Nieuws uit Matige prestaties bij C.C.S A.- wedstrijden te Hoorn Concours Bond van Zangkoren in Noord-Holland Winkels voor de feestdagen en tijdens de kermis later dicht Voortaan ook wagens op 't Wuiver HEILOO Circus Renz werkte in Heiloo Morgen grote dag voor de ouden van dagen Schoorl Geslaagd tuinfeest van Vrije School Langendijk Begin Juli opening van gebouw boerenleenbank Opleveringsdatum drie weken verschoven Noord-Scharwoude Oudkarspel Winkel Zuid-Scharwoude Bergen SuccessenvoorBergense toonkunstenaar De Rijp Veertien koren streden om de beste prestaties Jury „meer repeteren is noodzakelijk" Solex-rallye volop geslaagd Oudorps Raad vergaderde De Raad van de gemeente Oudorp, die Vrijdagavond omder voorzitterschap burgemeester Bakker vergaderde, heeft besloten om de verschillende win keliers in Oudorp, ontheffing van win kelsluiting te verlenen op verschillen de dagen voorafgaande aan de feestda gen en tijdens de kermis. Op verzoek van een aantal belanghebbenden, werd goed gevonden dat 't Wuiver voor taan door wagens wordt bereden, welk voorstel werd aangenomen. Besloten werd tevens om overtollig kasgeld, tot een bedrag van 50.000. tijdelijk af te staan aan de gemeente Castricum. Het vaste gemeenteperso- neel zal een vacantietoeslag van 2 pet. tot een maximum van f 75.ontvan gen. Het ligt in de bedoeling om nog dit jaar twee woningen te bouwen De aankoop van bouwterrein levert ech ter moeilijkheden op. Er worden veel te hoge prijzen gevraagd. De voorzitter stelde voor om tot onteigening van grond over te gaan, wanneer voortdu rend geen resultaten tVorden bereikt. De heer Buren wilde dit niet beper ken tot een enkel stukje grond, doch alle beschikbare terreinen in de kom onteigenen. Aldus werd besloten. De weg over de Halvemaansbrug, die bekend is onder de naam „Voorweg" zal worden herdoopt en de naam „Heerenweg" krijgen. Besloten werd voorts om de waterleiding aan de Huigendijk uit te breiden. De kosten bedragen voor de gemeente f 14,94 per jaar. Voor de Molenkade, waar de wa terleiding eveneens wordt uitgebreid, zijn de kosten f 161,63 per jaar. Met het oog op de per 1 Juli in werking tredende werkloosheidswet, wordt besloten voorlopig niet toe te treden tot de bedrijfsver. Ned. Ge meenten, doch een eigen verordening op te stellen. De kosten per leerling aan de O.L. school hebben f 21,97 per kind bedra gen. Besloten werd om de vergoeding aan de Bijzondere Scholen overeen komstig vast te stellen. Het aantal leerling aan de D.L. School be draagt 95, aan de Bijz. Scholen 287. De Raad maakte bezwaar tegen het plan van het Rijk om het onderhoud van de lichtmasten bij de nieuwe Frie se brug, voor rekening van de gemeen te Oudorp te brengen. Wel is men be reid de stroomkosten te voldoen. Be sloten werd over deze kwestie nog overleg te plegen. Voor de te houden land- en tuin bouwtentoonstelling werd f 25sub sidie verleende. De handbalvereniging V B.O. zal op zijn verzoek op suDsldie een afwijzend antwoord krijgen. De voetbalverenigingen krijgen evenmin subsidie, behalve de „Randers", voor het onderhoud van de toegangen en het beschikbaarstellen van het voetbal terrein voor kinderen. Wanneer VBO een eigen terrein krijgt, kan de mo gelijkheid van subsidieverlening nog onder het oog worden gezien. De voorzitter deelde nog mede, dat er voor f 2550.aan spaarbrieven is ver- Slechts weinig belangstelling Vanaf Zaterdag tot en met heden, Maandagavond, heeft Circus Renz, een echt Nederlands circus, zijn tenten op het Forestersveld te Heiloo opgesla gen. Ook nu was de belangstelling matig in verhouding tot de grootte der be volking. De jeugd, en dan nog wel de jong- sten er onder, vormde ,.het publiek". Circus Renz brengt een genoegelijk en gevarieerd programma. Grote num mers zijn er eigenlijk niet. Dit bete kent echter niet dat er geen hoogte punten zouden zijn in het twee en een half uur durende programma. Wij noe men de paard-dressuur, het werken met de honden. De romantiek werd in de tent ge haald door 4 cowboy's, die op verschil lend terrein grote vaardigheid bleken te bezitten. 