Oranje-elf niet kansloos tegen een Zweeds team met drie debutanten Hoejétw V't A Voorstel inzake Pim.Pam, Pom en de blauwe vaas nrnrn LS HET HART SPREEKT.... Looncompens; per 1 Juli gevra< DERTIEN PARTI POLITIEK Keuze-commissie brengt een sterke defensie in het veld Een voorhoede met vraagtekens Nolten stevende al zijn rivalen voorbij Noodlottige botsing bij motorcross Twee coureurs omgekomen Zweedse voetbalploeg is op Schiphol gearriveerd Divisie van luchtmacht der VS naar Engeland Eerste accoord bereikt in Amerikaanse oliestaking Staaigeschil in de V.S. voor hooggerechtshof Moordenaar gelyncht door woedende menigte Het Radioprogramma Neutrale comr van verkiez „Le Monde" ontraf Fechtelers verwee Weerbericht DINSDAG 13 MEI 1952 NEDERLAND: v. d. Kuil Sandberg Kraak Odenthal Alberts Wiertz Terlouw Biesbrouck (aanv.) Lenstra Van Melis Bennaars Clavan Erlandinl Italië Brodd Wester berg Loetgren Lindt Nilsson Hansson Andersson Samuelsson Svensson Kaaberg ZWEDEN: De Olympische Arena te Amsterdam zal Woensdag vol gepakt worden met yoetbalenthousiasten, die zich de gelukkige bezitters van een kaart voor ue interland-wedstrijd NederlandZweden mogen noemen. Hoewel een wedstrijd tegen deze Scandinaviers niet in de schaduw kan staan van de derby der lage landen, ziet geheel voetballievend Nederland uit naar dit treffen en 'niet in de laatste plaats omdat Zweden altijd nog vrij hoog op de internationale sport- ladder staat geklasseerd. Weliswaar hebben de Zweden de laatste jaren aan kracht moeten inboe ten, maar dat neemt niet weg dat zij op ieder voetbalveld van het vasteland Van Europa gevreesde tegenstanders zijn, met uitzondering wellicht in Oos tenrijk en Italië. Toch zien wij deze wedstrijd niet met groot pessimisme tegemoet. De keuzecommissie heeft kans gezien een zeer sterke defensie te formeren, die zeker niet bij voorbaat kansloos moet worden geacht tegen het Zweeds aan- valsspel. Kraak, die nog altijd aan de spits van het legertje uitstekende Ne derlandse doelverdedigers staat, wordt geassisteerd door de inmiddels herstel de Odenthal en de uitstekende new-co mer Alberts, die in meer dan één wed strijd kans heeft gekregen zijn meer dan normale capaciteiten te tonen. In de middenlinie treffen wij drie harde werkers aan. Wiertz, Terlouw en Bies brouck hebben wij geen enkele maal in een wedstrijd volkomen zien falen en er is geen enkele aanleiding te veron derstellen dat het in de wedstrijd tegen Zweden wel zal gebeuren. Hier en daar zijn de laatste dagen stemmen op ge gaan dat Hendriks in aanmerking komt om Terlouw te vervangen. Hen driks is inderdaad een uitstekende stopperspil. Technisch schatten wij hem hoger dan de Sparta-spil en in derdaad zijn ook wij van mening dat de keuzecommissie deze gok had mo gen wagen. Achter de voorhoede moeten wij enkele vraagtekens plaatsen. Lenstra. De route de France De negende etappe van de wieler wedstrijd Route de France van Oleron naar Luchon over 152 km is gewonnen door onze landgenoot Nolten in 4 uur-, 39 min., 08 sec. Het verdere klassement luidt: 2. Adriaenssens (Belg.) 4.41.02; 3. Aymard (Centr. Frankrijk) 4.41.40; 4. Dissaux (Dauphine) 4.42.12; 5. Bu- chaille (Parijs) z.t. Maenen werd 18e in 4.47.42. In het algemeen klassement leidt Nolten met een totaaltijd van 36.18.55. Het bergklassement na de tweede berg etappe luidt: 1. Aymard (Centraal Frankr.) 