E. H. B. O. van Langedijk vierde 20-jarig bestaan Huibert Vermeer (82 jaar) werd een volbloed Amerikaan Kamervan KoophandelteHaarlem honderd jaar Eengezelligefeestavond Concert „Sursum Corda Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Noord-Scharwoude Meifeest aan Langedijk Uitgeest Biljartvereniging „Excelsior" Bergen St. Jan met „De man in de rolstoel" Egmond-binnen Egmond aan Zee Een emigrant uit 1888 Een'leven temidden van auto's Het rustige Holland Jubileumrede in het Stadhuis Castricum De tunnelbouw bij Velsen Waarland Samenvoeging van de polders Warmenhuizen Koninginnedag gevierd Oudorp VRIJDAG 2 MEI 1952 De afd. Langedijk van de E.H.B.O. kwam in het lokaal van mevr. De Bakker te Noord-Scharwoude bijeen. Voorzitter Mol opende deze 20ste Jaar vergadering met het men?°ferej' deze bijeenkomst wel een bijzondere is, omdat het de bedoehng ?9' jarig bestaan te vieren. Tot de herstel lende zieken en de leider van de afd,, dokter De Wit van Oudkarspel, sprak hij een hartelijk woord van welkom. Nadat de verschillende jaarverslagen waren goedgekeurd, en de penning meester rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer had gedaan Tkassaldo 1901, werden de aftredende bestuursleden mevr. Gutter Heertjes •n dokter De Wit herkozen. Feest Na het zakelijk gedeelte van de bij eenkomst volgde het feestelijke. Voor deze gelegenheid was de zaal schitte rend versierd. Velen van de aanwezigen hebben er toe bijgedragen, deze bijeen komst gezellig en nuttig te maken. Zo kregen we een overzicht van de lotge vallen der vereniging gedurende haar 20-jarig bestaan, ook wat het financiële deel betreft, werd de betekenis ge schetst, welke een E.H.B.O. voor het gebied waar ze haar diensten verricht, bezit en werden de verdiensten geme moreerd van hen, die in het belang der vereniging hun krachten beschikbaar hebben gesteld. In het bijzonder werd hulde gebracht aan dokter De Wit, wie een heilwens werd toegezonden. Zang en muziek wisselden elkander vervolgens af, met daar tussendoor een tractatie, voordrachten en toespraken, Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin bood de Oranjevereni ging te Broek op Langen dijk Dinsdag avond in de Ned. Ilevv. kerx een con cert aan, dat werd gegeven door het Cbr. Dames- en Meisjeskoor „Sursum Corda", onder leiding van de dirigente Bep Aar den. Aan eht concert werkten vooits mere mevr. Timmer, piano-begeleiding, en Jan Timmerman, orgel. De avond werd geopend met een in leidend woord van burgemeester H. Schel haas, die o.m. wees op een eenheid van het Nederlandse volk in liefde voor het Kuis van Oranje. We zijn, zo zeide de burgemeester, trots op onze Vorstin, die in Amerika het Nederlandse volk wel op voortreffelijke wijze heeft vertegen woordigd en gediend. Op verzoek van de burgemeester werd door ale aanwezigen twee coupletten van het „Wilhelmus" gezongen. Het concert werd geopend met orgel spel van de heer Jan Timmerman, die op voortreffelijke wijze „Praeludium en Fu ga" van J. S. Bach ten gehore bracht. Door het meisjeskoor werden vervol gens enige nummers geozngen, waarvan vooral „La legon dè Musique" van E. J. Dalcroze zeer goed werd gezongen. Bep Aarden speelde hierop, een piano solo, n.l. „Romanze F in Gr. T" van R. Schuman, en Nocturne Opus 37, no. 1, van Fr. Chopin. De zang van het dameskoor kwam vooral goed tot zijn recht in „Maig- lóckchen und die Blümelein" van Men delsohn en „Lof Gods" van J. Röntgen. Door het dames- en meisjeskoor werd gezamenlijk uitgevoerd „Neujahr" en „Was mein Gott will", beide van Men delsohn. Het concert werd door Jan Timmerman op uitstekende wijze afgesloten met het „Dankt, dankt nu allen God" van Karg, Elert. Na een kort slotwoord van de burge meester, waarbij aan mevr. Bep Aarden en de