SPAANDER COSTUUM Stad en Omgeving „De vrouw in haar boudoir" r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk AGENDA Genootschap NederlandEngeland besloot een geslaagd seizoen Balletschool gaf een leerlingen-avond Amerikaanse vond in café een asbak van haar vader Felle strijd om dames titel werd door Bergen gewonnen De E.H.B.O.-examens Tentoonstelling Graadt van Roggen in het Stedelijk Museum Een herinnering aan 50 jaar geleden Truus Houtkoper ging naar Amerika Een goed verstaander hoopt bij voor PINKSTER een nieuw 79.50 Koningin Juliana zal gedenksteen onthullen Minder bezoek op de kaasmarkt De kaasmarkt Ook Catapult heren in de bloemen Gevonden voorwerpen VRIJDAG 1G MEI 1953 Een geslaagde lingerie-show bij Vroom en Dreesmann UET Is een feit dat de Nederlandse vrouw in verhouding tot de vrouwen in andere landen het kleinste bedrag aan onderkleding besteedt. Men kan hier twee redenen voor vinden en dat is ten eerste de Hollandse degelijkheid, die door stoppen en verstellen de kleiding zo lang mogelijk tracht bij te houden. Men kan evenwel ook aanvoeren dat de gemiddelde Nederlandse vrouw de be langrijkheid van lingerie nog niet voldoende heeft ingezien. De mooiste japonne tjes komen immers dan pas goed tot hun recht wanneer datgene wat men er onder draagt met zorg is gekozen. Men is in ons land de laatste jaren echter op de goede weg en in brede lagen van de bevolking wint de belangstelling voor dit onderdeel van het toilet steeds meer veld. Ook hierin is goede voorlichting gewenst en het is dan ook verheugend dat de firma Vroom en Dreesman Donder dagmiddag in haar lunchroom een unieke show, „De vrouw in baar boudoir" bracht, waarvoor een grote belangstelling bestond. 'AANGEZIEN de „heren der schepping" deze middag de toegang tot de lunchroom was ontzegd, waren de da mes daar eens genoegelijk „onder ons", in de intieme sfeer van zachte muziek, bloemen en kunstlicht. Tussen hen be wogen zich de mannequins in vlotte pyama's, peignoirs, charmante onder jurken en de nieuwste vorm van step- innes, de zogenaamde light-weight girdles. (Waarom ook een Hollandse naam gezocht als het in het Engels kan). Deze laatstgenoemde gebreide gordels van nylon met elastiek, bezit ten de eigenschap zeer sterk en toch zeer licht te zijn en daar hebben zij dan ook hun naam aan te danken. Ouderwetse corseten met balijnen zullen spoedig tot het verleden gaan behoren en dit goede nieuws geldt ook voor dames met zwaardere figuren, die aan de light-weight girdle een vol doende steun zullen hebben. Voor de dames die van hun corset of corselet voorlopig geen afstand willen doen, werden nog verscheidene klas sieke modellen getoond, waaronder een Twilfit corset met onbreekbare balij nen. VfAAST bustehouders voor zware figu- ren en voor a.s. moeders, welke voorzien waren van een brede maag band. dubbel elastiek in de rug en voorsluiting, zagen wij ook jeugdige modelletjes in nylon en acetaatzijde met Franse kant. Voor zonnejurk.ies en gedecollecteerd toilletten ziin de strap less B. H.-ties een uitkomst, doch niet voor ieder figuur zullen deze geschikt zijn en hier moet men wel terdege re kening mee houden. Een zeer goede coupe vertonen de „Evyan"-onderjurken. die gebaseerd zijn op de Lastina B. H.'s. De kleur wit is dit jaar wel dominerend in de lingerie. Nylon wordt al zeer veel ver werkt en is gelukkig van een kwaliteit die bewezen heeft poreus te zijn. De zogenaamde „Petticoats" waren op deze show eveneens goed vertegenwoordigd en zagen er aantrekkelijk uit. Deze on derrokjes. voorzien van een brede aan gezette