»,lran neemt met ene hand terug wat het met de ander gaf' Hef Hof is wel terdege bevoegd fot de beoordeling van het geschil Rotterdams zakenman opgelicht voor anderhalve ton r Judo-soeelsters in Frankrijk Woningbouw kan, zo nodig, tot 65.000 per jaar opgevoerd worden Zweden bouwden een enorme waterkrachtcentrale KoJit B&iteJk Sir Lionel Heald voor Internationaal Gerechtshof: Perzische journalisten verspreidden foto's Mossadeq gokf om alles of niefs" ,VOLre""*" - •wawiwwiiwiingy Opperbevelhebber Britse thuisvloot in ons land Radiodistributienet, dat De dumpauto-kwestie te Rotterdam Nieuwe regeling van de bestrijding Menzies sprak met onze regering over N.-Guinea niet bestond Bestuur Federatie Ned. Journalisten bij minister IN HENGELO TIEN TON GIETIJZER GESTOLEN Avondmodeshow strijdig met winkelsluitingswet? Halfblinde haringventer wist met mes om te gaan Horst Hermann tijdens training verongelukt Gevaren bij opvoeren bouwnijverheid Minister In 't Veld sprak te Tilburg „De hal van de bergkoning Tachtig meter onder de grond BinniimiHiiniinnnniiiniiiiniiniiiniiiiiiiunrnmninnniinnninimiimiimnn OMZET VAN DE SLAGERS LOOPT TERUG Protest van H.D.V.S. is afgewezen Willem II heeft aan een punt voldoende Aardbeien-courses van „Vooruit" Geen mooie plaats voor onze handbalploeg Bakker-Lakeman wonnen zesdaagse te Barcelona VOOR het Internationaal Gerechtshof te Den Haag heeft gisteren de Britse 1 procureur-generaal, Sir Lionel Heald, een aantal stellingen geponeerd, vol gens welke het Hof inderdaad bevoegd ls, het Brits-Iraanse oliegeschil te be handelen. Hij wees erop, dat artikelen in verdragen moeten worden gezien In het licht van het gehele verdrag. Het verdrag zelve dient beschouwd te worden in het licht van de algemene omstandigheden, waarin het werd gesloten en de doeleinden welke het wilde bereiken. Als Iran dus als lid van de internationale gemeenschap een plechtige verklaring aflegt, waarin de woorden „na dc rati ficatie van het verdrag" zijn vervlochten, zal niemand hierin een addertje onder het gras vermoeden. Wanneer de Iraanse verklaring werkelijk in een ware zins bouw de betekenis had welke Iran er thans aan geeft, dan beschouwde Sir Heald het als een misleidende handelwijze, zulk een mening te introduceren. Hij noemde het een zaak van gezond verstand, dat een staat niet verondersteld wordt te geven met de ene hand en terug te nemen met de andere. Iran wenst nu voor het Hof, dat aan haar verklaring een uitleg wordt gege ven, in overeenstemming met de be doeling die alleen aan de Iraanse re gering bekend is. Het beginsel van goe de trouw vereist echter, dat de woor den worden uitgelegd zoals ze natuur lijk worden verstaan door degenen, die ernaar moeten handelen. Ten aan zien van de nationalisatie zeide Sir Lionel, dat het niet een kwestie is of er regels van internationaal recht zijn, die in het algemeen het recht om be zittingen van buitenlanders te nationa liseren beperken. Het gaat erom, of er internationale regels zijn, welke Iran beperkingen kan opleggen bij het an- IRAN W& !