7 pnt.; 2. Nolten (Ned.) 5 pnt.; 3. Olsen (Denem.l 4 pnt.; 4. Ex aequo Maenen (Ned.), Andersen (Denem.) en Adriaenssens (Belg.) allen 3 pnt. Elfstedentocht voor auto's motoren en bromfietsen Op Pinkster Maandag word. in Fries land weer de Elfstedentocht gehouden voor automobilisten, motorrijders en bromfietsers, waarvoor een steeds groeiende belangstelling bestaat. De lengte voor de toerklasse bedraagt 250 km en moet worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 36 km. Starten vanaf Zaailand te Leeuwarden, inschrijfgeld f 3.50. De toertijdklasse is een kaartleesrit volgens geheel nieuw principe. Afstand en gemiddelde snelheid dezelfde. In schrijfgeld f 4. De sportklasse is voor de gerouti- neerden en gaat langs moeilijke wegen. De lengte bedr.agt 280 km, terwijl al leen kunnen deelnemen personen in het bezit van een KNMV-startbewijs, poli tie en militairen. Inschrijfgeld f 4.50. Beide bovenstaande ritten starten op Zaailand te Leeuwarden. De bromfietsers, die geen verplichte gemiddelde snelheid hebben kunnen in één van de elf steden van Friesland starten vanaf 's morgens 7 uur, terw 1 het inschrijfgeld f 3.50 bedraagt. De controle sluit 's avonds om tien uur. Het inschrijfgeld voor al deze rit ten moet worden voldaan bij de heer L. Westra, Lekkumweg 21 rood, Leeuwarden, waar men tevens een pros pectus met alle inlichtingen kan ont vangen. Storten voor 29 Mei. Degenen die de tocht uitrijden ont vangen een plaquette van een der elf steden, zodat men na verloop van elf jaar alle plaquettes kan behalen. In de finale van de te Waasmunster verreden motorcross zijn twee deelne mers, de Belgen Loyer en Bouwens, met elkaar in botsing gekomen. Zij smakten van hun motoren en liepen beiden een zware schedelbreuk op, waaraan ze vrijwel op slag zijn over leden, tot grote verslagenheid van het publiek en van hun concurrenten. het intellect in tal van wedstrijden, de man die in de sterkste defensies steeds weer kans zag gaten te ontdekken, heeft de laatste maanden kennelijk met een inzinking te kampen. Mogelijk dat hij Woensdag zijn oude vorm weer kan vinden en dan is hij met de beweeg lijke Van der Kuil en de snelle Ben- naarts aartsgevaarlijk. Clavan wisselt goede met zeer slechte wedstrijden af en wij kunnen slechts wensen dat mor gen zijn „goede" wedstrijd aan de beurt is. Van Melis heeft nog steeds genade kunnen vinden in de ogen van de keuzecommissie. Wij kunnen oms echter niet aan de indruk onttrekken dat de voorhoede met de Willem II- middenvoor Van Roessel aan kracht zou hebben gewonnen. Na deze min of meer sombere over peinzingen met betrekking tot de voorhoede is het duidelijk dat wij niet aan een grote overwinning van het Oranje-elftal durven denken. Met een kleine overwinning zijn wij echter ook tevreden en dat is zeker niet onmoge lijk, te meer daar de Zweden met drie debutanten, te weten linksbinnen Brod, rechtsbuiten Raaberg en rechtshalf Hansson uitkomen. Gistermiddag is de Zweedse voetbal ploeg, die Woensdagavond in het Olym pisch Stadion te Amsterdam tegen het Nederlands elftal zal uitkomen, per vliegtuig in ons land gearriveerd. Op Schiphol was het de heer L. Brunt, die spelers en officials namens de KNVB welkom heette en het gezelschap per bus naar hotel l'Europa bracht, waar het gedurende de komende dagen zal logeren. Na een uurtje verliet de ploeg dit hotel reeds om meteen te gaan trainen in het Stadion. Als leider begeleidt hen de heer Eric Person van de Zweedse voetbalbond en hun trainer George Raynor. (Advertentie, Ing. Med.) FEUILLETON De leiding der Amerikaanse lucht macht heeft bekend gemaakt, dat de 49ste divisie der Amerikaanse lucht strijdkrachten binnenkort naar Enge land zal vertrekken. De divisie be staat uit twee groepen. De'ene omvat „B 45 Tornado", lichte, door straalmo toren aangedreven bommenwerpers en de andere „F 84 G Thunderjet", jacht