!n een kwartier was vonnis over oude hoeve te Huiswaard voltrokken DIEFSTAL MET INBRAAK AFWEZIG AFWEZIG AGENDA De l/i touw Service aan buitenlandse gasten Studiegroep Physical Research wil gaan experimenteren 0. P. R. ELËMÜ een bakkersbediende goede Boekhouder bediende Paard kwam in de vlammen om Twee gezinnen werden zwaar getroffen Om het biljartkampioenschap Noord-Holland-Noord Openbare Leeszaal en Bibliotheek Alkmaarse Schaakclub V. V. V, wereld nog niet uit Ut IWKOOM DREESMANN V LAATSTE NIEUWS Minister Lieftinck komt met nieuw wetsontwerp HEILOO Uitleenpost van de Openbare Leeszaal Dr jT BARTEL! TOT 25 MEI flink meisje EEN LEERLING WOENSDAG 14 MEI 1953 Felle brand door nonchalance van rietdekker? AN de Huiswaarderdyk, die een grillige grenslijn trekt tussen de gemeenten Alkmaar en Koedijk is gistermiddag in slechts vijftien minuten tijds een oude boerderij men schat de ouderdom van de hoeve op enkele honderden jaren vermoedelijk door onvoorzichtigheid van een rietdekker, die tijdens zijn werk zaamheden op het dak rookte, volkomen door het vuur verleerd. Het perceel, dat zich reeds in ruïneuze staat bevond, is eigendom van de heer K. Bos te Alkmaar -en werd bewoond door mevrouw Muis, haar dochter en kleindochter alsmede door de familie De Jager bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Voorts had de 63-jarige koopman J. Moejes, wonende aan de Kooltuin te Alk maar, een gedeelte van het pand in huur en daar een auto, een paard, en drie wagens, o.w. een volgeladen met rieten meubelen, manden e.d. onder gebracht. Alle inwoners konden het huis tijdig verlaten, doch van de inboedel, waarvan een belangrijk deel niet was verzekerd, is vrijwel niets gered. Toen de overbuurman, de heer P. M. Kentgens een verwoede poging deed het paard van de verschrikkelijke vuurdood te redden, moest hij wijken voor de baaierd van vlammen, die de boerderij in een oogwenk in een helse vuurpoel herschiep. Gelaten moest hij toezien, hoe het dier radeloos van pijn aan zijn touwen rukte en in doodsnood tegen de stenen muur schopte. Toen eindelijk de dood zich over het arme dier had ontfermd, restte slechts het geloei der vlammen, waar tegen de brandweercorpsen uti Alkmaar en Koedijk in dit stadium van de brand machteloos waren. De gemeentepolitie te Alkmaar heeft tegen de 29-jarige rietdekker M. op beschuldiging van het veroorzaken van brand door schuld, procesverbaal opgemaakt. pISTERMIDDAG om kwart vóór vijf -stopte onze bezorger de Alkmaarsche Courant in de brievenbus van de fa milie De Jager. Van brand was toen nog geen spoor te ontdekken. Om even vóór vijf uur ontdekte mevrouw Hui- berts die bij de heer Kentgens aan de overzijde van de dijk op 't grondgebied - van Koedijk inwoont, dat er vlammen uit het dak sloegen. Om één minuut voor vijf weerklonk in Alkmaar het brand- alarm en toen wij tien minuten later 1 aan de Huiswaarderdijk arriveerden, keken wij, voorzover de vlammenzee het toeliet, door de boerderij heen. Van een dak was op dat ogenblik al bijna niets meer te bespeuren, de wanden van de hoeve waren reeds ten offer gevallen aan het vuur en het binnenwerk brand de als een fakkel. Voor de brandweer corpsen van Alkmaar en Koedijk was op deze plaats geen eer meer te beha- - len. De voormalige boerderij was tot algehele ondergang gedoemd. Enkele minuten nadat de vlammen aan de Noordkant van de hoeve, daar waar de familie De Jager woonde en de rietdekker zijn arbeid had verricht, hun vernietigend werk waren begon nen, was over de boerderij een