Wimbledon opent Maandag zijn poorten gjgiiaty Pluvius stak spaak in vele wielen Tientallen cracks naar de meest perfecte tennis banen van de wereld Een weekabonnement kost honderd gulden il SS)!.: V f - - - i SEDGMAN WON QUEENS CLUB-TOURNOOI Maureen Connolley geblesseerd C&&1&X Ceta-dwefi, vlMmtótfr trnr DE NEDERLANDSE BAANKAMPIQENSCHAPPEN Daan de Groot de enige kampioen na uren wachten in druipend stadion Achtervolgingsfinale werd uitgesteld Wagimans is een der „Tour" favorieten Ronde van Zwitserland voor Italiaan Fornara Nederlandse roeiploeg voor Helsinki Hordenlopers uit V.S. trekken aan de bel Belgische Olympische wielerploeg AB DONKER ZEGEVIERDE TE AARLE-REXTEL Kübler leidt" in klassement „DesgrangeColombo" ZO GAAT AMERIKA NAAR HELSINKI Olympisch hockey-tournooi Nog steeds geen beslissing Amneslie-eis handgen Oproer in E gevangenis t Weerbt MAANDAG 23 JUNI 1952 (Van onze correspondent) WIMBLEDON, de naam van een Londense randgemeente, bezit een magische aantrekkingskracht voor alle liefhebbers en liefhebsters van de tenissport. Met Wimbledon worden de kampioenwedstrijden in de tenniswereld vereenzel vigd en menig speler of speelster van naam heeft in dit lieflijke forensenplaatsje zijn/haar eerste debuut gemaakt. Menigeen is er ook verpletterd verslagen, of heeft er, na een eerste kennismaking met „de meest perfecte tennisbanen ter wereld", alle hoop op eer en faam begraven. En vele kampioenen, die door Wim bledon In de publieke belangstelling zijn gekomen, zijn door dat zelfde Wimble don voor goed van de „courts" verbannen. Deze laatsten hebben het verleidelijk glinsterende goud niet kunnen weerstaan en zijn van amateurs „professionals" geworden. f)AT Wimbledon nu, dat magische Wimbledon, dat onsterfelijker is dan al zijn spelers en speelsters teza men, komt van 23 Juni tot 5 Juli op nieuw in het oog van de wereld te staan. Tennis-„cracks" uit tientallen landen zullen elkaar daar voor een sportieve strijd ontmoeten en hun door gaans gracieuze bewegingen zullen, tot de kleinste détails toe, door vele experts gevolgd worden. Richard Savitt (USA), de „dark horse" van het vorige jaar, zal zijn titel in het heren-enkelspel te gen formidabele spelers moeten verde digen. Frank Sedgman (Australië) Drobny (Egypte) en Budge Patty (USA: winnaar 1950) doen, wat spel- kracht betreft, weinig of niets voor Savitt onder, terwijl de laatste, wat uithoudingsvermogen betreft, misschien nog wel in de leer zou kunnen gaan bij „youngsters" als Lewis Hood (Australië), Trabert (USA) en Richard son (USA). Ook de blonde Bergelin (Zweden) en de talentvolle speler Eric Sturgess (Zuid-Afrika) zullen gevaar lijke mededingers blijken te zijn. In het dames-enkelspel zal de titel- houdster van het vorige jaar Doris Hart (USA), een zware dobber aan haar landgenote Maureen Connolly hebben. Maureen, in de wandeling „Little Mo" genoemd, heeft een magni fieke forehand drive en beschikt over een fantastisch uithoudingsvermogen. Ze is pas zeventien lentes oud en won op de record-leeftijd van zestien jaar de Amerikaanse nationale titel voor het dames-enekelspel. Louise Brough (USA; drie keer achtereen Wimble- don-kampioene), Shirley Fry (USA) en Pat Todd (USA) zu- andere knappe speelsters, waarmee Doris Hart zal dienen te rekenen. Amerika no. 1 TJIT deze opsomming van namen is wel duidelijk geworden dat Ameri- ke in de tenniswereld de eerste plaats bezet .De Britten verdriet dit zeer, doch ze kunnen zich