Sportcommissie van K.N.W.U. heeft zich niet vergist in Gouden Ploeg De kleine Arend van 't Hof werd een groot winnaar Een indrukwekkende achtervolging van Wim Snijders Kort voor Den Helder viel de grote slag Zes geselecteerden in de prijzen Massale jacht op vluchtelingen over zestig kilometer Peloton werd verrast Valpartijen schakelden enkele cracks uit Vierde Ronde van Noord-West Nederland een sportief succes Dertig procent kwam aan de finish Kempff zegevierde in de eindsprint Hooiveld strandde in zicht van de haven VRIJDAG 23 MEI 1952 (Van een onzer redacteuren) TEN bescheiden achttienjarige jongen sloeg gisteren een blos op de kaken toen hij uit handen van onze directeur, de heer C. Krak, een prachtige Vittorio wegfiets ontving. Arend van 't Hof uit Sassenheim, vorig jaar nog nieuweling, had de Grote Prijs der Verenigde Noordhollandse Dagbladen gewonnen. In 5 uur, 43 minuten en 36 seconden is hy over het bijna 230 km lange parcours van de Vierde Ronde van Noord-West Nederland gesneld. Vanaf de start heeft dit lid van de „gouden ploeg" der KNWU in de voorste gelederen gestreden en op de laatste meters vóór de eindstreep de kracht opgebracht zijn drie concurren ten van zich af te schudden. Zijn naam is met ere op de lijst van Ronde-winnaars gevoegd. Met Arend van 't Hof dienen wij evenwel op een lpn te stellen Wim Snyders uit Halfweg, die na tweehonderd kilometer in een solo-achter volging een verbluffend machtsvertoon demonstreerde en deze prachtig ge slaagde ronde een groots slot bereidde. UVEN voor Den Helder aan de boor- den van het Noordhollands Kanaal werd onder het witte rennerspetje, dat Arend van 't Hof koket op een oor had gezet, een stout plan geboren en a bout portant ten uitvoer ge bracht. Met een demarrage, scherp als een scheermes, schoot de jongen uit Sassenheim in zijn vaal blauwe trui naar voren. Tien, twintig, vijftig, hon derd meter was hij weg, voordat de ravenzwarte Peters, de slanke Bever wij ker Hofland, de lange Ed Koeman uit Krommenie, de Wijk aan Zeeër Stroomer, de geselecteerde Van Dijk en de overige knapen uit de 18 man tellende hoofdgroep begrepen, wat er aan de hand was. Alvorens in het grote peloton de alarmklok was ge luid en de krachten waren gebundeld om de vluchteling tot de orde te roe pen, was Van 't Hof als op vleugelen gedragen langs de grijze oorlogssche pen in de binnenhaven gesneld. Fel spurtend, als lag de eindstreep in de Koningstraat, sprong hij meter na meter verder weg van zijn belagers, die druk discussieerden over de vraag, wie het initiate! zou nemen tot de achtervolgng. De gedachten- wisseling werd abrupt afgebroken door de Amsterdammers Smit en Mehag- noul, die eveneens het peloton het peloton lieten en zich furieus in het spoor van de vluchteling wierpen. Toen Van 't Hof even buiten de ma- rinestad omkeek en enige honderden meters achter zich een rode en gele vlek ontwaarde, bewees hij andermaal niet alleen een snel renner te zijn, maar ook zijn hersens te kunnen ge bruiken. Hij verslapte het tempo en op de weg langs de Lange Vliet, waar reeds in vroegere ronden van Noord- West Nederland de beslissende^ phase was ingetreden, ontmoette liij zijn twee sportmalckers. Gedrieën, elkan der in weldadige sportiviteit aflossend, sj asten Vdn 't Hof, Smit en Mehag- noul door het wijde weideland, waar de boeren hun karakteristieke hofste den verlieten om zich langs de weg te scharen en waar de koeien op de stem door de luidspreker, die de zege tocht van het drietal verkondigde, een onbeholpen vreugdedans uitvoerden. Van 't Hof, Mehagnoul en Smit! In alle persauto's werden de namen ge noteerd. Een van deze namen zou «««XSi&SS Op de HoeverWeg naar Egmond, kort na de start, was de gehele rennersbent nog bijeen. straks prijken in het gulden boek van de Ronde van Noord-West Nederland. Van 't Hof, Mehagnoul of Smit onder Jacques de Groot, de Ronde-winnaat 1949, Jan Hennink en Ed Koeman. W/IE