HET ADRES VOOR Spoedboelhuis MOEDERDAG Aat Soecker Abonneert U op dit blad Ü3 EA SMAMN Beroepsvissers vechten nog met talrijke moeilijkheden M4ISON GRANDJEAN alkmaar TAART „KOBPORML ELISABETH" issssi, i „Turnlust" Nieuws uit de Langedijker Dorpen VEERTIG JAAR KANTONIER Het nieuwste „Indolette Wave" DREESMANN ?ven kijken? Jaarvergadering vereniging „Geestmerambacht" Hoop gevestigd op de komende pachtwet Schoorls Raad hield korte vergadering Zuster van Engeland trouwde in Bergen Bergen bouwt 32 huizen Egmond aan Zee Feest der bevrijding werd opgewekt gevi.erd Egmond aan Zee in het wereldnieuws Stompetoren vierde de bevrijdingsdag Opvoering van „Van ander ras" Oude Niedorp Nasleep van botsing St. Pancras Jubilaris te West-Graftdijk hartelijk gehuldigd Heer-Hugowaard Meester Van Twuiver overleden De Rijp krijgt zes huizen van woningbouwlening en de prijs blijft f 5. Belangrijk Hier is het vet, dat U zo'n mooie bruine jus geeft: Jifaé CALVÉ oké emaoéé t ONTLUIKENDE ROOSJE" Heiloo Behang Verf Glas THEO GROOTHUIZEN 8e Zns. v. TOOR's LIMONADES onovertrefbaar jfiÜjteAij VjiieAMicwi woensdag 7 mei 1953 bi} idag, tussen 2.15 n 3.30-4.30 uur, tweetal manne- atste aanwinsten ie collectie voor- merconfectie to- der ook de gro- node-tea, welke e gezellige lunch- Jehouden, wordt geheven. ijn populair; zij a ieders bereik! (Advertentie, Ing. Med.) 415 jaar: le Graad: le M. M 4 p.; 2e G. Thesing 20.2 p. le I. Mulder 25.4 p.; 2e C. .1 p.; 3e A. Hoogmoed 23.7 p, i: le R. Kolijn 21.7 p.; 2e M. 1.5 p. en A. v. Twuijver 21.5 3 d. Leek 21 p. ing Meisjes: le B. Vuil 27.45 J Evers 24.45 p.; 3e G. Stade- P- LI—15 jaar: le Graad: le W. '-:j 0 p.; 2e J. van Gaaien 28 p.; .1 re 27 3/4 p. 2e Graad: le 3/4 p.; 2e H. Jansen 29 p.; jf 27 3/4 p. 3e Graad: le J. p.; 2e C. Okhuijzen 28»/s p.J rj t 25 p. achtveemarkt van Maandag a normaal verschijnsel, dat het n varkensvlees gedurende deze :t jaar even toeneemt. Dit is alléén de reden van het vlugge de varkensmarkt van Maan- ijsverschil tussen het rund- en is momenteel zo gering, dat /an rundvlees maar weinig fi- -t irdeel biedt, en men dan ook keiijker op varkensvlees over- v; ware varkens gingen minder Hen kan van deze dieren het laatsen, doch het spek niet en v|$ rming van spekvoorraden be- H aamd geen interesse. Lichte p zeugen waren er maar weinig en het verhandelen geschiedde alle soorten golden hogere betrekkelijk geringe kwan- bestond veel animo. Bij hoge de handel toch nog matig te )e allerbeste koeien gelden a f 3,30 per kg. op van nuchtere-kalveren voor oorzaak, dat de handel vlug De prijzen zijn sterk gestegen. :n uitgebeend komen de voor stemde kalveren op f 3,en ilveren of f 3,20 per kg. CNWOORDIGER BOTSTE JEN VRACHTAUTO kantonrechter te Zaandam ren de vertegenwoordiger it Alkmaar terecht, wie ten gelegd dat hij te Zaandijk rsongeluk had veroorzaakt, et vrij grote snelheid over ialeweg en haalde een met 1 geladen vrachtwagen in, ment dat deze links af de inreed. De aanrijding be- le man, die in zijn wagen lheid aardewerk vervoerde, van f 800.Hierbij bleef 'ant overeenkomstig de eis isteren veroordeeld tot een 15.subs. 5 dagen. RENBESCHERMING is te Bakkum aangetrof- ïg klein zwart hondje 6 (teef). Ter beschikking is pig foxhondje. Adres: Wieg- snbrug, Alkmaar. Men wen de inspecteur, de heer C. lanstraat. imingen IJmuiden imingen van Dinsdag zijn: n. 183 14.600; 1 trawler )0; loggers KW 166 2480; 155 3000; 130 1280; 141 f 8160; RO 9 4700; IJin 227 3 490. Prijzen per kg: -1.95; gr. tong 2.13—1.99; 1,18—1,05; kim. tong 1,20— ig I 1,16—0,97; kl. tong II irbot I 