LAATSTE NIEUWS Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Straten worden een uur voor komst van Koninklijke stoet afgezet AGENDA J. N. van der Stadt hield de Alkmaarse kleuren hoog Honderdvijftien hengelaars zaten vele uren in de stromende regen Aanleg speeltuin bij P. A. deLangeplein Polderkaden langs Schermerboezem in staat van verval Russische jager schiet Zweeds vliegtuig neer Winkels VOi de Ordemaatregelen van politie Plaatsen van laddertjes, kistjes en trapjes op het trottoir niet toegestaan Alcmaria „uitgebekerd" Koninklijk Paar komt 5 minuten eerder Steek de vlaggen uit! Wijziging van het kieding- reglement Geen interesse voor de molen bij de Eergerhof Zeilwedstrijden pp de Westeinder Luctor et Emergo organiseerde lustrum-concours aan de Westdijk Feest in September Beveiliging van kaden is gewenst Voorstel om afwijzend op een verzoek om hogere uitgaven te beschikken Eindexamen Middelbare Handelsschool Ged. Staten vinden tijd gekomen om in te grijpen Snel optreden redde 6-jarige drenkeling Spoedzitting van Zweedse kabinet Ou Voortaan ook op 't Wu HEILO( Circus Renz v\ Heiloo Morgen grote i de ouden var MAANDAG 16 JUNI 1953 De commissaris van politie te Alkmaar maakt bekend dat, in verband met het bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden op Vrijdag 20 Juni, de volgende ordemaatregelen zullen worden getroffen: In het algemeen moet men er rekening mee houden dat het rijverkeer op 20 Juni van 9,00—14.00 uur op tal van plaatsen in de gemeente ernstige moeilijkheden zal ondervinden. De routes, die H.M. de Koningin zal volgen, worden door de politie ongeveer een uur van te voren afgezet tot het tijdstip, dat de Koninklijke stoet is gepasseerd. Zodra de politie de afzetting heeft geformeerd wordt geen rijverkeer over de routes meer toegelaten. Het kruisend verkeer wordt tot 15 minuten vóór het passeren van de Koninklijke stoet doorgelaten. Het doorgaande verkeer wordt buiten de binnenstad omgeleid. Kraanwagens voor rekening autobezitters Zeer uitdrukkelijk wordt er de aan dacht op gevestigd dat ten minste een uur van te voren alle parkerende voertuigen van de door de Koninklijke stoet te volgen routes moeten zijn ver wijderd. Van deze regeling kan onder geen voorwaarde worden afgeweken. Men dient zich stipt aan deze voor schriften te houden. Voertuigen die in strijd met deze voorschriften door de politie worden aangetroffen zullen voor rekening van de eigenaar of houder met een kraan wagen worden weggesleept. Aan bezoekers van het Sportpark wordt uitdrukkelijk medegedeeld, dat de Sport la an niet beschikbaar is voor het parkeren van auto's. Parkeer gelegenheid is in de zijstraten van de Kennemerstraatweg o.m. Maclaine Pontstraat, Comansstraat e.a. Zo lang mogelijk zullen de autobussen van de locale en interlocale lijndiensten wor den doorgelaten. Geen ladders. Het publiek wordt dringend verzocht plaats te nemen op de trottoirs indien deze aanwezig zijn; het plaatsen van laddertjes, kistjes en trapjes wordt niet i i i j e I j: a c z z n H v u e n b d< z< ei tr to ni de de ee ee Verjongingskuur te drastisch Proefnemingen kunnen interessant zijn. De proefneming van de elftal commissie met een totaal verjongde Alcmaria-ploeg in de bekerwedstrijd tegen Zaandijk was dat geenszins. Onze stadsgenoten kwamen in het veld met een kern van jeugdige spe lers die zich de afgelopen competitie van een plaats in het eerste elftal had den verzekerd, aangevuld met eer aantal spelers die wij nog niet of een enkele maal in het eerste team van Alcmaria zagen opgesteld. Zoals ge zegd, deze opstelling heeft niet kun nen voldoen en de 2—0 zege van Zaan dijk was dan ook volkomen verdiend. Het backstel Wijnands en Paulisse was betrouwbaar genoeg, evenals doel- verdediger Afink en stopperspil Wassink. Zij .kregen van hun team genoten echter te weinig steun om met kans op succes naar de volgende be kerronde over te gaan. Voornamelijk het gebrek aan voorhoedespelers inet sehutters-capaciteiten wreekte zich ook Zaterdag weer, een euvel waarme de de withemden reeds geruime tijd zitten te kampen. B.K.L.