbazing heb ik Uw ar tikel gelezen over de Holland Pastry Shop in Hoboken 'New Jersey). De tegenwoordige eigenaar de heer Zeiler heeft n.l. ten onrechte aan uw Ameri kaanse correspondent verteld, dat nij de oprichter van de zaak is, Zeiler werkte acht jaar bij mij als knecht en nam eerst in Mei liU7 de zaak van mij over toen ik tengevolge van een opera tie aan mijn benen niet langer in staal was bet bedrijf voort te zetten. Ook is het niet de enige winkel van die nrd in Hoboken, want de heren van Kam pen en Wakker exploiteren daar nog de Dutch Pastry Shoo. Als bijzonder heid kan ik nog vermelden, dat ik eens een order voor letters en sneculaas voor - toen nog - prinses Juliana kreeg. Het begin van de Holland Pastrv Shop was heel anders dan verteld wordt Ik begon in 1924 in Hobeken. Van 1930 tot 1937 heb ik in Holland gewoond en daarna ben ik de winkel opnieuw be gonnen. H J. Hemmelder. Westerweg, 47, Heiloo wat struikgewas. De 20-jarige die vegge, die onder de invloed van drank verkeerde, heeft tegenover de politie bekend. Zij is in verzekerde bewaring gesteld en zal vandaag voor de officier van Justitie worden geleid. Hef kerkconcerf op 30 April Het Oranje-comité schrijft ons, dat het concert op Woensdag 30 April 1952, gegeven in de Grote Kerk, door negen Alkmaarse zangkoren, een kunstzinnig programma heeft. De organist, de heer J. A, Kloeg, opent het concert met „Fuga in G.kl.terts van J. S. Bach. Werken van verschillende componis ten zullen ten gehore worden gebracht, o.a. Bach, Mozart, Handel, Schubert, Lotti, Bonset en bew. van S. C. Jansen, G. Pranger en B. v. d. Veen. Tot slot zingen alle koren, ongeveer 400 zangeressen en zangers, onder lei ding van de heer C. Mooijen „Geluk kig is het land". De toegangsprijzen, inclusief programma's, zijn laag gehou den. Voor scholieren M.O. zijn er toe gangsbewijzen tegen gereduceerde prijzen, mits deze via de school collec tief worden afgenomen. Vernieuwde groenfenzaak Het is moeilijk te beweren, dat de groentenzaak van de heer Verberne in de Spoorstraat is verbouwd. Eerder moet men spreken van een geheel nieuwe winkel, want zelfs de muren zijn met de grond gelijk geweest. De zaak, die op het ogenblik flink in de bloemen is gezet, werd belangrijk uit gebreid en "oorzien van moderne ma chines, die de huisvrouw een beetje helpen bij het schoonmaken van de groente. Nieuwe snuf.ies zijn de aard- anpeisilo's en de verplaatsbare étalage, die men in het pakhuis gereed kan ma ken en kant en klaar voor het raam kan rollen. De moderne pui doet het goed. daar op de hoek van de Spoor straat en Snaarmanslaan. Burgerlijke Stand Geboren *Mieke, d. van J. de Boer en H. Waal. Adriana M., d. van J. D. M. Verberne en A. E. Steeman. Doro- 1hea J., d. van M. F. Keuss en M. van de Kamer. Emma E. M. M., d. van A. Leek en M. M. Rijkenberg. Jentje, d. van L. B. J. de Wilde en B. J. Olthof. Petrus S. M., z. van S. Peperkamp en C. H. Molenaar. LERAREN BENOEMD Tot leraren- aan het Christelijk Ly ceum te Alkmaar zijn benoemd de heren W. Blokhuis te Spakenburg en C. Fischer te Stadskanaal. De heer A. Huisman te Alkmaar is be noemd tot leraar aan het Christelijk Ly ceum te Haarlem. DINSDAG harmonie Theater, 8 uur: De dokter en het meisje (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Robin Hood junior (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Gun Crazy (13 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Geen medailles voor spionnen (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Ned. Comedie „Eens in de honderd jaar". Valks Lunchroom, 8.30 uur: Leden vergadering Ver. van Facultatieve Lijk verbranding. Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse voort 5. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. 