ander medewerkenden dank werd gebracht, werd gemeenschappelijk „*k Wil U, o God, mijn dank betalen" gezongen. Het was te betreuren, dat voor dit uit stekende concert niet meer belangstel ling bestond. Bevrijdingsfeest aan de Langedijk De bevrijdingsfeesten aan de Lange dijk zullen Maandag op grootse wijze gevierd worden. Zo zullen in alle dorpen kinderfees ten georganiseerd worden, filmvoorstel lingen enz."s Avonds zullen de plaat selijke verenigingen hun beste beentje voorzetten in de diverse café's. Te Noordscharwoude zal de jeugd het gehele programma voor haar reke ning nemen met muziek, zang, voor drachten. schetsen enz., zowel 's mid dags als 's avonds. Een en ander zal door een jury be oordeeld worden en er zullen prijzen beschikbaar gesteld worden. Twuyverweg Maandag afgesloten De Twuij'verweg wordt de volgende week onder handen genomen voor bor stel. Het oude Mirakelbruggetje zal tevens onder slopershanden vallen en geheel vernieuwd worden. Deze weg, waarvan vanaf Langedijk een druk gebruik wordt gemaakt, zal Maandag voor alle rijverkeer worden afgesloten. Het autoverkeer moet dan buitenom geleid worden via Heerhu- gowaard. herdenking gevallenen De herdenking van de gevallenen zal Zaterdagavond om 8 uur plaats vinden aan het monument aan de nieuwe Provincialeweg te Noordscharwoude. In Broek op Langendijk wordt van 5—6 uur in de Ned. Herv. kerk een gemeen schappelijke kerkd enst gehouden. steun-actie oud-verpleegsters In deze gemeente is een comité ge vormd uit een twaalftal dames, die een steunactie gaat organiseren voor de Oud-verpleegsters. BENOEMING TI.TDIXIT'CE KRACHT GEMEENTEWERKEN Me ingang van 1 Mei is als tijdelijke opzichter aan he bureau gemeentewerken te Langedijk benoemd de heer W. Tauber te Oudkarspel, die de gezelligheid verhoogden. De burgemeester heeft de ver. hulde gebracht voor het nuttige werk, door haar verricht, waarbij hij de prettige samenwerking memoreerde, welke tus sen E.H.B.O. en het „Rode Kruis" be staat. Vermelden we ten slotte, dat aan zieke leden en aan hen, die van de op richting af hun krachten in dienst hebben gesteld van de afdeling een bloemstukje werd geoffreerd, dan kan worden geconstateerd, dat het 20-jarig bestaan op waardige wijze is gevierd. De handel in bewaargroente was de afgelopen week weer vrij ongunstig. Waar thans de weersomstandigheden steeds mooier worden wordt de kans dat de laatste voorraden nog met winst afgezet kunnen worden steeds kleiner, daar met enkele weken het seizoen voor de oude groenten toch wel voorbij zal zijn. Het slot van de bewaarcam- pagne is vooral voor de koelhuishou ders een teleurstelling geworden. Daar de hele winter de afzet vrij vlot ver liep, had men algemeen een slot met hoge prijzen verwacht. Rode kool was weer iets lager in prijs dan de vorige week, grote rode kool kon niet meer opbrengen dan 12 tot 14 cent en de kleinere, die wel zeer schaars worden, liepen nog tot 24 cent. Gele kool wordt weinig meer aange voerd en zal wel spoedig geruimd zijn De prijs die voor deze soort kon wor den gemaakt lag tussen 12 en 15 cent. In witte kool was nog vrij veel handel, ofschoon de prijzen ook wat afbrokkel den. Betaald werd 12 tot 18 cent. Wit- lofaanvoeren namen wat toe. De prij zen, die hiervoor betaald werden lie pen iets op. Lof I noteerde tot 44 cent en lof II van 22 tot 35 cent. De uien- prijs steeg weer iets, vooral voor koel huisuien werd meer betaald, dan voor die uit de gewone bewaarplaatsen. Deze laatste zijn niet meer geschikt voor ex port. Voor middelsoort uien werd 27 tot 30 cent betaald. Prei bleef moeilijk te verkopen. Ofschoon een prima pro duct wordt aangevoerd wordt slechts weinig meer dan de minimumprijs be taald, die 8 cent bedraagt. Enkele par tijtjes rabarber konden