Middenstanders willen géén ambtenaar worden Stad en Omgeving r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk AGENDA Kwaaie morgen voor langslapers Velser H.B.S.-acteurs waren de gasten van V.O.K.Z.O.S. WAT DE THEATERS BRENGEN Ouderdag voor het Alkm. garnizoen Handeldrijvende en Ind. Middenstand bijeen Tweehonderd candidaten haalden bakzeil Luilakvierders haalden de burgerij uit haar bed Rust in het Rooie dorp Alkmaar krijgt garnizoen van luchtmachtvrouwen Opvoering van „De privé-secretaresse REX-THEATER: De dief van Bagdad VICTORIA THEATER: Furie van de Kongo HARMONIE THEATER: Drie van de Infanterie CINEMA AMERICAIN: Alles voor de show De journaals De uitzendkosten zijn aanzienlijk gestegen Nog maar al tè dikwijls is men in middenstandskringen van mining, dat een standsorganisatie overbodige luxe zou zijn. Dat men echter juist via een derge lijke organisatie als de vakbelangen op het spel staan een krachtig geluid kan doen horen, bleek gisteravond wel op de ledenvergadering van de Alkmaarse Vereniging voor de Handeldrijvende en Industriële Middenstand. Wanneer d« middenstand niet zo sterk mogelijk via de organisaties voor haar belangen op de bres gaat staan, wordt over haar heen gelopen, met alle nadelige gevolgen van dien. Dit geluid kwam in deze flink bezochte en hard werkende- leden vergadering, gehouden in „Het wapen van Haarlem", telkens weer naar voren. Het bestuur is dan ook van mening, dat met kracht moet worden gestreefd naar een opvoering van het ledental, dat overigens in het afgelopen jaar, mede ten gevolge van de activiteiten rond de komende Braderie, met dertig procent, voor uitging en thans 130 bedraagt. De heer Heuseveldt legde voorzittershamer neer Het eerste deel van de vergadering stond onder voorzitterschap van de heer J. W. A. Heuseveldt, die later de leiding van de vergadering na een ver- gaderingsbesluit overdroeg op de heer J. H. Nijhuis. In zijn openingswoord "wees de heer Heuseveldt er op, dat men de leden wel niet te dikwijls bij eenroept, maar het bestuur door zijn lidmaatschap van velerlei commissies bijna dagelijks voor de belangen van de leden in de weer is geweest. Veel tijd eiste b.v. de voorbereiding van de a.s. Braderie, die men werkelijk tot een goede stunt voor de middenstand wil maken. De secretaris, de heer S. Souge, deed mededeling van enkele ingekomen stukken. De VARA wijdt in haar uit zendingen nog al eens aandacht aan de coöperaties. Dit schijnt in haar uit zendingen niet te kunnen worden voorkomen De K.N.M.B. heeft daarom contact met de AVRO opgenomen om in zijn uitzendingen ook aandacht aan middenstandsaangelegenheden te gaan wijden. De Kamer van Koophandel had het bestuur verzocht advies uit te brengen over het al of niet voort bestaan van de kermis. Hoewel dit gebeuren voor sommige zaken voor deel. voor andere nadeel brengt, werd geadviseerd de kermis tedoen voort bestaan. In zijn jaarverslag merkte de secretaris op, dat de vette jaren voor de middenstand voorbij zijn en er weer hard voor de winst moet worden ge werkt. „Laten we daarom niet bij de pakken neerzitten".^ Uit het jaarver slag van de peningmeester kwam vast te staan, dat er een saldo is van f 105.95 BESTUURSVERKIEZING Me.t grote meerderheid van stemmen werden vervolgens de heren D. Dave- laar en N. Masee. die aan de beurt van aftreden waren, als bestuurslid herkozen. De heer Heuseveldt maakte vervolgens de wens kenbaar dat de heer Sougé cn hij hun functies wens ten neer te leggen. Beiden hebben in zovele andere plaatselijke en lande lijke- organisaties .zitting terwijl eigen Zaken ook steeds méér tijd vragen, dat zij niet meer ten volle de belan gen van de vereniging kunnen beharti gen. Dit zou verkeerd zijn en daarom kwam als voorstel ter tafel, dat in het bestuur een