'n Circus zonder clown's is niet denk baar, die in Renz „deden" het uitste kend en daarbij bleken ze nog zeer muzikaal te zijn. Natuurlijk ontbrak de acrobatiek niet. Als geheel dus een aardig pro gramma. Morgen breekt de grote dag voor de ouden van dagen uit Heiloo aan. In vijf touringcars en ongeveer 40 particuliere auto's die zich moeten opstellen aan de Oude Straatweg tussen half acht en acht uur gaat deze 25ste tocht naar Sint Pancras, Broek op Langendijk, Aartswoud, de Wieringermeer, de Af sluitdijk (waar bij het monument ge draaid wordt), Den Helder, Callants- oog. Petten, Schoorl en Egmond. Over de Zeeweg arriveert men dan om circa half zes weer te Heiloo. Voorafgegaan door muziek wordt de stoet naar de Rustende Jager en de Oude Herberg gebracht, waar een diner wordt aan geboden. Om half acht wordt de oud jes een bonte avond aangeboden. Om ruim negen uur is deze afgelopen. AUTO'S REDEN OP ELKAAR IN Zondagmiddag gaf de bestuurder van een auto, die op de Westerweg reed uit de richting Sch.Hondsbosselaan, geen voorrang aan een auto, komende van de Zeeweg. Een aanrijding was er het gevolg van. De schade, die zeer gering was, werd onderling geregeld. POSTDUIVEN VER. DVS Zaterdag hield de postduivenvereni ging „Door Vriendschap Sterk" te Hei loo een concours met oude duiven van uit Chateauroux (Fr.), een ifstand van plm. 680 km. De eerste en tweede duif werd geconstateerd door de heer P. Verdonk; nr. 3. 5. 6 en 7 de heer H. Pel nr. 4 de heer Veen. kocht Dit bedrag zal vermoedelijk nog hoger worden Besloten werd, deze be dragen als bouwlening te accepteren De reclassering krijgt een subsidie van f 10.— Aanrijding bij Omvalbrug Zaterdagmiddag omtreeks 5 uur had op de Nieuwe-Schermerweg bij de Omvalbrug een aanrijding plaats. Ter wijl de heer de W. uit de Rijp met rijwiel met hulpmotor aan de hand de weg overstak, werd hij door een be stelauto komende uit de richting Alk maar en bestuurd door de heer K. uit Heerhugowaard aangereden en op de weg geworpen. De man klaagde over pijn in de rug en enkel en is voor on derzoek naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Later op de avond kon hij naar zijn woonplaats worden gebracht. Het rijwiel met hulpmotor was ernstig beschadigd. De bestuurder van de auto had geen let sel en de auto geen schade. CAFE MORSCH VERKOCHT., Het bekende café Morsch, bij de R. K. kerk te Oudorp, is bij onder handse verkoop overgedaan aan de heer A. Meereboer te Koedijk, die de zaak over enkele weken zal aanvaar den. De familie Morsch, die 40 iaar eigenaar van het café is geweest, ves tigt zich thans aan de Kerklaan te Oudorp. Kleine komedianten op de planken Ten bate van de Vrije School te Ber gen werd Zaterdagmiddag op „De Elzen" te Schoorl een tuinfeest georganiseerd. Leek het aanvankelijk te zullen uitlopen op een waterballet, op het laatste ogen blik bedacht Pluvius zich nog en liet het zonnetje vrij spel. Het werd voor de kinderen en ook voor de ouderen een echt tuinfeest. De jeugd vermaakte zich bij verschil lende spelletjes, leerlingen van verschil lende klassen vertoonden Boerke Naas, de Loze Vos etc., waarbij ze zich onder scheidden als echte voordrachtskun stenaars. De pannekoeken en oliebollen vormden een bijzondere attractie voor groot en klein. Een „schippersklavier" zorgde voor de muziek. Ten slotte kwam de poppenkast, de grote attractie voor kinderen. Onder regie van mej. L. Struik voerden de poppen zonder ook maar de minste plankenkoorts te verraden, een