SPAANDER COSTUUM VROOM DREESMANN ERRES LABC r Jimmy Brown en debende van Dolle Dirk Stad en Omgeving ZEER VOORDELIGE PINKSTERAANBIEDING Klaverjassers doen mooi werk Man stal zink van grafzerken I Probleem derongeorganiseerde jeugd Een moeilijk vraagstuk met vele facetten Een poed verstaander koopt bij voor PINKSTER een nieuw 79.50 AGENDA Ontwikkeling van fabrieksmeisje tot huisvrouw is niet eenvoudig Om het damkampioen schap van Alkmaar ZUIVER WOLLEN KAMGAREN MANTELCOSTUMES in grote maten 4448 f 69.», f 59.» ALKMAAR „Knip" van cafébezoeker verdween spoorloos Alles hangt af werkgever van de goede vangst Met de krant door het land Crescendo en Roliea samen op de planken onveranderlijk Alcmaria in Friesland Burgerlijke Stand VE J. M. Maagbezw RO TAB LI helpen! Viarten M nf1* voot d n Zo en* WOENSDAG 28 MEI 1952 Luilakviering wordt in goede banen geleid De Luilakviering wordt langzamerhand in goede banen geleid dank zij de aandacht welke van overheidszijde meer en meer aan de jeugdzorg wordt ge schonken. De wethouder van Onderwijs, de heer Bakker, heeft van de jeugd zorg een diepgaande studie gemaakt en men weet, dat daarover nog maar be trekkelijk kort geleden een zeer uitvoerig en goed gedocumenteerd officieel rapport in verschenen. Dank zij de interesse waarmede men thans het jeugdvraagstuk bekijkt en in het bijzonder dat van de ongeorga niseerde jeugd begint het probleem langzamerhand tot een oplossing te komen. Te weinig is in het verleden om de belangen van de jongens en meisjes gedacht, die na hun schooltijd in de vacantieweken doelloos rond slenterden, waarvan de kleineren door hun spelen op de rijweg het verkeers- vraagstuk nodeloos ingewikkeld maak ten en de groteren door hun stroop tochten vooral in de plantsoenen de gemeente duizenden guldens schade berokkenden. Speeltuinen en speel terreinen In kinderrijke wijken van onze stad heeft het gemeentebestuur vaak na een loffelijk initiatief van particuliere zijde thans speeltuinen of speelter reinen beschikbaar gesteld, waardoor de kinderen van de straat worden ge houden en zonder gevaar voor onge lukken naar hartelust kunnen spelen en stoeien. Ook buurtverenigingen hebben voor dit werk vaak grote offeis gebracht en het ziet er naar uit dat door het stichten van nieuwe speeL- tuinen en -terreinen het vraagstuk van de kleineren langzaam maar zeker zijn oplossing nadert. Voor de grotere jeugd is dat alles minder eenvoudig. Exposities van jeugdwerk Men kent het lofwaardige streven van de wethouder en diens ijverige assistent de heer Speur om sedert enige jaren elk voorjaar een tentoon stelling van jeugdwerkstukken in de aula van het Gymnasium te houden Door dergelijke exposities wordt de Alkmaarse jeugd geprikkeld haar vrije tijd nuttig te besteden en het feit, dat er geregeld werkstukken van steeds grotere omvang worden geëxposeerd, is het bewijs, dat het organiseren van dergelijke tentoonstellingen een ge lukkig initiatief js geweest. Jongensstad Wij herinneren hierbij ook aan de bijeenkomsten voor ongeorganiseerden welke in de Acci.instoren en voor de komende tijd in de Nicolaas Beets- school zullen worden gehouden en aan het besluit telkenjare een terrein be schikbaar te stellen om er een „jorf- gensstad" op te bouwen. Alle jongens zijn geen geboren architecten, maar men kan vaak verbaasd staan over het resultaat dat zij met wat oude planken en een minimum aan „bouwmateria len" en gereedschap weten te bereiken. De animo hiervoor is zeer groot en een bewijs voor de stelling, dat de jeugd zich