vurig kleed getrokken. De familie De Jager - had bijtijds de woning kunnen verlaten. De heer Kentgens spoedde zich naar de andere helft van het per ceel, doch bij aankomst bleek hem, dat mevrouw Kleiboer, die in de nabij ge- plegen tramwagen woonachtig is, zich 'reeds over de oude mevrouw A. Muis, haar dochter en kleindochter had ont- 'fermd. De brand greep zo snel om zich heen, dat het paard van de heer Moejes niet meer'gered'kófi wórden. Ook de overige, inboedel moest, in verband met de vlammen, de sterke rookontwikke ling en de grote hitte, die omstanders dWong op flinke afstand te blijven, aan de vuurgod worden geofferd. De "heer Kentgens, ziende, dat hier geen hulp meer baatte, belastte zich ver volgens met het nathouden van het dak van zijn boerderij. Veel gevaar voor dit perceel bestond er overigens niet, ADVERTENTIE MENS ERGER JE NIET voorkom vooral alle ergernis op de hoogtijdagen van het a.s. Pinkster feest. Neem een verstandig besluit waardoor U extra van de Pinkster ten, andere) dagen kunt genieten, laat een goede schilder/behanger nog vóór de Pinkster G-B behang sels op Uw wanden plakken. DAN pas zal ook Uw kamer een werke lijk Pinksterkleed dragen em is er geen enkele reden tot ergernis meer over. U weet natuurlijk reeds dat G-B behangsels uitmunten door rustige dessins, beschaafde zonnige tinten en kleurecht sterk papier! (Advertentie, Ing. Med.) AFD. JEUGDBIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten, Suppletielijst 13. 1214 jaar: Adema. Piet Wijker gaat varen. Balkom, v. Raadselen rond 'Boschzieht. Been. De strijd om het dode punt. II. Blyton. Het kasteel der ver schrikking. Eykering, v. Detective tegen wil en dank. Goudriaan. Twee vrienden in Smokkelland. 1416 jaar: Beers, van Hou vol, Govert! Berghuis Jr Het radiospook. Gelder, van. Tom Mix, mijn leven en avonturen in het Wil de Westen. Hildebrand. De geest van kasteel Sterkenburg. jong, A. de Pietertje Zwing. tJ43.5h Jongejan—De Groot. Har ry's proefvlucht. Koster. De club der trek vogels. May. Door het land der Skipetaren. M35dui May. De duivelskop in het rotsgebergte. May. old Shatterhand als detective. Reus, de Hans. Roggeveen. Het geheim van het oude horloge. S74.6hd Sonnleitner. De holenkinde- ren in het geheime dal. Spoorenberg. Met Aalt Duik op avontuur. Tetzner. Toen Erwin terug kwam, Deel VIII. Visser, A. Paarden op tran sport. Vletter, de. De lange mid- voor van T.T.T. t is. christelijk. A19.1p B13.4r B35sp B64.8k E47.5d G63 B36.6h B46r G25 H64.1g J42 K82.1 M35d -M35o R40.5 R63.3g S79.7 T23t V64.1 V681a daar de wind de vonken langs de boer derij joeg. Toen de brandweer van Alkmaar, onder commando van de heer J. van Maarleveld en het corps van Koedijk onder leiding van de heer Visser in aanwezigheid van Koedijks burge meester, de heer C. J. Schellinger, enige stralen op het vuur richtten, weken de vlammen, doch lieten slechts een verkoold staketsel achter, waaruit men met moeite een voormalige boer derij kon herkennen. Door deze brgnd zijn vooral de familie Muis en de koopman Moejes zwaar getroffen. De familie Muis ver loor alle huisraad en was niet ver- zekérd, terwijl dé heer Moejes, met tranen in de ogen, getuige was van het feit, dat zijn paard, een auto, drie wagens en al zijn handelswaar, waar van niets verzekerd was. in vlammen opgingen. De schade welke de familie De Jager cn de eigenaar van het pand, de heer K. Bos, 'leden, wordt door ver zekering gedekt. Evenals vorig jaar, zal ook ditmaal in liet Noordhollands Koffiehuis van de heer P. C. de