Stad en Omgeving Kunstenaarscentrum Bergen viert eerste lustrum MODE-TE A r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Geniet en pro fiteer. AGENDA Waarom zwemmen ouderen niet? Auto vol oliebollen Jeugdwedstrijden van „Turnlust" Mei een expositie en een kunstmiddag Bloeiende organisatie THEE prijsverlaging BLAUWMERK 72 GROENMERK 66 ROODMERK 60 GEELMERK 55 „verrukkelijk, Ukunt Een mooie gezonde sport die de volwassene veronachtzaamt Schoolzwemmen een verstandig besluit Nutsspaarbank te Alkmaar '„Tarzarf van Breenen moest terechtstaan Gouden huwelijksfeest de Troelstrakade bij Komt U even kijken? De prijzen zijn populair; zij liggen binnen ieders bereik! Felle kamp in de keurploeg meisjes Het leven is kort... JAAR heeft het Kunstenaarscentrum Bergen dit jaar bestaan. Op veler lei wijze heeft het in deze korte tijd kunst en kunstenaars gediend. Het heeft in deze jaren een intieme expositie-ruimte verworven in de oude stal van De Rustende Jager en daar menige tentoonstelling gehouden van werk van leden en van artisten uit binnen- en buitenland. Het heeft meer dan één kunstenaar daadwerkelijke hulp verleend. Het heeft lezingen en kunstmanifestaties ge organiseerd ook op het gebied van muziek en letteren. Kortom: het heeft er het zijne toe bijgedragen, dat er in Bergen een bloeiend artistiek leven bestaat. Dat het KCB een levend organisme is, bewijst het jongste verslag, dat een beeld geeft van de activiteit over het jaar 1951. Het aantal kunstlievende le den steeg tot 95, het aatal donateurs tot 117. Voorts is een aantal scholieren als jeugdlid ingeschreven. Verder zijn 57 kunsteiaars in Bergen, Sehoorl en el ders ingeschreven als werkend lid, te verdelen als volgt: kunstschilders 36, beeldhouwers 5, pottenbakkers 1, archi tecten 1, letterkundigen 9, musici 2, kunstnijveren 3. Er zijn in het afgelo pen jaar elf exposities gehouden, waar onder een uitwisselingstentoonstelling van werken van Delfste kunstenaars. Hiervoor bestond veel belangstelling; ze werden in totaal door 2422 betalende bezoekers en 1909 leden bezocht. Voorts Zijn vijf kunstavonden en lezingen ge organiseerd. Op verschillende wijzen zijn de be langen der werkende leden behartigd. Diverse malen zijn Werken verloot. Er was een geregeld contact met de Stich ting Kunst en Bedrijf, hetgeen heeft geleid tot expositie van èen achttal werken van drie leden te Heerlen. Eén ervan is verkocht. De leden hebben bij herhaling een beroep op het KCB ge daan voor oplossing van moeilijkheden van uiteenlopende aard. Ook werd in vele gevallen met bevredigend re sultaat indien nodig bemiddeling verleend. Aan contributie is in het afgelopen jaar ontvangen een bedrag van f 1536.25, de gemeente Bergen verleen de een subsidie van f 150. het Anjer fonds Noordholland een bijdrage van f 500. Alles tezamen genomen is het be stuur van het KCB over de ontwikke ling in het afgelopen jaar tevreden. Hot meent terecht dat het cen trum in de eerste vijf iaar van gijn be staan heeft getoond, levensvatbaarheid te bezitten, De viering. Men heeft gemeend, dat de viering van het eerste lustrum met enige be seheiden luister diende te geschieden. Hieraan zal het weekend van 17 en 18 Mei zijn gewijd. Zaterdagmiddag 17 Mei te vier uur zal in de voorzaal van De Rustende Jager te Bergen een openingsbijeenkomst worden gehouden Duizenden genieten van het fijnste kopje Thee en profiteren bovendien van Albert Heijn's ZILVERMERK voor liefhebbers van heerlijkeChinamelange Ow AH. thee; 20 geurig ze niet fijner