het beste kan uitleven als zij op vrij terrein naar eigen initiatief kan werken. Strooptochten De jeugdzorg in onze gemeente breidt zich gelukkig steeds meer uit. wat niet wegneemt, dat het uiteindelij ke doel nog lang niet bereikt is. Da-r- van getuigen de strooptochten in de Hout en in onze plantsoenen, waar moedwillig voor duizenden guldens vernield wordt, het werpen van bouw stenen in de grachten, het vernielen van straatlantaarns en zo vele andere in kamgarens reeds vanaf Onze enorme sortering doet U altijd stagen (Advertentie, tng. Mrd.) baldadigheden, welke het bewijs leve ren, dat er nog een te grote categorie jongeren is, wier „levenslust" zich op geheel verkeerde wijze demonstreert. De politie heeft hier een dankbare taak en door tactvol optreden van de jeugd- brigade die de boosdoeners op hei politiebureau op de doelloosheid van hun vernielzucht wijst zal ook hier in op de duur wel verandering komen. Ouders en onderwijzers kunnen door hun voortdurend contact met de jeugd veel ten goede keren. Natuurlijk blijven er altijd ge zinnen welke door allerlei maatschap pelijke oorzaken aan de morele opvoe ding der kinderen weinig of geen aandacht schenken. Vaak is het ouder lijk voorbeeld allesbehalve geschikt om de kinderen het verkeerde van hun daden te doen beseffen en jongens en meisjes uit dergelijke milieus zijn in derdaad de lastigste klanten welke men bij de jeugdzorg leert kennen. Luilakviering in goede banen Het is verheugend dat sinds enkele jaren ook de Luilakviering in goede banen geleid wordt. Nog niet zo lang geleden voelde de jeugd en voor namelijk de straatjeugd zich op de Zaterdag vóór Pinkster vogelvrij. De politie kneep dan wel eens een oogje dicht, maar het gevolg daarvan was vaak een veel driester en onhebbelij- ker optreden van een bepaalde catego rie kinderen, die daardoor in de me ning versterkt werd, dat op deze „kin derdag" allerlei baldadigheden onge straft konden plaatsvinden. Hun aantal wordt gelukkig van jaar tot jaar klei ner, maar er is nog een» betrekkelijk grote groep die zich aan 't gemeentelijk initiatief weinig gelegen Iaat liggen, vuurtje stookt, bellen uitrukt, deuren WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Een banne ling van de eilanden (18 jaar); Cinema Amcricain, 2.30 en 8 uur: Veertien ban ge uren (14 jaar)Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Mensen die men schuwt (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Peking-express (18 jaar). Gulden Vlies, 10.30 uur Alg. Verg. Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Noord-Holland; 8 uur: Openbare bijeen komst Roode Kruis. Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Een ban neling van de eilanden (18 jr)Cinema Americain, 8 uur: Macbeth; Harmonie Theater, 8 uur: Een onvergetelijke me lodie (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Nieuw- Guinea-filmavond. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 6.38 19.03 Donderdag 7.17 19.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 6.43 19.08 1.08 12.43 Donderdag 7.22 19.47 1.22 13.47 en hekken beschadigt en de daartegen optredende politiemannen met stenen bekogelt. Steeds groter wordt evenwel de aan hang van de officiële Luilakviering, waarbij men tracht de lawaaioptocht in goede banen te leiden, waarbij voor steeds meer verrassingen wordt ge zorgd en de warme bollen op het Waagplein als slotstuk en als dank voor aller medewerking, wel één der groot ste attracties vormen. Men is zo ver standig geweest het straatlawaai niet geheel te