bommenwerpers. De „B 45" is de eerste meermotorige Amerikaanse straalbommenwerper, die naar Europa wordt gezonden. Het toe stel bezit vier straalmotoren en be reikt een snelheid van ongeveer 880 kilometer per uur, met een actieradius van ruim 1900 kilometer. De „Standard Oil Company" in Ca- lifornie en de onafhankelijke bond van arbeiders in de olieindustrie heb ben een overeenkomst gesloten, waar bij het loon I81/2 dollarcent per uur verhoogd wordt. Dit is de eerste loons verhoging, die na twaalf dagen van staking door een belangrijke oliemaat- schppij verleend wordt. Het Amerikaanse hooggerechtshof, de hoogste rechtsinstantie in de V.S is Maandag begonnen met het horen van de argumenten der verschillende partijen met betrekking tot de wet tigheid van Trumans vordering van de staalindustrie op 9 April j.l. ter voor koming van een staking. Het hof kan elk besluit van de pre sident, dat het in strijd met de grond wet acht, ongeldig verklaren. Duitse hulptroepen zullen worden ontbonden wanneer geallieerden en Bonn accoord sluiten De Westelijke geallieerden zijp met de Westduitse kanselier Adenauer over eengekomen, dat de Duitse hulptroepen, die in hun leger dienst doen, zullen wor den ontwapend en binnen twee jaar na het van kracht worden van de contrac tuele overeenkomsten ontbonden. De Britten, Amerikanen en Fransen hebben namelijk Duitse eenheden in dienst, die voor de bezettingsstrijdkrach ten allerlei werkjes verrichten, zoals het bewaken van opslagplaatsen, chauf feren en corvée. Britten en Amerikanen hebben samen 60.000 man in dienst. De overeenkomst zal als onderdeel worden opgenomen in de contractuele overeenkomsten. Tarieven toeristenklasse in Europa in studie Op het ogenblik is in Buenos Aires een vergadering aan de gang van de tarieven-commissie der IATA. Deze zal niet alleen het gehele systeem van tarieven in de luchtvaart aan een pe riodiek onderzoek onderwerpen, maar tevens, als hoofdschotel, zich bezig houden met tarieven voor de toeris tenklasse in Europa. Verwacht wordt, dat deze vergadering tot in Juni zal voortduren. Russen heropenen directe weg BerlijnHamburg Met ingang van 15 Mei wordt de di recte hoofdweg naar Berlijn heropend, die sinds de oorlog afgesloten is ge weest. De weg mag alleen door Duits en niet-geallieerd verkeer bereden worden, aldus deelt de chef van de afdeling vervoer en verbindingen in de Sowjetzone, Woronitsjef, aan het Britse hoofdkwartier te Berlijn mee. Bij de Braziliaanse weermacht is een onderzoek ingesteld naar het binnen dringen van communisten in. onderde len der strijdkrachten. Naar verluidt zijn ongeveer 150 militairen en bur gers gearresteerd. Zij zullen door krijgsradenworden berecht. „Le Soir" meldt, dat de gemeente raadsverkiezingen, waarvoor nog geen definitieve datum was bepaald, op 12 October in geheel Belgie zullen worden gehouden. Y. 46. En Billie zou Billie niet zijn ge weest, als er niet een ideetje te voor schijn was gekon.en. „Karei ik heb het!" riep hij plotseling terwijl hij zijn compagnon opgewonoen beetpakte. „Wij worden voddenkoopmannen!" Gedu rende het eerste ogenblik was Kareltje tè verbaasd om antwoord te geven. Met een ongerust gezicht staarde hij zijn vriend aan. Arme Billie! Het was hem zeker in het hoofd geslagen. Een hevig zelfverwijt greep hem aan. Want het was zijn schuld, dat Billie, die goeie Billie nu met zulke zottepraat begon. Hij had het miet kunnen verwerken, dat Kareltje hem gisteren bedrogen had. Maar eerlijk gezegd, zag Billie er helemaal niet uit of hij .plotseling gek geworden was. Integendeel zijn ge zicht straalde, terwijl hij Kareltje