§ifl| iwjgp OMAU t AT1I wiwlfili nuleren van een particuliere concessie, welke aan de oliemaatschappij is ge geven, zelfs indien dit annuleren ie naam „nationalisatie" krijgt. Tijdens het pleidooi van Sir Lionel bewogen zich Perzische journalisten door de zaal, die foto's gaven aan de andere journalisten. Met deze foto's moest worden aangetoond hoe slecht de omstandigheden waren voor de Iraanse werknemers bij de Anglo- Iranian. Na een waarschuwing van de griffier van het Hof werd de versprei ding van foto's beëindigd. Admiraal Sir George Creasy, opper bevelhebber van de Britse thuisvloot, zal zich aan boord bevinden van het grootste slagschip van de Britse Mari ne, de „Vanguard", wanneer dat samen met twee torpedobootjagers van 28 Juni tot 4 Juli een informeel bezoek aan Rotterdam brengt. Dit is door de Eritse admiraliteit meegedeeld. Het laatste bezoek van de admiraal aan Nederland was in Mei 1940, toen Hitler's legers de grens overstaken. Als kapitein stond hij toen aan het hoofd van de eerste flottilje torpedobootja gers. In -Hoek van Holland nam hij prinses Juliana, prins Bernhard en hun twee dochters aan boord en bracht hen behouden naar Harwich in Engeland. De staking van de Indonesische bedienden van de Rotterdamse Lloyd, die veertien dagen heeft geduurd, is geëindigd. De volgorde van gebeurtenissen, die de tijdkaart in herinnering roept, toont steeds de wens van Engeland om in het oliegeschil toegevend te handelen. Daarmee hoopte men tenminste iets te redden van de honderden millioenen, die in Perzië geïnvesteerd waren. De Iraanse nationalisten, belichaamd in de figuur van Mossadeq, deden in werke lijkheid nimmer belangrijke toezeggin gen. Hij gokt als het ware om alles of niets en neemt het stil liggen van de enorme olie-industrie in Iran, op de koop toe. Het tijdelement werkt hierbij zonder twijfel ten gunste van Engeland. Weer hoge boeten geëist In de zaak tegen het Rotterdamse automobielbedrijf, dat in 1950 circa 660 vrachtauto's uit een legerdump in Duitsland aankocht en daarvan tegen de gestelde voorwaarden door bepaal de moeilijkheden tweehonderd wagens op de Nederlandse markt verkocht, werd gisteren door de Officier van Justitie van de economische strafka mer gepersisteerd bij de onlangs tegen de verdachten geëiste straffen. Nadat gisteren in deze kwestie weer enkele getuigen waren gehoord, zeide de Officier, dat het aangevoerde ver weer, als zou de uitvoer der auto's door de overheid zijn getorpedeerd, geen grond had. De Officier vroeg tegen de 43-jarige J. J. de B. een boete van twee maal duizend gulden of tweemaal drie maanden hechtenis, tegen de 54- jarige A. T. tweemaal een boete van vijfduizend gulden of twee maal zei maanden en tegen de 39-jarige J. C. H. van Y„ de 63-jarige M. van Y„ en de 29-jarige J. P. van Y. ieder twee geld boeten van f 2000 of twee maal vier maanden hechtenis, alsmede onder be windstelling van het automobielbedrijf, alleen ten aanzien van deze auto's, voor de tijd van drie jaar. Uitspraak over veertien dagen. De aardappelmoeheid De wet bestrijding aardappelmoe heid van 1949 wordt op 15 Juni ver vangen door een Koninklijk Besluit op grond van de plantenziektewet. In dit besluit wordt de voorgeschreven wis selteelt van aardappelen gehandhaafd. Bovendien kan de minister van land bouw andere dan uitsluitend aardap pelplanten onder deze en andere maat regelen rangschikken indien zulke planten gevaar voor de verspreiding van het cystenaaltje opleveren. De mi nister kan verbieden aardappelen te telen op terreinen of in gebieden, Waar land- en tuinbouw hoofdzakelijk voor de uitvoer worden beoefend. Tegenover verslaggevers heeft de Australische premies Menzies te Lon den verklaard, dat hij tijdens zijn be zoek aan ons land met de Nederlandse regering over immigratiekwesties en over Nieuw-Guinea heeft gesproken. „Is de koopman L. van L. een geraf fineerd oplichter of zou hij