verbieden, maar de stoet met de aan touwen gebonden lawaaibussen wordt thans langs wegen en straten geleid waarbij hinder voor de zieken en ouden van dagen zoveel mogelijk wordt voorkomen. De Luilakviering staat ook nu weer in het teken der algemene belangstel ling. Dank zij de groeiende interesse voor het jeugdwerk zal op den duur ook het probleem der ongebonden jeugd wel tot een bevredigende oplos sing gebracht worden. Plan voor cursus in werktijd Men kan zich afvragen waarom niet veel eerder het probleem van de fabrieks meisjes aanleiding heeft gegeven tot een serieuze bestudering. Dat hier sprake is van een probleem mogen we zonder voorbehoud vaststellen en dat het nood zakelijk is de ontwikkeling van het fabrieksmeisje de toekomstige moeder en huisvrouw ter hand te nemen is een feit dat ai evenzeer vaststaat. De Alkmaarse Damclub D.D.D. heeft weer een wedstrijd georganiseerd om de damkampioenschappen van Alk maar en omgeving in hoofd-, eerste en tweede klasse. Gisteravond werd met deze strijd begonnen in café Haring, het club lokaal van D.D.D. Behalve leden van D.D.D. namen ook deel leden van W.D.O. en F. Slot, de bekende kampi oen uit de Langedijk. Na een hartelijk openingswoord van de heer De Jong, voorzitter van D.D.D., kon de strijd aan acht borden beginnen. In de hoofdklasse bracht de eerste ronde al direct een grote verrassing, n.l. een nederlaag van de favoriet F. Slot tegen M. Hemels, die de laatste tijd niet zo bijzonder op dreef scheen te zijn. In een opsluitingspartij behaal de hij nu de overwinning. N. Oud wist met zwart van P. Booy te winnen. De partij M. Oud tegen Mekken wordt Za terdag gespeeld. De Haas was vrij. In de eerste klas werd de partij tus sen de twee W.D.O.-leden in het voor deel van D. Kiewitt beslist. L. Verver won van M. A. Langras en de partij J. ZijpP. Smolenaars werd uitgesteld evenals de partij J. SchuitLangras Jr. D. Stam wist van Jorna te winnen. In de tweede klas overwinningen voor N. Visser en C. Bak en een re mise tussen Korn en P. de Wijn. Hel der was in deze ronde vrij. Uitslagen: hoofdklasse: F. SlotM. Hemels 02, P. BooyN. Oud 02. Ie klasse: W. PiederietD. Kiewitt 02, M. A. LangrasL. Verver 02, D. JornaD. Stam 02. 2e klasse: N. VisserJ. Lengers 20, C. BakC. Bijwaard 20, P. Korn— P. de Wijn 1—1. beperkte voorraad (Aaverten'ie. Ing. Med.j 180 deelnemers aan de grote wedstrijd In „Het Wapen van Heemskerk" waren gisteravond niet minder dan 180 klaverjassers, dames en heren (leden van 12 verenigingen) samenge komen om deel te nemen aan de offi- cieuse wedstrijd, die was georgani seerd om het mogelijk fe maken, dat niet minder dan vier kinderen zouden kunnen worden uitgezonden. Het comité, bestaande uit de heren Gij sen, Snijders en Bus, heeft eer ge- De moeilijkheid is hoe men de ar beidsters moet benaderen, hoe men haar belangstelling kan trekken voor gewo ne, maar voor de meësten van haar onbekende zaken als naaien, koken, kinderverzorging, het scheppen vap een huiselijke sfeer en zo vele andere on derwerpen, waarmee een huisvrouw krijgt te maken. De practijk heeft in middels uitgewezen, dat het weinig zin heeft de meisjes in haar vrije tijd de cursussen te laten volgen. Na haar werk in de fabriek, waar zij vaak geestdodende arbeid verrichtten tonen zij geen interesse zich op ander gebied te ontwikkelen en zoeken zij vertier, dat de minst mogelijke inspanning vraagt. Volkomen onvoorbereid komen zij tenslotte voor het huwelijk te staan. Meisjes, zo van de schoolbanken, ge worpen in de ruwe maatschappij, die