met Koninginne-verjaardag enthousiasme gevierd Een laatste appèl voor de ..stille tocht" MODE-TEA Stad en Omgeving KUNST EN CULTUUR Jimmy Brown en de bende van DolleDirk AGENDA Nieuwe Friese brug 10 Juni in gebruik Rode Kruis-corps kwam te laat op plaats van de ramp Niets vermoedende heer Knaap werd ridder in Oranje-Nassau-orde VROOM DREESfflASW „Eens in de honderd jaar" - discussie in drie bedrijven Hef Oranje-comité had voor een uitgebreid programma gezorgd Neem eerbiedige stilte acht m Ver. van Nederlandse Huisvrouwen bijeen Nuttige oefening voor transportcolonne Ook plechtigheid bij fa. Ringers Komt U even kijken Kitty Jansen gaf uitstekend spel Stuk met weinig kwaliteiten Alkmaarder maakte jacht op rijwielen f WOENSDAG 30 APRIL 1953 Lentezonnetje gaf feestviering een vrolijk cachet Zelden zal de verjaardag van onze Landsvrouwe met zoveel enthousias me gevierd zijn als op deze dag, nu zij na haar bijzonder geslaagde goca- will-tocht naar Amerika weer op vaderlandse bodem is gekomen om met haar echtgenoot en kinderen op feestelijke wijze haar 43ste verjaar dag te vieren. Het Oranje-Comité hier ter stede heeft er voor zorg gedragen dat cok in Alkmaar de liefde voor ons vorsten huis en in het bijzonder voor onze Koningin, in brede kring tot uiting zou worden gebracht en een heerlijk lentezonnetje heeft er toe meegewerkt de herdenking van deze verjaardag tot een welgeslaagd volksfeest te maken. Een gevarieerd programma Om kwart over acht werden de feestelijkheden ingeluid door Alk- maars klokken en onze carillonnist die het op dergelijke feestdagen altijd extra druk heeft zat op het zelfde tijdstip al hoog in de toren en liet de blijde klanken van ons carillon o /er huizen en straten buitelen. De aubade Voorafgegaan door de padvinders- band en de bestuursleden van het Oranje-Comité, trokken enkele hon derden schoolkinderen, feestelijk met oranje getooid, om negen uur naar het stadhuis voor de traditionele aubade voor de burgemeester en diens echt genote. De leiding van de kinderzang berustte dit jaar bij de heer Nic. Akkerman, die dit bonte stemmate- riaal op uitstekende wijze had gebun deld tot een aantrekkelijk, gaaf ge heel. Begonnen werd met „Wie gaat mee oranje vieren", waarna op voortref felijke wijze de canon „Wees weikom schone Mei" ten gehore werd gebracht. De heer Akkerman had ook een oud lied van 30 April 1925 op het program ma gezet, getiteld „Gelukwens aan Prinses Juliana". Deze frisse kinderzang werd besloten met het Wilhelmus. De burgemeester dankt Burgemeester Wytema zeide dat het opvallend was dat ieder jaar op Koninginnedag de zon schijnt. De zon geeft warmte en licht en dat zijn juist ook de eigenschappen die H. M. de Koningin zo bij uitstek sieren. Niet alleen de Koningskinderen, maar ADVERTENTIE Ouderdom komt met gebreken dat wist U natuurlijk al, maar houdt U or altijd rekening mee? Denkt U er wel eens aan hoe on gezellig en weinig inspirerend het is om een dagtaak te beginnen in een kamer waar het behang door ouderdom verkleurd en vlekkerig is geworden? Het is daarom zo belangrijk dat L even de nieuwe G-B-behangsel- collectie doorbladert. Voor een minimum aan geld kunt U weer een maximum aan levensvreugde en zonnige sfeer in huis halen. De goede schilder/behanger zal U gaarne de G-B-collectie 1952 ter inzage sturen. die van geheel ons land verheugen zich over haar behouden terugkomst. Sehoolvvedstrijden en muziek Van 10 tot 12 uur werden op het gemeentelijk sportpark schoolwedstrij- den gehouden, welke om 1.15 uur wer den voortgezet met het spelen van de finales. Wij komen daarop in ons vol gend nummer terug. Van 11 tot 12 uur trokken muziekcorpsen door de stad en de blijde klanken van onze corpsen verhoogden in aanzienlijke mate de algemene feestvreugde. Van half drie tot half vijf zal de grote wandeltocht worden gehouden die ve len voor een moeilijke puzzle zal plaatsen. Wij zullen daarvan en ook van de feestvieringen welke in de middag en avonduren zullen plaatsvinden in ons volgend nummer verslag geven. GESLAAGD Aan de Rijksbelastingacademie te Rotterdam slaagde voor het surnume rairsexamen, laatste gedeelte, de neer J. de Reus alhier. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De dokter en het meisje (14 jaar); Victo ria Theater, 2.30 en 8 uur: Robin Hood junior (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Gun Grazy (18 jaar)Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Geen medail les voor spionnen (18 jaar). 99.30 uur Aubade voor het stadhuis. 1012 uur Schoolwedstrijden op het Sportpark. 1112 uur Muzikale rondgang door de stad. 1.15 uur Voortzetting schoolwedstrijden. 2.304.30 uur Wandeltocht. 2.306 uur Muzikale rondgang. 4.305.30 Accordeonconcert op het Hofplein. GROTE KERK, 8 uur Kerkconcert. GULDEN VLIES, 8 uur Koninginne- feest m.m.v. The Favourites. HOFPLEIN, 9 uur Harmonieconcert. Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse- voort 5. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Alleen Rex Theater 2.30 uur matinee; Cinema Ame ricain, 8 uur: Manon (18 jaar). Hofplein, 7.30 uur: Minister Mansholt spreekt. Gulden Vlies, 8.30 uur: Partij van de Arbeid-bijeenkomst. Café Wanner, 8 uur: Motorclub „Alk maar", HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 7.37 20.07 Donderdag 8.29 21.05 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 7.42 20.12 0.42 14.12 Donderdag 8.34 21.10 2.34 15.20 (Advertentie, ing. iVieü.j JEUGD EN MUZIEK Maandag hield de Alkmaarse afd. van Jeugd en Muziek weer een con tactavond ten huize van mevr. v. d. Zeyden, welke deze maal geheel verzorgd werd door leden. Een be langrijk aandeel leverden mevrouw Kleimeer met haar dochter, die sa men een quatremainstuk van Men delssohn speelden, dat een half uur in beslag nam. Verder viel er, be halve quatremain, nog zang en kla rinetspel te beluisteren. De opkomst was ditmaal niet zeer groot. De af deling verwacht, dat deze op 26 Mei voor de lezing over Jazzmuziek wel groter zal zijn. De Commissie ter voorbereiding van de Stille Tocht op Zaterdag 3 Mei verzoekt ons opname van het volgende: Zooals reeds medegedeeld, zal de Stille Tocht ter herdenking van allen, die in de oorlog voor recht en vrijheid vielen, dit jaar gehouden worden op Zaterdag 3 Mei. Er wordt weer verzameld op het Canada plein, vanwaar vijf minuten vroeger dan voorgaande jaren vertrokken zal worden. Men zorge dus om uiterlijk half acht aan wezig te zijn. De familieleden van de ge vallenen wordt weer verzocht zich aan de kop van de stoet te verzamelen. Verder kent deze tocht rang noch stand. Een ieder lope daar waar hij zich bij zijn aankomst aan aanschikken. Verenigingen kunnen in clubverband medelopen. De commissie ter voorbereiding van deze tocht dringt er bij het publiek nogmaals dringend op aan: zich niet te verzamelen bij het monu ment in de Wilhelminalaan; gedurende de tocht eerbiedige stilte in acht te nemen; zich langs de route van de tocht niet aan de kant op te stellen, doch óf mede te lopen óf indien men zulks uit valse schaamte of om welke andere redenen dan ook niet wenst thuis te blijven; zich na het bereiken van het eindpunt niet weer naar het monument te begeven, doch langs een andere weg naar huis te gaan, waardoor voorkomen wordt dat 2ij die nog in de tocht medelopen gehinderd worden en het einde van de tocht een luid ruchtig althans „roezemoezig" aan zien krijgt. Wanneer allen zich aan deze regels houden wordt bereikt, dat op waardige en indrukwekkende wijze allen die hun leven in de strijd voor de herkrijging van onze vrijheid gaven worden herdacht. Aansluiting bij Volleybal- bond wordt overwogen Dezer dagen is op een vergadering van de Alkmaarse bedrijfs-volleybal