Stijlvolle Wagtmans greep etappe zege en de leiderstrui - NIEUWE ENGELSE THEE-MELANGE I BATAVUS Enkhuizer deed een foutieve aangifte inkomstenbelasting Chefarine „4M doet wonderen Commissie van rapporteurs ziet noodzaak van wetsontwerp in Centrale Raiffeisenbank boekte een totaal winstsaldo van f 673.377.83 Ronde-karavaan irok naar Si. Niklaas Belgen kregen geen kans op eigen bodem offensief ie ontketenen Nationale ploeg eerste in algemeen klassement Achtentwintig voetbal teamsnaar Helsinki Zwaardere straffen in de zaak-Duin en Bosch Procureur-generaal eist vier maanden Accountant zou f10.000 vergeten hebben Echter waarschuwing tegen exessen heeft groot succes! Dispensatieregeling '51 werd gewijzigd KoM BziieJk igffiffliinninffliiiiiiraiiiiiiiiiiiiiiiiififlfiiiitiimininiiiiiiiïïiniiiiiiinnHmn Vrijspraak in Utrechtse opzetzaak IjET lijkt er op dat Wout Wagtmans vast van plan is zijn naam voor altijd aan de Lustrumronde van Nederland te verbinden. Na zijn mislukte poging de eerste etappe op zijn naam te brengen, is het hem gelukt in prachtige, vloeiende stijl in de tweede etappe een overwinning te behalen. Op Belgisch grondgebied, in de omgeving van Lier, 137 km van de start en-67 km vóór de finish, staken drie Nederlanders en drie Belgen de lont in het kruitvat. Het peloton, dat ge zapig voortsukkelde, reageerde te laat om de saamgebundelde krachten van Wagtmans, Van Est, Jöris, Sorgeloos, Desmedt en Giclen in toom te kunnen hou den. Niettegenstaande felle jachten, welke door deze ontvluchtingspoging wer den ontketend. liep dit groepje sterke rijders met de regelmaat van een klok uit. Alleen Sorgeloos was het niet gegeven om zijn voorsprong op het jagende pelo ton te handhaven. Met nog veertig kilometer voor de boeg moest deze Belg het hoofd buigen voor de man met de hamer. Die tik kwam zo hevig aan, dat hij op de 21e plaats ex aequo in een groep van negen renners werd geklasseerd. manence te Etten, noch Dinsdagmor gen bij het vertrek, uit dit plaatsje had den wij iets vernomen van de jury, dat er wijzigingen In het klassement van de eerste etappe zouden moeten worden aangebracht. Het klassement van de tweede etap pe, EttenSt. Niklaas 1208 k.m.) luidt. 1. Wagtmans (Ned. Nat.) 5.44.32 met bonificatie 5.43.32; 2. Gielen (België A) 5.44.32 met bonificatie 5.44.02; 3. De smedt (België B) 5.45.06; 4. Van Est (Ned. Nat.) z.t.; 5. Jöris (Ned. A.) z.t.; 6. Vinken (Ned. A.) 5.46.58; T Smits (Ned. B. z.t.; 8. Van Kerkhoven (België Bz.t.; 9. Janssen (Ned. A.) z.t.; 10. Van Dormael (België A.) z.t.; 11. Hörmann (Intern.) z.t.; 12. Schaec- ken (België A.) z.t.; 13. De Hoog (Ned. A.) z.t.; 14. Kemp (Intern.) z.t.: 15. Weilenmann (Intern.) z.t.; 16. Neyt (België B.) z.t.; 17. Berger (Did.) z.t.; 18. Schoenmakers (Ned. B.) z.t.; 19. Voorting (Ned. Nat.) z.t.; 20. Serin (België B.) z.t.; 21. ex aequo Van Breenen (Ned. Nat.), Lambrichs (Ned. A), Van Elderen (Ned. B.), Suyker- buyk (Ned. B.), Bogaerts (België A.), Hendriks (België A.), Sorgeloos (Ned. B.), Diederich (Intern.), Siefert (Did.) allen z.t. als Vinken. WAGTMANS die er kennelijk niets voor voelde met vijf man naar de finish te St. Niklaas te moeten spurten, zette tien kilometer voor de eindstreep nog eens extra zijn kiezen op elkaar. Alleen Gielen was bij machte de felle demarrage van onze landgenoot te be antwoorden. De sprint die de vinnige Brabander er de laatste paar honderd meter wist uit te persen kon Gielen echter niet opvangen. De Belg kon zelfs niet aan de wielen van Wagtmans blijven die met minstens drie lengten als eerste over de eindstreep schoot en zich daardoor van een etappezege en van de leiderstrui verzekerde. Nederlanders waakzaam Het Wilhelmus klonk plechtig over bet oude uitgestrekte marktplein van