Pii, Pam, Pom en de blauwe vaas"^ A De Tilburgenaren verrichtten een recordprestatie De Twentsche Bank n.v. Willem II eindigde het seizoen 1951/1952 met vuurwerk Nieuwe regeling omzetbelasting weldra te verwachten LS HET HART SPREEKT. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Willem II - Haarlem 6-2 Sportieve roodbroeken waren te zwak IF Reeds na 9 minuten werkte De- I bruyckere de uit een door Becx geno- men hoekschop en door Van Roessel ingekopte bal achter Snijders, en 3 minuten later stopte Mommers een onberispelijke pass van Formanoy met de linkervoet om in dezelfde seconde keihard rechts in te schieten (2—0>. Hoe de voetbal rolde Oostenrijkse voetbalploeg door Helveten verrast Kruythof vijfde bij kunststoten Dames-keurploeg van KNGV samengesteld Veilig bewaren Jansens won in Keulen springconcours Belgisch volleybal-team in Den Haag verslagen Ascari en Farina voerden boventoon te Spa Gebaseerd op stelsel van herhaalde heffing Van groot belang voor de kleinhandel RENEE SHANN "•1 Het Radioprogramma MAANDAG 23 JUNI 1953 BON de overtuigende 62 zege op Haarlem heeft Willem 11 na het ver- D00_[ an het landskampioenschap tevens een recordprestatie verricht, die °Telniet in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal is voorgekomen. Deze nof fie ju successie betekende het maximum aantal punten, een prestatie die in rf iaren 1898 tot en met 1913 slechts werd verricht door de verenigingen: R.A.P., HVV H.B.S. en Sparta, terwijl na 1913 geen enkele club er meer in slaagde alle kampioenswedstrijden te «innen. Daarbij moet rekening gehouden worden met het feit, dat in de genoemde periode de kampioenscompetitie slechts uit twee deelnemers bestond. Na de rust was Willem II voortdu rend op de Haarlem helft te vinden, waar het zich zonder grote inspanning geducht liet gelden. Na 15 minuten kopte Van Roessel uit een voorzet van De Jong de bal voor de 3e maal achter Snijders, ter wijl de Haarlem doelman 13 minuten later een keiharde schuiver van de Willem II-midvoor liet glippen, waar door de stand op 42 kwam.. Weer ging Willem II het kalm-aan doen, maar toch nog niet zo kalm of Haar lem zakte 5 minuten voor tijd geheel ineen. De Jong herinnerde zich plotse ling dat hij topscorer van de Vam- pïoenscompetitie is en met twee harde schoten beide uit passes van Van Roessel voltrok hij definitief het vonnis over een sportief strijdend Haarlem, dat eervol het hoofd neeft gebogen. In de wedstrijd tegen Haarlem, dat volledig verscheen, had de thuisclub slechts 12 minuten nodig om een 2—0 J voorsprong te nemen waarna het spel I zienderogen zakte. Haarlem maakte 1 hiervan gebruik mede door aarzelingen I in de Willem li-defensie de stand ge- liik te maken, maar na rust legde Wil- |ïm xr, door een veel hoger tempo alle li Haarlemse linies lam en was de onhe il twiste meester van het terrein. Het I viertal gescoorde doelpunten vormde J slechts een vage afspiegeling van do ItTilburgse overmacht. Willem II vond deze voorsprong I blijkbaar voldoende en schakelde op f een lagere versnelling over. Haar'em profiteerde hiervan met 2 doelpunten in 4 minuten. Het eerste kwam na 24 minuten van rechtsbuiten Groeneveld, die een aarzeling in de Willem Il-de- fensie afstrafte en vier minuten later schoot dezelfde speler een keurige om- j haai van De Voogd langs de niet re- j agerende Botermans. Uit een pass van Van Roessel scoor de Mommers nog voor rust het derde Tilgurgse doelpunt, maar scheidsrech ter Aussem floot even voordat de bal over de doellijn ging voor rust. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Hermes DVSAjax 22 Willem IIHaarlem 62 PROMOTIE TWEEDE KLASSE ExcelsiorHelmondia 10 Sportclub EmmaTEC 22 (na tweemaal verlenging) PROMOTIE VIERDE KLASSE ADOWilskracht 11 na verlenging) Zondag werden niet minder dan drie interland voetbalwedstrijden gespeeld. Te Stockholm hadden de Zweden de grootste moeite om elf Denen op een afstand te houden. Hoewel de gasthe ren met de rust reeds een 43 voor sprong hadden genomen, eindigde de wedstrijd met slechts 43 in het voor deel van Zweden. Finnen en Hongaren hielden een laat ste wapenschouw voor het Olympisch voetbaltournooi. Waarschijnlijk zullen de Hongaren met meer vertrouwen dat tegemoet zien, daar zij met 61 won nen. Groter was de verrassing over de uit slag van de wedstrijd Zwitserland- Oostenrijk. Ruim twintig duizend toe schouwers hebben te Genève kunnen zien dat de sterke Oostenrijkse ploeg de Helveten slechts met ,de grootste moeite een 11 gelijkspel konden af dwingen. i De Spanjaard Domingo heeft het I tournooi om het Europees kampioen- I schap klassieke kunststoten gewonnen. Onze landgenoot Kruythof werd vijf de Het eindklassement luidt: 1. Do- mingo (Sp) 267 punten, 186 beurten. 2 Vingerhoedt (B) 254194. 3. De Becker (Fr) 233—191. 4. Steynlaert B) 233207 5. Kruythof (Ned) 17! 214. 7. Mante (Sp) 146—224. 8. Van Overloop (B) 132—210. 9. Tiedtke (Did) 119—226. 10 Lachmann (Fr) 92— 227. Te Utrecht heeft Zaterdag en Zondag een laatste selectie plaats gevonden voor de Nederlandse dameskeurploeg. Tevens werd definitief besloten dat de groep.uit acht turnsters met twee re serves zou bestaan. Het team zal er als volgt uit zien: Lénie Gerrietsen (Kracht en Vlug heid, utrecht): Toetie Selbach (D.O.S.. Amsterdam)Annie Ros (Kracht en Vlugheid, Utrecht); mevrouw Jopie Coz—Ladru (Hercules, Amsterdam): mevrouw Dinie KrulVan der Nolk van Gogh (Dinar, Den Haag); Tootje Selbach (D.O.S., Amsterdam); Nannie Simon (Hercules, Amsterdam); mevr. Co KampenTonneman (Esca, Arn hem). Reserves; Truusje Dam (Hercules) Hebe Enschede) en mevr. Truida Heil —Bonnet (Varsseveld). Ha, 'n Strand 1 Dat 2al me helpen om de moeilijkheden te overwin nen, want er is geen sigaret, die je io n prettig, rustig gevoel geeft I (Advertentie. InR. Med.) ▼an Uw kostbaarheden, waardepapieren en vertrouwelijke stukken in onze saft-lokattn of kofferkluiun bevrijdt U, tegen een ver rassend laag tarief, van nodeloze zorgen tijdens Uw vacantit Kantoten Alkmaar, Beverwijk, Den Helder, Edam, Hoorn, Purmerend, Schagen, Zaandam (Advertentie, teg. Med.) Willem II heeft zijn glorieus seizoen ook nu niet tot een beslissing komen. Tweemaal moest de wedstrijd worden verlengd. Het bleef echter 22 en een tweede beslissingswedstrijd is dus nood zakelijk. met vuurwerk willen beeindigen. Met niet minder dan 62 werden de Haar lemse roodbroeken verslagen, zodat de Tilburgenaren niet alleen ongeslagen, maar ook zonder één verliespunt op hun credit, onbetwist de sterksten zijn gebleken. Ajax is tenslotte toch niet helemaal met lege handen uit de strijd geko men. Zaterdagavond werd tegen Her mes DVS gelijk gespeeld, zodat'" de eindstand in de competitie om het landskampioenschap als volgt luidt: Willem II 6 6 0 0 12 21— 9 Hermes DVS 6 3 1 2 7 16—10 Haarlem 6 2 0 4 4 12—15 Aax 6 0 15 1 8—17 Excelsior heeft met slechts één doel punt verschil de belangrijke wedstrijd tegen Helmondia gewonnen. Dat ene doelpunt betekende voor Excelsior een plaats in de eerste klasse. Sportclub Emma en TEC konden Onze landgenoot A. Janssens heeft met het paard Ernica van mevrouw Pasman het internationaal springcon cours te Keulen gewonnen. Het was een zwaar parcours van 760 meter lengte met 17 hindernissen tot een hoogte van 1.30 meter. Geen van de 116 deelnemers ging foutloos rond. De heer Janssens noteerde met Ernica 4 fouten en een tijd van 86.4 sec. Tweede werd de Duit ser Loewe met Wanda, eveneens met 4 fouten in een tijd van 89.2 sec. en der de de Argentijnse luitenant Molinioro met Eqsscanguro, een combinatie die ook op de Olympische Spelen zal uit komen. De in de grote zaal van de Dieren tuin te Den Haag gespeelde volleybal wedstrijd tussen de landenploegen van Nederland en Belgie werd door onze landgenoten met 3—2 gewonnen De resultaten