A SCHEEPV AARTBERICHTEN LS HET HART SPREEKT.... Holland Festival 1952 is begonnen Bromfietser uit Blokker na botsing overleden Castricum Vitesse kwam met beker thuis Krommenieër P. Booy verbeterde clubrecord zweefvliegen Ruim vijf uur in de lucht Het Radioprogramma IS DONDERDAG 5 JUNI 1953 VAGD loekhoudën orstraat 6, doel Van Otterloo dirigeerde in Haagse Ridderzaal IN de Haagse Ridderzaal werd gister avond in tegenwoordigheid van Koningin Juliana het Holland Festival 1952 officieel geopend. Nadat burge meester Schokking een redevoering had gehouden, waarin hü de betekenis van dit cultureel gebeuren accentueer de, werd door het Residentie-orkest onder leiding van Willem van Otterloo een concert gegeven. Als eerste nummer werd een werk van Johan Wagenaar uitgevoerd, „In- trada voor koperblazers", gevolgd door de „Serenade voor blazers" van W. A. Mozart. Het programma vermeldde Gevonden voorwerpen, een luchtballon De Franse ballonvaarder Doljus zou op de middag van tweede Pinksterdag in Bethune opstijgen met de ballon „De stad Bethune". De aerostaat was bijna voor de helft gevud, toen een windstoot hem op de grond drukte en daar na ineens opzoog. De touwen, waaraan zandzakken hadden ge hangen, verloren hun last of knapten, het net scheurde en de ballon koos, bevrijd en nagestaard door vele inwoners van Bethune alsmede door de balloncomman dant Dolfus, het luchtruim. Hij won snel hoogte en verwijderde zich in noordwestelijke richting. Enige genblikken later zette Dolfus de achtervolging in. Hij zei te hopen zijn ballon in België weer te vinden.. In Breda, in de Vughtpolder, is in de middag van deze zelfde tweede Pinksterdag een losgeslagen ballon neergeko men en daar „gepakt". Het om hulsel is in het politiebureau ge deponeerd als gevonden voor werp. Tot gisteravond had zich echter nog niemand als eigenaar gemeld. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de in Breda neerge komen aerostaat aan de heer Dolfus toebehoort. Het hotelbedrijf en de werkloosheidswet De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft gezien het verzoek van de be drijfsvereniging voor hotel-, restaurant pension- en aanverwante bedrijven be paald, dat voor de toepassing van de werkloosheidswet niet als werknemer worden beschouwd, de personen, werk zaam. a. in een pensionbedrijf, dat niet over ten minste vijf verhuurbare bedden, geplaatst in twee of meer verhuurbare kamers, beschikt; b. in een kamerverhuurbedrijf, dat niet over ten minste vijf verhuurbare kamers beschikt; voor zover deze personen uitsluitend of bijna uitsluitend arbeid van huis houdelijke aard verrichten. Weer wimpeitochten rondom hef IJselmeer De wimpeitochten voor fietstoeristen, die door de ANVV en de ANWB wor den georganiseerd, zijn thans begon nen. Voor deze kruistochten rond het IJselmeer, bestaat veel belangstelling, vooral van jonge vacantiegangers uit het buitenland. Deze wimpeltocht leidt van bij voor beeld Amsterdam uit naar Haarlem, Alkmaar, de Zuiderzee-steden, via de Afsluitdijk naar Friesland en van daar via Kampen en Giethoorn naar de Ve- luwekust, het nationale park „De hoge Veluwe", langs Utrecht, Loosdrecht en de Vechtstreek weer naar Amsterdam. Men kan ook op andere punten, dan Amsterdam beginnen. Een vrolijke groene wimpel kan als souvenir aan deze fietstocht, die veelal met kamperen gepaard zal gaan, mee naar huis genomen worden. Rotterdammer in Rome op brutale wijze bestolen De procuratiehouder E. uit Rotter dam heeft in de Maasstad aangifte ge daan van een diefstal, hem in Italië overkomen, fn Rome, waar hij met va- cantie was. werd hij door een „scooter" achtervolgd en