het slacht offer zijn geworden van de financiële manipulaties van een Rotterdams za kenman?" Voor deze vraag zag zich gistermor gen het Haagse Gerechtshof geplaatst, bij de behandeling van het beroep van Van L„ die schuldig bevonden aan op lichting, door de rechtbank tot een ge vangenisstraf van twee jaar was ver oordeeld. Van L, zou van de Rotterdamse assu radeur G. B. C. dezelfde, die In de zgn millioenen-zwendel van enige maanden geleden veel geld aan oplichters heeft verloren, ruim 1% ton hebben losge kregen voor de oprichting van een radiodistributienet in Luxemburg. Deze radiodistributie heeft echter nooit be staan. De eerste bedragen ontving Van L. in 1935 op 10 Juni 1944 had hij reeds „Laaf Hommerson vrij" Het dagelijks bestuur van de Fede ratie van Nederlandse Journalisten heeft Vrijdagmiddag naar aanleiding van de verlenging van de gijzeling van de heer A. H. Hommerson, een onder houd gehad met de minister van Justi tie, mr H. Mulderije, tijdens welk on derhoud het federatiebestuur aan de minister heeft gevraagd te willen be vorderen, dat aan de gijzeling van de heer Hommerson een einde wordt ge maakt. De vertegenwoordigers der Federatie zijn daarbij uitgegaan van de vaststel ling, dat de erkenning van de zwijg plicht der journalisten door de over heid een vraagstuk is, dat ten princi pale nader overleg door alle partijen vereist, doch dat hangende deze kwes tie gijzeling van een journalist, die de naar de algemene opvatting in zijn be roep geboden zwijgplicht in acht neemt noch in principe, noch in concreto tot een oplossing kan leiden. Met volledig begrip voor de motie ven, die de vertegenwoordigers van de Federatie van Nederlandse Journa listen tot hun verzoek heeft bewogen, heeft de minister ernstige overweging van de mogelijkheden, die hem ten dienste staan, toegezegd. In de week van 1 t/m 7 Juni zijn In het gehele land 25 gevallen van kinder- verlammitte aangegeven. Het waren 2 in Frieslairo, 1 in Overijsel, 1 in Gel derland, 3 in Noord-Holland, 2 in Zuid- Holland, 1 in Noord-Brabant en 15 in Limburg. 104.160 gulden ontvangen. Na die'datum kreeg hij tot Juli 1948 nog 63.250 gul den. De benadeelde, als getuige ge hoord, verklaarde, dat hij steeds weer geld had gegeven, omdat Van L. hem door middel van gefingeerde rapporten en balansen had weten te overtuigen van het bestaan van de radiodistributie- dienst. Van L. daarentegen beweerde, dat hij schuldbekentenissen tot een bedrag van ruim een ton had geschre ven om B. C. uit fiscale moeilijkheden te helpen. Hij wees er op, dat B. C. hem na de datum waarop hij het be drog zou hebben ontdekt, nog 5000 gul den had gegeven. De getuige bevestig de dit. Hij had Van L. ook toen nog uit persoonlijke moeilijkheden willen hel pen. Een andere getuige verklaarde nog, dat hij in opdracht van Van L. briefpapier had laten bedrukken met het brievenhoofd: „Radiodistributiqn Luxembourg SA". De procureur-generaal was van oor deel, dat de schuld van Van L. duide lijk bewezen is en hij eiste bevestiging van de opgelegde straf. De raadsman, mr de Planque, zeide zich niet voor te kunnen stellen dat een groot zakenman zich over zo lange tijd zou hebben laten oplichten. Ten nadele van een gieterij te Hengelo werd tien ton gietijzer gesto len. De dieven zijn twee keer met een vrachtauto naar het opslagterrein ge reden en maakten zich met twee hon derd blokken van vijftig kilogram uit de voeten. Rotterdams kledingbedrijf voor economische rechter gedaagd Een