van de games waren: 10—: 14—16, 15—8, 159, 158. (Advertentie Ing. Med.) Op het circuit van Spa-Francorchamps gingen Zondagmiddag om 2 uur 22 coureurs van start voor de grote prijs van Europa (formule 2), de derde wedstrijd welke meeteelde voor het wereldkampioenschap 1952. Het offi ciële klassement luidt: 1 Ascari, Italië, met Farrari, 508.120 km in 3 uur 3 min 46.8 sec, gem. snelheid 165.961 km/u, 2 Farina, Italië, met Farrari, 3 uur 5 min. 41.5 sec., 3 Manzon, Frankrijk, met Gordini, 3 uur 8 min. 14.7 sec., 4 Hawthorn, Gr Britannie, met Cooper op 1 ronde. Experimentele Televisie-programma van de NCRV. 19.30—20.45: „In het hart van Amsterdam", reportage. 79. Het was een succesvolle middag voor mevrouw Babbelgraag en haar comité. Alle lootjes waren al verkocht en de overige bezoekers, die hoorden, dat er geen loten meer verkrijgbaar waren, gaven hun geld aan andere ver makelijkheden uit. Maar nu was het moment aangebroken, waarop de ver loting zou beginnen en alle bezoekers waren vol verwachting de grote zaal binnengestroomd, waar de tombola .ge houden zou worden. Piet Pakkum, die nog steeds de wacht hield, wilde juist de deuren dicht doen, toen nog een bezoeker naar binnen glipte. Het was al een oud heertje, dat zou je tenmin ste zeggen, als je naar die lange witte baard en keek en Piet Pakkum leidde de oude man beleefd naar binnen. „Wacht u even meneer", riep hij. „Ik moet eerst even die deuren sluiten en dart zal ik u een goed plaatsje geven. Ik zie, dat u niet meer zo goed ter been bent". „Dank u wel, agent, dat is heel vriendelijk van u", antwoordde het oude heertje, „maar ik zal hier maar achteraan blijven zitten. Mijn gehoor is nog heel goed!" Dat oude heertje, jullie hebt het al begrepen was niemand anders dan Kareltje Kat, die een oogje op zijn vriend Billie wil de houden, maar zelf liever niét gezien wilde worden. DIJ de Tweede Kamer Is thans het wetsontwerp omzetbelasting 1952 Ingediend, dat een geheel nieuwe regeling voor de omzetbelasting omvat. Aan het ont werp ligt ten grondslag een stelsel van herhaalde heffing ook wel cascade stelsel genoemd met dien verstande, dat de leveringen door handelaren aan particulieren van omzetbelasting zijn vrijgesteld. Naar schatting zullen ongeveer honderdduizend ondernemers geen omzetbelasting meer hebben te voldoen. Het stelsel van heffing uitsluitend bij de bron is door de regering afgewezen. De totale opbrengst en de totale druk van de omzetbelasting zullen door de nieuwe regeling geen wijziging ondergaan. boeken, petroleum en poeliersproduc ten. Het bestaande tussentarief Van 7 pet. is verhoogd tot 10 pet. De in de kleinhandel weggevallen 3 pet. heffing is bij de 7 pet. opgeteld. De weelde- tarieven van 15 pet. en 30 pet. zijn on gewijzigd gebleven. UOEWELi in Benelux-verband naar een unificatie van de omzetbelas ting in Nederland, Belgie en Luxem burg wordt gestreefd en de voorberei ding van een geunifieerde regeling reeds ver is gevorderd, heeft de rege ring gemeend in het belang van de kleinhandel niet langer met de indie- nig van een nieuwe nationale rege ling voor de omzetbelasting te moeten wachten. In technisch opzicht bevat deze regeling zeer veel, waarover waarschijnlijk overeenstemming met Belgie en Luxemburg zal kunnen wor den verkregen. In verband met de vrijstelling voor de kleinhandel is het algemene per centage van heffing voor leveringen van goederen door fabrikanten en voor invoer van goederen verhoogd van 4 tot 5. Dat is ook het geval met het percentage van heffing wegens het verrichten van diensten aan onder nemers. Overigens ondergaan de ta rieven voor diensten geen wijziging. Van het wijzigen van de percen tages voor leveringen door groothan delaren is afgezien. Die percentages zijn derhalve ji en 1 percent geble ven. De bestaande vrijstellingen voor goederen voor noodzakelijk levens onderhoud zijn vrijwel ongewijzigd gehandhaafd. Er