Voorlopig geen wijziging van de wet op materiële oorlogsschade Professor ontf LS HET HART SPREEKT. RIJWIEL MOTOR DONDERDAG 26 JUNI A.S Naar de I I Races te ASSEN op ZATERDAG 28 Juni as. VAKKUNDIGE BEDIENING BETERE SERVICE 3 PASKAMERS TE HUUR Telefoon 4287 „Drie eeuwen portret in Nederland" Examens op T.H.S. met M. T.S.-einddiploma Haagse kok op reis van andermans geld Benoemd fof Knaapje ve voor zijt Wee WOENSDAG 25 JTJNI 1952 Directies BIJLSMA enCP Hoofdredacteur: H M. KOEMANS Redactie: rViterdaro 18, Tel. 5 ADVERTENTIES e ^onnementen VoWtóol nodigen wij onze geachte cliëntèle uit, om onze geheel gemoderniseer de zaak te bezichtigen, des mid dags van 2 tot 5 uur. Inlichtingen aan alle NACO Kantoren en Agentschappen Ik zeg maar zo ga naar RITSbVUURT 3/ ltuF. 4184 in Alkmaar op goede «tand zeer presentabel kantoor met flinke magazijnruimte. Voor veel doeleinden ge schikt. Nieuwe inventaris kan'tegen billijke prijs wor den overgenomen. Lage huur. Eventueel la koop van het pand mogelijk. Brieven ten spoedigste o. no. A 124 bur. van dit blad LANGES1RAAT 117 - 1ELEF. 3880 Donderdagmiddag geen verkoop Die heeff qe/etrd- by AUTORIJSCHOOL K. MIDDELBEEK voorheen CHR. DE VRIES, Friescheweg 7, Alkmaar. Uw advertentie in dit blad treft doel In afwijking van de eerder gedane mededeling, dat de grote zomertentoon- stelling in het Rijksmuseum een periode van vierhonderd jaar portret in Neder land zal bestrijken, wordt thans be richt, dat besloten is de periode tot drie eeuwen te beperken, n.l. van 1500 1800. De titel van de tentoonstelling zal luiden: „Drie eeuwen portret in Nederland". Op Hollandse grond in Frankrijk: het plaatsnaambord, dat het begin van het Vogezendorp La Hollande markeert. (Eigen joto). De krantenreizen, die voor deze zo mer wórden georganiseerd, verkrijgen reeds weer burgerrecht. Het aantal deelnemers groeit en zij, die dit sei zoen reeds met de krant op reis waren, keerden enthousiast terug. De eerst volgende touringcartocht, die op het program staat, is een vierdaagse reis Een 28-jarige kok van een Haags rusthuis kreeg enige tijd geleden van een 89-jarige in woonster van dat huis een che que van f332,50 te innen. Om die boodschap te doen, nam hij even de fiets' van een eveneens in het huis werkzame verpleegster. Hij bleef 'weg met fiets en cheque. De fiets verkocht hij in Scheve- ningen en daarna huurde hij een bromfiets, waarmee hij een tocht door Nederland begon, na zeven tien dagen belandde hij in Rot terdam. Daar verkocht hij ook de bromfiets. Hij zag daarbij kans een kwitantie te tonen, waaruit moest blijken dat hij het ding eerlijk gekocht had. In Amsterdam is hij ten slotte gear resteerd. Hij heeft bekend. Het geld was op. Ontwikkelings economische v keek al vol verwachting naar de onbe kende bezoeker om te zien. wat deze edelmoedige heer nu zou doen. Want niet alleen Billie, maar alle bezoekers in de zaal waren er van overtuigd, dat de onbekende heer de hoofdprijs wel zou krijgen. Maar toen mevrouw Bab- belgraag het nummer noemde, was het niet Billie die in de hoogte sprong, Nee het was Pim, die plotseling riep: „Ja, dat heb ik! Ik heb de vaas ge wonnen! Hoera!!" Billie kon het niet geloven. Zenuwachtig zocht hij tussen zijn lootjes, maar het bewuste nummer zat er niet tussen. Gelukkig lette nie mand op hem, want alle bezoekers juichten Pim toe. „Hoera hij heeft zijn eigen vaas teruggewonnen. Leve Pim! 81. Maar al waren er heel wat prij zen afgeroepen, de hoofdprijs was nog niet gevallen. De blauwe vaas stond nog steeds op het podium. Iedereen wachtte in spanning, want nu zou me vrouw Babbelgraag de hoofdprijs gaan trekken! „Dames en heren, alvorens u het nummer te noemen, waarop de hoofdprijs is gevallen, wil ik u nog even zeggen, dat deze prachtige, blau we antieke vaas welwillend beschik baar is gesteld door mevrouw Woeffie. Het is een oud erfstuk, dat al jaren in de familie was, en ik ben ervan overtuigd, dat de gelukkige winnaar deze prachtige vaas naar de waarde zal weten te schatten". „Ja. zeg het nummer nu maar", dacht Billie, die steeds zenuwachtiger werd. Iedereen Helder se P' voorfc Nadat sedert Dii het zesjarige zoont, mille G. C. Schnel singracht te Den I is gistermiddag on stige vermoeden, t ongeluk was ovi heid gebleken. To vissers het lijkje 1 Bassingracht op. Pas later op de Dinsdag de politi op de hoogte ge begon men te dre de s nachts en d voort, evenwel z( alle zekerheid w één uur via de r spreid, dat de kle mist. Om twee