Stad en Omgeving r Jimmy Brown en de ben Wethouder Bakker ontwerpt nieuw plan voor opleidingsscholen AGENDA Rode Kruis heeft weer hoofdkwartier in de Langestraat Directeur Amsterdamse Bank- Incassobank gaat naar de hoofdstad D.A.W. nog steeds ongeslagen Vijfjarig meisje door auto overreden Met de Natuur Historische Vereniging naar het Naardermeer Na drie jaar kunnen leerlingen op Tesselschadeschool komen De stap van LO naar MO Zaanse journalisten ook bij procureur-generaal Eerste baien van campagne zijn al in de kas gestort Bierbron in teken van Rode Kruis Men ziet de heer Huibers met weemoed gaan HPC, met snelle Joris Tjebbes, kwam niet verder dan 3-3 .Veteraan" Van Straaten was in topvorm Slachtoffer had schaafwondenauto werd beschadigd Chauffeur treft geen schuld Brandweerwedstrijden van de kring Alkmaar De Eifel roept Blijde dag voor meer dan tweehonderd invaliden Een onzer rijkste natuurmonumenten Betrouwbaarheidsrit der Motorclub Alkmaar Alkmaarse Schaakclub WOENSDAG 4 JUNI 1952 Het tekort aan openbare lagere scholen heeft zich deze maand geducht doen voelen bü de aangifte van leerlingen. Dc Vondelschool kreeg een toeloop van 75 nieuwe leerlingen, het hoogste aantal, dat ooit werd genoteerd (v.j. 63) en de Tesselschadeschool, die plaats had voor 46 kinderen kreeg een aangifte van 77 (v;j. 50). Is de toename van de Vondelschool te verklaren uit de grote uit- t4««Iding, die de stadswijk daar heeft ondergaan, de animo van de ouders om kind op de Tesselschadeschool te plaatsen komt voort uit de omstandig heid, dat deze school gericht is op de opleiding voor het middelbaar onderwijs. De wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker, die steeds blijk geeft een levendige interesse te bezitten voor de aan hem toevertrouwde taak, heeft thans een plan ontworpen, dat alls Scholen in het opleidingssysteem in schakelt. In het kort komt zijn voor stel hierop neer, dat in de eerste drie klassen van alle lagere scholen dus ook van de Tesselschadeschool on derwijs wordt gegeven volgens hetzelf de leerplan. Na de eerste drie klas sen kunnen de leerlingen die daartoe een gerede aanleg: vertonen, deelne men aan de opleidingsklassen 4, 5 en 6 welke in de Tesselschadeschool worden ondergebracht. Er zullen drie parallelklassen komen,, waarin de candidaten voor de toelatingsexamens van de Middelbare School hun oplei ding kunnen volgen. Na een gelijke basis van drie jaar volgt op alle la gere scholen dus een splitsing van leerlingen, die het gewone lagere on derwijs blijven volgen en van hen, die naar de Tesselschadeschool ver huizen om zich voor te bereiden op het middelbare onderwijs. Naar aanleiding van dit voorstel, dat naar alle waarschijnlijkheid op 18 Juni in de raadsvergadering aan de orde zal worden gesteld, worden drukke besprekingen gevoerd door hen, die nauw bij deze verandering zijn betrokken, zoals onderwijzersver eniging en de afdeling van Volkson derwijs. Een van de aangevoerde bezwaren is, dat men na drie jaar l.o. moeilijk zal kunnen zeggen welk kind wel en welk niet geschikt is voor het volgen van Middelbaar onderwijs. Daarom zouden sommige onderwijzers de voor keur geven aan de VGLO-school, waar de leerlingen viermaal per jaar op fiün aanleg worden getoetst en waar men de jongens en meisjes resp. eni ge uren aan ambachtsschool en huis houdschool laat werken om ook hun vaardigheid op die gebieden te on derzoeken. In andere plaatsen blijven de leer lingen zeven jaar op de lagere school, zodat aan een verzwaard opleidings leerplan geen behoefte bestaat, maai in Alkmaar geven de ouders er de voorkeur aan hun kinderen na de zes de klas naar het middelbaar onderwijs te sturen. Het grote bezwaar, waartoe al deze opleidingsmoeilijkheden zajn te herleiden, is, dat het Middelbaar onderwijs niet aansluit op dat van de lagere scholen. Zolang hiervoor geen oplossing wordt gevonden en de toe latingsexamens een eis blijven, zal er met opleidingsklassen gewerkt moeten worden. De raad zal deze materie en het daarmee verband houdende voorstel ongetwijfeld terdege onder de loupe ne men. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Furie van de Kongo (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dief van Bagdad (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 én 8 uur: Alles voor de show- (alle leeftij den); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Drie van de infanterie (14 jaar). Paviljoen Kinheim, 8 uur: Studie vereniging Parapsychologie. Nachtdienst Apotheken: Wanna, Rit sevoort 5. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Faust en de duivel (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dief van Bagdad (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Hoe groen was mijn dal; Harmonie Theater, 8 li. Drie van de infanterie (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Jong Conserva tief Verbond. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 0.23 12.19 Donderdag 1.14 13.41 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 0.28 12.54 6.28 18.54 Donderdag 1.19 13.46 7.19 19.46 Besfelauto ramde een luxe wagen Gistermiddag om twee uur betreurde één der ongetwijfeld laatste slachtoffers van de ingewikkelde ver keerssituatie aan de oude Friese brug het gedeukte front van zijn auto. Een automobilist stond met zijn luxe wagen op de Kanaalkade te wachten tot hij de Friese brug zou mogen oprijden. Een voor hem staande bestelauto reed plot seling achteruit en botste tegen de luxe wagen. Deze bekwam enkele flinke deuken. De zaak-Hommer son Nadat twee Zaanse journalisten in een onderhoud met de minister de zaak-Hommerson hadden besproken, heeft thans ook de procureur-generaal te Amsterdam, mr A. A. L. F. van Dullemen, de wens te kennen gegeven door hen te worden voorgelicht. Dit onderhoud met de procureur-generaal heeft inmiddels in het paleis van. justi tie te Amsterdam plaats gevonden. Be halve het probleem van het verscho ningsrecht, zijn ook andere moeilijke zijden van deze zaak besproken. De Haagse Journalistenvereniging, af deling van de Nederlandse Journalis tenkring, heeft besloten de heer Hom- merson van haar medeleven te doen blijken. Met de brief, waarin dat ge schiedt, zal hem een doos Haagse hop jes worden toegezonden. Demonstraties bij het diplomazwemmen Met figuurzwemmen onder leiding van mej. H. P. Cornelissen en demon straties van de Alkmaarse Reddingbri gade zal het diplomazwemmen op 16 Juni in de Overdekte worden opge luisterd. Er wordt gezwommen voor de diploma's I, II en III van de Koninklij ke Nederlandse Zwembond. Evenals verleden jaar heeft het Rode Kruis weer een hoofdkwartier geves tigd in de Langestraat ter ondersteu ning van de inzamelingsactie, die in middels op grote schaal is begonnen en waarvan reeds de eerste baten in de o zo gulzige pot zijn gestort. Om vijf uur gistermiddag vond in de voormalige Bierbron op de hoek van de Langestraat en de Mient de opening van het hoofdkwartier plaats door dr F. J. Frederikse in zijn kwali teit van voorzitter van de afdeling Alk maar van het Nederlandse Rode Kruis. Hij richtte in zijn toespraak oprechte woorden "van dank tot het burgerco mité, dat ook nu weer zijn schouder er onder heeft gezet om de campagne te doen slagen. De heer P. Cloeck antwoordde na mens het Burgereomité en dankte voor de grote belangstel ling, die van de zijde van het Rode Kruis- bestuur werd ge toond. In zijn dank woord betrok de heer Cloeck verder de Ko- fa voor de inrichting, het Hooge huys voor de beschikbaarstel- ling van het pand, de fa. Pedroii voor de verlichting en de fa. Teerink voor de versiering met bloemen en planten. Eerste resultaat Direct na de opening van het hoofd kwartier. waar deze week alle inlich tingen over het Rode Kruis-werk wor den verschaft en waar papier en pot lood bereidwillig klaar liggen om nieu we leden te noteren, kwamen twee col- lectrices en een collectant binnen om hun eerste oogst af te dragen. Het was in totaal een bedrag van f 430.