de berijder schijnt kans te hebben gezien hem 'n lekke band te bezorgen. E. stapte uit om de wagen te repareren en de berijder van de „scooter" bleef erbij staan. Toen deze verdwenen was, bemerkte E„ dat zijn colbertjasje en een damestasje, inhou dende duizend gulden aan deviezen, paspoorten etc., verdwenen waren. Ook in Rome heeft hij aangifte gedaan. Nieuwe film voor de lucht macht De luchtmacht heeft, na het gereed komen van de film „Vleugels over Ne derland", aan Polygoon-Profilti op dracht voor een tweede film: „Mannen in overall" gegeven. De chef luchtmachtstaf luitenant-ge neraal vlieger I. A. Aler liet met „Vleu gels over Nederland" een wervings film maken, waarin in het bijzonder aandacht werd besteed aan de opleiding van het vliegend personeel. De nieuwe film, waarvan het scenario door Karei Nort is geschreven, vestigt de aandacht op de opleiding van het technische per soneel van de luchtmacht. PTT-ambtenaar veroordeeld Als gevolg van knoeierijen op de af deling dienstkleding van het Amster damse telefoonkantoor is gisteren door de Amsterdamse rechtbank terzake van heling veroordeeld tot acht maanden, met aftrek van het voorarrest en met de bepaling, dat van die acht maanden er vier voorwaardelijk zullen worden opgelegd, de 47-jarige PTT-ambtenaar H. van den B. J. uit Amsterdam. De veroordeelde had van een collega kledingstukken voor monteurs gekocht, die hij verkocht aan vrienden en ken nissen. Het overschot van Nederland in de Europese Betalings Unie óver de maand Mei 1952 zal vermoedelijk circa f 40 millioen belopen. na de pauze het „Concerto in D voor strijkorkest" van Igor Strawinskv, die het concert zelf bijwoonde, en „Diver timento voor koperblazers, celesta, piano en slagwerk" van dirigent Wil lem van Otterloo. In de pauze werd de componist Stra winsky aan de Koningin voorgesteld. Het concert werd bijgewoond door tal rijke ministers, ambassadeurs, gezanten en andere hoge autoriteiten. Na afloop hielden burgemeester en wethouders een druk bezochte receptie in het oude stadhuis aan de Groen markt. Zaakwaarnemer lichtte vijf tal Rotterdammers op In Aken (Duitsland) is de 28-jarige zaakwaarnemer P. A. van der V. aan gehouden, die in Rotterdam ter be schikking van de justitie is gesteld, omdat hij in de Maasstad een aantal personen zou hebben opgelicht. In Augustus van het vorig jaar kreeg een patatesbakker de zaakwaar- mer aan zijn kiosk. De man sprong nogal nonchalant met een bundeltje bankpapier om. Na een uurtje kwam Van der V. weer terug, tranen met tuiten huilend, omdat hij het geld. f 173, verloren had. Op voorspraak van de kioskhouder leende diens limonade leverancier Van der V 175 Ondanks de afspraak, het geld binnen een maand terug te betalen, kwam hier van niets en de bakker, die hier en daar zijn licht eens ging opsteken, kwam tot de ontdekking, dat de zaak waarnemer meer mensen opgelicht zou hebben. Een telefoniste had hij 100 te leen gevraagd en zij gaf hem 45, een voorschot op haar salaris. Schuld bij zijn pensionhoudster was het verhaal, dat hij een andere telefoniste vertelde. Zij leende 100 van een kennis voor Van der V. Een kellner leende hem f 10 en een barpianist zou hij voor 30 aan een huis helpen. Rotterdam krijgt weldra nieuwe burgemeester Naar wij vernemen is nog vóór de aanstaande verkiezingen (25 Juni) een voordracht te verwachten ter voorzie ning in de vacature van burgemeester van Rotterdam. KERKELIJK NIEUWS NED. HERV. KERK: Aangenomen naar Middelburg: P. F. T. Aalders te Muiderberg. GEREFORM. KERKEN: Beroepen naar 's-GravenhageLoos duinen. J. Kremer te Utrecht; te Oude Pekela: J. H. Binnema te