verenigingen de opleiding van scheids rechters en spelleiders besproken. Er bestaat een groot gebrek aan deze per sonen. Verder overwoog men de aan sluiting bij de Nederlandse Volleybal- Bond. Er waren veel voor en tegen bij dit agendapunt. Aansluiting zou tame lijk ingrijpende maatregelen met zich mee brengen. De afgevaardigden van de aanwezige verenigingen konden daarom niet direct besluiten. Men zal zich hierover echter nog beraden, waarna in de loop van deze week de finitief beslist zal worden. Men be sloot verder om in het zomerseizoen een tournooi te organiseren voor alle Alkmaarse VolJeybal-Verenigingen, als :Lleetie voor de indeling van de competitie 19521953. Er zal bij het monument een erewacht van soldaten staan, terwijl padvindsters aanwezig zullen zijn om eventuele Dloe- men in ontvangst te nemen en aan de voet van het monument te leggen. Om acht uur zal twee minuten stilte in acht genomen worden. Zodra langs de Straatweg de electrische straatverlichting wordt aangestoken, is dit het sein om stil te staan (ook voor het verkeer). Zodra het licht weer wordt uitgedraaid zet de stoet zich tot het eindpunt voort. Men denke er om vanaf 6 uur in de namiddag tot aan het einde der twee mi nuten stilte de vlaggen halfstok te hangen! COMMISSIELID BENOEMD Bg beschikking van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is een commissie benoemd voor de examens voor de verklarin gen en getuigschriften bedoeld in art. 38 van de Nijverheidsonderwijs wet behorende bij de acten Na. en Ns. en bij de aantekeningen op de acte Na. Tot lid van deze commissie is o.a. benoemd ir. H. Zijlstra te Alkmaar. Naar wij van de zijde van de Rijks waterstaat vernemen, zal de nieuwe Friese brug op 10 Juni zover gereed zijn, dat zij voor het verkeer kan worden opengesteld. De minister van Waterstaat zal worden aangezocht om bij de ingebruikstelling aanwezig te willen zijn en de brug te openen. Aanvankelijk was de datum van in gebruikneming gesteld op 6 Juni, doch deze datum moest enkele dagen wor den verlaat. Het schijnt in het voorne men te liggen aan deze voor Noord- Holland zo belangrijke gebeurtenis een feestelijk karakter te geven. De rege ling hiervan is echter overgelaten aan de gemeente Alkmaar. In het Wapen van Heemskerk vertel de de heer M. Hulst, directeur van de Landelijke Stichting Clubhuizen voor ongeorganiseerde Arbeidersjeugd, de huisvrouwen gisteren over het doel van het clubhuiswerk. Een groot gedeelte van de Neder landse kinderen, te weten 78%, geniet alleen lager en geen voortgezet onder wijs. Van deze 78% behoort een ge deelte tot de niet gebonden kinderen Met deze naam worden de kinderen aangeduid, die geen goed ouderlijk huis hebben. Wanneer deze jeugd op veer tienjarige leeftijd in de fabriek of werkplaats komt, is ze vaak niet be stand tegen de verkeerde invloed, die er van deze milieu's kan uitgaan. Om deze jongeren te helpen en hen in con tact te brengen met de werkelijke levenswaarden, zijn de clubhuizen op gericht, om te maken, dat deze jeugd gevoelig is voor schoonheid en kunst. Daarvan getuigt o.a. de opvoering van de Midzomernachtsdroom van Men delssohn in Den Haag, die de Clubhuis jongeren daar met eigen krachten ge geven hebben. De geestelijke hulp en steun, die deze vergeten kinderen in het club huis kriigen, komt in de eerste plaats hun zelf ten goede in hun persoonlijk leven. Maar ook de maatschappij zal de goede gevolgen van dit werk bemerken. Ais illustratie van het jeugdwerk werd nog een kort filmpje ..Lente vreugde" vertoond, dat een feestdag weergaf van de Clubhuiskinderen uit Koog aan de Zaan. In Alkmaar zal in September ook een clubhuis geopend worden, met r.ej. R. van Maarieveld als jeugdleidster. Hea clameskoor „Consonant" onder leiding van zijn directeur, G. Pranger, zong op zeer verdienstelijke wijze een zestal liederen. Het