troosten met de gedachte, dat er ook een „Engelse pe riode" is geweest. De namen Renshaw, Baddelev en Doherty spreken in Groot- Brittannië boekdelen, ook al is het lang geleden, dat deze mannen jaren achter een de Wimbledon-titels in de wacht sleepten. Ook de Fransen hebben „hun" periode gehad. Over de legendarische Suzanne Lenglen, die van 1919 tot 1923 zowel het dames-enkel-, het dames-dub bel- als het gemengd dubbelspel be heerste, wordt in Wimbledon nog vaak gesproken, wijl de virtuozen Borotra en Lacoste een bijna even onvergetelij ke indruk hebben achtergelaten. FRANK SEDGMAN formidabel Het heren enkelspel van het Queers- club tournooi, het tournooi, dat telken- jare aan Wimbledon voorafgaat, is ge wonnen door de Australiër Frank Sedgman. In de finale sloeg hij zijn landgenoot Mervyn met 103, 62. Het dames enkelspel werd een zege voor mevr. Hazel RedickSmith CL - Afrika). Zij won de eindstrijd van de Engelse Betty Wilford met 7—5 6—1. De overige uitslagen van de eindstrij den luiden: heren dubbelspel: Doob- ny (Eg) en Patty (Ver. Staten) il Ro se en Candy (Austr) 26 64 97. Dames dubbelspel: Louise Brough en Maurex Connolly (Ver Staten) sl Bervl Penrose en Gwenty Love (Z. Afrika) 6—4 5—7 6—3. Gwenty Love en Woodroffe (Zuid Afr) wonnen het gemengd dubbelspel, doordat het paar Maureen Connolly en Rose zich terugtrokken wegens ren echouderblessure van de 17-jarige Amerikaanse. Behalve een Engelse, een Franse en een nog steeds voortdurende Ameri kaanse periode, heeft Wimbledon ook ingrijpende veranderingen op het ge- gied van de tennis-mode meegemaakt. In het laatst van de vorige eeuw speel den de dames nog met banden op het hoofd en in rokken, die bijna over de grond sleepten. In de loop van de tijd werden de hoeden door hoofdbanden vervangen, de lange rokken door korte rokken en de lange kousen door knie kousen. Nog later kwamen er sokken en shorts, terwijl de onflatteuze hoofd banden voor goed verdwenen. Op 't ogenblik ziet een geheel uit mannen bestaande kleding-commissie er nauw lettend op toe, dat Wimbledon geen mo deshow voor tennisspeelsters wordt en dat de shirts, de shorts, de sokken en wat dies meer zij, van een smetteloos wit zijn. Met overtreders worden korte metten gemaakt. De Amerikaanse speler John Hennesy was op een goede dag verplicht een andere pantalon aan te trekken, omdat men op de „flannels", welke hij droeg, een nauwelijks zicht baar grijs draadje had ontdekt Wie" WIE zijn de gelukkigen, die aan de Wimbledon kampioenswedstrijden mogen deelnemen? In de eerste plaats die spelers en speelsters, die officieel door hun land worden afgevaardigd. Elke landelijke vereniging, die bii de International Lawn Tennis Federation is aangesloten, heeft het recht vier mannelijke en vier vrouwelijke tennis spelers naar Wimbledon te zenden. Twijfelen de „big bosses" van het ten- nis-festijn aan de capaciteiten dezer spelers, dan kunnen de laatsten ver plicht worden gesteld een wedstrijd voor de ogen van 'n jury te spelen. De lest van de 480 spelers en speelsters, die in organisatorisch opzicht aan de wedstrijden kunnen deelnemen (128 in MAUREEN CONNOLLY zeventien lentes het heren-enkelspel, 96 in het heren dubbelspel. 