99.30 uur Aubade voor het stadhuis. 1012 uur Schoolwedstrijden op het Sportpark. 1112 uur Muzikale rondgang door de stad. 1.15 uur Voorzetting schoolwedstrijden. 2.30—4.30 uur Wandeltocht. 2.306 uur Muzikale rondgang. 4.305.30 Accordeonconcert op het Hofplein. GROTE KERK. 8 uur Kerkconcert. GULDEN VLIES, 8 uur Koninginne- feest m.m.v. The Favourites. HOFPLEIN, 9 uur Harmonieconcert. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 6.57 19.21 Woensdag 7.37 20.07 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 7.02 19.26 1.02 13.26 Woensdag 7.42 20.12 1.42 14.12 Voor poging tot diefstal van een auto stonden hedenmorgen vier jeugdige Beverwijkers terecht voor de Recht bank te Alkmaar. Het waren de 22- jarige Johannes du P. en Jan M., de 21-jarige Jan O. en de iets oudere Wil- leói O., die omstreeks medio 1926 het levenslicht zag. In de nacht van 22 op 23 Februari was dit kwartet naar Limmen getogen, waar zij de deur van de garage van de heer Martin Schilder zagen openstaan. Gelukkig voor de garagehouder en ook voor deze jeugdige onverlaten, kwam een surveillerende wachtmeester van de Rijkspolitie juist op het moment ter plaatse dat een auto uit de garage rol de. De wachtmeester rook direct on raad, nog voordat de heren zich uit de voeten konden maken. De officier van Justitie kwam tot de volgende eis: tegen Du P. en J. O. ieder acht maanden; tegen W. O. en J. M. elk zes maanden met aftrek der preventieve hechtenis. MORGEN GEEN VUILNISDIEN 5T In verband met de Koninginnedag zal Woensdag geen vuilnis opgehaald worden. Men wordt verzocht in de Woensdagse wijken geen vuilnisemmers buiten te zetten vóór Zaterdag 3 Mei. SLUITING GEMEENTEBUREAUX De gemeentelijke diensten en bu reaux zullen op Woensdag 30 April, ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin, ge sloten zijn. De afdeling Noord-Holland van de Zakbijbelbond heeft Zaterdag in het ge bouw „Waakt en Bidt" te Alkmaar een Regionale Conferentie gehouden voor leden, correspondenten en belangstellenden uit de gehele provincie. De bezoe kers uit Den Helder, IJmuiden, Beverwijk en Castricum waren met speciale bussen gekomen. De middagbijeenkomst stond onder leiding van de oud-voorzitter, de eme ritus-predikant ds. D. E. Boekee uit Haarlem. In zijn openingswoord geba seerd op Richt 17 vers 19 tot 22, her dacht hij de onlangs overleden voor zitter, de heer Jac. de Graaf, die het initiatief tot deze streekvergadering had genomen. De Bijbel in de gevangenis. Mejuffrouw Gien van Woerden uit Leiden, buitenlands secretaresse van de Zakbijbelbond en ambtenaresse van de Prot. Christ. Reclasseringsvereni- ging te 's Gravenhage, heeft daarna op zeer levendige wijze verteld over haar ervaringen als celbezoekster in de Vrouwengevangenis. Zij begon met aan te stippen, dat in iedere cel een Bijbel ligt, die -op verzoek voor een RK ge detineerde mag worden verwijderd. Door haar persoonlijke contacten met de gevangenis, was zij er van over tuigd, dat Gods Woord iedere dag in de cel wordt gelezen. Het rooster van de aan de muur hangende christelijke scheurkalender wordt als leidraad ge nomen. De kerkdiensten in de gevan genissen zijn niet tevergeefs. Integen deel, vele gevangenen komen iedere week met persoonlijke vragen en cri- tiek over de preek, waaruit blijkt, dat zij met aandacht hebben geluisterd en over het gehoorde nadenken. Zo ont staat, vooral in de stilte van het cellu- Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zijn weer tal van Koninklijke onderscheidingen be kend gemaakt. Voor Alkmaar en omgeving hebben wij daaruit de volgende genoteerd: Tot ridder in de Orde van de Ned. Leeuw is benoemd de heer mr. G. C. B. van der Feen de Lille, officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Utrecht, daarvóór officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: Ds. J. H. Klein Wassink, pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Alkmaar. C. Knaap, hoofd van de Christelijke School te Alkmaar. Mr. D. Breebaart, burgemeester dei- gemeente Zijpe. C. P. Hartog te Beemster. W. Willemse, hoofdcontroleur van 's Rijks Belastingen ter inspectie dei- belastingen te Alkmaar. De ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd als volgt toegekend: in goud aan S. van der Meulen te Alkmaar, commies-titulair bij de Ned. Spoorwegen; aan D. van Peursen, districtschef bij de Standard Am. Petroleum Comp. N.V te Alkmaar; in zilver aan: T. Oudshoorn, opper wachtmeester der Rijkspolitie te Uit geest; aan W, Waterdrinker, opperwacht meester der Rijkspolitie te Heiloo; aan K. J. Luder te De Rijp, gewezen vertegenwoordiger bij de N.V. Fijne Vleeswaren- en Conservenfabrieken Anton Hunink; aan mej. M. F. Voets, afdelings cheffin bij Ringers' cacao- en chocola defabrieken N.V. te Alkmaar; aan G. A. de Ley te Oudorp, produc tiechef bij Ringers cacao- en chocola defabrieken N.V.; in brons aan; A. Tuinzaad, te West- Graftdijk, kantonnier C van de Rijks waterstaat. Postduivennieuws De postduivenvereniging „De Post duif" hield Zondag met 120 duiven een wedvlucht uit 's-Hertogenbos. Er werd om 9 uur gelost. Aankomst eerste duif 10.50.31, laatste 11.9.18. De uitslag was als volgt: 1, 19, 20, 24 A. Geerlings; 2. J de Block en Zoon; 3, 4, 6, 8 H. J. de Jager. 5, 9, 10, 11, 12, 23 C. Rabeling; 7 J. W. de Moei; 13. C. de Raadt; 14 J Bleeker; 15, 17 H. J. Struijs; 16. R. H. de Beer; 18. W. Ket; 21. B. van Ree- nen en 22. P. Leegwater. laire leven, aldus spr„ een langzaam maar bewust gaan tot God. Dit geeste lijk gebeuren zou in de woelingen van het dagelijkse en vaak zorgelijke le ven, wellicht niet en althans bij hoge uitzondering tot stand zijn gekomen. Op deze bijeenkomst heeft de Geref. predikant ds. G. von Meijenfeldt te Alkmaar, uitvoerig betoogd welk een zegen het dagelijks bijbellezen in het gezin is én Br. Dammuller, voorgan ger van de Chr. Gemeenschapsbond aldaar, gememoreerd wat de Bijbel voor hem betekent. Na een intieme bijeenkomst van cor respondenten en medewerkers, was er gelegenheid tot deelname aan een koffie-maaltijd. Druk bezochte openbare avondsamenkomst. De zeer druk bezochte openbare samenkomst, die des avonds om half acht in „Waakt en Bidt" begon, werd gepresideerd door mejuffrouw G. van Woerden. Als eerste spreker voerde ds N. den Oudsten, Ned. Herv. predikant te Alkmaar, het woord over: „De Bij bel bij zich dragen". Hij betoogde, dat een christen zonder Bijbel gelijk staat aan een soldaat, die zonder wapen de krijg in gaat. Spr. wekte op dit leven niet zonder „wapen" door te gaan. Het bij zich dragen van de Bijbel is voor ieder, ook voor de huisvrouwen, een middel om in de stille ogenblikken van het leven de Bijbel te leren ver staan. „Hoe lees ik de Bijbel?" Kapiteine Doetjes van het Leger des Heils hield een inleiding over: „Hoe lees ik de Bijbel?". Zij laakte het even lezen van de Bijbel. Om Gods Boek te leren kennen moet men het met hoofd en hart lezen, ja, als een hongerige, die verlangt naar spijzen. Wanneer men dan om de leiding van Gods Geest vraagt, zal God geven, mild en over vloedig. „Wanneer men de Bijbel bij zich draagt en getrouw leest, wordt men een blijmoedig getuige!" Zo begon de laatste spreker, ds G. van Wier, Bap tisten predikant, zijn onderwerp: „Blij moedig getuigen". Spr. zeide, dat als de mens. de Bijbel onder Gods leiding leest, hij tot getuigen komt. En van zelf wordt hij dan een blijmoedig ge tuige. Twee Alkmaarse meisjes, Tinij en Dinie de Bruin, hebben op deze avond enige geestelijke liederen ten gehore gebracht. Wij ontvingen een uitvoerig