strook, met kant gegarneerd zijn gemakkelijk uit te trekken wan neer men bij sport of strandbezoek de rok voor een broek wil verwisselen Daarnaast zijn zij eveneens onmisbaar bij strapless toiletten. DLEU en zalmrose waren jarenlang de traditionele tinten voor onze nacht kleding en begrijpelijk waren deze kleuren nog goed vertegenwoordigd. Er is echter en overgang merkbaar naar andere zachte tinten. Pyama's in groene lingeriezijde katoen of poplin behoor den daarbij. De modellen waren fris en eenvoudig en ook in grote maten ver krijgbaar. Zeer geslaagd waren hierbij de tricotmodelletjes met aardige blou ses op een band in de taille. Bij de peignoirs waren zowel de wasbare gebloemde zomermodellen in frisse dessins, als de warmere gewa- teerde satijnen kledingstukken aanwe zig, waar men vooral 's winters plezier van beleeft. In ieder geval beloven zij stellig een goed begin van de dag. Rest ons tenslotte nog de zonnepak- jes. alle bedrukt in fleurige opvallende tinten, die 't aan het strand zeker goed zullen doen. Aardig was hierbij een groen met wit gestreept model met een aangesloten jasje, voorzien van een witte piquékraag. Hierover werd nog een los jasje van het zelfde materiaal gedragen. Al met al was „De vrouw in haar boudoir" een uitstekende show, in een genre waarvan wij er gaarne meer zul len zien. P. A. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het lied van de Zuidzee (alle leeftijden)Victoria Theater, 8 uur: De verliefde camera man (alle leeftijden). Rex Theater, 8 uur: Hoe ouder hoe jonger (alle leeft.): Cinema Americain, 8 uur: Messalina (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Grote Klaverjasdrive. Stedelijk Museum. 1012, 25 en 79 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. ZATERDAG Bioscopen alc Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee. Wapen van Heemskerk, 8 uur: A.T.V. „Ontwaakt" .net „Anna Christie". Gulden Vlies, 2.30 en 7.30 uur: Toog- dag Christ. Hist. Unie. Stedelijk Museum, 1012, 25, 79 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. BERGEN. Rustende Jager, 4 uur: Opening lustrum-expositie K.C.B. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 8.49 21.27 Zaterdag 10.02 22.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 8.54 21.32 2.54 15.32 Zaterdag 10.07 22.47 4.07 16.47 Televisie Radio Stofzuigers STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie, Ing. Med.) Ware kunst vraagt het brengen van offers EEN VRIJ groot aantal belangstel lenden is gisteravond in Het Wapen van Heemskerk getuige geweest van hetgeen de balletleerlingen van Anne- marie Kühne en Marinus van den Nieuwenhoff op het gebied van dansen kunnen presteren. Hoewel deze ballet school nog niet lang bestaat, was dit optreden in het openbaar alleszins ge rechtvaardigd. Uiteraard was hetgeen te zien werd gegeven niet in alle op zichten volmaakt; hier en daar moet nog wat worden bijgeschaafd, maar dat neemt niet weg, dat deze eerste ken nismaking uitstekend is bevallen. Er werd met enthousiasme gewerkt en verscheidene leerlingen gaven blijk goede aanleg voor het ballet te heb ben. Niet in de eerste plaats vielen giste ren de prestaties van de ouderen op; het waren vooral enkele jongeren die de aandacht trokken. Bij de meisjes waren dat Kitty de Gier en Riet Ver schuur. Vooral bij deze laatste vielen de harmonische bewegingen en het goede voetenwerk op. Ze danste met vaart en werkte de figuren goed af. Toen ze in een bloemendans even te laat een mandje neerzette, toonde ze toch vlug te kunnen reageren. De enige jongen, Albert Govers, danste