1,25—1,00. Prijzen tarbot II 48, III 45, IV 39— iet 47; tongschar 3725; 18; gr. schol 38—35; grm. 17. kim. schol 56—18; kl. -19, II 32—12; schar 16—8; ;,5012; makreel 2210; gr. -27; gr. schelvis 3626; s 3522; kl. schelvis I 35— vis II 2415: Wijting 17; gr. midd. gul 2420,50; kl. gul leng 21; kl. wol£ 32—28; —8; kl. koolvis zw. 2219, Prijzen per 125 kg: gr. ka- —56; gr. koolvis zw. 5636, leng 53—48; gr, wolf 80 e aanvoer was 3310 kisten. De vissers in de binnenwateren van het Geestmerambacht bebb"?,, talriike gemakkelijk. Er doen zich "°jjalrijke moeilijkheden voor. In de. houden jaarvergadering m cafe „De Rode Leeuw" sprak de voorzitter, de heer W. Kliffen, over de diverse pro blemen die de leden thans bezig hou den Er is geen export. De prijs van de paling zal door het hoofdbestuur worden onderzocht. De nieuwe pacht wet voor de visserij laat nog steeds op zich wachten en hetzelfde kan worden gezegd van de beoogde rayon-indelmg van het viswater. De waterverontrei niging duurt ook nog steeds voort, on danks het feit, dat sinds vorige herfst een kroosmachine in gebruik is. Het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Glas, meldde dat de fuiken visserij druk werd uitgeoefend. Voor aal werd een goede prijs gemaakt. De vangst van zeelt was heel goed, de prijs daarentegen slecht. Over het vis sen met de zegen werd gezegd, dat het hiermede treurig gesteld was. Snoek was duur, maar de vangst slecht. Er werd elfhonderd pond aal uitgezet en tweehonderd vijftig pond montee. Het contract met de polder Geestmeram bacht loopt dit jaar af. Deze polder wil beperkingen opleggen, waardoor de be roepsvissers een gedeelte goed viswater zullen kwijtraken. Hierover wil men zich tot de Visserij-inspectie wenden, omdat men deze bepalingen zeer onbil lijk vindt. Met enige tuinbouwvereni- gingen aan de Langedijk is een pacht overeenkomst van viswater aangegaan, waarop goedkeuring is ingekomen. De rekening' van de penningmeester, de heer Boerdijk, gaf een batig saldo aan van ruim f 1200. Bij de gehouden bestuursverkiezingen werd de heer G. Boerdijk herkozen. In de plaats van voorzitter Kliffen en het bestuurslid W. Jo .gen werden C. Dalenberg en W. Siew-rtsen gekozen. Burgemeester spoedig hersteld De Schoorlse Raad kwam Dinsdag avond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van loco-burgemeester C. Kaandorp, die de verheugende me dedeling kon doen, dat burgemeester mr. C. A. J. Jochems in zoverre her steld was, dat hij de volgende week zijn ambtsbezigheden hoopt te kunnen hervatten. Het belangrijkste punt van de agen da was het voorstel van B. en W. om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten een geldlening aan te gaan groot f 42.500. De opbrengst van deze lening zal tezamen met de door het R.K. school bestuur te storten waarborgsom ad f 7500.worden bestemd voor de financiering van de uitbreiding der St. Petrusschool te Catrijp. De Raad keur de het voorstel goed. Ook met het voorstel van B. en W. om aan hun college credieten ad f 250.resp. f®500.te verlenen, be stemd voor de vervanging van ver ouderde leerboekjes bij de openbare scholen te Groet en Schoorl, kon de Raad zich verenigen. ■Naar aanleiding van een schrijven van het Gemeentebestuur van Alkmaar werd besloten de gemeente Schoorl als borg te verbinden tegenover de Volks- credietbank te Alkmaar voor de recht streeks aan inwoners der gemeente Schoorl verleende credieten. Aan het bestuur van de V.V.V. Groet-Camperduin, dat gevraagd had aandacht te willen schenken aan meer bebouwingsmogelijkheid te Camper duin dan waarin tot nu