lied „Vrouwen- Vredesgang" werd ingeleid door ;en korte declamatie van mevr. N. Narold Bas. Met de zeer geslaagde weergave van de Wiener-Walz van Strauss be- sloot het koor het programma. Een gefingeerde ontploffing Een gefingeerde ontploffing in het laboratorium van de Keuringsdienst voor Waren heeft gisteravond de mannen en vrouwen van het Rode Kruis-corps in allerijl op de fiets doen springen. Zij reden met verhitte hoofden naar hun opslagplaats aan de Seheteldoekshaven, wat tot gevolg had, dat pas een half uur na het alarm de eerste helpers de trappen naar het laboratorium beklommen. Daar waren de met zwaveligzuur besprenkelde en door cyaanwaterstofgas be dwelmde slachtoffers intussen bezig de laatste adem uit te blazen. Dit had de oefening inmiddels al geleerd, dat het raadzaam is direct een ploegje mensen naar de plaats van de ramp te dirigeren. slachtoffers naar het bestelwagentje van In 't Veld, dat als ambulance dienst deed en zijn vrachtje naar het ïood- ziekenhuis aan de Seheteldoekshaven vervoerde. Om 9 uur waren alle getrof fenen reeds naar het Rode kruislokaal overgebracht, wat het einde van de oefening betekende. In café Tom werd door de herén J. Degenaar en P. Meurs, de organisator van de ramp, een recapitulatie van het reddingswerk gegeven, waarbij gewe zen werd op de gemaakte fouten. Huldiging In deze bijeenkomst werd tevens hul de gebracht aan de heer C. Zwakman, die al bijna 26 jaar dienst doet bij de transportcolonne en wiens lofwaardige werk door verschillende sprekers werd geprezen. Als stoffelijk blijk van waar dering werd hem een boek en eon ac- tetas overhandigd; mevrouw Zwakman ontving een fraai bouquêt bloemen. Hoewel het reddingswerk na aan komst van de eerste helpers vlot ver liep werd er niettemin een aantal tou- ten gemaakt, dat het nut van dit proef- alarm duidelijk bewees. Zo werd een van de patiënen, die in een met gas gevuld lokaal lag, rustig in dezelfde ruimte verbonden. Niemand dacht er aan de man zo vlug mogelijk naar be neden te brengen. Verder verzuimde men terstond de personeelslijst te con troleren, zodat om kwart voor negen nog een bewusteloze in een donkere kamer werd aangetroffen. Eenmaal in het gebouw van de keuringsdienst aangekomen werd door de Rode kruis- ploeg snel huln verleend Om tien mi nuten over half negen, twintig minu ten na hun aankomst, brachten de man nen de eerste brancards met verbonden Burgemeester Wytema heeft gister morgen verschillende stadgenoten de verheugende mededeling kunnen doen, dat het H. M. de Koningin had behaagd hun een onderscheiding toe te kennen. In „Waakt en Bidt" werd deze plech tigheid, die het tot ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemde school hoofd de heer C. Knaap betrof, door een groot gezelschap genodigden bijge woond. Kinderen van de Wilhelminaschool zongen de niets Vermoedende ridder bij zijn binnenkomst het Wilhelmus toe, waarna de burgemeester een beeld gaf van de belangrijke plaats, die de heer Knaap in het christelijke verenigings leven bekleedt. Het deed de burgemeester genoegen deze uitnemende burger van de stad het ereteken op de borst te kunnen spelden. Nadat het langdurige applaus was verstorven, voerden de vertegenwoordi gers van de organisaties, waarin de on derscheidene zitting heeft, het woord. Het was een indrukwekkende rij van sprekers, die namens de Zondagsschool vereniging, de CHU, de vereniging tot bevordering van christelijk schoolon derwijs en vele andere hun gelukwen sen aanboden. Ook ds Den Oudsten en de inspecteur van het l.o., de heer Ver- nooy, feliciteerden de heer Knaap met zijn hoge onderscheiding. De heer Knaap dankte bewogen voor deze spontane huldiging en sprak de hoop uit, dat God hem de kracht zou geven zijn werk tot uitbreiding van Gods Koninkrijk voort te zetten. bij VROOM DREESMANN IVIorgenmiddag, tussen 2.15 en 