-DISTINCTIEVEN NOG NIET GEREED Onlangs hebben wij medegedeeld, dat de militairen van het hier gelegerde depot van het Bewakingskorps der Ko ninklijke Landmacht reeds bij het a s. Koninklijk bezoek van nieuw ontwor pen baret- en schouderdistinetieven zouden worden voorzién. Het laat zich echter aanzien, dat deze nieuwe versierselen niet tijdig gereed zullen komen. Voorlopig zijn de manschappen daar om van de distinctieven van de Infan terie voorzien. toegestaan. Rijwielen en kinderwagens mogen niet tussen het publiek langs de weg worden meegenomen. De gewone pers- en fotograafkaar- ten e.d. zijn op 20 Juni niet geldig, voor zover het gebeurtenissen en afzettin gen betreft, die verband houden met het Koninklijk bezoek; alleen zij die in het bezit zijn van een perskaart, afge geven door de Commissaris der Konin gin te Haarlem, hebben toegang tot de afgezette weggedeelten en terreinen. De commissaris van politie vertrouwt er op, dat het publiek ten volle zal medewerken om de genomen orde maatregelen geheel te doen slagen en zal bijdragen tot een vlot en ordelijk verloop van deze voor Alkmaar zo ge wichtige gebeurtenis. In afwijking op hetgeen was vast gesteld zal het Koninklijk Paar Vrij dagmorgen vijf minuten eerder aan de Friese brug arriveren. In plaats van om 10.15 worden de hoge gasten om 10.10 uur verwacht. Het gemeentebestuur van Alkmaar wekt de ingezetenen op om tijdens het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard op Vrijdag 20 Juni de vlag uit te steken Reportage Koninklijk bezoek Vrijdag zal de AVRO onmiddellijk na de uitzending van de nieuwsberichten van één uur een korte reportage geven van het Koninklijk bezoek aan onze gemeente. Mocht om redenen van technische aard de uitzending van deze -eportage niet mogelijk zijn dan zal zij wolden vervangen door gramofoonmuziek. MAANDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur Hyena's van de weg (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur Merijntje Gijzens jeugd (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur Iwo Jima (18 jaar). Victoria Theater geen voorstelling. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat 59. Canadaplein, 8 uur; Interkerkelijke tentencampagne. Gerechtsgebouw, 5 uur: Algemene ledenverg. ver. Pro Juventute. HEILOO: Rustende Jager, 8 uur Openbare bijeenkomst VVD: Circus Renz, 8 uur Avondvoorstelling. DINSDAG Bioscopen als Maandag Victoria Theater geen voorstelling. Wapen van Heemskerk, 8 uur Con tactavond militaire-burgerbevolking. Canadaplein, 8 uur Interkerkelijke tentencampagne. Hoog water te Bergen aan Zee Maandag 10.41 23.12. Dinsdag 0.10 11.46 Te Camperduin. Hoog Laag Maandag 10.46 23.17 4.46 17.17 Dinsdag 0.15 11.51 5.51 18.15 De wethouder voor personeelszaken verklaarde zich destijds bereid na af loop van een proeftijd (thans 114 jaai) te onderzoeken of het kledingregle- ment aan de verwachtingen beant woordt. Over het algemeen zijn de resulta ten bevredigend. Het personeel wil gaarne in plaats van sommige verstrek te kledingstukken andere hebben en er wordt enige wijziging gewenst in het aantal te verstrekken stukken en in de draagtijd. Bovendien is het gewenst de opsom ming van de functies waaraan de aan spraak op verstrekking van kleding