eveneens soepel en met veel ge mak. Willy van Zuiden deed ook haar best, doch de oefeningen die zij uit voerde leken ons te moeilijk. Van de oudere meisjes noemen wij in de eerste plaats Puck Dokter, die veel succes had met een door haar (Advertentie. Ing. Med.) De afdeling Alkmaar van EHBO, welke thans een jaar bestaat heeft aan vijftig candidaten examen voor het een heidsdiploma afgenomen waarvan er zeven en veertig geslaagd zijn. De exa mens stonden onder leiding van de dok toren Westerkamp en Busquet. De volgende candidaten behaalden het diploma: De dames: M. C. Rasch, G. Brouwer-Nauta, L. Hijman-Duyff, H. M. Pels-Payens, C. L. v. d. Pol-Boshui zen, C. E. Rutten-Dijga, A. v. d. Wal. Greidanus, L. Hartog, J. Keuris, M. G. Los, R. Ploeger, A. Stoop, D. Tensen, G. Witteman, A. Jager, J. Goos, Hooi- veld-De Groot, W. Kieft, M. v. d. Meer, j. Schoen-Waleveld en A. Zut. Van de heren slaagden de volgende candidaten: J. P. v. Daalen, P. Nap, J. H Nierop, C. H. Weymer, P. Kesselaar. C. Bock, C. Bom, H. v. Etten, A. J. Her mes, H. A. Kramer, G. Plug, A. N Stoop, J Zwart, W. Zwart, C. M. Zand bergen, M. Th. ten Broeke, J. Duits, V Edam, N. E. v. Eldert, P. Kossem D Nierop, Th. Robesin, N. W. W. Tool, A. Wassink en H. J. Godijn. ONTVANGST TEN STADHUIZE De officiële ontvangst ten stadhulze van de deelnemers aan de te Alkmaar te houden jaarvergadering van de Ne derlandse Tafelronde met hun dames op Vrijdag 23 Mei zal niet 's morgens maar 's avonds om 10 uur plaats vin den. zelf ontworpen „Harlekinade", met muziek van Tsjaikowsky. Haar bewe gingen waren strak en pittig en had den de nodige vaart. Meta de Vries bleek een goede techniek te hebben, doch de hofdans, die zij uitvoerde, leek ons niet geschikt voor haar. In de dans „Smart en moed", die zij later met An- nemarie Kühne uitvoerde, kon zij zich beter uitleven. Aan het begin van de avond vertelde Marinus van den Nieuwenhoff een en ander over de techniek van het klas sieke balletdansen, waarbij Puck Dok ter de grondmotieven voordanste. Zeer terecht merkte de inleider op dat al leen zij, die bereid zijn veel en en thousiast te oefenen en die daarvoor de nodige offers willen brengen, op dit moeilijke terrein van de klassieke dans een vooraanstaande plaats kun nen bereiken. Virtuoos piano-recital van miss Irene Kohier (JET Genootschap NederlandEnge- land heeft zijn leden dit seizoen wel een zeer boeiend en gevarieerd pro gramma geboden, want na o.a. een inte ressante volksliederenavond en een aan tal lezingen zoals bijv. die door captain Payne Best, werd gisteravond de rij besloten met een op een hoog peil staand vleugel-recital van de charmante Britse pianiste miss Irene Kohier, die reeds vele malen in Engeland en op het continent concerteerde en herhaaldelijk voor de radio optrad. Miss Kohier speelde met grote vir tuositeit een aantal werken van oude en moderne componisten, hetzij Engel sen, hetzij in Engeland gevestigde bui tenlanders, en gaf zo een beknopt his torisch overzicht van de muziek in En geland van het midden van de zeven tiende eeuw af, hierbij steeds vooraf een korte toelichting gevend. De pianiste begon met 2 Bourrées van Henry Purcell (16581695), de grootste Engelse componist, wiens dramatische werken de voornaamste van het barok- tijdperk zijn, en die in zijn kerkelijke werken de grote voorzaat van Handel is. Van de uit Wales afkomstige Richard Jones, die veel met Purcells galante stijl gemeen heeft, speelde miss Kohier het bekoorlijke „Jig". Het werk van deze vroege Engelse componisten had een typisch nationale inslag, doch de „invasie" van