ERRES Alkmaar in bezettingstijd LOGOMOTIEF r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Stad en Omgeving Nieuw gebouwencomplex van L.T. B vanmorgen in gebruik genomen AGENDA Zuid-Afrikaans paar rijdt in een Londense taxi door Europa Uitgeestermeer wordt geopend voor sportvissers Een banneling van de eilanden lil Eerste D.A.W.-succes in tweede klasse van de K.N.Z.B. Ir Van der Plassche drong aan op verhoging van Deken Jacobs wijdde de gebouwen Vlootschouw Roei- en Zeilvereniging Oud beestje uit 1933 haalt hoogstens 45 km per uur Huisvrouwen trokken naar Bergen Geoff en Ruth slapen de auto in Er moet meer medewerking worden verkregen Ir. Kranen wordt adj.-dir. van melksuikerfabriek Raad Uitgeest aanvaardt accoord met gebr. Dil Ambtenarenverbod aangenomen Knappe rol van Trevor Howard Opmerkelijke film in de Rex Dolfijn mef 4-2 verslagen onveranderlijk de kwaliteit Het In- en Verkoopkantoor van de Katholieke land- en tuinbouwbond heeft vandaag twee nieuwe gebouwen in gebruik genomen. Reeds eerder verrees op het industrieterrein te Alkmaar een groot complex met een oppervlakte van 3500 m2, omvattende vier bewaarplaatsen voor pootaardappelen en opslagplaat sen voor zaaigranen, land- en tuinbouwzaden, laboratorium, expeditieruimte, em ballage-loodsen en een modern kantoorgebouw. Op het naastliggende terrein groot 1750 m2 wil men t.z.t. nog een graansilo bouwen. Het tweede complex ligt aan het ^Noordhollands Kanaal te Heiloo. Door nieuwbouw is de capaciteit van dit bedrijf, dat de kunstmesthandel en de handel in veevoeders, landbouwwerk tuigen, bestrijdingsmiddelen enz. omvat, verdubbeld. ontwikkeling van de industrie het hun ne ertoe kunnen bijdragen, dat de le vensomstandigheden zich in ons land gunstig ontwikkelen blijft er toch een belangrijke taak voor rekening van de landbouw, dus voor onze boeren en tuinders en wel de taak onze bodem beter te benutten door intensief en efficiënt te werken. Kwaliteit Komende op de beide instellingen die vandaag geopend werden zeide spr. o.m.: „Wat ik vooral hoop is, dat u naast de financiële behartiging van de in koop- en verkoopbelangen uwer leden, vooral ook een open oog zult hebben voor de kwaliteit der producten, zowel wat de in- als de verkoop betreft. Het streven naar het behalen van financieel voordeel en de vrees voor de hoge uitgaven leidt er immers wel eens toe, dat men met betrekking tot de kwaliteit een verkeerde zuinigheid betracht. Wanneer deze instellingen werkelijk op de bres willen staan voor de belangen van onze boeren en tuin ders, dan moeten zij met betrekking daartoe ook een vooruitstrevende poli tiek durven voeren". jgaast de bestaande loods voor ge storte kunstmest werd een nieuwe loods van dezelfde capaciteit gebouwd voor opgezakte kunstmest, evenals de andere loods met een hijskraan-instal latie naar de nieuw-aangelegde loswal, waar schepen tot 1300 ton ligplaats kunnen vinden. Tevens werd hier een loods gebouwd voor de opslag van be strijdingsmiddelen, landbouwwerktui gen, emballage enz. Achter het nieuwe kantoorgebouw ligt een schaftlokaal met wasgelegenheid voor het perso peel. Beide bedrijven, dat te Alkmaar en dat te Heiloo, omvatten 100 man per soneel. Om 11 uur vanmorgen werden de vele genodigden in het complex te Heiloo door de algemeen voorzitter van de L.T.B., de heer G. W. Kampsehöer verwelkomd. Deken J. Th. Jacobs van Alkmaar verrichtte hierna de wijding van de nieuwe bedrijfsgebouwen. Ver volgens begaf men zich naar het nieu we complex te Alkmaar, waar ir. A. W. van de Plassche, directeur-generaal van de landbouw, ter