een stevige klap op zijn schouder gaf. „Al eens eerder voor voddenman gespeeld. Karei?" Kareltje schudde zijn hoofd. „Voel je je wel helemaal goed, Billie?" vroeg hij zachtes. „Heb je soms last van een warm hoofd?" „Ik heb nergens last van", riep Billie vrolijk. „Ik voel me zo goed als wat en om je dat te bewij. zen, verzoek ik je om meteen met m# mee te gaan. Vooruit, kleed je aan. We gaan op pad!" Robert Schuman: Oorlogsgevaar is minder Op een bijeenkomst van de volksre publikeinen te Aarguemines bij Metz heeft de Franse minister van buiten landse zaken, Schuman, gisteren ver klaard, dat „we verder van een oorlog afstaan dan een of twee jaar geleden". Europa moest zich op dezelfde ma nier als de Verenigde Staten hebben gedaan verenigen. „Als wij er niet in slagen tot een Verenigde Staten van Europa te komen, zal ons werelddeel economisch verwoest worden", aldus Schuman. Toén een politieman van Cleveland, in de Amerikaanse staat Ohio, een jonge man van twintig jaar, die zich in een autobus bevond, wilde arresteren, trok deze een revolver en doodde de politie agent en drie buspassagiers. De overige buspassagiers wisten de jeugdige moor denaar te overmeesteren. Hij is door de woedende menigte om het leven ge bracht. Knowland wil de export van straalvliegtuigen beperken De republikeinse senator Knowland heeft een amendement ingediend op Trumans program voor militaire hulp aan het buitenland. Hij wil hierin de bepaling opnemen, dat niet meer dan tien procent van de Amerikaanse pro ductie aan straalvliegtuigen ter be schikking van de bondgenoten zal worden gesteld, totdat volledig is voor zien in de behoeften van de Ameri kaanse strijdkrachten. OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1. De Koolvis, kabeljauw-achtige vis tot 1 meter lengte. 2. In 1917. 3. Omdat dit iemand van Koninklijken bloede moet zijn. 4. Boekenkist, toren en schip. 5. 61 jaar (13211382). 6. Gemeten 14 m.m. onder het bovenoppervlak: 1.435 meter. 7. Deel van het Alkmaarder Meer, ca. 28 h.a. groot. 8. 18181824. 9. De Nachtwacht van Rembrandt. 10 Naar de pater Johan nes Brugman (14001473), een bekend vloksredenaar. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal; 1. Scha, 5. wei, 7. elke, 11. katern, 13. nandoe, 15. ar, 16. ruwaard, 18, 1.1., 19. tuk, 21. abt, 22. sar, 23. alf, 25. K.M.A., 26. dor, 27. odeon, 29. A.K.U., 31. kepi, 32. raat, 33. kei, 35. agger, 37. est., 39. mep, 40. eil., 41. hut. 42. m.b.t., 45. rep, 47. A.R., 48. Walkure, 52. e. i., 53. mylord, 55. tirade, 57. soil, 58. Cor, 59. gust. Verticaal: 1. Skat, 2. Caruso, 3. h.t., 4. aer, 5. W.N.W., 6. Ina, 7 end, 8. L.D., 9. kolbak, 10. eelt, 12. Rus, 14. art., 17 alle, 20. karkiet, 21. amateur, 23. Adige, 24. forel, 26. dok, 27. opa, 28. nar, 30 uit., 34. embryo, 36. giek, 38. steeds, 42. mams, 43. var, 44. cri, 46. Piet, 48. wol, 49. LDC, 50. Utr., 51. erg, 54. Li, 56. au. 18. Joan zou wel eens willen weten, waar om haar vrienden hier niet welkom waren, terwijl toch zoveel anderen gastvrij werden ontvangen, vrienden van haar moeder, van Bryan, vanj Heather. Geen hunner had men ooit, op welke wijze dan ook, laten voelen, dat hij onwelkom was. Lusteloos wierp ze zich in een lage armstoel en nam een tijdschrift op. maar weldra gooide ze 't weer neer. Ze wilde niet lezen, ze had nergens zin in, ten minste niet zonder Benny, 't Leven scheen haar vlak en leeg toe. Als hij nog maar een paar dagen was gebleven, zouden ze 't samen zo pret tig hebben gehad en eigenlijk had niets hem naar de stad teruggeroepen, geen betrekking of andere bezigheden. Joan had moeilijk kunnen zeggen, of er ooit