toe in het ont- werp-uitbreidingsplan is voorzien, werd geantwoord, dat deze aangelegen heid de volle aandacht van het ge meentebestuur heeft. Bij de rondvraag vestigde mevrouw Jansen de aandacht op de wenselijk heid van een verbouwing van de ambtswoning van de dokter. De voorzitter kon de geruststellende mededeling doen, dat hierin zal wor den voorzien. De heer Mulder wees op het gevaar bij de Hargerweg en informeerde of de fietsers niet gebaat zouden zijn met het plaatsen van borden. De heer Van Lienen informeerde naar de plannen van doorlichting der bevolking en vroeg wanneer de trap naar het strand zou worden geplaatst. De voorzitter kon op de laatste vraag antwoorden, dat de trap volgen de week wordt aangebracht. Over de doorlichting deelde hij mede, dat de drag f 105 Per persoon zullen be- De heer Blankenstijn gaf B. en W. in overweging het daarheen te leiden, dat een nieuwe kantoorhouder bij de P.T.T. zich niet buiten de kom gaat vestigen. De prijs der vergunningen zal voor dit jaar zijn f 35 voor een grote vis vergunning, f 27.50 voor de fuiken visserij en f 20 voor de dobber- en lijnvisserij. De secretaris W. Glas en de voorzitter van de afdeling Noord- Holland van de hoofdafdeling Zoet watervisserij, de heer C. Kok uit Bar- gervlotbrug, spraken «nige waarde rende woorden tot de scheidende voorzitter. De heer Kok zei o.a. aai aan de pachtwet van de visserij hard wordt gewerkt en het wetsontwerp nog dit jaar door de Tweede Kamer behandeld zal worden. .Hij hoopte dat dan aan de moeilijkheden met het zelf beschikkingsrecht van het viswater een einde zal komen. Huwelijk van de dag Onder grote belangstelling werd Dinsdagmorgen ten gemeentehuize het huwelijk voltrokken tussen Johannes Spug, Adjudant-instructeur1 van het Regiment Zware Infanterie-chassé uit Grave en Peternella Aleida van Enge land, te Bergen algemeen bekend als Zuster van Engeland. Vele Bergenaien gaven bljjk van hun belangstelling. Zuster van Engeland toch heeft in de negen jaren, dat zij hier werkzaam was als wijkzuster, vele vrienden ge maakt en velen aan zich verplicht. Zij zal in dankbare herinnering blijven bij allen aan wie zij in de loop der jaren haar zorgen heeft besteed. Ook bij de kerkelijke inzegening in de Gereformeerde Kerk te Bergen ga ven velen blijk van hun medeleven. Ds C. von Meijenfeldt van Alkmaar sprak hier naar aanleiding van Johan nes II 2. Velen maakten gebruik van de ge legenheid het bruidspaar geluk te wensen. Bergen gaat voort met het bestrijden van de woningnood. Dinsdag werd een begin gemaakt met de bouw van zes tien eengezinswoningen en zestien du- plexwoningen. Bij de eerste steen-leg ging wees de burgemeester, dr W. Huygens, er op, dat Bergen tevreden kon zijn wat de woningbouw betreft. In de toekomst zal men echter mond jesmaat moeten bouwen, om te voor komen, dat er een teveel komt. De 32 woningen komen aan de Piet' Boender- makerweg en de Jaap Weyandweg. Architect is de heer J. C. de Vries uit Amsterdam en aannemer de firma H. A. Boomsma. Egmond aan Zee heeft het; bevrij dingsfeest op waardige wijze gevierd. Maandagmorgen brachten 700 kinde ren burgemeester Niele voor het raad huis een zanghulde. De voorzitter van het bevrijdingscomité, mr Spit, sprak de kinderen toe en bracht in herinne ring, wat men tijdens de hongerwinter in ons land heeft moeten doorstaan. Burgemeester Niele dankte de kinde ren en wees hen op het geluk, in qen vrij land te mogen leven. Daarna werd de morgen verder gevuld met kinderspelen, waarbij de jeugd goed werd getracteerd. Buitengewoon gezellig was het 's