verslag, gedateerd Maart 1952, van de Ve-zekr. ringskamer over de N.V. Verenigde Bouwkassen te Rotterdam in vervólg op het reeds vroeger gepubliceerde waarin ook het Hypotheekfonds „Stad en Land" uit Alkmaar ter sprake komt. Men herinnert zich waarschijnlijk de destijds oog door ons gepubliceerde gegevens over dit fonds, welke oorzaak waren van een verdenking tegen een tweetal commissaissen, in verband waarmede de heer J. Plas, directeur van het Bureau voor Sociale Zaken, door de gemeente geschorst werd tot het tijdstip waarop voldoende opheldering over diens aandeel in de onregelmatigheden van het fonds zou zijn verkregen. De N.V. Ver. Bouwkassen werd on 2 Januari failliet verklaard nadat door bemiddeling van de Verzekeringskamer aan deelnemers-spaarders en andere concurrente crediteuren een voorset-|*- uitkering van 55'/» van het hun toege komen bedrag toegekend was. Dat per centage werd in 1951 a's voorschot eveneens uitbetaald aan de deelnemers- spaarders van het Hynotheekfonds „Stad en Land" dat met de N.V. Ver. Bouwkassen was samengesmolten. Uit het verslag blijkt dat de ineen storting van de N.V. Ver. Bouwkassen hoofdzakelijk; het gevolg was van het wanbeleid van directeur de heer J A. Noë die de bouwkas op te grote voet beheerde en onbetrouwbaar geacht. De heer S. F. Noordhoff. destijds wet houder te Haar'em. werd mede verwe ten dat hij het beleid van de heer Noë gedekt heeft, hoewel hij gedelegeerd commissaris was en juist met het toe zicht op de heer Noë was .belast. „Stad en Land" mede slachtoffer Het hypotheek-spaarfonds „Stad en Land" was mede slachtoffer van de on dergang der Ver. Bouwkassen. De ver zekeringskamer adviseerde destijds de bouwkas-portefeuille over te dragen omdat zij geen ontheffing had gekr"»en van het zogenaamde Productieve»*-od. Aanvankelijk kon de Verzekeringska mer niet met de te fnsionneren bouw kassen instemmen daar aan de be stuursleden van „Stad en Land" belang rijke uitkeringen gedurende bet leven waren toegezegd zonder dat men er no tie van bleek te hebben hoeveel kapi taal daarmee gemoeid zou ziin. Later kwam men bij „Stad en Land" oo deze toezeggingen terug mnar dan zou er nog bij de fusie t» weinig kapitaal ziin om aan de svettelijke eisen te kunnen voldoen. Met de verwachting dat nieuw kapitaal kon worden aangetrokken ging de Verzekeringskamer later met de fu sie accoord en op 1 Juli 1948 kwam de ze met de N.V. Ver. Bouwkassen tot stand, hoewel zij later niet rechtsgel dig bleek omdat in de deelnemers vergadering het voor een besluit vereis te deelnereersquorum niet aanwezig was geweest. Na de financiële verwering kwam „Stad en Land" in een toestand waarin te voorzien was dat zij niet aan baai- verplichtingen zou kunnen voldoen zo dat de Verzekeringskamer een afzon derlijke noodregeling uitlokte. In een overzicht van 30 November 1949 van de Ver. Bouwkassen kwam een reke ning-courant-saldo voor van f 1.175.31 ten gunste van „Stad en Land". Aan de directeur, de Heer Noordhoff, en enkele commissarissen van de Ver. Bouwkassen wordt een te groot opti misme bii de beoordeling van de finan ciële toestand der bouwkas verweten, waardoor de heer Noë destiids het be drijf op onverantwoorde wijze kon lei den. Het zeer uitvoerig rapport van de De Bovs spelen tegen Noordhollands elftal Morgenavond om half zeven komt het eerste elftal van Alkmaarse Boys uit tegen een vertegenwoordigend elft il van de afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B. Voor het Noordhollands elftal zijn de volgende spelers uitgenodigd: Kugel (Kaagvogels), Beerepoot (Wou- dia), Stapel (Valken), Tromp (SRC), Scholten (Uitgeest), (Schoutsen (West friezen), Stolp (CSV), Bos (St. Victor), Vos (Berkhout), Stikkelman (SRC), Valk (WFC), De Graaf (Vesdo), Druif (N. Niedorp) en Van Bunen (SVA). De opstelling zal eerst vlak voor de wedstrijd worden bekend gemaakt. TIJDELIJK SCHRIJVER BENOEMD Benoemd is tot tijdelijk schrijver bij 's Rijks Belastingen de adspirant-schrijver A. Verburg te Alkmaar (inspectie). De daling van de kaasprjjzen, die zich de vorige week openbaarde, zette zich in de afgelopen week onvermin derd voort. Er was een totaal gemis aan kooplust en de noteringen te Leeuwarden werden met niet minder dan 28 cent per kg verminderd. Ze kwamen daarmee te staan op f 2.08— f 2.09 voor de volvette Goudse en op 49. Janus en de kastelein deden alle moeite zich toegang tot het schuurtje te verschaffen. Zij duwden met z'n tweeën uit alle macht tegen de houten deur, die kraakte en steunde maar zich niet begaf. „Als je 't mij vraagt. Ja nus". hoorde Jimmy de kastelein zeg gen, „dan zit-ie d'r in en houdt-:e de klink naar beneden....!" Op hetzelfde ogenblik liet Jimmy Brown de klink los en wierp hij de deur met een ruk open....! De gevolgen waren voor Ja nus en de kastelein niet zo héél aan genaam. Zij strtten hals over kop het schuurtje binnen, iets wat ook in de bedoeling van Jimmy Brown hac ge legenDe eerste die naar binnen vloog was „Janus", die niemand anders bleek te zijn dan de visser r.iet de ringbaard en deze tracteerde hij op zulk een formidabele opstopper, dat hij als een blok neerviel. Jimmy greep Janus bij zijn kraag en wierp hem als een baal vuil wasgoed achter in het schuurtje. Voor zijn voeten poogde de kastelein, die languit voorover was ge vallen, weer overeind te krabbelen. Ook hem verkocht Jimmy een flinke mep. maar doordat het wat duister in het schuurtje was, raakte hij de ander niet precies op de goede plaats. De kastelein had althans nog het benul op zijn knieën te vallen, waarna hij Jim mv deemoedig om genade begon te smeken. t 1.92—f 1.93 voor de Edammers. Bij de handel, die daarop ontstond, ble ken deze noteringen echter nog aan de hoge kant. De volvette Goudse werd verkocht voor ongeveer f 2.05 f 2.07, de Edammers voor ongeveer f 1.85f 1.87. De notering te Alkmaar voor Noordhollandse Edammers werd teruggebracht van f 2.13 op f 2.02, aan de markt werden prijzen betaald van f 2.01—f 2.02. Intussen nam op de lagere prijzen de kooplust te Leeuwarden ogen schijnlijk weer iets toe en wanneer deze tendenz zich doorzet is het mo gelijk, dat we ongeveer de bodem heb ben bereikt. Ook de boterprijs daalde plotseling sterk. Er ging niet minder dan 56 cent per kg af, waarmee de prijs is geko men op het inleveringsniveau. Hij slaat thans gelijk met de door de mi nister toegezegde garantieprijs. De bo ter, die tegen deze prijs niet kan wor den verkocht, kan worden ingeleverd bij de pakhuizen van het In- en Ver koopbureau Zuivel. Verdere daling van de prijs is dus niet mogelijk. De ingeleverde boter wordt door het I.V.Z. opgeslagen en bewaard voor het aanstaande winterseizoen. In de afge lopen jaren bleek de behoefte dan steeds zo groot, dat de opgeslagen bo ter zonder bezwaar kon worden afge zet. Wanneer men daarbij in aanmer king neemt, dat de boterprijs dit jaar zeer lang hoog is gebleven en dat ver- NA AANRIJDING DOORGEREDEN Tegen de 70-jarige Q. J„ die Zater dag op de Geestersingel het 5-jarige knaapje H. S. aanreed en het kind met een gebroken been op de weg liet lig gen, zonder zich om hem te bekom meren, is proces-verbaal opgemaakt. Verzekeringskamer eindigt thans met de volgende woorden: Kan daarnaast ook aan de ■overig» commissarissen een tekort aan toezicht worden verweten, dan zal daarbij toch moeten worden gezegd dat mr. Schcn- keveld herhaaldelijk in overleg met de heer Plas en deze laatste ook enige ma len individueel tegen de gang van la ken hebben geopponeerd waarbij z(J evenwel steeds stuitten op de figuur