Wales Anthraciet ZESTIG JAAR GETROUWD Fa. 0. Leeuwenkamp Edelachtbaren in Groot Schermer in korte vergadering bijeen Brandstoffenhandel Het huwelijksbootje had een gelukkige vaart Bijzondere dag in West-Graftdijk Merkwaardige vangst Warmenhuizen Eervol ontslag aan het hoofd der school Bergen Uitwisseling van leerlingen Schoorl Burgerlijke Stand Egmond-binnen Zomer bijt niet door MARKTBERICHTEN LAATSTE NIEUWS Kunst en cultuur Expositie „Vals en echt weldra compleet Vrouw vermoordde haar 4'/2 jarig buurmeisje Frankrijk beperkt zijn invoer nog verder Ernstige economische crisis in Egypte ZATERDAG 14 JUNI 1953 Het is voor de familie Bankersen te West-Graftdijk de afgelopen dagen een hele drukte geweest. Opoe en opa wa- ttn n.l. zestig jaar getrouwd en hadden oor deze bijzondere dagen „de steegje verlaten en hun intrek genomen bij hun zoon P. Bankersen, eveneens te West-Graftdijk. En het zal voor beide oudjes zeker een prettig idee geweest zijn, dat ze juist in deze drukke dagen In het huis waren van hun enig kind, die hun tezamen met zijn vrouw en dochter met nog meer zorg omringden dan gewoonlijk. Zestig jaar is een hele tijd en het heeft het echtpaar P. Bankersen dan ook niet ontbroken aan teleurstellin gen die een mens nu eenmaal heeft te aanvaarden.... Maar dat mocht toch niet verhinderen dat zij nu de dag mochten beleven die voor de meeste echtparen niet is weggelegd.... Het zestigjarig huwelijksfeest. En het heeft opa en opoe Bankersen deze dagen dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Velen kwamen hun gelukwensen aan bieden en menige handtekening werd geplaatst in het gastenboek. Tenvolle werd deze dagen door beide oudjes ge noten, want zowel opa als opoe Ban kersen zijn nog vol levenslust en zul len nu deze dagen weer achter de rug zijn hun eigen huisje in „de steeg" weer van de vroege morgen tot des avonds zelf beheren. Het hoogtepunt van dit feest moet wel het moment geweest zijn toen de Rijper fanfare, onder leiding van haar dirigent, de heer Veenman, een sere nade kwam brengen. Onder de vrolijke tonen van de Feestmars van Van der Glas verscheen het bruidspaar onder de erepoort en ondanks hun leeftijd moesten ze nog even mee wiegen op deze opgewekte mars. De voorzitter van de Rijper fanfare, de heer B. Vis ser, bracht namens het orkest zijn ge lukwens uit die werd gevolgd door een drietal marsen. E moet tijdens het spelen wel heel wat zijn omgegaan in de harten van deze twee oudjes, want zestig jaar is een hele tijd en steeds werd lief en leed met elkander gedeeld. Opa Ban kersen zal ongetwijfeld wel even met De heer Holtz uit Schagen was dezer dagen aan het vissen en verspeelde zijn tuig. Een dag later probeerde hij opnieuw zijn geluk. Op een gegeven moment scheen hij beet te krijgen. Vol verwach ting haalde hij op. Wie schetst zijn verbazing, toen hij het snoer, dat hij de vorige dag op een ge heel andere plaats verloren had, naar boven haalde. De vis bleek er nog aan te zitten. Dat is nu eens geen vissers Latijn, maar een ware gebeurtenis, die wel heel sporadisch voorkomt. weemoed gedacht hebben hoe hij tot enige jaren geleden nog met zijn boot als beroepsvisser over het water zwierf. Zo kunnen wij hem ook nog het best voor ons halen, voorover ge bogen in zijn schuit met zijn ogen ge richt op de buit, die hij binnen haalde. Herinneringen voor opa Bankersen en zijn vrouw, maar zeker herinneringen aan een welbesteed leven. Na het „Lang zullen ze leven" sprak de heer P. Bankersen Jr. het dank woord uit en gingen de vele belang stellenden weer uiteen Als slot willen wij de wens nog uit spreken, dat het diamanten bruidspaar