—Deze eerste bijdrage is intussen alweer ge groeid. dank zij de collecte, die gis teravond in de buitenwijken werd ge houden. Eén der directeuren van het bij kantoor van de Amsterdamse Bank Incassobank te Alkmaar, de heer H. Huibers, is per 1 Juni benoemd tot directeur van het bijkantoor Bilderdijk- straat te Amsterdam. Zijn werkzaam heden zullen daar op 9 Juni een aan vang nemen. Tot die datum blijft de heer Huibers nog in Alkmaar in functie voor het afwikkelen van lopende zaken. De vertrekkende is gedurende zes jaar in Alkmaar werkzaam geweest en heeft zich in deze periode vele vrien den verworven. Op verschillende wij zen heeft hij zich verdienstelijk ge maakt in het verenigingsleven in onze stad. Hii was o.m. bestuurslid van de Vereniging voor Volkshuisvesting, pen- Noordholl. Prov. Brandweer- bond houdt- jaarvergadering in Alkmaar Maandag 16 Juni 's morgens half elf wordt in hotel Victory alhier de alge mene jaarvergadering gehouden van de Noordhollandse Provinciale Brand- weerbond. Aan de orde komt o.a. een voorstel tot het eventueel instellen van een technisch adviesbureau ten dienste van de gemeentebesturen voor aan schaffing van brandblusmateriaal. 's Middags zullen bezoeken worden ge bracht aan de Alkmaarse brandweer kazerne en aan Huize „Westerlicht". TERUG UIT DE WEST Per m.s. „Oranjestad" zal matroos I- klasse, S. P. Janssen uit de Hekelstraat 22, uit de Nederlandse Antillen in Ne derland terugkeren. De aankomst zal vermoedelijk plaats vinden op 8 Juni 1952 te Amsterdam. ningmeester van de Alkmaarse Mixed Hockeyclub, terwijl hij gedurende een jaar de voorzittershamer van de Neder landse Tafelronde Alkmaar N 6 heeft gehanteerd. Niet alleen door zijn plaats in het .renigingsleven en zijn functie bij de Amsterdamse Bank—Incassobank. doch vooral door het persoonlijke contact, dat tal van stadgenoten met hem had den, ziet Alkmaar thans de heer Hui bers met weemoed vertrekken. Waar zovelen belangeloos hun vrije tijd beschikbaar stellen om het Rode Kruis te dienen, kan het haast niet an ders of ieder, die de collectebus of een lijst, krijgt aangeboden, moét diep in zijp portemonnaie tasten om op deze manier zijn steentje bij te dragen. Be denk, dat dit heel wat minder moeite kost, dan avond aan avond langs de deuren te gaan met de vraag, of er nog iets voor het Rode Kruis kan over schieten. En helaas is het antwoord daarop lang niet altijd bevestigend en nog minder spontaan. Zó meet 't natuurlijk niet! Bridge-drive Voor de bridge-drive, welke Zaterdag aanstaande in het Gulden Vlies wordt gehouden, zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. De aanmelding hiervoor sluit morgen. Er wordt gespeeld in hoofdklasse, eerste klasse, tweede klas se en- afdeling nieuwelingen. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen beschik baar. Na afloop is er bal. Een goed begin Bij de telling van gisteravond is ge bleken. dat er de eerste dag in totaal f 1772.06 is opgehaald. Een uitstekend begin! Het is geen vergissing geweest dat het poloteam van DAW naar de tweede klasse van de KNZB promoveerde. Na twee knappe overwinningen in de zomer competitie speelden de Waterratten gisteravond «en zeer behoorlijke wedstrijd tegen het sterke HPC, een ontmoeting waarin de punten werden gedeeld. Een uitstekende prestatie vooral, als men weet dat de Heemstedenaren enkele weken geleden met 91 van de Zaanse eerste klasser Nereus wonnen en kort geleden zelfs kans zagen de hoofdklassers Haarlem met 32 te verslaan. Terecht waren de DAW-ers wat be vreesd voor HPC, de ploeg