het vriendelijke stadje St. Niklaas, enkele minuten, nadat Woutje Wagt mans als eerste de eindstreep was ge passeerd. Wat iedereen verwacht had. n.l. een zwaar offensief van de Belgen nu de Ronde van Nederland op het grondgebied onzer Zuiderburen kwam, gebeurde niet. In tegendeel, de Neder landse renners waren zo waakzaam, dat de Belgen geen kans kregen een aanval te ontketenen. Iedereen herin nert zich nog wel de etappe van het vorig jaar, welke eveneens in St. Nik laas eindigde, en waarbij het bombar dement van de Belgische coureurs zo hard en energiek uitviel, dat 't een cata- strophale nederlaag van onze landge noten werd! Daarom was de leider van de nationale ploeg, Kees Pellenaars, waakzaam, dubbel waakzaam zelfs, toen de Nederlands-Belgische grens tussen Goirle en Poppel wérd gepas seerd. En toen de Belgische aanval niet kwam en de animo bij de Belgen door het over het algemeen hoge tem po er niet groter op werd, mede dank zij de afleidingsmanoeuvres van Van Breenen onmiddellijk na de start te Etten en Jater vah de Limburger Joop Jöris, werd het roer stevig om gegooid. De Nederlanders lieten de verdediging varen en gingen zelf tot de aanval over. Toen Sorgeloos afviel en Gielen het tegen drie Nederlanders moest opne men bleek wel heel duidelijk, dat de juiste tactiek was toegepast en een Nederlandse zege in het verschiet lag. Woutje Wagtmans. de man, die Maan dag het grote werk in de etappe van de storm had verricht, blonk ook nu weer uit door zijn soepel rijden, zijn stijlvolle pelaaltrap, zijn voortdurend aan kop zi'ten om er voor zorg te dragen dat het tempo niet beneden de 40 k.m. zou komen. Dat deze man de sprint te St Niklaas won. behoefde toch werkelijk geen verbazing te wek ken, de man die de ronde van de Normandië heeft gewonnen, bevindt zich op het ogenblik in een prachtige vorm. Hij schijnt tot alles in staat te zijn. springt biina roekeloos met zijn energie om en beset"1-» over de goede rennersmentaliteit, altijd bereid tot de aanval over te gaan Dat hij ook de leiderstrui te St. Niklaas mocht aan trekken, was wel een verrassing. Wat was het geval? De jury van aankomst bleek zich bij de finish te Etten, op Tweede Pinksterdag ten aanzien van de tijd van enkele renners v,ergist te hebben. Zo moest van de tijd van en kele renners een minuut worden af getrokken en bii de gelukkigen behoor de Wout Wagtmans. Daardoor heeft Wout Wagtmans en niet de Belg Gielen de oranje leiderstrui veroverd. Dat de jury van aankomst pas te St. Niklaas, op protest van enkele ploeg leiders tot deze ontdekking kwam, is merkwaardig genoeg te noemen. Im mers noch Maandagavond in de per- Op de sluitingsdatum voor het Olym pisch voetbaltournooi te Helsinki had den 28 landen zich gemeld. Het waren: Egypte .Nederlandse Antillen, Brazi lië Bulgarije. Chili, Denemarken, Duitsland, Groot-Brittannië, Finland, Frankrijk, Griekenland, Neder land, India. IJsland, Italië, Zuid- Slavië, Luxemburg, Mexico, Noorwe gen, Oostenrijk, Polen. Roemenie. Zweden, Saarland, Sovjet-Unie, Tur kije. Hongarije en de Ver. Staten. IJsland heeft medegedeeld dat de inschrijving tot 4 Juni als voorlopig moet worden beschouwd. Nederlandse amateurs in Ronde van Belgisch Limburg Met toestemming van de KNWU zul len tien Nederlandse wieleramateurs deelnemen aan de étappewedstrijd van Belgisch Limburg, een wedstrijd, die van 11 tot en met 15 Juni wordt ge houden. Het zijn: Plantaz (Eindhoven), Sonneman= (Geldrop); Snijder (Half- wegl; M ""en (Valkenswaard); Van Dunwn (Helmond); "aymans CTil- b- i- Nico van Est (Fijnaert); Ver- ivijmeren (Ter Heide): Cuyten (Mier- lool en Van Grinsven (Eindhoven). Re- cerves zijn Meha^noul (Amsterdam) en Kuyten (Nuennen). Bozon verbeterde ook 200 meter rugslag-reeord De Fransen bezitten in hun jeugdi ge rugslagzwemmer Bozon een uitste kende troef voor de Olympische Spe len. Zaterdag verbeterde deze veelbe lovende Fransman het Europees re cord op de 100 meter en gisteren bracht hij ook het Europees record op de 200 meter op 2 min. 20.7 sec. op zijn naam. Het oude record stond op 2 min. 21 sec. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN i f 0.75 (Advertentie, Ing. Med.) Gedurende twee dagen zijn de deelnemers aan de Ronde van Nederland in België. Ten zuiden van Tilburg, nabij-Poppel, passeer den de renners gisteren de grens. De douaneformaliteiten t eerden reeds in Etten verricht. De kop groep vliegt de grens over, want 15 meter verder ligt een premie van 1200 frapes te wachten. Van der Kamp' (Ned. A.) en Petri (Did.) zijn uitgevallen. Smets arriveer de na de sluiting van de controle, doch aangezien hij het slachtoffer is geweest van onjuiste wegaanduidingen, zal hij wellicht Woensdag toch mogen, star ten. Het algemeen klassement is als volgt: 1. Wagtmans (Ned. Nat.) 11.31.16; 2. Gielen (België A.) 11.31.37; 3. Van Est (Ned. Nat.) 11.32.50; 4. Desmedt (Bel gië B.) z.t.; 5. Kemp (Intern.) 11.33.15; 6. Voorting (Ned. Nat.) 11.33.45; 7. Sor geloos (België B.) 11.34.15; 8. Van Dor mael (België A.) z.t.; 9. Bogaerts (Bel gië A.) 11.34.33; 10. Siefert (Did.) z.t.; 11. Van Breenen (Ned. Nat.) 11.34.42; 12. ex aequo De Hoog (Ned. A.), Schaecken (België A.), Hoermann (In tern.), Schoenmakers (Ned. B.), Jans sen (Ned. A.), Suykerbuyk (Ned. B.), allen 11.34.42. Het ploegenklassement luidt: 1. Nederland Nationaal 34.38.42 2. België A. 34.40.25; 3. België B. 34.43.47; 4. Nederland B. 34.47.06; 5. Nederland A. 34.50.16: 6. Internationale ploeg 34.50.27; 7. Duitsland 35.18.29. De officier van justitie bij de Alk- maarse rechtbank is indertijd in hoger beroep gekomen van een vonnis tegen drie employe's van het Provinciale Ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum. Deze waren tot betrekkelijk lichte straffen veroordeeld wegens diefstal en heling van levensmiddelen ten na delen van de inrichting, waaraan zij verbonden waren. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft deze straffen inder daad te licht geoordeeld en de ver dachten tot zwaardere straffen veroor deeld. Zo is de plaatsvervangende chef van de keuken, W. v. d. P., die tien maan den gevangenisstraf had gekregen, tot vijftien maanden veroordeeld. Hij had grote hoeveelheden levensmiddelen ge stolen. De 33-jarige parkwachter O. H. die er als onbezoldigd rijksveldwach ter op moest letten dat het personeel niets mee naar huis nam, maar die gestolen goederen als geschenk had aangenomeif, werd nu veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. In eerste instantie was hem vijftig gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf opge legd. De portier D. B., die eveneens ge schenken had aangenomen en daarvoor in Alkmaar was beboet met f 100. hoor de zich nu veroordelen tot vier maan den gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk. De enige fiets met de 5 plussen No. 5 Totaal weggewerkte verlicbtlngskabel# (Advertentie, Ing. Mad.) De procureur-generaal by het Am sterdamse gerechtshof, mr J. S. Hoef- felman, eiste gistermiddag een gevan genisstraf van vier maanden tegen de 58-jarige boekdrukker J. B. uit Enk huizen, wegens een valse aangifte van zijn inkomstenbelasting. In eerste in stantie was B. door de Alkmaarse po litierechter vrijgesproken. In Februari 1950 had verdachte zijn inkomstenbelasting opgegeven over het jaar 1946. In dat jaar had zijn fir- Buitengewone bevoegdheden burgerlijk gezag IN het zojuist verschenen voorlopig verslag van de commissie van rappor teurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van het