middags op het sportpark. Er wer den volksspelen gehouden, zoals hin dernislopen, zaklopen, hardlopen, enz., waarvoor grote animo bestond. Tege lijkertijd werden volleybal-wedstrijden gehouden, zodat het Egmondse publiek voor het eerst met deze mooie sport kennismaakte. Tot slot volgde een voet balwedstrijd. Om 7 uur was er een wielerwedstrijd door het dorp waarvoor de belangstel ling eveneens groot was. Na afloop daarvan vermaakte men zich met een levende stoelendans, terwijl het rad van avontuur lustig draaide. Een Zuid-Afrikaanse reporter met een Arabische en een Nederlandse col lega, allen verbonden aan Radio Ne derland Wereldomroep, hebben giste ren met behulp van technici tal van opnamen in Egmond aan Zee gemaakt. De apparaten waren in een auto op gesteld. Diverse interviews, o.a. met burgemeester Niele en bezoeken aan de diamantslijperij der N.V. H. E. Slij per en aan Veltkamp's Metaalwaren- fabriek, werden op de plaat vastgelegd. De meest natuur-getrouwe opname werd in de onmiddellijke nabijheid van het geruis, van de golven aan het strand gemaakt, waar de reporters in hun moedertaal een verslag gaven van de ontwikkeling en het natuurschoon van Egmond. De microfoon was daar toe door middel van een kabel met de op de Boulevard opgestelde opname auto verbonden. De opnamen zullen per vliegtuig o.a. naar de Zuid-Afri kaanse en Cüragaose Radio-Omroep worden verzonden. Achilles ontmoette Be Quick in een dualmeet De gymnastiekvereniging Be Quick te Bergen heeft een duel-meet georga niseerd tegen Achilles, waarvan het re sultaat was, dat de Achillesdames 1ste en 2de groep wonnen met 317,5 en 220,1 pt. tegen Be Quick 297,3 en 211,8 pt. De dames 3de groep verloren met 205,4 pt. tegen Be Quick 211,6 p. De Achilles-heren wonnen in alle af delingen, met resp. 77.8, 147,9 en 213,6 pt. tegen Be Quick 76,5, 132,1 en 205,6 p De totale uitslag was Achilles 1182,3 pt., Be Quick 1134,9 p. Fanfare bracht serenade Niedorps fanfarecorps heeft Zondag middag een serenade gebracht aan het echtpaar D. van Zoonen-Druif, dat op die dag het vijftigjarig huwelijksfeest herdacht. Onder grote belangstelling vierden enkele nummers ten gehore ge bracht, terwijl de heer Kriller, de voor zitter het echtpaar feliciteerde met de ze heugelijke gebeurtenis. Enkele dagen geleden had 't echtpaar A. van Zoonen- Kcster de dag herdacht, waarop het vi)f en vijftig jaar getrouwd was. In verband met ziekte werd deze dag in rii.te herdacht. Echter wel kras. twee bloeders zo dicht bij en zo lang in de echt verbonden. Ook onze gelukwensen. Uit de gehele Schermer, de omliggen de dorpen en zelfs Alkmaar, waren vele bezoekers samengestroomd om met de „Schermer Gemeenschap" in het „Wa pen van de Schermeer" Maandagavond de Bevrijdingsdag te vieren Geen be vrijdingsdag in een feestroes, maar in een vastberaden vreugde, ten teken, dat wij ons bewust willen zijn van de dingen waar het om gaat in een vrii land. Ds F. Keja opende met een woord van welkom tot de zeer talrijke bezoe kers en verzocht staande te zingen „Wilt heden nu treden". Opgevoerd werd het toneelspel „Van ander ras". Ds Keja hield een inleiding. Vrijheid is niet iets wat je trekt, dat moet je zelf verwerven. De vrijheid waar je voor waakt, loopt steeds gevaar. Wij moeten steeds blijven wa ken voor die vrijheid waar de mens geen wolf is, maar een broeder. Door het boek van Henr. B. Stowe „De Ne gerhut van oom Tom" kwam spr. op het rassenvraagstuk zoals dit bestaat in Afrika en Z.