Rotterdams kledingbedrijf hield enkele maanden geleden voor zijn cliënteie in de avonduren modeshows. De bezoekers gingen de winkel door en betraden na hun toegangskaart te hebben getoond een kelderruimte, waar ze de prijzen en nummers van de door mannequins gedragen kleding stukken konden noteren. Tevens werd hierbij een kopje thee geserveerd. Is dit nu een overtreding van de winkelsluitingswet of niet? Voor deze vraag ziet de Rotterdamse Economische Strafkamer, die deze zaak te behande len kreeg, zich thans gesteld. De direc teur van het bedrijf gaf de feiten toe en zei, dat de show een voorlichtend karakter had. De Officier van Justitie stelde daar tegenover, dat de bezoekers door de winkel moesten om iets bij te wonen, dat verband hield met het be drijf. Op twee artikelen van de Winkel sluitingswet kon de modeshow als oyertreding worden beschouwd. De raadsman van verdachte betoogde, dat grote bedrijven, b.v. de „Bijenkorf", bijeenkomsten organiseren, waarop auteurs lezingen houden en waar het publiek boeken kan kopen. De toegang is ook door de winkel, hetgeen aldus de raadsman op hetzelfde vlak ligt. Over veertien dagen zal de rechtbank het „schuldig" of „onschuldig" uitspre ken. Het is al weer enige maanden gele den, dat de Amsterdamse schilder H., om onduidelijke redenen in een gc vecht gewikkeld raakte met de half blinde haringventer De V„ waarbij duchtig met messen werd gewerkt. De schilder gedroeg zich tamelijk lastig in het café, dat gedreven werd door de vrouw van de haringventer. Toen de laatste haar man opbelde en een verzoek om hulp deed, snelde hij naar het café, waar hij werd opgewacht met een geïmproviseerde ploertendo der, gehanteerd door de schilder, die duchtig onder de invloed was. De ha ringventer, die aan één oog blind is en met het andere oog slechts gedeeltelijk lan zien, beantwoordde dit welkom met enkele messteken in de borst van zijn aanvaller. De consequentie van zijn optreden was een eis door de Officier van Justitie, van een jaar voorwaarde lijk, met drie jaar proeftijd. Tegen de schilder werd één maand geëist. Tijdens trainingrwedstrijden op de Feldbergring in de Taunus (Duitsland) vond een dodelijk ongeluk plaats. De 24-jarige motorrenner uit Stuttgart, Horst Hermann, een zoon van een be kende Norton-importeur, vloog met zijn motor in de tweede ronde bij een hou ten brug met grote snelheid van de baan, maakte een salto van 20 meter, waarna de motor nog een paar keer over de kop sloeg en in brand geraakte. Hermann werd tegen een boom ge slingerd en liep dusdanige verwondin gen op. dat hij tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleed. Tegelijkertijd slipte, eveneens in de tweede ronde,, de D.K.W.-renner Karl Hofmann uit Frankfort. Hoewel de motor onbescha digd bleef, liep Hofmann een hersen schudding op en ontwrichtte zijn rech ter arm. Nadat hij naar een ziekenhuis was getransporteerd, kwam hij spoedig tot bewustzijn. De komende jaren zullen wij uitgaan van nieuw te bouwen premie woningen van 55000 per jaar. Bij werkloosheid kan dit aantal worden opgevoerd tot 65000. Raakt de woningmarkt om streeks 1960 enigszins verzadigd, dan zullen wij moeten terugvallen tot on geveer 40.000 om door de feiten dan niet te worden overvallen en de schok op deze arbeidssector op te vangen, zal in 1955 reeds worden begonnen met het opstellen van plannen tot opruiming van 20.000 krotten per jaar. Die plan nen vereisen een grondige voorberei ding, omdat daaraan tijdrovende