en uitrustingsstukken is vertoonden nader aan te vullen. Het is nu ook mogelijk voor het per soneel van de Keuringsdienst van Wa ren de verstrekking van dienstkleding te regelen. B. en W. staan afwijzend tegenover het verzoek om de voor de verschil lende kledingstukken vastgestelde draagtijd thans reeds te verkorten, te genover het verzoek werkschoenen te verstrekken aan anderen dan thans in het reglement zijn vermeld, de verstrek king van regenkleding aan de techni sche ambtenaar bij het ziekenhuis en van stofjassen aan het lager bezol digd kantoorpersoneel. Door de sterke stijging der textiel- prijzen zijn in het Rijkskledingbesluit de bedragen van de inhouding op het salaris wegens uniforme verstrekking vanaf 1 Januari met 50 pet. verhoogd. Daarom zal het reglement in overeen stemming daarmede moeten worden gebracht. B. en W. bieden een ontwerpbesluit tot wijziging van het kledingsreglement ter vaststelling aan. Een voorstedat men later wel zal betreuren Op 30 Nov. 1950 werd in handen van B. en W. om advies gesteld een brief van het bestuur van de Eendrachtspol- der waarbij de molen aan de Kruse- man van Eltenweg alhier voor f 1 te koop werd aangeboden. Wanneer deze molen geheel ge bruiksklaar moet worden gemaakt be- dragen de kosten f 7955, maar ter plaatse is reeds een electrisch gemaal aanwezig. Om de molen weer in zijn oorspron kelijke toestand te brengen is een be drag van f 5425 nodig. Een verzoek om een rijksbijdrage in de kosten is afge wezen, in verband met de beperkte geldmiddelen welke voor restauratie van monumenten beschikbaar zijn en omdat, volgens de betrokken staatsse cretaris van O. K. en W. de moderne woningbouw welke de molen aan twee zijden tot op enige meters is genaderd, de onmiddellijke omgeving zo beïn vloedt dat de molen uit een oogpunt van landschaps- en stedenschoon van geringe betekenis is geworden en de Prov. Waterstaat van Noord-Holland uit waterstaatkundig oogpunt geen belang bij de instandhouding van de molen heeft, te minder daar de polder door de bouw van woningen voor een ge deelte is ontpolderd. Een meerderheid in het college acht eveneens daarom het herstel van de molen niet verantwoord waar de ge meente jaarlijks in het onderhoud van één molen reeds een bedrag van f 500 verleent, zodat deze meerderheid nigt tot. aankoop wil overgaan. Een minderheid zou het betreuren als deze molen gesloopt zou worden. Hij is enig in zijn soort in deze pro vincie en zal na herstel het stadsbeeld ter plaatse zeer verlevendigen. Deze minderheid meent dat de ge meente zich de gevraagde uitgave mag getroosten om deze karakteristieke mo len te_behouden. De meerderheid van het college stelt de raad voor van de aanbieding van de Eendrachtspolder geen gebruik te maken. (Molens zijn de karakteristieke ken tekenen van ons landschap, welker aantal helaas steeds minder wordt. Laten wij toch begrijpen, dat het in ons eigen welbegrepen belang is ze te behouden waar ze helaas verloren drei gen te gaan. Red.) De zeilwedstrijden op de Westeinder plassen zijn voor de leden van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging niet onverdeeld gunstig geweest. Al leen in de Vrijheidsklasse werd een Alkmaarse overwinning behaald. Zon dag zeilde J. N. van der Stadt name lijk zijn „Oppertje" als eerste door de finish. Het was jammer dat deze veel belovende zeiler Zaterdag in verband met zijn militaire dienstplicht was verhinderd, daar hij anders nog een gooi naar de eerste plaats in het to taal klassement had gemaakt. Zoals bekend was bij het vorige weekein de met een derde en vierde plaats ge ëindigd. In de Drakenklasse waren de ver richtingen van Rob Visser middelma