-Amerika. Na de laat ste oorlog toen de negers terugkwamen van de fronten in Europa, werd de toe stand wel even anders, doch in Z. Amerika staat de oude aristocratie te genover de negers nog zeer vreemd, hetgeen in dit stuk dan ook tot uiting komt. Wij Schermer mensen moeten in dit stuk zien hoe wij altijd moeten blijven waken voor onze vrijheid. Ko ningin Juliana is als eerste vorstin, als eerste vorstenkind, de negerwijken van New York binnengetreden, waarbij zij toonde de draagster te zijn van de vrij heid zoals wij die hebben en .begeren. Tonelspel opgevoerd. Hierna volgde een opvoering van het toneelspel „Van ander ras" door ver schillende mensen uit de Schermer, ver schillend in geloof en levensbeschou wing, onder regie van J. van Dok. Zel den zagen wij eën uitvoering van een zodanig gemeileerd gezelschap, dat een zo grote eenheid was. Het is een zee- zwaar stuk, doch het genoot een voor treffelijke vertolking. De Senator Langdon, gespeeld door de heer Gerb. Keyzer en zijn dochter Alice, mej. Truus Hottentot, waren in hun rollen als blanken zeer goed. Ook Genevra, voor het voetlicht gebracht door mej. Afra van Diepen, was goed. doch miste in het derde bedrijf bij het weerzien van Brett haar sterke spel uit de vorige bedrijven. De negerrollen waren in uitstekende handen bij de heer J. van Dok als Brett Charles en mevr.. Trien de Boer Stam als Bella. Daarnaast noemen wij de eveneens zeer goede Roney door Tinny v. d. Hulst. Zij hebben ms zeer doen genieten. Ook de heer Piet Rus was in zijn rol als Maxwell zeer te loven. Het was jammer dat de zeer be langrijke rol van Howard Thomas zo'n zwakke vertolking kreeg. De heer Knibbe heeft helaas te weinig toneel ervaring. Zijn rolkennis was evenals van de anderen zeer goed. Door het sublieme spel der overigen deed dit aan het geheel weinig af breuk hetgeen bleek uit het uitbun dig applaus. Vermelding verdient nog de uitste kende grime van de heer Groothuizen uit Alkmaar en de schitterende toneel verzorging. Ds Keja sloot met een woord van dank aan de spelers deze avond en wees er op dat de wereld aan deze zijde van het IJzeren Gordijn ook wel correctie behoeft. Na een woord tot opwekking om toch vooral lid te wor den van Schermers Gemeenschap en na het zingen van „Wij willen Holland houden" ging ieder uiterst voldaan huiswaarts. Op 5 September van het vorige jaar was een aanrijding ontstaan op de Wes- terhaven te Medembiik tussen een be stelauto van Hillebrand de H. uit Wer- vershoof en een luxe wagen welke door mevrouw Trijntje R. uit Stompetoren werd bestuurd. Gisteren moest de Meervoudige Ka mer te Alkmaar uitmaken wie de oor zaak van de aanrijding was geweest, daar beide chauffeurs terecht stonden. De officier van justitie was van me ning dat De H. volkomen vrijuit ging. Daar echter de ten laste legging welke tegen Trijntje R. was uitgebracht niet juist was, was de officier van oordeel dat ook deze vedachte diende te worden vrijgesproken. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Bevrijdingsfeest met opgewektheid gevierd De bevrijdingsdag in onze gemeente is toch niet onopgemerkt voorbij ge gaan. Van de meeste woningen wap perde de nationale driekleur reeüs vroeg xn de morgen. Voor de ouderet. was het echter een rustige dag. Niet voor de kinderen, want op het sport terrein waren tegen twee uur vele kin deren, die elkaar in verschillende leef tijdsgroepen bekampten in diverse spe len. Allen werden getracteerd op ijs en andere versnaperingen. Ook vele moe ders waren met hun kinderen meege komen om van de gezellige kinder feesten te genieten. Een woord van lof voor de organisatoren is zeker op zijn plaats, 's Avonds maakte de