Rusteloze Van Kerkhoven zaaide onrust en won derde etappe Twintig millioen boeren in de I.F.A.P. Acht maanden voor wachtmeester Nogmaals de aardappelmoeheid Nationale ploeg zetelt nog op de eersie plaats Wout Wagtmans moet oranjetrui ten behoeve van Gielen uittrekken Henk van Breenen met derde plaats de snelste Nederlander Wagtmans en Janssen gestraft 's Werelds grootste agrarische organisatie viert haar eerste lustrum Nauwe samenwerking met de V.N. Zaandammer miste zijn portefeuille KoAt YiieAleJk Acht jaar qeëist tegen tremmer van „Hecuba" DONDERDAG 5 -TTTNI 1953 De grote man in de derde etappe van de Ronde van Nederland was zonder twijfel de sterk rüdende Van Kerkhoven uit de Belgische B-Ploeg. Steeds weer ging deze razend snelle Vlaming op zijn pedalen staan om te proberen het pelo ton, waarin de Nederlanders ditmaal defensief reden, van zich af te schudden. Geen enkele maal kreeg hij gelegenheid alleen weg te flitsen. Dat kon hein echter niet verhinderen een etappe-zege in de wacht te slepen. Hij won vóór zijn landgenoot Van Dormael (Belgische A-ploeg) en Henk van Breenen de sprint te Tongeren, waar Wagtmans, de grote Nederlandse troef in deze Ronde, met drie minuten achterstand arriveerde. Die achterstand op Van Kerkhoven was niet zo erg, maar wel dat Gielen met een kleine voorsprong op de Brabander arriveerde, een voorsprong die juist voldoende was om de Oranjetrui van Wagt mans af te kapen. Vrijwel onmiddellijk na de start werd ook duidelijk dat er wat broed de. Het veld was onrustig en prompt reagerend op elke demarrage, elke driftige korte spurt, en elke schijnaan- val van de matadoren aan de kop die voortdurend steekproeven namen om eikaars plannen te peilen en paraatheid te toetsen. De Belgen van de B.-ploeg hadden kennelijk grote plannen, maar telkens als er een gele trui naar voren schoot, haakten prompt één of meer rappe knapen in het rood-wit-blauw aan. Pas na de Schelde-tunnel rukte Kwik van Kerkhoven zich met bruut geweld los, voortstormend tussen de hagen toeschouwers in de straten van Antwerpen, die hem aanmoedigden en bij Wijnegem op 35 k.m. had hij een halve minuut voorsprong op een groep van vijf man: Faanhof. Van Est, Harm Smits, Sorgeioos en Ludwig Hörmann, die een achtervolging waren begonnen maar zonder veel overtuiging, zodat zij spoedig weer door de hoofdgroep wer den geabsorbeerd. Nog twee Belgen van de B.-ploeg, Serin en Van Stayen, rukten naar voren om Van Kerkhoven te helpen. Zij kregen aansluiting bij Broechem op 49 k.m., maarzij wa ren niet alleen, zij hadden gezelschap gekregen van niet minder dan Wout Wagtmans, die het raadzaam had ge acht deze aanslag op zijn oranje trui onmiddellijk te pareren. Er gingen dus drie Belgen en één Nederlander aan het hoofd, van wie de Nederlander wijselijk niets deed om de voorsprong te vergroten. Drie tot vier honderd m. achter hen volgden Voorting en Henry Smets. met het peloton op volle snel heid 100 meter er achter. Eén Nederlander tegen drie Belgen., de verhouding was niet billijk, vonden Van Est en Jefke Janssen. Zij drukten wat harder op de pedalen, reden zich los en gingen achter de kopgroep aan. echter met Desmedt in hun kielzog. In de straten van Lier (61 k.m.) kwam de aansluiting tot stand. En na 75 k.m. kon zelfs het grote peloton weer aansluiting krijgen. Er gebeurde verder niets tot in de buurt van Scherpenheuvel (93 k.m.) waar het vlakke land overgaat in een golvende streek met niet steile, doch wel zeer lange hellingen. Het peloton werd uitgerekt en de zeer strijdlustige Van Kerkhoven nam opnieuw het ini tiatief voor een aanval, samen met Van Dormael en Schaecken van Bel gië A. Van Breenen en Van Elderen gingen mee om een oogje in het zeil te houden Na de doortocht van Diest, op 103 k.ni. had dit vijftal een gat gesla gen van 114 minuut, alhoewel Van Breenen en Van Elderen uiteraard geen meter kop reden en er zich toe