tig. Zondag had hij bijvoorbeeld een zeer slechte start. Het was begrijpelijk dat hij geen kans zag de favorieten in deze klasse als Van Wijk en de Honderd en vijftien hengelaars heb ben gisteren de stromende regen getrot seerd en een plaatsje gezocht langs de Westdjjk om te trachten een prijs te behalen in het concouih, dat door het jubilerende Luctor et Emergo was uitgschreven. Diep weggedoken in hun regenkleding zaten de vissers 's mor gens om 7 uur al naar de dobbers te turen, nadat een boot hen naar het viswater had gebracht. De deelnemende verenigingen wa ren De IJzeren Voorn (Velsen), De Vier Noorden Koggen, Vislust (Bar- singerhorn), De Sander (Akersloot) 't Karpertje (Beverwijk) en tot slot de Alkmaarse vereniging Luctor et Emer go, die dit jaar haar eerste lustrum viert. Deze concoursdag was een van de onderdelen van het jubileum program ma. In September volgt nog een feest avond, waarvoor de daartoe in het le ven geroepen commissie al druk be zig is plannen te makenen gelden te verzamelen. In de personele wedstrijd mocht naar alle vissen worden gehengeld en hier werd de Beverwijker Schotman winnaar met 14 stuks. Tweede werd J. Paal met 13 stuks. Bij de corpswedstrijd, die verdeeld was over drie klassen, hadden 151 baarzen zich onvrijwillig achter het devies van de organiserende visclub geschaard. In de eerste klasse was de uitslag: 1. De IJzeren Voorn (16 stuks na lo ting), 2. Vislust (16) 3. 't Karpertje (14), 4. De Vier Noorden Koggen (11). Tweede klasse: 1. De IJzeren Voorn (20) ,2. Vislust (16), 3. 't Karpertje (11). Derde klasse: 1. Vislust (12), 2. 't Karpertje (6). De prijsuitreiking vond plaats in café Koelemey. Vries Lentsch nog te bedreigen. Wel kon hij met zijn nieuwe draak een zestal andere deelnemers voorbij lo pen, zodat hij in de middelmoot eindig de. Siep van der Meer zal zeker geen prettige herinneringen behouden aan de wedstrijden op de Westeinder plas sen. Hij arriveerde hedenmorgen in Alkmaar met een gat in zijn boeg. De uitslagen van de klassen waar aan door leden van de Alkmaarse Roei- en Zeilverenigingen werd deel genomen, luiden: Zaterdag: Valkenklasse a: 1. „Anneke", strmn G. A. S. Jongeneel, De Kaag; 2. „Nymphea" strmn A. C. Laagwater, W. V. de Koenen: 3. „Mar- jolijn" strmn J. C. van Tienhoven W. V. Gouda; Drakenklasse: 1, „Thalatta" strmn W. P, van Duyl, K. N. Z. en R. V.; 2. „Puzzle 2" strmn G van Wijk, W. V. Aalsmeer; 3. „Tijl Uilenspiegel", strmn dr. J. R. Bliek- man, K. N. Z. en R. V. Vrijheidsklasse: 1 .„Schicht", strmn J- Bouwhuis. W. V.Pampus; 2. „Marjan" strmn J. Sten huis, W. V. Aalsmeer; 3. „Noreg", strmn A, E. H. Amons, Z. Z. C. Zondag: Valkenklasse a: 1. „Marjolijn", strmn J. C. van Tienhö- ven: 2. „Anneke" strm G. A. S. Jon geneel (hoofdprijs); 3. „Barry 3" strm J. M. Snijders. Drakenklasse: 1. „Puzzle 2" strm G. van Wijk (hoofdprijs); 2. „Ran" strm W. de Vries Lentsch; 3. „Kortenaer" strm H. Ver- du.vn. Vrijheidsklasse: 1. ..Oppertje" strm J. N. v. d. Stadt; 2. „Marjan" stuurman J. Stenhuis; 3. „Dwarskop" strm Joh. van Dieman (hoofdprijs) Bij hoge waterstanden trachten som mige landgebruikers het water te ke ren door te laag liggende kaden met primitieve middelen, als het opleggen van graszoden en het aanbrengen van kistdammetjes, op te hogen. Veelal worden daarbij de graszoden gestoken uit het. binnentaliid der kaden, waar door de veiligheid dier waterkeringen in gevaar wordt gebracht. In handen van B. en W, is gesteld een verzoek van de buurtvereniging U. K. K. om financiële medewerking voor de aanleg van een speeltuin op het open terrein tussen de woningen aan de Karei Doormankade, Kortenaer- kade, Jan van Galenstraat en het P. A. de