Mei Diogenes op een ierrasje Stad en Omgeving Ook nu weer interessante kranienreizen op komst Vierjarig jongetje in water langs Hoornsekade verdronken AGENDA De aaneensluiting van de middenstand Ford-Parade 1952 op het Nassauplein Ergens op de Laat Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten Meer ingelegd dan terugbetaald Mulo examens in Alkmaar Jaarverslag 1950 van de Sociale Raad Prestatie-zwemtocht in Noordhollands Kanaal Niet allereerst concurrenten maar belanghebbenden bij dezelfde actie Trek er eens uit! Interessante expositie Wegens diefstal naar de gevangenis Show van modellen mei comfort efficiency Hei vlees is beier dari de benen" j DONDERDAG 3 JXXJ 1952 Woensdagmiddag om ongeveer kwart over vijf is het vierjarig zoontje van de familie Dekker, wonende aan de Houthavenstraat te Alkmaar, in het water langs de Hoornsekade verdron ken. Omstreeks genoemd tijdstip kwam de heer L. Vis langs de Hoornsekade waar hij een kind angstig hoorde roepen: „Help!, mijn broertje ligt in het wa ter". De snel reagerende heer Vis was spoedig ter plaatse. Enkele meters uit de walkant zag hij het lichaam van een kind drijven. Zonder zich te bedenken Tn de loop van de maand Juni werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 394.694.97 (v.j. f 304.070,83) en. terug betaald f 347.568.89 (v.j. f 388.754.26), alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 47.126.08 (v.j. minder ingelegd dan terugbetaald f 84.683.43). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar 11.052.628,34, beloopt thans een be drag van f 11.057.435.90 (vorig jaar f 10.688.190.40). Het aantal in de loop van Juni nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 155 (v.j. 114) .Ingetrokken werden 163 boekjes (v.j. 130). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij het begin van het jaar 28.219, bedraagt thans, na overboeking naar een verzamelrekening van 461 „gewone" spaarrekeningen met een saldo beneden f 1—, waarop meerdere jaren geen mutatie heeft plaats gevon den in Mei j.l. en na een zelfde over boeking van 184 schoolspaarrekeningen met een saldo beneden f 5.in Febru ari j.l., 27.669 (v.j. 27.700). Van dit aan tal behoren 17.032 (v.j. 17.381) aan per sonen of instellingen te Alkmaar ge vestigd; 6828 (v.j. 6620) aan personen of instellingen elders gevestigd en 3809 (v.j. 3699) aan schoolspaarders. Onder de in Juni nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 24 (v.j. 10) boek jes voor pasgeborenen (op deze boek jes plaatst de Spaarbank een eerste in leg van f 1.—). In Juni bedroeg het aantal posten van inleg 4968 (v.j. 4109) dat .van te rugbetaling 2009 (v.j. 2085), tezamen 6977 (v.j. 6194). De lediging in de loop der maand Juni van 464 (v.j. 519) spaarbusjes le verde een bedrag van f 7.826.63 (v.j. f 8.06141) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbus jes. bij het begin van het jaar 5549, be draagt thans 5670 (v.j. 5537). Op de te Alkmaar gehouden Mulo examens zijn de volgende candidaten geslaagd: C. Boon, Broek op Langendijk, aan- vullingsdipl.; G. J. Kant, Dirkshorn, aanvullingsdipl.; G. Keeman, 't Zand, aanvullingsdipl.; P. J. Mink, Warmen- huizen, aanvullingsdipl.; J. P. C. To- rcnvlet, Alkmaar, aanvullingsdipl.; A. Kuin, Berkhout, aanvullingsdipl.; C. Davids, Nieuwe Niedorp, dipl. A; H. S. Arts, Nieuwe Niedorp (A); C. A. Hommersen, Hoorn, (A); E. van Gs- senbruggen, Hoorn (B); H. J. Kolder, Wognum, (A); G. Kruisdijk, Hoorn, (A) J. Groot, Scharwoude (A); H. K. Albers, Den Helder (A); R. Boot. Den Helder (A); P. Boekei, Hoorn, - (A); J. B. J. C. Cromjongh, Hoorn, (A); b Joon, Den Helder, (A); G. Honingh. P.T.T.; J. Dekkers, Den Helder, (A); J. Janssen, Den Helder, (A); G. H. L. Kuipers, Den Helder, (B); S. A,. Spoel- stra, Enkhuizen, (A/; H. J. Boerma, Enkhuizen, (B); J. H. v. Eijkelenburg, Alkmaar, (B); 