gelegenheid van deze officiële opening een rede uit sprak. Openingsrede Sprekende over het belang van de landbouw wees ir. v. d. Plassche er op, dat de export van agrarische produc ten in 1951 3231.9 fnillioen bedroeg, dus 43.6 procent van onze totale export, wat ondanks de invoer die hiervoor nodig is ,een belangrijk overschot voor onze betalingsbalans oplevert. Onze bevolking neemt toe met 400 per dag (dus meer dan 100.000 per jaar). Het wordt een hele oDgave om in de toekomst die toenemende bevolking te voeden en levensomstandigheden te bieden, zoals wij dit gewoon zijn. Deze Uitbreiding van onze bevolking mag zeker niet ten gevolge hebben, dat ons welvaartspeil in vergelijking met de ons omliggende landen zou teruglopen. Hoewel de emigratie waarvan we verwachten, dat deze dit jaar een 50.000 mensen zal bedragen en de Het bijzonder fraaie weer van de laatste weken heeft bij de watersport liefhebbers uit Alkmaar en omgeving een zeer grote activiteit ontketend. Eerder dan voorgaande jaren zijn de jachten, kano's en andere vaaifu'gen voor het komende seizoen in gereedheid gebracht en het laat zich aanzien dat de deelname aan de vlootschouw van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging ditmaal wel bijzonder groot zal zijn. Hemelvaartsdag is voor de AR en ZV altijd een bijzondere dag. Bezit ters van motor- en zeiljachten, kano's eet. zijn voor dag en dauw in de weer om hun schepen te pavoiseren. Deze feestelijke versierde vloot vertrekt om streeks half elf uit de jachthaven te Akersloot en wordt omstreeks twaalf uur te Alkmaar verwacht. Ieder jaar weer trekt die vlootschouw grote be langstelling en dat laat zich begrij pen. Hollanders hebben diep in hun hart nu eenmaal een zwakke plek voor het water en alles wat daarmee samen hangt. Wij verwachten dan ook dat het de AR en ZV morgen bij de aankomst te Alkmaar niet aan .belangstelling zal ontbreken. WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het lied van de Zuidzee (alle leeftijden)Victoria Theater, 8 uur: De verliefde camera man (alle lft.)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Hoe ouder hoe jonger (alle leeft,). Cinema Americain, 8 uur: Messalina (18 jaar). Alle bioscopen 2.30 uur matinee. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Bal avond dansschool Arendsen t.b.v. Wes- terlicht. Waagplein, 7.30 uur: Traditionele brandweerinspectie. Stedelijk Museum, 1012, 25 en 7—9 uur: Expositie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. DONDERDAG Harmonie Theater en Cinema Ame ricain als Woensdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Rex Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Een ban neling van de eilanden (18 jr). Victoria Theater: Peking Express. Aan vang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Bonte show revue. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Bal avond land- en tuinbouwjongeren. Stedelijk Museum, 25 uur: Exposi tie Graadt van Roggen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C. 13. VRIJDAG. Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Een ban neling van de eilanden (18 jr); Cinema Americain, 8 uur: Veertien bange uren (14 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Mensen die men schuwt-(14 jr); Vic toria Theater, 8 uur: Peking-express (13 jr). Grote Kerk, 7.30 uur: Beethoven- concert door Gelders orkest met Theo van der Pas. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 1.51 14.18 Donderdag 2.39 15.04 Vrijdag 3.21 15.47 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 1.56 14.23 7.56 20.23 Donderdag 2.44 15.09 8.44 21.09 Vrijdag 3.26 15.52 9.26 21.52 v* -V' -■ :-V L O CfP T LIC H T ER Frarne van boog magnesium-sta al (Advertentie. Ing- Med.) DEN oude, amechtige Londense taxi uit 1933 trok vanmorgen in de Langestraat de aandacht van de voorbijgangers, niet alleen om zijn historische vorm, die meer op een rijdende broodtrommel dan op een auto leek en waaraan ieder begrip van stroomlijn ontbrak, maar vooral om de opschriften, die het karretje droeg en die deden vermoeden, dat de wagen al een behoorlijke rit achter de rug had voordat hij kreunend en piepend langs het trottoir in de Langestraat stil hield. venslustige mensen door Europa. Twee maanden zijn ze nu onderweg. Ze be zochten Parijs, Rome, Napels, Pompei', Barcelona, Madrid, Lissabon, Inns- brüclc en Salzburg, München, Heidel- berg, Amsterdam en Alkmaar en ver trokken vanmorgen naar Belgie om vandaar via Frankrijk weer naar En geland terug te reizen. Over een maand gan ze weer aan het werk in Johannes burg, Geoff als monteur en Ruth als typiste,- vol van de rijke herinnering aan hun zwerftocht in de oude taxi, die met vol gas slechts 45 kilometer per uur kan halen, maar die hen nooit in de steek heeft gelaten. Twee maanden zit Geoff Watkins uit Johannesburg (Zuid-Afrika) al achter het stuur van de taxi. Hij is auto monteur van professie en samen met zijn charmante vrouwtje Ruth, die als typiste meehelpt de huishoudkasi te versterken, spaarden zij genoeg geld om er een jaartje tussen uit te gaan. Ze reisden naar Engeland om daar hun vacantie door te brengen en hadden nog niet precies hun plannen uitge stippeld toen Geoffry in een Londense autosloperij tegen de bejaarde Austin opliep. Hij kocht de wagen meteen, knapte hem wat op en een paar dagen later reden Ruth en hij triomfantelijk naar Dover voor een tocht over het Europese continent. Ze hebben het zo goedkoop mogelijk ingekleed. Achter in de auto, waar voorheen de taxipas sagiers mochten 'plaats nemen en welk gedeelte, zoals bij alle Londense taxi's, door een glazen ruit van de open ca bine is gescheiden, werd een slaap plaats ingericht. Ruth maakt zelf het eten klaar en zo trekt dit tweetal le- Dezer dagen schreven wij over het belang dat Alkmaar heeft bij een uit voerige geschiedschrijving van het geen zich hier ter stede in de vijf be zettingsjaren heeft afgespeeld. Hierbu wezen wij er op dat de samensteller van het verslag practisch geheel zal zijn aangewezen op de memorie van verschillende stadgenoten, zodat het de hoogste tijd is dat iemand met deze opdracht wordt belast. Naar aanleiding van dit artikel deel de de stadsarchivaris, de heer Th. P. H. Wortel, ons mede, dat hij reeds eer der moeite heeft gedaan voldoende ge gevens te verzamelen. Het enige resul taat was echter dat hij een aantal vlug schriften en een beschrijving van de hier uitgevoerde inundatie kreeg. Over hetgeen zich verder hier ter stede af speelde, ontving hij geen mededelin gen. De heer Wortel heeft de moed echter niet opgegeven en is ook nu nog bereid alle gegevens die de verschil lende stadgenoten hem ter beschikking willen stellen, te bundelen. Ondanks de moeite die de heer Wor tel zich ook nu nog voor het goede doel getroost, geloven wij niet dat op deze manier ooit een bevredigend resul taat zal worden verkregen. Het is m de journalistiek nu eenmaal een be kend verschijnsel dat mensen, die niet gewend zijn dagelijks de pen te voeren, alleen maar tot schrijven komen als zij zeer enthousiast of bijzonder kwaad zijn. In alle andere gevallen moet men hen persoonlijk bezoeken en door een gesprek aan