functiewisseling1 zou plaats hebben. De heer J. H. Nijhuis Werd voorgedragen voor de plaats van voorzitter, de heer N. Masee voor se cretaris. De vergadering toonde veel begrip voor de gestelde argumenten en ging geheel met het voorstel accoord. De heer Nijhuis nam direct plaats in de voorzitterszetel en zeide te be seffen, welk een omvangrijke taak hij daarmede op zijn schouders nam. „Ik aanvaard dit echter met genoegen, omdat ik de middenstand wil brengen en laten op de plaats, waar hij thuis hoort". Hei zeide de heer Heuseveldt hartelijk dank voor alles, wat hij met grote kennis van middenstandszaken voor de vereniging heeft willen doen. Eenzelfde dankwoord werd gericht tot de heer Sougé. Wij zullen, aldus de heer Nijhuis, met grote voortvarend heid moeten strijden voor het behoud van het particuliere initiatief en het behoud van eigen risico, dat zo zeer in staat is gebleken te prikkelen tot grote daden. Dit alles wordt bedreigd, door de geleide economie. Doch een ding is zeker, wij willen geen ambte naar worden. Winkelsluiting. Op 1 October zal de winkelsluitings wet in werking treden. Veel zal plaat selijk door de gemeenteraad moeten worden geregeld en de middenstand zal hier moeten adviseren op welke wijze ter plaatse de wet zo juist moge lijk ten uitvoer kan -worden gelegd. Uit- voerig werd over dit belangrijke punt gediscussieerd. Het bleek ten slotte, dat voor de halvedagsluiting vooral alleen een goede regeling kan worden getrof fen na branchegewiis overleg. De ver gadering suggereerde het bestuur t,e bevorderen, dat leden van diverse middenstandsorganisaties ter plaatse te zamen branche voor branche bijeen zullen komen om dit punt aan de orde té stellen. OVer het creëren van een z.g. koop avond waren de meningen verdeeld. Wel kwam vast te staan._ dat de Vrij dagavond ftot 10 uur) zich daarvoor eventueel het beste zal lenen. Het grootste deel van de vecadeving bleek tegen het instellen van een koopavond per week, doch als Amsterdam ertoe besluit, wat vooral van de kant der grootwinkelbedrijven wel te verwach ten is. kan men moeilijk achterblijven. Het .bestuur zal t.en aanzien van een en ander actief blijven. Nadat de heer N. Rentenaar verslag had uitgebracht van de laatst» Bonds dag in Dordrecht, kwam tenslotte het onderwerp Braderie nog ter sprake. De heer Nijhuis deelde mede. dat de deel- STOKVIS ZONEN N. (Advertentie, lag. Med.) nemers de volgende week nog een uit voerige circulaire krijgen toegestuurd. Van de op de Zaandamse Braderie gemaakte fouten heeft men veel ge leerd. Onze Braderie zal „beter en fij ner" worden dan elders. We zullen er zeker geen „kermis" van maken en verwachten zeer veel van de Alkmaar- se Braderie. Tijdens de rondvraag kwam de Pu bliekrechtelijke Bedrijfs Organisatie ter sprake. De heer Heuseveldt noem de de nieuwe P.B.O. een groot gevaar voor de middenstand. Het is een aan randing voor onze zelfstand'»he!d. Ook om ten aanzien van deze zaak zijn be zwaren zo krachtig mogelijk te laten horen moet de middenstand een sterke organisatie worden. Uifreilfing verkeersdiploma's Vanmorgen vond in het Victoria- theater voor de tweede maal de uit reiking plaats van de verkeersdiplo- ma's. Vierhonderd leerlingen uit Alk maar en honderd uit de dorpen in de omgeving ontvingen het begeerde pa piertje, maar niet minder dan 200 moesten worden afgewezen. Vijftig procent struikelde over het theoreti sche gedeelte, de andere helft maakte in de practijk te veel fouten om te kunnen slagen. De chef van de ver keerspolitie, inspecteur J. Haverlag hield een korte toespraak, waarna een aantal filmpjes werd vertoond. OPBRENGST KLAVER JAS WED STRIJD. De klaverjaswedstrijd, gehouden in het „Wapen van Heemskerk" ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond heidskolonies heeft het mooie bedrag van f 400 opgebracht. ZATERDAG Victoria Theater, 2, 3.15 en 4.30 uur: Reportage Kon. reis naar Amerika en „Naar de Speeltuin"; 7 en 9.30 uur: Furie van de Kongo (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 én 9.30 uur: De dief van Bagdad (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Alles voor de show (alle leeftijden); Harmonie Theater, 2, 3.15 en 4.30 uur: Reportage Kon. reis naar Amerika en „Naar de Speeltuin"; 7 en 9.30 uur: Drie van de infanterie (14 j.) Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritsevoort 5. EGMOND AAN DE HOEF: Bezoek Belgische vrienden uit Zottegem; aan komst pl.m. 5 uur. ZONDAG Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 Furie van de Kongo (14 jaar); Rex Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De dief van Bagdad (14 jaar); Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Al les voor de show (alle leeft.); Har monie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Drie van de infanterie (14 jaar); Gulden Vlies, 8 uur: „Potasch en Per- lemoer"; Wapen van Heemskerk, 8 uur: Groot Pinksterbal. MAANDAG Victoria Theater, 2 en 3.15 uur: Re portage Kon. reis naar Amerika en „Naar de Speeltuin"; 4.30, 7 en 9.30 uur: Furie van de Kongo (14 jaar); Kex Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De dief van Bagdad (14 jaar); Cine ma Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Alles voor de show (alle leeft.); Har monie Theater, 2 en 3.15 uur: Repor tage Kon. reis naar Amerika en „Naar de Speeltuin"; 4.30, 7 en 9.30 uur: Drie van de infanterie (14 jaar)Wa pen van Heemskerk, 8 uur: Groot Pinksterbal; Gulden Vlies, 8 uur: Joh. Kaart met „In pyama"., DINSDAG Victoria Theater, 2, 3.15 en 4.30 u.: Reportage Kon. reis naar Amerika en „Naar de Speeltuin"; 8 uur: Furie van de Kongo (14 jaar); Rex Theater 2.30 en 8 uur: De dief van Bagdad (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Alles voor de show (alle leeft.); Har monie Theater, 2, 3.15 en. 4.30 uur. Reportage Kon. reis naar Amerika en „Naar de Speeltuin"; 8 uur: Drie van de infanterie (14 jaar). Nachtdienst Apotheken: Wanna, Rit sevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 8.54 21.20 Zondag 9.47 22.20 Maandag 10.48 23.19 Dinsdag 0.10 11.53 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag TE CAMPERDUIN Hoog Laag 8.59 21.25 2.59 15.25 9.52 22.25 3.52 16.25 10.53 23.24 4.53 17.24 0.15 11.58 5.58 18.15 Lawaai en warme bollen De langslapers hebben 't weer geweten vanmorgen. Eén keer in het jaar is de jeugd er op uit hen het bed uit te lawaaien en ge kunt er van op aan, dat het grondig gebeurt. Met emmers, kettingen, ratels, oude wasteilen en stembanden die tegen heel wat stootjes kunnen, wierpen ze vanmorgen onder het mom van de Luilakviering een lawine van herrie in de straten, die de slapers vol schrik naar het raam deed stormen. En dat was uiteraard de bedoeling. 76. Evenals de commissaris en Kees Kleuntjes, was Jimmy ook al boven op de weduwe Wabbel terecht gekomen. Met zijn volle gewicht was hij zo om trent haar maagstreek neergesmakt en daar had de brave ziel niet van terug. Zij had zelfs geen adem over om de scheldpartij, waarop zij de twee ande'- ren had getracteerd. voort te zetten. Tijd om van de schrik bij te komen, kreeg Jimmy nauwelijks, want boven zijn hoofd hoorde hij plotseling de stem van Dolle Dirk, die hem toesnauwde: „Zó menéér Brown, nou zit je in de val en je bent een knappe jongen als je er ooit van je leven weer uitkomt. Dat hei je d'r van als je je eigen be moeit met zaken die je niet aangaan". Jimmy wilde nog iets terug roepen, maar hij kreeg er niet eens de gelegen heid toe, want Dolle Dirk had met een harde slag het kelderluik toegesmeten. De eerste die het nu op een gillen zet te was juffrouw