zou er met nog dertig kilometer voor de boeg de euvele moed en de kracht hebben de twee Amsterdam- Snijders naarEngeland Wim Snijders, de amateur wielrenner uit Halfweg, heeft aan zijn prachtige course in de vierde Ronde van Noord-West Nederland te danken, dat hij in Juni wordt uitgezonden naar de internationale wielerwedstrijden voor amateurs op het eiland Man (Engeland). Het stond reeds vast, dat W. Verhoeven uit Over- schie, A. van 't Hof uit Sassen heim en P. van Roon uit Haar lem voor deze wedstrijd in aan merking kwamen, maar over de vierde man bestond nog enige twijfel bij de Wielren Unie. De keuze zou vallen op H. Kuit- waard uit Velsen of Wim Snij ders. Door de dappere course, die de laatste gisteren heeft gereden, nam de sportcommissie van de KNWU na afloop van de wed strijd meteen de beslissing en mocht de wielrenner uit Half weg vernemen, dat hij voor de uitzending naar Engeland in aan merking komt. De Amsterdammer Remkes heeft het pechduiveltje op zijn weg ge vonden en legt in allerijl een nieuw bandje om. mers en de Sassenheimer de kroon van het hoofd te stoten? Men vermoedde, dat niemand hiertoe in staat zou zijn. Totdat na het passeren van de brug bij de Stolpen de mare kwam, dat Wim Snijders de handschoen had op genomen. Van auto tot auto schoof het bericht naar de kop. Wim Snij - ders is gevlucht! Wim Snijders zet de achtervolging moederziel alleen in! Leken in het gezelschap schudden meewarig het hoofd, doch zij, die in de rennerswereld thuis zijn, spitsten de oren en bogen zich uit de portier vensters om de afstand te peilen, die Snijders van de drie leiders scheidde. Duizend meters lagen tussen de zes ranke wieltjes, die aan het hoofd van het onder de last van tweehonderd lange kilometers gehavende renners lint, over de Provinciale Weg snorden en de witte racefiets, waarop Snijders zijn laatste energie aansprak. De voet riemen aangetrokken, de handen ener giek om het stuur geslagen, het hoofd diep over het stuur gebogen, was Snij ders uit de groep gesprongen. De pan- tersprong had hem de vrijheid ge schonken, die hij nodig had om het drieste kunststukje te volbrengen zich alleen, zonder assistentie, zonder de beschutting van een rennersrug, zon der de morele steun, welke de nabij heid van vrienden bieden kan, bij de koplopers te voegen. Wim Snijders volbracht zijn taak op weergaloze wijze. Steeds dichter kwam de vlam mende oranjetrui bij het drieman schap. In pijlsnelle cadans draaiden de benen van de kleine man uit Half weg de pedalen rond. In prachtige soepele stijl gleed de geselecteerde onder de bewonderende blikken van alle volgers naar de kop. Deze soloren met achter zich een ontwaakt peloton, dat onder aanvoering van Piet van Roon een kostbare fout wilde herstel len, en voor zich drie rappe renners, wien de Grote Prijs van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen voor ogen schemerde, was de waardige slot apotheose van deze vlekkeloze ronde, die een maximum aan sportief genot bracht. Wim Snijders breidde het patroon, dat Van 't Hof Mehagnoul en Smit en de talloze dappere naam lozen, die vóór hen de strijdbijl had den opgegraven, hadden ontworpen. Bij Boterhuizen, in de nabijheid van het viaduct greep Snijders zijn rivalen. Het drietal was een kwartet gewor den, dat in de eindsprint de sabel van het slagveld voor het floret van de schermzaal zou verwisselen. J£ORT voor de beslissende slag, toen de leiders even op adem kwamen en de krachten voor de eindsprint ver zamelden, toonde Snijders zich van zijn beste zijde. Hij deelde djn laatste sinaasappels met zijn makkers, die hem daarop in een eerlijk duel de prachtige Vittorio-racefiets de Grote Prijs zouden betwisten en tekende zich hier mede als een goed sportsman. Toen enkele honderden meters voor de eindstreep de sprint werd aangetrok ken, bleek, dat de leerling diamantbe werker uit Halfweg na zijn eenzame achtervolging niet meer bij