blij eindigend spel op, getiteld: ,,Hans". Onder ademloze span ning volgden de jeugdige toeschouwers Hans op zijn omzwervingen door de wereld. Regisseuse en poppen hadden alle eer van hun werk. OPPERDOES, 14 Juni. Aardappelen: Grote Ronde A 21.30—22,40 en B 20,60— 21,30, kleine Ronde 20,40—21,30 en grove Ronde 12,80—13,60; Muizen: grote 13.60— 13,80, klein 9.4010 en kriel 7.50. Aan voer 45.000 kg. In de voorwaarden, gesteld bij de aanbesteding voor de bouw van een bankgebouw met kassiersw«oning ten behoeve van de Coop. Boerenleenbank Oudkarspel-Noord-Scharwoude, was bepaald dat het werk opgeleverd moest worden op 16 Juni a.s. Deze da tum zal ongeveer drie weken worden verschoven, zodat eerst begin Juli tot opening van het kantoor zal kunnen worden overgegaan. Het thans nog ln gebruik zijnde kantoor en de kassiers woning zullen dan worden betrokken door de bedrijfsleider van de V.T.N., gevestigd te Noord-Scharwoude. „Ambtelijke" voetbaldag De gemeente Langedijk kreeg Zater dag bezoek van twee voetbal-elftallen, allen personeelsleden van de Prov. Grif fie uit Haarlem, die op het LSVV- xuv.errein ieder een wedstrijd speel- van het gem.- personeel en de politie uit de Langedijk en Heerhugowaard. De aftrap werd verricht door burgemeester Schelhaas, die de hele middag van zijn belangstel ling blijk gaf. Het eerste elftal van de Griffie, dat tegen Langedijk speelde, wist deze wedstrijd te winnen met 1-4, nadat de rust was ingegaan met 1-2 Het tweede elftal der gasten moest in het elftal uit Heerhugowaard zijn meer dere erkennen, met de einduitslag 3-2 (rust 2-2). Na afloop vond een gezellig samenzijn met koffiemaaltijd plaats in hotel „De Burg". SCHOOLFEEST CHR. NATIONALE SCHOOL De oudste leerlingen van de Chr. Nationale school hebben onder begun stiging van mooi weer hun jaarlijkse schoolreisje gehad.. De reis ging aller eerst naar Haarlem, waar de St. Bavo- kerk en de Palestina diorama's wer den bezichtigd. Vervolgens werd de speeltuin van het fraai gelegen park Groenendaal te Heemstede aangedaan. Vervolgens ging de reis naar Rotter dam. Vanzelfsprekend werd de be roemde Maastunnel met een bezoek vereerd. De rondvaart door de havens van Rotterdam was op zichzelf al een bijzonderheid. Op de terugreis werd gestopt in de speeltuin „de Nachte gaal" te Noordwijk waarna over Bloe- mendaal huiswaarts werd getogen. Vei lig kwam de groep weer thuis, ver welkomd door de vrolijke tonen van de muziekvereniging „Advendo". EXAMENS NUTTIGE HAND WERKEN. Bij het te Alkmaar gehouden examen nuttige handwerken slaagden mej. J. Slot uit Broek op Langedijk en mej. J. M. Zeeman te Noordscharwoude. SCHOOLREISJE ULO SCHOOL De leerlingen van de derde klasse ULO hebben een dagtrip gemaakt naar Amsterdam. Er werd heen en terug gefietst naar Uitgeest, waar po de trein werd gestapt. In Amsterdam werd het interessante bedrijf van de Arbeiders pers bezichtigd, gevolgd door een boot tocht door de havens. Een en ander is uitstekend geslaagd. FRAAI SUCCES VAN APOLLO Het R.K. Fanfarecorps „Apollo", diri gent L. Olie, behaalde gisteren op het in Lutjebroek gehouden muziekconcours in de afdeling Uitmuntendheid een eerste prijs met 336 punten. rectificatie dts In het bericht over DTS dat deze vereniging niet mee gaat epelen in de zuurkoolronde, is een fout geslo pen. De reden is, dat men al drie keer tegen Vrone gespeeld heeft.. In ons vorige bericht stond abusievelijk: „geen enkele keer". getuigschrift voor gezins verzorging Aan de Landbouwhuishoudschool te Alkmaar is Vrijdag het getuigschrift gezinsverzorgster uitgereikt aan mej W, Keyzer te Winkel. 