beperkten aan het wiel van de Belgen te blijven. Toch bleek het verschil tussen de koplopers en de hoofdgroep te Heleh- teren op 132 k.m., vergroot te zijn tot V/a minuut. De verklaring school in het feit, dat Wagtmans even was afge stapt, dat Voorting bij hem was geble ven, dat de Nederlanders in het pelo ton afgeremd hadden om Wagtmans gelegenheid te geven weer in te lopen en dat de Belgen eveneens het tempo hadden gedrukt met het doel de ach terstand van de oranjetruidrager op de kopgroep zo veel mogelijk te accen tueren. De Belgen verzetten bergen werk en voerden geleidelijk het tempo op tot tegen de 40 k.m., maar het hielp wei nig want het peloton had de achtervol ging ingezet onder aanvoering van Wagtmans en Voorting, en bij Asch, 162 k.m.. was het verschil ingekrompen tot amper 2 minuten. Bij Mechelen aan de Maas, 172 k m., had het jagende pe loton ziin achterstand verminderd tot 1 minuut 55 sec. en 10 k.m. verder te Lanaken, 47 k.m. voor de finish, was er al weer 25 seconden van af in weer wil van de vertwijfelde tegenstand van de drie Belgen aan de kop. Tussen deze beide plaatsen had Van Breenen, plotseling uit zijn passiviteit ontwaakt, toen hij het zwaaien met de vlag zag. een premie ingerekend. Bij de Belgen toonde Van Dormael nog niet de minste sporen van ver moeidheid. Kort na Lanaken demar reerde hij plotseling zeer scherp, maar Van Breenen pakte zijn wiel en de po ging mislukte. Maar enkele honderden meters verder spurtte Van Dormael zich andermaal los. Van Kerkhoven keek naar Van Breenen en van Bree nen keek naar Kerkhoven, en toen de Belg besloot achter zijn landgenoot aan te gaan had deze zeker 200 roeter voorsprong. Het werd nu een achter volgingsrace met Van Dormael aan de kop en het duo Van KerkhovenVan Breenen fel jagend achter hem aan. Schaecken werd het kind van de re kening, hij was vermoeid en viel het eerst terug en even later liet ook Van Elderen zich afzakken. Nog voor Aeben 201 k.m., verloor Van Dormael de on gelijke strijd tegen de beide achtervol gers en met zijn drieën beklommen zij de heuvel van Cher d'Eben enkele kilometers vóór Houtain St. Simon op 210 k.m. Het peloton lag daar 900 m. achter. De laatste 20 kilometer voerden door de Maasvallei, over een golvende boch- ti»e weg, afwisselend asphalt en klin kers. Het peloton won langzaam ter rein totdat het ongeveer 5 k.m. van de finish in vier of vijf moten uiteen viel. Het trio aan de kop werd echter niet meer achterhaald en arriveerde op het circuit van Tongeren, waar Kwik Van Kerkhoven de mrint won voor Van Dormael en Van Breenen. De uitslag van de derde etappe van de Ronde van Nederland, St. Niklaas Tongeren (229 k.m.) luidt: 1. Van Kerkhoven (België B) 5.58.12; 2. Van Dormael (België A) 5.58.42; 3. Van Breenen (Ned. Nat.) 5.59.12; 4. Janssen (Ned. A) 6.00.15; 5. Gielen (België A) z.t.: 6. Smits (Ned. Bi z.t.; 7. Lambrichs (Ned. A) z.t.; 8. Schaec ken (België A) z.t.; 9. Voorting (Ned. Nat.) z.t.; 10. Roks (Ned. B) z.t.; 11. Van Est (Ned. Nat.) z.t.; 12. Desmedt (België B) z.t.; 13. Nevt (België B) 6.00.18; 14. Serin (België B) 6.00.35; 15. Kemp (Intern.) z.t.; 16. Sorgeioos (Bel gië B) 6.00.53; 17. Wagtmans (Ned. Nat.) 6.01.10. Opgegeven hebben: de Duitsers Theissen, Berger, Schwartzenberg en Siefert en de Zwitser Weilenmann uit de Internationale ploeg. Nog 33 ren ners liggen in de course. Algemeen klassement 1. Gielen (België At 17.31.52; 2. Van Kerkhoven (Belgie B) 17.32.54; 3. De wedstrijdleiding van de Ronde van Nederland heeft gisteravond na de derde etappe straffen op gelegd aan Wagtmans van de Na tionale ploeg en Jefke Janssen van de Nederlandse A-ploeg. Wout Wagtmans kreeg een straf van een halve minuut, omdat hij tijdens de etappe een wiel van Faanhof had gemonteerd. Dezelf de straf onderging Janssen, die, toen hij in moeilijkheden ge raakte, een wiel van zijn ploeg genoot Vinken kreeg. Ook dit kostte