Langeplein. De raad stelde op 3 Augustus 3950 een crediet beschikbaar voor ae aan leg van een viertal speelterreinen, waarin voor de aanleg van bovenge noemd terrein f 2060 is opgenomen. Daarom is het terrein het vorig jaar tot speelterrein ingericht en voorzien van een afrastering van betonnen pa len ter hoogte van 1 meter met har- minocagaes, het plaatsen van een zandbak en een looppaal. De buurtvereniging wil thans het terrein met subsidie van de gemeente voorzien van een afrastering met be- tonpalen van ongeveer 2 meter hoog te, voorzien van harmonicagaas en prikkeldraad, waarna de bestaande af scheiding kan vervallen. De kosten van deze wijziging worden geraamd op f 2400 onder aftrek van de waarde van afkomende materialen. Hoewel B. en W. het streven in deze volkrijke buurt een speeltuin op te richten toejuichen, achten zij het" niet verantwoord hiervoor in korte tiid f 2060 en f 2400, dus in totaal f 4460 ze Voor het eindexamen 1952 aan de Mid. Handelsschool met 4 jaar cursus te Alkmaar zijn de volgende candida- ten geslaagd: J .M. Beentjes, J. A. van Dijk, B. J. Menist, S. P. J." Stroomer, J, A. Ver veld en G. Wesseiius allen te Alkmaar. G. Berghuis, Ch. J Duyn en F. Haart- man te Berverwijk. P. M. Blauw te Heer Hugowaard. J. de Pee en B. A. Wiering te St. Pancras. A. Duim te Uitgeest. D. J. Hommes, P. J. de Ja ger ,L. S. Koelemey, A. A. de Vries en J. Wolven te Heiloo. C. J. Kokkes te Bergen. C. Kramer Glijnis te Stom- petoren. W. J. de Nijs te Warmenhui- zen. A .J. F. Pastoor te Broek op Lan- gedijk. C. Pool te Noord Scharwoude. Afgewezen zijn 7 candidaten. 88. Met een kloppend hart wachtte Jimmy af wat Dolle Dirk zou ant woorden. Hij had zich zo plat mogelijk tegen de muur aangedrukt opdat Dolle Dirk hem van joven af niet zou kun nen ontdekken èn ook om een beetje dekking te zoeken voor het ontploffen van de dynamietpatroon, waarvan de lont binnen een minuut of wat opge brand zou kunnen zijn„Waar ben je dan?" vroeg de bendeleider en Jim my hoorde duidelijk dat er achter docht in zijn stem lag. „Ik zie je niet". Jimmy haalde diep adem en zei toen weer met de klagelijke stem van juf frouw Wabbel: ik ik lig hier achter die kist. Hijheeft me half gewurgd. Kom me toch helpen Dit scheen te heipen, want Jimmy hoorde enig gestommel. Er werd een touwladder naar beneden gelaten en even later begon er iemand naar be neden te klauteren.... Jimmy beleef de momenten van bijna ondragelijke spanningVoor het eerst in zijn avontuurlijk leven hoorde hij eijn eigen hart in zijn keel bonzenDaar liet Dolle Dirk zich naar beneden zakken en in het slot van de deur zat de dyna mietpatroon met het langzaam er naar toe kruipende vuur van de smeulende lontJimmy was zelf nieuwsgierig naar hetgeen er nu zou gebeuren.... Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben aan de Provinciale Staten een overzicht doen toekomen van de toestand van de poldcrkaden in het gebied tussen Bergen en Egmond-Binnen en bewesten Alkmaar. In dit schrijven wordt onder meer medegedeeld, dat de langs de Schermerboezem gelegen polderkaden in het gebied, dat ongeveer wordt begrensd door de Herenweg tussen Bergen en Egmond-Binnen, de Vennewatersweg, de spoorlijn AlkmaarUitgeest, het Noordhollands Kanaal, de oostelijke ringsloot van de Bergermeer, de bebouwde kom van Bergen en de Eeuwigelaan, in het algemeen in onvoldoende staat ver keren. De kaden zijn op verscheidene plaatsen te laag om het overlopen van boezemwater bij hoge standen te voorkomen, terwijl haar afmetingen ook overi gens veelal tè gering zijn om een veilige kering tegen het boezemwater te waar borgen. Behalve aan de inklinking moet de lage ligging der