175 DEELNEMERS AAN SCHOOL- WANDELTOCHTEN Aan de Langedijk werd Zaterdag middag een schoolwandeltocht gehou den van de afd. Noord-Holland van de Nederlandse Wandelbond. Er werd aan deze wandeltocht, die voor het eerst in schoolverband was georgani seerd, door 175 schoolkinderen deelge nomen. Er waren parcoursen van 10 km en een van 15 km, die belden leid den door de Langedijker dorpen en terug langs de Westerweg en de West- dijk. De start vond plaats van de voor malige O. L. school in de Koog te Zuidscharwoude. Een deelnemer moest uitvallen met een verstuikte enkel. Aan allen, die de tocht goed volbracht hadden werd een herinneringsmedaille uitgereikt en aan de groepen ieder apart nog een medaille. Het weer, dat 's morgens door de regen minder gun stig was, klaarde 's middags op, zodat het ideaal wandelweer was. De organi satie werd verzorgd door de hr. D. de Jong uit Breezand. IJEROEP AANGENOMEN Wika F. L. Tromp van het Hervorm de Centrum „De Horst" te Driebergen heeft het op hem uitgebrachte beroep naar de gecombineerde Ned. Hervorm de gemeenten te Oudkarspel, Noord- en Zuidscharwoude aangenomen. Hij hoopt in September als hulpprediker en jeugdleider hier te komen. De Koninklijke Zangvereniging „Or pheus" te Druten, dirigent Piet Versloot te Nijmegen, die met het koorwerk zon der woorden „Passerelle antiques" van Jac. Jansen eerste prijzen behaalde in de hoogste afdeling en de ere-wedstrijd in het concours te Weert, heeft als vrij werk voor het groot Internationaal Concours te Brussel, Union Beiges des Chefs de Chant U.B.B.C., het nieuwste koorwerk van Jac. Jansen, vijf dansen absolute muziek voor gemengd koor in studie genomen. Het lag voor het grijpen Gedurende het tijdvak van 10 tot en met 14 Juin werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven mantelceintuur, wiel met band voor vrachtauto, badhanddoel, damesrijwiel, zilveren gedr. armband, bos kleine sleu tels, dameshandschoen, damespolshorloge, molton deken, Foxterrer, zilveren rozen krans, geel kindermanteltje, een paar leren herenhandschoenen, een bruine por- temonnaie, hondenriempje, rode dames- portemonnaie, kindermutsje, witte ge haakte handschoen, zwart zadeldek je en lederen etui inh. een bril. De lijst van verloren voorwepen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: wiel van kinderwagen, een paar dames glacé handschoenen, boek met bruine kaft, een baaltje meel, shawl (bruin met gele blokken), gouden verlovingsring met ins criptie, zeil jekker, vulpen gouden pen in blauw etui, linker bruin kinderschoen tje, bruin hondje, zonnebril, zwart hand tasje inh portemonnaie met inhoud, trein abonnement, jongensbril donker mon tuur, emmer (met zeemleren lap, twee sponsen en pannetje) en zwarte portemon naie met inhoud. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, Tel. 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur v.m. BUSDIENST OP CASTRICUM EN IJMUIDEN. De NACO-busdienst op Castricum en IJmuiden, die alleen gedurende het seizoen wordt onderhouden, is Zater dag weer begonnen te rijden. Vanuit Bergen (standplaats Van Reenenpark) vertrekken «bussen naar Castricum via Egmond aan Zee en Eg- mond-Binnen. Op bepaalde tijden rij den zij via de Ëgmonden, Castricum en Beverwijk door tot IJmuiden. GEEN PROMOTIE-TENNIS. Door de regen kon gisteren de pro motie-wedstrijd van „De Molenkrocht" tegen Leusderpark 1 niet doorgaan. De Amersfoorters maakten^ derhave een vergeefse reis. De wedstrijd zal nu Zondag 22 Juni in Bergen plaats vin den. GESLAAGD VOOR SOLO-ZANG Voor het eindexamen solo-zang C 2 is aan het Amsterdams Conservatorium geslaagd mevrouw Elizabeth Weyand Bouwman, Russenweg. FAILLISSEMENT VERNIETIGD Vernietigd is, na gedaan verzet, het faillissement van H. J. Franssen te Bergen. GESLAAGD Voor het eindexamen schoolmuziek C 2 is aan het Amsterdams Conservato rium geslaagd de heer Hans P. Keu- ning. Zoals gebruikelijk werden de voor- wedstrijden voor de CCSA-wedstrijden ook dit jaar te Hoorn op 't Hollandia- terrein gehouden. De organisatie was weer in handen van de athletiek-afde- ling van Hollandia en ondanks het niet fraaie weer hadden de wedstrijden een vlot verloop. Over het algemeen kwamen de pres taties niet boven het normale uit, doch enkele scholieren vestigden de aan dacht op zich. Zo sprong het meisje Onrust uit Furmerend 1.47 m hoog, terwijl zij de 80 m in 10.5 sec. liep. Overigens verwijzen wij naar de uit slagen. -Ulo-meisjes 80 meter, le serie: 1. A. Paarlberg, Schagen, 11.