Agrarist int Het bevrijdingsfeest met opgewektheid begonnen Stad en Omgeving bij r Regen noch onweer deerden de dodenherdenking Pluvius heeft het niet begrepen op Pafafafeesten Het Centraal Genootschap en de klaverjassers Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Duizelingwt land De stille omganq Het Alcmaria Cabaret voor de microfoon AGENDA Gemeente bouwt 84 woningen Tas met geld verdwenen van marktstal Boerderij „De Phoenix" te Stompetoren wederom door brand belaagd Daling van kaasprijzen is ien einde Stompetoren HEILOO Oudorp Meer kopers dan N.-Hollandse inz op Agrarische I MAANDAG 5 MEI 1952 Jeugdappèl trok al veler belangstelling De vrees, dat de regen de feesten op de Bevrijdingsdag in het water zou doen vallen, is gelukkig niet bewaarheid geworden. Het zonnetje liet zo nu en dan verstek gaan, maar de weersverwachtingen waren niet ongunstig en de vlaggen welke op deze blijde dag uit tal van huizen waren gestoken, wapperden vrolijk in de wind en gaven de stad een feestelijk cachet. Twaalfhonderd «deelnemers aan de wandeltocht Het was al vroeg dag voor de mede werkenden der Alkmaarse Jeugd Ge meenschap, die voor een uitstekend en uitgebreid programma gezorgd heeft. De afgevaardigden der Jeugdvereni gingen verzamelden zich om half acht bij het stadhuis van waar men onder leiding van mevrouw Holzmüller— Teengs, de burgemeester naar de >poèl- plaats bij de Steenenbrug zou begelei den. De Padvindersband van de R. K. Verkenners was tijdig present. Enkele buitenlandse gasten stonden geïnteres seerd op de stoep van Hotel Victory tn keken met belangstelling naar de fier voorbijtredende padvindersbands, die door de afgevaardigden der jeugdver enigingen gevolgd werden. Op de Mient schaarden de jongeren zich rond de daar opgestelde vlagge- mast, waar onder bazuingeschal >'e nationale driekleur in top werd gehe sen. Hierna trad burgemeester Wytema naar voren, om een korte toespraak te houden. De burgemeester herinnerd" <r aan, dat de vijfde Mei in vergetelheid dreiede te gereken. Fij noemde het een mooie, symbolische betekenis dat de jeugd de nationale bevrijdingsdag in ere wil houden. „Het is iu"'» taak nm ons ouderen van tiid tot tiid te laten merken dat we het verkeerd ioeu. Bliif trouw aan de idealen en bliif d" vijfde Mei vieren op je eigen manier", aldus snreker. De .plechtigheid werd hierna beslo ten met bet gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. Wandelaars Grote groepen fleurig geklede en luid zingende kinderen trokken door de be- vlagde straten. Het waren de deelne mers aan de Bevriidingswandeltocht, Op de eerste Zondag van Mei werd hier der traditie getrouw de stille om gang gehouden ter ere van het H. Bloed van Alkmaar. Om half één des nachts verzamelden zich in de drie parochiekerken ruim 3000 pelgrims, waaronder ook vele honderden uit de provincie en Amsterdam om een Kort lof bij te wonen en een uiteenzetting aan te horen over de intenties van de bedetocht. Deze intenties waren: sterk te en bevrijding voor degenen, die om wille van hun geloof werden vervolgd. Voorts werden de gesneuvelden in >or- log en verzet herdacht en werd gebeden voor onze regering en voor.de dwalen de broeders. Om één uur begon de stille tocht langs de processieweg uit vroeger eeuwen. Na afloop vulden zich weer de drie kerken waar de pelgrims een mis bijwoonden. Des avonds werd in de Dekenale Kerk door deken Jacobs een plechtig lof gecelebreerd, waaronder een >ro- cessie, waarin de relieken van het H. Bloed werden meegedragen. In een tijdsbestek van vijftig minuten heeft het jonge en veelbelovende Alc maria Cabaret gistermiddag voor de AVRO-microfoon getoond waartoe het in staat is op het veelzijdige terrein van het cabarctwerk. „Hony soit qui mal y pense" was deze opvoering genaamd. De vrees dat er niet "Waarderend over dit optreden zou worden gedacht, was echter onge grond. Integendeel. Velen