de nodige gegevens ko men. Zo zal het ook zijn met de ge schiedschrijving van Alkmaar. Er moet speciaal iemand en bij voorkeur een Alkmaarder met deze taak worden belast en de gemeente zal hier als eer ste belanghebbende finantiële steun moeten verlenen. Hiervoor zal de ge meentelijke overheid een bedrag van tenminste 1000,— beschikbaar moeten stellen. Het is zeker verantwoord deze gelden te voteren en dit spoedig te doen, opidat de bronnen waar de ge schiedschrijver uit moet putten spoedig zullen opdrogen. HOOG BEZOEK Sinds Zaterdag verblijft in het Vic tory-hotel het Engelse parlements-lid E P. Smith uit Londen. Hij maakt vanuit Alkmaar diverse uitstapjes door ons land. Naar wij vernemen zal ir. G. Kranen weldra afscheid nemen van zijn func tie als secretaris van de Bond van op coöperatieve grondslag werkende zui velfabrieken. Ir. Kranen is benoemd tot procu ratiehouder, met de persoonlijke titel van waarnemend directeur, van de melksuikerfabriek te Uitgeest, maar zal Alkmaar als woonplaats hou den. Het ligt in de bedoeling, dat de heer Kranen tot 1 October hier in functie zal blijven. Op 15 October 1935 werd ir. Kranen te Alkmaar als adjunct-secretaris van de Bond benoemd, waarna op 1 Janu ari 1939 zijn benoeming tot secretaris volgde. Wanneer hij op 1 October ver trekt zal hij dus bijna 17 jaar hier in functie zijn geweest en met welke grote toewijding en werkkracht hij dat ge daan heeft behoeft hier niet nader be licht te worden. Het zal moeilijk zijn voor hem een opvolger met dezelfde capaciteiten en dezelfde liefde voor dit werk te vinden. Als bestuurslid van het Fonds tot behoud van de Kaasmarkt te Alkmaar heeft de heer Kranen in de Bond steeds zijn grote medewerking aan het voortbestaan van onze Kaasmarkt ge geven, daar hij deze wereldberoemde markt niet alleen als een van Hollands merkwaardigste bezienswaardigheden zag, maar tevens als een goedkope en onvervangbare reclame voor een van onze voornaamste zuivelproducten Na een discussie van niet minder dan een uur heeft de raad van Uitgeest het voorstel van burgemeester en wethouders aangenomen inhoudende het aangaan van een overeenkomst met de fa. Gebroeders Dil te Akersloot tot aanvulling van het bestaande pachtcontract inzake de verpachting van het viswater in da Uitgeestermeer. Een sedert ruim een jaar hangende kwestie van rechtsonzeker heid is hierdoor opgelost. Men kan er thans in Uitgeest van verzekerd zijn dat elke sportvisser die zich voorneemt zich aan de regels van het spel te houden in de Uitgeestermeer zal kunnen vissen wanneer hij lid is of wordt van de Algemene Hengelaarsbond en bovendien 1.betaalt voor een visvergunning. Een voorstel van de heren De Wildt (KVP), Van Tongeren (CPN) en Krom (PvdA) een waar eenheidsfront om de Hengelaarsvereniging „Krommenie en Omstreken" van deze regeling uit te sluiten kon geen meerderheid verkrijgen en werd afgestemd met vier tegen zeven stemmen. Bedoelde vereniging is niet aangesloten hij de Algemene Hengelaarsbond. De regeling zoals deze thans is aan genomen is zodanig dat leden van de Vis vereniging „Krommenie en Omstreken" pas dan voor een vergunning in aanmer king komen wanneer in Uitgeest geen liefhebbers meer aanwezig zijn. Een twede punt dat de tongen in be roering bracht was een nieuwe verorde ning op de heffing van rechten op de algemene begraafplaatsen der gemeente Uitgeest. Na een uiteenzetting van wet houder Jongejans (P.v.d.A.) kwam de heer Van Tongeren op tegen de z. i. te ingrijpende verhoging van de begrafenis- Ondanks het feit, dat zijin de film „Een banneling van de