-; 2. J. v. Meurs, Beemster, 11.1; 3. L. M. Zee, Hoorn, 11.9. 2e serie: 1. L. Bakker, Schagen, 11.5; 2. J. v. Huyt, Beemster, 12.-; 3. W. v. d. Koelen, Hoorn, 12.1 HBS-meisjes, 80 meter: 1. G. Onrust, Purmerend, 10.5 sec; 2. M. Pette, Hoorn, 10.9 sec; 3. R. Heddes, Hoorn, 10.9 sec; 4. De Vries, Purmerend, 12.- sec; 5. J. Dijkstra, Hoorn, 12.- sec. buiten mede ding. ULO-jongens 100 meter, le serie: 1. R. Brouwer, Hoorn, 12.1; 2. C. Winkel. Schagen, 12.3; 3. P. Kruyff, Beemster, 12.9; 4. A. Glas, Winkel, 12.9. 2e serie: 1. B. Donsbergen, Schagen, 12.8: 2. J. Breebaart, Winkel. 12.9; 3. T. Ver weel, Beemster, 13.3; 4. niet aangeko men. HBS-jongens, 100 meter, le serie: 1. Kerkhoven, Purmerend, 12.1 sec; 2. P. Winkel, Hoorn, 12.1 sec; 3. Abrahams, Alkmaar, 12.3 sec. 2e serie: 1. Frik- kee, Purmerend, 12.3; 2. M. Laan. Hoorn, 12.4 B/M; 3. H. Hartog, Alk maar, 12.6; 4. P. Masereeuw, Hoorn, 12.7. HBS-jongens, speerwerpen: 1. Hooy- berg, Purmerend. 40.86 meter; 2. Huje- ma. Alkmaar, 37.15 meter; 3. Winkel, Hoorn, 34.14 meter; 4. Berseieur, Pur merend. 31.53 meter; 5. v. d. Merk. Alk maar, 31.51 meter; 6. v. d. Kooy, Hodhn, 30.75 meter. HBS-meisjes, hoogspringen: 1. Onrust, Purmerend, 1.47 meter; 2. T. Koppies, Hoorn. 1.32; 3. M. Thoma. Hoorn, 1.32; 4. De Boer, Purmerend, 1.07. ULO-jongens, hoogspringen: 1. J. Swart, Beemster, 1.45; 2. J. Schenk, Schagen, 145; 3. Donsbergen. Schagen, 1.40; 4. H. Zijp, Beemster, 1.40; 5. J. Gromjongh, Hoorn, 1.35; 6. W. Scher mer, Winkel, 1.30; 7. J. Hoogenstege, Winkel, 1.25. 8. Niet gesprongen. Kogelstoten ULO meisjes. 1. B. Kos- sen, Schagen, 9.60 m; 2 L. M. Zee, Hoorn 8.36; 3. H. Groot, Beemster 8.41; 4. J. v. Luyt, Beemster 7.80; 5. J. v. d Koelen. Hoorn 7.39; 6. G. Bakker, Scha gen 6,92. Kogelstoten HBS jongens. 1. Hooij- berg, Purmerend 13.60 m; 2. Wigmans, Hoorn 12.74. 3. v. d. Kooy, Hoorn 10.34; 4 G. Boot, Alkmaar 10.33; 5. Druyf, Alkmaar 9 94, 6. Knijn, Purmerend 9.55. Kogelstoten ULO jongen», i. J. Schenk Schagen 9.81 m; 2. A. Glas, Winkel 9.33; 3. H. ten Hope, Beemster 9.27; 4. B. Kooyman, Beemster 8.95; 5. P. de Groot, Schagen 8.40; 6. G. de Vries, Winkel 8.14. Speerwerpen HBS meisjes. 1. Van Dieren, Purmerend 20.50.5; 2. A. Roo- ker, Hoorn 16.68; 3. M. Postma, Hoorn Mooie dag in Andijk Dit concours werd georganiseerd door Andijks Gemengd Koor. De orga nisatoren die het Gemeentelijk Sport terrein in een keurig feestterrein had den herschapen, zagen jammer genoeg dat ze tevergeefs hadden gewerkt, want wegens de aanhoudende regen, kon men van dit terrein geen gebruik maken. De omstandigheden werden er niet gemakkelijker op, maar de be heerders van het gebouw „Cultura" stelden onmiddellijk hun zaal beschik baar, zodat de zangwedstrijd toch bin nenshuis kon worden voortgezet. Om één uur had de officiële ont vangst plaats van de voorzitters en dirigenten der deelnemende vereni gingen in Cultura. De wethouder, de heer Breg, verwelkomde allen. Spre ker stelde de medewerking van de Bond voor het slagen van deze con coursdag op hoge prijs. De Bondsvoor zitter, de heel P. J. Mink, dankte de heer Breg voor zijn sympathieke toe spraak. Ongeveer kwart vóór drie werd met de wedstrijd begonnen, waaraan door veertien koren werd deelgenomen. Over