Bos aan het Luttik Oudorp een tournooi om het biljartkampioenschap van Noord-Holland-Noord worden gehouden. De wedstrijden vinden plaats op 5, 6, 7 en 8 Juni. Zoals bekend, mag de kam pioen zich voor één jaar bezitter noemen van de wisselbeker van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen. Voor het kampioenstournooi zijn uitge nodigd: de kampioen en bekerhouder van het vorig jaar, de heer Venneker en voorts Peetoom, Schagen; Ligthart, Alkmaar: Koomen, Zaandam; Tambach, Koog aan de Zaan; Broerse, Zaandam; alsmede Hoogland of Wessels uit Alkmaar. Herziening uitbreidingsplan „Noord" In verband met de bouw van de nieuwe Friesabrug moet het uitbrei dingsplan „Noord" gewijzigd worden. Het omvat het gebied der gemeente begrensd door het Noordhollands Ka naal, de spoorweg AlkmaarDen Hel der en de gemeentegrens tussen Oudorp en Koedijk enerzijds en Alkmaar an derzijds. Om te voorkomen, dat in afwachting van de totstandkoming van deze wijzi ging een bebouwing oatstaat welke niet met de plannen zou stroken, acn- ten B. en W. het wenselijk, dat de Raad bepaalt dat een herziening van dit uitbreidingsplan in voorbereiding is. Na vaststelling van dit besluit kun nen B. en W. de beslissing op een ver zoek om een .bouwvergunning aanhou den tot de beslissing over de herzie ning van het uitbreidingsplan onher roepelijk is geworden. Het besluit, dat een herziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is vervalt indien niet binnen één jaar na dagtekening daar van het ontwerp van het herzienings plan ter inzage is gelegd. Verdachte had geen deugdelijk alibi De Alkmaarder Johannes P. heeft de 23e Maart verschillende café's bezocht waarbij het opviel dat hij zijn verte ringen met dubbeltjes en kwartjes be taalde. Zo zat hij Zondagmorgen om zeven uur in een logement waar hij zich drie flesjes bier goed had laten smaken. Hij deponeerde 37 dubbeltjes en zes kwartjes op de toonbank waar na hij andere oorden ging bezoeken waarschijnlijk in de hoop een „tent" te ontdekken waar de gemiddelde prijs van een flesje bier iets lager ligt dan f 1.70. Daarover werd gisteren tijdens de zitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar echter niet gesproken. Wel over de toevallige omstandigheid dat Kampioenschapswedstrijden beginnen Op de gehouden jaarvergadering van de Alkm. Schaakclub V. V. V. die rich in een zeer druk bezoek (53 leden) mocht verheugen, werd besloten om volgende week te beginnen met de kampioenswedstrijden van Alkmaar en omstreken in Hoofd-, Eerste-, Tweede en Derde klasse. Vooral in de Hoofd klasse zal de animo groot z(jn om zich kampioen te mogen noemen en zijn naam te voegen b(j die van Kayser, Seewald, D. Appel Jr., Kwak en de Waal. Maar ook in de overige klassen zal zeker veel belangstelling zijn. Er werd tevens besloten om uit het batig saldo f 100 aan de reserve toe te voegen voor de Grote Bondswedstrijden, die in 54 in Alkmaar zullen worden gehou- De aftredende bestuursleden, de se cretaris J. de Wolf en de commissaris F Bosch, werden bij acclamatie herko zen. Bij deze laatst genoemde kan men zich voor het Alkm. kampioen schap aanmelden tot a.s. Zaterdag. Gisteravond speelde V. V. V. 3 met twee reserve spelers, mej. Bouwman en F. van Vliet, in Halfweg tegen het eerste tiental van de club van die naam. De voorlopige uitslag is 5%—3'/; voor V. V. V. 3. De afgebroken parti.i van mej. Bouwman zal vermoedelijk nog een winstpunt voor V. V. V. op leveren. Halfweg 1V. V. V. 3: 1 P. Kroman—J. Maats 0—1, 2 W BotermanH. Dagelet 01, 3 J. Bu- sink-A. V. d. Tak 0-1, 4 P. Verhoog —F J. Hol 1—0. 