wordt een nieuw tarief van 3 pet. voorgesteld voor leveringen door fabrikanten en bij invoer van enige bepaalde goederen, FEUILLETON DCC.7 51) .Misschien niet in zoveel woorden. Maar ze denkt vast dat u het zult doen". In zijn stoel heen en wesr schuivend, ei Benny op een toon die zelfverze kerd moet klinken: O, ik ga net haar trouwen zodra ik van mijn egenwoor- dige vrouw gescheiden ben. We zijn maar heel kort bij elkaar geweest. Joan zal nog maar even moeten wachten". Barbara herinnerde zicb het balkon van Dulcie's flat en het gezicht van Katherine Karnel bij haar terugkeer in de kamer. Ze dacht ook aan het gesprek van twee andere meisjes over Benny en kwam tot de conclusie dat het nu maar verstandig was hem de vole laag te geven. „En Katharine Karnel?" Een ogenblik keek hij haar stomver baasd aan. Toen krulden zich zijn mondhoeken. ,U weet, zo 't schijnt al les, hè?" „Ik was op het feestje van Dulcie James". „Daar heb ik u niet gezien", zei hij verwonderd. „O, ik ben vroeg weggegaan. I.uister eens, meneer Jackson. Ik kwam van morgen hoofdzakelijk hierheen omdat Joan me dit had verzocht. Ik hoopte dat mijn komst een goed resultaat zou hebben, dat u zou beloven haar min der vaak te ontmoeten, haar als 't wa re geleidelijk aan haar lot over te la ten. Misschien komt ze dan tot de con clusie dat u genoeg van haar heeft dat u niet zoveel van haar hield als ze zich verbeeldde. Als u zo handelt, zou dit haar minder verdriet doen dan te moeten horen, dat u al getrouwd is.... en dat er nog iemand anders in uw gunst deelt". Benny aarzelde, terwijl hij haar nij dig aankeek. ,U heeft me te pakken, niet?" lachte hij kort. „Ik zie dat het u pleizier doet". „Dat is al te belachelijk". „Ik zal er over denken", hernam hij. „Misschien zal ik haar minder dikwijls ontmoeten". Zou hij dat werkelijk menen? Het was allesbehalve zeker, want ze achtte hem best in staat om precies het omge keerde te doen van wat hij beloofd had. In elk geval moest ze nu maar gaan. Opstaande zeide ze, dat het haar tijd werd, huiswaarts te keren. Ook Benny was opgestaan. ..Wilt J nsg niets aan Joan zeggen" vroeg hll... en toen Barbara aarzelde: „Och, als 't u blieft, zeg het nu nog niet." „Zult u haar dan met rust laten? Een of ander excuus bedenken?" „U laat me niet veel keus". „Het spijt me, maar als u werkelijk iets voor haar gevoelt, zult U mijn be weegredenen begrijpen". „Ik zou haar nog graag één keer ontmoeten om haar vaarwel te zeg gen. O, ik zal haar in de waan laten dat het helemaal van mij zelf uit gaat. Ik zal haar aan 't verstand pro beren ten brengén dat ik haar niet waard ben". „Nu, dat zal, dunkt mij, niet zo heel moeilijk zijn". „Daar heeft u me met mijn eigen woorden verslagen". „Het spijt me heus". Ze liet hem staan en ging naar bul ten, in de koele frisse lucht, waar ze met opgeheven hoofd diep ademhaalde Benny Jackson was naar haar mening de soort man, die iemand er toe bracht dadelijk na zijn vertrek de vensters van de kamer, waar dat heer vertoefd had, wijd open te gooien. Een blik op het horloge leerde haar, dat het later was dan ze gedacht had. Vanmidag moest ze bij Lucie thee gaan drinken. Bryan zoir haar daar ko men afhalen en mee uit eten nemen. Gewoonlijk had ze eens per week zo'n uitgangetje, maar, om mevrouw Mel rose ter wille te zijn, niet steeds op dezelfde dag. Een poosje geleden was afgesproken, dat ze vandaag vrijaf zou nemen. Barbai'a vroeg zich af, wat nu te doen. 't Was nog te vroeg om daar Lucie te gaan, want die was dat had ze gezegd bij de kapper. Ook had zij, Barbara, niet veel zin naar de flat te- tug te keren, ofschoon Joan daar wel heel gauw zou opdagen, verlangend om te horen, hoe het gesprek met Ben nen was gelopen, 't Relaas daarvan zou niet zó gemakkelijk te geven zijn. 