een tijd zou komen, dat Benny voor zijn eigen kostje zou moeten zor gen. Over dat onderwerp had hr) zich altijd buitengewoon vaag uitgelaten. Ze had begrepen, dat zijn ouders er gens in het Noorden woonden, maar veel zei hij over hen niet. Ze kreeg de indruk, dat hij vrij slecht met hen kon opschieten, maar vermoedelijk gaven ze hem een jaargeld of zo, want aan geld scheen hij nooit gebrek te heb ben. Bij de enige gelegenheid, dat ze hem te Londen had ontmoet, had ht) haar een lunch in 't Savoy-hotel aan geboden en orchideeën yoor haar ge kocht, waarna ze in het Palace-theater een nieuwe muzikale revue hadden bjj- DOOR RENEESHANN gewoond. Graag zou ze zo'n ontmoe ting nog eens herhalen, maar ze kwam zo weinig in de hoofdstad. Haar moe der scheen absoluut niet te begrijpen, hoe vervelend het buitenleven was voor een jong meisje en hoe zij, Joan, naar Londen verlangde. En als ze zich met zo'n wens tot haar vader wendde, hem aan 't verstand trachtte te bren gen, hoe heerlijk het bezit van een kleine flat „in stad" zou zijn, zei ht) steeds, dat hij geen twee huizen er op na kon houden. Ze was er vrij zeker van, dat dit slechts een uitvlucht, ja, pure onzin was. Vader had een heke. aan Londen en dacht er dus niet aan, om kosten te maken voor een ver blijf van zijn gezin aldaar. Als moeder er af en toe eens heenging, besprak ze een paar kamers in Claridge's Ho tel, nam het er goed van en besteedde naar Joan veronderstelde, aardig wat van haar eigen geld. Maar als naar eigen dochter er heen wilde, was het blijkbaar heel wat anders. Joan was jaloers op Bryan, die kon wonen, komen en gaan precies raat hij verkoos. Soms vroeg ze zich af, hoe hij dat alles bekostigde, want papa, dat wist ze wel zeker, kon zich niet veroorloven, hem zulk een luxeleventje te laten leiden ais hij te Londen deed Daarom vermoedde ze listig, dat hij indien nodig, geld van zijn moeder leende. Af en toe sprak hij wel eens heel in 't vage over een of ander baantje, maar tot dusver scheen hij niet veel moeite in die richting te heb ben gedaan. De deur van de bibliotheek ging open en Joan's moeder kwam binnen. „Is Benny weg?" vroeg ze koeltjes. ,,Ja." Terwijl mevrouw Melrose haar doch ter aankeek, vroeg ze zich af of Joan heus zo dom was, om zich zelf wijs te maken, dat ze die buitengewoon onaan gename jongeling werkelijk lief had. Haar moeder kwam lot de conclusie, dat een meisje van achttien jaar nog gemakkelijk van de wrjs was te bren gen. Een beetje vleierij, wat nalopen, etc. was voldoende om zulke kinderen op sleeptouw te nemen. „Wat is de thee laat," sprak ze, met een blik op de muurklok. „Ga Jenkins eens zeggen, dat wij er op wachten." Joan wenste, dat haar moeder haar niet altijd met een boodschap stuurde. Van de bibliotheek naar de dienstoo- denvertrekken was 't een tamelijk lange afstand, vond ze. „Waarom zouden we niet bellen?' vroeg ze vinnig. „Ik bel de bedienden niet graag no deloos." „Als ik niet'toevallig hier was, zou u zeker wél bellen." „Goed, maar nu bén je hier." Achterover in haar stoel leunend, antwoordde Joan kalmpjes: ,,'t Spij- me, moeder, maar ik heb er geen zin in." Weer en nu met meer aandacht, richtte mevrouw Melrose de blik op haar dochter, 't Was niet de eerste keer, dat Joan zich op deze wijze ge droeg. Vooral na een bezoek van Benny Jackson was dit het geval. Intussen belde de vrouw des huizes Jenkins en verzocht hem bij zijn binnentreden, om voortaan de thee wat meer op tijd te brengen. Nadat de deur weer gesloten was, gaf ze Joan te verstaan, dat haar optreden de spuigaten uitliep. „Ik ben niet van plan, Joan, je onbeleefdheid