buitengewone be voegdheden burgerlijk gezag wordt on der meer gezegd, dat het niet alleen het recht, maar ook de plicht van de overheid is ons democratisch bestel te beschermen tegen elke poging om de democratische rechten en volksvrijhe den duurzaam terzijde te stellen. Vele leden van de commissie ach ten dan ook geen termen aanwezig om tegen de opzet van het wetsontwerp bezwaar te maken. Hierbij komt, aldus deze leden, dat de buitengewone be voegdheden, welke het wetsontwerp behelst zullen worden uitgeoefend on der controle van de volksvertegenwoor diging, welke te allen tijde de rege ring ter verantwoording kan roepen voor de wijze, waarop zij van deze be voegdheden gebruik maakt. Wel wordt ook thans nog de centraliserende strek king van het ontwerp, hoewel dit tij dens de behandeling in de Tweede Ka mer qp meer dan een punt is verbeterd, als een .bezwaar gevoeld. Genoemde leden van de commissie van rappor teurs dringen er bij de regering op aan, slechts in uiterste noodzaak in te grij pen in de bevoegdheden van de lagere bestuursorganen. Bovendien stellen zij er prijs op, de verzekering te ontvan gen, dat - zo tot Internering moet wor den overgegaan - de inrichting van concentratiekampen tot het uiterste zal ADVERTENTIE Thee van het pittige Engelse karakter werd in Nederland nog weinig gedronken. De voor naamste reden was wel de kostbaarheid van deze speciale theesoorten. Nu Douwe Egberts echter voor 76 cent per pakje 'n heer lijke Engelse melange brengt (Pickwick thee met groen etiket), wordt deze terstond alom gevraagd en gedronken. Het blijkt dat velen iets voelen voor de Engelse smaak Het nieuwe pakje Douwe Egberts PICKWICK THEE is in minder dan geen tijd aan het populair worden! De nieuwe PICKWICK THEE - de fijne Engelse melange - is thans alom verkrijgbaar. Neem eens de proef met deze bijzonder krachtige, zeer rijk afschenkende thee van DOUWE EGBERTS! (Advertentie, Ing Med.) worden vermeden. Anderzijds wordt eveneens gewaarschuwd tegen het te laat komen met dergelijke maatrege len. In dit verband wordt herinnerd aan het gebeurde in Tsjechoslowakije. Verschillende andere leden van de commissie, die er zich van bewust zijn, dat hierdoor in het Nederlandse open bare ordebestel zeer diep wordt inge grepen, zijn toch van mening, dat deze maatregelen als noodzakelijk moeten worden aanvaard, nu de rechtsorde en het volksbestaan zelf metterdaad wor den bedreigd. Met ongerustheid zien deze leden echter de vergroting van de macht van de Binnenlandse Veilig heidsdienst met .betrekking tot de in terneringen tegemoet. De minister van binnenlandse zaken zal zich bij het ne men van zijn beslissingen voortdurend bewust moeten blijven van het gevaar van een politiële dienst, welke werkt met gegevens, waartegen de belang hebbenden zich niet hebben kunnen verweren. ma nog te lijden onder de gering» papiertoewijzing, zodat verdachte het besluit nam clandestien papier te ko pen. Daarom nam hij een bedrag van f 20.000 van de rekening van zijn firma, welke door hem en een compagnon, die destijds in de gevangenis zat, ge dreven werd, en bracht het over naar zijn eigen rekening. Hiervan zou hij, volgens eigen zeggen, f 9700 bestemd hebben voor de aankoop van clande stien papier. Hij weigerde de naam te zeggen van zijn leverancier. De reste rende f 10.300 had hij voor zichzelf behouden. Dit was dus een feitelijka vermeerdering zijner inkomsten. Als verweer had verdachte aangevoerd: „Toen ik drie en een half jaar later mijn inkomsten moest opgeven, heb ik helemaal niet meer gedacht aan dis f 10.300" en derhalve was hij, aange zien de politierechter geen opzet had aangenomen, vrijgesproken. Ook voor het gerechtshof vertelde hij ditzelfde, doch later kwam hij hierop terug en