1 Dijkstra, Heiloo, (A); A. N. Kooy, Noord-Scharwoude, (A). J. v. Wijnsberge, Den Helder, (A); C. v. d. Vliet, Den Helder, (A); W. G. Baarveld, Wieringermeer (.A); C. F. J. de Best, Den Helder (A); J. van Til, Alkmaar, (A); J. de Waal, Egmond a. Zee, (B); J. Keuken, Nieuwe Niedorp, (A); T. Klaaren, Kolhorn, (A); N. Nap. Anna Powlowna, B)S. T. Boer. An na Pawlowna, (A); L. Bakkér, Wie- ringerwaard, (B); W. E. de Boer, Schagen (B); A. Kwast, Alkmaar, (B); C Kuiter, Alkmaar, (B); C. Fahner. Alkmaar, (A); J. J. van den Burg, Alkmaar, (B); L. de Boer, Midden- meer, (B); F. E. van Dellen, Sloot- dorp, (B); D. Wolters, Middenmeer, (A); J. F. Schumer, All-/aar, <A); H de Jong; Alkmaar, (A); J. de Jong, Alkmaar, (A); P. J. Lambooy, Alk maar (A); S. v. d. Kooy, Slootdorp, lA); A. Klaver, Opperdoes, (A); H. G Zut, Alkmaar, <B); J. C. Voogd, Den Helder, (A); M. G. Baars, Alkmaar (A). In totaal zijn 7 candidaten afgewe zen. Eindexamen Rijks Hogere Burgerschool Geslaagd zijn de volgende candida ten voor de afdeling B: A. Blankvoort, H. Ch. Gillhaus, Ma. Fe. Hamburger, Jy. Ae. Tha Heiner, J. J. T. Kooij, D J. Olie, D. G. Schmidt, C N Bruin H J. Butter en C. E. Heijblok, Alkmaar. A. C. J. Bijpost en P A H. Hoogcar- spel, Bergen. B v Gulik, F. F. Diemei, A. W. Glass en H J Hartog, Castri- cum, J. Wijker, Egmond aan Zee; H Brak, Schagen; P. R. v. d. Oordt, Scha- gerbrug. Afgewezen zijn 9 candidaten De examens worden voortgezet. Het Westfries Koperhuis Het Weslfries Koperhuis van de heer L. Plas in de Sooorstraat vertoont zich tijdens de Braderiedagen in een zeer feestelijk gewaad. Het oog van de voor bijganger wordt onmiddellijk getrokken door de bijzondere collectie goudglan zend koper, die in en voor de winkei is uitgestald. De gavel van het Koper- huis torst een aantal mooie oude melk bussen, sierborden, scheepslampen, doofpotten en dergelijke. stapte hij te water en kon het jongetje op de walkant brengen. Tezamen met de heer Wiese heeft de heer Vis ge tracht door middel van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken. Helaas bleven deze pogingen, evenals die van dr. Kolk van de G.G.D., zonder succes. Ook de pogingen met het zuurstofapparaat mochten niet baten. Men vermoedt dat het jongetje spelenderwijs te water is geraakt. Verschenen is het jaarverslag 1950 van de Sociale Raad, districts-Armen- raad. waarin met leedwezen melding wordt gemaakt van het overlijden van ds A. A. C. de Regt, eerste voorzitter van de Armenraad van 1914 tot 1918 en mej. M. E. J. van Rijn, eerste secreta resse van de Armenraad van 1914 tot 1927. Aan beider initiatief en onver moeid streven was het te danken, dat in 1914 ook te Alkmaar de Armenraad werd ingesteld en de grondslag kon worden gelegd voor zijn welslagen. In dit verslagjaar werd de heer dr H. J. M. Hofstee voor de zesde maal als voorzitter gekozen. Besloten werd tot het huren van het pand Oudegracht 196 (het vroegere kantoorgebouw van de Kamer van Koophandel). Het jaarverslag geeft een zeer uit voerig resumé van de verrichtingen van de Armenraad over het afgelopen verslagjaar. Het ambtsgebied, dat in 1946 bij de aanvang der 9e vierjarige periode 32 gemeenten met 162 aange sloten instellingen omvatte, was aan het einde van deze periode uitgebreid tot 34 gemeenten met 214 aangesloten instellingen. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Er kan nog meer bij (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Een Amerikaan in Parijs (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Circus arena; 2 en 3.30 uur: Braderie matinee (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Legershow in Tokio (alle leeft.) Wapen van Heemskerk, 7 uur: Bal avond met Orkest Fam. Kok en Radio- cowboytrio de Chico's. Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. VRIJDAG Rex Theater.2.30 en 8 u. Dr Holl (14 jr.) Harmonie Theater, 8 uur: Grün ist die Heide (14 jaar) (Victoria Theater, 8 uur: Tarzan in gevaar (14 jaar); Cinema Americain, 8 u.: Kikvorsmannen (14 j.) Hoog water te Bergen aan Zee. Donderdag Vrijdag Donderdag Vrijdag 0.10 11.48 0.54 12.16 Te Camperduin. Hoog Laag 0.15 11.53 5.53 18.15 0.59 12.21 6.21 18.59 Onder auspiciën van de Alkmaarse Reddingsbrigade en de zwemvereni ging DAW zal op Zaterdag 26 Juli een drie kilometer prestatietocht worden georganiseerd. Om half vier zal ter hoogte van de gemeentereiniging, worden gestart. Bij de tweede laadbrug van de L.T.B. is de finish waar de deelnemers zich in het gebouw van de L.T.B. kunnen wassen en verkleden. De deelname staat voor iedereen open die de leeftijd van dertien jaar heeft bereikt. Niet leden van zwem vereniging of brigades die de leeftijd van achttien jaar nog niet hebben be reikt, dienen bij hun aanmeldingsfor mulier echter een doktersverklaring te overleggen en een bewijs dat hun ou ders geen bezwaren hebben. (Advertentie lng Med.) /VNZE bekende krantenreizen blijven voortdurend een prettige belang stelling trekken en met het steeds meer nader komen van het hoogtepunt van het toeristenseizoen neemt de belang stelling voor onze tochten door de mooi ste en interessantste streken en ste den van ons land, door Eifel en Arden nen nog steeds toe. Weet waar de door onze krant georganiseerde toeringcar- reizen zo bijzonder aantrekkelijk voor zijn? Wel juist voor hen, die door_ wel ke omstandigheden ook slechts één of enkele dagen er tussen uit kunnen breken. Dergelijke mensen zijn ook de genen. wier dagelijkse arbeid zo veel beslommeringen en drukte met zich brengt, dat het voor hen dubbel wel kom moet zijn, eens voor korte tijd geheel zonder zorgen te zijn en zich slechts over te geven aan het rustig en comfortabel reizen en verblijven in een andere omgeving. Het doet een mens n.l. zo ontzaglijk goed er eens echt geheel en al uit te zijn, de dingen van alle dag eens te kunnen achter laten. Een nieuwe omgeving, andere mensen om zich heen, andere interessante en boeiende indrukken, daar leeft een mens van op. Dat heeft een ieder op zijn tijd nodig als het dagelijks brood. Nu, dat is juist wat de reizen georgani seerd door uw lijfblad u willen bren gen! Leest onderstaand programma eens door en dan zijn wij er zeker van, dat we ook u binnenkort op een van onze uitstekend verzorgde reizen zuilen mo gen welkom heten: ONS PROGRAMMA Maandag 7 Juli: Dagtrip Aalsmeer en Schiphol koffie en diner f 12.-. Aan- sief entree bloemenveiling, Avifauna en Schiphol, kofie en dinér f 12.Aan meldingen zo mogelijk tot en met Vrij dagavond op ons bureau. Woensdag 9 Juli: Dagtrip naar Rhe- nen en Arnhem. Kosten inclusief boot tocht, entree, koffie en diner f 13. Dinsdag 15 Juli: Dagtrip naar Apel- door en de Veluwe. Kosten inclusief entree van het onvolprezen Natuurre servaat. koffie en diner f 12< Maandag 21 Juli tot en met Donder dag 24 Juli: Vier dagen per luxe tou ringcar langs de Rijn en door de Eifel Het aantal plaatsen voor deze reis is „Teaels en Tulpen' Het Alkmaarse Stedelijke Museum heeft voor de maanden Juli, Augustus en September een belangwekkende ten toonstelling georganiseerd. Deze zal worden gehouden op de bovenzaal van het Museumgebouw aan de Breedstraat en de naam „Tegels en Tulpen" dra gen. Zij omvat enerzijds een collectie aar dewerk, versierd met tulpenmotieven, merendeels tegels. Deze behoort gro- endeeis tot de verzameiing-Van Tijen, welke het eigendom van de gemeente is. Het andere deel, een groep olieverf schilderijen, aquarellen en tekeningen, is het eigendom van de bekende onder zoeker dr. W. E. de Mo! van Oud-Loos- drecht. wiens naam is gevestigd door zijn experimenten op het gebied van de kweek van nieuwe rassen