hebben net grote belangstelling naar de uitzending geluisterd. Het eerste radio-ontreden van dit Alkmaarse cabaret onder leiding van Hed de Vries is dan ook ongetwij feld een groot succes geweest. De oud- Alkmaarder Joh. Fakkel had de muzi kale composities voor dit optreden ge maakt en de teksten van de liedjes wa ren van Hed de Vries, Bram van Echt en Joost de Klerk. De jeugdige Kees Wiggermans, die geen gelegenheid voorbij laat gaan om Donald Duck te imiteren, kreeg ook voor de microfoon de gelegenheid zijn kunnen te tonen en hij maakte daar dankbaar gebruik van. Didi de Vries—Deutekom had succes in haar voordrachten en schetsen, Ina TriestBoots toonde "over een goede sopraanstem te beschikken, Piet Wolfs winkel zorgde voor de imitaties en Klaas Koomen zorgde voor de confe rences. De muzikale omliisting werd verzorgd door „The Caledonians" uit Zaandam. Het was een bont, doch aan trekkelijk geheel. Gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen zijn gevon den in het tijdvak van 25 tot 28 April. Ze zijn, uitgezonderd op Zaterdag, iedere werkdag van 17 tot 18 uur te bevragen aan het bureau van politie. Bril, hamer, elf handschoenen en wanten, kinderlaarzen, twee shawls, boodschappentas. dressoirlopers en spuwdoekjes, stuk leer, zakagenda, manchetknoop, zakjes met inhoud, twee geldsbedragen, shawl, schoen, actetas, dekzeil, etui met inhoud, das speld, twee zonnebrillen, zakkammetje, vier sleutels en een loper, vier porte- monnaie's met inhoud, riem, oorknopje paarlen ketting, portefeuille met geld. jongensjasje, kinderklompen, pakje met handschoenen en doekjes, regen jas, kinderjasje, nummerplaat, arm band, rozenkrans. VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 5 Mei. Aangevoerd: 5 paar den van 7001200, 53 vette koeien* van "00—1325 en 185 nuchtere kalveren van 10—80 per stuk; 240 'varkens van 1,95— 1,14 per kg. die om 9 uur van het Dodenveld wa ren gestart en kris-kras door de stad hun weg zochten naar het Sportpark, waar hun een medaille wachtte als waardering voor deze prestatie. Liederen in de geest van „En van jc hela, hola, hou er de moed maar in", ketsten tegen de gevels en het geduld van menig autobestuurder werd op de proef gesteld als een groep van een dikke honderd jongens en meisjes de straat overstak. Er waren ruim 1200 deelnemers, van wie het grootste deel in schoolverband meeliep. De route van vanavond De route, welke de jeugdverenigingen met de vier muziekcorpsen en de pad vinders drumbands vanavond, na af loop van de volksdansen, om 9 uur zullen nemen is als volgt: Canadaplein, Kanaalkade, Texelse hek, Geestersingel, Kennemersingel, Heilooërbrug, Ritse- voort, Koorstraat, Langestraat, Houttil, Waagplein. Daar zal het vreugdevuur worden ontstoken. MAANDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Vader is vrijgezel (alle leeftijden)Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De dodenrit in 't spookgebergte (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Geschonden glorie (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De blauwe engel (18 jaar). Boomkampplein, 2 uur: K. van 't Veerstraat, 3 uur; Stenenbrug, 4 uur: Opvoering wagenspel. P. C. Hooftstraat en Rembrandtstr2 u.; Uitenboschstraat en Pinksterbloem straat, 3 uur: Volksdansen. Paardenmarkt, 7 uur: Volksdansfee.t en Volkszang. Canadaplein, 9 uur: Demonstratieve optocht. Waagplein, 9.45 uur: Sluitingspro gramma. Sportpark, 1.30 uur: Finales school- voetbal. Terrein Alkm. Boys, 2 uur: Finales handbal. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Be vrijdingsbal. Gulden Vlies, 8 uur: Bevrijdingsfeest. Nachtdienst apotheken; „De Bever'! Emmastraat 36. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Vader is vrijgezel (alle leeftijden); Victoria The ater 8 uur: De dodenrit in 't spook gebergte (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Geschonden glorie (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De blau we engel (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: R.K. toneelver. „Vondel" met „Een schip vaart uit". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 0.37 13.01 Dinsdag 1.26 13.46 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 0.42 13.06 6.42 19.06 Dinsdag 1.31 13.51 7.31 19.51 Een stille stoet trok door de straten Een symbool TEN LANGE STOET van zwijgende mannen en vrouwen, waarvan velen een tuiltje bloemen met zich droegen, trok Zaterdag tegen het vallen van de avond door de verlaten straten. Noch de felle bliksemflitsen, noch de gestaag vallende regen konden hen er van weer houden op deze dag en dit uur hulde en dank te brengen aan de strijders die hun leven gaven voor de vrijheid. Het was een droeve tocht. De vlaggen, die halfstok van de huizen hingen, klapper den vochtig in de avondwind en van verre kwam het gebeier van de kerk klokken, die riepen tot bezinning. l/ORT VOORDAT de plechtigheid zou worden gehouden, werd de lucht dreigend. Traag en geluidloos vielen de eerste druppels, als tranen bij deze dag van herdenking. Zij waren de voorbo den van de onweersbui die even later losbarstte en die de kijkers op de vlucht dreef. Maar zij, die de doden wilden herdenken, bekommerden zich niet om dit geweld van de elementen. Het wa ren er geen tientallen, doch honderden, vele honderden die zich op het Canada plein in een lange stoet schaarden voor de tocht naar de fusilladeplaats in de Wilhelminalaan. Er waren vertegen woordigers van het gemeentebestuur, de padvinderij, de spoorwegen, de brandweer, de nationale reserve, het Leger des Heils en het Rode Kruis. Ouden van dagen en kinderen, armen en rijken waren deze avond één in ge- dadhten en gevoelens. Via de Koorstraat en het Ritsevoort ging het naar de Wil helminalaan. De stilte van de avond werd slechts verbroken door het grint dat knarste onder de voortschuifelende voeten en de regen, die onafgebroken neerruiste op het bladerdak van de beuken. Het water drong door de jas sen en doorweekte de schoenen. Doch niemand zocht zich een schuilplaats. Er waren ook nog anderen die het slechte weer trotseerden. Dat waren de vijftien a twintig kijkers die hadden post gevat bij het gedenkteken. Zij be grepen niets van de betekenis van deze stille tocht; ze zullen het nooit begrij pen. Om acht uur stopte de stoet. Gevoeli ger dan de best gekozen woorden en indrukwekkender dan de plechtigste zang waren deze twee minuten van stilte. Dan ging het weer voort. De mee gebrachte bloemen werden neergelegd voor het beeld, waar zij op het groene grastapijt een veelheid van kleuren vormden. Roerloos, met het geweer aan de voet, hielden aan weerszijden van het gedenkteken twee militairen de wacht. Hun gestalten staken vaag af tegen de donkere achtergrond van de Hout. Aan het einde van de Harddravers laan ging de eenheid verloren. De stoet viel uiteen in groepjes, die ieder hun eigen weg gingen. Het symboliseerde het Nederlandse volk van na de be vrijding. .25 jaar geleden In de Alkmaarsche Courant van 5 Mei vinden wij de volgende mededeling: De directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het Keuringsgebied Alkmaar waar schuwt tegen de bereiding van vanille- en roomijs, zonder dat de gebruikte melk voldoende is ge kookt of gepasteuriseerd. Tegen de verkoop van dergelijke op on deugdelijke wijze bereide waar zal, ook in café's en hotels, extra worden toegezien en opgetreden. De gemeente Alkmaar heeft uit Den Haag de Rijksgoedkeuring ontvangen voor de bouw van 84 woningen (28 be neden- en 56 bovenwoningen) aan de Hooftstraat bij de Vondelschool De woningen die bestemd zijn voor bewoning door 5 a 6 personen, bevatten alle 3 slaapkamers en een douche ruimte. Ze zijn voorzien van een warm water-installatie voor douche en keu ken. Aangezien de gemeente