Janssen een halve miuut. Het gevolg van één en ander is, dat Wagtmans in het algemeen klassement van de tweede naar de derde plaats verhuisd. Gielen van België A is eerste met 17.31.52. Van Kerkhoven (België B) neemt nu de tweede plaats in met 17.32.54 en Wagtmans is der de met 17.32.56. Janssen is van de 10e naar de 12e plaats in het al gemeen klassement verhuisd. Wagtmans (Ned. Nat.) 17.32.56; 4. Van Dormael (België A) 17.32.57; 5. Van Est (Ned. Nat.) 17.33.05; 6. Desmedt (België B) z.t.; 7. Van Breenen (Ned. Nat.) 17.33.54- 8. Voorting (Ned. Nat.) 17.34.00; 9. Kemp (Intern.) 17.34.03; 10. Schaecken (Belgie A) z.t.; 11. Sorgeioos (Belgie B) 17.35.08; 12 Janssen (Ned. A) 17.35.27; 13. Bogaerts (Belgie A) 17.35.43; 14. De Hoog (Ned. A) 17.36.00; 15. Suykerbuyk (Ned. B) z.t.; 16. Smits (Ned. B) 17.37.02; 17. Serin (België B) 17.38.17. Ploegenklassement 1. Nederland Nationaal 52.37.24; 2. België A 52.39.37; 3. België B 52.40.32; 4. Nederland B 52.45.54; 5. Nederland A 52.50.05; 6. Internationale ploeg 53.06.46. De F. 86 Sabre Jet straaljager, uitgerust met 16 raketten vuurt stuk voor stuk zijn projectielen af op een schietschijf van een militaire vliegbasis in Amerika. Wegens desertie naar Vreemdelingenlegioen De Krijgsraad te velde-AVest veroor deelde gisteren de 45-jarige wacht meester W. Th. J. P. uit Amersfoort tot een gevangenisstraf van acht maan den met aftrek en verlaging tot de stand van soldaat laagste klasse. De- eis was een jaar met ontslag uit dc militaire dienst. Wachtmeester P. vocht in 1936 in A.T.G. na Aug 1953 niet meer in Stadsschouwburg Het Amsterdams Toneel Gezelscnap heeft het gemeentebestuur van de hoofdstad schriftelijk medegedeeld, dat het zich na 31 Augustus 1953 zal te rugtrekken als candidaat bespeler van de Stadsschouwburg. Op genoemde datum-loopt het derde seizoen af, d.l. het z.g. optiejaar, gedurende welk het A.T.G. als vaste bespeler was gecon- stracteerd. De discussies in de Amsterdamse gemeenteraad, die aan het besluit voor afgingen het A.T.G. ook dit optiejaar in de Stadsschouwburg te doen optre den, hebben tot het genoemde besluit geleid. Zowel de artistieke als ,de zakelijke leiding zouden er de voorkeur aan ge geven hebben zich reeds thans terug te trekken. De reeds aangegane ver plichtingen maakten dat echter onmo: gelijk. NEDERLANDSE SCHIPPERSVROUW IN DUITSLAND VERDRONKEN Bij Remagen in Duitsland is het Nederlandse sleepschip „Damco 120" op onder water liggende delen van de in de oorlog verwoeste Rijnbrug gelopen en binnen vier minuten gezonken. De 38-jarige schippersvrouw, mevrouw J. A. VelvisVan der Kruit uit Rotter dam is verdronken. Spanje tegen Franco. Met de Legion- nairs streed hij later in Afrika tegen Rommel en maakte hij de invasie op Sicilië mee. 1943 zag hem in Engeland, waar hij werd opgenomen in de Irene- Brigade. Hij nam deel aan de invasie en kwam al vechtende in Nederland terecht. Hij ging nog naar Indonesië en ook daar was hij een uitstekend mili tair. Als instructeur in een vredesleger faalde hij echter volkomen. In de herfst van 1951 gaf men hem dan ook te verstaan, dat hij de dienst zou moe ten verlaten. Hierop besloot P. weer naar het Vreemdelingenlegioen te gaan. Hij vertrok zonder op zijn ont slag te wachten met medeneming van ruim achthonderd gulden, een bedrag dat hij had verkregen door twee vooi anderen bestemde cheques te innen. Het Legioen wilde hem echter niet meer hebben en ten einde raad heeft hij zich toen in Maart 1952 bij de ma rechaussee gemeld. Kortgeleden werd in Engeland de verloving bekend gemaakt tussen Gerald Lascelles, de jongste zoon van de graaf van Harewood en Miss Angela Dowding. Het jonge paar in het park van het Sl. James paleis. rjE Internationale Federatie van Agrarische Producenten, de I.F.A.P., bestaat vijf jaar. Twintig millioen boeren uit de gehele wereld zijn er lid van en zij is nu de internationale spreekbuis