verklaarde hij: „Ik wist wel, dat lk dat geld voor eigen rekning had ge houden, maar mijn accountant, die mijn opgave verzorgt, heeft het ver geten te vermelden. Ik dacht dat het vanzelf naar voren zou komen, want mijn boekhouder verschaft alle gege vens aan de accountant. Toen ik het belastingpapier tekende, heb ik er niet op gelet". „U hebt dus geen opgave van uw banksaldo aan uw boekhouder gedaan" zei de president, mr W. A. Vos. De heer J. M. C. van Deutekom, dia namens de belastinginspectie een pro ces-verbaal van vijftig pagina's had opgemaakt, verklaarde als getuige, dat verdachte ingewikkelde valse facturen had gemaakt om de aankoop van het clandestiene papier verborgen te doen blijven. „Het is best mogelijk" aldus de getuige, „dat verdachte helemaal geen papier gekocht heeft, want er is geen enkel bewijs voor. De voorberei dingen waren er in ieder geval wel voor getroffen". De belasting-deskun dige noemde de opzet van het geheel „vrij geraffineerd". Het gerechtshof zal op 17 Juni arrest wijzen. JN de algemene vergadering van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen bank te Utrecht, waarbij 117 locale Boerenleenbanken uit Noord-Holland zijn aangesloten, zijn de balans en de verlies- en winstrekening, na een uit voerige toelichting hij verschillende posten door de voorzitter van het be stuur, professor G. Minderhard, door de ongeveer 600 afgevaardigden zon der discussie goedgekeurd. Na aftrek van reserveringen en af schrijvingen tot een bedrag van 568.890 bleef er een winstsaldo over van 450.002.071, te vermeerderen met het onverdeelde saldo over het vorige jaar ad 223.375.76, dus samen 673.377.83. Besloten werd hiervan 400.000 toe te voegen aan de „Re serve", waardoor deze zal stijgen tot 8.400.000; voorts een bedrag van 200.000 te reserveren tegen debiteuren en te boeken onder „Crediteuren" en het restant ad 73.377,83 over te bren gen naar nieuwe rekening. Met algemene stemmen werd de dis pensatieregeling 1951 in dier voege ge wijzigd, dat een nieuwe bepaling werd toegevoegd, n.l.: „Het is een bank, lid van de Centrale Bank. niet geoorloofd beleggingen te doen en tot uitzettin gen, in welke vorm ook, over te gaan bij niet-leden, bij publiekrechtelijke rechtspersonen, bij privaatrechtelijke rechtspersonen (als kerkgenootschap pen, schoolverenigingen, semi-over- heidslichamen enz.) en in het algemeen bij die rechtspersoi en, welke niet rechtstreeks werkzaam zijn in de agrarische sector _of gevestigd zijn buiten het werkgebied van de bank", met deze toevoeging: „Het bestuur TN WEST-BERLIJN heeft zich een ontploffing laten horen, die Theo- door toch heus niet vertrouwt. De meeste ontploffingen zijn trouwens niet helemaal zuiver op de graat. Deze gebeurde echter in het„Kaiser Wil helm Instituut", waar ten tijde van Hitier atoomonderzoekingen werden verricht. Het was een geweldige ex plosie, maar het vreemde was, dat Duitse brandweerlieden door de Ame rikaanse veiligheidsdienst werden te gengehouden, toen ze het gebouw wilden binnenstormen. Enige tijd gele den werd bericht, dat alle uitrusting voor atoomonderzoek uit Berlijn naar West-Duitsland waf overgebracht. O Het heilig officie van het Vaticaan heeft de werken van de Franse schrijver André Gide op de lijst van voor Katholieken verboden lectuur geplaatst. Deze lijst bevat nu meer dan vijfduizend boeken. De uit gevers van Gide's werken hebben prompt besloten tot herdruk van ver schillende boeken van de grote Frans man. Boze tongen beweren, dat de verkoop van de verboden lectuur ge weldig zal stijgenKoning Fa- roek is van plan om half Juni een vi site te maken in Spanje. Volgens ge ruchten heeft hij een hotel in de Soaanse hoofdstad laten afhuren, want hij heeft oen hekel aan drukte om zich heen. O