aan vier gro te gezinnen woonruimte wil verschaf fen, zijn in één blok vier huizen voor 8 a 9 personen geprojecteerd. Het ge heel bestaat uit twee bouwblokken, lang 100 m, in gebogen vorm. Deze week wordt met het werk begonnen. Het plan staat onder architectuur van de architect W. A. Keesom te Alk maar. Een 54-jarige huishoudster, die in behoeftige omstandigheden verkeert, liet Zaterdagmiddag op een marktstal op de Laat haar handtasje staan, waar in zich haar gehele kapitaal (120 gul den) bevond. Verder bevatte de tas 'n doublé-dameshorloge en een armband. Toen de vrouw haar verzuim bemerk te en ijlings naar het stalletje terug keerde, was de tas spoorloos verdwe nen. De politie houdt zich gaarne voor terugbezorging van tas met inhoud tan- bevolen. Herdenking van het 700-ja- rig bestaan der stad Alkmaar Op verzoek van burgemeester en wethouders hebben zich de hierna te vermelden personen bereid verklaard om toe te treden tot het hoofdcomité voor de herdenking van het 700-jarig bestaan van Alkmaar als stad. De burgemeester heeft dit hoofd comité op 28 April j.l. geïnstalleerd, waarna het zich als volgt heeft gecon stitueerd: mr G. A. de Lange, voorzit ter. mr A. V. M. Leesberg, secretaris, J. H. Nijhuis, penningmeester, mevr. A. E. de Lange-Van Foreest, mevr. M. Th. Worm-Ten Brink, J. M. F. Arntz. P. Cloeck, G. H. Hoytink en H. W. Kaagman, leden. Burgerlijke stand Geboren: Joannes M., z. van J. H. Zwart en A. Jong. Gerardus A., z. van A. E. Pronk en M. T. Beentjes. Frans J., z. van L. Wetsteijn en S. J. van Veen. Getrouwd: A. H. Boon en Debora W. Meijer. Hendrikus M. Kamp en Irma van Ameijde. Overleden: Stephanus W. Arntz, 74 jaar, gehuwd met M. J. Goes. Gerrit Groot, 84 jaar, wed. van M. de Jongh. MANNENGA JE GANG" LIET HEEFT ER alle schijn van, of de Alkmaarse padvinders het hij Pluvius hebben verkorven en deze heer een zuur appeltje met hen heeft te schillen. Bij het vorige Pafafafeest zette hij de hemelsluizen wijd open, in de hoop de padvinders van het Phoenixterrein te kunnen spoelen. Omdat hem dit toen niet gelukt is, probeerde hij het Zaterdag voor de tweede maal. „Ik hoop dat juilie nu beter weer zullen treffen" zei de burgemeester bij de opening van deze fancy- fair. Er was alle reden om dit te veronderstellen, want er was nauwelijks een wolkje aan de hemel te ontdekken. Nog geen drie uur later viel het hemelwater bii stralen naar beneden: voor het eerst na vele weken droogte.... waar men voor één kwartje drie films aan te zien krijgt. Pluvius vertederd^ Schuur achter gloednieuwe hoeve zwaar gehavend ITE RODE HAAN heeft vanmorgen voor de tweede maal getracht zijn sinistere victorie te kraaien op het dak van de kapitale boerderij van de heer P. Conyn aan de Molenweg te Stompetoren. die op 23 Augustus 1950, toen het dorp zich in de kermisvreugde had gesttfrt, vrijwel geheel ten offer viel aan een felle brand. Alleen de achter de hoeve gelegen schuur bleef toen gespaard. Als een phoenix verrees de gelijknamige boerderij uit de as. In September 1951 werd de eerste steen gelegd voor het gebouw, dat enkele maanden later als een sieraad van de Schermer aan de Molenweg zou prijken. Het is het grillig spel van het lot, dat de schuur, het enige deel van de boerenplaats dat niet vernieuwd werd, bijna de basis is geworden, van waaruit zich een nieuwe ramp voltrok. Bijna, win» dat het noodlot geen kans heeft gekregen om opnieuw toe te slaan, dankt n» familie Conijn aan het snelle doeltreffende ingrijpen van de Alkmaarse Vrij willige Brandweer, waarvan het corps Oterieck een paraat en gewaardeerd onderdeel vormt. Foutieve constructie van schoorsteen de oorzaak VANMORGEN omstreeks zeven uur was een van de dochters van de heer Conijn in de schuur bezig met de was. Plotseling vernam zij boven zich een verdacht geluid en toen zij opkeek, sloegen de vlammen uit het dak. Haar broer trachtte met