verlangen- (Advertwtie. Ing. M»4.) van de expositie „werken van alle le den" in de kunstzaal. Mr. H. J. Reinink, secretaris-generaal van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, zal de openingsrede uitspre ken. Zondagmiddag 18 Mei begint om drie uur in de danszaal van de Rus een lustrumprogramma, waaraan mevrouw Erna van UlsenSpoorenberg, sopraan, mevrouw Maria Stroo, piano, A. Roland Holst en S. Carmiggelt (Kronkelt me dewerken. De commissaris der Konin gin in onze provincie en mevrouw De Vos van Steenwijk hebben de uitnodi ging, om deze middag bij te wonen, aanvaard. Voorts zullen de kunstenaars aan een eenvoudige maaltijd aanzitten. Tenslotte zal een lustrumgeschrift het licht zien,- waarvoor o.m. de letter kundigen A. Roland Holst en M. Mok een bijdrage afstonden. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 u.: Vader is vrijgezel (alle leeftijden); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De dodenrit in 't spookgebergte (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Geschonden glorie (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De blauwe engel (18 jaar). Gulden Vlies, 2 uur: Kindermiddag Partij van de Arbeid. 8 uur: R.K. toneelver. „Vondel" met „Een schip vaart uit". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond buurtver. D.V.V. Café Martin, 8 uur: 17e ronde biljart kampioenschap van Alkmaar. Nachtdienst apotheken: „De Bever" Emmastraat 36. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater, 2.30 matinée. Cinema Americain, 8 uur: Odette Churchill (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Alkm. Toneelgez. met „Heks op zolder". Victory Hotel, 12.15 uur: Lunch met lezing, Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Wapen van Haarlem, 8 uur: Alg. verg. Holl. Mij. v. Landbouw. Gulden Vlies, 4.30 uur: Alg. verg. On derlinge Alkm. Glasverzekering. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Louise Wijngaarden, vioolrecital (KCB) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 2.07 14.26 Donderdag 2.43 15.04 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 2.12 14.31 8.12 20.31 Donderdag 2.48 15.09 8.48 21.09 Het schijnt welhaast overbodig nog eens te herhalen, dat zwemmen de meest gezonde lichaamsoefening is, die men kent. Schijnt, schrijven wij opzettelijk, want in de practijk blijkt, dat de meeste volwassenen deze tak van sport, die geen krachtsinspanning, doch uitsluitend souplesse vraagt, schromelijk ver onachtzamen In de overdekte baden bijvoorbeeld wordt 70 tot 80% van het aantal zwemmers gevormd door kinderen. Een cijfer, dat genoeg voor zichzelf spreekt. Behalve de Overdekte Bad- en Zweminrichting biedt Alkmaar 's zo mers volop gelegenheid om de zwem sport te beoefenen en tegelijkertijd te genieten van zon en buitenlucht. Daar Het zijn jammer genoeg juist de vol- is in de eerste plaats het Zomerbad Pafafa werd een groot succes De Pafafa de Padvinders Fancy Fair is weer voorbij. Niet alleen is zij financieel een succes geworden, maar ook uit propagandistisch oog punt mag de afd. Alkmaar van de N.P.V. tevreden zijn. Over het alge meen werd veel belangstelling getoond voor het werk der padvinders. De laatste avond mocht de Pafafa zich in een enorm bezoek verheugen. Velen waren tegenwoordig bij de trek king van de verloting, waarvoor als hoofdprijs een radio-toestel was be schikbaar gesteld Het toestel viel op lot no 3071, de mandoline op no. 1401 Hopman L. Boon, Roemer Visser straat 2, zal alle getrokken prijzen tot uiterlijk 1 Juni voor de gelukkigen