machte was Van 't Hof te verslaan. De kranige Sassenheimer had zijn krachten zo goed verdeeld, dat hij op de Jan van Scorelkade in Alkmaar een flitsende topsnelheid kon ontwikkelen, welke zijn tegenstanders op de knieën dwong. Twee en een halve fietslengte achter hem hief Wimpie Snijders de armen juichend ten hemel. Een fractie van een seconde later schoten de lachende Mehagnoul als derde en een dolgeluk kige Piet Smit over de witte lijn. Het duurde een minuut en negen se conden voordat een bonte kluwen, waarin Zieleman de winnaar van het vorig jaar Ed Koeman met banddikte klopte, de jury de puzzle bezorgde te bepalen wie de overige ere-plaatsen in de wedstrijd zouden bezetten. Dit was het glorieuze besluit van de vierde Ronde van Noord-West Neder land, die 150 renners aan de start bracht en ongeveer vijftig renners fietsend zag eindigen. De Ronde, die weer alle fa- JUbMMM—. i De lach op het gelaat van Arend van 't Hof wijst erop, dot hij als eerste de eindstreep zal passeren. cetten vertoonde, welke bij deze grote jaarlijkse wielercourse door Noord-Hol land eigen zijn. Noord-Holland was weer op de been en in vele plaatsen was de belangstel ling nog groter dan voorgaande jaren. Alom, van het Helderse stormnest tot de Wijker toren en van de duinenrand tot de Purmer zagen duizenden de bonte karavaan, die hoe paradoxaal het ook moge klinken als een veelkleurig bollenveld door het Noordhollandse landschap schoof. Zij zagen een onder deel van de wedstrijd die de ene renner voldoening, de andere teleurstelling schonk. Toen de wereldkampioen der stayers Jan Pronk gistermorgen op het Waagplein het startschot loste en de stoet door èen rijen dikke haag van mensen in de richting Egmond vertrok, was het legioen met de beste voorne mens bezield. Velen hebben deze voor nemens niet beantwoord gezien. En kele malen maakte een valpartij o.a. bij Kasteel Assumburg en in de Wij- kermeerpolder een einde aan illusies. Zij, die hierdoor de moed niet verloren en de achterstand ongedaan trachtten te maken, werden ongewild geholpen door overwegwachters in Beverwijk en Zaandam, die de bomen voor de neus van de geluidswagen sloten en zo de rennersbent weer bijeen brachten. Voor vele anderen waren de 233 kilometers onder de stralende zon en over de open De heer N. Boschman, voorzitter van „Alcmaria Victrix", hangt Arend van 't Hof de welverdiende zegekrans om. (Van onze sportredacteur) VIET alle renners, die deel uitmaken van de voorlopige selectieploeg voor de Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen waren aan de start voor de Ronde van Noord-West Nederland verschenen. Weliswaar had de sport commissie van de KNWU deelname aan deze klassieker, die zich in de wiel rennerswereld reeds een grote naam heeft verzekerd, verplicht gesteld, maar voor enkele renners was dispensatie verleend. Kuitwaard, Plantaz, Daan de Groot en Nolten hadden vergunning gekregen aan een belangrijke internationale wedstrijd in Frankrijk deel te nemen. Enkele anderen konden aantonen, dat het voor hen beslist onmogelijk was voor de Grote Prijs van de Verenigde Noord - hollandse Dagbladen aan de start te komen. VUftien leden van de Gouden ploeg hebben zich wèl gewaagd aan de 230 lange afmattende kilometers door het vlakke maar wondermooie landschap van Noord-Holland. de prijswinnars konden voegen. Pay- mans, Pieters, Donker en La Grouw be hoeven zich zeker niet te excuseren. De taaie Paymans was van Tilburg naar Alkmaar gekomen om reeds bij Heems kerk, toen de wedstrijd nauwelijks drie kwartier oud was, van het strijdtoneel te verdwijnen. Een valpartij was hem noodlottig geworden. Hetzelfde lot moest de Haarlemmer Piet Pieters er varen. Kort na Beverwijk, in een van de talrijke bochten, die de Wijkermeer- polder rijk is, zat de tenger gebouwde Haarlemmer met een van pijn ver wrongen gelaat met zijn enkel tussen beide handen. Evenals La Grouw was hij betrokken geweest bij