nog enige jaren in gezondheid bij elkander mag blijven. Muzikale gebeurtenis in veilinggebouw Zondag 22 Juni komt de bekende componist- Hubert Cuypers met .zijn koor „De minnestrelen" naar Warmen huizen. Dit koor is het beroemde zang koor van de Sint Agneskerk in Am sterdam. De leden van het koor wor den een nacht ondergebracht bij ver schillende inwoners. In de morgen uren wordt medewerking verleend aan een Hoogmis, terwijl des middags een openbaar concert wordt gehouden in de Veilinghal, die een zeer goede ac- oustiek heeft. Er zal plaats zijn voor ongeveer duizend bezoekers, die allen op grote vletten worden onderge bracht. Ook het koor zal op een schuit plaats nemen, zodat de bezoekers zich min of meer in Venetie zullen wanen. Evenals vorige jaren vindt ook dit jaar een uitwisseling plaats tussen de leerlingen van de o.l.-school te Ber gen, hoofd de heer S. Nijdam, en leer lingen van scholen te Amsterdam en Leeuwarden. Momenteel bevinden zich de jongens en meisjes uit de vierde klas van een school uit Amsterdam- West zich voor een driedaags bezoek in Bergen, terwijl de jeugdige Berge- naren de vele bezienswaardigheden in Amsterdam en omgeving in ogen schouw nemen. De volgende week begint de uitwis seling van de leerlingen uit de hoogste klassen met die uit de zesde klassen van school 15 en school 31 te Leeuw arden. Maandag vertrekt de le groep voor een week naar de Friese hoofd stad, alwaar de kinderen zullen loge ren bij hun Friese „lotgenootjes". Op hun beurt zullen de pupillen uit Friesland bij de ouders van de Berger scholieren een gastvrij onderdak vin den. Een week later volgt de tweede groep. Deze uitwisseling, welke vorige ma len een succes is gebleken, heeft ten doel de kinderen nader in contact te brengen met vele dingen waarover op school wordt verteld. Zo zullen on ze jonge dorpsgenoten in het hoge Noorden o.m. een bezoek brengen aan de boortoren bij Franeker, het Friese museum, de Friese meren, de zuivel fabriek „Frico" en de veemarkt te Leeuwarden. In onze omgeving zullen onze gas ten een excursie maken naar het Wa terleidingbedrijf, Staatsbosbeheer, de Alkmaarse kaasmarkt, het museum te Bergen, het Stedelijk Museum te Alk maar, de vuurtoren te Egmond aan Zee en de Afsluitdijk. Dat op deze reisjes het onderwijs de eerste plaats inneemt, blijkt uit het feit, dat te voren op school reeds bij zonderheden worden verteld over het geen de leerlingen tijdens de uitwisse ling zullen zien. Morgen belangrijke dag vóór Molenkrocht" Morgen speelt „De Molenkrocht" in Bergen de eerste promotiewedstrijd tegen de derde klasser Leusderpark I uit Amersfoort. De Bergenaren moeten in totaal twee wedstrijden spelen en winnen om tweede-klasser te kunnen worden. Wanneer morgen verloren zou worden, dan is voor „De Molen krocht" de kans op promotie verkeken. Gelukkig zal Jn. Schmidt zeer waar schijnlijk weer kunnen deelnemen. Het Berger team zal voorts uitkomen met de heren M. Lau (captain) en D. Mosk en de dames C. van Limburg Stirum en T. Winder. Reserve mej. E. van Gelder. HARMONIE CONCERTEERT Bergen's Harmonie geeft onder lei ding van de heer D. Visser Dinsdag haar eerste zomeravond-concert in de Muziektuin bij de Ronde Kom. Donderdagavond kwam de raad der gemeente in vergadering bijeen. Bur gemeester Driessen deelde mede, dat de staartklok uit het gemeentehuis zal worden gerepareerd. De heer C. van Twuijver, die in de vorige vergadering tot gemeentewerkman-bode-school- schoonmaker was benoemd, heeft be richt van bedanken ingestuurd, daar hij in conflict komt met art. 12 van de Drankwet, waarin niet wordt toege staan dat een vergunninghouder een dergelijke functie bekleedt. Besloten werd voorlopig de gepensionneerde ge meentewerkman, de heer P- Klinkha mer aan te houden. Aan de Vrijwillige Brandweer te Alkmaar zal een sub sidie van f 10.