Pim, Pam, Poni en de blauwe vaas Weer vrede in Braziliaanse oerwoud KRONINGSDAG Het vuur van Irian brandt nog Twaalf mijnwerkers omgekomen Chefarine „4" doei wonderen HET HART SPREEKT, Gijzelaars werden in vrijheid gesteld Nieuw succes voor Pinay Het stoffelijk overschot van de Siegfried-linie Ontspanning in Tunesie Grote wolken sprinkhanen boven Eritrea Het regent in Australië Inmenging in Z.-Afrikaanse vakverenigingszaken President Soekarno over Nieuw Guinea Het heeft zelfs aan felheid gewonnen Gas drong in mijn Trein vloog in brand Nu weer vertraging in Helmstedt Figl wil beroep doen op de Verenigde Naties "N KERKELIJK NIEUWS bfijvdkexi! VERNIELZUCHT RENEESHANN Het Radioprogramma WOENSDAG 81 MEI 1952 De Amerikaanse luchtvaartfunctiona ris en de Braziliaanse luchtmachtoffi cier, die als gijzelaars werden vastge houden op de plaats waar onlangs een stratocruiser van de Pan American Airways neerstortte, zijn gisteren vrij gelaten, nadat parachutisten van het Braziliaanse leger een ultimatum had den gezonden aan de groep „niet-offi clële" parachutisten, die de twee man- hen in het oerwoud gevangen hield. Volgens vroegere berichten waren de gijzelaars leden van een officiële hulp expeditie, die door een hefschroefvlieg- tuig naar de plaats in het oerwoud op ongeveer 1600 km ten Noorden van Rio de Janeiro waren overgebracht. Het gerucht ging, dat het verongelukte vliegtuig een fortuin aan diamanten nan boord had. De functionaris en de officier werden vastgehouden, omdat zij geweigerd zouden hebben de in moeilijkheden geraakte leden van de Jiiet-officiële expeditie georganiseerd door de oud-gouverneur van de staat Sao Paulo de Barros met hun hef- sehroefvliegtuig te evacueren. Naar verluidt is gisteren een rege ling getroffen om iedereen met het hef- echroefvliegtuig en een licht vliegtuig te evacueren. T"\E Joodse dokter Lukas, die eeri der volgelingen van Jezus van Nazareth werd en die later, in zijn evangelie en in zijn verslag van de daden der apos telen, zulk een grote bijdrage zou leve ren voor het boek, dat als Bijbel be kend werd over de gehele wereld, heeft ons een ooggetuigeverslag nagelaten van de hemelvaart. Het is maar een simpel verslag. Iede re sensatie, ieder commentaar ontbreekt er aan. Voor de radio doet men het tegenwoordig, vooral als het gaat om „het bruine monster", levendiger, ent housiaster, uitvoeriger ensoms ook partijdiger. Lukas heeft niets van de moderne journalist, hij lijkt meer op de rustige, ieder woord overwegende kroniek schrijver met de ganzenveer der mid deleeuwen. Maar zijn rapport laat aan duidelijkheid niets te wensen over: hij geeft de feiten, duidelijk en concreet. Ja, zegt een critische lezer, dat kan wel waar zijn, maar de geschriften van Lukas zijn eerst vele jaren na het heen gaan van Jezus geschreven. Heeft hij er niet een beetje bij gefantaseerd? Ik geloof het niet. Er leefden, onder de oudere generatie, nog altijd honderden en honderden mensen, die allen Jezus met eigen ogen gezien en met eigen oren gehoord hadden. Zij zouden direct zijn opgestaan om de schrijver van on waarheid te beschuldigen. Het jonge Christendom had vijanden genoeg, die graag de rol van aanklager zouden heb ben gespeeld. Ja, zegt mijn critische vriend, maar wij hebben de originele handschriften niet meer. De oudste die we kennen werden eerst omstreeks het jaar 350 ge- copiëerd en dat tijdsverschil tussen feit en beschrijving maakt ze voor mij onaanvaardbaar. Mag ik u een vraag stellen? Gelooft ge, dat de grote Caesar heeft bestaan? Gelooft ge, dat ook van Cicero? Van geen van beiden hebben we handschrif ten die ouder zijn dan achthonderd jaren na hun dood. De vraag is gewet tigd, waarom zovele mensen zonder een woord van eritiek accepteren dat Cae sar en Cicero hebben bestaan, maar de schouders ophalen zodra de naam van Jezus genoemd wordt. Dat is een partij digheid, die op z'n minst onwetenschap pelijk moet worden genoemd en die dus door de kerk van alle eeuwen is