de fabriek is, zonder overgang ver vormd van kind tot zelfstandig indivi du in het productieproces, zien zich dan opeens geconfronteerd voor een taak, waarvan zij de moeilijkheid nim mer hebben ingezien. Als men beseft, dat het grootste deel van het nationale inkomen door de vrouw wordt uitge geven begrijpt men tevens het grote sociale aspect van het probleem der fabrieksmeisjes. Om het gevaar van deze vervlakking te bestrijden en de meisjes de waarde van het gezin en de taak van de vrouw te leren heeft men cursussen samenge steld, die en dat is het verrassende van dit systeem in werktijd wor den gegeven. Dan alleen weet men al le fabrieksarbeidsters te kunnen berei ken en het is voor de initiatiefnemers van het Nationaal Centrum voor de vorming van de bedrijfsjeugd een pret tige gewaarwording geweest te erva ren, dat vele werkgevers, zich bewust van de gote betekenis van deze cur sussen, hun medewerking hebben gege ven. De lessen vragen vier uur per week en worden vrijwel overal 's Zaterdags in de ochtenduren gegeven aan de Huishoud- en Industrie Scholen. In Rot terdam gebeurt dit en ook in de Zaan streek hebben verschillende bedrijven de meisjes toestemming verleend de lessen te volgen. Ook In Alkmaar. Waar andere steden z(jn voorgegaan wil het plaatselijke comité in Alkmaar Hij opereerde ook in de Egmohden en Koedijk Koster in Oudorp deed Toen gistermiddag 12 uur, de heer Hes, koster der R.K. Kerk zich uit de moestuin naar de Kerk zou begeven, zag h(j op f.e begraafplaats achter de kerk een onbekend persoon die zich achter de grafstenen trachtte te ver bergen. De heer Hes begaf zich ter stond naar de begraafplaats, waar bleek, dat de onbekende zich bezig hield met het ontvreemden van zinken platen van de grafzerken. Van zes grafzerken waren de zinken platen reeds verwijderd en op stapel tjes klaar gelegd voor vervoer. De dief had een motorrijwiel in zijn be zit, dat hij achter het kerkhof had ge plaatst. Ofschoon de man er met de motor vandoor trachtte te gaan, liet de heer Hes hem niet ontsnappen. Hij leverde hem aan de inmiddels gear riveerde politie over. Het is gebleken, dat met de arrestatie van deze per soon, de 22-jarige B. uit Amsterdam, een zeer goede vangst is gedaan. In verschillende gemeenten o.a. Egniond Binnen, Egmond aan Zee, Limmen en Koedijk, waren overeenkomstige dief stallen gepleegd, waarvan hij ook de dader bleek te zijn. In Koedijk had hij van de begraafplaats een bronzen bal ontvreemd. De man zal voor de officier van justitie te Alkmaar worden geleid. Een woord van lof voor de heer Hes, die zich al eerder bij een dergelijk ge val zeer actief toonde, is zeker op zijn plaats. eveneens contact opnemen met de hier aanwezige fabrieksdirecties om hen te bewegen de opvoeding van het vrouwelijk personeel mogelijk te ma ken door de arbeidsters in werktijd de cursussen te laten volgen. Men is er zich van bewust, dat een tijd van dalende conjunctuur psycholo gisch niet het juiste moment is om zich met een dergelijk verzoek tot de be drijven te richten, maar men vertrouwt niettemin op het sociaal gevoel van de directies en hun begrip voor de nood zaak van deze ontwikkelingscursussen. Jan de Mepper van diefstal verdacht In een Alkmaars café was Kees B. met zijn portemonnaie een bedrag van bijna f 40 kwijt geraakt. Het onderzoek, dat aan de hand daarvan was ingesteld, had twee verdachten opgeleverd die zich gistermorgen voor de Meervoudige kamer te Alkmaar moesten verantwoor den. De eerste was Jantje E. die zich van de gehele affaire