Siegerswou- de. CHR. GEREFORM. KERKEN: Bedankt voor Bunschoten: M. Baan te DcVdrecht. EXAMENS: Aan de Theologische Hogeschool der Gereform. Kerken te Kampen zijn ge slaagd voor het prop. examen de heren J. D. Winkel te Voorthuizen en J. H. Nawijn te 's-Gravenhage. Aan de R.U. te Utrecht is geslaagd voor het kerkelijk examen dé heer J. J. Poort, candidaat te 's-Gravenhage. DR. K. H. E. GRAVEMEUER THANS TE PRETORIA BEROEPEN Dr. K. H. E. Gravemeijer, oud-predi kant der Nederlands Hervormde kerk die kort geleden uit Zuid-Afrika is teruggekomen heeft thans een beroep ontvangen vanwege de Nederduits Hervormde gemeente te Pretoria om als predikant in algemene dienst de geestelijke verzorging op zich te ne men van de Nederlandse immigranten Dinsdagmiddag is op de hoek Zit tendDorpsweg te Blokker een ern stig ongeluk gebeurd, dat de negen-en twintig-jarige Piet Veul Uit B'okker het leven heeft gekost. De heer C. Sleutel uit Blokker was met een vrachtwagen op weg naar de Zuivelfabriek „Eureka". Voor een smederij stond een luxe wagen ge parkeerd. Toen de heer S. deze wagen met matige snelheid wilde passeren, kwam plotseling de heer V. rijdend op een bromfiets van achter de luxe wa gen tevoorschijn. Een aanrijding volgde en V. werd zwaar gewond. Nadat geestelijke bij stand en eerste hulp was verleend, werd het slachtoffer naar het St. Jans ziekenhuis te Hoorn vervoerd. In de loop van de avond is de heer V. al daar overleden. Naar wij vernemen, treft de be stuurder van de vrachtwagen geen schuld. Van je leestqenoien moei /e het maar hebben Bij arrest van het Haagse Gerechts hof zijn de kooplieden D. J. J. en F. A. C. uit Goes veroordeeld tot res pectievelijk een jaar gevangenisstraf wegens heling en anderhalf jaar ge vangenisstraf wegens diefstal. J. en C. zijn met een derde koopman S. B. B. uit Goes uit geweest. In een taxi, waarin het drietal naar Rotterdam reed. heeft C. en B., die onder in vloed van drank was, een portefeuille met meer dan f 1500 weggenomen. J. heeft een deel van dit geld gekregen, C. hield de rest, voor zover dit niet werd opgefuifd. PROEFBORINGEN NAAR STEENKOOL IN BEVROREN AARDE. Een Zweedse expeditie van veer tien man zal op Spitsbergen proefbo ringen naar steenkool gaan verrichten. Het onderzoek zal vier maanden du ren. Men wil tot vierhonderd meter diepte boren. Dit is naar men meent de eerste keer dat dit in bevroren aarde gebeurt. Zoals bekend worden op Spitsbergen al steenkolenmijnen ontgonnen. De KLM-diensten naar Noord- en Zuid-Amerika en Afrika, die tengevol ge van de oliestaking in Amerika eni ge tijd aan beperkingen waren gebon den, worden thans weer volledig uit gevoerd. Ook in Europa is de uitvoe ring van de KLM-diensten weer vrij wel normaal. HEM, 4 Juni. 13.000' kg vroege aardappelen 1617,30, kleine 15.80 17,20, kriel 1515.80. bloemkool 2961, sla 79,80, rabarber 46.90, peulen 1.20 —1,30, spinazie 4446, aardbeien 8.80 1,33. MEDEMBLIK, 4 Juni. 75000 kg aardappelen, grote 15.40—17,30, kleine 14.60—16.60. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 4 Juni. Aardappelen 1620 en drielingen 1315; peulen 1 1,35; tomaten: A 1,241,37 en Bonken 0,87—1,05; bloemkool I 3451 en II 18 32; spinazie: I 2043 en II 818; sla: I 9—16,50 en II 2,50—S; postelein 24—36; andijvie 1134; rabarber 49,50; bos- bieten 2126; bospeen 28—51; prei 8; soepgroenten 3,5012,50; peterselie 3,50 7,50. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 5 Juni. 120.000 kg aardappelen 17 20,80 en kleine 14,90—19; 4000 kg rabar ber 4,40—5,70; 600 bos peen 25—25,30; 140 kg tomaten: A 120 en B 99. ZWAAG, 4 Juni. Vroege aardappe len 1419, late 7,40—9.90, spinazie 12— 42, postelein 3036 slabonen 1.301.70, peulen 1.05, tomaten 4097, waspeen 49—53, bospeen 16—47, rabarber 3—9, andijvie 22, sla 211,80, bloemkool 11 56. perziken 5—34. bindsla 18—22, aard beien 71—1,37, Prolefic 1.29—1 36. WOGNUM, 4 Juni 4000 kg vroege aardappelen middel 1822, drielingen 15—19, kriel 13—16. postelein 26—32, Bevelanders 5, slabonen 1.671,74, bos- sjalotten 46. bospeen 2341, rabarber 5—7, sla 7,50—10. bloemkool 13—46, aardbeien I 78114 II 4676, rode bes sen 140. GROOTEBROEK, 3 Juni. 95.500 kg Vroege aardappelen: Eerstelingen, groot, 18—24, kriel 15—20; Rode Eerstelingen, groot 24, kriel 12. GROOTEBROEK, 4 Juni. 210.000 kg vroege aardappelen. Eerstelingen, gr 14,40—18,90, kriel 13.30—17 30, Rode eerstelingen gr. 15.6016.70, kriel 7.10. OPPERDOES 4 Juni. Grote ronde 25—28.70, kleine ronde 21.20—25, kriel 1517,50, grote muizen 1818.40, rode muizen 18. f Pim, Pain, Pom en de blauwe vaas Gisteravond om negen uur keerde de meisjes-afdeling van Vitesse-gymnastiek In onze gemeente van haar drie daags uitstapje naar Limburg, waar zij de gast was van de gymnastiekvereniging „Furenthela" in Voerendaal. Allen waren uiterst voldaan over de mooie dagen. De deelname aan de wedstrijden aldaar wer den voor Vitesse een succes, daar de meisjes-afdeling van 13-15 jaar beslag legde op de beker. Een mooie prestatie! VROEGE AARDAPPELEN AANGEVOERD De tuinder J. Beentjes voerde gisteren aan de veiling de eerste vroege aard appelen aan. Opbrengst: f 0,17 per kg. MARKTBERICHT CASTRICUM, 4 Jun. Sla 2—10,50; bloemkool 19—45; rabarber 99,50; bos uien 4,507,50; stoofsla 13; asperges 80; postelein 33; bospeen 2852; peulen 75; aardbeien 2349 per doosje; 1,803,10 per mand. Egyptische Wafdpartij bood petitie aan De Egyptische Wafdpartij, die thans in de oppositie is, heeft koning Faroek gisteren een petitie aangeboden, waarin om de onmiddellijke bijeenroeping van het parlement, opheffing van de staat van beleg en vrijlating van politieke gevangenen wordt verzocht Premier Lilay Pasja heeft het parlement, waarin de Wafd de meerderheid had, in Maait ontbonden. De grondwet schrijft voor, dat er binnen twee maanden na ont binding van het parlement algemene verkiezingen moeten worden gehouden. Dit is echter niet geschied. De staat van beleg werd afgekondigd na de ongere geldheden te Cairo, eind Januari. De Paus moet wegens een lichte griepaanval enige dagen het bed hou den. De Krommenieër zweefvlieger P. Booy, lid van de E.Z.Z.C., heeft op de z.g. 3e Pinksterdag een fraaie prestatie geleverd door het clubrecord te breken dat met 5 uur, 10 minuten op naam stond van zijn clubgenoot H. J. Steen. Met het zweefvliegtuig „Arendsjong" presteerde Booy het om niet minder dan 5 uur en 32 minuten in de lucht te blijven en ver beterde het clubrecord met 22 minuten. De start vond plaats op het vliegveld der E.Z.Z.C.gelegen in de duinen te CastricumHeems kerk om 13.50 uur. Deze vlucht werd gemaakt in de z.g.n. „Hellingstijg- wind", langs de lste duinenrij boven het strand. De heer Booy heeft hiermede de moeilijkste opgave voor het zilveren C.-brevet zweefvlie gen afgelegd, hetgeen vereist 5 uur in de lucht te blijven na het losgooien van de lierkabel. De windrichting was tegen het middaguur gunstig ge worden om deze poging te ondernemen, ofschoon de windkracht maar nauwelijks voldoende was. Soms heel laag scheerde Booy over de duin toppen. Éénmaal passeerde hij met veel stuurmanskunst de boulevard van Egmond en vloog tot voorbij Bergen aan Zee. Ook de weg terug ging langs Egmond en de vele strandbezoekers zullen ongetwijfeld in spanning hebben gekeken naar de wijze waarop hij daar laag