afgewezen als onlogisch en onhoudbaar. De hemelvaart van Christus is het logisch sluitstuk van zijn bestaan, zijn werk, zijn sterven op aarde. Zij is evenzeer de logische aanvulling van Zijn opstanding op de Paasmorgen. Goede Vrijdag, Pasen en Hemelvaarts dag liggen als vanzelfsprekend in el- kaars verlengde en op de Pinksterdag krijgt de kerk van alle drie de gebeur tenissen, die van deze dagen de inhoud zijn, bevestiging en zegen. Het bestaan van de kerk, het geloof van de millioenen Christenen in negen tien eeuwen wereldhistorie zijn on denkbare onzin en onverklaarbare enormiteiten, als men ze poogt los te denken van het feit van hemelvaarts dag. Een Jezus, die geëindigd is in een grafspelonP, is een wel zo radicale mis lukking dat er nooit het heldengeloof van de eerste Christenen op gebouwd had kunnen worden. Dat geloof, dat waarlijk wonderen wrocht, moet zijn oorsprong, zijn inspiratie en zijn kracht hebben gevonden in een levende Bron van bovenaardse sterkte. Is gans de geschiedenis van de kerk niet het be wijs voor de aanwezigheid van die levende Bron? Had Lukas ons niet, in zijn eenvou dige, onopgesmukte taal het verslag ge daan van Jezus' hemelvaart, dan zou er plaats zijn geweest voor de vraag tekens van de eritiek nopens de aard en het wezen van die voedende Bron der kerk. Thans is die plaats er niet. Want het evangelie van de hemelvaart is een historisch concrete, logische af ronding van alles wat tevoren over Jezus' werken (door woorden en da den) in de dienst Zijns Vaders door zijn tijdgenoten is opgetekend. Hij werd opgenomen „daar zij het zagen". Het gebeurde op de Olijfberg, onder de rook van Jeruzalem en de mensen, die er bij stonden, worden met naam en toenaam genoemd. En zij allen hebben er, tot aan het einde van hun aardse dagen, over gesproken en gepredikt voor duizenden en duizenden en zij hebben aan het machtige feit. waarvan zij ooggetuigen waren geweest, de kracht en de moed ontleend om, dwars tegen de woede van gans de toenma lige wereld in, getuigenis af te leggen van wat zij gezien en gehoord hadden. Wie dat historische bewijs niet sterk genoeg vindt, moet zijn geloof opzeg gen in ieder geschiedenisboek; voor hem hebben Alva en Johan van Old an- barneveldt, Michiel de Ruyter en Lode- wijk de Veertiende niets gezegd en niets gedaan. De kerk echter, die leeft uit en bu het Woord, viert op Hemelvaartsdag de kroning van haar Heer en Hoofd, die hemel en aarde verbond in zijn ver- zoened sterven en die. als de ten hemel gevaren Koning, leeft en regeert in eeuwigheid. Toekomstige bondgenoot Plan voor lening met gouddekkjng aanvaard De Franse premier Antoine Pinay heeft een nieuwe belangrijke slag ge wonnen in zijn campagne tot redding van de franc. Vanochtend vroeg heeft de nationale vergadering zijn plan voor een lening met gouddekking met 324 tegen 206 stemmen aangenomen. Nadat Pinay had verklaard dat hij zou aftreden als het wetsontwerp werd verworpen of geamendeerd, verwierp de Assemblee alle amendementen en ook het ongunstige rapport van haar eigen financiële commissie. Ook de raad van de republiek heeft het wets ontwerp goedgekeurd en wel met 188 tegen 79 stemmen. Het ligt in de bedoeling Maandag de intekening te openen. Pinay hoopt hon derd milliard francs bijeen te krijgen. Wat er van Hitlers Siegfriedlinie Is overgebleven is wederom ter beschik king van de Duitse autoriteiten gesteld. De gewestelijke mogendheden hebben slechts enkele annexe installaties be houden. Meer dan zesduizend bunkers van de linie zijn ontmanteld, aan de plaatselijke instanties is de taak gela ten het puin te ruimen en de gronden een nuttige bestemming te geven. De uitvoering van deze taak zal, naar men schat, vijf zes jaar tijd vorderen en de uitgave van een 24 millioen Mark. Een compensatie voor deze kosten kan worden opgeleverd door de terugwin ning van 72.000 ton ijzer, die in het beton zijn verwerkt en waarvan de waarde op achttien millioen Mark wordt geschat. Er zullen