5 Tj. A. Herfst—C Rus 1_0, 6 G. Herfst—J. Schuurman 7 W. H. Heidert-G. Groene woud 0—1, 8 D. Schreuder—mej. C Bouwman afgebr., 9 Dr Wafelbakker- P Groenenberg 01, 10 K. van Beem —F. v. d. Vliet 1—0. Uitslag 3li5ti. V.V.V. 3 moet nu nog twee wedstrij den spelen n.l. tegen V. A. S. 4 en thuis tegen „De Uil" uit Hillegom. Bevorderingen bij PTT en de Belastingdienst De employé 3e klasse bij de PTT H. A Godijn uit Alkmaar is benoemd tot employé 2e klasse. De employé's 2e klasse H. J. Godijn en D. Franzen uit Alkmaar zijn bevorderd tot employe le klasse De commies van 's Rijks belastingen A. Vonk te Alkmaar (insp. reg. en succ.) is verplaatst naar Arnhem. De heer F. A. van der Meulen, tijdelijk scrijver bij 's Rijks Belastingen te Alkmaar (hypotheekkantoor) is be noemd tot schrijver. 22 Maart, tegen middernacht een in braak was gepleegd waarbij een geld kistje met vele dubbeltjes en kwart jes was verdwenen. Getuige De W., die aangifte van deze inbraak had gedaan verklaarde dat hij die Zaterdagavond met verdchte P. een paar borrels had gedronken. Omstreeks half elf was P. verdwenen en toen De W. enkele uren later thuis kwam ontdekte hij de dief stal. Zijn verdenking viel op P. die op de hoogte kon zijn van de plaats waar zich het geldkistje bevond. Daar ver dachte geen .behoorlijk alibi kon opge ven over "de tiid waar hij zich tussen half elf en twaalf uur had bevonden, meende de officier dat P. schuldig was aan de diefstal cn eiste een gevangenis straf van een jaar. Over veertien da gen zal de rechtbank vonnis wijzen. Tegen het einde van het vorige jaar had op de Laat een aanrijding plaats tussen een autobestuurder en een wielrijder. De officier legde de Alk maarder Van H. ten laste dat hij als autobestuurder hoogst roekeloos had gereden en verantwoordelijk voor de aanrijding was. De eis luidde f 100, subs. 40 dagen. De verdediger mr Wynne meende dat niet was komen vast te staan dat zijn cliënt roekeloos, lichtzinnig of onachtzaam had gere den en dat het bewijs niet was gele/ verd. Pleiter concludeerde tot vrij spraak. Over veertien dagen volgt de uitspraak. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De schat van Monte Christo (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30* en 8 uur: La Ronde (18 jaar)Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het meisje uit Artis (alle leeftijden); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur; Vrouwen in de oertijd (18 jaar). Stedelijk Museum, 1012, 25 én 7—9 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. Gulden Vlies, 8 uur; min.-pres. W. Dices spreekt. Café Centraal, 8 uur: Ver. van Spiri- lioforr TJoownnio" tisten „Harmonia' Wapen van Heemskerk, 8 uur: Film avond. Geref. kerk: Vergadering Aquarium vereniging „Rode Rio". DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De schat van Monte Christo (14 jaar)Harmonie Theater, 8 uur: La Ronde (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Bittere rijst <18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De lotgevallen van een bakvis (alle leeft.