de diverse prestaties het volgen de. 3e afd. Gemengde Koren „Ons Genoegen" Heer-Hugowaard, dirigent C. Geesling. Dit koor zong zuiver „Boerenpret van P. Zanen. „Daar is een Liedvan Bonset, viel op door goede nuance ring. De klank der sopranen is nog wat schraal, een aanvulling van deze partij verdiend aanbeveling. „Zang en Vriendschap" Hippolytus- hoef .dirigent Winnubst. Het verplichte werkje „Boerenpiet" werd behoorlijk uitgevoerd, de voor dracht had geestiger kunnen zijn. Het niet veel zeggende „Zondag Morgen" van De Wolf, werd wat vlak, maar zuiver vertolkt. Méér voordracht s.v.p. 2e afdeling Gemengde Koren. „Een Klein Begin" Sijbekarspel, dirigent J. van Essen. Het verplichte werk „Koekoek" van G. Boedijn, werd zéér verdienstelijk gezongen, de sopranen vormden ook hier de zwakste partij. „O Lustig Spel' 'van Jannequin klonk zéér goed. Stemming zuiver en verzorgde nuan cering. Uitstekende keuze. „Internos" Grootebroek, dirigente mej. Gramberg. Het verplichte werkje „Koekoek" van G. Boedijn, voldeed op enkele on zuiverheden na zeer goed. „In 't over- bloesemd Voorjaarsgroen" (in Ned vertaling) van Henry Purcell goed ensemble, en streven naar goede voor dracht. „Zang Doet Leven" Oostwoud, diri gent J. Harmsen. Boedijn's „Koekoek" beleefde een bezielende vertolking. Hierna begaf men zich op het terrein van de opera met het bekende „Slavenkoor" van Verdi, in Nederlandse vertaling. In dit werk hadden we gaarne een nog dra matischer uitdrukking gehoord. De klank der sopranen was soms iets te scherp. „Excelsior" Dirkshorn, dirigent C. Geerling. Na een zeer te waarderen uitvoering van het verplichte werk, zong men „Morgen" van Roeske, en in vocaal op zicht bereikte men soms uitstekende dingen, mooi klankgehalte en goed ensemble. „Nieuw Leven" Aartswoud, dirigent H. Bruin. Dit kleine ensemble had voorname lijk de beste momenten in het vrije nummer „In de Stille Nacht" van Hen drik Altink. „Zang en Vriendschap" Venhuizen, dirigent b. Roemer. In het verplichte lied „Koekoek" van G. Boedijn, had men nog al met de stemming te kampen. Het „Wiege lied" van Jan Nieland, werd verdien stelijk gezongen, in de nuancering had de contrastwerking groter kunnen zijn. Éérste afdeling Gemengde Koren. „Zanglust" Medemblik, dirigent R. Moeskops. Dit koor heeft ons het verplichte koor in deze afdeling „Spruite Davids" van Bonset over het algemeen mooi gezongen, het klankgehalte van de tenoren was soms minder fraai. Hier na zong men met wisselend geluk „De „Nieuw LévenHem, dirigent Mevr N .Steenbeek. Het verplichte koor werd met te weinig overtuiging en enigszins mono- toom gezongen. Beter werd gezongen en met vitaler tekstuitbeelding „Die Wind" van J. P. Wierte. Stemming en ensemble waren hier zeer goed. „Thalia" Hoogkarspel, dirigent B. Roemer. Het verplichte werk „Spruyte Da vids" van Bonset, werd knap gezon gen, het klankgehalte liet soms iets te wensen over. „De Vastenavond die komt an" van Albert de Klerk, had zeer geestige momenten, en voldeed over het geheel zeer goed. De keuze van het stuk was ook hier te prijzen. „Niedorps Gemengd Koor" Nieuwe Niedorp, dirigent J. Harmsen. Het verplicht koor „Spruyte Davids" van Bonset, werd technisch zeer res pectabel uitgevoerd. „De Winter" van Loots werd goed gezongen, alhoewel we het tempo soms iets levendiger hadden gehoord. Afdeling Uitmuntendheid. „Zanglust" Hauwert, dir. B. Roemer. In het verpl. stuk „Nachtstilte" van Joh. Keja, dat de indruk maakt mo dem te willen zijn, werden de moei lijkheden op bewonderenswaardige wijze overwonnen. „Sanctus" van II. G. Lukkie, werd vrij goed gezongen. Ere-afdeling. „Andijks Gem. Koor", Andijk, dir. Ru Kaag. Het verpl. stuk „Sanctus" van Nico Hoogerwerf werd voortreffelijk uitge voerd; hierna zou men zingen Psalm 138 