een 3500 hec taren landbouwgronden ter beschik king komen. Volgens politieke waarnemers is de spanning in Tunesie aanmerkelijk ver minderd als gevolg van het bezoek van de Franse minister van pensioenen, Temple. Van de zijde van de nationa listische partij „Neo Destoer" is ge zegd, dat de opheffing van de avond klok voor de duur van de Ramadan te danken is aan de persoonlijke tus senkomst van de minister. In dezelfde kringen Destoer wordt ook gezegd, dat er een mogelijkheid bestaat voor de vorming van een nieuw „kabinet van verzoening". Een geweldige wolk sprinkhanen heeft meer dan een uur de hemel bo ven Asmara, de hoofdstad van Eritrea, verduisterd. De wolk was meer dan vijftien kilometer lang en vier kilo meter breed en had een dikte van vijftig tot honderd meter. Deze mil- liarden sprinkhanen schenen te komen vit het woestijngebied van Oost- Afrika en trokken in noordwestelijke richting naar Soedan. Toen Generaal Franco onlangs het vierde driejarige regeringstijdperk van het Spaanse parlement open de, gaf hij in zijn rede te kennen, dat Spanje bereid is besprekingen te voeren met de Amerikanen om in coöperatief verband met de Westerse wereld samen te wer ken in de strijd tegen het com munisme. De Spaanse dictator tijdens het uitspreken van zijn rede. Voor het eerst in 1952 Na een lange periode van droogte is eindelijk weer regen gevallen in Noord- en Midden-Australie en in het westelijke deel van Queensland. In sommige gebieden was dit de eerste regen sinds vorig jaar. Tienduizenden stuks vee zijn echter reeds van honger en dorst omgekomen. Er bestaat goede hoop, dat het gras land zich binnen enige weken zal her stellen, doch de vleesindustrie zal nog jaren de gevolgen van de droogtepe riode ondervinden, waarvan tenminste vier millioen dieren te lijden hebben gehad. Drie blanke Zuidafrikaanse vakver enigingsleiders hebben van de minister van justitie, Swart, bevel gekregen hun functies neer te leggen. Zij moe ten twee jaar lang binnen de provin cies blijven, waar zij wonen, en mogen geen politieke vergaderingen bijwonen. De maatregelen zijn genomen volgens de „wet op onderdrukking van het communisme". In een redevoering, die president Soekarno gisteravond heeft gehouden ter gelegenheid van de herdenking van het „Nationaal Reveil" het was 44 jaar geleden dat de vereniging „Budi Utomo", de eerste organisatie op natio nalistische grondslag, werd opgericht zeide de president o.a, dat hij enkele 'voorden wenste te richten tot het Ne derlandse volk en tot de mensheid in het algemeen. De situatie in de wereld aldus de president wordt donkerder en don kerder, steeds meer wolken doemen op. Geen enkel nationaal verlangen is door deze donkere wolken echter wegge vaagd. In ons brandt nog het vuur van Irian, het heeft aan felheid zelfs gewon nen.' Het feit, dat wij onze onderhandelin gen met Nederland over de status van West Irian hebben moeten opschorten in afwachting van de in Nederland te houden algemene verkiezingen moet niet worden uitgelegd als een op schorting van onze nationale aanspraak. De aanspraak blijft bestaan, het zijn slechts 'de onderhandelingen die zijn opgeschort. Twaalf mijnwerkers zijn om het leven gekomen, toen gas de schachten van een kolenmijn te Frugieres, nabij Clermont Ferrand binnendrong. Een reddings ploeg met gasmaskers heeft alle lijken kunnen bergen. Ongeveer 100 mijnwerkers waren aan het werk op de plaats van het ongeluk, dat zich op een diepte van 600 meter in een nieuwe galerij, waar de kolendel- ving nog niet was begonnen, voordeed. De mijnwerkers waren bezig met aan brengen van stutten en uitrusting. Ver scheidene van hen sprongen in paniek in de lift, terwijl anderen zich in vei ligheid poogden te stellen langs ladders in de luchtverversingskanalen. Dertien personen kwamen in de vlammen om In de buurt van Santiago de Com- postella in Galici (NW Spanje is gis teravond een ongeluk gebeurd waarbij dertien personen levend zijn verbrand. Losgeraakte