langer te verdragen." Joan wierp haar hoofd in de nek en nam andermaal haar tijdschrift op. Ze kende die toon van moeder al en was er als jong kind bang voor geweest, maar nu gaf ze er niet meer om. De manier, waarop moeder haar behan delde, begon haar te vervelen. Lievo hemel, ze was nü geen kind meer! Met haar volgende verjaardag werd ze negentien. „En om het nu maar ronduit te zeg gen," ging mevrouw Melrose voort. „Ik heb opgemerkt, dat die onbeleefdheid het ergst is, nadat die onuitstaanbare jonge man hier heeft '""eerd. Noch je vader, noch ik mogen Ujden, zodat het me veel genoegen zo.< leen als je hem niet meer uitnodigde. Joans adem stokte haar in de keei Ze had al gevreesd dat dit zou gebeu ren. Haar ogen schoten vuur en nijdig viel ze uit: ,,'t Is niet mooi van u, zo iets te zeggen. Waarom zou ik Benny hier niet mogen hebben?" „Ik dacht, dat je vader en ik je wel aan het verstand gebracht hadden, dat we niet op hem gesteld zijn." „Ik vraag u ook niet op hem gesteld i< i ma lijden, al is dit misschien niet de juiste uitdrukking'. Ik vraag u alleen, mij toe te staan, hem hier te laten komen, evenals u Heather en Bryan zou ver oorloven, hun vrienden op bezoek te krijgen. Waarom zouden de mgne dan niet even welkom zijn?" „Dat zijn ze, mits je vader en ik je. keuze goedkeuren." „Ik begrijp niet, wat u tegen Benny hebt." „Nu, ik zou je heel wat bezwaren kunnen opnoemen, maar geloof nier, dat wij er verder over behoeven re praten." „Nu, goed: als ik hem dan niet hier mag ontvangen, zal ik hem wel ergens anders ontmoeten", zei Joan op bitte- te toon. (Wordt vervolgd) ve„Sg *"rtlT i 'ti Ja man, als jé weer grond onder de voeten hebt, is er geen betere ontspanning denkbaar! En vergeet niet de PRIJSVERLAGING tot (Advertentie, Ing. Med.) WOENSDAG 14 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.- muziek. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Bondsdag van de Bond van Gereformeerde Vrouwenverenigingen in Nederland. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Altviool en piano. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.58 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro testants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Strijkkwartet. 14.30 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Uitwisselingsconcert met de BBC: Meisjes koren. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgel spel. 17.50 „In dienst van het Vader land", causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Suri naamse Volksmuziek. 18.30 R.V.U.: Dr. H. Groot: Drie perioden in de sterrenkunde: „Een nieuw wereldbeeld". 19.00 Spectrum van het Christelijk Organisatie en Ver enigingsleven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Commen taar Familie-competitie. 20.20 Omroep orkest. 21.15 „Bromfiets Ahoy!", causerie. 21.35 Salonorkest. 22.00 Kamerkoor. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en herhaling S.O.S.- berichten. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, J0.00 VPRO, 10.20 VARA, 18.30 VPRO, 18.50—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 ochtendgymnastiek. 7 33 Gram.muziek i 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek, 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Gram.muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15- Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. i2.55 Kalender 13.00 Nieuws. 13.15 Dans muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gespro ken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Blokfluit en clavecim- bel. 15.30 Voor de zieken. 