over de huizen laverend ieder zuchtje stijgwinden trachtte te benutten. Daarna draaide hij op vaste plaatsen n.l. even ten Noorden van het Noorderbad te Wijk aan Zee tot ten Zuiden van Egmond. Dit stuk werd door hem 15 maal visa-versa afgelegd. Om 19.22 uur hield de wind op en landde Booy even ten Noorden van Bakkum aan Zee, alwaar de overige leden met de demontagewagen der E.Z.Z.C. gereed stonden om daar de „Arendsjong" te demonteren. Het is niet onaardig te vermelden, dat een dergelijke vlucht slechts een halve gulden brandstof vraagt tijdens het oplieren en verder vliegt als een vogel op draagvermogen van moeder natuur. 64. Maar de commissaris was er de man niet naar om niet elk spoor te onderzoeken. „Meneer Bollemeyer, ik zal er zorg voor dragen dat er nog van avond een foto van deze twee „heren" in de krant komt! Misschien zijn er nog meer mensen die hen gezien hebben. En ook zal ik bij mijn collega's in Afrika informeren, of die twee bandieten daar soms uitgeweken zijn. Geef de moed niet op. Als die twee „heren" hier in derdaad in ons landje zijn, dan komen ze zekel' achter de tralies". „Ja, maar krijg ik mijn geld dan ook terug?" wilde de bakker weten, want dat inte resseerde hem het meest. „Als er nog wat over is, dan krijgt U dat natuur lijk", stelde de commissaris hem gerust „Maar ja, zeker weten we dat nooit!" De bakker vond het maar een schrale troost, maar voorlopig moest hij het er maar mee doen. En zo verscheen er nog diezelfde avond een grote foto van Billie en Kareltje in de krant Tot grote schrik van die twee. „Wat een strop, wat een strop", mompelde Biliie. „Nu kunnen we hier niet blijven, Ka reltje. Wat jammer, dat die bakker ons herkend heeft. De politie is hier toch slimmer dan ik gedacht had" Aalsum, BunburA'dam, of R'dam, 3-6 n.m. van Aden naar Suez Abbekerk, R'damSydney, 4-6 n.m. van Adelaide te Melbourne verwacht Almdijk, R' damGolf van Mexico, 4-6 te Havanna Almkerk, R'dam—Japan, pass. 3-6 n.m. Gibraltar naar Genua Amstelvaart, 3-6 van New Oreans te A'dam Arends- dijk, New YorkBuenos Aires, 4-6 te Curasao Ariadne, 2-6 van Thessalo niki naar Istanbul Arendskerk, Kobe R'dam, 4-6 van Hamburg Arundo 3-6 van Quebec naar Engeland Aver- dijk, 4-6 van Houston te R'dam Ben- nekom, A'damValparaiso, 6-6 van Ma- deiha te Trinidad verwacht Bonaire GeorgetownA'dam, 4-6 van Plymouth Borneo, A'dam—Indonesië, 4-6 van Bela wan te Singapore Boschfontein, A'dam Beira, pass. 3-6 n.m. Finisterre naar Marseille Breda, 4-6 van Antwerpen te Bremen Britsum, 3-6 van Norfolk naar Nederland Caltex Delft (t), 4-6 van Sidon te R'dam Caltex The Hague (t), 4-6 van Sidon te R'dam Caltex Neder land (t), Sidon—R'dam, pass. 3-6 Gavdo Eil. bij Kreta Caltex Pernis (t), Sidon R'dam, pass. 3-6 Kaap St Vincent Celebes, A'dam—Surabaja, pass. 3-6 Gi braltar naar Marseille Ceram, Cal cuttaR'dam, 3-6 n.m. van Karachi naar Aden Ceronia (t), 3-6 van Tandjong Uban naar Manilla Cronenburgh, R' damBilbao, pass. 3-6 Ouessant Cimu- lus (weerschip)4-6 van de Atl. Oceaan te R'dam Dalerdijk, R'damPac. Kust, 3-8 van Londen naar Cristobal Die- merdijk, R'damPac. Kust, pass. 3-6 Kaap Lucas en 5-6 te Los Angeles verwacht Duivendrecht (t), 4-6 van Port Ever glades te Porto Neuvadas Edam, 3-6 van R'dam te New York Eend,rachtL 3-6 van R'dam naar Patras Gouwe, 4-6 van R'dam naar Mantyluoto Haar lem, W.