kaden geweten wor den aan het beweiden, hetgeen voor kaden als deze uit een oogpunt van het behoud als veilige waterkering, althans voor zover het met koeien en paarden geschiedt, uit den boze is te achten. Bij het door de Provinciale Waterstaat in gestelde onderzoek is verder gebleken, dat de boezemwateren in het onderha vige gebied evenmin in goede staat verkeren. Vermoedelijk zal het afvoer- vermogen dier wateren over het alge meen wel voldoende zijn wanneer zij terdege schoongemaakt worden en plaatselijk vernauwingen en ongunsti ge bochten worden verwijderd. Ter verbetering van de toestand die nen, aldus Gedeputeerde Staten, in de eerste plaats de kaden, welke het wa ter van de Schermerboezem moeten keren, verhoogd en verzwaard te worden voor zover zij niet aan de mi nimum-eisen voldoen, t.w. een kruin hoogte van ten minste 0.25 plus N.A.P., een kruinbreedte van ten minste 0.75 m, een binnenbeloop van ten minste 1 hoogte op 2 aanleg en een buitenbeloop van ten minste 1 hoogte op 1^ aan leg. In de tweede plaats dienen de boe zemwateren grondig van planten en modder gezuiverd, en waar nodig, van ruimer profiel gemaakt te worden. Wanneer de uit de boezemwateren ko mende specie daarvoor geschikt is kun nen de polderkaden hiermee verbeterd worden, hetgeen vermoedelijk tot be perking van kosten zal leiden. Het onderhoud van de kaden behoort tot de taak van de desbetreffende pol derbesturen. De Bijzondere Reglemen ten van bestuur voor verschillende der in het onderhavige gebied gelegen pol ders houden geen bepalingen in om trent de afmetingen, waarop de kaden behoren te worden onderhouden; in die voor een aantal andere polders komen daaromtrent wel bepalingen voor, doch zijn de voorgeschreven afmetingen te gering. Nu de kaden niet aan de te stel len eisen voldoen, achten Gedeputeerde Staten het gewenst deze eisen in de bestuursreglementen vast te leggen en zij hebben daarom een aantal ontwerp besluiten ter goedkeuring aan de Pro vinciale Staten voorgelegd. Zaterdagmiddag om half vijf is de zes jarige Robbie Davidzon van het Hofplein door het snelle optreden van de heer Cnos- sen van de Hoornsekade op het nippertje van de verdrinkingsdood gered. Het knaapje, dat spelenderwijs bij de Noorder kade in het Noordhollands Kanaal was gevallen, was reeds enige keren onder water gegaan toen de heer Cnossen pas seerde en zonder aarzelen geheel gekleed te water sprong. Hij slaagde er in de drenkeling, die zich ongeveer vier meter uit de wal bevond, behouden op het droge te bréngen. NIET UITGEKEKEN Zondagmiddag reed een bromfietser, ko mende uit de le Kanaalstraat, padoes tegen een in de Uitenboschstraat pas serende auto. De bromfiets werd bescha digd en de berijder kreeg een bekeuring. besteden in het midden latend of aan de bedoelde verhoging der afscheid ng medegewerkt moet woi>len. Zij stellen daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Gediplomeerd politie personeel Voor het examen ter verkrijging van het politie-diploma zijn de volgende agen ten van de gemeente-politie geslaagd: C. Hoogzaad, J. H. van Nieuwenhuizen, J. C. Madderom, A. W. Tolsma, H. Smit en B. van der Werff. Het diploma met aantekening werd be haald door mej. M. C. Tromp, klerk op de afdeling Administratie Het examen werd gehouden onder auspiciën van de Centrale van Politie organisaties. Het volgend jaar zal door de reorgani satie in de opleiding en de examens een Staatsexamen worden ingevoerd. Directeur Handelsavond school Op de voordracht voor de functie van directeur van de Handelsavond school, over welke benoeming Woens dag in de raad zal worden beslist, staan de heren W. de Jong, leraar aan de Handelsschool en