waarin Joris Tjebbes (Nederlands recordhou der op de 100 en 200 meter borstcrawl) met zijn snelle rushes voor menige ge vaarlijke situatie kon zorgen. Het is echter niet Tjebbes geweest die de DAW-ploeg voor puzzles stelde. Tjeb bes is alleen maar een goed en snel zwemmer. Van waterpolo heeft hii wei nig of geen kaas gegeten. En dat was maar gelukkig voor onze stadgenoten want als een dergelijke zwemmer ook nog over een goede balbehandeling en voldoende feeling kan beschikken, zou hij aartsgevaarlijk zijn geweest. Voor al voor een ploeg als DAW. De Alk- maarders hebben een stevige achter hoede maar Jan Ooyevaar en Klaas van der Pol hebben niet voldoende snelheid om zich als zij eenmaal zijn gepasseerd, te herstellen. Met bewondering hebben wij geke ken naar het doelverdedigen van de veteraan Van Straten. Diens reactiever mogen is met de jaren nog steeds niet minder geworden en in niet onbelang rijke mate is het gelijke spel aan hem te danken. De benjamin van d? ploeg Hans de Jong heeft een prima wed strijd gespeeld. Vooral ziin plaatsen was goed verzorgd. De snelle Boxem en Slikker hebben veel werk moeten ver zetten. Het is niet zo eenvoudig om met deze temperatuur met een aanval mee te komen en tevens de verdedi ging niet te verwaarlozen. Middenvoor Hans van der Horst kon in de ogen van scheidsrechter Boot geen genade vinden. Telkens weer kreeg hii een vrije worp tegen zich voor afzetten hetgeen meer dan eens min of meer overdreven was. dat fluiten wel te ver staan. Het gevolg was echter dat Van dér'Horst minder gevaarlijk kon zijn dan normaal. De wedstrijd. Nadat Van Straaten tweemaal op de proef was gesteld benutte de HPC-mid- denvoor een kans, die hem werd gebo den toen Klaas van der Pol zich onder water liet zakken, kennelijk in de overtuiging dat Boot voor een over treding zou fluiten. Een fraaie pass van Hans de Jong aan Hans van der Horst werd door laatstgenoemde ge bruikt om nog vóór de rust de partij en op gelijke voet te brengen. In de tweede helft nam HPC weer de leiding, maar toen Hans van der Horst een vrije woro mocht nemen ont stond voor het HPC-doel een gevaar lijke situatie waaruit Hans de Jong uit moeilijke positie de gelijkmaker kon scoren. Een snoeihard schot van Boxem scheerde kort daarop de (at. HPC had weinige tellen later minder geluk toen Slikker een listig boogbal- letje loste waar de doelverdediger van de gasten volkomen verkeerd op reageerde. De vijfjarige Greta van Duin. wonend op de Kennemerstraatweg te Heiloo is gistermorgen als door een wonder aan de dood ontsnapt. Bij het onverwachts oversteken van de Kennemerstraatweg raakte ze onder een luxe auto, die met flinke snelheid uit de richting Heiloo naderde. Het meisje werd door de wagen gegrepen, tegen de grond gesmakt en kreeg de auto over zich heen. Desondanks kreeg ze slechts enkele schaafwonden, die ten huize van mevrouw Wallard voor lopig behandeld werden. De chauffeur, van de luxe wagen, die uit Bloemendaal afkomstig was, treft geen schuld. Enkele honderden meters voorbij de Regulierslaan zag hij plot seling een klein meisje aan de kant van de weg staan, dat kennelijk aan stalten maakte tot oversteken. De chauffeur claxonneerde, waarop de kleine bleef staan. Toen de wagen het meisje reeds genaderd was, stak ze plotseling toch over. De chauffeur zag geen kans meer een ongeluk te voorko men. Mevrouw Wallard, wonende op de Kennemerstraatweg, verleende on middellijk eerste hulp. De Q. G. D., die sriei ter plaatse was, constateerde, dat Greta alleen enkele schaafwonden had bekomen. De auto was er merk waardigerwijs slechter aan toe. Het sierfront van de wagen was bescha digd, een bermiamp was kapot, ter wijl ook de motorkap enige deuken vertoonde. Zaterdagmiddag worden op het sportterrein te Heer-Hugowaard de brandweerwedstrijden van de Kring Alkmaar gehouden, waaraan