niet meer dan 912 cent opbrengen. Geslaagden bij vakonderwijs Te Wognum en Schagen zijn, uit gaande van de Vereniging ter Bevor dering van het Vakonderwijs in West- Friesland, eindexamens gehouden, waaraan door leerlingen van de ver schillende Avondtekenscholen uit dit gewest werd deelgenomen. In totaal hebben 48 candidaten zich aan de examens onderworpen. De geslaagden zijn: Av.t.sch. Langedijk: Jac. de Vries, Zuid-Scharwoude (timmeren)A. M. Langedijk, Noord-Scharwoude (idem); A. Buter, Tuitjenhorn (idem); J. Mo lenaar, Oudkarspel (idem); H. J. Ur- sem, Oude Niedorp (idem); C. H. Ur- sem, Oude Niedorp (idem). De 1 Mei-bijeenkomst te Noord- Scharwoude was georganiseerd door de culturele commissie, waarbij de P. v.d.A. en aanverwante organisaties zijn aangesloten. Tweehonderd leden en geestverwanten waren in „Concordia" bijeen gekomen, toen de voorzitter, de heer K. Koeman, er in zijn openings woord op wees, dat het Meifeest nog steeds van betekenis is. Het pro gramma bestond o.a. uit een schets in twee bedrijven van P. Oosterhout, ge titeld „Rode tulpen", waarin een beeld wordt gegeven van 1 Mei 1945, toen ons land nog bezet was, en van de toe stand op 1 Mei 1952. Het clubje van zeven personen, van wie sommigen nog nimmer op de planken hadden ge staan, wist de aanwezige met dit stuk wel te boeien. De spr. mr. G. van 't Hul uit Amsterdam zette de betekenis van het Meifeest uiteen zoals dat in 1890 overal in de wereld voor het eerst werd gevierd. Spreker zei o.a., dat de, Meileuzen de inzet waren van de ver kiezingsactie, waarbij hij herinnerde aan het spoedige herstel na de oorlog, dank zij het mede-regeren van" de P. v.d.A. Spreker eindigde met te zeggen, dat de P.v.d.A geen staatssocialisme voorstond. Na de pauze werd door de vrouwengroep van de P.v.d.A. een vlaggenspel opgevoerd, waaraan 25 le den meewerkten. Dat was een waardig slot van deze Meivergadering. Kwajongens vernielden werkkeet Een aantal kwajongens heeft in een werkkeet van de Ned. Heide Maat schappij zulk een ravage veroorzaakt, dat van een ware vernieling gesproken kan worden. De laarzen van de arbei ders, die na afloop van hej-,werk in de keet werden opgeborgen, werden zelfs vastgespijkerd. De politie is de „lieve" knapen op het spoor en werd er pro ces-verbaal opgemaakt. De rechter te Alkmaar zal deze „heldendaden" wel beoordelen. De biljartclub „Excelsior" heeft met succes deelgenomen aan de jubileum wedstrijden van „Onder Ons" te Zaandam. De ontmoeting werd met 3.76 m.p. door onze plaatsgenoten ge wonnen. De gedetaileerde uitslag is: H. Stolp (O) C. Brandjes (E) C. Oudendijk H. Geerling P. Scholts Lonjee J. B. Rijks Lonjee Jb. Halff Jonker J. Craane Vos A. Holstvoogd Klinkenberg D. Hoek Klinkenberg BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendericus A., z. van Th. H. A. Pekel en A. van Baar, beide te Akersloot. Getrouwd: A, Winder (te Alkmaar) en A. C. Vennik. 300 268 21 8? 12.76 250 250 21 48 11.90 275 256 25 53 10.24 120 120 25 16 4.80 75 17 14 5 1.21 53 53 14 9 3.78 72 72 33 8 2.18 53 49 22 6 1.48 57 41 32 12 1.28 53 53 32 6 1.65 57 39 19 8 2.05 50 50 19 11 2.63 37 30 20 6 1.50 37 37 20 5 1.35 32 25 27 4 0.93 30 30 27 4 1.11 De Bergense toneelvereniging „St. Jan" trad voor de laatste maal in dit seizoen op met „De man in de rolstoel". Er was grote belangstelling voor deze door Maar ten van Vught voor het toneel bewerkte „Geschiedenis van misdadig vernuft en vernuftig speurderswerk". Dokter Smeling, de hoofdpersoon, speel de zijn dubbelrol meesterlijk: in schijn een geacht persoon, de rechterhand van de politie, door kinderverlamming aan zijn rolstoel gekluisterd, was hij in wezen de leider van een smokkelaarsbende, die voor geen enkel misdaad terugdeinsde, ajs het ging om eigen