eilanden" geen woord heeft te zeggen, maakt de Ara bischFranse actrice, Kerima, door haar fascinerende Oosterse schoonheid en haar gave expressie een diepe in druk. Zij is in haar rol van de primi tieve inlandse de tegenspeelster van Trevor Howard, de verlopen blanke, wiens passie voor de exotische Aissa tenslotte naar zijn ondergang voert. Een vreemde figuur deze zwakke ling, in zijn alles overheersende be geerte naar de knappe inlandse vrouw. Trevor' Howard geeft een prachtige creatie van de onevenwichtige Wil- lems. De tragiek van het onafwendbare noodlot met het slappe verweer, dat hij daartegen nog voert, zijn door hem uitstekend weergegeven. Carol Reed, de regisseur, die deze film aan zijn successen heeft toege voegd wist met zijn opnamen op Su matra en Ceylon een karakteristieke sfeer te scheppen, waarin hij de in landers en de Sumatraanse jeugd ge raffineerd heeft ingeschakeld. Een film, geladen van de zwoelheid van het Oosten en een spanning, die afwijkt van hetgeen de doorsnee avonturen film weet te bieden. TWEE AUTO'S BIJ BOTSING ERNSTIG BESCHADIGD Gistermorgen omstreeks kwart over acht ontstond op de Laat nabij garage Kossen een hevige botsing, toen de bestuurder van een personen-auto niet voldoende uit week voor een hem tegemoet komende vrachtauto. Aan beide zijden van de straat stond een auto geparkeerd, maar toch was er voor de twee rijdende wagens nog wel voldoende ruimte om elkaar te passeren. De personen-auto werd bij de botsing aan de voorzijde vrijwel geheel in elkaar ge drukt en ook de vrachtauto werd ernstig beschadigd. Cabaret in zakformaat De leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Alkmaar, zjjn Dins dagmiddag in groten getale naar Ber gen getrokken, waar zij in de „Rus tende Jager" hebben geluisterd naar Martie Verdenius, de journaliste, con- ferencière en cabaratière. Aan de vleugel begeleid door mevr. J. W. Pre- derikseHoekstra gaf mej. VerdeniuS met haar tintelende teksten vol geest, wijsheid en onwijsheid een relaas van haar levensloop. Onvergetelijk was zij met haar „Liedje van weldadigheid", „De ideale dienstbode", „Alleen man nen", om maar enkele van de vele te noemen. Veel te gauw kwam het af- scheidsnummer „Ode aan Oma". De voorzitster, mevr. Tonda, bracht mej. Verdenius en haar begeleidster een welverdiende bloemenhulde. DIERENBESCHERMING Zwervend is te Oudkarspel komen aanlopen een langharige gele hond, teef, staande oren. Adres: mevr. J. Piet, Liefdelaan no. 1. Ter beschikking zijn 4# jonge poesjes. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan- straat 1 Alkmaar. rechten en deelde mede, dat bij aaanneming dézer verordening zijn fractie geacht wilde worden te hebben tegengestemd. De heer Krom daarentegen zei op zijn oorspron kelijke visie, dat deze rechten te hoog waren, te zijn teruggekomen en dat zijn fractie zich met het ontwerp volledig kon verenigen. Na enige discussie werd deze verordening zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarbij de CPN-fractie ge acht werd te hebben tegengestemd. Ambtenarenverbod Een politiek steekspel werd gevoerd bij de verordening tot wijziging van het Amb- .enarenreglement. inhoudende het bekende Ambtenarenverbod. De heer Van Tongeren meende in dit voorstel van B. en W. een begin te zien van de doorvoering van fascistische maat regelen en noemde het zeer ondemocra tisch. Hij werd hierin van repliek gediend door de heer Krom, die naar voren bracht dat het de plicht van de overheid is deze maatregel te nemen, hiertoe gedwongen door de houding van de communisten. De heren Van Eerden (KVP) en