een aantal vooraanstaan de buitenlandse componisten belette door de overheersende en verpletteren de genialiteit en populariteit van deze groten het ontstaan en de vorming van een eigen Engelse school, aldus de toe lichting van miss Kohier. Nadat zij nog de Nocturne in E van John Field had gespeeld, een 18e eeuwse componist, die op zijn beurt tengevolge van genoemde invasie zijn heil en toe komst in het buitenland zocht en o.a. grote invloed uitoefende op de Russi sche muziek van die tijd, ging zij over tot een kundig gespeeld gedeelte van een suite van Handel, gevolgd door het bekende „Lied ohne Worte" van Men delssohn, een Nocturne van Chopin, en de Paganini-variaties van Brahms. Deze laatstgenoemde vier componisten ver wierven zich een enorme populariteit in Engeland. Mendelssohn heeft van hen het grootste persoonlijke succes gehad. Hij kwam dan ook op een gunstig mo ment in Engeland aan, toen namelijk de piano juist geperfectionneerd was en in het huisgezin in zwang geraakte. Van Georg Handel, die na kapelmeester in Hannover te zijn geweest naar Enge land ging en naast de overheersende figuur van J. S. Bach de belangrijkste componist van zijn tijd was, was vooral de „Messias" in Engeland geliefd. Hierna liet miss Kohier wederom een werkje, een Capriccio, van een Britse componist horen, Sterndale Bennett, een leerling van Mendelssohn en de stichter van de Royal Academy of Mu sic, om tot besluit enkele composities van herendaagse Britse toondichters te Tot en met 25 Mei blijft deze goed verzorgde, overzichtelijke tentoonstel ling van de kunstschilder J. M. Graadt van Roggen geopend. Er is nog lang niet die belangstelling voor getoond, die deze tentoonstelling ongetwijfeld verdient. Niemand zal spijt hebben van het uurtje, dat hij in de ochtend, middag of avond zichzelf eens gunt om dit grafisch werk en de keur van tekeningen te bewonderen. Er hangen twee reproductie-etsen, heel fijn en gevoelig schilderijen van Johannes Vermeer en Jacob Ruysdael weergevend, uit de jaren 1900 en 1902 De laatste drogenaald-etsen dateren van 1947 en werden gemaakt nadat de kunstenaar gedurende 15 jaar de etsnaald niet meer gehanteerd had: zie no, 110, Soestduinen en no. 120, Duin landschap. Vergeet vooral niet de tekeningen in houtskool, krijt of sepia en de fijne potloodtekeningen van de duinen bij Wassenaar aandachtig te bekijken! Moge Alkmaar en omgeving door een druk bezoek tonen, dat deze expo sitie gewaardeerd wordt en haar de belangstelling geven, die ze zo ten volle verdient! Alkmaarse damclub W.D.O. Gisteravond werd de strijd in de eerste afdeling van WDO met animo voortgezet. Drie partijen werden na uren van in spanning beslist en wel met de volgende resultaten: P. VeerR. Zaadnoordijk 20 D. J. HeyesH. J. Toepoel 2—0; M. v. d. PavertH. Burgert 02. Daardoor is de stand in de eerste af deling geworden (elk speelt achttien par tijen): le H. Kruider 25 p. uit 18 par tijen; 2e W. Piederiet 21 uit 18; 3e D. KfeMWtt 20 uit 18; 4e P. Veen 20 uit 18; 5e A. Burgert 19 uit 17; 6e C. Dammer 18 uit 18; 7e D. J. Heyes 18 uit 17; 8e H. J. Toepoel 17 uit 18; 9e R. Zaadnoordijk 12 uit 16; 10e M. v. d. Pavert 6 uit 18. De nummers 9 en 10 degraderen naar de tweede afdeling. GESLAAGD Aan de Nederlandse Economische Hoge school is geslaagd voor het doctoraal ixamen in de economische wetenschap pen de heer A. de Man uit Alkmaar. „Verkoopt u deze asbak?" vroeg vanmorgen een dame in café Schermerhorn. Ze draaide het koperen ding om en om en keek hevig teleurgesteld toen het antwoord ontkennend luidde. Toen vertelde