bloem bollen. De expositie zal Woensdag 9 Juli a.s., des avonds om acht uur, door de bur gemeester, mr. dr. H. J. Wytema wor den geopend. Dr De Mol zal in een in leidend woord spreken. beperkt. Na 14 Juli kunnen geen aan meldingen meer geaccepteerd worden. Maandag 28 Juli: Dagtrip naar Nij megen en Berg en Dal. Kosten inclusief rit bergspoor, koffie en diner f 13. Maandag 28 Juli tot en met Donder dag 31 Juli: Vier dagen per luxe tou ringcar naar de schoonste delen van de Ardennen. Kosten met volledige verzor ging f 72.50. Aanmeldingen dagelijks aan onze bureaux. GOK gisteren trok het bloemen corso weer door Alkmaar's straten. Een feestelijk onderdeel, dat de verbondenheid man Alkmaar met het platteland raak onderstreepte, vormde het groepje landbouw trekkers, dat ge hier met de stoe re manschappen nog eens terugziet. De Alkmaarse winkelstand laat zich dezer dagen wel van zijn beste zijde kennen. De dagen dat de winkelier ko ning was en de klant met zijn hoed in de hand beleefd en bedeesd kwam in formeren of hij alstublieft iets zou kun nen en mogen kopen, liggen achter ons, en laten wij hopen dat deze abnormale toestand nooit zal terugkeren. Er liggen geen opschriften meer in de etalagekasten, dat alle dozen en blikken die men daar ziet, leeg recla me-materiaal zijn, er zijn geen verbor gen voorraden meer onder de toonban ken, die slechts als gunst voor de bes te klanten en dan vaak nog tegen abnormaal hoge prijzen beschikbaar gesteld werden. De middenstand heeft zich na de oor log in opzienbarend korte tijd van de grote slagen uit de oorlogsjaren hersteld en daarmee zijn levenskracht gedemon- streetxl. De tijd dat men weer voorra den kon vormen, de tijd dat men nog slechts een beperkte keuze kon bieden, is verrassend snel voorbij gegaan. Dat gemis aan goederen uit eigen land en exportartikelen, bleek nog op de aller eerste winkelweek, maar reeds het vol gend jaar waren de etalages zo ruim voorzien van een keur van allerhande artikelen, dat het duidelijk was, dat de middenstander binnen de kortst moge lijke tijd zich hersteld had. Sindsdien is de bevoorrading zo groot geweest, dat reeds menigmaal over uitverkopen tegen belachelijke prijzen is gesproken, omdat, zodra in het jarenlang tekort der bevolking voorzien was, een zekere „koopmoe heid" intrad en de bevoorrading geen gelijke tred meer met de afname heeft gehouden. Sedert enkele jaren kan echter weer van een normale verhouding worden gesproken, en dat Alkmaar als winkel stad daarmee gebaat is, behoeft geen betoog. Een goed werk Zij die jaarlijks onze winkelweken organiseren, hebben een goed werk ge daan. Zij hebben niet alleen telkens weer de aandacht der consumenten uit Alkmaar en wijde omgeving op onze talrijke goed gesorteerde winkels en magazijnen gevestigd en daarmee een brede stroom kijkers en kopers naar de centrumgemeente getrokken, zij hebben ook een band van onderling waarderen en begrijpen tussen de middenstanders gevlochten, waardoor deze begrepen hebben, dat zij niet eikaars vijanden, maar eikaars collega's zijn, die geza menlijk naar de voor allen beste levens voorwaarden moeten streven. In het bijzonder is dit thans het ge val met de Braderie. Dit is als het ware een winkelweek in het groot geworden, een korte winkelweek, maar een mid denstandsdemonstratie met nieuwe at tracties. Zó groot zijn de attracties en zó goed is alles georganiseerd, dat Alkmaar dezer dagen één, we zouden haast zeggen „broederlijke" demonstra tie is geworden van wat de midden stand in een behoorlijke provinciestad de bevolking kan bieden. De organisatoren van de winkelwe ken, die ook in deze Braderie-actie een vooraanstaande plaats innemen, zijn er daarenboven in geslaagd al deze mid denstanders thans meer dan ooit te doen begrijpen, dat zij niet allereerst eikaars concurrenten