nog maar weinig kon herinneren. Edelachtbare ik was „on"- beschonken" deelde hij plechtig mede. De president merkte vriendelijk op dat het waarschijnlijk wel „be"schonken was geweest, waar verdachte geen twistpunt van wilde maken daar hij in derdaad de nodige glazen bier had ge nuttigd. Jantje, die Abraham reeds heeft gezien, kon zich alleen herinneren dat Jan de Mepper hem een tientje met een rijksdaalder in zijn hand had ge stopt. „U heeft die portemonnaie dus niet uit de zak van getuige B. gehaald?" in formeerde de president. „Nee edelachtbare". „Heeft u gezien wie het dan wel heeft gedaan? „Nee edelachtbare; ik weet alleen dat ik wat geld in mijn hand kreeg ge drukt". De officier meende dat verdachte schuldig was aan heling en eiste een gevangenisstraf van vier maanden. De deelnemers aan onze eerste krantenreis keerden enthousiast huis waarts. Enhousiast over het vele, wat zij hadden gezien en hoogst voldaan over de prima verzorging. Ook U kunt als abonné aan onze krantenreizen deelnemen en voor weinig geld voor de volle honderd procent genietén. Wij gaan per touringcar op 3 Juni (Pinkster-drie) naar AALSMEER SCHIPHOL AVIFAUNA, met bezoek aan de bloemenveiling, rondleiding op het vliegveld en bezichtiging van het vogelpark, met entrée's, koffie en diner voor slechts 12, 9 Juni naar LOOSDRECHT 'T GOOI VALKEVEEN, met entrée slot Sypesteyn, koffie en diner, 10,50. 18 Juni naar DEN HAAG ROTTERDAM, een pracht-tocht, met entrée Panorama Mesdag, rondvaart in de havens, koffie en diner, 12,50. Inlichtingen en inschrijving AAN HET BUREAU VAN DIT BLAD, waar men U ook gaarne inlicht over onze verdere één- en meerdaagse tochten. REIZEN MET DE KRANT ZORGEN AAN DE KANT. De tweede verdachte, Johannes N., alias Jan de Mepper, werd door de offi cier ten laste gelegd dat hij de porte monnaie uit de zak van getuige had ge haald. Verdachte ontkende pertinent en voegde daar zeer beslist aan toe dat hij had gezien dat Jan E. zich over de portemonnaie tihd ontfermd. „Ik zag het voor mijn eigen ogen ge beuren dat hij die „knip" uit de zak van B. haalde en dat ding later op de grond gooide. Ik heb het toen opge raapt, het geld er uit gehaald en dat aan E. (de vorige verdachte) gegeven. „Een vreemde manier van doen" merkte de president op. Verdachte vond het niet noodzakelijk om dat tegen te spreken maar merkte op dat hij in de veronderstelling Ver keerde dat het een gijntje was. Vijf getuigen kwamen hierna verkla ren dat zij hadden gezien dat de Mepper geld aan E. had gegeven. Over het weg halen van de portemonnaie konden zij echter niets verklaren. Niettemin meen de de officier dat de diefstal was komen vast te staan en eiste een gevangenis straf van acht maanden. Over veertien dagen volgt in beide zaken uitspraak. Met medewerking van de toneelgroep „Roliea" heeft de Alkmaarse accordeon vereniging „Crescendo" in het Gulden Vlies een feestavond georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan. De avond werd geopend met het op treden van 't jeugd-accordeonensemble. Deze leerlingengroep bracht onder lei ding van de heer G. Volkers vijf een voudige muziekstukjes ten gehore, welke over het algemeen goed werden afgewerkt. Alleen de fantasie „Ans" leverde enkele moeilijkheden op. Het grote accordeonorkest speelde ze ven nummers, waarvan vooral de ouver ture „Feodora" en het „Slavenkoor" goed werden vertolkt. Ook deze avond weer toonde de heer J. Hartog zich een bekwaam dirigent, die op bezielende wijze leiding weet te geven en zijn orkest tot goede prestaties