128 in het dames-enkelspel, 43 in het dames-dubbelspel en 80 in het gemengd dubbelspel), worden uit suc cesvolle amateurs gekozen, die hiertoe een aanvraag indienen. Aan de vraag, wie de gelukkigen zijn, die aan de Wimbledonse kampioens wedstrijden mogen deelnemen, moet ook de vraag worden gekoppeld, wie de gelukkivn zijn, die de hoogtepunten van Wimbledon kunnen meemaken. Want van de kwart millioen tennis- Mans", die jaarlijks naar de Wimble donse velden trekken, kunnen er slechts dertigduizend in het „Centre Court" worden ondergebracht. Reeds een half jaar tevoren wordt daarom door loting beslist, wie van de vele aanvragers een toegangsbewijs vat. honderd gulden krijgt, dat, hetzij voo de eerste of tweede week, recht geel: op een zitplaats om het hermetisch af gesloten hoofdterrein. Het publiek, dat geen week-abonnement voor het „Cen tre Court" kan krijgen, moet genoegen nemen met een dagkaart van een rijks daalder. Met deze kaart kan riten frank en vrij langs de andere twintig tennisbanen dwalen, waarop men, ze ker gedurende de eerste week, alle ten- nis-sterren kan aantreffen. Duncan Macauley. j~)E man, die de touwtjes van Wim- bledon in handen heeft, is de gepen- sionneerde Schotse kolonel Duncan Macauley. Hij wordt het hele jaar door bijgestaan door twee assistenten, vijf typisten endertien tuinlieden. In de twee Wimbledonse weken krijgt hij er driehonderd manusjes-van-alles bij. die voornamelijk in de kleedkamers en de eetzalen dienst doen. Onder zi.in toe zicht staat voorts een wasserij, die een bliksem-service aan deelnemers en deelneemsters geeft, alsook vijftig hooggeschoolde ballenjongens. In zijn kantoor liggen gewoonlijk zevenhon derd dozijn nieuwe tennisballen, welke, volgens de wedstrijdregels, nooit meer dan één keer gebruikt mogen worden. De trots van Macauley zijn z'n glad geschoren tennisvelden. Ze vertonen nergens de geringste verhoging en elk onkruidje, dat het waagt zich tussen het volle gras te verheffen, sterft een gewisse dood onder de handen van de immer wakende tuinlieden. Vrijwel e'ke dag van het jaar zijn deze vak- ensen met de verzorging en het on derhoud der Wimbledonse banen bezig. Ze werken met zorgvuldig geselecteerd en gemenied graszaad (alleen het lentre Court" verslindt jaarlijks vijf tig kilo) en lopen altijd met een water pas op zak. De veiden van Wimbledon worden door Macauley „de meest perfecte ten nisbanen .er wereld" genoemd en. bij uitbreiding: „de meest perfecte gras velden, welke ooit bestaan hebben". Een Duitser, die Macauley eens vroeg, hóe een grasveld 5 la Wimbledon tot stand komt, moet ten antwoord hebben gekregen: „O meneer, dat is heel een voudig. Je spit een stuk grond om, je zaait er gras op, je bewerkt het hon derd jaar en je hebt het mooiste gras veld, dat je je maar denken kunt. Iedereen kan het als hij er maar geduld voor heeft. (Advertentie. In2> Meel.) (Van onze sportredacteur) Dc Nederlandse baankampioenschap- pen staan blijkbaar niet onder cen ge lukkig gesternte. Vorig jaar moesten de wedstrijden van de ene op de an dere dag worden uitgesteld en ook dit jaar heeft Pluvius iveer roet in het eten of, om juister te zijn, water op de cementen baan van het Olympisch Sta dion geworpen. Het zag er Zaterdagmorgen niet naar uit dat de kampioenschappen weer een lijdensweg zouden worden In sneltreintempo, met slechts een lekke band, konden de voorritten en de series van de achtervolging voor professionals worden afgewerkt. Za terdagmiddag, nadat de amateurs de eerste series voor de sprint hadden ge reden en de beroepsrenners tot en met de kwartfinales voor de achtervolging waren gekomen, werd het zeuren. Uit een loodgrijze hemel begon een ter gende motregen langzaam naar