-IndieA'dam, pass. 1-6 Azoren naar Antwerpen Haulerwijk, 4-6 van R'dam naar Quebec Heehiskerk, Austra lië—A'dam, 3-6 n.m. van Dinkerken naar Antwerpen Hydra, 4-6 te R'dam Ittersum, 2-6 van R'dam te Montreal Jagersfontein, BeiraA'dam, 3-6 van Teneriffe naar Southampton Japara (KRL), Tandjong PriokNew York, 4-6 te Suez Java, A'dam—Tandjong Priok, 4-6 n.m. te Djeddah verwacht Johan van Oldenbarnevelt, A'damSydney, 3-6 1070 mijl noordwest van Fremantle Kedoe, R'damSorong, pass. 4-6 Guardafui Kieldrecht, KobeR'dam, 2-6 n.m. te Co lombo Klipfontein, A'damBeira, 4-6 te Durban Kota Agoeng, Calcutta— Indonesië, 4-6 te Singapore Kota Gede, 4-6 van Padang te Tandjong Priok Kota Inten, Balik PapanR'dam, 30-5 n.m. te Makassar Laertes, Indonesië A'dam, pass. 3-6 n.m. Ouessant en 5-6 voor IJmuiden verwacht Leerdam, New York—R'dam, vertr. 4-6 n.m. van Antwer pen en wordt 5-6 v.m. ca. 9 uur te R' dam verwacht Leersum, 4-6 v.m. van Houston te R'dam Lekkerkerk, Cal cuttaR'dam, 3-6 n.m. dwars Kaap Fi nisterre naar Antwerpen Leuvekerk, 3-6 van Dubai te Ras Tanura Lieve- vrouwekerk, R'dam—Calcutta, 2-6 n.m. van Madras - Limburg, Tandjong Priok —R'dam, pass. 4-6 Ouessant, 5-6 12 uur te R'dam verwacht Loosdrecht, R'dam —Calcutta, 3-6 van Colombo naar Madras Luna, R'damAlgiers, pass. 3-6 Kaap FEUILLETON 30. „Waarschijnlijk wel. Maar ik wilde toch, dat ik wist waar ze was" „Ik geloof niet, dat het je veel zou helpen. Misschien zou 't je zelfs nog angstig. maken". Eensklaps zweeg Lucie en luisterde Toen hernam ze: „Daar Is zeker een taxi". Ze ging naar het venster en keek omlaag. „Ja, het is zo", zei ze. „Ik geloof, dat hij haar goedenacht kust" 't Afscheid nam blijkbaar een hele tijd in beslag, want eerst een volle tien minuten later belde Joan aan. Toen Barbara haar binnenliet, dacht ze bi] zichzelf: „Ik heb eigenlijk nooit gewe ten, dat ze zo knap was" Joan scheen van vreugde te stralen. Haai ogen. anders niet bepaald opvallend, stor.den wijd open en schitterden mét een bij zondere glans. Ze droeg haar hoed in cie hand en haar kapsel olijkbaar even te voren weer ;h zijn fatsoen ge bracht zat hier en daar nog vat on ordelijk. „Ik ben toch niet laat, Barbara? Ten minste niet erg, wel?" „Nu ik begon juist een beetje angstig te worden", glimlachte Barbara. „O. wat spijt me dat! Ik had al eerdei willen thuiskomen, maar 't was alle maal zo heerlijk. O, Barbara, het Is eenvoudig verrukkelijk, in Londen te zijn! IkPlotseling zweeg Joan want Lucie kwam haar in de kleine vestibule tegemoet en Barbara stelde ie nieuwe gast voor. „Lucie, dit is Joan" „Welkom, Joan, hoe gaat het?" DOOR RENEESHANN „Hoe maakt u het? Ik vind het erg lief, dat u me wilt logeren. Ik kan u niet zeggen, hoe ik hier geniet" ,,'t Is leuk, dat je mocht komen". Joan lachte verrukt. „U moet het maar niet al te leuk vinden, want mis schien zit ik volgend weekeind weer voor uw deur" En zich tot Barbara wendend, riep zé opgewonden uit: „Barbara, het was een avond uit dui zenden!" „Waar ben je geweest?" „We begonnen in het Savoy. Daar di neerden en dansten we en later gin gen we naar een heel aardige nacht club". „De meeste nachtclubs ken ik", zei Lucie. „Hoe heette die club?" „De Blauwe Kat". Barbara zag, dat Lucie even de wenk brauwen optrok. „Een leuke gelegen heid?" vroeg Barbara. „O. ja, ofschoon wel een beetje vreemd. Maar 't was allemaal heel amu sant" „Nu. 't is dunkt me tijd, dat je naar bed moet. Nog plannen voor morgen?" „Ik wil gaan winkelen en dan heb ik een afspraak voor de lunch. Je vindt het toch goed?" vroeg Joan, haar ang stig aanziende. „O, zeker". „Je weet wat je kamer is. nietwaar?' vroeg Lucie. „Ik hoop, dat je het er naar je zin zult hebben" „Dat zal stellig wel". Barbara ging met Joan mee en keerde even later bij Lucie terug, die zich juist te bed begaf. „Een aardig kind", zei Lucie. „Een beetje erg opgeverfd ook, nietwaar?" „Och, vanavond niet bijzonder. Niet zoals in de