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Leer lingenavond Balletschool Kühnev. d. Nieuwenhof. Gulden Vlies, 8 uur: Toneelver. „Von del" brengt „De helft op zolder". Harmonie, 8.15 uur: Genootschap Ne derlandEngeland. Lunchroom Vroom Dreesmann, 2.15 en 3.30 uur: Lingerie-show „De vrouw in haar boudoir". Stedelijk Museum, 10—12, 25, 7—9 uur: Expositie Graadt van Roggen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 6.51 19.20 Donderdag 7.44 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 6.56 19.25 1.56 13.25 Donderdag 7.49 20.23 1.49 14.23 |N PAVILJOEN Kinheim is gisteravond een voor Noord-IIolland-Noord geheel nieuwe vereniging opgericht. Het is een zelfstandige studiegroep voor physical research, die zich ten doel heeft gesteld een nauwkeurige studie te maken van para-psychologische verschijnselen. Zo als bekend, berusten vele waarnemin gen van super-normale verschijnselen op bewust of onbewust bedrog. De heer Zorab, die zich bereid had verklaard de eerste lezing voor deze studiegroep te verzorgen, besteedde vooral hier veel aandacht aan. INE HEER ZORAB gaf er deze avond vele malen blijk van, zeer critisch te staan tegenover de vele waarnemin gen die op dit uiterst moeilijke terrein zijn gedaan. Aan de hand van fotoma teriaal kon hij verschillende vormen van bedrog aantonen. Hij betoogde, dat dit vooral te wijten is aan het publiek, dat zeer gesteld is op bepaalde physische verschijnselen, zoals het op onverklaar bare wijze verplaatsen van voorwerpen. Men wil beslist eens een tafel omhoog 20.18 zien gaan zonder dat iemand deze aan- raakt. Waar zoveel vraag is, komt ook veel aanbod en dan vooral van de zijde van lieden die het met de waarheid niet zo nauw nemen. Zo kon spreker een piiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniin ALKMAAR Alkmaarse jongelui traden voor de 2500ste vreemdeling als gids op Het was voor de B.B.T.B.B.A., de bond ter behartiging van toeristische belangen voor buitenlandse automobi listen, dezer dagen een belangrijke dag. De 2500ste buitenlander na de oorlog zou geholpen worden. Om circa 4 uur kwam de gelukkige zich aanmelden en wel in een grote Amerikaanse „slee". Nadat het lid T. Schippers (die de Amerikaan in de stad had opgepikt) deze, reeds met bloemenslingers ver sierde auto, naar de kaasmarkt had be geleid, werden de inzittenden, mr en mrs Kiederling met hun dochter uit Dedham (USA) door het bestuur der Nederl. Amateurgidsenbond van de afd. Alkmaar enige typisch Alkmaarse ge- De 2500ste me' zijn gids schenken aangeboden, waaronder na tuurlijk een Edammer kaas. Na het officiële gedeelte volgde het meer per soonlijke contact. De familie Kiedei- ling toonde zich zeer verrast over dit voor hen zo aangename gebeuren. Op de vraag hoe hij Nederland vond. antwoordde mr Kiederling: I have been here since Tuesday and I think Holland very pittoresk. (Ik ben hier sinds Dins dag en ik vind Holland zeer pittoresk). De familie Kiederling stelt zich voor in Juli Nederland weer te bezoeken cn zij hoopte dan weer de gast te zijn van de afd. Alkmaar om onder leiding van een der gidsen de kaasmarkt te bezoe ken. Hieronder geven wij een overzicht van de activiteiten der BBTBBA over de maand Ap. il. In het geheel werden 305 automobilis ten (in totaal 901 personen) geassis teerd. Verder werden 8 bussen gehol pen, waarvan 1 Franse en 1 Duitse werden rondgjleid. De getallen tussen haakjes geven het aantal rondleidingen per groep aan: Frankrijk 101 (30), België 46 (4), Zweden 38 (5), USA 39 (14), Denemar ken 12 (2), Duitsland 13 (1), Zwitser land 22 (6), Engeland 17 (2), Finland 2 (1), Z.