behoud. Zo werd inspecteur Broos, toen deze de lamme, die geen lamme was, te dicht op de hielen kwam, eenvoudig geliquideerd. Ket hele politie-apparaat werd in werking gesteld om de moordenaar op te sporen, maar Smeling wist zich de speurders van het lijf te houden. Maar het beeld van Broos kon de moordenaar niet kwijt raken, de geest van deze afgestorvene was voor hem een voortdurende kwelling. Ten slotte kwam een jonge vrouw eens neuzen in dit zaakje en zij was oompje te slim af. Wat de politie niet was ge lukt, wist zij te bereiken. Zij ontmas kerde de booswicht en leverde hem over aan Nemesis, de godin dej gerechtigheid. Jan van Straten speeMe prachtig zijn rol als de dokter en Trien Wybenga— Tiebie was de vrouw, die niet duizend mannen, maar toch deze ene, te erg was. Aanbesteding kloosterkerk bij Abdij van Egmond Te Egmond is gisteren aanbesteed de bouw van een kloosterkerk van de Ab dij van Egmond. onder architectuur van de heer B. J. Koldeweij te Voor burg, Er waren 23 inschrijvingen bin nengekomen. De begroting was f 206.315. Hoogste inschrijver was de firma Seysener te Hillegom voor f 229.750, de laagste van de firma W. Huurdeman en Arts te Amersfoort voor f 157.295. De gunning werd aangehouden. woningkwesties Over woningkwesties is de burge meester niet te spreken, evenmin als de wethouders of desbetreffende amb tenaren. Alle verzoeken, klachten enz. kunnen uitsluitend schriftelijk worden ingediend op de gemeentesecretarie, Slotweg 448 te Egmond aan de Hoef. burgemeester herbenoemd Burgemeester M. Niele is met ingang van 1 Mei a.s. door H.M. de Koningin herbenoemd tot burgemeester der gem. Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. Het Koninklijk besluit was getekend „Sea Island Georgia", d.d. 12 April 1952. NIEUWE ZAAK Gisteren heeft burgemeester M. Niele de gemoderniseerde Centra-win kel van de heer Visser met'een toepas selijk speechje officiel geopend. Spr. noemde de nieuwe winkel een aan winst voor de steeds groeiende en vooruitstrevende badplaats. Vele bloe men vertokten het medeleven van de relaties van de firma Visser. OUIBERT VERMEER was nog maar een knaap van even achttien toen hij de smederij van zijn vader in Wormerveer vaarwel zei en zonder een woord Engels te kennen op de boot stapte naar Amerika. Dat was omstreeks 1888. De jaren hebben het Zaanse smidje ouder doen worden en hem tevens ver anderd in een volbloed Amerikaan, zo een, die vergeten is hoe een r op zijn Hollands moet rollen en die af en toe tevergeefs zocht naar een juiste Neder landse uitdrukking. Begrijpelijk overigens als men ruim 60 jaar in Chicago heeft gewoond. We ontmoetten de heer Vermeer bjj de familie Schuddeboom in Bergen, waar hij een klein half jaar zijn hoofdkwartier heeft opgeslagen om vandaar uit zijn vele kennissen op te zoeken. Hij is niet veel thuis, want ondanks zijn 82 jaar blaakt Huibert Vermeer van vitaliteit en is hij een man, die de koortsachtige haast van het Amerikaanse leven niet heeft afgelegd. had, die groot genoeg was om een ga rage te beginnen. Met het steeds toe nemende aantal auto's breidde ook ga rage „Vurmer" (zoals de Amerikanen de naam uitspreken) zich uit en de Wormerveerse smid „maakte" al spoe dig zoveel dollars, dat hij zich een paar keer kon veroorloven naar Hol land te komen. Het garagewerk, dat dag en nacht doorging werd hem bij het ouder wor den der jaren wat te zwaar en Ver meer, toen een goede vijftiger, besloot zich voortaan alleen toe te leggen op de verkoop van tweede hands auto's. Hij was tot de ontdekking gekomen, dat wagens in Californië 130 tot 200 dollar duurder waren en Huibert Ver- ,,'t Gaat hier allemaal zo rustig" vindt de oud-Wormerveerder, als we hem vragen welke verschillen hem tussen Nederland en Amerika