be schikbaar houden. GESLAAGD Voor de op 22 en 23 April te Schie dam gehouden examens voor costu- mière slaagden de dames G. Breed, N Schoenmaker, L. Tamis en I. v. d. Velde te Alkmaar en I. v. d. Steen te Heiloo. wassenen, die men zo moeilijk kan be reiken om hen voor de zwemsport te animeren. De jeugd zwemt automa tisch omdat het zwemonderricht in Alkmaar een onderdeel is van de les sen in lichamelijke opvoeding. En het zijn soms deze kinderen, die hun ouders overhalen een duik te ne men in de Overdekte! Hoe omvangrijk het schoolzwemmen is geworden toont het getal van 4000 leerlingen, dat iedere veertien dagen door de tourniquetten van de Over dekte draait. Niet alleen uit Alkmaar, maar ook uit Egmond, Koedijk, St. Pancras en de Beemster, waar het schoolzwemmen facultatief is, rijden bussen vol schoolkinderen naar het Canadaplein te Alkmaar. Toch is het vreemd, dat van al die kinderen, die in schoolverband les krijgen later slechts ongeveer 10% als „vaste klant" terugkeert. Maar het belangrijkste is, dat ze kunnen zwemmen, al zou het natuurlijk aangenamer zijn als ze het geleerde ook bij hielden. De betrek kelijk lage kosten van de baden vor men evenwel vaak een bezwaar. Toch zijn de prijzen van de Overdekte nog onvoldoende om de exploitatie zonder verlies te doen geschieden. MAANDOVERZICHT APRIL 1952 In de loop van de maand April werd op de spaarbankboekjes ingelegd 349.980,20 (v. j. f 233.599,10) en terug betaald f 522.146,27 (V. j. f 469.004,22), alzo minder ingelegd dan terugbetaald f 172.166,07 (v. j. f 235.405,12). Het aan de inleggers verschuldigde ka pitaal, bij het begin van het jaar 11.052.628,34, bedraagt thans 10.998.428,20 (v. j. f 10.831.104,26). Het aantal in de loop van April nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 119 (v. j. 99). Ingetrokken werden 147 boekjes (v. j. 148). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij het begin van het jaar 28.219, be draagt thans na overboeking (in Febr. j.l.) naar een verzamelrékening van 184 schoolspaarrekeningen met een saldo be neden f 5,waarop sedert meerdere jaren geen mutatie heeft plaats gevonden, 28.148 (v. j. 27.765). Van dit aantal behoren 17.384 (v. j. 17.448) aan personen of 'instellingen te Alkmaar gevestigd; 6930 (v. j. 6604) aan personen of instellingen elders gevestigd er 3834 (v. j. 3713) aan schoolspaarders. Onder de in April nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 24 (v. j. 18) boek jes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inlefl VL,* f 1,—). In April bedroeg het aantal posten van inleg 2892 (v. j. 2141), dat van terugbeta ling 2432 (v. j. 2250), tezamen 5324 (v. j. 4391). De lediging in de loop der maand April van 583 (v. j. 555) spaarbusjes leverde een bedrag van f 9201,96 (v. j. f 8216,72) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde sjaarbusjes, bij het begin van het jaar 5549, bedraagt thans 5680 (V. j. 5617). SCHAAKCLUB D.O.S. Op een paar achterstalige wedstrijden na is de wintercompetitie ten einde. De uitslagen van de laatste Twee weken van deze competitie luiden: J. KooijJ. Slik ker 1—0; W. Speets—A. Burgert 1—0; A. Blom—P. Obdam 0—1; F. Appel—J. Nij- nian 1—0i J. BruinVan Rosmolen 01; A. v. d. HoutOostendorp 1; C. Ma- zereeuwR. van Wezop 01; J. Slikker— W. Speets 0—1; Erkens—J. Kooij 0—1; Dé Rijke—Rosmolen 0—1; J. Nijman- Blom 1—0; J. Obdam—J. Hoogendijk 1—0; J Slikker—P. van Hoven 1—0; R. van Wezop—J. Kooij Vt—V»; R. Pranger—VV. Speets 1—0; R. Pranger—J. Slikker 0 1: C. Mazereeuw—P. van Hoven 