-Afrika 2, Spanje 2 (1), Nieuw Zeeland 2, Californië 1, Tanger Marokko 1, Belgische Congo 1 (1), Departement Indonesia 1, Oostenrijk 1 (1), Liechten stein 1, Portugal 2 (1), Goudkust 1 (1), Australië 1 (1). Ook werden in de maand April 51 buitenlanders aan een hotel geholpen. De BBTBBA laat het niet bij deze 2500ste buitenlander en is al weer op pad om zo spoedig mogelijk de 5000ste te kunnen helpen. LEGER DES HEILS (WILL. BOOTH) Men schrijft ons: Het Leger des Heils in Nederland viert het 65-jarig jubileum. In verband hiermede komt mevrouw majoor A. Gladpootjes Donderdag 8 uur voor het leiden van een zeer bijzondere samen komst. Met dank aan God zal herdacht worden het werk wat door genade ge daan is. Niet alleen hier maar ook in andere landen heeft de majoor dit werk gedaan. BENOEMD De heer P. Ruig. gasfitter te Alk maar, is in Schagen benoemd tot opvol ger van de heer Sieuwerts, die hij tij dens diens ziekte reeds heeft vervan gen. Hij heeft trouwens voordien ook reeds geruime tijd in Schagen gewerkt waar hij nu benoemd zal worden tot leider van het gasbedrijf. OUDE FRIESEBRUG WORDT NIET GESLOTEN De voor hedennacht aangekondigde stremming voor het verkeer over de oude Friesebrug gaat niet door. In de afge lopen nacht is men daar met het werk gereed gekomen. Veel bedrog ontdekt op para-psychologisch gebied Pi JJ foto tonen van een tafel die vrij In de \J6 wonderen Zijn de lucht hing, en een andere foto waarop men zag hoe het medium mét zijn voet L de .tafel ondersteunde. Deze afbeelding I werd gemaakt van een „echt experi. f ment". Gestalten van personen yEEL AANDACHT besteedde de heer Zorab aan de zogenaamde materia. iisaties, waarbij .cestalten van men- sen „zo maar" uit het niet verschijnen en later weer spoorloos verdwijnen. De opgeroepen personen onderscheiden zich in niets van normale, levende mensen. In de loop der jaren zijn vele tientallen van deze „verschijnselen" als vals ont. maskerd, doch er is ook een geval be. kend waarbij een nauwkeurig welen, schappelijk onderzoek niets ongerech. I tigds kon uitwijzen. Spreker zeide te geloven dat men hier te maken had I met een „tot leven gebrachte secondaire I persoonlijkheid van het medium", hoe! vreemd dit ook moge klinken. Onverklaarbare verschijnselen ^JA 1909 hielden vele mediums zich be- zig met het oproepen van fragmen-l tarische materialisaties, waarbij slechts I een enkel hoofd of een ander lichaams-1 deel uit het niet verschenen. Hierna bepaalde spreker zich tot telekinetische verschijnselen: het para-1 normaal bewegen van bepaalde voor-1 v/erpen. Zo kon men bijvoorbeeld op N foto's zien hoe een tafel opsteeg en hoel op onnaspeurlijke wijze een knoop inl een zakdoek werd gelegd. Bij deze ex-l perimenten konden vaak nauwkeurigel wetenschappelijke onderzoekingen' wor.J den gedaan en hierbij is men inderdaad! enkele malen voor ono, losbare raadself komen te staan. Anderzijds is ook hiei veel bedrog ontdekt. Vuurvastheid»} "J"ESLOTTF, sprak de heer Zorab over de zogenaamde vuurvastheid. Zo zijnl er mensen die over gloeiende kolen kun-1 nen lopen, zonder dat ze op enige ma-I nier worden verwond en ook is het be-l kend dat iemand gloeiende olie dronk I zonder dat hij hierdoor nadeel onder-1 vond. Resumerend zeide de heer Zorab dat bij para-psychologische onderzoekingen I vele teleurstellingen zijn ondervonden, f doch dat ook is gebleken dat „de won- j deren de wereld niet uit zijn". Telepathische beïnvloeding I ^A de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan ruim-| schoots gebruik werd gemaakt. Uitvoe-| rig ging spreker in op het geval van de I Nederlandse magiër Mirja Dajo, die I enige jaren geleden in Zwitserland zo tragisch om het leven kwam, nadat hij I zich maandenlang in alle lichaamsde-l len en -organen met naalden en holle I buizen had laten doorsteken, zonder