bene den te dalen, met het gevolg dat de juryleden droger oorden en de renners hun trainingspakken opzochten. Met veel moeite heeft men Zaterdagavond nog kans gezien de vijftig kilometer voor amateurs te laten verrijden, waar bij de Amsterdammer Daan de Groot als eerste kampioen in 1952 het rood- wit-blauwe maillot mocht aantrekken. Zondag was het zo mogelijk nog slechter. In de sombere en kille cata comben van het Olympisch Stadion klitten de renners geruime tijd bij el kaar in de hoop dat de zon het duel met de regenbuien zou gaan winnen. Vooral Wim van Est zat op hete ko len. Zondagmiddag stond immers het kampioenschap achtervolging op het programma en de man uit St. Wille- brord, een van de grote favorieten voor deze titel, zou gisteravond met zijn ploegmakkers en Kees Pellenaars naar Brest vertrekken. De wedstrijd- commissie van de KNWU nam echter het gelukkige besluit, toen het duide lijk was dat toch niet meer kon wor den gestart, dat het achtervolgings kampioenschap zou worden gereden als Van Est van de Ronde van Frank rijk was terug gekeerd. Daar men toch aan het uitstellen was geslagen, werd tevens besloten ook de vijftig kilometer voor professionals te houden als de Nederlandse Tourploeg van het Franse avontuur was terug gekeerd. De voorritten van de achtervolging waren niet zonder 'n verrassing geble ven. Faanhof werd door Van Elderen verslagen en zijn tijd was zelfs zo slecht dat hij niet eens tot de drie snelste tweeden behoorde. Dat was wel het geval met Eenhoorn die met klein verschil in Cor Bijster zijn meerdere moest erkennen. Verder heeft deze Eenhoorn het niet kunnen bren gen. Volgens de wedstrijdbepalingen werd de renner met de slechtste tijd in de series geplaatst tegen de renner die in de voorritten de snelste was ge bleken. Met andere woorden: Een hoorn moest tegen Wim van Est in de baan verschijnen, zodat het niet nodig is de uitslag nog te vermelden. Uitgezonderd het echec van Faanhof gebeurde er tijdens de achtervolgings- ritten geen bijzondere dingen. Op nor male wijze drongen Peters, Derksen, Van der Kamp, de verrassing van het vorige jaar, en Wim van Est tot de demifinales door. Als Van Est en Derksen niet tegen elkaar worden ge plaatst in de halve finale, en dat is niet waarschijnlijk, ziet het er naar uit dat' Peters en Van der Kamp te vreden moeten zijn met een derde of vierde plaats. Over de finale met een Van Est en Derksen valt het moeilijk een voorspelling te doen, vooral daar die finale na de Tour de France wordt gereden. Wellicht kan dat voor Derk sen winst betekenen. Als deze renner echter zijn kansen gisteren had moe ten verdedigen, zouden wij het op Van Est hebben gehouden. Bij de sprintseries voor amateurs liep alles volkomen normaal, behalve dat Van der Kamer, een nieuw ge zicht op de Stadionbaan, Hijzelendoorn tot een snelle laatste 200 meter dwong, De Nederlandse kampioen noteerde een tijd van 12.4 sec. Een slechtere tijd had hij zich niet kunnen permit teren want Van der Kamer ging met slechts een half wiel achterstand over de meet. Dat Van der Kamer niet naar Amsterdam was gekomen om zich maar meteen te laten uitschakelen, bewees hij in de herkansingsrit, wel ke hij met veel bravour voor zijn vier tegenstanders won. Het is jammer dat hij later in de vijftig kilometerrace zo'n ernstige val maakte, dat hij met een lichte hersenschudding naar een ziekenhuis te Amsterdam moest wor den vervoerd. Mogelijk zou hij in de kwartfinales