Wabbel. „Dirruk, Dirrrrukü" gierde zij, „help me d'r uit! Ik zit ook in de kelder opgesloten. Dirrruk, hóót je me niet!!" Het mens ging nog een hele tijd zo door, maar haar gekrijs had niet het minste resul taat. Het luik werd niet meer open gedaan. Dolle Dirk scheen zich van de gevangenschap van juffrouw Wabbe.l die toch klaarblijkelijk één van zijn bendeleden was, geen snars aan t» trekken. Bij de georganiseerde viering de jaarlijkse optocht, die besloten wordt met de uitreiking van warme bollen waren naar schatting een kleine 3000 deelnemers. De jongens eh meis jes tot 14 jaar hadden zich in de meest vreemdsoortige kledij gesto ken, waarbij de nachtgewaden in di verse uitvoeringen overheersten, en met hun lawaai-instrumenten mar cheerden ze vol goede moed achter de twee padvindersbands aan. Der tra ditiegetrouw moest onderweg een luilak uit zijn bed worden getrom meld om hem vervolgens triomfante lijk in de stoet mee te voeren. Dit ritueel geschiedde deze këer zevenmaal, op de Dijk, de Laat, Prins Hendrikstraat, Lindenlaan en het Gymnasium: De eerste prijs van de „langslapers" werd toegekend aan Nellie Rodenburg uit de Overdie- straat. Zij werd door de gillende jeugd op de Laat „gevonden'. Over de vlotbrug Het „rooie dorp", dat in andere ja ren op Luilakmorgen een klein strijd toneel is, was nu vreemd rustig. Er was natuurlijk lawaai in overvloed, maar baldadigheden als tiet in brand steken van tuinbanken en andere rel letjes bleven achterwege. De schrik van verleden jaar, .toen diverse Lui lakvierders naar het politiebureau verhuisden, zat er blijkbaar nog in. Om half drie was het al vrij rumoe rig en met pannen en potten en oude rommel, die de jeugd de avond te vo ren op het terrein van de gemeente reiniging had bijeengeraapt werd de Nagekomen predikbeurten VOOR DE PINKSTERDAGEN ALKMAAR, Baptiste gem. (N. Doelen), 10 uur ds. Van Wier, 2.30 uur Zondags school, 8 uur voor jonge mensen (Wilhel- minaschool). Verbreiding der Waarheid, Brouwerstraat 31, 10.30 uur ds. Ruys. BERGEN, Rehoboth, 10 uur ds. Reeser uit Den Haag; Maandag, 2 Juni, 10 uur ds Èremer. Verbreiding der Waarheid, 6.30 uur ds. Ruys: Maandag 2 Juni. 10.30 uur ds. Ruys. Leger des Heils (Dorps huis), 10 en 8 uur Openbare samenkom sten; Maandag 2 Juni, 10 en 3.30 uur Samenkomsten in het Openluchttheater o. 1. v. maj. Van Dalen van Amstelveen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur ds. Plug. Maandag geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur ds. Roobol Maandag 2 Juni, 10 uur ds. Roobol. LIMMEN: 10 uur de heer Albertz. NIEUWE NIEDORP, 10 uur ds. De Wilde. Doopsgez. gem., 10 uur da. Fran kenLiefrinck. OUDE NIEDORP, Maandag 2 Juni, 10 uur ds. De Wilde. operatie ondernomen. Het regende hard in de vroege ochtenduren, maar dat hield de opgewonden jeugd niet van de straat. Voor alle zekerheid kwam de motorpolitie-een paar keer kijken, doch omdat het feest binnen de perken van het geoorloofde bleef behoefde er niet te worden opgetre den. Luchtwachtdienst in actie Volgend jaar achthonderd meisjes in het nieuwe corps In het najaar zal een nieuw vrouwe lijk hulpcorps worden opgericht, dat een onderdeel vormt van het korps luchtwachtdienst van de L-S.K. Deze vrouwelijke luchtwachtdienst zal onge veer 800 recruten tellen, die over acht garnizoensplaatsen worden verdeeld, waartoe ook Alkmaar behoort. Naar alle waarschijnlijkheid zal het wel volgend jaar worden voordat de honderd, in de grijs-blauwe uniform van de luchtmacht geklede vrouwen hier hun intrede doen. Waar zij zullen worden gelegerd is nog niet bekend. Dit zal nog wel enige moeilijkheden opleveren en er gaan zelfs geruchten, dat er barakken moe ten worden gebouwd. Voordat men daartoe overgaat zullen echter eerst alle andere mogelijkheden onder de loupe worden genomen. De meisjes, die voornamelijk een opleiding zullen ge nieten voor tijdschrijfster en het bedie nen van radarstations, worden verdeeld over de plaatsen Deventer, Amersfoort, Breda, Leeuwarden, Eindhoven, Gro ningen, Rotterdam en Alkmaar. De offi- cieren-instructrices hebben hun oplei ding zo goed als voltooid. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag (le Pinksterdag) zijn be schikbaar de huisartsen dr K. H. Kolk, Geestersingel 47 (tel. 2017) en dr. H. J. B. Hoek, Kennemerstraatweg 65 (tel. 3177). Maandag (2.» Pinksterdag) zijn be schikbaar de huisartsen dr A L. Grans- bergen, Geesterweg 16 (telef. 2294) en dr. W. F. Kruisinga, Steynstraat 1 (te- lef. 2387). ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Wanna op het Ritsevoort. VAKDIPLOMA KRUIDENIER In de deze week te Amsterdam gehou den vak-examens, ter verkrijging van een vakdiploma als kruidenier slaagden uit Alkmaar de heren: C. Bon, N. Eeken en W. Prins; uit Bergen de heer A. J. Hol- lenberg en uit Castricum de heren C. Bruinsma en J. A. Tervoort. (Advertentie. Tng. ifed.) De toneelclub der Velser H. B. S.- vereniging was gisteravond de gast van de Alkmaarse H. B. S.-vereniging „VOKZOS" en heeft in het Wapen van Heemskerk een gewaardeerde opvoe ring gegeven van het blijspel in vier bedrijven „De privé-verpleegster". Het stuk verhaalt van de minnestrijd tussen twee geliefden, van wie de „zij" onder geen beding wenst te worden ge koppeld aan de „hij" van haar keuze, daar deze ook de keuze van haar alom- Scheurt geen verkiezings- biljetten af Men bracht Ons hedenmorgen de na men van twee meisjes die betrapt wa ren bij het afscheuren of vernieleri van verkiezingsbiljetten en verzocht ons ouders en onderwijzers te verzoeken hun kinderen daartegen te waarschu wen. Elke pavtij heeft recht op aan plakking van haar biljetten op de daar voor bestemde borden. Veel geld en moeite worden voor deze verkiezings reclame besteed en het is volkomen zinloos om elkanders iVerk daarbij te vernielen. EEN JUBILEUM. Onze oud-stadgenoot de heer P. Tee ling, landmeter bij het kadaster te Alk maar en thans te Amersfoort zal op 1 Juni de dag herdenken, dat hij 25 jaar aan het kadaster is verbonden. Sir Alexander Korda's „superpro ductie in technicolor", „De dief van Bagdad" brengt ons deze week de wonderen van de sprookjes uit 1001 nacht, maar helaas ziin deze sprook jes zo vol kartonnen décors en truc werk, dat er maar al te veel van de charme verloren gaat. Het is een film vol Oosterse pracht en praal, met een bonte markt- en zwoele harem-tafe relen, met reuzen in flessen, vliegende paarden, enorme spinnen, alziende ogen en het wonderlijkste toverspeel- goed, maar het geheel is weinig over tuigend, smakeloos en kitch-erig. De eeuwige Conrad Veidt speelt een boeiende, sinistere rol als de boosaar dige koning-tovenaar, Sabu is als „De dief van Bagdad" nog even brutaal, jong en levendig als in zijn „Indische" films en June Duprez is ongetwijfeld charmant als de prinses, wier schoon heid door geen mannelijk oog mag worden aanschouwd. Toch zullen velen zich wel met deze surrogaat-sprookjeswereld enkele uren amuseren. In dit hoofdnummer van het Victo ria-Theater ziet men de bekende hoofdfiguur uit zovele wildernis-films: Johnny Weissmuller, niet als zwem- kampioen, maar als redder van een bekende professor Dunham die een on derzoekingstocht in de jungle doet naar de zeldzame Okongo-ponnies, die door een inlandse stam als heilige dieren worden vereerd. Een misdadige bende wil smokkelhandel gaan drijven in een verdovend middel, dat door de Okanga's wordt voortgebracht. Een door Jungle-Jim geredde piloot, die zich voorstelt als inspecteur van de territoriale politie, blijkt later doch dat zullen de liefhebbers gaarne zelf gaan zien. Leta, de hoofdfiguur