— worden verleend, ter bestrijding van de kosten voor het or ganiseren van wedstrijden e.d. in samenwerking met de omliggende brandweercorpsen. Op korte termijn zal een verplaat- sings-onkostenbesluit in het leven wor den geroepen, zodat deze onkosten niet remmend kunnen werken bij de a.s. benoeming van een nieuwe hoofd onderwijzer. Op het vezoek van de vereniging „Steun in Medische aange legenheden Inheemsen" om een sub sidie werd afwijzend beschikt. Van de heer P. Cornielje was een verzoek om ontslag ingekomen als hoofd der school wegens benoeming in gelijke functie te Den Helder. Besloten werd dit op de meest eervolle wijze te verlenen. De voorzitter betreurde dit heengaan, doch wenste de benoemde hartelijk geluk met zijn promotie. Van een 7-tal ingezetenen (midden standers) was een verzoek binnen ge komen om de in September te houden kermis een week te vervroegen en te stellen op de 2e Zondag, zulks in ver band met de gewijzigde kermis te De Rijp, waardoor beide ten dele zouden samenvallen. Dit verzoek werd inge willigd. Rondvraag De heer Kraakman zag gaarne een nieuwe vloer op de bovenverdieping van het gemeentehuis, daar deze vol naden zit. Hiervoor zal de mening van een deskundige worden gevraagd. De heer D. Pascha vroeg of de heer P. Wiedijk nog een vergoeding heeft ge- had voor de door hem afgestane grond, waardoor de weg aanmerkelijk kan worden verbreed. Dit bleek het geval te zijn. De heer F. Wiedijk vroeg naar de mogelijkheid een stencilmachine aan te schaffen. De raad was hier wel voor, Geboren: Petrus M., z. van P. Broer- sen en C. P. Druijven. Elisabeth G„ d. van K. de Vet en G. Swaan. Catharina A. A. M., d. van T. A. Meereboer en E. C. Keijzer. Jacobus M., d. van B. van der Ploeg en C. Roozendaal. Pe- tronella M., d. van J. Opdam en P. C. Kooijman. Agatha M. D., d. van A. C. Groen en J. A. Koopmans. Lourens, z. van P. Rezelman en K. W. Velstra. Margaretha W. A., d. van A. P. J. Bes teman en M. A. Buur. Ondertrouwd: E. P. Breen en S. Boekei. Getrouwd: N. Mol en C. Louter. Overleden: Bart Hartog, 74 jaar, weduwnaar van Antje Swart. JanKos, 73 jaar, weduwnaar van Trijntje Kroon. Autotocht' ouden van dagen op 7 juli De autotocht voor ouden van dagen wordt dit jaar vroeger gehouden dan gewoonlijk, omdat de oudjes nogal be zwaar maakten tegen hun thuiskomst bij donker. Het feest gaat nu door op 7 Juli, tenminste als er met milde hand op de lijsten wordt ingeschreven. Zonder steun van de burgerij is het houden van een dergelijke reis onmo gelijk. De tocht gaat via de theetuin „Velserend" naar Aalsmeer en van daar naar Leiden en omgeving, waar gedineerd wordt. De route naar huis gaat langs de duinen. zodat een aanvraag om goedkeuring zal worden ingediend. Tevens vroeg hij naar de z.g. Tilbrug, doch het ver wijderen en weer plaatsen, voor de doorvaart, schijnt nog niet gemakke lijk te gaan. De heer Jb. Boekei merk te nog op, dat de straatverlichting te Driehuizen veel te vroeg gaat branden. Toneelvereniging „Thalia" Dezer dagen kwam de toneelvereni ging „Thalia" in het café van de heer C. van Twuyver in jaarvergadering bij een. De heer R. Koster noemde het een heugelijk feit dat er deze avond weer een vijftal nieuwe leden aanwezig wa ren. Het verslag van de penningmees- teresse gaf aan, dat de vorige uitvoe ringsavond een klein nadelig saldo heeft opgeleverd. De voorzitter, de heer R. Koster en de secretaris, de heer H. M. Pastoor, waren aan de beurt van periodieke aftreding. De heer Koster stelde zich niet herkies baar. In diens plaats werd de heer J. Kreb benoemd. De heer Pastoor werd herkozen. In de vacature, door het ver trek van de heer P. Cornielje, werd voorzien door de benoeming van de heer J. Knijn. Besloten werd gezamen lijk, eens per jaar, naar een toneelstuk te gaan, dat door een andere vereni ging wordt opgevoerd, om hieruit le ring te trekken. Het besluit werd ge nomen de repetitie-avonden in een lo kaal van de O.L.