het meest zijn opgevallen „En vaak veel te langzaam. In een restaurant moet je over het algemeen veel te lang op je eten wachten en de trams geven je een zee van tijd om in en uit te stappen. Het enige wat niet langzaam gaat zijn de fietsers en daarvoor heb ik een heilig ontzag". Auto's TOCH is de heer Vermeer wel iemand, die met het verkeer vertrouwd is Niettegenstaande zijn 82 jaar rijdt hij nog met zijn auto door het drukste stadsgewoel van Chicago. Met auto's heeft hij zijn leven gevuld en nog kan hij het niet laten af en toe met een goede tweedehands wagen te marchan deren. Als kersverse emigrant begon hij in een fabriekje bodems op bussen te sol deren voor 1 dollar vijf en twintig per dag. Hij was wildvreemd in Chicago, want zijn vriend, bij wie hij tijdelijk zou intrekken bleek opeens te zijn ver huisd zonder nader adres achter te ia- ten. Langzamerhand echter maakte Vermeer zich de taal eigen; hij trok van de ene naar de andere baas en had tie i jaar later zoveel harde dollars overgespaard, dat hij het aandurfde een auto te kopen om daarmee een be scheiden taxi-onderneming te begin nen. Auto's betekenden alles voor hem, e.i hij bleef zijn vak trouw, ook toen hij naar Californië vertrok om in de garage van de Universal filmmaat schappij te gaan werken. Het klimaat was daar wel zachter, maar de lonen lager en daarom oordeelde Vermeer het beter zijn vertrouwde Windy City weer op te zoeken. De zaak groeide LIET duurde nog een paar jaar voor- 11 dat hij een bankrekening bij elkaar meer vond een prettige business uit, die hem en passant toch nog wat dol lars opleverde. Hij kocht een „car" in Chicago, reed op zijn dooie genaak naar het Zuiden, maakte 200 dollar of meer winst en keerde dan voor 40 dollar per trein naar huis terug. Demoeraat Vermeer is een vurig democraat en een nog vuriger aanhanger van wijlen president Roosevelt wiens portret hij overal mee naar toe neemt. Urenlang kan hij praten over het goede werk, dat Roosevelt voor de Verenigde Sta ten heeft gedaan en hij wordt niet moe hem te prijzen. Het is de tweede keer na de oorlog, dat de krasse autohandelaar naar Ne derland komt. om zijn zuster mevrouw de weduwe Z. van HalsumVermeer, die in Beverwijk woont, te bezoeken. Toen hij vijf jaar geleden weer naar de States vertrok dachten al zijn ken nissen, dat dit zijn laatste tocht naar Europa zou zijn. Ze bleken zich hard te hebben vergist, want een paar we ken geleden belde hij zijn vrienden op om hen te verwittigen, dat hij in Am sterdam zat en van plan was dezer da gen even aan te komen wippen. 7IEHIER het verhaal van een emi- grant van de oude stempel. Van een jonge smid, die stap voor stap zich opwerkte en die in het „money-ma- king" Amerika zich al gauw de daar geldende principes toe-eigende. Over 5 maanden vertrekt hij weer, maar niemand durft nu „vaarwel" te gen hem te zeggen, omdat de kans op een „tot weerziens" bij deze vitale 82- jarige veel groter is. Ongeveer 30.000 Engelse vrouwen zullen een nieuw marine-corps vormen, dat in oorlogstijd dienst zal doen om met een mijn-ontdekker in de havens en binnenwateren te patrouilleren. Twee vrouwelijke recruten op oefening met een mijnontdekker. In de laatste oorlog is gebleken dat vijandelijke vliegtuigen dikwijls de binnenwateren onveilig maakten door het afwerpen van mijnen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Haarlem bestaat Zondag 1 Juni honderd jaar. Ter gelegenheid van dit eeuwfeest zal Zaterdag 31 Mei in het stadhuis van Haarlem een receptie worden gehouden. Dit gebeurt dus niet in de zetel van de Kamer, het pand aan de Nassauplein, maar in het ge bouw, waar dit instituut honderd jaar geleden werd opgericht. Van 1 Juni 1852 af tot aan 1922 toe, is de Kamer van Koophandel n.l. een