nog voor een verrassing hebben kunnen zorgen. Voor dig kwart finales werden geplaatst: Hijzelen doorn, Schotman, Maen, Rijnders, Kleefstra, Cantineau, de gebroeders Willekes. Wits en Van der Velde. Voor de vijftig kilometer voor ama teurs werd eerst Zaterdagavond om half tien, na een onderbreking van ruim vijf uur, het startschot gegeven. Op de helft van de wedstrijd was een kopgroep van veertien renners ont staan, waarbij zich slechts één renner uit ons gewest bevond, de Zaankanter Kwantes. Deze renners hadden kans gezien in twee groepen het peloton te dubbelen, met het gevolg dat de jury volkomen juist de overigen uit de baan dirigeerde. In de eindsprint moest Kwantes zijn hoofd buigen voor de sprinterscapaciteiten van een Daan de Groot, Patsy Willekes, de Utrechte naar Koch en de bekende Haarlem mer Van 't Hof. De man uft Wormer- veer eindigde op de elfde plaats. Tijdens een bijeenkomst van pers en officials van de Tour de France, welke van 25 Juni t.m. 9 Juli wordt gehouden, werden de aanwezigen door de directeur van de tour, Jgcques Goddet, uit genodigd een voorspelling te doen, wie de ronde dit jaar naar hun mening zou winnen. Coppi kwam met 29 stemmen als favo riet uit de bus, gevolgd door Geminiani en Bartali met ieder 26 stemmen. Vervolgens kwa men: Robic en Ockers 17 stem men, Koblet 16 stemmen. Dotto en Lauredi 14, Lucien Lazarides 11, Magni 9, Wagtmans 6 en Le Quilly en DecocP: 5 stemmen. De Italiaan Fornara heeft de ronde van Zwitserland gewonnen. Zijn to- taaltijd over de ongeveer 1600 krn lange wedstrijd was 46 uur 13 min. 25 sec. Kübler (Zwits) werd tweede in 46.18.22 en Clerici (It) bezette met 46.20.21 de derde plaats. De laatste etappe, van Arosa naar Zürich over 241 km, werd een over winning voor Croci-Torti (Zwitserl.) in 6 uur 53 min 16 sec, 2. Meneghetti (Fr) 6.54.38, 3. Kubler (Zwits) 6.56.30, 4 Diggelmann (Zwits). (Advertentl*, Ic(. Med.» De jubileumwedstrijden van de roei vereniging Nereus waren wel uiterma te belangrijk. Aan de band van de prestaties welke gisteren op de Bos baan te Amsterdam werden geleverd, zou worden bepaald op welke num mers Nederland te Helsinki wordt ver tegenwoordigd. De uitslagen waren van die aard dat na ampele besprekingen werd besloten aan het NOC voor te stellen de volgende ploegen af te vaar digen: Twee zonder stuurman: Triton (B. Binnendijk, Boeg, C. H. F. Kunze, slag). Vier met stuurman: Nereus (J. W. Pennink, boeg J. L. Beye, A.C. Fontani, J. W. Heyenbrock, slag sn J. H. Caro, stuurman). Skiff: R. H. van Mesdag (Cornells Tromp). Ten aanzien van de vier zonder stuurman is besloten, dat de ploegen van Willem III en Laga op een nog ha- der te bepalen datum tegen elkaar zullen roeien om de technische om- missie een oordeel te laten vormen over de kansen voor uitzending. Van Mesdag na zijn overwinning. Tijdens de Amerikaanse athletiek- kampioenschappen heeft Harrison Dil- lard, de Olympische kampioen op de 100 meter, laten zien dat men op de komende Olympische Spelen op de 110 meter horden zeer ernstig rekening met hem dient te 'houden. Dillard no teerde de uiterst snelle tijd van. 13.7 sec., welke hem niet alleen de Ameri kaanse titel op dit nummer opleverde, maar waarmee hij bovendien slechts 0.1 sec. boven het wereldrecord van zijn landgenoot Attlesey bleef (do 13.5 sec., die Attlesey in Juli 1950 te Helsinki liep, is nog niet als wereldrecord er kend). Ook Person demonstreerde op de 200 M. horden over een uitsteken de techniek en snelheid te beschikken. Toen hij de finish passeerde wezen de horloges een bijzonder fraaie 22 5 sec. voor hem aan, ook al 'n tijd die slechts 0.2 sec. bven het wereldrecord lag. De selectiecommissie van de Ko ninklijke Belgische Wielerbond heeft de volgende renners aangewezen om België tijdens de Olympische wieler- wedsrtijden te vertegenwoordigen: Sprint: De Bakker en Martensres. Saelens. 