ze, waarom ze die asbak zo graag wilde hebben. Omdat hij de naam droeg van haar vader Houtkoper die vijftig jaar geleden hetzelfde café exploiteerde. Daarom wilde ze deze herinnering zo graag hebben en toen de heer Scher merhorn dit verhaal had gehoord aar zelde hij geen ogenblik mevrouw Han sonHoutkoper de asbak aan te bie den, die voor haar zoveel betekende: „Het was een stuk, dat bij de zaak hoorde", zei hij, „maar uw rechten zijn groter". Mrs Hanson logeert thans bij haar neef in Bergen en keert over enige weken via Frankrijk en Engeland naar Amerika terug. spelen, o.a. een pittig Scherzo van de veelbelovende typisch-Engelse Lennox Berkeley, een afstammeling van Pur cell en Jones, en de Pastorale Arioso Finale van Arthur Benjamin, een van de leermeesters van miss Kohier. De voorzitter van liet Genootschap, de heer G. A. M. Snijders, sprak na afloop enkele door de persoonlijke charme en de muzikale talenten van de pianiste bezielde woorden van dank. Vlak na de eeuw-wisseling vertrok de familie Houtkoper naar Amerika. Man, vrouw en de U-jarige Truusje, welke laatste voor het eerst na al die tijd weer in Nederland is teruggekeerd. Truusje Houtkoper is een volbloed Amerikaanse geworden. Zij trouwde met mr. Willis Hanson, kreeg kinderen en werd grootmoeder, zonder dat zij haar wens om nog eens haar vroegere, ouderlijke huis te zien in vervulling zag gaan. Maar mrs Hanson was niet een groot moeder. die rustig met een breikous in de hand de loop der dingen afwacht. Ze schreef artikelen voor de Ransom County Gazet en voor het radiostation Wday in Noord-Dakota en gewapend met haar notitieblok stapte ze enige weken geleden aan boord van een Oceaanstomer, die haar naar Europa bracht. Zo kwam ze terecht op bet Waagplein en stond ze vanmorgen met enige ontroering voor het café, waarin ze haar eerste jeugd had doorgebracht. Mrs Hanson kon niet onder woorden brengen wat ze voelde toen zij daar plotseling die asbak van 50 jaar gele den voor zich op de tafel zag staan. Een asbak, een dood voorwerp, dat door de naam, die het droeg, haar weer terugvoerde naar haar Alkmaarse jeugd. Bal voor „WesterlicHt" Het dansinstituut Arendsen zal op Woensdag 21 Mei a.s. de avond vóór Hemelvaartsdag in het Wapen van Heemskerk een groot bal organiseren, waarvan de opbrengst ten bate komt van het verplegend personeel van Hui ze „Westerlicht" dat door de brand zo veel schade leed, welke niet door ver zekering was gedekt. De bekende band van Anton Dekker „The Rhythm Stars" verleent mede werking, terwijl verschillende leerlin gen van het dansinstituut Arendisen dansdemonstraties zullen geven. Voor de dansliefhebbers belooft het dus een goede avond te worden. Daarenboven steunt men met zijn komst een goed doel. Voor nadere bij zonderheden zie men de advertentie rubriek. in kamgarens reeds vanaf Onze enorme sortering doef U aliijd slagen (Advertentie, Ing. Med.) Collecte kankerbestrijding In ons nummer van Woensdag heb ben wij gemeld, dat de grote jaarlijkse collecte van het Koningin Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding dit jaar op 6 September wordt gehou den. Dit is een algemeen bericht, be stemd voor het gehele land. In Alk maar gelden, naar men ons mededeelt, andere data. Hier wordt de collecte op 29 en 30 Augustus gehouden. B. en W. herinneren de Raad eraan, dat Koningin Juliana op 20 Juni een officieel bezoek aan Alkmaar zal brengen. Bij het opmaken van de be groting voor 1952 is met de hiermee verbandhoudende uitgaven niet gere. kend. B. en W. verzoeken daarom een extra credict van f 3000 waarin een be drag