mu ziek van Iréne een rondgang door het dorp. De feestklanken luisterden in de pauze de liandbalwedstrijd tussen Vrone en VBO op. Deze plaatselijke ontmoeting trok veel belangstelling en de dames speel den een aantrekkelijke wedstrijd. De technische capaciteiten van Vrone wa ren aanmerkelijk beter, maar de ver beten vechtlust van de Oudorper meis jes vergoedde veel en zo kon men een spannende strijd aanschouwen. De rust ging in met een 2—0 stand vooi Vrone, welke tot 4—0 werd opge voerd. Tini Louwen wist voor VBO hel verdiende tegenpunt te scoren. Een aardige oefenpartij voor VBO, die voor de promotiewedstrijden van nul zal blijken te zijn. Deze week was het veertig jaar geleden gedenktegeltje aan, waarop de beeltenis van de „Lange Brug" en de „Grote Brug". Het was 'n aardig moment toen de negen jarige kleinzoon van de heer Tuinzaad een gedichtje voorlas. Al met al dus een dag voor de heer Tuinzaad om nooit te vergeten. Doch met dit veertig-jaar jubileum zal tevens spoedig de tijd komen, dat de heer Tuinzaad met pensioen zal gaan. Dan zullen we hem pas^ missen. Want bij jong en oud was hij door zijn gulle lach en zijn vrolijke uithaal „Mot-jo" zeer po pulair. En daarom vanaf deze plaats nog vele gelukkige jaren bij vrouw en kin deren. dat de heer A. Tuinzaad uit West-Graft dijk zijn baan als kantonnier aan de weg langs het Noord-Hollands Kanaal aannam. Veertig jaar dat is een hele tijd en het was in die jaren geen vetpot. Ook hierdoor begon de heer Tuinzaad eveneens een kapperszaak te West-Graftdijk. Dit was geen gemakkelijke taak, overdag aan de weg tussen het grint en zand, en 's avonds paraat met mes en schaar. Toch hield de heer Tuinzaad het vol, eerst alleen, later met zijn dochter Marie. Zijn hart bleef echter bij de weg en in de oorlog verliet hij de kapperszaak om alleen verder te gaan met het grint, de teerpot en de kwast. Ja, dit alles moet bij de heer Tuinzaad de revue gepasseerd hebben toen hij deze week receptie hield in de zaal van de heer J. Schoon te West-Graftdijk.... en zijn hoofdchef, „meneertje" zou Tuinzaad zelf zeggen, de heer Coumou in het kort vertelde, hoe hij zijn kantonnier had leren kennen. Het deed de heer Coumou goed dat de heer Tuinzaad voor zijn diensten aan de Waterstaat bewezen een medaille van de Orde van Oranje-Nasau mocht ontvangen. De heer Coumou zelf over handigde de draagmedaille met lint, het bekende couvert met inhoud en de oor konde van allen, die met de heer Tuin zaad hadden samen gewerkt. De heer Coumou was niet alleen ge komen om deze heuglijke dag van de heer Tuinzaad te vierenmet hem waren de burgemeester van Graft en De Rijp, de heer Dalenberg, de opzichters Terpstra en Westhof, de aannemers Tenty uit West-Graftdijk, Jb. Groot uit De Woude en G. de Goot uit Purmerend. Verder het voltallig personeel van de bruggen te Spij kerboor en Kogerpolder, collega's uit Purmerend en Amsterdam en vele andere belangstellenden. Ook de buurtgenoten hadden hem niet vergeten en overhan digden een bloemenmand met een aar dig fruitmandje voor mevr. Tuinzaad. Van de begrafenisvereniging, waarvan de jubilaris reeds jaren drager is, mocht hij een mooi bloemstuk ontvangen. Het per soneel van de Vlotbrug bood een aardig Deze dagen is in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar overleden onze oud-plaatsgenoot de heer C. van Twui ver in de ouderdom van 71 jaar. Meer dan 25 jaar is de thans ontslapene onderwijzer geweest aan de thans op geheven school te Veenhuizen, Hij was daar als onderwijzer zeer gezien en velen zullen hem dankbaar gedenken. Ook is