1—0, bij het Sportpark, waar een kleine duizend kubieke meters glashelder water gereed liggen om de baders te ontvangen. De gebouwen .zijn pas ge schilderd, het sanitair vernieuwd en door enige technische veranderingen aan de filters is men er in geslaagd de zuiverheid van het water tot de hoog ste graad op te voeren. Tussen het diepe bad en het kinderbad zal nog een volleybalnet worden aangebracht. Voor de kleinere baders Is er het srceltuintje, dat door een gemillime terde grasmat (voor de zonnebaders) van de bassins is gescheiden. Sinds Zaterdag is ook Pesie's Na tuurbad weer voor de zwemliefhebbers geopend. Vijfduizend kubieke meter water, omzoomd door een prachtig en beschut gelegen zonnebadterrein zul len deze zomer- weer vele bezoekers naar de Bergerweg lokken. Ook hier heeft men van de winter niet stilgeze ten. De glijbaan is vernieuwd, de schil derskwast gehanteerd en de brug, die vroeger halverwege het bad stak, is thans doorgetrokken tot de overkant. Gelegenheid om de zwemsport te be oefenen biedt Alkmaar dus voldoende. Weinig plaatsen van dezelfde grootte zullen over drie zo goed geoutilleerde baden beschikken en ten slotte ligt er in de onmiddellijke nabijheid die on metelijke kuip, de Noordzee. Er is onlangs eens gezegd: „Een volk, dat zwemt- bouwt aan zijn gezondheid". Wij willen deze variant op het beken de gezegde hier gaarne herhalen. Want niet alleen de jeugd, ook de vol wassenen vormen dat volk! De laatste schooldag De examentijd is weer op komst en daarmede ook het gewichtige moment, dat voor vele jonge mensen de laatste werkelijke schooldag aanbreekt. Dat een dergelijke dag op enigszins bijzon dere wijze wordt doorgebracht ligt voor de hand. Zo arriveerde vanmor gen een twintigtal leerlingen van de hoogste klasse van één onzer middel bare scholen gezeten in koetsen en als pierots en pierettes verkleed voor het schoolgebouw. De dames en heren werden in deze dracht echter niet toe gelaten. waarna zij besloten hun car navalsstemming in de stad bot te vie ren. Bij stralende zonneschijn kon men op de hoeken van onze straten jonge lui onder de bescherming van grote pa- rapluies aantreffen, terwijl elders an dere potsierlijke vertoningen Werden gedemonstreerd. Ten bate van het zwakke kind Honderd vijf en zeventig, kilogram meel, 80 flessen slaolie, 160 Eter melk, 6 kilo poedersuiker, rozijnen en 10 kilo gist liggen klaar om Vrijdag door een aantal vrijwilligsters te worden verwerkt tot een reusachtige stapel oliebollen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Aikmaarse zwak ke kind en de heropbouw van het Emmakinderhuis te Wijk aan Zee. Vele leveranciers gaven gratis de grondstoffen voor de oliebollen, die men Vrijdag warm thuis bezorgd kan krijgen en die verder Zaterdag op ver schillende plaatsen in de stad zullen worden verkocht. De onvermoeibare padvinders-drumband zal voor de olie bollenauto uit marcheren. Ieder die een kwartje neertelt voor drie van de luchtig gebakken bollen, mag al kau- wende'bedenken, dat hij tevens het goede werk van het Centraal Genoot schap steunt. Bestellingen van warme oliebollen op Vrijdag kunnen tot en met Donderdag worden gedaan bij de volgende dames: mevrouw v. d. Wilk. Burgemeester Palingstraat 2 (telefoon 3825); mevrouw Hesselink, Kraan- buurt 3 (telefoon 5637); mevrouw Lojenga, Wilhelminalaan 12 (telefoon 2347); mevrouw Lely, Dr. Schaepman- straat 18 (telefoon 4710); mevrouw Meurs, Emmastraat 36, (telefoon 2956) en mevrouw Rentenaar, Corfstraat 47, (telefoon 3733). De wielrenner