voor acht-en-dertig boerenorganisaties in acht-en-twintig landen. Voor Nederland is de Stichting voor de Landbouw lid van deze internationale organisatie. In de Stichting 'voor de Landbouw werken zoals bekend niet alleen de Nederlandse boerenorganisaties samen, maar ook de Nederlandse landarbeidersbonden. Deze samenwerking betreft èn econo mische èn sociale vraagstukken. De gedachte van een wereldboeren- organisatie werd gelanceerd door een groep boerenleiders in Engeland in 1945. Een oprichtingsvergadering werd in 1946 te Londen gehouden en een jaar later verkreeg de organisatie formeel haar bestel in Scheveningen. In de afgelopen vijf jaren hebben honderden jonge boeren een bezoek gebracht aan andere landen en in deze landen op landbouwbedrijven gewerkt onder het uitwisselingsschema van de I.F.A.P. De boerenjeugd leert op deze .wijze nieuwe bedrijfsmethoden in het buitenland en keert terug naar haar Rokende Handel-zangers uit Naarder Kerk geweerd De kerkvoogdij der Ned. Hervormde kerk te Naarden heeft de Nederlandse Handelvereniging voorlopig de toe gang tot de Grote kerk te Naarden ont zegd, daar de leden van deze vereni ging doorgingen in het kerkgebouw te roken, ook nadat er herhaalde malen op was gewezen, dat dit in strijd is met de eerbied voor en de regels van een godshuis. Reeds eerder was geble ken, dat door de leden van de Hiindel- vereniging in de kerk werd gerookt. Na overleg met het bestuur van de vereniging had de kerkvoogdij echter de toezegging ontvangen, dat zulks niet meer zou voorkomen. Dezer dagen constateerde de koster tijdens de repetities voor een radio opname opnieuw, dat men zich niet aan de belofte hield. Zijn verzoek om niet te roken had evenmin uitwerking als de bordjes „Verboden te roken", die hij had opgehangen. Hij belde ter stond burgemeester Visser op, die zi'ch als president-kerkvoogd van de over treding kwam overtuigen en de heren te verstaan gaf. de Grote kerk te ver laten. In de vergadering van de kerk voogden, die nog dezelfde avond werd bijeengeroepen, verklaarde men zich unaniem accoord met de maatregel van de president-kerkvoogd. Daarmede was de N.C.R.V.-repetitie, die onder aus piciën van de N.R.U. voor een radio- opname was gehouden, afgelopen. De burgemeester kon gisteren nog niet meedelen, wanneer de deuren van de Grote kerk weer voor de Handel vereniging zullen opengaan. BESPROEIINGSVLIEGTUIG IN ZEEÜWS-VLAANDEREN NEERGESTORT Gisteren is te Retranchement in West- Zeeuws-Vlaanderen, kort na het op stijgen van een weiland aldaar, een vliegtuig, dat bezig was gewassen te besproeien, verongelukt. De bestuurder liep slechts enkele schrammen op. Het vliegtuig zelf werd zwaar beschadigd. haardsteden met nieuwe kennis voor een verbeterde productie. De I.F.A.P. werkt nauw samen met de Verenigde Naties en met de afde lingen van de Verenigde Naties, met andere intergouvernementale organi saties en met internationale vrije or ganisaties. De I.F.A.P. geeft een maan delijks bulletin uit en heeft een spe ciale dienst voor pers en radio ter verspreiding van het wereldlandbouw- nieuws. Uitgebreid werk wordt ver richt op het gebied van producten studies en op het gebied van de land bouwcoöperatie. De Commissie van de I.F.A.P. voor het Europees EconOmiscn Herstel is door de O.E.E.C. erkend als het adviesorgaan, dat spreekt namens de boeren in Europa. De boerenleiders in de wereld heb ben de I.F.A.P. opgericht in de over tuiging, dat verzekerde markten en stabiele prijzen, die redelijk zijn én voor producent én voor consument, alleen bereikbaar zijn door internatio nale samenwerking. Bij de herdenking van het vijfjarig bestaan van de I.F.A.P. zien de boeren in de gehele wereld terug op veel dat is bereikt, doordat zij hun stem hebben laten ho ren. Zij zijn thans eensgezind op weg om hun doel te bereiken. Uilslapje in Amsterdam Verdachte ontkent beroving DE ACHT EN DERTIG