van f 260 begrepen is voor het aanbrengen van een gedenksteen in de oude stadsmuur in het Victoriepark, welke gedenksteen het H. M. behaagt te onthullen bij gelegenheid van Ji^ar bezoek aan Alkmaar. Nog geen Belgen en Zweden Het bezoek op de Kaasmarkt was vanmorgen kleiner dan we de laatste weken gewend zijn. Na de enorme stroom van vreemdelingen in April en begin Mei valt de teruggang dubbel op, hoewel het op zichzelf een gewoon verschijnsel is, dat elk jaar terugkomt. In Juni stijgt de curse weer tot zij in Juli en Augustus haar hoogtepunt be reikt. Jammer is het, dat de verkoop van stukjes kaas en beschuitjes met kaas nog niet is begonnen. Er blijkt veel vraag naar te zijn. Op de markt van vanmorgen waren het voornamelijk enige groepen Duit sers en Fransen, die het vreemdelingen element onder het publiek vormden. De Belgen en Zweden laten nog steeds' verstek gaan, maar in plaats van hen neemt het aantal Amerikanen gestadig toe. Hedenmorgen werd op de Alkmaarse Kaasmarkt 40.000 kg kaas aangevoerd, verdeeld over 14 fabrieks- en 4 boe- renstapels. De prijs van de fabrieks- kaas handhaafde zich op f 2.02, die van de boerenkaas steeg tot f 2.06. De handel was goed. In Bodegraven waren Dinsdag 84 partijen aangevoerd, le soort f 2.18 f 2.25 2e soort f 2.12—f 2.17. De handel was kalm. De aanvoer in Woerden was Woens dag 111 partijen, le soort f 2.19f 2.20; 2e soort f 2.13f 2.17. De handel was kalm. In Gouda waren er gister 193 partij en. le kw. f 2.18—f 2.24; 2e kW. f 2.12— f 7.12; extra kw. f 2.32 met een ma tige handel. Alkmaarse Volleybalkring De competities van de Alkmaarse Vol leybal-kring hebben voor de dames van „Bergen" en de heren van „Catapult" de eerste plaatsen opgeleverd. Voor de heren van het eerste Catapult- team ging het pad deze winter nog over lozen en zij behaalden ongeslagen het kampioenschap. Hun grote concurrent in deze competi tie, 't Hooge Huys I, die zich met de tweede plaats tevreden moest stellen, maakt het 't Catapult-team echter steeds lastiger en wij verwachten voor de ko mende competitie dan ook mooie en zeer spannende wedstrijden om de eerste plaats. De derde in deze rij, het Jong Holland I-team, heeft de afgelopen winter eigen lijk geen grotere zorgen gehad, dante denken hoe ze haar rivaal het team van de Rijks Politie I onder de duim kon houden. Dit is haar niet overtuigend mo gen gelukken. Beide teams eindigden met gelijke (13) punten. Slechts het score aan tal wees 2 sets in het voordeel van de Jong Holland-ploeg, die daarmede beslag op de derde prijs wist te leggen. Ook bij de damesafdeling was het een Jong Holland I-team dat met de derde prijs gingen strijken. De grote strijd om het kampioenschap ging echter tussen de dames-teams van de verenigingen „Ber gen" en „Catapult". Tot het laatét in deze competitie is er tussen deze beide teams verwoed en sportief gestreden. Het resul taat was verbluffend. Beide partijen ein digden met een gelijk aantal punten, terwijl zelfs het totaal-aantal punten van alle sets gespeeld in deze competitie ook nog gelijk was. Donderdagavond traden de rivalen op neutraal terrein, de Volks hogeschool ,,'t Oude Hof" te Bergen op nieuw tegen elkaar in het strijdperk voor een beslissingswedstrijd van vier sets. Beide damesploegen hebben zich dapper geweerd en al lag het spelpeil dan ook nog niet zo hoog als we het voor Alkmaar beste dames-teams graag zouden wensen, de strijd was er niet minder fel om. Na deze beslissingswedstrijd was er nog steeds geen dameskampioene bekend. De eerste set ging met 15—10 naar Bergen en de tweede set prompt met 1512 naar de Catapult-dames. 