Henk van Breenen was enkele jaren geleden, om precies te zijn op de vijfde Februari anno 1950, op een van zijn trainlngstochten door Alkmaar gekomen. Welke oorzaak hem naar het Fnidsen had gevoerd Is niet duidelijk, maar wel dat hij daar door een Aikmaarse politieagent was aan gehouden omdat „Tarzan" zich niets van de verkeersborden had aangetrok ken en rustig op zijn vederlicht kar retje was blijven zitten. Een procesverbaal was het gevolg, maar de verbalisant kwam tot de ont dekking dat Van Breenen 'n verkeerde naam had opgegeven. Het volgende jaar had de agent echter dienst bij de start van de Ronde van Noord-West Neder land, waar hij de nogal opvallende ge stalte van Van Breenen ontdekte. Dit maal kon hij geen valse naam opgeven, zodat de zaak zijn gerechte loop kon krijgen. Van Breenen had het niet de moeite waard gevonden bij de behande ling van zijn zaak, die gistermorgen voor de Meervoudige Kamer te Alk maar diende acte de présence te geven. De verklaringen van de verbalisant waren echter zo positief, dat ook zonder de aanwezigheid van de verdachte het ten laste gelegde vast kwam te staan. De officier eiste een boete van 10 en een van 3, resp. ter zake van het op geven van een valse naam en het fietsen in het Fnidsen. taan De heer en mevrouw P. VeenVan der Steur, Troelstrakade 16, zijn dezer dagen flink in de bloemetjes gezet. Daar was alle reden voor, want het was vijftig jaar geleden dat zij samen in het huwelijksbootje stapten. Dat hun beider keus destijds goed was, blijkt wel uit het feit dat zij een halve eeuw op de levenszee voortdobberden, zonder dat het bootje ooit averij op liep. Behalve zijn vrouw is de heer Veen ook altijd zijn schoenmakersleest trouw gebleven en hij kan er over meespreken, hoeveel er in zijn vak is veranderd. Toen hij destijds in Am sterdam als leerling begon, moest hij het zonder loon stellen en het duurde heel lang eer zijn baas bereid was wat te gaan betalen. Dat was in de tijd dat een volwaardige schoenmaker ne gen gulden in de week verdiende en daar van 's ochtends zes uur tot des avonds acht uur voor moest werken. Soms werd het wel eens veertien gul den in de week. maar dan moest er ook menige nacht worden doorge werkt. Van Amsterdam verhuisde de fami lie Veen naar Zuid-Scharwoude en toen naar Alkmaar, waar de jubilaris onder drie generaties dertig jaar bij de firma Van Nieuwkuyk werkte. Het is jammer dat de jubilaris zijn gouden feest in bed moest vieren. Hij is namelijk reeds van October af ziek, doch daar hij goed vooruit gaat, zal men hem waarschijnlijk binnenkort weer in het zonnetje over de Troel strakade kunnen zien lopen. Burgerlijke stand Geboren; Marietje, dochter van P. de Waal en M. Baas. Isabella C., doch ter van D. S. Broekens en C. M. Kwak kel. Carla T., dochter van H. Huisjes en E. A. Ottes. Gehuwd: Adelbertus J. Mulder en Alida Struijs. Theodorus A. Kemp en Jansje Leeuwerke. VROOM DREESMANN IVTorgenmiddag, tussen 2.15 en 3.15 en van 3.30-4.30 uur, zullen een tweetal manne quins U de laatste aanwinsten uit onze ruime collectie voor- jaars- en zomerconfectie to nen, waaronder ook de gro tere maten. Voor deze mode-tea, welke alleen in onze gezellige lunch room wordt gehouden, wordt geen entree geheven. VROOM DREESMANN ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De afgelopen week hebben de lessen van „Turnlust" In het teken gestaan van de onderlinge wedstrijden. Bij iedere les was de belangstelling van de zijde der ouders groot en met aandacht hebben zij de verrichtingen van