jarige Zaan- damse aannemer P. K. heeft in de avond van de zevende April in Am sterdam een aanvankelijk waarschijn lijk prettig maar later minder aange naam avontuur beleefd. Met in zijn zak een portefeuille met achthonderd gulden toog hij naar de hoofdstad om in een café aan de Nieuwendijk een zakenrelatie te ontmoeten, die hij vijf honderd gulden moest betalen. Toen deze niet op het afgesproken uur kwam opdagen, ging K. volgens eigen zeg gen „aan de roi". In een ander cafe ontmoette hij o.a. de negentienjarige „Tinie" de K. uit Soest. Hij was erg royaal in het uitdelen van „rondjes". Veel later op de avond was het meisje plotseling verdwenen en tevens K.'s portefeuille. Gisteren stond het meisje voor de Amsterdamse rechtbank terecht be schuldigd van beroving. De aannemer verscheen als getuige. Tegen mej. De K. werd door de officier van Justitie twaalf maanden met aftrek geëist, waarvan acht maanden voorwaarde lijk. De Amsterdamse politie bad de identiteit van de daderes spoedig vast gesteld. Nadat kennissen Tinie had den gewaarschuwd, dat de politie haar op het spoor was, had ze zich vrijwil lig bij de politie gemeld. Ze bekende spoedig en vertelde, dat ze direct naar Soest was gereisd, waar ze met haar moeder woonde. De portefeuille had ze in het toilet van de trein gegooid en het geld (volgens haar zeggen was er nog f 275 over) in haar tas gestopt. In Soest had ze voor zich en haar moeder allerlei kledingstukken ge kocht. Later trok het meisje haar be kentenis in. De zitting Voor de rechtbank verklaarde het meisje gisteren, dat ze slechts had be kend in de hoop weer vrijgelaten te worden. De president ondervroeg ver volgens de aannemer over het geld, dat in de portefeuille zat, doch deze wist zich niet meer te herinneren hoe groot de verschillende bankbiljetten waren geweest. Op vragen van de pre sident ontkende bet meisje opnieuw, dat ze de man had beroofd. „Hij was wel beschonken en ik ben inderdaad met hem op stap geweest". De officier van Justitie achtte bero ving bewezen. Hij zeide te geloven, dat de moeder op het meisje een fu neste invloed heeft uitgeoefend. Daar om eiste hij slechts bovengenoemde „lichte straf". De verdediger, mr P. Nagtegaal, be toogde dat er geen ander bewijs is, dan de intussen ingetrokken bekente nis van verdachte. Hoeveel andere lie den, die de aannemer die bewuste avond heeft ontmoet, kunnen hem niet van het geld uit zijn portefeuille heb ben ontdaan? Hij vroeg vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënte, die zich in voorarrest be vindt. De rechtbank wees dit laatste verzoek af en besloot op 18 Juni uit spraak te doen. Getuigen van Jehova dienen klacht in Het genootschap „De Wachttoren" heeft bij monde van de heer W. C. Reijntjes, die op de bijeenkomst der Getuigen van Jehova op Eerste Pink sterdag te Venlo als" spreker optrad, een aanklacht bij de justitie ingediend tegen een aantal personen wegens het verstoren van deze bijeenkomst met het verzoek deze personen strafrech telijk te vervolgen. De Contactcommissie Aardappelmoe heid in Noord-Holland, waarin de Plan- tenziektenkundige Dienst, de N.A.K. en de Stichting voor de Landbouw samen werken, heeft zich in een vergadering op 29 Mei beraden over de karterings- werkzaamheden ingevolge de „Wet be strijding Aardappelmoeheid", inzonder heid over de overtredingen. Met betrekking tot het aantal over tredingen heeft de commissie haar grote bezorgdheid uitgesproken, daar blijkt dat deze overtredingen vrij veel vuldig voorkomen. Wij herinneren er aan, dat de bepalingen van de Wet slechts de verbouw van aardappelen één maal in de drie jaar toestaat, ter wijl in het ontheffingsgebied de be kende uitzonderingsbepalingen van kracht zijn. Wat het laatste betreft, willen wij er op wijzen, dat degenen die né de vastgestelde rooidatum van 20 Juli (in 1951; 29 Juli) niet gerooid hebben, on der de normale bepalingen van de