het verenigingsleven trad hij sterk op de voorgrond en de afdeling Veenhuizen van de B.v.S. benoemde hem bij zijn vertrek tot erelid. Van de toneelvereniging was hij een uit stekend regisseur. Van hem kan wor den getuigd, dat hij ons aller vriend was. Hij ruste in vrede. A. P. M. Van Tooren jubileerde Gisteren herdacht de heer A. P. M. van Tooren het feit, dat hij twaalf en een half jaar in dienst van de gemeen te Heerhugowaard is. In de raadszaal van het gemeentehuis vond in intieme In de raadsvergadering van De Rijp werd een belangrijk besluit genomen. Op initiatief van burgemeester Dalen- J berg was een verzoek gericht tot de i Groot-N oordhollandsche Levensverze keringsmaatschappij van 1845 om bij eventuele inschrijving op de nationale woningbouwlening voorkeur uit te spreken voor de gemeente De Rijp. Genoemde verzekeringsmaatschappij, dï|i eertijds in De Rijp werd opgericht, verleende haar volle medewerking. Zij tekende in voor 100.000,Hierdoor is het mogelijk geworden, dat voor rekening van de gemeente zes nieuwe woningen kunnen worden gebouwd. Zo spoedig mogelijk zal met de bouw, welke onder leiding zal staan van ar- J chitect Oudejans van Purmerend. wor den begonnen. Door de beide wethou ders en alle raadsleden werd dank ge bracht aan burgemeester Dalenberg voor zijn succesvol initiatief en activi teit betreffende de woningbouw. Medegedeeld werd, dat aan de fir ma N. Oudejans en Zn te De Rijp een gedeelte grond van het z.g. Drilveld was verkocht, ten behoeve van het bouwen van vier woningen. Uit een en ander blijkt, dat men in De Rijp alle aandacht besteedt aan het bouwen van woningen. Men is er nu in geslaagd het aan de gemeente verleende bouw volume van tien woningen geheel te gebruiken. Door het bouwen van tien woningen op het Drilveld is het nodig geworden, dat een behoorlijke brug wordt ge bouwd. De heer Sassen drong er tijdens de rondvraag op aan, deze brug gelijk aan te besteden. Door dt voorzitter werd echter medegedeeld, dat dit de bouw van de woningen zou vertragen. Besloten werd de brug later te bouwen. kring een huldiging plaats. Tot de heer Van Tooren, die ook in het vereni gingsleven veel bekendheid 'geniet, werden woorden van waardering ge richt door de bugemeester, de heer Sutman Meyer. Namens het ambtena rencorps sprak daarna de gemeente secretaris, de heer Specker. Crème, olie en extra sterk zonder stroom en zonder machine SCHERMERWEG 9, bij de Schermerpoort Telefoon b255 VOORLOPIG BERICHT VRIJDAG 9 MEI, nam. 6 uur, wegens ophef fing van pensionbedrijf te Bergen, w.o. vele 1- en 2- pers. ledikanten, bedden, ameublementen enz. enz. Enige nette goedei'en kun nen nog ingebracht worden. Kijkdagen Dondei'dag van 920 uur en Vrijdag van 9—13 uur. Veilinglokaal Magdalenenstraat Alkmaar - Tel. 2656. Aanstaande Zondag Geen betere huldiging dan een b.v. Hazelnoottaart Moccataart Chipolatataart Vruchtentaart Ritsevoort 32 - Tel. 2801 B.g.g. 5708 Chocolaterie Patisserie Hmm, tuik eens! 't Is klinkklaar, gesmolten vet! Wat een fijne bruine jus maak je er meeKostelijk! brengt ZATERDAG 10 MEI as. in de „Rustende Jager' nogmaals Aanvang 8 uur Kaarten a f 1bij A. Greeuw Holleweg Heiloo Teleloon 2597 Alleen VïRDRONKËNOORD 121 - Platte Stenenbrug Teleioon 3463 Alkmaar SINDS 1902 VAKLUI I 4JKMAAR I bVDERIE HET WORDT ZOMER LIMON A: 1ETIJD SINAASAPPEL citroen 1.50 V, L. fjes ANANAS GRENADINE 1 i opr o/ f. FRAMBOZEN 1 74 L' 'leS Neemt eens een proef, U zult versteld staan van deze FRISSE SMAKEN. Snaarmanslaan 32 ALKMAAR Telefoon 245

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3