hun kinderen gade geslagen. Er werd fel, doch sportief ge streden. De zwaarste strijd werd Zater dagavond door de Jeugd Keurploeg Meis jes geleverd. De oefenstof, die hier ver werkt werd, stond op hoog peil en werd feilloos afgewerkt, zodat de jury voor een zeer zware taak stond, wat wel bleek uit het geringe puntenverschil van deze groep. Wij zien in deze ploeg verschil lende toekomstige* candidaten voor de dames-keurploeg. Hieronder volgen de namen van de prijs- winnaars(winnaressen) Meisjes 911 jaar, Groep A: le Graad: le C. Kip 2472 p.; 2e M. Rempt 23 p.; 3e C. Meijer 211/4 p. 2e Graad; le L. de Kroon 227s p.; 2e G. Wagendrever 221/4 p.; 3e H. Hoogland 22 p. 3e Graad: le H. Wassenaar 21 p. en H. Cevat 21 p.; 2e J. Kuijs 2072 p.; 3e J. v. 'i Kaar 20 p. en M. Roorda 20 p. Meisjes 911 jaar, Groep B: le Graad: A. Krap 24 p.; 2e D. Burger 22 3/4 p.;3e G. Metselaar 22 p. 2e Graad: le M. van Voorst 2IV2 p.; 2e E. Edse 21 1/4 p.; 3e M. Smit 20 3/4 p. 3e Graad*, le A. Bolkenstein 22 p.; 2e T. Sikkens 2OV2 p.; 3e T. Blummink 19 3/4 p. Meisjes 1213 jaar, Groep A: le Graad: le J. Bijl 26 p. en T. Juckens 26 p.; 2e T. Hoogmoed 25 p.; 3e A. Snijders 24»/ï p. 2e Graad: le A. Noom 24 1/4 p.; 2e T. Vlaming 237* p.; 3e I. Bakker 23 1/4 p. 3e Graad: le J. Groenland 22 3/4 p.; 2e R. Pool 22 p.; 3e L. Pattes 21 p. Meisjes 12—13 jaar, Groep B: le Graad: le C. Visser 26 1/4 p.; 2e C. Fok 247* p.; 3e E. van Eldert 23 3/4 p. en A. Land man 23 3/4 p. 2e Graad: le H. Boom 25 p.; 2e M. Hartland 24 3/4 p.; 3e E. Bakker 23 p. 3e Graad: le T. Egber- gen 213/4 p.; 2e C. Kansen 21 p.; 3e A. Knol 20l/s p. en R. Baars 207* p. ADVERTENTIE maak er daarom van wat er van te maken -is. Als U 7080 van Uw leven in huis doorbrengt, is het noodzakelijk dat U goede G-B.-behangsels op de wanden heeft zonnige rustige behangsels die het korte leven belangrijk ver aangenamen. Kies vandaag nog uit de prachtige G-B.-behangselcol- lectie 1952. Elke goede schilder- heeft deze in huis. (Advertentie, Ing. Med.) Meisjes 1415 jaar: le Graad: le M, Bosch 22 3/4 p.; 2e G. Thesing 20.2 p. 2e Graad: le I. Mulder 25.4 p.; 2e C.l Termaat 24.1 p.; 3e A. Hoogmoed 23.7 p. 3e Graad: le R. Kolijn 21.7 p.; 2e M. Kaagman 21.5 p. en A. v. Twuijver 21.5 p.; 3e F. v. d. Leek 21 p, Keurafdeling Meisjes: le B. Vuil 27.45 p.; 2e N. Evers 24.45 p.; 3eG. Stade, gaard 24.25 p. Jongens 1115 jaar: le Graad: le W, Egbergen 30 p.; 2e J. van Gaaien 28 p.; 3e L. Rivière 27 3/4 p. 2e Graad: Is F. Weel 29 3/4 p.; 2e H. Jansen 29 p.; 3e G. Weel 27 3/4 p. 3e Graad: le J. Koster 29 p.; 2e C. Okhuijzen 287* p.i 3e W. Schot 25 p. De slachfveemarkt van Maandag Het is een normaal verschijnsel, dat het verbruik van varkensvlees gedurende deze tijd van het jaar even toeneemt. Dit i, echter niet alléén de reden van het vlugge verloop op de varkensmarkt van Maan dag. Het prijsverschil tussen het rund- en varkensvlees is momenteel zo gering, dat het kopen van rundvlees maar weinig fi- nantieel voordeel biedt, en men dan ook weer gemakkelijker op varkensvlees over gaat. De zware varkens gingen minder vlot weg. Men kan van deze dieren het vlees wel plaatsen, doch het spek niet en voor de vorming van spekvoorraden be- stat hoegenaamd geen interesse. Lichte varkens en zeugen waren er maar weinig aangevoerd en het verhandelen geschiedde traag. Voor alle soorten golden hogere prijzen. Voor het betrekkelijk geringe kwan tum koeien bestond veel animo. Bij hoge prijzen was de handel toch nog matig te noemen. De allerbeste koeien gelden zeker