-school te doen plaats vinden, om de onkosten zo laag mo gelijk te houden. Mevr. KluftKan zal als regisseuse blijvend aan de vereni ging worden verbonden. Tijdens de kermis in September zal door „Thalia" een blijspel worden opgevoerd. De heer Cornielje werd dank gebracht voor het vele werk dat hij in het be lang van „Thalia" had verricht. Hoofd van Openbare school gaaf vertrekken Met ingang van 1 September is het hoofd der openbare lagere school al hier, de heer P. Cornielje, in gelijke functie te Den Helder benoemd. Meester Cornielje heeft zich doen kennen als een goed onderwijzer, die de behandel de leerstof op aangename en begrijpe lijke wijze naar voren bracht en door het meeleven met zijn leerlingen wist hij allerwege hun sympathie te winnen. Mede door zijn vooruitstrevende ideeën is er tijdens zijn ambtsperiode veel tot stand gekomen. Men denke maar aan het schoolzwemmen en de schoolfilms. Ook op verenigingsgebied was de heer Cornielje steeds bereid zijn medewer king te verlenen. Wat het betekent als men een dergelijke stuwende kracht achter zich weet in een kleine dorps gemeenschap, laat zich begrijpen. OPBRENGST COLLECTE De in onze gemeente gehouden col lecte ten bate voor oud-verpleegsters heeft het mooie bedrag van 210,66 op gebracht. ZWAAG, 13 Juni. Vr. aardappelen 216; late aardappelen 7.209; spina zie 1237; postelein 3033: prei 89; slabonen 1.331.52; snijbonen 601.45; tuinbonen 36; peulen 531.30; toma ten 361.04; waspeen 30; bospeen 10 23; rabarber 712; andijvie 2227; sla 26.80; bloemkool 825; komkom mers 1026; perziken 223; asperges 1.15; aardbeien 451.33; Frankenthaler 3.20; Prolefic 1.411.53; Kruisbessen. 13.50; Jonathan 4386. Ook in Noord-Holland was het gisteren vrij warm met 20 graden Celsius in liet Noorden en op de eilanden en 24 graden in het Zuide lijke deel. In De Bilt werd de t weede officiële zomerse dag gemeten. De onweersbuien, die zich in de avond uren naar het Noorden bewogen, waren weinig actief. Ook vandaag is er nog kans op plaatselijke onweers buien en zal het nog vrij warm zijn. Toch komt er van de Oceaan een hoeveelheid koudere lucht naderbij. De zomerse temperaturen, die giste ren werden gemeten, zullen dan ook spoedig tot het verleden be horen. Reeds morgen kan al weer koelere lucht ons land bereiken. Af gezien van de plaatselijke buien blijft de kans op neerslag overigens vrij klein. Het weer zal nog sterk wisselend blijven, met na vandaag weer lagere temperaturen. ALKM. EXPORTVEILING. 13 Juni 1952. Aardappelen 12,5015, drielin gen 911,50 per 100 kg; slabonen 1,70 1,77 per kg; snijbonen, stam 1,101,34; peulen 1,10—1,56; tuinbonen 3032 per 100 kg; tomaten A 901,04 per kg, bon ken 60—64; blomkool 821 per 100 st.; spinazie 1538 per 100 kg; sla I 713, II 26 per 100 stuks; postelein 1734 per 100 kg; andijvie 530; rabarber 4 14; bosbieten 4,5010 ner 100 bos; bos peen 1530; bosuien 4,5010,50; soep groenten 27; peterselie 26. LANGEDIJKER GROENTEN CEN TRALE 120.000 kg aardappelen eer stelingen 12.9016,20; rode Schotte 18.60; Doré 16.4017.30; drielingen 10, 13.30; kleintjes 8.10.60; 5000 kg rabarber 5.6.40; 600 stuks