een grote val partij bij de Kagerweg. De in de etappewedstrijd Warschau BerlijnPraag bruingebrandde Ab Donker heeft men tot Andijk in de voorste gelederen kunnen aantreffen. Vrijwel gelijktijdig met de Beverwij- ker Sieveking, evenmin een onbekende in het gilde van onze amateurs, kreeg Donker in een van de langste dorpen van Noord-Holland een lekke band, juist op het moment dat zich aan de kop enkele felle jachten ontwikkelden. P)E sportcommissie van de KNWU heeft wel zeer nauwkeurig de selectieploeg samengesteld. Het kan immers niet toevallig zijn dat zes van de uitverkorenen bij de eerste twaalf prijswinnaars zijn te ontdekken en dat Arend van 't Hof en Wim Snijders met hun eerste en tweede plaats al hun concurrenten te vlug af waren. De rugnummers van Cantineau en Adri Voorting hebben wij tussen de fel gekleurde shirts en het glimmende chroom niet kunnen ontdekken. Dat betekent, dat zij geen opvallende pres taties hebben verricht. Kwantes en De Koning hebben geruime tijd in de voorste gelederen gestreden, maar in de omgeving van Den Helder, met nog ongeveer vijf en vijftig kilometer voor de boeg, stond de man met de hamer op deze dapperen te wachten. Zelfs de sterkste renner heeft wel eens een off day en niemand zal het hun euvel dul den dat zij hun namen niet bij die van Hij heeft nooit meer aansluiting kun nen krijgen en kwam over de eind streep achter en voor een aantal jeug dige renners die nog bezig zijn hun naam te vestigen. De sprint 70ALS gezegd, zes leden van de voor lopige selectieploeg vielen in de prijzen. In de eindsprint bewees Arend van 't Hof niet alleen een snel maar ook 'n renner met brains te zijn. Ongeveer achthonderd meter voor de finish liet Wim Snijders, die zonder twijfel de sterkste sprinter van l\et drietal kop lopers was, zich terug vallen. Arend van 't Hof werd nu gedwongen zijn werk aan de kop te doen. De Haarlem mer had daar totaal geen bezwaar tegen. Hij begreep, dat verrassing de enige kans was om Snijders van zich af te schudden en met een felle demar rage snelde hij bij de man uit Halfweg vandaan, die op deze bijzonder lange sprint het juiste antwoord niet klaar had. Piet van Roon, Jan van Dijk, Piet Peters en Ab Rijnders kwamen in de kopgroep met een achterstand van ruim een minuut op de winnaar door de finish op de Jan van Scorelkade te Alkmaar. Zieleman en Ed Koeman trokken zich echter niets van de repu tatie van deze heren aan. De „voor- lopigen" moesten in de eindspurt hun meerdere erkennen in de Amsterdam mer en de Zaankanter. Dat was geen schande, want zowel Zieleman als Ed. Koeman hebben zo het een en ander in hun mars. Zij zijn dit seizoen alleen maar wat laat in vorm. Resumerende moeten wij tot de con clusie komen, dat de Gouden ploeg het in de Ronde van Noord-West Neder land uitstekend heeft gedaan en dat er voor de sportcommissie hoogstens aan leiding kan bestaan deze ploeg met en kele renners uit te breiden. wegen te lang, of was de pechduivel een te sterke tegenstander. Ook deze jon gens, wier namen niet voorkomen op de ere-lijst, hebben hun bijdrage geleverd aan het welslagen van de ronde. Wij denken bijvoorbeeld aan Appel, die in zijn woonplaats Hoorn het peloton op de weglopers Kwantes uit Wormer, P. Sieveking uit Amsterdam en de Bever- wijker De Ruiter trok, doch even buiten Hoorn in de achterste gelederen ver dween. Dan zien Wij weer Walraven uit Breezand, die met de moed der wan hoop tegen een inzinking vocht, of Ab Donker, die bij Andijk met machine defect aan de kant stond en Holleder, die in de kopgroep liggende, pech aan zijn fiets kreeg het rijwiel woedend in de berm gooide en het met enkele schoppen tuchtigde voor zijn onwillig heid. Maar bij dit rennersverdriet was er op deze stralende lentedag ook veel vreugd. Vreugde voor de Nieuwedie- pers, die hun favoriet Koning zo harte lijk toejuichten, dat het applaus hem in Alkmaar, waar hij als 26ste eindigde, nog in de