Wet vallen, dus slechts éénmaal in de drie jaar aardappelen mogen verbouwen. De voornoemde commissie heeft be sloten, dat de strafbepalingen tegen over de overtreders zeer streng moeten worden toegepast. Deze strafbepalingen kunnen bestaan uit het navolgende: a) op kosten van de teler kan de te veel beteelde oppervlakte worden ge rooid; b) er kan een proces-verbaal tegen de overtreder worden opgemaakt: c) de overtreder kan worden uitgeslo ten van de ontheffing, die in het ont heffingsgebied geldt; TN AMERIKA vieren ze slechts twee Pinksterdagen, maar volgens een op gave van de politie-autoriteiten hebben op die bgide dagen toch niet minder dan vijfhonderd mensen het leven ver loren tengevolge van verkeersongeluk ken. De confectiebedrijven te Ant werpen hebben een week lang stil ge legen, omdat de werknemers hogere lonen eisten. De vrouwen staakten ook mee, omdat het verschil tussen hun lonen en die van de heren der schep ping te groot was. De verschillende directies hebben nu de lonen voor de mannen met 7,5 procent verhoogd. De vrouwen verdienen 75 van het loon der mannen. Het is vandaag precies 25 jaar geleden, dat de Amerikaanse piloot Clarence D. Chambprlin met de „Miss Columbia" de trans-Atlantische vlucht van Roosevelt Field te New York naar Bischofrode bij Eisleben (in Saksen) volbracht. Het volgende jaar zullen ongeveer honderd Britse bioscopen drie-dimensionele films gaan vertonen. Men hoopt ook drie-dimen- RI!ill!llllllllll!lll!lll!llilll!ll!lll!IIIIIWIinillllli!ll1illllll1llll1iniII sionele films op te nemen van de Olym- van de Kroningsplechtigheden. O E)e televisie voelt zich in Engeland echter niet bedreigd door al die nieuwe film plannen. De BBC begint nu weer met een cursus liplezen voor de telévisie. Het is half en half éen experiment, want men weet nog niet of men doven via de televisie de taal der lippen kan pische Speien te Helsinki en eveneens leren „verstaan". De experimenten zijn voornamelijk tot kinderen gericht en zullen maandelijks als onderdeel van het kinderuur worden uitgezonden. We zouden haast zeggen lees ook eens lip, maar de Engelse televisie-uitzendingen bereiken ons land niet. Q De Russischê wel. Een meneer in Vaals heeft verteld, dat hij een groot sportgebeuren op zijn televisiescherm heeft kunnen gade slaan. Het schijnt weinig lonend te zijn met een gewoon televisietoestel Moskou te ontvangen. Daar houden ze er an dere systemen op na. O Wat maar weer eens gebleken is, toen de „Praw- da" triomfantelijk beweerde, dat het microscoop door een Rus werd uitge- De C.G.T.-bom ontplofte niet. vonden. d) betreft het voor keuring aangege ven percelen, dan zal deze keuring geen doorgang kunnen vinden, daar volgens het keuringsreglement van de N.A.K. de percelen moeten voldoen aan de ge stelde eisen inza'-e de „Wet Bestrijding Aardappelmoeheid". Hofmeester door dolkmes dodelijk gewond De 24-jarige tremmer M. M. uit IJmuirten stond gisteren in de ver- daelitenbank van de Amsterdamse reehtbank en hoorde wegens doodslag acht jaar gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke ter beschikkingstel ling van de regering tegen zich eisen. De officier van Justitie verbond hier bovendien de voorwaarde aan, dat ver dachte zich na zijn vrijlating onder toezicht zou stellen van een mediscll consultatiebureau voor alcoholisme. Op 16 October 1951 was de tremmer aan boord van de „Hecuba" van de KNSM dicht onder de Zuidamerikaanse kust de hut van hofmeester Kerkhof binnengedrongen en had hem met een dolk enige steken in de arm en de rechterliesstreek toegebracht. Pas vier- en-twintig uur later kon de hofmeester in de Zuidame'-ikaanse haven Esmeral- das van boord worden gebracht naar een hospitaal. Hoewel de doktoren daar de toestand aanvankelijk niet somber inzagen, is het slachtoffer tien dagen later aan zijn verwondingen overleden. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7