spoorwagons met benzine ■botsten tegen 'n exprestrein, die daar op vlam vatte. Twee personen werden ernstig ver wond. De machinist en de stoker van de expres, alsmede elf passagiers, zijn in de vlammen omgekomen. Een van de losgeraakte wagons bevatte een explosieve lading, die evenwel niet tot ontploffing kwam. De Oostduitse politie te Helmstedt aan de grens tussen Oost- en West- Duitsland is Maandag begonnen met grondig onderzoek van de vracht auto's, die op weg zijn naar West-Ber- lijn. Hierdoor werd soms een opont houd veroorzaakt van twaalf uur. De politie verklaart op zoek te zijn naar onwettig vervoer van propagandama teriaal, „dat bestemd is om de demo cratische orde in de Oostduitse repu bliek te verstoren". Het verkeer rit Berlijn naar het westen ondervond slechts een uur vertraging. De Oostenrijkse kanselier, dr Leopold Figl, die als gast van de Amerikaanse regering een reis door de Verenigde Staten maakt, heeft te Chicago ver klaard dat zijn land een beroep op de Verenigde Naties zal doen als de Sow- jetunie weigert een vredesverdrag of het protocol betreffende terugtrekking der strijdkachten te tekenen. Zelfs de Russische diplomaten, zo zei hij, ver klaren dat de moeilijkheden gering zijn en in een half uur kunnen worden opgelost. Alleen om „prestige-redenen" wil de Sowjetunie niet tekenen, aldus dr Figl. HEINZ RENNER NAAR MOSKOU De leider der Westduitse communis ten in het parlement, de 60-jarige Heinz Renner, is naar Moskou ver trokken voor het ondergaan van een ernstige operatie. Renner lijdt reeds enige tijd aan ingewandsstoringen. Da Russische regering heeft hem uitgeno digd voor een kosteloze behandeling in een kliniek te Moskou. DE AMERIKAANSE OLIESTAKING. Gisteren hadden naar schatting 25.000 van de 90.000 stakende arbeiders van Amerikaanse oliebedrijven het werk hervat. Men verwachtte dat later op de dag, nog meer het werk zullen her vatten, daar in steeds meer bedrijven overeenstemming tussen werkgevers en werknemers wordt bereikt. 53. Billie, die doodsbenauwd was dat Kareltje de zaak zou verraden, had hem aan het werk gezet en wend de zich nu weer met een allervriende lijkst gebaar tot zijn klanten. „Jonge lui, ik kan natuurlijk niets zeggen, vóórdat ik de vaas gezien heb, maar ga hem eens even halen, dan kan ik het jullie meteen vertellen!" Nu. dat lieten Pim, Pam en Pom zich geen twee keer zeggen en binnen een paar minuten waren ze terug met de blauwe vaas. Billie keerde zich even om naar zijn compagnon, die dadelijk heftig met zijn hoofd begon te knikken. Billie begreep, dat dit de vaas moest zijn, waar Kareltje het geld had inge stoken. „Ja jongens, ik geloof wel, dat mijn cliënt zo'n vaas nog niet in zijn bezit heeft. Weet je wat, ik zal het hem dadelijk even gaan vragen. In dia tussentijd mogen jullie op mijn wagen passen". „Meent U dat?" vroeg Pim. „Zeker m'n jongen en wat nog meer is, kiezen jullie alle drie maar iets uit, wat je mooi vindt en snoep zoveel als je lust.. Kom, Kareltje, wij moeten onze cliënt van onze vondst op da hoogte stellen. Vooruit ga mee!" Tege lijkertijd trok Billie de verbaasd» Kareltje met zich mee. „Ja, maar wat moet er met die wagen gebeuren?" vroeg Kareltje. „Zeur daar nu niet over. Wat kan ons dat schelen. Wij hebben de vaas en dat is het voor naamste!" Ned. Herv. kerk. Beroepen te Ermelo: L. Blok te Kampen. Aangenomen naar 't Zand: E Durkstra, thans hulpprediker al daar. Geref. kerken. Beroepen te IJlst: J. Melse, candi- daat te Kampen. Beroepen te Leider dorp: J. M. Bloemkolk te Treebeek. Beroepen te Amsterdam: J. A. van Arkel te Haarlem. Bedankt voor Nij- kerk: H. Hazenberg te Sideburen. Geref. kerken onderhoudende artikel 31 K.O. Tweetal te Oosterbeek-Wolfheze: C. van Leeuwen te Zaltbommel en B. van Riet te Pieterburen. Beroepen te Haulerwijk: K. Brüning te Mildam. Beroepen te Blokzijl: J. D. Houtsman te Overschild. Chr. Geref. kerken. Beroepen te Elburg: J. van Doorn te Ermelo. Beroepen te De Krim: J. van Dijken te Aalten. Bedankt voor Hilversum-Oost: C. van der Weele te Harderwijk. Geref. gemeenten. Tweetal te Nieuw-Beyerland: J. B. Dou te Krabbendijke en M. Blok te Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Katwijk aan Zee: J. W. Kersten te Genemuiden. BEROENDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.7S (Advertentie. Ing. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) PLAATSING van deze stukken bete kent niet, dat de redactie met de in houd instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Het vuurtje stoken en de verniel zucht van de jeugd nemen schrikbaren de afmetingen aan en het wordt m.i. hoog tijd, dat hier drastisch wordt in gegrepen. Het heeft geen zin nu nog steeds te beweren, dat de jeugd door de oorlog uit haar evenwicht is ge slagen. Neen, ouders, het is niet de oorlog, maar de opvoeding, waaraan wfj dit euvel hebben te danken. Ouders en onderwijzers, betreedt toch dit met onkruid bezaaide arbeidsveld en grijpt in, voordat de distels en de doornen het terrein totaal hebben over woekerd. Redt nog tijdig, wat er te redden is. Wij allen, de jeugd en ook de ouderen, zullen er wel bij varen. HAGENAAR, Huize „Westerburcht", Beverwijk. FEUILLETON 25. Toen zij het toestel weer ophing, grinnikte ze even. Ze had het wel ge dacht: Bryan begon weer met zijn oude trucs. Hij was heus onverbeterlijk. Ze zou graag weten, hoe Barbara hem vond. Bij de paar keren, dat zijn naam was genoemd, had ze een wat zuur ge- zich gezet, maar dat betekende waar schijnlijk niets. En terwijl Joan naar de bibliotheek, waar ze met Heather had gezeten, terugkeerde, vroeg ze zich af, of Barbara op iemand verliefd zou zijn; ze had nog nimmer laten blijken, dat er zo'n man bestond. En toch was ze zo knap, zo aantrekkelijk, 't Zou Joan verwonderen, als er inderdaad niemand was! „Wie had je daar?" vroeg Heather. „Bryan Hij kan dit weekeind niet hier komen en belde op, om moeder dat te zeggen". „Dat verbaast me niet", zei Heather. „Eigenlijk verwonderde 't mij ook al, toen ik hoorde, dat hij zo gauw wéér hier zou komen. Twee weken achter elkaar hem op bezoek te krijgen zou te veel eer voor ons zijn." HOOFDSTUK VI Het einde van de week naderde en 't was al Donderdag. De morgenbestel ling bracht een brief van Lucie, waarin zij haar vreugde uitte over Barbara's aanstaande komst en zei, dat ze natuur lijk Joan kon meebrengen. Toen Barba ra dit Joan mededeelde, riep deze nog al dramatisch uit, dat ze bij een weige ring wanhopig zou zijn geworden. „Nu, DOOR van een weigering is geen sprake, was het kalme antwoord, „dus je behoeft je niet van streek te maken." Joan had van Benny een brief gekre gen ,niet zo geestdriftig gesteld over haar bezoek aan Londen als ze had ge hoopt, maar hij schreef toch, dat hjj het leuk zou vinden haar terug te zien. Hij was bang, de hele Zaterdagavond niet vrij te kunnen maken, maar wilde graag, dat ze Vrijdag met hem ging di neren. Dan konden ze Zaterdag samen lunchen en daarna wat pret maken. „Ik zal nog een heel stuk van de avond voor je over hebben", vertelde hij. „Als ik eerder van je komst had gewe ten, zou ik mijn tijd natuurlijk anders hebben geregeld." Barbara verlangde er hard naar, dat ze in de trein naar Londen zou zitten. Ze wilde graag weg van Lawnside, nu Jinks daar weldra zou verschijnen. Heather kon al over niets anders dan over zijn komst praten. Om de haver klap veranderde ze van mening wat betreft het costuum, waarin ze zich zou vertonen. „Barbara, wat vind jij, dat ik moet aantrekken? Waarin zie ik er 't best uit?" Na eerst haar grijs wollen japon te hebben gekozen, verwierp ze die keuze weer en zei, dat -.e haar blauw gestreep te jurk met de organdie kraag en man chetten zou dragen. Tenminste als Bar bara zo lief zou willen zijn, die voor haar te wassen. „O, natuurlijk." „Heb je het heus niet te druk van middag?" „Neen, Ik zal het graag voor je doen. Ik heb niet veel omhanden en zal er voor zorgen, terwijl jij rust." Toen Barbara later door de