oren klonk. Voldoening ook voor de anderen, die hoewel zij geen kans meer op een prijs hadden, toch moedig volhielden en er zich thans met trots op kunnen beroepen, dat zij de Ronde van Noord-West Nederland heb ben uitgereden. Jammer is het, dat in deze ronde, die door geen wanklank werd verstoord, de renner P. de Hoog uit Amsterdam zo ongelukkig ten val is gekomen, dat hij in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is opgenomen. Toen De Hoog bij Scha- gen een andere deelnemer iets wilde overhandigen, raakten de sturen van beide fietsen in elkander verward. De Hoog viel op het hoofd en werd, na door het Rode Kruis-corps te zijn ver bonden, naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Naar wij aldaar vernamen is de toestand van de patient zeer redelijk. Ook in de Wijkermeerpolder kwamen enkele renners ten val. Voor alle zeker heid werden Sonnemans en De Regt naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Be verwijk overgebracht, doch konden reeds spoedig na aankomst weer huis waarts keren. De prijsuitreiking. TN het clublokaal van de wielrenver- eniging Alcmaria Victrix te Alk maar vond na afloop van de Ronde de prijsuitreiking plaats door de directeur van de Verenigde Noordhollandse Dag bladen, de heer C. Krak, die zijn vreug de uitsprak over het goede verloop van de wedstrijd. In de eerste plaats, aldus spreker, is dit te danken aan de weer goden, maar in de tweede plaats aan de perfecte organisatie, waaraan de Rijks- en gemeentepolitie, de KNWU en de wielrenvereniging Alcmaria Vic trix zo'n werkzaam aandeel hebben ge- WOORD VANDANK r\E sportcommissie van de K.N. W.U., bestaande uit de heren J. van Eek, Koot en Stols, heeft gistermiddag haar grote tevre denheid betuigd over het ver loop van de vierde Ronde van Noord-West Nederland. Het sla gen van deze course is in be langrijke mate te danken aan het uitstekende werk, dat de ver- keersgroep van de Rijkspolitie uit Alkmaar en de rijks- en ge meentepolitie in de verschillen de plaatsen tijdens de Ronde, hebben verricht. Overal waren de wegen voor de wielrenners gebaand en op tactvolle, maar besliste wijze traden rijks- en gemeentepolitie op waar dit nodig was. Op deze wijze slaag den zij er op eminente wijze in het wielergebeuren vlot te doen verlopen. Een hartelijk woord van dank is hier dan ook vol komen op zijn plaats. Het past ons voorts een woord van warme erkentelijkheid te richten tot het Rode Kruis-corps, dat zich met toewijding ontferm de over geblesseerde renners. Lof ook voor de wielervereniging „Alcmaria Victrix", die onder de energieke leiding van haar voor zitter, de heer N. Boschman, voor een keurige organisatie zorg droeg en dank aan de automobi listen, die hun wagens openstel den om juryleden. Rode Kruis- corps en onze collega's van an dere kranten in staat te stellen de ronde te volgen. Dat het publiek alom de aan wijzingen van de politie stipt heeft opgevolgd, stemt ons ten slotte tot grote vreugde. had. De heer Krak prees de renners voor hun geweldige prestatie om deze 230 km in een dergelijk hoog tempo af te leggen. Alleen keiharde kerels zijn in staat deze ronde uit te rijden, aldus spreker, die vervolgens overging tot het uitreiken van de prijzen aan de win naars. De uitslag was: X. A. van 't Hof, Sas- serheim (5 u. 43 m. 36 sec.); 2. W. Snij ders, Halfweg; 3. J. G. Mehagnoul, Am sterdam; 4. P. B. Smit, Amsterdam; 5. J. Zieleman, Amsterdam op 1 min. 9 sec.; 6. E. Koeman, Krommenie; 7. P.~ v. Roon, Haarlem; 8. J. v. Dijk, Hilver sum; 9. P. Peters, Haarlem; la H. Dou- wes, Amsterdam; 11. A. Rijnders, Am sterdam; 12. W. Jun, Amsterdam; 13. D. Janbroers, Amsterdam; 14. D. Meier, 's-Graveland; 15. J. Hofland, Bever wijk; 16. C. Post, Amsterdam; 17. A. de Hoog, Amsterdam; 18. F. Stroomer, Wijk aan Zee; 19. R. Verhelst, Axel; 20. A. van Maris, Amsterdam. TERWIJL de groten onder de amateurs op de vlakke wegen van Hollands «e f S uV.e/le? om de srote Pr'is der Verenigde Noordholland se Dagbladen, traden om half drie op de Jan van Scorelkade te Alkmaar zeventig "*^^'lngen aan vo.