pro cedures van onbewoonbaar verklaring onteigening enz. verbonden zijn. Dit was een van de voorbeelden, HE hal van de Bergko- ning" noemen de ro mantisch aangelegde Zweden de machinehal van hun grootste water krachtcentrale, die mor gen door koning Gustaaf Adolf officieel geopend zal worden en die Swe den's stroomvoorziening voor tien procent voor haar rekening kan ne men. De nieuwe water krachtcentrale, zo lezen we in „Dagens Nyheter", is aangelegd in de Luiea Elf, die eens als een wil de rivier met vele water vallen door Noord Zwe den stroomde, van het Laplandse bergland naar de Botnische Golf, maar die nu door de aanleg van stuwdammen gelei delijk wordt „getemd" ten behoeve van de stroomvoorziening. De „Hal van de Berg koning" ligt tachtig me ter onder de grond, is honderd meter lang en zo hoog als een huis van vijf verdiepingen. Men vindt er de grootste transformatoren ter we reld, die de met behulp van de op een na de grootste generatoren ter wereld opgewekte stroom van 16.000 volt vervor men tot 380.000 volt. De jaarproductie is twee milliard kilowattuur. De bouw heeft zeven jaar g_eduurd, heeft 123 mil- lioen kronen gekost en er hébbén meer dan dui zend mensen aan ge werkt. De naam „Hal van de Bergkoning" is bij dit reuzenwerk van moder ne techniek niet de eni ge herinnering aan de oude Noorse sagenwereld Op de muren van de in gangstunnel heeft men afbeeldingen van dc go den der Lappen aange bracht. \LB Theodoor een ander beroep moest kipzen, werd hij vast en zeker am bassadeur. Dan heb je tenminste een huis. De minister van Buitenlandse Zaken is namelijk momenteel druk be zig met het kopen van huizen in het buitenland, zodat onze ambassadeurs niet het risico lopen plotseling meer huur te moeten betalen. Dat vreesde mén namelijk. Zo wil men nu ambts woningen voor onze vertegenwoordi gers gaan kopen in Buenos Aires, Pa rijs, Ottawa en Bonn. Wij wachten de huurverhogingen maar rustig af, vrien den. Die ambassadeurshuizen zijn bepaald geen „duplexen". In Caracas verkocht de Nederlandse regering een „ondoelmatig huis" om er een nieuw voor terug te kopen. Dat laatste moet wel een akelig schuurtje geweest zijn, want na de transactie had onze rege ring een winst van een halve ton. U Het algemeen Rijksarchief krijgt een bomvrij dak boven het hoofd. In Euro pa's grootste bunker, die in 1942 door de Duitsers bij Arnhem werd gebouwd, wordt een plaatsje ingeruimd voor de paperassen van het beheers-instituut en enkele andere instituten. Voor de burgemeester van Delft zal het dit jaar een dubbele vaderdag worden. Van zijn echtgenote en kinderen krjjgt hij de gebruikelijke stropdas en van de ingezetenen der stad (ja, raad nu maar 'ns!) een kistje sigaren! Het Zo gaat 'r nou 'n heel Lunapark naar de moan vangen van smokkelaars is voor de Antilliaanse bevolking een bijzonder winstgevend bedrijf aan het worden. Iedereen, die een smokkelaar grijpt, krijgt van de politie een premie van vijf procent van het bedrag der bijna ontglipte invoerrechten en ac cijnzen. In Noord-Holland, onze goe de, trouwe provincie, moesten ze ook zoiets instellen. Daar gaan de zaken maar bijster slecht. Volgens een gere- nofnmeerd Amsterdams handelsbureau zijn er in de maand Mei niet minder dan 28 zaken in onze provincie failliet gegaan. En dan is Amsterdam nog niet eens meegerekend. Vanaf 1 Januari zijn er over het gehele land 931 faillisse menten uitgesproken. In de overeen komstige periode van het vorige jaar waren het er 781. In