hall kwam met de japon, schoongewassen en gestreken, over de arm, hoorde ze een auto naderen door de oprijlaan. Ze vroeg zich tevergeefs af, wie het kon zijn, want voor zover ze wist werden geen bezoekers verwacht. De muurklok wees bij vieren en ze veronderstelde, dat het iemand voor mevrouw Melrose zou zijn. Als dit zo was, kon ze het bezoek geen bepaald prettige ontvangst voorspellen, want haar werkgeefster was met hoofdpijn naar bed gegaan en bad bevolen, dat na,.r de thee boven zou worden gebracht: ze wilde ook niet gestoord worden. Door de wijd geopende voordeur zag Barbara, dat een kleine grijze sportauto de binnenplaats opreed en bleef staan. Eer. lange, slanke gestalte in de blau we uniform van de luchtmacht, sprong er uit en keek onderzoekend rond. Toen kreeg hij haar, die door de deuropening duidelijk zichtbaar was, in het oog. Hij staarde haar aan alsof ze een geestver schijning was. En op haar beurt keek ze naar.hem. Een ogenblik was ze niet in staat te bewegen of te spreken. Nu, na twee eenzame jaren, ontmoetten ze elkaar opnieuw. Hoe dikwijls was de mogelijkheid van wat nu gebeurde bij haar opgekomen! Helemaal onverwacht zouden ze op een gegeven ogenblik elkaar terugzien en dan zou alles heel gewoon zijn. Ze zou hem niet vertellen, dat ze nog altijd dezelfde gevoelens voor hem koesterde. Ze zou zeggeno, hoe vaak had ze precies geweten, wat ze hem zou zeg gen. Maar nu 't zover was, kon ze geen woorden vinden. Ze had een droog, per kamentachtig gevoel in de keel. „Lieve hemel!" riep hij uit, „Bar bara'!' Met een uiterste krachtsinspanning wist ze zich te beheersen en zich te dwingen, hem tegemoet te gaan. „Hallo", riep ze, lachte wa onzeker en ging toen voort, ,,'t Lijkt wel dat je niets veranderd bent! Ik meen me te herinneren dat je nooit afspraken kon onthouden. Je werd pas tegen Vrijdag verwacht, Jinks, maar je kunt toch wel binnenkomen. Ik weet zeker, dat Heather het pretti;. zal vinden, je te ontmoeten." Barbara kreeg de indruk, dat Jinks haar niet hoorde of in elk geval niet lette op wat ze zei. Hij keek haar nog altijd aan, alsof hij zijn ogen niet kon geloven. En in zijn stem klonk beslist ongeloof ,toen hij vroeg: „Wat doe jij hier?" „Ik ben hier gezelschapsjuffrouw bij Meather Melrose en maak me verder zoveel mogelijk nuttig, 't Is een prettig leven; ik houd ervan". „Dus je bent niet meer in dienst?" ,0„ neen, al een poosje niet meer." Nog steeds iewat verbijsterd schudde hij het hoofd. „Ik kan het maar niet geloven. Ben'jij het heus, Barbara New- combe, het meisje, dat ik in 't ijskoude Noorden heb gekend?" „Zie ik er dan nu anders uit?" „O. neen: nog precies als vroeger." „En jij ook." „Twee jaar is een lange tijd", zei Jinks nadenkend. Wat Barbara betreft, ze kon, als ze wilde, zijn tijdsbepaling hebben verbe terd. 't Was twee jaar, drie weken en vier dagen. Maar ze deed het niet. „Na je vertrek uit Goose heb je heel wat gepresteerd, hoor ik. Nog wel ge luk gewenst." Een blos overtoog zijn wat gebruind gelaat, terwijl hij door een klein hand gebaar scheen aan te duiden, dat de herinnering hem onwelkom was. „Onzin", zei hij. ,,'t Was toeval dat ze het opmerkten." „Goed, maar anders zouden jij en ik elkaar wel nooit meer ontmoet hebben." „Waarom niet?" (Wordt vervolgd) DONDERDAG 22 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 8.00 KRO, 9.80 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram. muziek. 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst» 12.00 Gewijde muziek. 12.15 Gram.muziek, (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmede- delingen.) 12.50 Reportage. 13.00 Nieuwi en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.45 Internationaal Eucharistisch con gres. 14.00 Bondsdag van de Ned. Bond van (Vrijgemaakte) Jongelingsverenigin- gen op gereformeerde grondslag. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Bondsdag van de Bond van Ned. Herv. Meisjes- en Jongelings- verenigngen op gereformeerde grondslag. 