door achttien corpsen uit onze omgeving zal worden deelgenomen. Om 2 uur vindt voor het gemeentehuis een défilé van de deelnemers voor de bur gemeesters uit de kring Alkmaar plaats, waarna op het sportterrein de wedstrijden zullen aanvangen. In het strijdperk zullen treden de corpsen „Burgerplicht" en „Kwiek" uit Alk maar en voorts de brandweren uit Bergen, Broek op Langedijk, Noord- Scharwoude, Zuid-Scharwoude, Koe dijk, Heemskerk, Uitgeest, Schoor! Egmond-Binnen, Heer-Hugowaard, Ur- sem, Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Warmenhuizen, Akersloot en Beem- ster. Op goedkope wijze scoorde HPC kort voor het einde de gelijkmaker. Het ontging de scheidsrechter name lijk dat de rechtsbuiten ging staan toen hij een schot, dat van Straaten volkomen verrastte, loste. Even later maakte Boot weer veel goed toen hij rustig liet doorspelen nadat Van Straa ten een hoge bal achter de doellijn weg sloeg. Dit was het laatste belangrijke wapenfeit in deze prettige en spannen de ontmoeting. Onze eerstvolgende dri daagse touringcartocht naar Valkenburg en de Eifel start op 14 Juni a.s. Als abonné op dit olad kunt U deze trip meemaken tegen het zeer lage tarief van 55, verzor ging inbegrepen. Een unieke ge legenheid om er eens enkele dagen op uit te trekken en te genieten van de prachtige natuur. Geeft U zich voor deze succes volle krantenreis ten spoedigste op AAN HET BUREAU VAN DIT 3LAD, waar gaarne nadere inlichtingen worden verstrekt. N.B. Voor deze reis is een be wijs van Nederlanderschap of een na 1946 afgegeven pas vereist. Dank zij de goede zorgen van het Rode Kruis is het voor bijna tweehon derddertig zieken en invaliden uit Alk maar en wijde omgeving vandaag een bijzonder blijde dag. Na maanden en voor velen zelfs jaren van ge dwongen rust zien zjj eindelijk eens wat anders dan de vier muren van hun kamer. Wat het voor hen betelcent één dag in het jaar van de natuur te genieten, kan een gezond mens zich nauwelijks voorstellen. Uit alel windrichtingen waren zij vanochtend in Alkmaar tezamen ge komen: uit Langedijk, Gróotschermer, Heiloo, Bergen en Schagen. Met auto's die belangeloos door particulieren be schikbaar waren gesteld, werden zij door zorgzame helpsters en helpers van het Rode Kruis naar de Bierkade in Alkmaar gebracht, waar de majes tueuze salonboot „Kasteel Staverden" hen reeds wachtte. Dr. F. J. Frederikse sprak als voor zitter van de afdeling Alkmaar van het Rode Kruis woorden van welkom, waarbij hij er aan herinnerde dat het organiseren van de jaarlijkse boot tocht naar het IJ slechts een enkele facet is van het vele werk dat door het Rode Kruis wordt verricht. Hij deed een beroep op allen om mee te helpen aan de grote inzamelingsactie welke deze week wordt gehouden. Mevrouw Wytema had zich bereid ver klaard de Rode Kruisvlag te hijsen, waarna de korte plechtigheid werd besloten met het spelen van het Wil helmus. Opvallend was hierbij, dat vele op de wal staande heren een hin derlijk gebrek aan wellevendheid de monstreerden door tijdens het spelen van het volkslied hoed of pet op te houden en rustig door te lopen. Er zijn blijkbaar mensen die het nooit Ie ren. Onder de tonen van een vrolijke mars en nagewuifd door achterblijven de familieleden op de kade, zette do boot koers naar Amsterdam. Het zal de passagiers vandaag aan niets ont breken; zij zullen een dag beleven om nooit te vergeten. 