regel, ofschoon ze er verba zend lief uitziet". „Misschien is het liefde", grinnikte Lucie. „De liefde kan een meisje aardig opfleuren. Probeer het maar eens". Barbara deed alsof ze dit niet hoorde. Even later zei Lucie peinzend: „Ik vind het niet fijn van dat jongmens, om haar mee te nemen naar de „Blauwe Kat". „Waarom; wat is er met die club?" „Och, 't is niet bepaald een nette ge legenheid. Een paar weken geleden heeft de politie er nog een inval gedaan en ze hadden 't ding bijna voorgoed ge sloten" Barbara fronste het voorhoofd en de wens bekroop haar dat ze Joan maar op Lawnside had gelaten, al vond deze 't nog zo prettig in Londen. Maar hoe dan ook, Benny Jackson had beter moeten weten dan haar naar een nachtclub van twijfelachtig allooi mee te nemen. Als Joan's moeder het wist, zou ze hevig ontdaan zijn. „Houdt mevrouw Melrose 't dochter tje nogal kort?" vroeg Lucie alsof ze Barbara's gedachten had geraden „lk geloof, dat de jonge dame graag haar eigen weggetje gaat". „Daarin heb je gelijk. Nu, ik denk, dat ik haar maar goedennacht ga zeg gen". Joan was reeds te bed en op haat verzoek ging Barbara erbij zitten, vast besloten, niet lang te blijven, maar aan de andere kant beseffend, dat het mis schien goed zou zijn als Joan haar hart eens uitstortte. Blijkbaar snakte ze ernaar, over Benny te spreken. Overeind zittend, de handen om de knieën en in de ogen nog die dromer! g- verrukte blik, zei ze eindelijk „Bar bara?" „Ja?" „Ik geloof, dat ik met Benny ga trou wen". Barbara kreeg een schok. „Dat kun je niet menen, Joan". „Waarom niet?" „Wel, jeje bent nog zo jong. En danje weet. hoe je moeder en va- dei over hem dei-ken". Joan's ogen schoten vuur en haar ge zicht droeg een koppige uitdrukking. ,,'t Kan me niet schelen wat ze den ken. De hoofdzaak is, hoe ik er over denk." „En wat denk je dan?" „Dat hij de enige man ter wereld is, met wie ik gelukkig zou zijn," zei Joan eenvoudig Barbara kneep de handen krampach tig ineen O, ze kende maar al te goed dat gevoel, die overtuiging als je een maal verliefd werd. Hoe kon ze Joan aan 't verstand brengen, dat het een bedriegelijke overtuiging was, dat zij er geen staat op kon maken? „Vroeg hij. of ie je met hem wilde verloven?" „O, neen. Ik bedoel: niet met zoveel woorden. Maar moderne mannen doen dat niet, weet je." Barbara glimlachte. Nog deze avond had een moderne man 't héar wèl ge vraagd! „Tegenwoordig gaat alles heel an ders," vervolgde Joan op een toon van grote ervaring. „Zou het?" „O je. 't Gaat als het ware vanzelf Wanneer een man zo voor een meisje voelt als Benny voor mij...." Barbara boog zich voorover. Ze was zich er van bewust, dat Joan regelrecht haar ongeluk tegemoet ging en dat ze. koste wat kost, gered moest worden. „Joan, wil je me één ding beloven?" Joan keek haar een tikje wantrouwig aan. „Wat dan?" „Beloof het me eerst." iWordt vervolgd) Finisterre Lutterkerk, 4-6 van Basrah naar Ras Tanura Macuba (t), 4-6 van R'dam te Lyness verwacht Mataram, 3-6 van Bombay naar Penang Nieuw- Amsterdam, 4-6 van R'dam te New York Nigerstroom, 3-6 te Lagos Omala (t), 3-6 van Tarakan naar Surabaja Papendrecht (t). 