f 3,25 5 f 3,30 per kg. De aankoop van nuchtere-kalveren voor export was oorzaak, dat de handel vlug is geweest. De prijzen zijn sterk gestegen. Afgeslacht en uitgebeend komen de vooi de worst bestemde kalveren op f 3,en de zware kalveren of f 3,20 per kg. VERTEGENWOORDIGER BOTSTE TEGEN VRACHTAUTO Voor de kantonrechter te Zaandam stond gisteren de vertegenwoordiger G. W. K. uit Alkmaar terecht, wie ten laste was gelegd dat hij te Zaandijk een verkeersongeluk had veroorzaakt. K. reed mei vrij grote snelheid over de Provincialeweg en haalde een met brandstoffen geladen vrachtwagen in, op het moment dat deze links af da Lindenlaan inreed. De aanrijding be rokkende de man, die in zijn wagen een hoeveelheid aardewerk vervoerde, een schade van f 800.Hierbij bleef het niet, want overeenkomstig de eis werd hij gisteren veroordeeld tot een boete van f 15.subs. 5 dagen. DIERENBESCHERMING Zwervend is te Bakkum aangetrof fen een jong klein zwart hondje 6 Weken oud (teef). Ter beschikking is een gladharig foxhondje. Adres: Wieg man, Steenenbrug, Alkmaar. Men wen de zich tot de inspecteur, de heer C. Verwêr, Baanstraat. 56. Ook zonder zijn tanden in zijn mond bleek Fokke Friemelaar nog een geduchte tegenstander. Jimmy kreeg van hem tenminste een lelijke tik op zijn neus, maar dit vergrootte slechts Jimmy's vechtlust. Fokke Frie meiaar kreeg de slag althans met rente terug. Jimmy hoorde hem nog zeggen ik zal jou en toen zakte hij door zijn knieën. Daarop kreeg Jimmy iets te maken met een lange knul, die hij later zou leien kennen als de kok van het gezelschap, die ze allemaal Piet de Peperpot noemden. Jimmy miste tot driemaal toe de kaak van Piet de Peperpot, omdat het zo'n lange vent was, maar toen dompelde hij zijn rech ter vuist in de maag van Piet de Peper pot, die daarna verschrikkelijk met zijn ogen begon te rollen en zich neer vlijde op het dikke buikje van Fokke Friemelaar. Jimmy stuitte nu op Ber- tus Branie en deze wilde hij juist op iets tracteren toen hij plotseling een akelige pijn in zijn hoofd voelde.... Wat was er namelijk gebeurd? Achter Jimmy's rug had de heer Dolle Dirk zich uit de overblijfselen van wat ééns een kast was geweest los gewerkt. Hij had een stuk hout (van de kast) ge nomen en daarmee was hij naar Jimmy toe geslopen, dwars over zijn kris kras over de vloer liggende bende-leden heen. En voordat Jimmy wist wat er gebeurd was, had hij zo'n stevige tik op zijn hoofd gekregen, dat hij sterre tjes zag en daarna niets meer.... Besommingen Ijmuiden De besommingen van Dinsdag zijn: trawler IJm. 183 14.600; 1 trawler met 19.500; loggers KW 166 2480; 84 2300; 155 3000; 130 f 1280; 141 3920; 159 8160; RO 9 4700; IJin 227 1690; CZ 3 490. Prijzen per kg: heilbot 2.50—1.95; gr. tong 2.13—1.99; grm. tong 1,18—1,05; kim. tong 1,20 1.13; kl. tong I 1,16—0,97; kl. tong II 0.96—0.83; tarbot I 1,25—1,00. Prijzen per 50 kg: tarbot II 48, III 45, IV 39 25; gr. griet 47; tongschar 37—25; schartong 3018; gr. schol 3835; grm. schol 4847. kim. schol 56—18; kl. schol I 42—19, II 32—12; schar 16—8; v. haring 18,50—12; makreel 22—10; gr. schelvis 3827; gr. schelvis 3626; kim. schelvis 3522; kl. schelvis I 35 23; kl. schelvis II 2415; wijting 17; gr. gul 2923; midd. gul 2420,50; kl. gul 16—2; kl. leng 21; kl. wolf 32—28; poontjes 18—8; kl. koolvis zw. 2219, wit 26. Prijzen per 125 kg: gr. ka beljauw 14256; gr. koolvis zw. 5636, wit 58; gr. leng 5348; gr. wolf 80— 75. De totale aanvoer was 3310 kisten.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2