78. De weduwe Wabbel wist in de kelder, waarin ze met z'n vieren te recht waren gekomen, heel goed de weg. Aan het einde van een smal gan getje was een deur en tot Jimmy's te vredenheid bezat de weduwe Wabbel daarvan de sleutel. „In het gedeelte waarin wij gevallen zijn", vertelde zij, „staan alleen wat lege vaten en kisten, maar ik zal u nou in de voorraadkelder van de bende brengen. Hierin staat al les opgeslagen, waarmee ze smokkel handel drijven. Balen koffie en suiker en vaten vol olie en benzine en ik weet niet wat al meer". Jimmy liet haar de deur open sluiten en was niet weinig verbaasd, toen hij in een grote onder aardse ruimte kwam, welke volgepakt stond met goederen van allerlei soort. Er stonden stapels kazen en manden vol g.aswerk en andere dingen. Jimmy gaf zijn ogen goed de kost. maar het was vrij duister in de kelder en hij had moeite alles goed te onderscheiden. „We moeten eerst wat meer licht ma ken", zei hij. „Zijn er geen kisten waar in kaarsen zitten?" „Die moeten er wèl zijn", zei de weduwe Wabbel peinzend. „Wacht 's, staan die niet hier?" Zij had het bij het rechte eind, want ze wees op een kist, waarop een blauw etiket was geplakt, waarop de woor den „Eerste kwaliteit stearine kaar sen" te lezen stonden. Jimmy brak de kist open en grabbelde er een handje vol uit. „Eerst licht", bromde hij, „dan Kunnen we tenminste zien wat we zeg gen". Wie van Amsterdam naar Bussum reist, zal wel eens een vluchtig beeld krijgen van dat merkwaardige moeras- en plassengebied. waar de spooruïjk middendoor gaat: Het Naardermeer. Zo ging het ook met een 15-tal van de Kon. Nat. Hist. Vereniging, afd. Alk maar, die op tweede Pinksterdag in Bussum uitstapten, om deze parel van onze natuurmonumenten van nabij te gaan aanschouwen. Het is met dat Naardermeer wel wonderlijk gegaan. De plas ontstond in de 17e eeuw door wegbaggeren van het laagveen. In 1880 werd een laat ste poging gedaan, de plas leeg te ma len; de ringdijk herinnert daar nog aan. Het bleek echter niet mogelijk, de kracht van het welwater tegen te gaan. Toen kwam het snode plan, het Naar dermeer te dempen met het stadsvuil van de stad Amsterdam. Gelukkig ging dit niet door, want de in die tijd opgerichte Ver. tot Behoud van Na tuurmonumenten werd voor 150.000 gulden eigenaar. En omdat de afd. Alkmaar van de K.N.N.V. donateur is van genoemde vereniging, kon de excursie plaats vinden. De tocht begon met een prachtige wandeling langs de Karnemelksloot en de Noordelijke Meerdijk. Men liep héérlijk in de luwte, met rechts een rijk begroeide grashelling en een sloot vol bloeiende waterplanten, o.a. wa terviolier, lidsteng, moeraspaarde- staart, gele lis, waterranonkel, sterre- kroos en verschillende soorten fon teinkruid. Links was het moeras, om zoomd door het Berken- en Elzen broek. Hier vond men de konings- varen, die speciale sporenbladeren be zit, melkeppe, kale jonker (soort distel), krabbescheeren, ook wel wa- ter-aloë genaamd, water-aardbei, vo gelkers, rankende helmbloem en ook de Amerikaanse appelbes, die door de vogels is verspreid. Men zag een grote behaarde rups van de rietspinner, li bellen, vlinders, schorpioenvliegen en rietkevers en werd telkenmale ge boeid door overvliegende aalschol vers, lepelaars, visdiefjes en op in secten jagende gierzwaluwen. Tegen De derde rit, geldende voor het kampioenschap van Noord-Holland- Noord, ditmaal georganiseerd door de motorclub Alkmaar, heeft een bijzon der vlot verloop gehad. De resultaten waren bij de zware klasse: 1. A. Ple vier, Oterleek 4 pt.; 2. M. Dekker, N.- Niedorp 6 pt.; 3. C. Gevers, Alkmaar 6 pt.; 4. J. Bossen, N.-Niedorp 7 pt.; 5. M. Barsingerhorn, Koedijk 7 pt.; 6. C. Veenis, Assendelft 7 pt.; 7. C. Boot, Bergen 8 pt.; 8. S. Spierenburg, Alk maar 8 pt.; 9. K. Bleeker, Assendelft 9 pt.; 10. C. Rozing, Alkmaar 9 pt.; 11. J. Stammes, N.-Niedorp 10 pt.; 12. P. Boere, Lutjewinkel 12 pt. Bij de lichte motoren: 1. J. Plevier, Oterleek 11 pt.; 2. J. Leeuwerik, Alk maar 12 pt.; 3. P. Kuiper, HH.-waard 13 pt.; 4. J. van Herwerden, N. Niedorp 15 pt.; 5. D. Nap, Alkmaar 16 pt.; 6. C. Stammes, N.