van een aantal inheemse vrouwen wordt door Sherry Moreland goed ver tolkt en Tarzan is moedig als steeds. Als goede vriend heeft hij weer een handige chimpansé, al is het dan niet de bekende Chita. Het geheel is weer een echt wilder- nisavontuur. Het hoofdnummer wordt ingeleid door twee zeer interessante journaals: Ned. Nieuws en Polygoon's Wereldnieuws en nog enige korte films, waaronder interessante bijzon derheden over de Amerikaanse opspo ringsdienst. Vooraf o.m. een Interessante film over merkwaardig biljartspel van bekende kampioenen, die bewijzen, dat men zelfs met één bal op twee biljarts tegelijk kan spelen. In een militaire sociëteit worden oude herinneringen opgehaald en dan vertelt generaa' Brunswick over het jaar 1890 toen hij kolonel van een in- fanterie-regiment in India was en voor zijn moed en beleid tot generaal werd bevorderd. Feitelijk is het de geschiedenis van drie wonderlijke soldaten, welke uit een boek van Rudyard Kipling ver filmd is. Drie gezworen vrienden dienen al 18 jaar bij hetzelfde regiment en zijn beroemd door hun dapperheid en berucht om hun vechtlust en hun be langstelling in bier en vrouwen. Zij laten elkaar nooit in de steek en vallen van de ene dolle sensatie in de andere tot wanhoop van hun kolonel, die hen ten slotte tracht te scheiden door een van hen tot sergeant te promoveren. Door de afstand die hem dan van zijn makkers scheidt kon hij niet met hen oprukken naar een onverdedigbaar fort, waarheen de nieuwe commandant, een kolonel van de cavalerie, een groep van 50 man heeft gestuurd. Hij deserteert dan en door zijn toedoen mislukt de poging der opstandelingen om het kruitmagazijn op te blazen en slaagt kolonel Brunswijck er in zijn mannen te ontzetten en de generaais- titel te halen. De film heeft vele vrolijke momen ten, o.a. een jacht op wapendieven als de patrouille door een rivier moet, de kleren der manschappen worden ge- werd gehouden. Hoe groot het aantal showfilms is dat \|inuit Amerika naar Nederland werd geëxporteerd, kunnen wij bij be nadering niet zeggen. Vast staat dat het tallozen zijn geweest, goede, slechte, maar voor een belangrijk deel musicals die wij tot de middelmaat zouden wil len rekenen. Met „Meet me after the show" heeft 20 th Century Fox kenne lijk naar nieuwe wegen gezocht, in ieder geval wat de show betreft. De liefdesaffaire, met mooie vrouwen en mannen, de verwikkelingen waardoor een breuk tussen de geliefden ontstaat en het onafscheidelijke happy-ending zijn slechts variaties op een oud thema. Hoewel wij van regisseur Richard Sale kunnen waarderen dat hij de shows op een andere leest heeft willen schoeien, kunnen wij voor het eind resultaat weinig bewondering hebben. Wij vinden het maar een on-aesthetisch gezicht als een aantal oude mannen met baarden al „tappende" als figuran ten fungeren voor de dansster, in casu de blonde Betty Grable. Misschien is dat gebeurd om de charmes van Betty beter tot hun recht te laten komen; Sale zou daar o.i. echter beter in zijn geslaagd als hij zijn hoofdrolvertolkster niet in „jitterbug" stijl over het witte doek had laten wandelen. Dé bekoor lijkheden van Betty Grable zijn der mate groot, dat zij nog niet eens met overdreven geschoksch-ouder en gepro nonceerde heup-wiegende bewegingen behoeven te worden onderstreept. De journaals brengen, wat het bui tenlands nieuws betreft, o.a. de intocht van koning Boudewijn in Antwerpen, het tekenen der verdragen in Bonn en Parijs, de onlusten der krijgsgevange nen in Koje, het afscheid van generaal Eisenhower en de komst van generaal Ridgway. Ook de sport is niet vergeten en men kan meeleven met de wiel renners tussen Bordeaux en Parijs, waar Van Est na een rit over 586 km winnaar werd en met de sensatie van de Derby, welke voor de 173e maal