64. Commissaris Kwabberteen en Kees Kleuntjes hadden met ontzetting waargenomen op welk een drastische wiize Jimmy Brown met de bootsman had afgerekend. Niet, dat zij hun ci pier deze dofslag niet gunden, maar zij dachten met angst en vreze aan de gevolgen. „Als-ie weer bijkomt en alarm slaat", riep commissaris Kwab berteen handenowringende, „slaan ze mij uit wraak tot mosterd en dat is een behandeling, die niet past bij m'n ambt van hoofd van de politie. Dat had u niet moeten doen, meneer Brown, dat had u niet moeten doen. U kent deze heren niet. Ze zijn tot alles in staat". Ook Kees Kleuntjes, bleek en bibberig, wilde iets dergelijks in het midden brengen, maar Jimmy gaf hem niet eens de gelegenheid aan 't woord te komen. „We zullen maken dat-ie niet bij komt", zei hij bedaard. Jimmy stapte de cel uit, greep boots, man Friemelaar bij zijn arm, sleurde hem naar binnen, pakte hem beet als ware het een oude matras waar de luis in zit en wierp hem met een bons in de kist, die hem zelf tot gevangenis had gediend. Toen klapte hij het dek sel toe, sloot de kist en smeet de sleu tel met een achteloos gebaar uit het venster. als volgt: Dames: 11 10 0 1 38- 7 20 11 9 0 2 37- 8 18 Jong Holand I 10 4 2 4 21-19 10 Catapult II 10 3 1 6 14-26 7 Jong Holland II 10 2 1 7 10-30 5 Rijks Politie 10 0 2 8 5-35 2 Heren: Catapult I 12 11 1 0 44- 4 23 Hooge Huys I 12 8 3 1 37-11 19 Jong Holland I 12 5 3 4 25-23 13 Rijks Politie I 12 5 3 4 24-24 13 Catapult II 12 4 0 8 17-31 8 Rijks Politie II 12 1 3 8 12-36 5 Jong Holland II 12 0 3 9 10-38 3 Daarna waren de dames van het Ber- gen-team vast besloten het Catapult-teém van het veld te vegen. De derde set bracht hun een 152 overwinning. Nog even de tanden op elkaar voor de laatste set en Bergen zou zich volleybal-kam pioene mogen noemen. Catapult bleek echter te taai en bracht deze beslissend» set met een 159 overwinning weet op haar naam. Alzo stonden de dames na deze beslissingswedstrijd elkaar opnieuw aan te kijken, zonder dat de een de ander met het behaalde kampioenschap felici teren kon. Besloten werd, nu nog één set te spelen, welke set over dit fel begeerde kampioenschap zou moeten beslissen. Het waren de dolgelukkige dames van het Bergen-team, die deze set met 154 op hun naam brachten en Catapult naar de tweede plaats verwezen. Na de wedstrijd tussen de heren-teams van 't Hooge Huys en Catapult vond in de Julianaschool de uitreiking der prijzen plaats. De heer K. Valk meimoreerde daarbij het vele werk, dat het laatste jaar door de voorzitter van de vereniging Ca tapult was verricht om tot oprichting van een afdeling Alkmaar van de Nederlandse Volleybal Bond te komen. Na de wenst uitgesproken te hebben, dat behalve de leden van de Alkmaarse Volleybal Kring ook nog andere vereni gingen zich deze zomer bij de NeVoBo zouden aansluiten, gaf hij het woord aan de heer Zijp van de Rijks Politie, die de uitreiking van de bloemen en prijzen aan de deelnemende teams op zich nam. De eindstand in deze competitie luidt Gevonden zijn over het tijdvak van 8 Mei tot en met 14 Mei 1952 en te be vragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14 le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag Armband, deksel van melkbus, brand- glaasje, gezichtsscherm, geldbedrag, zwembroekje met handdoek, tassen met en zonder inhoud, portemonaiees met en zonder inhoud, armbandje, schoffel- tje, horloge, abonnement, centimeter, schakelarmband en armbandjes, zadel- dekje, rozenkransen, handschoenen, hondenhelsband met penning, pakje let