wethou der Van Diemen spraken in dergelijke be woordingen. Hierna werd de verordening aangenomen met de stemmen van de CPN tegen. Voorts werd aangenomen een voorstel van B. en W. om aan de minister van Sociale Zaken te verzoeken machtiging te verlenen om boven het vastgestelde wet telijke maximum voor de gemeente een Drankwetvergunning toe te kennen voor de consumptielokalen op het jachthaven terrein van de Gebr. van Tol en C. Zaad- noordijk. Bij de aanvang van de vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat de openbare lagere school te Marken-Binnen over 1952 in stand kan blijven ondanks het feit dat het aantal leerlingen beneden de vijftig ligt en dat op de openbare lagere school te Uitgeest bij de aanvang van de nieuwe cursus een vijfde leerkracht zal komen, waarvoor reeds een oproeping in de vakbladen is verschenen. Als laatste agendapunt werd een prin cipe-besluit genomen om het voormalige gemeentehuis «Het oude Raadhuis" te herstellen en te verbouwen tot woon huis en garage. Bij de rondvraag brak de heer De Wildt een lans voor de molen aan de Lagedijk. Hij drong aan op grote spoed, omdat hier bij harde wind gevaar dreigt voor voorbij gangers. In zijn antwoord deelde de voorzitter mede, dat nog deze week maatregelen zullen worden getroffen om de uitgetrok ken post van zeshonderd gulden bij voor baat goedgekeurd te krijgen. Van de ANWB is de toezegging gekre gen dat voor f 50,in de kosten zal worden bijgedragen, terwijl de hoop be staat dat nog enige andere instanties de behulpzame hand zullen bieden. Van Ge deputeerde Staten werd bericht ontvan gen, dat de Provincie subsidie zal ver lenen wanneer ook het Rijk zulks zal doen. Een bezwaar is dat het hier een z.g, ,,dode" molen betreft. Burgerlijke stand Getrouwd Theodorus Kaandorp en Catharina B. Smorenberg. Jan E. K. de Buijzer en Johanna J. Gonggrijp. Ar- noldus F. Rotteveel .en Neeltje Habiecht. Overleden Lense Haanstra, 50 jaar, gehuwd met G. J. Kuiper. De Arabische Kerima in een van haar scènes met Trevor Howard als de onevenwichtige Willems. Huizen onder de hamer Voor de verkoping van een zestal huizen en een perceel bouwgrond t.o.v. notaris mr D. J. Roos, waren weinig gegadigden opgekomen. Er werd aar zeiend geboden en met tientjes tegelijk moesten de prijzen worden opge schroefd. Volgende week vindt de ver koop bij afslag plaats. De hoogste bie dingen waren: Woonhuis Bisschop Bot- temannestraat 40 4310; woonhuis Hoornsekade 6 ƒ3400; woonhuis Hoofn- sekade 7 ƒ3510; winkel, kantoor, werk plaats en bovenwoning Spoorstraat 67 6150; beneden- en bovenhuis Spoor straat 69/71 ƒ4510; woonhuis Noorder kade 59 1540; bouwterrein Graaf Jankade, hoek Mauritskade ƒ2510. 68. Jimmy begreep wel dat hij aan die twee sidderende heerschappen niet veel zou hebben en hij begreep ook dat hij nü snel moest handelen. „Vooruit" riep hij gebiedend, „jullie met z'n tweeën in die bedstee en doe de deur tjes goed toe. En kom er niet uit voor dat ik jullie roep". Hij duwdezijn twee metgezellen zo snel mogelijk in de bedstee en liep toen gezwind naar de deur. „Die kunnen mij tenminste niet voor de voeten lopen bij het knokpartijtje wat mij nu te wachten staat", bromde hij Gespannen en met gebalde vuisten wachtte hij af wie er zou binnen komen. ,,Voordat-ie beseft, wat er met hem gebeurt heeft-ie van mij al een labberdoedas te pakken!".. Het bleef even stil buiten alsof er iemand stond te luisterenToen werd de deur, bijna behoedzaam open geduwdJimmy stond klaar om hem er eentje te geven, maar in stom me verbazing liet hij plotseling zijn arm zakken, want