bloemkool A 1 12.70—19.80. NOORDERMARKTBOND 8.600 Schotse muizen 12.7015.00; drielingen 8.80—9.30; kleine 4.30—9.80; 50 slof aardbeien 2.503.15. VEEMARKT LEEUWARDEN LEEUWARDEN, 13 Juni 1952. Aan voer: 69 stieren 2,632,97; 105 vette koeien, le kw. 2,703,10, 2e kw. 2,27 2,64, 3e kw. 2,05—2,26; 642 melk- en kalfkoeien 5001110; 49 pinken 350 565; 125 graskalveren 210—285; 538 nuchtere kalveren 3555; 195 vette en weideschapen 75120; 284 lammeren 50 68; 291 vette varkens, oude 1,852.00, vette biggen 2.002.10, zouters 2,02 2,04; 260 biggen en lopers, biggen 45 70, lopers 71105; 41 bokken en geiten geen notering; 98 paarden 4501015; totale aanvoer 2697. Stieren aanvoer minder, handel kalmer, prijzen iets la ger; melk- en kalfkoeien, aanvoer iets groter, prijzen niet hoger; pinken, aan voer klein, handel slepend, prijzen niet hoger; nuchtere kalveren, aanvoer klei ner, handel lui, prijzen niet hoger; graskalveren, aanvoer iets groter, sle pende handel, prijzen niet hoger; var kens, aanvoer iets groter, handel kalm, zouters gelijk, andere soorten lager; biggen en lopers, aanvoer iets minder, veel minder, stugge handel, prijzen kalme handel, prijshoudend; schapen, aanvoer minder met kalme handel, prijzen niet hoger; lammeren, aanvoer niet hoger; paarden, aanvoer iets gro ter, handel stugger, slachtpaarden la ger. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Vrijdag waren: trawlers: IJm 71 9117, 49 12.200; loggers: Kw 16 3430, 19 2810, 64 6580; korters: CG 8 174, IJm 249 147, 23 615. Prijzen per kg: heil bot 2,30, gr. tong 2,202,05, grm. tong 1,18—0,95, kim. tong 1,14—1.00; kl. tong I 1.16—1.02. II 0,96—0.82; tarbot I 1,54— 0,94. Prijzen per 50 kg: tarbot II 54 48, III 4644, IV 4137; tongschar 7266; grm. schol 62—58, kim. schol 57 —48, kl. schol I 35—34, II 24—8; schar 168; makreel 1916; gr. schelvis 32 26; grm. schelvis 3928; kim. schel vis 37—27; kl. schelvis I 34—23; kl. schelvis II 26—16; wijting 15—8; gr. gul 3832; midd. gul 2418; kl. gul 18 10; kl. haai 2618; ham 26; poontjes 98; kl. rode poon II 178. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 172; gr. kool- vis zw. 5250. De totale aanvoer be droeg 3150 k'isten. DANSEN IN ALPHEN AAN DE RIJN OP ZONDAG Er zal in Alphen aan de Rijn in „Avi fauna' 'op Zondagen mogen worden ge danst. De burgemeester van Alphen a. d .Rijn heeft thans de vergunning daartoe verleend. h a-sihecnti» fi-GtettPtw Nagekomen predikbeurten BERGEN: Rehoboth 10 uur ds Groot- jans van Amsterdam. Ruïnekerk, 10 uur, de heer Strikwerda; 7 uur jeugd dienst. Leger des Heils (Dorpshuis): 10 en 8 uur, samenkomst. GROET: 10 uur ds Verstoep van Jörwerd. HENSBROEK: 10,45 uur, ds Mey- boom. NIEUWE NIEDORP: 10 uur, ds De Wilde; 7,30 uur da FrankenLiefrinck. SCHOORL: 10 uur, ds De Jong. URSEM: 9,30 uur ds Meyboom. EGMOND AAN DEN HOEF: 10 uur, ds Plug. EGMOND AAN ZEE: 10 uur, ds Roo- bol; 7,30 uur, ds Keja van Stompeto- ren (Jeugddienst). Vliegtuig in Kanaal gestort? Op gezag van een bericht van radio Niton wordt aangenomen, dat tussen Brighton en Le Havre pen vliegtuig in het kanaal is gestort. Er zouden zich acht personen aan boord bevinden. Om de organisatie van de Bescherming Bevolking zo doelmatig mogelijk te doen zijn, zijn de Nederlandse gemeenten verdeeld in twee groepen, z.g A- en B-gebieden. A-gemeenten zijn die gemeenten, welke als gevolg van hun strategische ligging of door het bezit van belangrijke bedrijven en instellingen of beide, kunnen behoren tot de belangrijkste doelen voor eventuele vijandelijke aanvallen. B-gemeenten zijn alle overige gemeenten, welke tezamen in z.g. B-kringen zijn ondergebracht, terwijl ook