ui zekerheid een eii brachten de vi«" ven. Het lag in V over de woning was de jongste v FEUILLETON schien had mevrouw Melrose haar wel voor 't een of ander nodig. Ze nam een bus en was binnen een half uur thuis. Daar heerste volkomen kalmte en er waren blijkbaar geen gasten. Barbara ging naar haar kamer, deed hoed en mantel af en keek toen de zitkamer in, waar Heather zich ge heel alleen bevond. „Zo, ben jij daar?" riep deze. ,Je bent vroeg terug". „Ja, dat weet ik. Och, ik dacht, dat ik maar gauw naar huis moest gaan Hoe staan de zaken hier?" Heather zei, dat alles even afschuwe lijk was en Barbara keek haar bezorgd aan. „Maar waarom dan. kindlief?" „Och, ik weet het niet, maar moeder en Joan hebben geweldige ruzie ge had". „Lieve help! En ik hoopte nogal, dat ze na hun gezamenlijke lunch beter met elkaar'zouden opschieten". „Nu, dat is niet zo. Moeder heeft ge dreigd, haar naar pappie in Schotland te zullen sturen, maar Joan zegt, dat ze niet gaat". „Waar is ze nu?" „Ze zit op haar kamer te mopperen en moeder ligt boven; ze geweert, dat ze totaal is uitgeput'. „Wat een huishouden! Nu, in eik ge val heb jij je toch wel geamuseerd, nietwaar?" „Neen, dat heb ik niet. Ik had een ellendige middag". Barbara kreeg het te kwaad toer. ze Heather's ogen vol tranen zag en haar lippen zag beven. Dadelijk sloeg ze haar armen om 't jonge meisje heen. „Wat is er, Heather?" „Och, niets. Ten minsteik wee» het nietik voel me zo ellendig" „Wat voorgevallen tussen jou en Jinks?" Heather maakte een wanhopig ge baar. „Niet precies. Ik bedoel, dat we geen DOOR -r—- RENEE SHANN] Heather op bezoek was gekomen. Plot seling welden er tranen op, die ze re soluut afveegde. Neen, ze wilde niet schreien en ze zei bitter bij zichzelf, dat dit immers een dag was als de an dere. Die gedachte deed haar eensklaps hardop lachen, 't Was vandaag haar verjaardag en Jinks had haar daar aan herinnerd. Weer kwamen de tra nen en nu lieten die zich niet weer houden. Ze ging naar de zitkamer en wierp zich al schreiend op de divan. Met het gezicht in de handen bleef ze doorschreien, tot ?e van louter uitput ting ophield. Omdat ze Bryan had ver loren? Of was het om Jinks? Maar Jinks had haar vandaag eensklaps en onverwacht gekust. Misschien schreide ze alleen, omdat ze zo ontzettend moe was en alles zo akelig hopeloos scheen. Ten slotte wist ze, met een wanho pige poging, zich te beheersen. Won derlijk genoeg kwam het bij haar op, dat ze 't best zou doen met eens flink wat te eten. Ze had niet geluncht en ook geen thee gedronken en als ze niet verstandig was zou ze het middagmaal ook nog mislopen. Een blik op haar horloge wees uit, dat het bij zevenen was. 't Beste wat ze doen kon was naar huis te gaan grappig toch, dat ze nu de flat van de Melrose's als haar „huis" beschouwde en zien wat daar gebeurde. Zeker zou Heather wel blij zijn dat ze kwam en Jinks bleef allicht niet dineren Heather had haar moeder gezegd, dat hij een andere afspraak had. Joan zou. zo dacht Barbara, ongetwijfeld vol spanning naar haar uitkijken. En mis Hij stak even de hand uit naar haar wang, als om die aarzelend te strelen, maar trok ze dadelijk terug en zei hoofdschuddend: „iK vrees van wei. Zie je.'t was een ander geval toen ik dacht, dat het de een of andere vent was, maar geen idee had waar hij zich ophield en mezelf kon wijsmken, dat hij wel nooit meer je pad zou kruisen. Nu weet ik, dat je hem dagelijks ont moetja, zoals ik zei, dat is iets anders „Ik begrijp het...." Bij de deur gekomen, keerde hij zich om en keek haar aan. „Jammer, dat ik nu een afspraak voor het diner moest verbreken". „O, dat hindert niet". „Goedendag dan. 't Was prettig je te leren kennen". Ze volgde hem in de hall. Plotseling kreeg ze het gevoel, dat ze hem zo niet kon laten gaan: dat zou ondraaglijk zijn. „Zal ik je af en toe nog eens zien, Bryan?" „O, natuurlijk! We zullen elkaar in de flat, we! eens tegen 't lijf lopen". Nog even bleef hij zo staan, draaide zich toen snel om en ging weg, de deur kalm achter zich sluitend. Barbara stond roerloos, de handen slap omlaag har.gend en hartgrondig wensend, dat dit alles niet gebeurd zou zijn. Kon ze de klok maar terugzetten! Gisteren om deze tiid was ze tamelijk gelukkig ge weest Zo gelukkig als 't maar moge lijk was gebleken sinds Jinks bij Verwachting W Aanvankelijk weer, maar kans op rege Zwakke tol n kelijk tussen mer. Vrijdag: Zon Maar on 22

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8