stolen en zij in dameslingerie naar hun kamp terug moeten marcheren. Een film zonder pretentie en zonder moraal, maar een rolprent die de toe schouwers zo nu en dan hartelijk laat lachen. Van het binnenlands nieuws memo reren wij het -ezoek van H.M. de Koningin aan Cmemborg, de nieuwe aanwinst van het openlucht-museum, dat 40 jaar bestaat, een schuttersfeest, de tafeltenniswedstrijden te Utrecht. aanwezige tante is. Een ietwat gecom pliceerd geheel, dat na heel wat moei lijkheden tot een zeer happy ending voert. Een van de ernstigste aan dit stuk klevende fouten is, dat vooral het laatste bedrijf te langdradig is, zodat de al of niet-verzoeningsscène zelfs de twee minnenden moet gaan tegenstaan. Er werd over het algemeen ver dienstelijk gespeeld door deze jeugdige dilettanten onder de regie van drs J. D. van Dijck. Mej. D. van de Wall speelde een levendige, charmante privé- verpleegster, mej. A. Visser was over tuigend als de uitgekookte pension houdster, L. Hubbeling was een goed getypeerde verdroogde boekhouder, drs J. D. van Dijck had een sympathieke rol als de oud-sclieepskapitein met de bekende ruwe bolster. R. Haak speelde de niet in de liefde versagende fabrieks directeur met veel vuur en mej. F. Oltmans was de onverschilligheid zelf als de brutale tuinjongen. Het bekende Zaanse dansorkest „The Riverboat Jazzmen" zorgde voor een beste stemming tijdens het bal. Het Alkmaarse garnizoen houdt II Juni een ouderdag, die bedoeld is om de ouders van de 260 hier gelegerde militairen te doen kennis nemen van de omstandigheden, waaronder hun zoons leven. De ouders zullen door 'n commissie van ontvangst van de trein worden gehaald. Ze kunnen met eigen ogen aanschouwen hoe de jon gens zijn gehuisvest, waar ze slapen, wat ze eten en hoe ze de dag door brengen. s' Morgens zullen de militairen op het Canadaplein oefeningen houden, die besloten worden met een mars door de stad met medewerking van de Koninklijke Militaire Kapel. De mars gaat langs Koorstraat, Ritsevoort, Varnebroek, Lindenlaan en Westerweg, waar ter hoogte van het Gymnasium om 12 uur een défilé wordt gehouden. De maaltijd wordt met de soldaten in de kazerne gebruikt. Om 4 uur hebben de militairen vrij, zodat sfij dan op eigen gelegenheid hun ouders de stad kunnen laten bezichtigen. Het contact tussen garnizoen én burgerij zal op 17 Juni worden ver stevigd als er in het Wapen van Heemskerk een grote cabaretavond wordt gegeven met medewerking van het RAO-cabmtt uit Den Haag. Kinderherstellingsoorden Het Centraal genootschap voor Kin derherstellingsoorden en gezondheids kolonies, afdeling Alkmaar, verkeert in moeilijkheden. Door de stijging van de uitzendkosten zullen de komende jaren minder k'nderen worden uitgezonden. Het ziet er naar uit dat men een wacht lijst zal moeten aanleggen, waarop na men van kinderen zullen komen, voor wie uitzending dringend noodzakelijk is. Het is dan ook begrijpelijk dat op de jaarvergadering van dit genoot schap, die gisteravond in het Wapen van Heemskerk werd gehouden, een opwekking werd gedaan om zoveel mo gelijk donateurs te werven. De pen ningmeester dr Degenaar, Emmastraat 95 en de secretaresse mej. Em de Boer. Graaf Jankade 3, zullen deze donateurs met vreugde in de boeken van het ge nootschap opnemen. Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek dat in 1951 45 kinderen werden uitgezonden, waarvan 43 voor de tijd van vijf a zes weken en twee voor langere tijd. De resultaten van deze uitzendingen, waarvan 34 kinde ren bos- en 11 zeeverpleging genoten, waren voortreffelijk. Het is te wensen dat door een grote toeloop van dona teurs in de toekomst aan de talrijke aanvragen, welke door huis- en schóól- artsen worden gedaan, kan worden vol daan.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2