zijn, maar tegen over het grote koopkrachtige publiek juist door hun samenwerking het beste financieel succes kunnen bereiken. Dat een achttal mode-ondernemingen thans gezamenlijk hun shows houden, elkaar niet meer als concurrenten 'be schouwen, maar door gezamenl fee actie kleinere onkosten hebben en door een massale toeloop van belangstellen de; i grotere winsten kunnen maken, is een allerduidelijkste demonstratie van de nieuwe koers welke de middenstand thans heeft ingeslagen. Een koers, die een vrije en vlugge vaart waarborgt, en goede reis voorspelt naar een veilige haven. CE1M bijzonder aardige variatie in de kleurige stoet van het Bra derie Bloemencorso was wel deze „Bruidscoupé 1924", waaraan in de afd. „luxe wagens" terecht een eerste prijs werd toegekend. De Haarlemse rechtbank heeft he denmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen enige personen, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal len bij de Hoogovens en van heling van de gestolen goederen. De 41-jarige chauffeur P. A. A. uit Velsen kreeg vijf maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan een maand voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De 41-jarige chauffeur S. N. B. uit Alkmaar kreeg acht maanden gevan genisstraf met aftrek, waarvan drls maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De 23-jarige koopman P. D. H. te Alkmaar kreeg vier maanden met af trek en de los-arbeider J. T. uit Alk maar vijf maanden met aftrek. burgerlijke stand GEBOREN: Petrus H. M„ zoon van E. W. J. Scheltinga en J. L. Poelgeest; Aagje, dochter van G. Schoonbeek en G. Monsma. GEHUWD: Gerardus J. W. Schrasser en Bregitta Kunst: Jacob Snijder en Marijke Cnossen; Franciscus Buter en Arendje Beers. OVERLEDEN: Leonardus van Vier- sen, 69 jaar, wedn. van M. Tielman. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 2 Juli 1952. Aardappelen 9501400 per 100 kg, drielingen 8501200. Slabonen 87 102 per kg. Snijbonen stam 54 116 per kg, peulen 17—58. Komkommers 11002700 per 100 stuks. Tomaten A 66007500 per 100 kg, Bonken 3300— 5400 per 100 kg.Aardbeien 110260 per slof. Bloemkool 8002500 per 100 stuks. Rode kool 500800 per 100 kg. Rode bessen 25005600. Zwarte bessen 6000— 8300. Doppers 20005300. Spinazie 600— 2400. Sla 20—1100 per 100 stuks. Poste lein 400900 per 100 kg. Andijvie 500— 900. Rabarber 8001500. bos Bieten 600 850 per 100 bos. bos Winterpeen 800— 2200. Waspeen 8002500 per 100 kg. bos Uien 1300—3050 per 100 bos. Soepgroen- ten 300—500. Peterselie 250—500 BE Nassau-garage, het automobielbe- drijf van de heer Willem Schmidt aan het Nassauplein, de „official Ford dealer" in Alkmaar, heeft gedurende de vier Braderie-dagen een aantrekke lijke en uitstekend verzorgde Ford parade 1952 georganiseerd. In en bui ten de garagg vindt men de twaalf nieuwe modellen, die in 1952 in de TUSSEN HET moderne, bijna frivole straatgewoel op de 1 Laat hadden wij gisteren een verrasende ontmoeting. Daar ontwaarden wij namelijk de lichtelijk gebogen, eer biedwaardige gestalte van de grote wijsgeer Diogenes, die, onbewogen door het „zorgeloos gehuppel" van de anderen, voortslofte en het zoeken naar „de mens" blijkbaar nog steeds niet had opgegeven. „IIA DIOGENES, ook op de Braderie?" vroegen wij en leidden hem met zachte drang naar een zonrijk ca féterrasje, want dit buiten kansje op een exclusief in terview met een der groot ste wijsgeren aller tijden mochten wij ons uiteraard niet laten ontgaan. Geluk kig bleek Diogenes door al het zoeken tamelijk dorstig te zijn geworden en het duurde dan ook niet lang voor we hem achter een kleintje koffie hadden ge plant. „De hele ochtend heb ik bij het Bureau Huisvesting gezeten" zei hij zonder waarschuwing. ..Drie jaar geleden ben ik al op de wachtlijst gezet voor een nieuwe ton, maar het kan nog wel