4.30 uur, zullen een twee tal mannequins U de laatste aanwinsten uit onze ruime voorjaars- en zomerconfectie tonen. Voor deze mode-tea, welke alleen in onze gezellige lunch room wordt gehouden, wordt geen entree geheven. De prijzen zijn populair; zij liggen binnen ieders bereik A LKM AAK (Advertentie, Ing. Med.) mej. Ridder C. Knaap Ook bij de fa. Ringers, waar M. F. Voets de eremedaille in zilver kreeg en de burgemeester van Oudorp aan de ingezetene van zijn gemeente, de heer G. A. de Ley eenzelfde onderschei ding uitreikte, was een plechtige bij eenkomst belegd. De andere onderschei denen werden door burgemeester Wy tema persoonlijk bezocht. Morgen ontvangt een andere stad genoot, de adjudant L. K. Schram, Spoorstraat 35, die 40 jaar bij de ar tillerie-inrichtingen Hembrug werk zaam is, aldaar de zilveren medaille. „In „Eens in de honderd jaar" al dus het programma discussiëren twee mannen en een meisje de gehele avond over het probleem, of het meisje wettelijk dan wel in zonde met één van de mannen zal leven, zonder dat het één ogenblik pijnlijk wordt voor het publiek. Dit is een negatieve, doch be langrijke kwaliteit van het stuk". En naar het ons voorkomt orfk zo ongeveer de enige, als we tenminste een kleine aanvulling mogen geven op de inlei ding tot het blijspel van F. Hugh Her- bert, dat ons hierin als een succes van New York wordt afgeschilderd. Het mag dan een zeer lichtvoetige discussie zijn ze is en blijft niette min nogal vervelend, omdat eigenlijk al van het eerste moment af duidelijk is, dat de schrijver het meisje en één van de mannen heeft voorbestemd tot een gelukkige wettige echtvereniging. Hier en daar wordt wel eens een spitse opmerking gemaakt, maar de gehele affaire maakt een zeer verstandelijke, weinig levendige indruk. Deze wordt nog versterkt door het grote gebrek aan actie, dat een tweede „negatieve doch belangrijke" eigenschap en thans geen kwaliteit van het stuk uitmaakt. De Alkmaarder Piet G. stond gister morgen voor de Meervoudige Kamer, onder presidium van mr A. D. van Regteren Altena, terecht in verband met diefstal van een viertal rijwielen In 1949 had verdachte zijn oog laten vallen op een fiets van de heer S. op de Dijk en omstreeks die zelfde tijd maakte hij zich meester van de twee- wieler van de heer R., eveneens op de Dijk. In 1950 werd een inwoner van de Rippingstraat ontlast van de zorg over zijn rijwiel en in de maand Au gustus van 1951 moest de heer B. uit de Corfstraat ervaren dat zijn „velo" van eigenaar was verwisseld. Tijdens de behandeling vn de zaak kwam naar voren dat verdachte reeds eerder we gens diefstal van een rijwiel was vóói geweest. Destijds had de politierechtei G. vrijgesproken. Ditmaal zal hij zijn gerechte straf niet ontgaan, hoewel gisteren de zaak toch nog werd aan gehouden om een reclasserings- en een psychiatrisch rapport over verdachte te kunnen inwinnen. 50. Jimmy Brown wist het eerste ogenblik niet goed wat hij met de waard van „De Goede Vangst" moest aanvangen. Janus met de ringbaard lag voor pampus achter in het schuurtje. Die was voorlopig van de kaart. Maar wat te beginnen met de kastelein, die deemoedig op zijn knieën voor hem lag en hem smeekte hem niet verder af te tuigen? „Heus. meneer de sluiswach ter", riep hij, „ik ben zélf het slacht offer van Dolle Dirk geworden. Hij tyranniseert ons allemaal. \Ve kunnen niets tegen hem beginnen. Het liefst zou ik hem vierkant buiten mijn her berg smijten, maar zo iets zou ik met de dood moeten bekopenAch, meneer de sluiswachter, verlost u ons toch van deze misdadiger. Ik smeek U er om uit naam van alle mensen in Poppelsga, die van zijn schrikbewind te lijden heb ben....!!" Jimmy vond het een beetje lastig, een man, die zó sprak, nog een klap te verkopen, gelijk hij aanvanke lijk van plan was geweest. „Sta maar op", zei hij, „maar ik