in de deuropening stond niemand anders dan de weduwe Wabbel alias Stien de stovenzetster, die hij bij de sluis al verschillende malen was tegengekomen. Nu de brave ziel was weinig minder verbaasd dan Jim my ,al liet zij dat niet zo blijken. ..Goeienavond sluiswachter", zei ze. „Is u hier op visite? Mens. mens wat 'n hondenweer is 't geworden. Ik denk, ik zal maar effies vragen bij de men sen die hier wonen of ik hier niet een ogenblikkie kan schuilen". DAW heeft liet zowaar gepresteerd de eerste competitiewedstrijd in de nieuwe omgeving, de tweede klasse van de KNZB, te winnen. De club van Frans Kuijpers, trainer van het Ne derlands waterpolozevental, werd in het Alkmaarse Zomerbad met 42 het slachtoffer. Weliswaar kwamen de Amsterdam mers met drie invallers en moesten ze o.a. hun uitstekende doelman Finee missen. Zijn plaats onder de lat werd nu door Finee Sr. ingenomen. Dat neemt echter niet weg dat de Alkmaar- ders een uitstekende wedstrijd speel den en twee kostbare winstpunten mochten boeken met de wetenschap, dat zij deze volkomen hadden ver diend. Hoewel de partijen in het eerste ge deelte van de wedstrijd volkomen aan elkaar waren gewaagd, zag midden voor Van der Horst spoedig kans de Alkmaarders de leiding te geven. DAW begreep dat deze wedstrijd niet verlo ren behoefde te worden en kort na dat eerste succes luidde André Slikker een gevaarlijke aanval in, welke door Ad Boxem met een vreselijk hard schot werd afgewerkt. Wij maken ons sterk, dat doelman Finee de bal waarschijn lijk niet eens heeft gezien. Een tacti sche boogbal van Slikker bracht nog vóór de rust de stand op 30 voor DAW. Na de hervatting werden de DAW- aanvallen slordig afgewerkt. Verre schoten, die zonder enige kans op suc ces en in vele gevallen naast of over het doel belandden, gaven Dolfijn ge legenheid zich te herstellen. Het kon dan ook niet uitblijven dat Van der Pol eenmaal een steek moest laten vallen en Van Straten voor de eerste maal de bal uit het net moest halen Een ver schot van Boxem we/d ver keerd door Finee behandeld, waardooi DAW op wel zeer goedkope wijze aan een 41 voorsprong kwam. Van Stra ten zou in deze wedstrijd nog eenmaa1 moeten misgrijpen. Het is hem echtei niet euvel te duiden daar hij uit een strafworp, veroorzaakt door een over treding van Klaas van der Pol, werd gepasseerd. Met DAW in de aanval kwam het einde. Dinsdag spelen de Alkmaarders een uitwedstrijd tegen HZC uit Hilversum. Draverijen te Alkmaar Het draf- en renseizoen begint thans op toeren te komen, getuige het grote aantal courses dat is aangekondigd. Een daarvan is de traditionele Hemel- vaartsdag-course op Donderdag 22 Mei op het Sportpark te Alkmaar. Een traditie welke reeds sinds jaren be staat en slechts door bijzondere om standigheden het vorig jaar werd on derbroken. Hoewel het aantal inschrijvingen iets minder is dan de beide voorgaan de courses, is dit met de kwaliteit zeker niet het geval. Namen als Van Geersen, Wagenaar, Van Leeuwen, Notteiman, prijken ook nu weer op het programma en zullen zeker diet nalaten Ifun aantrekkingskracht op het bezoek uit te oefenen. Velen, die uit principiële overwegingen geen wed strijden op Zondag bezoeken, zullen op Hemelvaartsdag zeker de gelegen heid willen gebruiken om een kijkje bij de paardencourses te nemen. Verschillende -verbeteringen aan en u f. tota^isator-gebouwen zijn aan gebracht en maken het kopen van een ticket gemakkelijker. Televisie Radio k» Stofzuigers Vloerwrijvers Wasmachines Wringers S. STOKVIS ZONEN N.V. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2