Er zullen in Zuid-Afrika herdenkingsborden aangebracht wor den op de plaatsen waar de voortrek kersroute de huidige snelverkeerswe- gen kruist. Binnenkort zullen ver pleegsters uit het buitenland naar Wat :ijn ze in Berlijn weer prikkelbaar Zuid-Afrika kunnen komen om daar in de ziekenhuizen de zo nodige hulp te verlenen. Een missionaris op Nieuw Guinea heeft enige tijd geleden een gevaarlijke expeditie ondernomen op grond van het gerucht, dat er ergens in het binnenland een stam huisde, die nog nimmer in contact met blanker was geweest. De missionaris ontdekte de bedoelde stam na enkele weken van moeizaam ploeteren door de wildernis Hij wefd welkom geheten door het opperhoofd van de stad, die de blanke bezoeker eenpolshorloge te koop aanbood. Al spoedig kwam uit. dat de stam reeds een keer of drie was ont dekt. O Een Nederlander heeft in En geland deelgenomen aan een welspre kendheidswedstrijd. hetgeen toepasse lijk is in deze verkiezingstijd. De man heet Peter Hannema en hii woont mo menteel in de buurt van Huil. Hanne ma heeft het Engels in de laatste twee jaar geleerd. Hoe goed hij gestudeerd heeft, is nu wel bewezen, want Han nema wist de eerste prijs te behalen Op 1 Juni is de distributie in Snan- ie volledig opgeheven. Met inean? van dezelfde datum is het in Ierland voortaan verboden om andere dan wit te varkens te houden, te verhandelen of te kopen. Men heeft namelijk plan nen om een wit. Iers varkensras te fokken. Zeker ais tegenhanger voor de zwarte schapen. van de Centrale Bank kan van boven staande bepalingen ontheffing ver lenen, mits zulks door het bestuur wordt geacht te zijn in overeenstem ming met de belangen, die de bank krachtens haar doelstelling moet voor staan en mits zulks niet in strijd ia met de .belangen van de organisatie". Kosten en winst redelijk De zes aannemers, die kortelings voor de Utrechtse rechtbank verantwoording hebben moeten afleggen voor het feit, dat zij de bouwprijs voor een tehuis van ouden van dagen te Mijdrecht met een opzet van meer dan tien procent hadden verhoogd en deze hadden ver deeld, zijn vrijgesproken. De bijzondere economische kamer, die deze zaak te beoordelen had, meen de dat het Prijsvormingsbesluit niet is overtreden. De kamer achtte de ge stelde prijs niet onredelijk. Zij achtte zowel de kosten als de winst op een redelijke basis berekend; zodat de prijs niet te hoog opgevoerd moest worden geacht. Tegen ieder van de zes aanne mers was f 6000 boete cf drie maanden hechtenis geëist. Mei ook in Nrd. Holland veel ie droog (Van onze weerkundige medewerker) De juist achter ons liggende Meimaand heeft zich behalve als een warme en zonnige maand ook als een zeer droge maand gekenmerkt, hetgeen voor de land- en tuinbouw min der gunstig was. In Den Helder viel 18 m.m. Na Mei 1030 was Mei hier nog niet weer zo droog geweest. Ook De Bilt kwam niet hoger dan 18 m.m.. Gronin gen 17 m.m.. Maastricht. 30 m.m. en Vlissingen. dat de natste was, met 50 m.m. Normaal valt er in onze omgeving in Mei 40 tot 45 m.m. Behalve zeer droog was het ook een warme maand. De gemiddelde etmaaltemperatnur bedroeg te De Bilt 13 2 nor maal 12.6 gr. C. 1 Mei was de warmste en in De Bilt tevens de eerste zomerse dag met ruim 26 gr. C., hier in Noord-Hol land kwam het kivik nog niet hoger dan 16 gr. C. (Den Hel der), 23 gr. C. (Schiphol). Het aantal uren waarop in De Bilt de zon scheen was ook zeer be nredigend n.l. 231, tegen nor maal op 215 uren. Nachtvorst, die schade kan aanrichten kwam hier in West-Friesland niet voor. wel in Drente, Gro ningen en Twente. Wij kunnen dan ook op een fraaie Mei maand terug zien. al had het olattelavd een beetle meer re- oen wel on' n-llt- nesteld.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5