een brandblusappa- raat het vuur te stuiten, doch slaagde hierin niet. De vlammen baanden zich een weg door het houtwerk, de span ten, balken en de onder het pannendak aangebrachte rietbedekking. Via een buurman alarmeerde men het brand weercorps Oterleek en de politie in Alkmaar. Toen brandmeester D. Bock- weg de melding van de uitslaande brand in de boerderij van de heer Co nijn ontving, vergewiste hij zich ervan, of men de Alkmaarse brandweer bad gewaarschuwd. Men kon hem in Alk maar de verzekering geven, dat de De spullebazen het werk MANNEN, ga je gang", zei districts- commissaris Nieuwenhuyzen na de openingsplechtigheid tot de padvinders en deze hadden Waarlijk geen tweede aanmoediging nodig. De „spullebazen' renden als hazen naar l.un stands en traeht'en elkaar in stemgeluid te overtreffen bij het aanprijzen van hun waar. Er waren er ook die hun stem banden niet hoefden te forceren, om dat zij er zeker van waren dat zij toch wel klandizie zouden krijgen. Dat was bijvoorbeeld bij de stand waar stukjes geroosterd vlees werden verkocht dat was bij het restaurant en bij de uitste kend ingerichte stand van de pers- en propagandadienst van akela Van Don gen. Niet alleen zijn hier vele foto's en tekeningen uitgestald, doch er zijn ook maquettes van bruggen en gipsafdruk ken van dierensporen. Wie iets meer wil weten over het' knopen van touw, kan hier tientallen voorbeelden vinden. Bij de schiettent kan men bewijzen over een scherpe blik en vaste hand te beschikken en dat kan men ook bij de stand waar men een ijzeren roe door een scherm van kippengaas moet ste ken om een prijs te kunnen bemachti gen. Dit is verre van gemakkelijk, want het gaas staat onder stroom en bij de minste aanraking met de roe gaat er een belletje rinkelen. Er is een loterij en er is een bioscooptheater, Het is een genoegelijk feest, daar op het Phoenixterrein. De zelf getimmer de stands, die rijkelijk met groen zijn versierd, en de vele tientallen vlaggen geven het geheel een bijzonder prettig aanzien. Vandaag is het de laatste Pa- fafadag en het ziet er waarlijk naar uit dat het nu mooi weer zal blijven. Misschien is zelfs Pluvius vertederd bij het zien van zoveel moois De daling in de kaasprijzen, die in enkele weken tijd ongeveer- 30 cent per kg naar beneden liepen, is ten einde. Wel werden de noteringen te Leeuwarden verder teruggebracht, n.l. op f 2.04f 2.05 voor de volvette Goud se en op f 1.87—f 1.88 voor de Edam mers, alles per kg deze prijzen be tekenden een verlaging van resp. 4 en 5 cent per kg maar de noteringen waren de vorige week aan de te hoge kant geweest en de verlagingen bete kenden dus een correctie. Hoewel bij de handel duidelijk sprake was van aarzeling, werd ten slotte de kaas om gezet tegen prijzen, die ongeveer over eenkwamen met die van de vorige week. Van een werkelijk willige handel kon echter nog niet worden gespro ken. Toch schijnt er iets meer optimis me te zijn. Met de betrekkelijk dure oude kaas is het ten slotte goed afge komen, de voorraden zijn grotendeels verdwenen. De garantieprijzen voor de kaas worden aanstonds verhoogd. Indien ook het buitenland behoefte blijkt te hebben aan de kaas, is er alle aanleiding om te verwachten, dat we het dieptepunt) hebben overschreden. De Alkmaarse notering voor Noord hollandse Edammers werd met 1 cent verhoogd en gebracht op f 2.03. Vermakelijk was het, dat dit herstel van de markt door enkele markters niet was verwacht. Er was er een, die aan de kaasmarkt minder vroeg. Hij verkocht echter gelukkig voor hem niet. Spoedig was hij beter op de hoogte. Uit het zakenleven Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven: B. Bak ker, Oterleek, Stompetoren, Noordervaart D 2. Groothandel in landbouwmachines en -werktuigen. N.V. West-Indische Im port-Compagnie, Heiloo, Heerenweg 202. Vervaardigen van en handel in cacao, chocolade- en suikerwerken. Directeur W. Lamar. Commissaris W. J. Goos. P. Tamis, Heerhugowaard, Van Veenweg 36. Kleinhandel in gebruikte goederen. Fa. ,,Dreha", Heiloo, Hoogeweg 73. Corr.