°r een wedstrijd over zestig kilometer. In strijdlust deden deze jonge renners niet onder voor hun grote broers in de Ronde en mede door- iaLZVnd^r gunstige omstandigheden reden, konden zij er een hoog tempo S tnf ifu^a n® nieuwelingen hebben in deze wedstrijd willen tonen dat o a- lzon8ers instaat waren. Reeds kort na de start waren er enkele "°ed,£en d,e 2Ich van de grote groep los maakten en zelfbewust naar voren ,i f - ?ar, kl.,°meter gingen zij zegevierend aan de kop, om dan te ervaren dat zij te kwistig met hun krachten waren omgesprongen. Zij moesten zich laten terugvallen op het peloton, om dan meteen deel te nemen aan de algemene jacht op weer nieuwe vluchtelingen. DEHALVE de overmoedigen die het graag alleen wilden doen, waren er ook de pechvogels die het noodge dwongen zonder hulp moesten stellen. Wie even met een inzinking te kam pen hadden of een ongelukje kregen en er niet in slaagden de karavaan direct in te halen, waren reddelo'os verloren. Op dit kleine parcours hadden zij gauw een ronde achterstand en dan kwam onherroepelijk het bevel om de strijd te staken. Dat ervoer ook J. Hooiveld uit Wervershoof, die één kilometer voor het einde het veld moest ruimen en dat gold eveneens voor Koster uit Julianadorp, die vier maal vergeefs moeite deed aan de aandacht van de kamprechter te ontsnappen voor hij noodgedwongen van zijn fiets stapte. Eerste poging HE EERSTE werkelijke serieuze uit- looppoging werd ondernomen toen er nog dertig kilometer was af te leg gen. Fok uit Hoorn, Blauw uit Zaan dam, Vennik uit Krommenie, Wals uit Amsterdam en Tienstra uit Halfweg demarreerden fel en lieten in korte tijd het peloton ver achter zich. Diep over het stuur van hun lichte karretjes ge bogen, zoefden zij op nog geen twee decimeter van het trottoir langs de haag van toeschouwers. Om beurten gingen zij aan de kop en alleen als er een premie te verdienen viel maakten zij het elkaar lastig. Langzamerhand echter deed het hoge tempo zich bij hen gelden en toen hun pedaaltrappen aan soepelheid begonnen te verliezen, voerden de leiders van het peloton het tempo op. Ronde na ronde werd de voor sprong kleiner en met nog twintig kilo meter te rijden was de eenheid her steld. Niet voor lang echter. Drie kilometer verder was het wederom de Zaandam mer Blauw die zich met veel bravour los reed en tweehonderd meter voor sprong nam. De leiders van de kara vaan bleken niet op dit Zaanse ent housiasme gesteld te zijn en deden ver woede pogingen om de vluchteling te achterhalen. Toen zij daar negen ronden voor het einde nog steeds niet in geslaagd wa ren ,zag het er ernstig naar uit dat de Zaandammer de course op zijn eentje zou gaan winnen. KEMPFF 7ES kilometer voor het einde echter veranderde het beeld van de strijd weer. Tienstra uit Halfweg slaagde er in zijn oude strijdmakker te bereiken en even later waagde ook de Amster dammer Wals met goed gevolg de sprong naar de uitlopers. Toch kwam deze versterking het tempo van de kop lopers niet ten goede. Het peloton liep zienderogen in en weldra kregen ook Bakker uit Badhoevedorp en Rol uit Alkmaar aansluiting, op korte afstand gevolgd door Kempff uit Amsterdam en Fok uit Hoorn, Twee kilometer voor het einde wa ren alle groepjes weer samengevloeid tot één groot peloton, waarvan de beste sprinter zou gaan winnen. Dat was de Amsterdammer Kempff. die nog over voldoende kracht bleek te be schikken om drie lengten voorsprong te forceren. Hij legde de zestig kilome ter af in 1 uur, 36 minuten, 4,3 secon den. De gelukkigen die hem volgden waren P. Tienstra uit Halfweg, C. Blauw uit Zaandam, J. Rol uit Alk maar. K. de Groot uit West-Graftdijk, B. Fok uit Hoorn, M. Edelenbosch uit Enkhuizen en J. Putten uit Hoorn.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5