van de heer Noordhoff, die zich in zijn ondeskundigheid en te goed van ver trouwen ziin tegen elke critiek op zijn beschermeling Noë kantte. (Ongecorrigeerd} Hedenmorgen is een Frans passa giersvliegtuig op het Berlijnsè vlieg veld Tempelhof, geland, dat tussen Frankfort en Berlijn is beschoten. Een functionaris van de „Air France" heeft te Parjjs bevestigd, dat het vliegtuig boven Duitsland door een ander vliegtuig was aangevallen. Een Franse functionaris op het vliegveld heeft bekendgemaakt, dat een vrouwelijke Duitse passagier was gewond en naar het ziekenhuis was overgebracht. Haar toestand is niet ernstig. Men meent, dat het vliegtuig in de lucht boven de Sowjet-zone is beschoten. Waar en wanneer het vliegtuig werd getroffen is nog niet vastgesteld. De Amerikaanse luchtvaartmaat schappij „Pan American Airways" heeft voor het ogenblik alle vluchten tussen Frankfort en Berlijn afgelast. Een vliegtuig van de „Pan American", dat juist achter de Franse machine vloog, hoorde de Fransman over da radio melden, dat de aanvaller een Rus was, aldus heeft een functionaris van de „Pan American" meegedeeld. De productie van boter is dit jaar tot dusverre ongeveer 25 procent Ia- Iger geweest danin de jayserggr&omsti- ge periode van" hét vórige jaar, deelt het Nederlands Zuivelbureau te 's Gra venhage ons mede. Eensdeels was dit een gevolg van de lagere melkproduc tie, daarnaast heeft een hogere t pro ductie der andere zuivelproducten een rol gespeeld. Hierin is thans een wijziging ont staan. Vooral door de gunstige weers omstandigheden gedurende de laatste weken en de intrede van het nieuwe weideseizoen, kon belangrijk méér bo ter worden geproduceerd, he,tgeen heeft geleid tot verlaging van dé bo terprijs. Deze verlaging bedraagt cir ca 50 cent per kg of tenminste 12 cent per halfpondspakje. Eerst nu bekend Een correspondent van de Ameri kaanse „National Broadcasting Com pany", Dan Kurzman, meldt dat koning Faroek van Egypte vorige maand bij een aanslag op zijn leven aan de dij werd gewond. De aanslag was gepleegd in het laatst van Maart. De koning had de aanvaller op zijn paleis te Cairo in audiëntie ontvangen. De aanvaller, die „majoor Sitke" wordt genoemd, is door de lijfwacht van le koning doodgescho ten, aldus Kurzman. Kurzman heeft dit bericht aan de NBC gezonden van het eilancl Cyprus. Ongeveer een week geleden is hij uit Cairo vertrokken. Zijn zegslieden had den hem meegedeeld, dat de aanslag deel uitmaakte van een staatsgreep, be raamd door de Wafdistische partij die weer aan de macht wilde komen. Ruim twintig leger-officieren, de Mohamme daanse broederschap en een groep door de Cominform gesteunde communisten zouden in het complot zijn geweest. Kurzman zegt dat hij vlak vóór zijn vertrek uit Cairo van het complot hoorde. Na de aanslag was koning Fa roek naar een van zijn residenties in Noord-Oost-Egypte overgebracht om van de wond te herstellen. Hij keerde omstreeks midden-April te Cairo terug, aldus de correspondent van de NBC. Mot ingang van .1 Mei zal de entstof van de drie in Nederland voorkomen de typen van mond- en klauwzeer (A- O en C) van f 35.tot f 20.per li ter worden verlaagd. De minister van Landbouw heeft dit gedaan op verzoek van de Stichting voor de Landbouw. De entstof wordt thans tegen kostprijs beschikbaar ge steld om algemene inenting van rund vee nog meer dan voor heen te sti muleren. Het mond- en klauwzeer immers be lemmert de uitvoer van diverse agra rische producten. Dank zij de prijsver laging zal de enting tegen de drie ty- oen mond- en- klauwzeer van 1 Mei af 0.90 per dier bedragen. Tot dusverer kostte de vaccinatie tegen de typen A en O f 1 05 en tegen de typen A-0 en CO f 1.60 per dier.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2