Handelsavond school te Alkmaar en leraar aan de RHBS te Den Helder, P. Tuittof, le raar aan het R.K. lyceum te Alkmaar, wonende te Amersfoort en C. A. Koop man, onderwijzer aan de Chr. Ulo te Den Helder en wonende aldaar. Burgerlijke stand Geboren: Hendrik, z. van H. van Lienen en N, Wiedijk. Pieter C., z. van D. J. Saai en C. W. Vrije. Irene M„ d. van A. J. Wagemaker en M. C. Baltus. Robert, z. van J. Stroet en J. van Dijk. Mary E„ d. van T. Stoop en A. A, Mul. Christiaan J„ z. van A. i\'. Kobes en L. Indri. Klaas C., z. van C. Slot en G. Wijkstra. Maria T„ d. van F. Broers en E. H. Schouten. Jo hannes H„ z. van J. C. Bom en C. M. Erkamp. Overleden: Grietje Schager, 63 jaar', weduwe van P. Bierman. Dirk y'inters, 75 jaar, gehuwd met C. van der Meer. DE HEER F. H. RINGERS WEER THUIS In tegenstelling met de geruchten, die enige tijd geleden de ronde deden, kunnen wij thans mededelen, dat de heer F. H. Ringers het Academisch Ziekenhuis te Groningen, waar hij een operatie heeft ondergaan, inmiddels heeft verlaten en zijn bezigheden hier ter stede heeft hervat. HET KAMERLID RITMEESTER ZAL SPREKEN. Voor de VVD zal Woensdag om 8 uur een openbare vergadering in het Theater Harmonie worden gehouden waar de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer der Staten Gene raal, een rede zal houden. SLUITING GEMEENTEBUREAUX De gemeentelijke diensten en bureaux zullen, voor zover de dienst dit toelaat, op Vrijdag 20 Juni ter gelegenheid van het bezoek aan Alkmaar van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, gesloten zijn. De afdeling Burgerlijke Stand zal, uitsluitend voor spoegevallen, geopend zijn van 910 uur der voormiddags. VERGADERING CHR. HIST. UNIE Woensdagavond 8 uur wordt door de plaatselijke afdeling van de Chris telijk Historische Unie in „Waakt en Bidt" een openbare vergadering ge houden waar als spreker zal optreden prof. dr G. C. van Niftik. AANRIJDING Doordat Zondagmorgen de chauffeur van een personen-auto geen voorrang verleende op de hoek ScharlooStations weg aan een uit de richting van het sta tion naderende taxi, volgde er een aan- riiding, waardoor de beide auto's aan de voorzijde ernstig werden beschadigd. Tegen de bestuurder van de personen auto, afkomstig uit Middenmeer, ls pro ces-verbaal opgemaakt. (Ungecorrtgeerd) Een Zweeds verkenningsvliegtuig, dat zich hedenmorgen in de omgeving van het eiland Dagoe in de Oostzee, bevond, is door twee Russische jagers van het type „M.I.G.", aangevallen en omlaag geschoten. Het Zweedse toe stel, een Catalina-vliegboot, poogde nog zijn basis te bereiken, doch dit mocht niet meer gelukken. De „Catalina" zocht naar een Zweeds oefenvliegtuig, dat sinds Za terdag wordt vermist. Aan boord van het toestel bevindt zich een bemanning van acht koppen. Het vermiste toestel is door andere Zweedse vliegtuigen het laatst boven het kleine Zweedse eiland Bogskaer, dat 120 kilometer van Stockholm is ge legen, waargenomen. Het vermiste Zweedse oefenvliegtuig, een „Dakota", is sinds Vrijdag ongst- leden verdwenen. Het toestel bevond zich toen op minder dan honderd kilometer afstand van dat gedeel te van de Russische Oostzeekust, dat het meest ontoegankelijk wortd gehou den vanwege geheime installaties van de Russische weermacht. Ook de „Da kota" was ongewapend. Een Zweedse torpedojager heeft Zon dag twee rubberboten en een stuk wrakhout opgepikt, die, naar men meent, afkomstig zijn van de vermiste „Dakota". Nader wordt vernomen, dat duikers Maandagochtend het wrak van de ver miste „Dakota" hebben gevonden. Vol gens Zweedse vliegtuigdeskundigen en Stockholmse bladen zou ook dit toe stel door de Russen omlaag zijn ge schoten. Dit is