-Niedorp 18 pt. Bij de teams werd Alkmaar eerste met 20, Nieuwe Niedorp tweede met 25 en Kennemerland derde met 31 pun ten. Er moeten nu nog worden gere den de ritten te Den Helder en Bever wijk. Burgerlijke sfand Geboren: Comelis M„ z. van P. Hoeben en' A. C. E. Lenges. Matthijs W„ z. van J. J. van Heems en J. G. Bos- loper. Anna C., d. van K. J. Jimmink en M. C. de Jong. Antoon H„ z. van A. J. Koopinans en D. Duiveman. Frans 2 uur bereikte men het vissershuis van de familie Hoetmer. De oude heer, die al naar de 80 loopt, zijn zoon en nog twee helpers, roeiden het gezel schap in vier boten naar de mooiste plekjes van de plas. Dit waren een paar uren van genot temidden van bloemen en vogels, ver van het drukke stadsgewoel. Men roeide door allerlei sloten en kreken, omzoomd door een weelde van planten, zoals: wilgen roosjes, bitterzoet, gele en witte wa terkers, zwanebloem, waterklaver en nog veel meer. En in het water witte en gele waterlelies, kikkerbeet en ook de zeer giftige waterscheerling of dolle kervel. Zo naderde men het Jan Hagensbos, waar wel 1000 aalschol vers nestelen, prachtige vogels, maar schadelijk, omdat ze veel vis vangen en de bomen grondig vernielen. De roeiers brachten het gezelschap ver der naar de drijvende nesten van fuut en zwarte stern. Men zag ook enkele malen de bruine kiekendief op sier lijke wijze rond jagen. En boven de bezoekers een eindeloze luchtbrug van aalscholvers, die veel gaan vissen in het IJselmeer. En in het riet de zingende karekietén en rietzangers. De purperreiger-kolo- nie mocht het gezelschap helaas niet bezoeken. Strenge orders van Natuur monumenten! Maar desondanks waren allen zeer voldaan, toen zij weer aan wal stapten. Langs de Afwatering, waar grote voorraden gesneden riet- bossen lagen opgestapeld, wandelde men naar de Hakkelaarsbrug, van waar de bus allen door het vriende lijke Naarden naar Bussum bracht. Het was voor de deelnemers een ge notvolle en leerrijke excursie ge weest naar een onzer rijkste natuur monumenten. Gisteravond werden bij V.V.V. de wedstrijden om de schaakkampioen schappen van Alkmaar en omgeving met animo voortgezet. In de hoofdklasse brachten na span nende strijd de drie partijen een defi nitief resultaat. De drie wit-spelers waren de overwinnaars. D. A. Appel JrP. Deugd 10; C. P. WoutersenR. Pijning 10; E. J. KayserW. Kwak 10. In de Eerste klasse was het juist an dersom. Daar wist wit het in geen der vijf partijen tot winst te brengen. Drie maal won zwart en twee partijen wer den remise. F. J. Hol—D. Appel Sr D. On- desmej. C Bouwman VzA. Kir- kenierG. S. Gröenewoud 01; F. BoschP. J. Groenenberg 01; A. Vis J. v. d. Tak 0—1. In de 2e klasse drie definitieve uit slagen: J. BastiaanseJ. de Wolf 10; P. ObdamF. Schulz 1—0; P. Obdam F. Faber 0—1. In de 3e klasse ook geen remises. Mei. C. SchaansG. v. Oorschot 01; T. ZanenP. Genee 10; M. Wolters H. Lansen 01. Voor het kampioenchap van Noord- Holland werden Zaterdag 31 Mei ge speeld. drs P. VreekenZwier (Enk huizen) 0—1: en E. G. Kayserv. d. Kuil (Den Helder) afgebroken in bete re stelling voor Kayser. Na twee ronden Zwier l',-j p. en P. Vreeken 1 p. E. C. Kayse p.; v. d. Kuil 0 p. Schadevergoeding militaire oefeningen Ter algemene kennis wordt gebracht, dat van 4 t.m. 6 Juni 1952 in Noord- Holland-Noord militaire oefeningen zullen worden gehouden. Eventuele eisen tot schadevergoe ding, ontstaan tengevolge van deze oefeningen, moeten door ingezetenen van de gemeente Alkmaar schriftelijk worden ingediend bij het Bureau van D., z. van D. ter Hofstede en D. J. Nol. Politie. Kerkplein 9 te Alkmaar, uiter- Getrouwd: Aris Kriek en Dirkje lijk binnen 24 uur nadat de schade Grootkarzijn. werd geconstateerd. Overleden Petrus S. Dik. 81 jaar. Eisen tot schadevergoeding welke wed. van A. Ootjers. Meinoutje van na 7 Juni 1952, 12.00 uur, worden in* Scharenberg, 61 jaar, gehuwd met S. gediend, zullen niet meer in behande- Koppen. jing kunnen worden genomen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2