- adres: Heerenweg 112. Bloemist-hoveniers bedrijf. Vennoten: J. H. Drescher en mevr. G. J. BonHaghuis. Een sympathieke actie Zoals bekend is, bestaat het Cen- traal-Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantieoord dit jaar 50 jaar. Bij gelegenheid van dit jubi leum heeft zich onder de Klaverjas sers hier ter stede en in wijde omge ving een comité gevormd om het een som geld ter hand te stellen, waardoor het in staat zal zijn een tiental of meer kinderen een gezondheidskuur van 6 weken te laten ondergaan. De gelden zullen worden bijeengebracht door het houden van twee drives, in het „Wapen van Heemskerk" daartoe .54. Jimmy Brown had zich nauwe lijks ontdaan van de vrouwenkleren of hij hoorde buiten de kamer gestommel en het geluid van opgewonden stem men. „Goed gedaan, Daan!" zei iemand met een zware stem. „Je hebt 'm er prachtig in laten lopen. En laten jullie nou verder de zaak maar aan mij over Met een brok bemoeial van een sluis wachter zal ik het verder alléén el klaar spelen!" Vliegensvlug duwde Jimmy de tafel tegen de muur en wierp hij de twee stoelen die de ka mer rijk was er boven op. Toen greep hij de houten kast, die niet zo heel klein was en hief deze boven zijn hoofd. „Wie er ook binnen komt" gromde hij, „al is het meneei Dolle Dirk in eigen persoon, hij krijgt dit meubelstuk boven op zijn kersepit!' Jimmy Brown had dit besluit amper genomen of daar vloog de deur open. Dolle Dirk sprong naar binnen met een gezicht alsof hij Jimmy Brown rauw wenste te nuttigen. „Waar zit dieschreeuwde hij nog, maar méei kon hij toch niet uitbrengen, want Jimmy had met alle kracht die in hem zat de houten kast boven op Dolle Dirk geworpen, die ter aarde stortte en bedolven werd onder een chaos var: splinters en brekende planken gratis beschikbaar gesteld) en wel op Vrijdag 16 Mei, een persoonlijke wed strijd en op Woensdag 28 Mei een al gemene clubdrive. Voor beide avon- de zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Men hoopt op de steun van de al tijd gulle middenstanders tot het be schikbaar stellen van een prijs. Er is een comité van aanbeveling gevormd, dat als volgt is samenge steld. Dr. A. G. Schoo, Kinderarts, voor zitster afd. Alkmaar van het Centraal Genootschap. Dr. J. Degenaar, Arts, bestuurslid C.G. G. D. Swanenburg de Veije, school arts K. Bos, Bestuurslid C.G., Hoofd V.G.L.O. Chr. Knaap-Steynstraat, bestuurs lid Chr. Kinderuitzending. A. M. de Ree, bestuurslid R.K. Kin deruitzending C. Krak, directeur Alkmaarsche Courant. Fr. Otten, redacteur Nieuw Nrd.- Hollands Dagblad. M. Kuiper, redacteur van Het Vrije Volk. VERENIGING OPGERICHT Donderdag 1 Mei werd alhier opge richt een afdeling van de Nationale Christen Onderofficierenvereniging, welke zich ten doel stelt de versprei ding van de christelijke beginselen in het leger en op de vloot. Het corres pondentie-adres is voorlopig gevestigd op het adres van de heer C. Oranje, Cabeljoustr. 5, alhier. Bovengenoemde Ver. hoopt op 29 en 30 Mei a s. haat gouden jubileum in Utrecht te vieren. BENOEMD Onze plaatsgenoot, de heer P. M Bürmann is in de Zaterdag te Utrecht gehouden algemene vergadering be noemd tot bestuurslid van de vereni ging „Het grondbezit". brandweer reeds onder commando van de heer J. van Maarleveld met de lad derwagen, de manschappen-materiaal wagen en een motorspuit was uitgerukt. Aan de Molenweg gekomen, bleek de familie Conijn, die uit droeve ervaring weet wat het zeggen wil have en goed door brand te verliezen, huisraad en kleding op het erf in veiligheid te heb ben gebracht. De brandweer stelde twee babyspuiten in werking, die wa ter onttrokken aan de nabijgelegen, sloot en de spuitgasten in staat stelden de vlammen met drie slangen