ters, paarlenkettinkje, beurs met inh,, machineonderdeel, pop, alpinomuts, kin dertasjes, sleutels, boorkop, hondenpen ning, zakdoekje, sleutel m. lampje, bril, jongensjasje, ponemonnaie m. sleute), broche, portefeuille met inhoud, schaar tje, shawl, vulpennen, gewicht, riem, kinderschoentje, boodschappentas kin derwindjack. DAMCLUB D.D.D. De uitslagen van de deze week voor de onderlinge competitie gespeelde partijen bij de vereniging DDD waren als volgt: N. OudM. Hemels 20; P. BooyD. Stam 20; J. MekkenP. Smolenaars 2—0; J. Jorna—P. de Wijn 0—2; T. Korn D. Klinkhamer 2—0; N. LengersM. A, Langras 0—2. Alzo geen remises ditmaal. QNGEVEER tweehond tuinbouw- en landbo van Texel, Alkmaar, K< bijeen geweest in Sint en leerzame inleiding heugde voorzitter Job. i ling van 1951 te Beven waren gekomen. En de uiteraard in zijn welkoi lentekleed gehulde pold Dr. Van der Wielen 1 leiding voor landbouwj nodigden allereerst op tussen stad en plattel feit, dat het aantal be platteland sinds 1930 i gedaald van 20 procent In Noord-Holland bedr inwoners van de steden 20.000 inwoners zelfs het totaal, in Zuid-Hol.' in Utrecht 59 procent procent, in Friesland 2 Zeeland 8 procent. Belicht werden ook veranderingen op econi gebied, waardoor de pr platteland niet alleen ziening van het eigen gen ,maar daarnaast nt veelheden (ruim 43 pro hele uitvoer tot een w milliard gulden) ove gaan. Het eenvoudige g vroeger werd daardoo exportbedrijf. Uitvoeri Van der Wielen in veranderingen op het schetste hij de taak landsbevolking. Zo we! actie te gaan voeren te van de commissie-Kr classificatie. Ook moge 1916, de kosten van het de dijken enz. uitsluitei landsbevolking worden om zijn ook de komen van zo groot belang: l lijk, dat de platteland op het gebied van po huishoudkunde ontwik! zichten, aldus dr. Van i dient de Bond van Pla waardering voor zijn den. De landbouworga aller medewerking, oo! ren, nodig, opdat zij oi meer invloed op de g kunnen uitoefenen. D; boeren recht op, want blijkt, dat van elke b De voorraad groente 1 is nog steeds niet uitge; blijft echter buitengew lusteloos. Voor gele en de prijzen tussen 9 en Deense witte was de ha Er werd voor mooie pa 19 cent betaald. Rodi gingen nog in kleine naar West-Duitsland ei De witlofaanvoeren ne: De prijs ging iets omht werd tot 45 cent betaal; Het afzetten van moeilijk met af en toe t De prijs ligt tussen 4 er Slechts sporadisch w prei verkocht, 95 pet. t gaat naar de belt. Intussen blijven de pelen zich goed ontwi op het zwaardere land aan regen ontstaat, binnen twee weken ni len van de koude gron Elders in Nederland bouw dit voorjaar zee: De sla is in massa's d ook de spinazie was sle De vooruitzichten voor hopeloos geoordeeld, belangrijke teeltuitbreii tenland en het zeer g West-Europa, waarop sen tot nu toe ruim i is gevallen. Op hef nippei Het achtjarig zoontj Timmerman, dat met het schommelen was aan de waterkant, viel het water. Het kind v verdwenen, toen op van de andere jongens kwam aanrennen. Deze haald duiken het gei het knaapje behouden brengen. DOKTERSDi Langedijk en St. Pan Oudkarspel. Tel. K 2261 Vijftig jaar Het echtpaar L. Blaauwde Wit was jaar getrouwd. Het b talrijke felicitaties in c De heer Blaauw, die werkte verscheidene j standig tuinbouwer. Ti niet het echtpaar, dat goede gezondheid mag een welverdiende rust. VOOR DE I Op Donderdag 22 M radio op Hilversum I c ze Nederlandse koren het Chr. Gemengd Koe ria" te Noord-Scharw ding van Paul Kok. COLLECTE 1! De collecte 194019 Pancras de som van bracht.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 10