van Sweelinek, maar op het laat ste moment ging ons dit schoons voor bij, en koos men „De Lindeboom" van Boedijn. Dit koor werd voortreffelijk en geestig gezongen. De voordracht was bepaald boeiend te noemen. Alvo rens de uitslag werd bekend gemaakt, dankte de heer Mink alle belangstel lenden de organisatoren, en wel heel bijzonder de commissie van beheer en de kastelein van „Cultura". (Applaus). De jury voor dit concours werd ge vormd door de musici G. H. Boedijn N. Hoogerwerf en H. Altink. Alvorens het jurylid Hoogerwerf de uitslag bekend maakte, deelde hij me de, dat er hier en daar wel eens een teleurstelling kon zijn, daar de jury de waardemeter een tikje had ver hoogd. Dit was noodzakelijk om de verenigingen vooruit te brengen; ook het repetitie-bezoek moet beter wor den, anders blijft vaak het gewenste succes uit. De uitslag was als volgt: 3e afd. Gem. Koren: „Ons Genoe gen", Heerhugowaard, 2e prijs, 230 p., „Zang en Vriendschap", Hippolytus- hoef, 2e pr. 281 p. 2e afd. Gem. Koren: „Een Klein Be gin", Sijbekarspel, le pr. 317 p., „In ternos", Grootebroek, 2e pr. 274 p., „Zang Doet Leven", Oostwoud, le pr. 330 p., „Excelsior", Dirkshorn, le pr. 316 p., „Nieuw Leven", Aartswoud, le pr. 301 p., „Zang en Vriendschap", Ven huizen, 2e pr. 274 p. le afd. Gem. Koren: „Zanglust", Me demblik, 2e pr. 298 p., „Niedorps Gem. Koor", Nieuwe Niedorp, le pr. 307 p., Thalia", Hoogkarspel, 2e pr. 297 p., Nieuw Leven", Hem, le pr. 330 p. Afd. Uitmuntendheid: „Zanglust", Hauwert, 2e pr. 291 p. Ere-afdeling: „Andijks Gem. Koor". Andijk, le pr. 357 p. Voor de ere-wedstrijd, welke 's avonds om kwart over acht bij goed weer toch op het feestterrein zou worden gehouden, kwamen zeven eerste prijs winnaars in aanmerking. Uitslag ere-wedstrijd. le prijs „Andijks Gem. Koor" 162 p., 2e pr. „Een Klein Begin", Sijbekarspel 153 p„ 3e pr. „Zang doet leven", Oost woud 148 p. Ms. 16.34 b.m.; 4. H. Bolt, Hoorn 16.28; 5. Zijp Purmerend 13.11. Verspringen HBS meisjes. 1. H. de Vries, Hoorn 4.53; 2. De Vries, Purme rend 4.21; 3. Post, Purmerend 4.03; 4. R. Heddes, Hoorn 4.01. Verspringen HBS jongens. 1. J. Sleu tel, Hoorn 5.79; 2. Frikkee. Purmerend 5.75; 3. Mulder Purmerend 5.68; 4. v, Raay Alkmaar 5.46, 5. J. Drent, Hoorn 5.31, 6. K. Bant Alkmaar 5.20. Verspringen ULO jongens.' 1. G. Win kel, Schagen 5.70; 2. J. Swart. Beem ster 5.53; 3. D. Vet, Hoorn 5.42; 4. B. Kooijman, Beemster 5.34; 5. Breebaart, Winkel 5.24; 6. J. Muntewerff, Schagen 4.92; 7. Hoogestegen, Winkel 473; 8. R. Brouwer, Hoorn 4.68. Verspringen ULO meisjes. 1. M. Schenk, Schagen 5.12; 2. J. v. Meurs, Beemster 4.63; 3. B. Kossen, Schagen 4 54; 5. T. Beets, Beemster 3,72; 6. L. Zee, Hoorn 3.28; 4. J. v. d. Koelen, Hoorn 3.86. Kogelstoten HBS meisjes. 1. Zijp, Purmerend 8.99; 2, B. Dam, Hoorn 8.56; 3. T. Wit, Hoorn 8.22; 4. Post, Pur merend 8.22. Hoogspringen ULO meisjes. 1. M. Schenk, Schagen 1,40; 2. A. Paarlberg, Schagen 1.35; 3. T. Beets, Purmerend 1.25; 4. K. Schagen, Beemster 120, 6. J. v. Rosmalen, Hoorn 1.15; 6. J. v. d. Koelen, Hoorn 1.05 Hoogspringen HBS jongens. 1. J. Sleu tel, Hoorn 1.56.5; 2. Barseleur, Pur merend 1.56.5; 3. Spijker, Alkmaar 1.51.5; 4. Knijn, Purmerend 1.46.5; 5. G. Boot, Alkmaar 1.41.5; 6. P. Mase reeuw, Hoorn 1.56.5. Estafette 5 x 80 m ULO meisjes. 1. Uio Schagen 54.6 sec.; 2. Beemster 57,9; 3. Hoorn 60. 5 x 80 m HBS meisjes 1. Hoorn 55.9; 2 Purmerend 61.5. 4 x 100 m ULO jongens. 1. Hoorn 50.5: 2. Schagen 51; 3. Beemster 51.5; 4. Winkel 53.2. 4 x 100 m HBS jongens. 1. Hoorn 48.8; 2. Purmerend 48.9; 3. Alkmaar 51. Kastiebalwerpen ULO meisjes. 