hiervan hinder te ondervinden. Spreker I meende in dit geval .liet te moeten F spreken van para-nor»i£.le verschiiP". len, doch van ëen psychisch beheerse: van het lichaam. Proeven- dienaangaan de hebben uitgewezen, dat indien Mirja Dajo tegelijk met de experimenten voorl een veel aandacht vergend vraagstuk werd gesteld, de toegebrachte verwon dingen wel normaal begonnen te bloe den. Op de vraag welk standpunt de studie vereniging t.o.v. magnetiseurs en wonder- genezers inneemt, werd geantwoord, I dat dergelijke persi nen ontegenzeggelijk I over bijzondere krachten beschikken, I doch dat anderzijds hier grote gevaren I dreigen èn door het ontbreken; van ana- f tomische, medischs en therapeutische kennis èn door het gemis aan kennis van de bron waaruit het intuïtieve aan voelen voortvloeit. O.a. werd nog ge wezen op de grote mogelijkheid van telepathische beïnvloeding door de pa tient bij het stellen van een diagnose door de arts. De voorzitter wekte de aanwezigen op om personen, die bijzondere gaven menen te bezitten, te bewegen, zich voor proeven op para-psychologische basis beschikbaar te stellen. Jiiist in; Noord-Holland wordt het tijd eens uit te maken wat op werkelijkheid en wat op bedrog (bewust of onbewust) beriist, j hooc Boudoic Me, genoegen nodigen wij j| onze Dames cliëntele hierbij j uit, om op Donderdag, 15 Mei 1 a.s., in onze gezellige lunch- S room de nieuwste show: ,,Bt l/e'&uw Ut hiiac Boudöic" bij te wonen. 4 Mannequins zullen daar met vakkundige toelichting van een 1 explicatrice, de laatste creaties 1 op het gebied van lingerie, 1 nachtkleding, corsetten ep aan- verwante artikelen tonen. 1 Gratis toegangsbewijzen ff zijn vanaf heden beperkt ver- krijgbaar aan de cassa bij de ingang Ridderstraat. Deze besloten show is uitslui- jj tend voor Dames toegankelijk. 1 Aanvang 2.15 en 3.30 uur. iiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniifl (Advertentie. Ing. Med.) Burgerlij'ke stand Geboren: Jozef, z. van J. Bek en T. Antonowa. Johan, z. van J. Lemar- ehand en M. E. Boomsema. Overleden: Angenletje Hulscher, 74 jaar. OPBRENGST OLIEBOLLENVERKOOP De verkoop van oliebollen ten bate van het Centraal Genootschap van Kin derherstellingsoorden heeft in Alkmaar ruim f 600.— opgebracht. RANDERS—ALKMAARSE BOYS II Op het Randers-terrein wordt Don derdagavond de wedstrijd Randers I Alkmaarse Boys II gespeeld. (Ongecorrigeerd) De omzetbelasting Naar W(j vernemen, is het ontwerp van wet tot technische herziening van enige tabellen voor de omzetbelasting, waarvan de behandeling vorige week Donderdag op verzoek van de minister van financiën is geschorst, door de re gering ingetrokken. In verband met de omstandigheid, dat het merendeel van de in het ingetrok ken ontwerp van wet vervatte maat regelen van urgente aard is en dat verschillende er van, met name voorde desbetreffende takken van bedrijf en voor de werkgelegenheid in het land, van grote betekenis zijn, kan dezer da gen de indiening van een nieuw ont werp van wet worden tegemoet gezien, dat gelijkluidend is aan het ingetrokken ontwerp met dien verstande, dat daarin ten aanzien van tijdschriften generlei voorziening is getroffen. In de Memorie van Toelichting zal de minister van Financien mededelen, dat hij bereid is te bevorderen, dat betref fende de belastingheffing van tijdschrif ten ten spoedigste, doch in ieder geval nog in deze parlementaire periode, een afzonderlijk ontwerp van wet bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. De Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar heeft Vrijdag haar filiaal in I Heiloo geopend met de bedoeling elke j Vrijdagmiddag van 2.30 tot 5 uur'boe- ken uit te lenen aan de in Heiloo Wo nende leden. Er zijn, onder de ouderen en in het I bijzonder onder de rustende en gepen- sionneerde inwoners die leden van de Openbare Leeszaal zijn, velen, wie het moeilijk valt voor het ruilen der door hen geleende boeken naar Alkmaar te komen, nog afgezien van de daaraan verbonden vervoerskosten. In het bijzonder deze zullen het stich ten van een uitleenpost in de plaats hunner inwoning op prijs stellen. De uitlening geschiedt in het Wijkgebouw van Het Witte Kruis aan de Holleweg 94. Er is daar reeds een kast met hóe- ken geplaatst waarvan de inhoud voortdurend gewijzigd zal worden én een gediplomeerde assistente zal elks Vrijdag aanwezig zijn om de hezoekérs van voorlichting te kunnen dienen. In Bergen ziin met dit systeem reeds enkele jaren goede resultaten verkre gen. De uitlening geschiedt daar in de uitleenDost in de U. L. O.-school Beem- sterlaan 6 ingang aan dp achterzijde elke Donderdag van 25 uur, In vele steden is reeds bewezen, dat dergelijke uitleenposten van grote be tekenis voor de Openbare Leeszalen ,en BibliotheKen zijn. H.S.V.—V.V.W. De voetbalvereniging WW uit Wer- vershoof heeft er in toegestemd, dat morgenavond de laatste competitiewed strijd gespeeld wordt. HSV had dit aan gevraagd in verband met de R.K. Sport dag, welke Zondag in Alkmaar wórdt gehouden en waar HSV I dan een ont moeting heeft tegen RKAFC I. Heden overleed onz geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mevrouw trijntje eijssen, Weduwe van J. Breebaart Dz. in de ouderdom var bijna 83 jaar. Höogwoud: D. BREEBAART T. BREEBAART— PLUISTEE MARLèN en JAN. Alkmaar, 13 Mei '52. (Huize Westerlicht). De teraardebestelling vindt plaats op Vrijdag 16 Mei 1952 des n.m 3 uur te Hoogwoud, Hiermede betuigen t onze hartelijke dank a buren, vrienden en kenn sen voor de vele blijken vi belangstelling bij ons 5 jarig huwelijksfeest onde vonden. ti. FEHREs J. B. FEHRES V. d. WAA Alkmaar, Mei 1952. Oudegracht 175. Hartelijk dank aan Heer P. LEYEN en med werkers voor de gro: waardering aan mij b wezen. J. VAN BAAR en Echtgenot St. Pancras, Mei 1952. Keel-, Neus- en Oorari Donderdag 15 Me TANDARTS ALKMAAR Gevraagd een meisje, 16 j. tot 's middags on geveer 3 uur. Hekelstraat 13. Gevraagd voor direct eer flinke dienstbode voor dag of dag en nacht, liefst niet beneden 18 jaar. Café-Restaurant De Rustende Jager, Heiloo. Gevraagd per 1 Juli meisje voor dag en nacht, goed kunnende koken en zelf standig werken, in gezin met 3 schoolgaande kinde ren. Hulp van werkster aanwezig. - Mevr. H. HEYBROEK, Matthijsen- houtweg 20, Blaricum. Tel. K 2953—2579. GEVR. EERLIJK v. d. e. n. alsmede een WERKSTER, Zonder goede getuigen onnodig zich te melden. Pers. aanm. (v.a. Donderdag)'s avonds na 8 uur of brieven aan Mevr. SNOEK, Messchaertstraal 2, Amsterdam, tel. 27926. II MEISJES 19 j. v. d. Huis houdschool b. z. a. om Zaterdags alle voork. werkzaamheden in huis of winkel te verrichten. Brieven onder no. A 442 bureau van dit blad. Gevraagd ten spoedigste Straatweg 107, Heiloo. Voor direct gevraagd een Brieven onder opg. van leeft,, verl. sal„ diploma's en referenties onder no. 447 bureau van dit blad. v. benzinepomp en smeer- statlon gevraagd. AUTOMOBIELBEDRIJF WILLEM SCHMIDT, Nassaupiein 1, Alkmaar. Gevraagd: BANKETBAKKERIJ C. MIDDELBEEK, Zevenhuizen 3, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2