3-6 n.m. van Liverpool te Mena el Ahmadl Poseidon, A'dam Maracaibo, pass. 3-6 Flores naar Point Pitre Prins Johan Willem Friso, 28-6 van Quebec naar R'dam Prins Willem II, R'damMontreal, pass. 3-6 n.m. Scil- lys Prins Willem van Oranje, 4-6 van Montreal te R'dam Prins Willem V, 4-6 van Bremen te Hamburg Roebialu MakassarNew York, 4-6 v.m. van Hali fax naar Boston Rijndam, New York— R'dam, 3-6 650 mijl west van Scillys Rijnland, Porto AlegreA'dam, 4-6 te Bahia Salatiga, R'dam—Tandjong Priok, 3-6 van Suez naar Surabaja Scherpen- drecht (t), TrinidadRio de Janeiro, 3-6 Recife gepass. Sibajak, New York—- R'dam, 3-6 van New York naar Le Havre Singkep, BombayA'dam. 3-6 van Bom bay naar Aden Somersetshire, 30-6 te Fremantle Stad Dordrecht, Sagunto— R'dam of Vlaardingen, pass. 4-6 Kaap Sfe Vincent Stad Haarlem, 4-6 n.m. van Vlaardingen te Casablanca verwacht Stad Vlaardingen, NordenhamWabana, 3-6 bij Lands End Straat Makassar, JapanRio de Janeiro, 3-5 van Mauri tius naar Lorenzo Marquez Straat Ma- lakka, 4-6 van Bribane te Sydney Su- netta (t), AvonmouthCurasao, pass. 3-6 ten zuiden van Goua de Loupe Tabian, 30-6 van Baltimore te New Orleans Talisse, 4-6 van A'dam te Tandjong Priok verwacht Taria, 3-6 n.m. van Hong kong te Miri Tegelberg, 5-6 van Kobe te Okinawa verwacht Themisto, Ham burg—Montreal, 4-6 v.m. van Quebec Tjisadane, 3-6 van Buenos Aires naar Santos Tosari, 4-6 10.30 uur van Tand jong Priok te R'dam Waal, 4-6 van Oran te Malta verwacht Waterman, R'dam—Halifax, 3-6 210 mijl oost-noord oost van Kaap Race Weltevreden, 27-6 van San Franeisco te Portland Oreg. Westland, Buenos AiresA'dam, pass. 4-8 'v.m. Fernando Noronha naar Las Palmas Willem Ruys, R'dam—Tandjong Priok, 3-6 bij Kaap St Vincent Willemstad, A'damPorto Limon, 3-6 van Aruba naar Porta Cardon Winterswijk, 3-6 van A' dam te R'dam Zuiderkruis, Tandjong PriokR'dam, 3-6 320 mijl oost van Don- VRIJDAG 6 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Hollandse lie deren. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 3.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 School radio. 10.05 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamerorkest. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 1,2.33 Piano-duo. 12.55 „Ik zie 't zó13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram.muziek. (Intermezzo: Ronde van Nederland.) 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Kamerorkest en solist. 15.15 „Der Graf von Luxemburg", ope rette (gr.pl.). 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Ronde van Nederland. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.22 Dansmuziek. 18.40 „De uitkijkpost". 18.50 Lichte muziek. 19.05 Militaire causerie. 19.15 Regeringsuitzending. „Verklaring en toelichting". 19.35 Gram.muziek. 19.5» De Ronde van Nederland. 20.00 Nieuw en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Residentie- Orkest. 20.50 Voordracht. 21.02 Metropole- Orkest en soliste. 21.35 „De wereld, waar aan wij bouwen". klankbeeld. 22.20 Lichte muziek. 22.45 „Het Christelijk Oos-' ten", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Schoolradio. 10.50 Gram.muziek. 11.20 Radiofeuilleton. 11.40 Fluit en piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededellngen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Gram.muziek. (Om 14.45 Voordracht.) 16.00 Gevarieerd programma. 16.35 Voor de jeugd. 17.05 Gram.muziek. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Verkiezingstoespraak. 19.30 „Gezag en Vrijheid", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 „Kunstmaand Amster dam' 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 Leven op de aarde", causerie. 21.00 Lichte muziek. 21.30 Twintig-vragen-spel. 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Gram. muziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de VARA. - 20.15-21.45: 1. „La Serva Padrona", zangspel; 2. Telenews; 3. Weer. overzicht. Pauze. - 4. „Een lang Kerst- diner", kijkspel. Le va n den ge- oor an? Dé 733 /u.; •ce- 01! sh- n— 140: 36C né! Vn- lal krr, >ot ick to- a»-

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5