weet te in spireren. De toneelgroep „Roliea" vulde na de pauze dit muzikale gedeelte van het progiamma aan met de opvoering van het kluchtspel „Kee", een genoegelijk en onbetekenend stuk, dat verhaalt van een huisknecht, die de praktijk van zijn broodheer, een dokter, waarneemt, wan neer deze na een gelukkige speculatie op de beurs enkele dagen op reis gaat. Dit heeft vanzelfsprekend de wonder lijkste gevolgen. Mevr. Van 't Veldvan Slooten viel als Kee ongetwijfeld het meest op door haar voortvarend, natuurlijk spel, waar- 1 zij werd bijgestaan door de heren B. Jansen en G. Hogeling als dokters bedienden. De heer Jb de Nijs was niet zeer overtuigend als de voortdurend „bliksemende en donderende" dokter. KWEEKSCHOOLEXAMEN Aan de Rijkskweekschool alhier slaagden gisteren voor de acte 1. o. de heren J. P. M. de Geus en A. J. Kaar semaker alhier en mej. J. Groot te Hoorn. Drie candidaten werden afgewezen. De examens worden voortgezet. had van zijn werk en de heer Gijsen kon dan ook een geheel gevulde zaal het welkom toeroepen. Hij dankte allen voor hun medwerking en spe ciaal ook hen die een fraaie prijs had den beschikbaar gesteld: een fraaie beker van de heer Rus van Het Wa pen. een tweede, iets kleinere, door de leden van de Amstelbrouwerij, een zilveren medaille van de directie der Alkmaarsche Courant, 'n zilveren tak van het Nieuw Noordhollands Dag blad en ook van de heren Billars en Sigarenmagazijn Smit. De verloting, waarvoor tal van fir ma's mooie en nuttige prijzen hadden geschonken, beval hij een ieder aan en men heeft aan die oproep gaarne gehoor gegeven. Spoedig daarna werd er aan de 45 tafels met animo begonnen. En er werd meermalen uitstekend gespeeld. Na 15 spellen werd aan alle tafels van tegenstanders gewisseld en dat ge schiedde later nog éénmaal. Zowel bij de dames als bij de heren zagen wij uitstekend spel en de opgewektheid waarmee werd gespeeld (tegenslagen werden zonder morren geaccepteerd) trok de aandacht. De gehele wedstrijd verliep op uitstekende wijze. Aardig was het dat ook een viertal van de Transportcolonne deel nam aan de wedstrijd. Na afloop kreeg de commissie nog een moeilijke taak, n.l. het berekenen van de uitslag en dat eiste nog heel wat tijd, maar onderwijl vroegen de verloting, en niet het minst de prijzen, de aandacht. Alles ging vlot en ten slotte kon ook de uitslag bekend wor den gemaakt. Het kampioenschap werd behaald door l.K. b met 27.796 pt. Tweede werd Klavertje A. met 23.614 pt. Derde Har ten 8 met 22.933 pt. Vierde Doormars A met 22.319 pt. Vijfde Doormars B met 22.282 pt. en zesde de Beemster Boys met 22.240 pt. Na de prijsuitreiking bleef men nog lange tijd in prettige stemming, mede door de muziek, bijeen. Zaal en mu ziek waren door de heer Rus gratis beschikbaar gesteld. Het geheel is een mooi succes geweest voor he'. beoogde doel: de uitzending van kinderen die daarvoor in aanmerking komen. De organisatoren hebben een zeer mooi en nuttig werk verricht. 73. Bliksemsnel raapte Jimmy het doosje lucifers, dat juffrouw Wabbel had laten vallen, op en ontstak een lu cifer, terwijl hij zijn ogen scherp ge richt hield op de plek waar hij Dolle Dirk de laatste maal had ontwaard. Tot zijn blijdschap zag hij, dat de klap met de stoel aardig róók was aangekomen, want de heer Dolle Dirk lag voor pam pus aan de andere kant van het kelder gat. „Die heeft blijkbaar ook z'n be komst", mompelde Jimmy tevreden, terwijl hij aanstalten maakte de olie lamp weer aan te steken. Dat ging niet zo héél gemakkelijk, omdat