1000 meter: De Bakker en Martens, reserve: Saelens. Achtervolging: Raymond, Pauwels, De Paepe, Glorieux en Van der Piaet- sen. Tandem Van Sehillouis—Van Hoven en GorieuxGosselin. Wegwedstrijden: Van Looy, Voctor. Noyelles en Grondelaers, reserve: Jans sen s. Te Aarie Rixtel werd door de wie- iersportvereniging „De Kersenlanden" een wegwedstrijd georganiseerd voor amateurs en nieuwelingen. De belang rijkste uitslagen waren: 1. Donker (Amsterdam) 2 uur 51 min, 2. Van der Linden (Helmond), 3. Luvten (Mierlo), 4 Van der" Sluys (Eindho ven), 5. Van den Broek (Breukelen), 6. Hendriks (Eindhoven) allen dezelf de tijd. Na de ronde van Zwitserland is de stand voor de prijs „Desgrange—Colom bo" wat betreft de eerste vijftien als volgt: 1 Kubler (Zwits) 103 p., 2 Coppi (It) 57 p., 3. Petrucci (It) 44 p., 4. De- cock (Belg) 40 p., 5. Ockers (Belg) 38 p., 6. Schotte (Belg) 36 p., 7. Magni (It) 34 p., 8. Bobet (Fr) 32 p., 9 en 10 Falzoni (It) en Robic (Fr) 29 p., 11 Impanis (Belg) 23 p., 12. Zampini .It) 27 p., 13. Keteleer (Belg) 26 p., 14 en 15 Van Est (Ned) en Bartali (It) 22 p. Nereus won de oude vier met grote voorsprong en vestigde een nieuw baanrecord, rechts Willem 111 en Laga. Door mee te werken aan een Telethon" ofwel „Televisie Mara thons" van kust tot kust hebben Bing Crosby, Bob Hope, Dorothy Lamour en nog een aantal an dere kopstukken uit de theater wereld er Voor gezorgd, dat de kas van het Amerikaanse Olym pische Comité gestijfd zal wor den met ruim een millioen dol lar, tweemaal het bedrag dat nog ontbrak aan de som welke nodig is voor de uitzending van de Amerikaanse ploeg naar Hel sinki. De voorstelling duurde 14'/« uur en werd uitgezonden door 6S televisiestations in 48 steden. Met tussenpozen werd het pu bliek aangemaand om telegra fisch of per post in te schrijven voor het Olympisch fonds. Toen de voorstelling eindigde, waren toezeggingen ontvangen tot een bedrag van meer dan een mil lioen en nog andere inschrijvin gen, in de duizenden dollars lopend, waren onderweg. Ruim duizend personen hebben tech nisch en artistiek aan de voor stelling meegewerkt. Het volledig Speelschema van het tournooi om de Olympische hockeyti- tel ziet er als volgt uit. Alle wedstrij den worden gespeeld op het terrein van het wielerstadion te Helsinki. 15 Juli: voorronde: (A) Zwitserland —Oostenrijk; (B) Polen—Belgie; (C) FinlandGroot-Brittannie. 16 Juli: voorronde: (D) Duitsland— Ver. Staten; (E) FrankrijkItalië. 17 Juli: kwartfinales: (F) India— winnaar A; (G) winnaar Bwinnaar C. 18 Juli: kwartfinales: (H) Nederland winnaar D; (I) Pakistanwinnaar E. 20 Juli: halve finales: (I) winnaar F winnaar G; (K) winnaar Hwin naar I. 22 Juli: om de derde en vierde plaats.' verliezer Jverliezer K. 24 Juli: eindstrijd: winnaar Jwin naar K. - Damkampioenschap (Van onze correspondent.) In de herkamp, die tussen Keiler, W. Roozenburg en Ir G. E. van Dijk om de hoogste Nederlandse damtitel moet worden gespeeld, werd Vrijdag avond j.l. in het Domhotel te Utrecht de partij \V. RoozenburgVan Dijk „afgedraaid". Het