reken er dan op dat je mij zult helpen bij het ontmas keren van de man, die jullie „Dolle Dirk" noemen. Dat is zeker die vent met die aardappelneus, is 't niet?" De herbergier, die weer overeind krabbel de, knikte ijverig van ja. „Dat is 'm me neer, dat is 'm", zei hij timide. Het geheel is bepaald niet buiten gewoon amusant, omdat over de kwes tie zelfs normaliter niet gedebatteerd wordt. Zoiets doe je of doe je niet. Aldus is het eigenlijk nog een wonder, dat de „Nederlandse Comedie" zulk een alleraardigste opvoering van dit geval heeft gegeven. Het was voor de spelers lang niet gemakkelijk, zich te ontworstelen aan de woordenvloed, die hun als een taaie massa aan het lijf hing. Een enkele maal kregen we wel eens de indruk, dat ze een van buiten geleerd lesje opzeiden. Niette min; wat was Kitty Jansen een aller- schattigste Patty O'Neill. Ze gaf dit mengsel van naïviteit, raffinement en zuivere vrouwelijkheid zulk' een toets van waarachtigheid, dat men waarlijk in het bestaan ervan kon geloven. Guus Oster zette fiks en vaardig Do nald Gresham voor ons neer: een ech te he-man. Henk Rigters was als Da vid Slater zeer behoorlijk, zonder nu direct daverende dingen te doen. Het publiek, dat de zaal van het Gulden Vlies geheel vulde, was zeer welwillend gestemd en amuseerde zich derhalve kostelijk. Van W. Tentoonstelling M Graadt van Roggen Ter gelegenheid van de 85ste ver jaardag van de bekende schilder en etser J. M. Graadt van Roggen wordt in het Stedelijk Museum, Breedstraat, Alkmaar, van 325 Mei een tentoon stelling gehouden van grafisch werk en tekeningen van deze kunstenaar. Zaterdag 3 Mei des middags om 3 uur wordt de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Op verzoek van de kunstenaar zal dit zonder enige plechtigheid en zonder toespraken geschieden. Des avonds zal de tentoon stelling van 79 uur zijn geopend. Op Zondag 4 Mei en volgende Zonda gen en eveneens op 5 Mei (Bevrijdings dag) en 22 Mei (Hemelvaartsdag) al leen 's middags van 25 uur. Voorts op alle werkdagen 's morgens van 10 12 uur, 's middags van 25 uur en 's avonds van 79 uur. Er wordt voor deze retrospectieve tentoonstelling een grote belangstelling verwacht. Stijgend ledental bij Ver. voor Facult. Lijkverbranding De afdeling Alkmaar van de Ver eniging voor Facultatieve Lijkverbran ding mag zich in een gestadige groei van het ledenaantal verheugen. Dat bleek ons, toen de heer A. C. Lind tij dens de jaarvergadering van de afde ling, die gisteravond werd gehouden in Valks lunchroom, het financieel ver slag over het afgelopen jaar uitbracht. Gedurende die periode steeg het aan tal leden n.l. van ongeveer 420 tot ruim 470. De bijeenkomst stond onder leiding van dokter J. Lourens, die in- zijn ope ningswoord wijlen de heer H. Lind her dacht, die zich met zo grote ambitie aan het werk van de vereniging heeft gewijd en tot het laatst de functie van secretaris-penningmeester heeft ver vuld. Na deze sympathieke woorden, werd de persoon van de heer H. Lind staande enige ogenblikken door de ver gadering herdacht. Mevr. Lind las vervolgens de nog door baar echtgenoot van de vorige jaarvergadering gemaakte notulen voor. die ongewijzigd werden goedgekeurd. Naar aanleiding van deze notulen gaf de voorzitter nog eens een korte be schouwing over de beide stromingen in de vereniging, waarvan één is voor concentratie van het landelijke werk en de andere de best ïande vorm met afdelingen wil handhaven. Voorstanders van deze laatste gedachte hadden op de algemene vergadering de overhand. Het afdelingswerk zal dus ook hiei worden voortgezet en daarom was aanvulling van het bestuur door twee opengevallen plaatsen noodzakelijk. Met practisch algemene stemmen weiden in het bestuur gekozen mevr. J. G.van Rossum du Chattel-de Graaff en de heer Fijn.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2