juffrouw Wabbel met de slag van haar parapluie het glas had gebroken. Maar het lukte toch, al walmde het ding niet zuinig. Toen de lamp zo goed en zo kwaad als het ging weer brandde, liep Jimmy om het keldergat heen naar Dolle Dirk, die met gesloten ogen op de grond lag Jimmy wilde hem juist oppakken om hem voor alle zekerheid ook maar in 't keldergat te deponeren, toen zijn aan dacht werd afgeleid door het piepen van een deur. Kees Kleuntjes had na melijk voorzichtig zijn hoofd uit de bedstee gestoken en keek schichtig de kamer in... „Meneer Brown", fluister de hij, „commissaris Kwabberteen is zo juist van louter ellende van zijn stokje gevallen. Heb u niet een beetje vlug zout bij de hand?" Televisie Radio Stofzuigers Vloerwrijvers Wasmachines Wringers R. S. STOKVIS ZONEN N.V. f Ad verten tie, Ing Med.) CAB versterkt met Lenstra, werd met 63 verslagen Op uitnodiging van de Friese vierde klasser C.A.B. was Alcmaria Maan dagavond naar Bolsward getogen om tegen deze club een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. De gastheren waren voor deze gelegenheid versterkt met Abe Lenstra en De Jong, twee topspe- lers van Heerenveem De withemden hebben daar in Bolsward een uitste kend figuur geslagen. Zij wonnen de wedstrijd, die voor hen pijzonder inte ressant was omdat Abe Lenstra mee speelde, met 63. De Alcm -verdediging was dezelfde als in de laatste compe titiewedstrijden, met dit verschil dat Wassink verhinderd was en Van Meene nu als stopperspil fungeerde. Aanvals leider was Jan Untied die met Dinkel- berg en Piet de Buijzer een actief bin- nentrio vormde. De vleugels werden door Genefaas en Klaas Bijl bezet. Geboren: Alexius W. M., z. van F. J. Esser en C. T. van den Bosch. Getrouwd Petrus Th. A. Hollen- fcerg en Elisabeth V. Kaptein. Willem Broersen en Marcella G. Möller. Anto- nie J. van den Doel en' Hendrika Holttes. Overleden: Dieuwertje E. Buurs, 41 jaar, gehuwd met K. Klop. BUS REED PERSONENAUTO IN DE FLANK AAN Hedenmorgen wilde de heer W. V. uit Heiloo op de Kenemerstraatweg, nabij het Blockhovepark, zijn aan de linkerzijde van de weg geparkeerde personenauto draaien en reed daartoe de weg op. Hij voerde de manoeuvre echter niet snel genoeg uit en werd in de flank aangereden door een uit de richting Heiloo komende militaire autobus. Door de botsing werd de rechterzijde van de luxe auto ontzet. Lr deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. 6 Een Vandaag viert i <#er en etser J. 1 Klier ter stede verjaardag. Hij J levende voorbeel stomme door ent heeft hij daarbij gehad een talent Aan het werkje i Altena, „Graadt fisch kunstenaar" gende bijzonderh van deze begaafd Johannes Matth gen werd op 28 M geboren. Van zijn tiende jaar was I Doofstommen-insti waar hij in zijn werkte. Na zijn Zocht hij de Lithi van W. de Boois. eerste tekenondei avondklasse aan Minerva. Hij be deren en werkte de academie. In 1£ ten op de Rijks A dam, waar prof A Hij volgde er de klasse en de etskla: prof. R. Stang. Na Na zijn academis enige tijd in Haai vrienden Veldheer hun ateliers hadde hij naar zijn ouders werkte in het vr Rappard op de ho Santpoort. In 1891 won de Roggen de Willink een geschilderd w zijn huwelijk in 190 d. Pol (die een Alk de hij zich te Bei eigen huis liet bom een apart atelier in Divers In 1904 werd de Louis voor een repr medaille toegekend. Geen geknoei en gt Met eigen wa: Was wordt geh en...weinigbet LAAT 78, naasi de pieV V\»>eiVi\W MO' joidoW ZO - heerlijk romig I

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2