het Kelfkens- bos, nabij de Sint Jorisstraat te Nij megen, heeft men een vrij liggend Ro meins graf ontdekt. Het dateert uit de derde eeuw na Christus en hét skelet was vrijwel ongeschonden. Een En gelsman, Sir Richard Paget, heeft een nieuwe gebarentaal voor doven ont worpen. De vingers in deze taal, spel len niet het woord, doch elk gebaar stelt een compleet woord voor. Het woordenboek van de heer Paget bevat drieduizend woorden. waarmede de minister van Wederop bouw en Volkshuisvtsting, mr dr J. in 't Veld gisteren in Tilburg tijdens een ontvangst in het paleis-raadhuis een betoog illustreerde, dat ten doel had nog eens uiteen te zetten, dat veel wat op onverklaarbare vertraging of laks heid lijkt, in feite samenhangt met een bewuste politiek op lange termijn. De minister was in Tilburg gekomen om van een in aanbouw zijnd complex van 468 woningen, het z.g. „plan-Oer- le", de sleutels van 12 woningen aan de toekomstige bewoners uit te reiken. Geen „overspanning" In zijn antwoord op de toespraak van de burgemeester zei de minister dat hij niets zozeer vreest als een „overspan ning" en een onverantwoord opvoeren van de bouwnijverheid. Niets acht hij gevaarlijker dan „alles tegelijk te wil len doen". Als de militaire bouwwerken, waar mede 150 millioen gemoeid zijn, in 't kritieke jaar 1955 ten einde lopen, zal dat betekenen, dat werkgelegenheid voor ca. 20000 man wegvalt. Herbouw van oorlogsschade en herbouw van boerderijen zullen in 1954 ook aflopen. Dan resten alleen nog de verwoeste stadskernen van Den Haag, Rotterdam Arnhem en Nijmegen. Men kan geen kazernes blijven bouwen en vliegvel den blijven aanleggen. Zou de bouw- productiviteit ter voldoening aan de be hoefte van de dag, onverantwoord mo gen worden opgevoerd, dan vreesde de ihinister later werkloosheid en onte vredenheid op een schaal als in de der tiger jaren. Naar aanleiding van hem gestelde vragen beaamde hij, dat het inderdaad in de bedoeling ligt die 55000 woningen per jaar te verdelen in de helft woning wetwoningen en de andere helft parti culiere herbouw en bouw in vrij be drijf. Veel lagere scholen Wat dit schoolgebouw -betreft, ook op dit terrein moet men de plannen „uit smeren". De grootste behoefte is er aan lagere scholen. Kleuterscholen en gymnastieklokalen moeten maar even wachten. De minster hoopt echter, dat de deur hiervoor op het kiertje open kan. Op een suggestie om arbeiders woningen te laten bouwen met een ruime zolder, die ook als slaapplaats kan worden ingericht, antwoordde de minister; Laat de architecten maar met plannen komen. Als het behoorlijke slaapplaatsen zijn, wilde hij een hogere bijdrage wel overwegen. De slagerspatroonsverenigingen te Hilversum en Haarlem hebben aan de besturen van de vakgroep slagerij en van de. federatie van slagerspatroons bonden een telegram gezonden, waarin zij er met de meeste ernst en klem op aandringen, dat men zich onverwijld met de minister in verbinding stelt in verband met de onrustbarende prijs stijging van vee, meer in het bijzonder van de varkens. De omzet in onze win kels loopt zienderogen terug, terwijl het ons onmogelijk is de ons toeko mende prijs aan het publiek door te be rekenen. Een verlaging van het subsi die op het veevoer en een afremmen van de zeer hoge vleeswaren- en ba- conexport zouden reeds op korte ter mijn verlichting brengen". De vordering van Nederland op de Europese Betalings Unie bedraagt thans f 547.994.000. in frankrijk zijn de eerste selectie