een half jaar du- zijn sigaret. De rust deed de grijsaard kennelijk goed en langza merhand weken de rimpels uit zijn voorhoofd. Hij be gon in een vrolijke stem ming te komen en stak ami caal zijn hand op naar een passerende sergeant. De mi litair keek peinzend naar de groene, loshangende pij en salueerde toen maar voor alle zekerheid. „WEET JE wat me zo dwars zit?" vroeg woordig niet bij. Apropos, wil je een sigaret?". Hij peuterde zijn lantaarntje open en viste tussen een stapeltje Braderiefolders een pakje Virginia's uit. Met veel zorg werkte hij baard en snorharen opzij, op zoek naar een open plekje voor grote filosoof tussen twee slokjes koffie door. „Dat alle mensen me hier aanzien voor Sinterklaas. Jij was vandaag pas de tweede, die me herkehde als Diogenes" Met een mistroostig gebaar gooide hij zijn peukje op de grond en zette er achteloos zijn voet op. Een kreet en een paar Griekse kracht termen wekten mij ruw uit mijn gepeins. „Wat is er?" vroeg ik geschrokken aan de jammerende wijsgeer, die hevig over zijn grote teen zat te wrijven. „Die peuk" zei hij met een ver trokken gezicht' „Die peuk deed 't. Ik had er geen erg in dat ik open sandalen aan heb". Zijn plezier scheen opeens bedorven te zijn en hij maakte aanstalten om heen te gaan. „Hé, Diogenes, (vacht even", zei ik haas tig. „Ik wilde nog graag even een wijsgerige uit spraak van je horen". De grote filosoof kwam een paar passen terug, boog zich over m'n tafeltje en fluis terde zacht: „Het vlees is beter dan de benen". Toen was hij verdwenen, ons in diep gepeins achterlatend. Ook deze legendarische wijs geer, voor wie aards bezit nooit iets had betekend, was dus bezweken voor de ver leiding van de vleespotten van Egypte Met zo'n Bra derie is toch ook van alles mogelijk. Ford-fabrieken het levenslicht hebben aanschouwd. De degelijke en goedko pe Ford Anglia en Ford Prefect, de Ford Taunus, de Ford Zephyr Six, de zeer attractieve Ford Consul,, de Ford Vedette en verscheidene andere mo dellen, vooral niet te vergeten de mooie Amerikaanse Mainline, nog schaars in ons land, de sterke Ford Diesel truck, de pittige 250 en 500 kg. bestelwagens en de twee- en drietob* Thames trucks. De wagens vallen alle op door hl» keurige afwerking en door het stre ven naar een zo efficiënt mogelijk ge bruik van de rumte, zowel voor de inzittenden als voor de bagage. De ontwerpers van deze modellen hebben gepoogd de modellen in overeenstem ming met de geest des tilds. zowel voor het werk als voor het genoegen zo practisch en comfortabel mogelijk te doen zijn en zijn hier ongetwijfeld uit stekend in geslaagd. Ook bij de klei nere en goedkopere wagens is dit stre ven duidelijk merkbaar. Met enkele handbewegingen kan men de zit plaatsen achter in de auto verwijde ren. zodat er een aanzienlijke bagage ruimte ontstaat. Op deze expositie ziet men voorts een keurige stand van ruilmotoren, een boeiende foto-montage van de werk zaamheden in de Nederlandse Ford fabrieken bij Amsterdam en een twee tal grote portretten van pionier en „big-boss" Henry Ford en van zijn zoon, die hem opvolgde. Amerikaanse „captains of industry". De tentoon stellingshal is feestelijk gepavoiseerd en deze gehele Ford-Parade 1952 wordt in een bijzonder prettige sfeer ge bracht. Op het Nassauplein heeft men ten slotte nog een historische ontmoeting met twee T-Fords uit 1924 en het is zoals de bekende tekenaar Jo Spier het in een geestig reclame-boekje over de ..Ford-service" onder een van zijn nakkende tekeningen zegt: „Dat déze Ford rijdt (die van 1952), dat spreekt vanzelf, maar dat déze Ford nog rijdt (die van 1924), daar zijn wij trots op!" Men kan deze Ford-Parade nog he den bezoeken tot vanavond tien uur en morgen van 's morgens tien tot 's avonds tien uur.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5