enkele A-gemeenten in A-kringen zijn gegroepeerd. Nederland kent 40 A-gemeenten of gebieden en 72 B-kringen. De organisatie in de A-gemeenten zal uiteraard omvangrijker worden dan die in de B-kringen, De tentoonstelling „Vals en Echt", die 6 Juni in het Stedelijk Museum te Amsterdam geopend werd, was bij de opening nog niet geheel compleet. In de afgelopen week zijn reeds belang rijke aanvullingen binnengekomen en ook de komende week worden nog een aantal inzendingen verwacht o.a. uit Parijs (het „Tribunaal van de Sei ne" uit het Louvre). Aschaffenburg en Frankfurt, waarmede de expositie de zer dagen gecompleteerd zal worden. Direct na aankomst van de aanvul lingen zal een uitvoerige toelichting in de zalen worden aangebracht. Mutaties in voorlopige Raad voor de Kunst Bij Kon. Besluit is aan Th. U. de Vries te Amsterdam en A. H. M. Wijf fels te Den Haag op hun verzoek eer vol ontslag verleend als leden van de Voorlopige Raad voor de Kunst. Benoemd zijn tot leden van de Raad mevr. C. H. C. C. H. Eggink te Am sterdam, prof dr W. J. M. A. Assel- bergs te Amsterdam, M. Croiset te Den Haag, G P. M. Knuvelder te Eindho ven, J. de Meester te Amsterdam, P. J. Steenbergen te Den Haag en A. van der Veen te Den Haag. In het kader van het Holland Fes tival gaf de Haagse Comedie in de Koninklijke schouwburg een gala première van „Odine" van Girau- doux. Het stuk werd gespeeld in een vertaling van J. W. F. Weru- mens Buning en in de regie van Cees Laseur. Een scène uit het eerste bedrijf met Paul Steenbergen en Heieen Pimentel. Prinses Beatrix bezocht de int. beeldententoonstelling Gistermiddagheeft Prinses Beatrix met haar klassegenoten een bezoek ge bracht aan de internationale beelden tentoonstelling op Sonsbeek te Arn hem. De kinderen werden rondgeleid door de deskundige van de tentoonstel ling, mevrouw Heil. Tal van beelden werden aan een uitvoerige bespreking onderworpen. Een drietal uren heeft de klas op Sonsbeek doorgebracht. KERKELIJK NIEUWS Ned .Herv. Kerk: Beroepen te Wezep: H. Hart te Mid- delharnis; te Ede: L. Trouborst te Mon ster, die bedankte voor Huizen (N.-H.) Aangenomen naar Oudega-Kolder- wolde: K. van Liere, candidaat te Rot terdam. Bedankt voor: Purmer R. G. v. d. Voet, candidaat te Beverwijk; voor: aanzoek van beroep naar Johannesburg (Zuid-Afrika): M. N. W. Smit te Den Haag. Geref. Kerken: Beroepen: te Murmerwoude J. Melse, candidaat te Oostkapelle. Bedankt: voor Avereest J. Dijk te Raamsdonksveer. Geref. gemeenten: Tweetal te Paterson: F. J. Dieleman te Ierseke en J. W. Kersten te Gene- muiden. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O.: Plan voor stichting van oecumenisch centrum Er bestaan plannen tot het stichten van een oecumenisch centrum in ons land. Deze plannen houden verband met het emeritaat van prof. dr S. F. H. J. Berkelbach van den Sprenkel, hoog leraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, en voorzitter van de Oecumenische Raad in ons land. Een aantal vooraanstaande personen uit de verschillende bij de Raad aangesloten kerken heeft zich aaneengesloten ter uitvoering van het plan om aan de erkentelijkheid voor het vele, dat prof Berkelbach van den Sprenkel in de loop der jaren op oecu menisch gebied heeft verricht, in een blijvende vorm uitdrukking te geven. Voorzitter van dat comité is prof. dr W. C. van Unnik te Utrecht. Beroepen te Diever: F. van Dijk te Heerenveen. Menzies sprak met onze regering over N.