16.05 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Rege ringsuitzending: Bernard IJzerdraat: „Jeugduitzending: Kunst op Java en Su matra". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Voor de jeugd. 18.50 Voetbalwedstrijd Nederland—Zwe den. (In de pauze: pl.m. 1945—20.00 Gra- mofoonmuzlek.) 20.45 Nieuws. 20.50 Me- i.ropole-Orkest en spliste 21.15 Gevarieerd programma. 21.45 Gram.muziek. 22.20 „Zeestromingen", causerie. 22.35 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. Experimenteel Televisie-programma. Gezamenlijk programma. 19.00 Inter- Undvoetbalwedstrijd Nederland—Zweden. Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie; Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 WESTEl DE VERENIGDE STATEN, Eng unie in gelijkluidende nota's woordigers der vier mogendhec gen, zodra een „onpartijdige co mogelijkheid van het houden va nota's vormen een antwoord O] eerder gedaan Westelijk voorst noemde onderzoek te laten inst een commissie van vertegenwoo: bepleit. De Raad van Vakcentralen, In N.V.V., K.A.B. cn C.N.V. werken, staat op het standpui de premie, die de werknemei ingang van 1 Juli voor de wac en werkloosheidsverzekering i betalen, door een loonsverhogii compenseerd dient te worden. Di heeft, volgens HVV, een daartoe kend voorstel ingediend. De vakbeweging wil de vraag, consumptiebeperking van vijf f geheel of gedeeltelijk ongedaan worden gemaakt, behandelen los compensatie der premie voor de geld- en werkloosheidsverzekerir „Een nieuw dementi Na de persconferentie, die adi Fechteler Maandag te Wash: heeft gehouden, heeft „Le Mond artikel gepubliceerd, getiteld nieuw dementi". „Wie zal geloven, dat het f kaanse ministerie van defensie d( onderstelling van een bezetting West-Europa door het Rode lege ongewoon" vindt, om met de wo van Fechteler te spreken, dat h „zelfs niet veel aandacht aan hee steed?", aldus het blad. „Bove spreekt de admiraal zich even v tegen door te zeggen, dat men de tegenaanval met alle mogelijki onderstellingen moet rekening den". „Anderzijds is het opmerkelijk' dus „Le Monde", „met hoeveel zo medewerkers van de admiraal 48 lang gezocht hebben of zich bij geen document in hun archiever vond, dat de beweringen van Monde" zou kunnen staven. Z aandacht voor deze zaak, terwijl ene dementi na het andere reei gepubliceerd, is wel verwonde Zouden de medewerkers van de raai niet veeleer gezocht hebben de oorzaak van de verdwijning het document?" Deaanstaani Vijf nieuwe groeperim Dertien partijen hebben candid '«sten ingediend voor de verkiezi voor de Tweede Kamer, welke e Jum 1952 zullen worden gehouden I z«n de navolgende groeperingen; Anti-Rev. Partij Christelijk Historische Unie Comm. Partij Nederland Gcref. Politiek Verbond Jong-Conservatief Verbond Kath. Volkspartij Kath. Nat. Partij Middenstandspartij Partjj van de Arbeid Partij voor Recht, Vrijheid en Welvaart Socialistische Ui.ie otaatk. Geref. ~*artij vispartij v00r Yrijjjgifl en Democratie van^'lo^^d^artij komt uit i servatief v kJesk™gen, het Jong- Verbond in 12 van de 1! te ncT,rd dt) lijst van het 'ingediend- •erbond 3 n"n«ten te ïf). &1J is teruggetrokken. Well .^Jddenstnndspartij neemt Ari dfverkiezingen in de ■Krmg Maastricht. Het Jong-Conservatief Verbond n Verwachting tot Donderdagavor PLAATSELIJK OCHTENDMIS In de nacht en vroege ochtend i vele plaatsen mist, overige droog weer met enkele overdr vende wolkenvelden. Zwakke t matige wind uit Westelijke ric tingen. In het Noorden ongeve dezelfde, in het Zuiden iets h gere temperaturen dan vandas DONDERDAG: Zon op 4.46, onde 20.27. Maan op 1.35, onder 10.0

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8