te be strijden .De eerste zorg gold uiteraard de fonkelnieuwe boerderij. De wind had niet ongunstiger kunnen zijn; hij stond pal op het perceel, doch de ste nen muur van de schuur en het pan nendak op de hoeve hadden de brand nog tot de opslagplaats beperkt. De brandweer slaagde er dan ook zonder moeite in het vuur te localiseren. Al vorens echter de laatste vlammen on der de watervloed hadden moeten wij ken en de, laatste rookwolken waren verdwenen, was geruime tijd verstre ken. De rietbedekking onder het pan nendak brandde hardnekkig. Naarmate de ochtend evenwel ouder werd en meerdere dorpsgenoten een kijkje kwa men nemen, verminderde de omvang van de brand totdat tenslotte het pleit was beslecht en de brandweer kon in rukken. De oorzaak van de brand is gelegen in een foutieve constructie van de schoorsteen, welke helaas te laat aap het licht kwam toen vanmorgen de was werd gekookt. De aanzienlijke schade aan de schuur wordt door ver zekering gedekt. Burgemeester J. Posch van Oterleek sloeg het blussings- werk gade. De Stille Tocht Tijdens een onweersbui en hevige re genval stelden honderden zich in de Bergeonstraat op, waar vier schoolkin deren met een grote krans namens de burgerij van Heiloo vooraf gingen aan de stille tocht. Bij het monument wer den enkele liederen door de gezamen lijke zangkoren onder leiding van d'ri- gent Ooyevaar gezongen, waarna trom geroffel twee minuten stilte aankon digde. De vlag was halfstok gehesen, toen de krans aan de voet van het mo- nument werd gelegd. Vele belangst:!- lenden legden daar bloemen. Na beëindiging van de twee minuten stilte was er wederom tromgeroffel en zongen de koren het Wilhelmus. Op de ze korte plechtigheid volgde een her denkingsdienst in 't Witte Kerkje, wel ke geleid werd door ds Bloemhoff. Gisteravond werd in het kerkje nan de Kerkelaan eveneens een herden kingsdienst gehouden, 's Morgens was dit tijdens een der H. Missen in de RK kerk gedaan. Sportuitwisseling tussen Quick en Foresters De prettige herinnerigen die de Fo- r^stersdames hebben gehad aan de Paasdagen in Groningen zal leiden tot een reutrnbezoek met Pinksteren. De Quiekdames komen dan naar Heiloo, waar zij op 1 Juni 's morgens om 10 uur in Heiloo arriveren. KLAVERJAS-DRIVE FORESTERS— HSV In een gezellige klaverjas-drive wis ten de HSV-ers tegen Foresters een totaal van 54556 punten bij elkaar te spelen. Foresters behaalde 47830 pun ten. Dit leverde HSV dan ook de ver- enigingsprijs op. Ook de marsenprijs ging naar HSV, waar het koppel Aars man Sr. en Aarsman- Jr. de grote fa vorieten bleken. DAMCLUB „HEILOO" In de afgelopen weken zijn verschillende afgebroken partijen beslist. Mede. door de overwinning van Slijkerman op Adrichem is de eindstand in Groep I als volgt: c. de Graaf 16 8 7 1 23 II. Verver 16 9 5 2 23 J. de Geus 16 6 8 2 20 J. Sprenkeling 16 9 1 6 19 K. Tuinman 16 6 5 5 17 A. Dekker 16 6 5 5 17 S. de Geus 16 4 5 7 13 C. Adrichem 16 2 3 11 7 J. Slijkerman 16 2 1 13 5 C. de Graaf en H. Verver zullen daar zij gelijk zijn geëindigd, drie beslissings wedstrijden moeten spelen. Donderdag is inmiddels reeds de eerste ontmoeting ge veest, welke door C. de Graaf is ge wonnen. Groep II en III: Jb. HelderC. Bij waard 02; A. v. d. WerffC. van Lies hout 0—2; P. Oud—D. Smit 2—0; C. de JongJ. Spaans 20; J. KraakmanB. Sluisman 0—2. DE STILLE TOCHT. Het aantal deelnemers aan de Stille Tocht was ondanks de regen nog *ruot De stoet was tgen acht uur bij de spoorwegovergang. Nadat twee minu ten stilte in acht was genomen, zongen de gezamenlijke koren onder leiding van de dirfgent P. Groot Tradiderimt, een compositie van de dirigent. Hier na werden verschillende bloemstukkon aan de voet van het monument neer gelegd. Burgerlüke stand Geboren: Nicoïaas C., z. van J. Wit en M. G. Berger. Maria C., d. van Jac. Koning en J. Dijkstra. Maria C«. B.. d. van P. M. Dekker en M. C. Lau