15.45 Gram.muziek. 16.00 Bondsdag van de Ned. Bond van Jongelingsverenigingen op gereformeerde grondslag. 16.45 Gram. muziek. 17.00 Strijkkwartet. 17.30 Geva rieerde muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge mengd koor. 18.45 Leger der Heilsmuziek. 19.00 Bondsdag van de C.J.M.V. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Prome nade-Orkest en solist. 21.00 Klankbeeld over Texel. 21.45 Buitenlands overzicht, 22.05 „Lobet Gott in Seinen Reichen", cantate. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 8.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek, 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gevarieerd® muziek. 12.00 Reportage Olympische nacht. 12.15 Gram.muziek. 12.30 „In 't spion netje". 12.35 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.30 Orkestconcert. 14.10 „De familie Malin- den", hoorspel. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Olympische Dag. 17.00 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: Mr. H. vanAn- del: „Immigratiewerk in Sorong op West- Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- problemen. 18.25 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Voor burger en militair. 19.15 Dansmuziek. 19.40 Rubriek van kunst en cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerde muziek. 20.55 „De jonge jaren Van Tom Brown", hoor spel. 22.00 Kamerokest en solisten. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30— 24.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisie-programma. Ge zamenlijk programma van de AVRO, KRO, VARA en VPRO. 13.20—14.15 en 15.10 pl.m, 17.15 Olympische Dag. VRIJDAG 23 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Reportage. 8.20 Gram.muziek. 9.00 Voor oe huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Schoolradio. 10.05 en 10.30 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Salonorkest en solist. 12.55 Reportage. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 „Het congres van geestelijke verzorgen der Nato-landen", causerie. 13.25 Piano duo. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 School radio. 14.20 Maastrichts Stedelijk Orkest en soliste. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Viool en piano. 18,00 Nieuws. 18.15 Metropole-Orkest. 18.40 Ac tualiteiten. 18.50 Lichte muziek. 19.05 „Willem Smit wil marinier worden". 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toe lichting". 19.35 Gram.muziek. 19.52 Ac tualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Bastien und Bastienne", zang spel. 21.00 Brabants halfuur. 21.30 Amu sementsmuziek. 21.55 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.15 Politie- kapel. 22.45 „Het Christelijke Oosten", causerie. 23.00 HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21 00 VARA 22 40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 xram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich- ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie 10 05 Morgenwijding. 10.20 School radio. 10.50 Gram.muziek. 11.10 Radio feuilleton. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tutnbouw- mededelmgen. 12.33 Sport en prognose. ;r„?,rammuziek- 1300 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Me- r.0P"le-?rkest' 14 "0 Voor de huisvrouw. Gram.muziek. 16 00 Gram.muziek. „„30 Voor de jeugd. 17.00 Arbeiders zang vereniging. 17.20 Muzikale causerie. 18 00 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prij- zenpraatje. 19 30 „Op huisbezoek", cau serie 19 50 Berichten 20 00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Kamerkoor. 20 30 Benelux 20.40 „Leven op Aarde", cau serie. 21.00 Populair concert. 21.35 Re- ?2.?5 Buitenlands weekoverzicht. 22.20 Twintig Vragen. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. Experimenteel Televisieprogramma van „2015-21 45: 1. Nederland Waterland: 2. Televisienieuws; 3. Weer- berichten. - Pauze. - i. Calling all ship».

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6