was een spannend treffen met wederzijds uitermate sub tiel positiespel, ingeleid door een 34 30-opening van Roozenburg met wit en door Van Dijk met (17—22)) onregel matig tegengespeeld. Het eerste stadi um gaf een ietwat „koele" flankspel- partij te zien, totdat Roozenburg door een ruil naar 27 overstapte naar het klassieke genre en volgens het theorie boekje tempovoordeel bezat. De man uit Wageningen echter bleek van het bestaan dezer boekjes niet de minste hinder te ondervinden. Hij hield het centrum in zijn bezit en concentreerde zlJnkorte vleugel tegen de witte schijf op 27. Zienderogen won hij ter rein, doch miste in het eindspel de sterkste voortzetting. Hoewel hij des ondanks een licht overwicht behield, kon hij toch niet verhinderen, dat wit een puntenverdeling bewerkstel ligde. Het duel tussen Van Dijk en Keiler hep Zaterdag uiterst exact. De opening bracht een kundig laveren van weers zijden. met enkele afruilen van de kant van Van Dijk. Toen ook Keiler met zwart een achterwaartse afruil nam, waarbij vier stukken van het bord ver dwenen, was de stelling volkomen neutraal en ging het er alleen maar ?U". „h„et- Van zou gelukken, schijf 36 m het spel te brengen. Het gelukte inderdaad en het partij-scheep je zeilde over een rimpelloos opper vlak de remisehaven binnen. ,,D„„v?lgenda dag opende Keiler met 3328 tegen W. Roozenburg, en diens antwoord, 17—21, beloofde een klas sieke partij. Bij de vijfde zet echter werd reede een overgang naar het flankspelgenre bewerkstelligd, dat door een afruil van zwart bij de 22e zet (om positioneel nadeel te ont gaan) wederom_ uitliep in een „blanke" stand, zonder uitgesproken karakter en als het ware geschapen voor subtiele behandeling. Dit was de beide spelers wel toevertrouwd en er werd dan ook zeer subtiel op een remise aangescho ven, die na een combinatie-handig heidje met wederzijdse doorbraak een feit werd. Door het gelijk-aankomen der drie deelnemers is nu een tweede verleng stuk van deze lange historie noodzake lijk geworden. Het enige goede van een dergelijke nasleep is, dat de orga nisatoren zich in het vervolg wel zul len wachten voor het toekennen van een puntensysteem, dat deze verlen gingen in de hand werkt. Na afloop van een z Vlaamse „Algemeen verbond", is het Zater centrum van Brussel ongeregeldheden gekc deelnemers aan het_ f tocht en onder het zini liederen van het Spoi centrum van dc stad zjj nabij het Broucken door een aantal liede vijandige houding teg De kreten van de 1( gemeen Zangverbond: nestie" werden beantv pe opmerkingen aan J Vlaamse leiders tijdei spoedig kwam het hiei handgemeen. Opschri: stoet van het Zang' meegedragen en waar nestie werd geëist voo borateurs, werden doo: stranten verscheurd. 1 tussenbeide was geko leden van het A.N.Z. Op het gevangenis voor de Braziliaanse derden gevangenen in komen, is de orde tn steld. De gevangenis verwoest. Enkele gevt het vasteland zijn ont strijd leveren tegen Slechts 128 van de 4. zouden naar het vaste stoken. 44 van hen Vangen genomen en e Vliegtuigen hebben Wegingen van de nr nen, die zich na de vasteland verspreidde le plaatsen zijn ge torpedobootjager zou plaats Paraty gezonde GRIEKENLAND ALS KONING Griekenland heeft bassadeur in Egypte wiens geloofsbrieven aan de koning van aldus is officieel Verwachting IETS Half tot zwaar gend droog matige Westelijke lijke wind. Iets Zon op 4 21.04. Maan op

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6