rens. Wilhelmina A., d. van. N. M. Dek ker en S. M. Deken. Johannes N.t z. van Joh. Teigeler en G. Geusebroek. Catharina M., d. van S. Poelsma en A. M. Brink. Ondertrouwd Engelinus Kuiper te Assendelft en Catharina M. Buisman. Theodorus Eilander te Alkmaar en Guurtje Kuiper. UONDERDEN TRACTORE grommen en le ronken gte deel van de eerste inter Visserij en Pluimveeteelt to tussen liet normale Jaarbeu laatsten toch mogen vrijw tuinbouwers en veehouders graag eens poolshoogte wil handel op de markt breng maar wel veel verbeterde geboden. Van de grootste Een leek zal zich moeili. zeer uiteenlopende werktui interesseren, maar de vakn gelijks met de mechanisati confronteerd des te meer. En daarom zei een stan recht: „Er zijn op deze l kopers dan kijkers". Niet, dat de handel in machines zo vlot van stape wel werden voor de kleine op de tweede dag van de posten afgsloten. De landbouwers toonden stelling voor een complete machine de Peter Stand mee de bieten worden gec nigd en in een meerijdende transporteerd. Van de E brieken is er een nieuwe t chine van het getrokken t; gebouwde motor en een sni 6 voet. De Fordfabrieken ren in een reusachtige star pas geimporteerde Fordsor ook bij de andere stands t Chalmers, de Allgaier, De nault staaan ettelijke par geconserveerd in sterke, landbouwtractoren. Behalve voor de landbo een grote keus kunnen ma enorme oogstmachines, va voor de tuinbouwers nog 1 en ander op deze agrarisc zien. Nieuw is bijvoorbeeli zeis, die uitgerust kan wort zaai-, melk-, slijp-, sproei- chine en met een cirkelza: genschaar. Verder zijn er diverse, v weide pompen, aardappelsc nes en freesmachines, waar- een grondmolen, speciaal t ruimeling van de kweekgro Voor de veehouders is e een speciaal soort tegel, d eerst uit Duitsland wordt Mits goed gelegd vormt d een goede, houtwarme vloe len. Ten behoeve van de adsp Is op de beurs een stand va tuut voor Tuinbouwteehnie middeid honderd keer pi tuinbouwer van advies die: aanschaffen van nieuwe Een goed idee. Van de pluimvee- en v vallen weinig bijzonderhedi tellen. Er zijn verschillen! leghokken en buitenhuisku waarvoor de vermeerderin wel animo toonden. Zuii In de gebouwen aan het heeft de Zuivelindustrie h; ten geplaatst: kapitale bus machines, een moderne keg rilisatie-apparaten, melkpoei een nieuwe kip installatie bussen, waarbij de bus gummi vangschoenen uit Een korte opsom Op de Eerste internatii voor Landbouw, Zuivel en Visserij en Pluimveeteelt zijn o.m. de volgende inze Noord-Holland Noord. De fa De Wild uit Alkm: het Croeselaan terrein een collectie tuinbouwgereedscl chines en hete-lucht-kachel: middellijke nabijheid staat woordigster van Beatty-we fa Bruin en Zonen uit 6 die wasmachines, stal-inric mest-transporteurs demonst Op het Vredenburg is de de Metaalwarenfabriek Hi Alkmaar met profiel- en d draadmanden, yoghurtbakk in dezelfde gebouwen heef Pakking en Rubber uit Al j stand ingericht met membri voor melk, water en chemi i stoffen; drijfwerk, rubber-: 1 rubberslangen. De ma J- Brinkman en Zonen te l I P°rteert machines vooi h( van kaas in pakhuizen. Hi ren goederen, liften, transpo kaassehrap en paraffineerrr kaaswasmachines, die in de Beatnxhal zijn te bezichtig: i.Cr] *1°^ tamelijk nieut valt te bewonderen bii de van Voorden uit de Ryp apeplpootmachine, de Vc weinig trekkracht nodig staat is pootaardappelen spruiten onbeschadigd te De fa P. J. Schaap uit biedt diverse tuinbouwm koop aan, o.a. een roteren: bollenplanter, een sproei-ii een één-wielige trekker, er rolschoffel. Verder wordt er geëxpose fa J. J .Schouten te Blokke rij G. Burger uit Heerhug: I deelneemt aan de gezamer ding van de Vakgroep Sm: hal voor Pluimveeteelt ex] vred. D. Beunder uit War: ger uit Dirkshorn, Dienaat Park uit Schageftirug, F. I Kwadijk, Hoenderpark, Nc te Beemster en G. Vergaa zand.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2