wedstrijden Judo voor de Olympi sche Spelen begonnen. Annie Schikm ker (Nederland) tijdens haar match tegen de Francaise Helene Kraft, Willem II blijft winnaar In een te Rotterdam gehouden ver gadering van de Protestcommissie van de K.N.V.B. werd het protest behan deld van Hermes D.V.S. tegen de twee doelpunten van Willem II in de wed strijd, welke Zondag in de competitie om het kampioenschap van Nederland is gespeeld en welke ontmoeting in een 2—1 overwinning voor de Tilburge- naren is geëindigd. Volgens de Schiedammers zou het eerste doelpunt in buitenspel-positie zijn gescoord, terwijl bij de tweede goal van de Tilburgenaren de bal, bij een even te voren genomen vrije schop, niet stil zou hebben gelegen. Het protest is afgewezen en de uit slag, 21 voor Willem II, blijft dus gehandhaafd. In het Olympisch Stadion kan Zon dag de beslissing vallen in de compe titie om het landskampioenschap. Wil lem II heeft namelijk aan een punt in zijn wedstrijd tegen Ajax voldoende -om onbereikbaar voor zijn concurren ten, voor zover hiervan nog sprake is, te worden. De hoofdstedelingen heb ben nog geen een punt behaald en Wil lem II behoefde nog geen verliespunt op zijn credit te boeken. Er is dus geen enkele aanleiding te veronderstellen dat de Tilburgenaren het vogeltje over het touwtje zullen laten vliegen. Ta Haarlem gaan de roodbroeken en Her mes DVS slag leveren met als voor lopige inzet, de tweede plaats in da landskampioenschapscompetitie. Evenals andere jaren organiseert da paardensportvereniging „Vooruit" ook dit jaar weer zijn traditioneel gewor den aardbeien courses op het Alkmaar- se sportpark. Niettegenstaande de con currentie van andere paarden -werd een groot aantal paarden ingeschreven die in handen van bekende pikeurs als bijvoorbeeld een Wagenaar, Van Leeuwen, Siderius en niet te vergeten Bram Nottelman, zonder twijfel fella strijd zullen leveren om de normale geldprijzen, maar ook voor de extra premies in de vorm van sloffen met aardbeien. Het tournooi om het wereldkam- pioenschap handbal is voortgezt met de volgende wedstrijden: In Bern: Duitsland—Oostenrijk 19—4 f9 3) en in Bazel: ZwedenZwitser land 37—7 (7—5). In groep A luidt de eindstand: 1. Duitsland 2 gewonnen wedstrijden 2. Oostenrijk 1 gewonnen wedstrijd. 3 Nederland 0 gewonnen wedstrijden. In groep B luidt de eindstand: I. Zweden 2 gewonnen wedstrijden. 2. Zwitserland 1 gewonnen wedstrijd. 3. Denemarken 0 gewonnen wedstrijden. De wedstrijd om het wereldkam pioenschap zal dus gaan tussen Duits land en Zweden. Deze zal op Zondag 15 Juni te Zurich worden gespeeld. Om de derde en vierde plaats komen Oostenrijk en Zwitserland tesen elkaar uit eveneens te Zurich op Zondag 15 Juni. Vandaag zal om de vijfde en zesde plaats gestreden worden tussen Ne derland en Denemarken. De Zesdaagse te Barcelona is geëin digd in een overwinning voor het Ne derlandse koppel BakkerLakeman. De eindstand luidde: 1 Bakker-Lake man (Ned.) 138 pnt.; op één ronde: 2 Preiskeit—Zeige (Did.) 114 pnt.; 3 Depauw—Thyssen (Belgie) 58 pnt.; 4 RothZehnder (Zwits.) 55 pnt.; op ™'ee ronden: 5 Giorgetti—IacoponelU ut.) 61 pnt. De overige koppels ein digden op vier of meer ronden. „KONINGIN ELIZABETH VAN BELGIE BIJ CONCERT IN GOUDA. Koningin Elizabeth van Belgie is gistermiddag in Den Haag aangeko men Zij zou gisteravond in de St Janskerk te Gouda een concert bij wonen, onder auspiciën van de Neder landse Bachvereniging.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11