gemeentelijke instelling geweest. In dat jaar kwam een wettelijke regeling tot stand, die een verandering in de status bracht. De honderdjarige Kamer van Koop handel en Fabrieken in de Spaarne- stad is een van de meest gedifferen tieerde Kamers, die Nederland telt. In het centrum van het rayon, dat is dus Haarlem zelf, zijn gevestigd grafische-, scheepsbouw-, chemische- metaal-, tex tiel-, film- en chocolade-industrieën. Maar tot het rayon behoren ook IJmui- den, met de rederij en visserij, de KNHS en de papierfabriek; Aalsmeer met potplanten en snijbloemen; de sui kerfabriek te Halfweg en de landbouw bedrijven in de poldergebieden. Aan vankelijk ressorteerden onder deze Kamer dertien gemeenten, maar na een wijziging van begrenzing werden Hil legom en Lisse ingedeeld bij Leiden, zijnde Zuidhollandse gemeenten. Door de fusie van Beverwijk met Wijk aan Zee omvat het rayon nu tien zelfstan dige gemeenten. In totaal zijn 13.000 ondernemingen ingeschreven. Reeks van voorzitters. De aanvankelijke behuizing in het raadhuis voldeed allerminst. Na van 1922 tot 1927 elders te zijn onderge bracht, betrok de Kamer in 1927 het huidige pand aan het Nassauplein. Een personeelsbezetting van dertig man werkt hier dagelijks aan de talrijke be slommeringen, die tot de taak van de Kamer behoren. In de afgelopen jaren heeft een reeks van voorzitters de hamer gehanteerd: n.l. jhr L. J. Quar- les van Ufford (1852-1872)A. L. Die- serinck (1873-1886); mr R. H. J. Gal- landat Hueth (1887-1890); mr Joh. En schede (1891-1911); A. de Clerq (1912- 1920); W. G. H. Jacobs (1921-1922); E. H. Krelage (1922-1931); G. J. Droste (1931-1936); J. J. Swens (1937-1942); C. J. A. Nolte (1942-1945); J. J. Swens 1945 tot heden). In deze periode heeft de Kamer slechts vier secretarissen „versleten", n.l. de heren E. W. van Huibert Vermeer (rechts) in Chicaso bij één van zijn eerste auto's. Avond voor en door de jeugd Als verlengstuk van Koninginnedag is gisteravond in het Corso-theater een bijeenkomst gehouden voor de oudere jeugd, onder de titel „Door en voor de jeugd". Het Oranjecomité had het initiatief genomen de jeugd zelf een groot deel van het programma te laten uitvoeren. Ter beoordeling was een jury samengesteld bestaande uit mej. Gré v. Diepen en de heren G. v. d. Wolff, A. v. Kluive, W. Welboren en B. Dingerdis. De jeugdgroep van de Castricumse ac cordeonvereniging onder leiding van A. B. v. d. Wolff, opende de avond met het Wilhelmus en een kort programma. Een en ander werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Alles echter buiten mede dinging. Van de jeugd werd de groep meisjes „Creoline" nummer één met 44% punt. Willy Beyersbergen v. He negouwen behaalde met een muzikaal uitgevoerde pianosolo 40 punten. De de- clamatrice Truus v. Diepen kreeg 37% punt, alsook de jongensgroep „Jesabel". Ina van Exter kreeg voor haar piano potpourri 35 punten, op de voet gevolgd door de KJM-Band. De Kleine Kluts, drie jongens, sleepte met een schets 34 punten in de wacht. De KJB-Band, hoewel bij het publiek veel succes oog stend, kreeg niet meer dan 32% punt. Het was'bijna tien uur toen het film programma, bestaande uit enige voor filmpjes en de hoofdfilm „Pauline" een aanvang kon nemen. Ten slotte werden door de voorzitter van het Oranje comité, de heer J. C. Dingerdis, de prij zen uitgereikt. ONGEVAL OP VAN OLDENBORGHWEG Op de Van Oldenborghweg ls een dame Liit IJmutden, mevr. P.R., die een brom fiets bereed, met haar voertuig over de 'sop geslagen, toen het voorspatbord los •nakte en tussen de spaken kwam. Mevr. p. liep een hersenschudding op en werd. na door een arts te zijn onderzocht, naar liet St. Antoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht. Brederode (1852-1866); G. Petri (186S- 1911); J. Gerritsz (1911-1922) en jhr dr J. C. Mollerus van 1922 tot heden). Twee jubilea De Kamer, die aanvankelijk dus ge meentelijk "as, werd in 1922 gekoppeld aan het handelsregister. Hieruit komen de financiën voort, aangezien de Ka., mer verder geen inkomsten heeft. Voordien bestonden deze uit een naar verhouding geringe gemeentelijke sub sidie. De jaarlijkse bijdragen komen nu tot een bedrag van ƒ75.000. Op 1 Juni zijn er twee jubilarissen onder het personeel, n.l. mej. A. C. Nij- boer, chef van de afdeling Handels register en mevr. Beemsterboer. die dan beiden een kwart eeuw in dienst zijn. De laatste als huisbewaarster. Jhr Mollerus telt op 1 Juni dertig dienst jaren. De huidige actieve secretaris heeft onlangs, na twee-en-een-half jaar arbeid, de laatste hand gelegd aan een 1062 bladzijden tellend naslagwerk, waarin een gerubriceerde opsomming is gegeven van het werk in de afgelo pen honderd iaar. De werkzaamheden aan de tunnel ver keren nog steeds in een voorbereidend stadium. Woensdagavond om zes uur is begonnen aan een nieuwe taak, te weten het pompen van water nit de bouwput. Dit gebeurt met een drijvende pomp, welke er een hoeveelheid water uit slaat van 400 a 500 m3. per uur. Door middel van een Thomas-stuw wordt daarna het water naar het kanaal af gevoerd. Dag en nacht zal de pomp blijven doordraaien. Gistermiddag was het water in de put reeds 30 centimeter gezakt, dat komt dus neer op onge veer één centimeter per uur. Dat het overigens een heel karwei is, voor het gestelde doel is bereikt, zal een ic-der duidelijk zijn, als men weet, dat de put zo ongeveer 200 meter lang en 150 meter breed is. Daar zit dus een be hoorlijke hoeveelheid water in. Als een flink deel van het water zal zijn weg gepompt, zal begonnen worden met hei werkzaamheden. Burgerlijke Stand Geboren Anthonius, z. van A. Hol- lenberg en Margaretha Liefting. Can- dina A., d. van D. A. van der Horst en J. Ruijter. Ondertrouwd Johannes Duijn, en Margaretha M. Gijzen. Wilhelmus J. Groot en Juliana Bongers. Joannes P. de Winter en Cornelia S. Sneekes. Getrouwd Dirk de Winter en Pe- tronella A. Goderie. Overleden Johannes van Leeu wen, 66 jaar, gehuwd met Y. Heikamp, te Haarlem. Neeltje Slooten, 70 jaar, gehuwd met S. Kieft, te Alkmaar. Jan W. Drijver, 75 jaar, gehuwd met J. Groe- newoud, te Haarlem. Blijkens een door Gedeputeerde sta ten opgesteld ontwerp-besluit, zal aan de Provinciale staten worden voorge steld, de Waarlands- en de Slootgaard polder te verenigen tot een nieuw wa terschap, dat de naam zal krijgen van de Slotwaardpolder. Het bestuur van ae nieuwe polder zal bestaan uit een Dijkgraaf en vier bestuursleden, als mede zes Hoofdingelanden, terwijl de ze colleges voor de eerste maal zullen worden gevormd uit de thans zitting hebbende besturen aangevuld met nog één te verkiezen lid. De verjaardag van de Koningin is hier gevierd door het organiseren van een optocht met versierde fietsen autopeds en wagentjes. Er was van de versiering veel werk gemaakt en de optocht, die opgeluisterd werd door muziek van het fanfarecorps D.S.V., trok veel belangstelling, waartoe het prachtige weer niet weinig meewerkte. Na afloop van de optocht werden de kinderen getracteerd in het Patro naatsgebouw. Des avonds werd in bet zelfde gebouw een bijeenkomst gehou den, waarop de zang- en muziekver enigingen concerteerden. GESLAAGD Onze plaatsgenoot L. G. Slooten slaagde op 1 Mei te Utrecht voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de walerschaps- administratie, afgenomen door de Unie van Waterschapsbonden jn Nederland. LANGEDIJK, 2 Mei 1952. 4.000 kg witlof I 34,90, IB 22—26,30, II 25; 4500 kg prei 8; 2500 kg rabarber 5,70—10.80.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3