-Guinea Tegenover verslaggevers heeft de Australische premies Menzies te Lon den verklaard, dat hij tijdens zijn be zoek aan ons land met de Nederlandse regering over immigratiekwesties en over Nieuw-Guinea heeft gesproken. Drama in N. Frankrijk Lijkje in iuin begraven Gisteren is het lijkje gevonden van het vier en halfjarige Franse meisje. Joelie Ringot, dat sinds 3 Juni in Pra- lempin (bij Rijsel) werd vermist. Het stoffelijk overschot bleek begraven te zijn in de tuin van een buurvrouw, die bekend beeft het kind vermoord te hebben. Aan het onderzoek heeft een aantal telepathen deelgenomen, onder wie de Nederlander Peter Hurkos. Naar men zegt heeft hij een stuk met bloed door drenkt katoen gevonden. AFP vermeldt nog, dat de buur vrouw op het moment van haar arres tatie vrijwel op de plaats stond, waar het kind begraven was, de opsporings werkzaamheden in ogenschouw ne mend. Indertijd is haar de voogdij over een kind ontnomen, omdat men bij het kind een verwonding aan de mond had waargenomen, waarschijnlijk met een mes of een schaar toegebracht. Vooral op lexiielgoederen Naar in kringen, die in nauw con tact staan met de Franse regering, wordt vernomen, heeft de Franse mi nisterraad gisteren besloten, dat de invoer uit de landen der OEES in het derde kwartaal van dit jaar ongeveer 57 millioen gulden lager zal zijn dan in het tweede kwartaal. Deze nieuwe invoerbeperking zou vooral betrekking hebben op textielgoedercn. Zoals bekend, is de invoer uit de landen der OEES voor het tweede kwartaal van dit jaar beperkt tot een waarde van ongeveer 530 millioen gul den. In welingelichte kringen te Pa rijs verwacht men moeilijkheden, wan neer het invoerprogramma voor het derde kwartaal aan de OEES zal wor den voorgelegd GROTE WAPENVONDST BIJ TOULON In een huis te Flayosc, ongeveer 6# km. ten Noordoosten van Toulon, heeft de Franse politie gisteren een grote hoeveelheid wapens en springstoffen gevonden. De eigenaar van het huis, een communist van Italiaanse afkomst, is aangehouden. Het onderzoek van het huis was een gevolg van de bij een communist in Toulon gevonden documenten. Volgens mededeling van de politie werden ma chinepistolen, geweren, revolvers, gra naten en munitie gevonden. Het zoe ken naar wapens in het gebied van Toulon wordt voortgezet. Later heeft de politie twee leidende communisten uit Toulon, de directeur van een plaatselijk communistisch blad en de secretaris van de plaatselijke communistische vakvereniging van ha venarbeiders, aangehouden. Een woordvoerder van het Egyp tische ministerie van financiën heeft medegedeeld, dat de minister van financiën bij de indiening van zijn versoberingsbegroting binnenkort het land een openhartige uiteenzetting zal geven van de ernstige economische crisis. De regering heeft aan alle mi nisteries en departementen opdracht gegeven de algemene uitgaven met 35 pCt. te verminderen in verband met het begrotingstekort van 35 millioen Egyptische ponden. 54 Franse jagers en 20 bommen werpers hebben Vrijdag een van de drie grootste aanvoerwegen van China naar Indo-China aangevallen. Dit is de grootste luchtaanval in de Indochi- nese oorlog geweest. Heer zoekt SLAAPKAMER m. ontbijt. Br. m. prijsopg. nr. A 78 bureau van dit bl. Te koop aangeboden: DUITSE HERDER, zeer waaks. Tegen elk aan nemelijk bod. D. v. d. WOUDE, Rinne- gom 253, Egmond a. d. Hoef. Is „echte" anthraciet, ze ls beter en daardoor voordeliger. WALES „EMPEROR" III ƒ9.—p.H,L. WALES „SEVEN SISTERS" Hl 8.60 p.H.L. Deze soorten Wales ztjn alléén bij ons verkrijgbaar en worden slechts „beperkt" geïmporteerd. Door NU te bestellen, koopt U het BESTE voor de laagste prtfs. ALLEEN Nlemvpsloot 2 - Tel. 24S0 TE KOOP net BURGERWOONHUIS St. Pancras Z. m. tuin 30 x 20 m. Br. onder no. A 70 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3