't Beste was misschien maar te zeggen, dat Benny zou opbellen. En dan af wachten, in de hoop, dat hij zijn be lofte zou houden. Als hij het niet deed Ze wandelde langs Shaftesbury Avenue naar Piccadilly Circus, niet in staat haar gedachten behoorlijk te or denen. Vöor de bioscoop „The Pavil ion" besloot ze eensklaps daar de nieu we film te gaan zien, die zulke uit stekende beoordelingen in de pers had gehad. Inderdaad bleek de film heel goed, maar ook zo lang, dat ze pas circa 5 uur weer buiten stond, later dan ze van plan was geweest. Opnieuw keek ze naar een taxi uit, maar dit maal was ze niet zo fortuinlijk als bij haar tocht naar Benny. De bussen wa ren stampvol, ze moest in een queue wachten en 't was reeds goed over half zes toen ze de straat van Lucie in sloeg, waar laatstgenoemde haar al tegemoet snelde. „Ben je daar? Ik dacht, dat je zoek was geraakt!" zei Lucie. „Ja, ik had gehoopt, dat ik veel vroeger hier zou zijn", antwoordde Barbara. „Je vriendje is er". „Bryan?" „Zo, dus je weet, wie ik bedoel!" grinnikte Lucie. „Hij kwam theedrin ken". „Ik had hem gevraagd, tegen een uur of zes te komen". „Nu misschien kon hij zolang niet wachten! Maar ik moet er vandoor, kindlief, naar de schouwburg. Jammer, dat ik je maar even heb gezien". „Ik vind het ook jammer; 't is mijn schuld. Kan ik volgende week ko men?" „Alsof je dat nog moet vragen?" „Goed, dan bel ik je op en zeg, wan neer ik kom". Lucie rende verder en Barbara ging met behulp van haar sleutel, die ze nooit had afgestaan, de flat binnen. Toen ze in de kleine vierkante hall was, riep ze tot Bryan: „Hier ben 'k! Jammer, dat ik wat laat kom". Meteen opende ze de deur van de zitkamer, waar Bryan in een luie stoel troonde, een boek, waarin hij naar het scheen had gelezen, op de knieën. Met een iietwat zonderlinge uitdrukking in zijn ogen keek hij haar aan. „Zo ,ben je daar? zei hij. „Ik dacht al, dat je nooit zou komen. (Wordt vervolgd) DINSDG 24 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7,15 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School, radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmede- deilngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metropole Orkest en soliste. 14.00 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Ben Je zestig?". 18.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Dr. Ir. L. J. Vroon: „Veeteelt en Visserij in Surimane. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Politle-kapel. 19.00 „Hier vrij Europa". 19.30 Verkiezings toespraak. 19.45 Gram.muziek. 19.50 „Dit is leven", causerie. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er' 't zijne van. 20.15 Kamerorkest en solist. (Om pl.m. 20.40 Actualiteiten.) 21.30 De Radiodokter. 21.40 Pianorecital. 22.10 Gram.muziek. 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en plano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuin- beuwmededeiingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Orgel en accordeon. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Onze Ameri kaanse Buren. 16.00 „Dit !s mijn lieve lingsmelodie". enquête. 16.30 „De bele venissen van Flip en Flop", hoorspel voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Toe spraak. 17.30 Viool en clavecimbel. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.25 Militair Or kest. 18.55 Pianospel. 19.10 „Paris voua parle". 19.15 Koorconcert. 19.45 Verkie zingstoespraak. 20.00 Nieuws. 20.05 Pro menade Orkest en solist. 20.45 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.00 Caba ret. 21.40 Orkestconcert. 22.15 „Disco- gram". 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20 24.00 Jazzmuziek. zult 'b morgens kiplekker" nlt bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders ver- ceert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem ie plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur* hjJtewjjze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen itromen. Eist Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5