1. Klompmaker, Beemster 44.02; 2. Kuin Beemster 40.46; 3. v. d. Koelen, Hoorn 38.77; 4. Vader, Schagen 35; 5. Stammes Schagen 33 01; 6. I. Kastein, Hoorn 32.40. HBS meisjes: 1. Hoorn 10 pt.; 2. Pur merend 8 pt. ULO meisjes: 1. Schagen 16 pt.; 2. Beemster 13 pt.; 3. Hoorn 7 pt. HBS jongens: 1. Purmerend 15 pt.; 2. Hoorn 14 pt.; 3. Alkmaar 7 pt. ULO jongens 1. Schagen 16 pt.; 2. Beemster 14 pt.; 3/4 Hoorn en Winkel 8 pt. Natte, maar enthousiaste rijders Het weer was de tweehonderd deel nemers aan de gister gehouden Soïex- Rallye niet welgezind. In stromende regen startten zij uit Hoorn, Zwaag, Alkmaar en Schagen om de zeventig kilometer lange betrouwbaarheidsrit te volbrengen. De route was niet moei lijk, en het slechte weer deed geen af breuk aan de prestaties. Onderweg werden verschillende plaatsen aange daan waar een lunch werd gebruikt onder andere Avenhorn, Rustenburg Obdam en Bovenkarspel. Van daal uit werd per minuut gestart, te begin nen om ongeveer één uur. De stem ming bij de deelnemers die uit alle delen van het land kwamen liet niets te wensen over, om drie uur arriveer den de eerste vluggers met glundere, kletsnatte gezichten en weldra was het in Hotel de Roskam een overstelpen de drukte. De feestvreugde werd op gevoerd door een alleraardigst stukje cabaret, gebracht door Giel en Kees van der Zei uit Hoorn. Door weersom standigheden verviel de rondrit door Hoorn. De prijsuitreiking was vanzelf sprekend het hoogtepunt van de mid dag. De heer J. A. Phylipse, onderdi recteur van de firma Stokvis en Zn., die deze rallye persoonlijk bijwoonde, reikte de prijzen uit met een toepas selijke speech, na woorden van erken telijkheid te hebben gesproken tot het bestuur van „Pak de Solex". In een korte rede wees de heer Phylipse op de twee perfecte eigenschappen die de Solex bezit, namelijk een gelimi teerde snelheid van dertig kilometer per uur, en een vertakte service orga nisatie zonder welke een goed onder houd van de bromfiets niet mogelijk is. Na deze toespraak werd de winnaar van de eerste prijs een Solex, beschik baar gesteld door de firma Stokvis en Zn .bekend gemaakt. Dit was de heer A. Roos, Kleine Oost, Hoorn. De 2de prijs ging naar de heer J. Klein, Zwaagdijk, (een waardebon ter waar de van f 75.beschikbaar gesteld door de Hoornse Middenstand), de derde prijs, een bon van f 50.naar S. Koorn, Slootdorp, de vierde prijs, een waardebon van f 25.naar familie Ooteman uit Enkhuizen, en de vijfde prijs, een kilometerteller, naar de heer Middelbeek uit Schagen. De twee oudste deelnemers, de heer Gerritsma (78 jaar) uit Breda, en Mevrouw M. Grqen-Bakker (64 uit Zwaag) ontvingen een beker. In totaal werden 60 prijzen uitge reikt. Alle deelnemers ontvingen een plaquette ter herinnering aan deze tocht. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 16 Juni 1952 95 vette koeien 5001175, 85 nuchtere kalveren (slacht) 3876, 4 vette schapen 115— 130, 210 varkens 2.20—2.30 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 16 Juni. 45.000 kg aardappelen: Eer stelingen 14—18,30, rode Schotse 17,90— 19,10, drielingen 12.40—14.90 en kleine iO.90—14.70; 3000 kg rode kool -27,40 29,30; 800 kg tomaten: A 68—70 en B 66; 600 bos peen 8,10—11; 300 stuks bloem kool AI 19. ENKHUIZEN, 13 Juni 1952. „Bloe- menlust". Sla 2—4,90 per 100 st.; ?9rteleonn: .^«teling, grof 13, groot 'k klein 9,10—10,50, kriel 4,60 ,Dore grof 13.10, groot 15 70— Z^™em 9-90, kriel 6.607.20. GROOTEBROEK. 14 Juni. 700.000 ,a„aZdappeIenEestelingen: grote 12,90 -14,90, kleine 8,70-12,70 en kriel 7,10- Rode Eerstelingen: grote 17.00— oon,k,rie! 6-30—7-6°i Doré: grote, 16.60 -20,20, kleine 11.40-12.40 en kriel 9,30- k9,°l ®askia: grote 12,40 en kleine 7,20. MEDEMBLIK, 14 Juni. Aardappelen: muizen: grote 14-15.50. grove 14,60, drie- ngen 12,60—13,40 en kriel 10,60—11 20* ■toerkriel 3,50; Rode: grote 17,50—1840' USOoTkg.10 e" krie' 6'10-6"50' Aa"v°e;

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3