echter van officiële zij de nog niet bevestigd. De Zweedse luchtmachtleiding heeft Maandagochtend gewapende Zweedse jagers doen opstijgen, om naar de be schoten „Catalina" te zoeken. Premier Erlander, die een bezoek aan Norr- koeping zou brengen, heeft dit afge last. Hij heeft een spoedzitting van het Zweedse kabinet uitgeschreven, waar op het Zweeds-Russische vliegtuiginci dent zal worden besproken. De Raad van de gemeer Vrijdagavond «nder v*n burgemeester Bakk heeft besloten om de ver keiiers in Oudorp, onthc kelsluiting te verlenen de dagen voorafgaande i gen en tijdens de kerm van een aantal belanghc goed gevonden dat 't taan door wagens w welk voorstel werd aa Besloten werd tevens kasgeld, tot een bedrag tijdelijk af te staan aai Castricum. Het vaste neel zal een vacantietoe: tot een maximum van gen. Het ligt in de bed dit jaar twee woningen aankoop van bouwterre ter moeilijkheden op. E te hoge prijzen gevraagd stelde voor om tot on grond over te gaan, wai rend geen resultaten vt De heer Buren wilde c ken tot een enkel stuk; alle beschikbare terrein onteigenen. Aldus werd De weg over de Halve bekend is onder de na zal worden herdoopt „Heerenweg" krijgen. 1 voorts om de waterleic Huigendljk uit te breid bedragen voor de gemee jaar. Voor de Molenkade terleiding eveneens woi zijn de kosten f 161,63 pi Met het oog op de werking tredende we: wordt besloten voorlopi treden tot de bedrijfsv meenten, doch een eige op te stellen. De kosten per leerlin; school hebben f 21,97 p< gen. Besloten werd om aan de Bijzondere Sch< komstig vast te stellen, leerling aan de D.L. draagt 95, aan de Bijz. De Raad maakte bezw plan van het Rijk om 1 van de lichtmasten bij d( se brug, voor rekening v te Oudorp te brengen. V reid de stroomkosten te sloten werd over deze overleg te plegen. Voor de te houden lai bouwtentoonstelling wer< sidie verleende. De han V.B.O. zal op zijn verzot een afwijzend antwoord voetbalverenigingen kr subsidie, behalve de „I het onderhoud van de het beschikbaarstellen ve terrein voor kinderen. 1 een eigen terrein krijgt billijkheid van subsidie onder het oog worden De voorzitter deelde nog voor f 2550.aan spaar! Slechts weinig bel, Vanaf Zaterdag tot e: Maandagavond, heeft Cir echt Nederlands circus, het Forestersveld te He gen. Ook nu was de belang in verhouding tot de gr volking. De jeugd, en dan nog sten er onder, vormde Circus Renz brengt ee en gevarieerd programm: mers zijn er eigenlijk r kent echter niet dat er punten zouden zijn in he half uur durende prograi men de paard-dressuur, met de honden. De romantiek werd ii haald door 4 cowboy's, d lend terrein grote vaarc te bezitten. 'n Circus zonder clown' baar, die in Renz „dede kend en daarbij bleken muzikaal te zijn. Natuurlijk ontbrak t niet. Als geheel dus ee gramma. Morgen breekt de grot ouden van dagen uit Heil touringcars en ongeveer auto's die zich moeten de Oude Straatweg tusse: acht uur gaat deze 2E Sint Pancras, Broek c Aartswoud, de Wieringe: sluitdijk (waar bij het draaid wordt), Den He! oog, Petten, Schoort en de Zeeweg arriveert mer half zes weer te Heiloo. door muziek wordt de Rustende Jager en de gebracht, waar een din geboden. Om half acht jes een bonte avond aa ruim negen uur is deze AUTO'S REDEN OP 1 Zondagmiddag gaf de 1 een auto, die op de Vi uit de richting Sch.I geen voorrang aan een van de Zeeweg. Een aar het gevolg van. De scl gering was, werd ondei POSTDUIVENVE1 Zaterdag hield de pos ging „Door Vriendschap loo een concours met ou< uit Chateauroux (Fr.), e< plm. 680 km. De eerste werd geconstateerd door Verdonk; nr. 3, 5. 6 en 7 nr. 4 de heer Veen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2