AUSSIES OP WEG NAAR TITELS „Klimgeit" Geminiani sloeg zijn slag in eerste bergetappe Drees Neo-Nazipartij komt in Karlsruhe voor Constitutioneel Gerecht Zuidkoreaanse politie speurde vermiste'' parlementsleden naar P.v.cf.A, Russei m Hopman bedachi een sysieem Sedgman: volmaakt Eisenhowers aanhang heeft klachten Alleen Nederlandse en Italiaanse ploegen zijn nog ongeschonden Magni veroverde gele trui op Lauredi Steunt Oost-Duitsland Hitiers geestverwanten? KcPit ïl&iJteJk Nederland ral resolutie der V.S. steunen Toch een vervolging van prof. Lattimore? zijn uiU Voorkeurstel vingerwijzinc en I Minister Ac adviesc Voor overleg Russen lat soldi DONDERDAG 3 JULI 1952 Hei Wimbledon tournooi (Van een speciale medewerker) WIMBLEDON, 2 Jtili. Er Is een tyd geweest, dat de Amerikanen heer en meester waren over de tennisbanen van de wereld. Zestien jaar geleden won een niet-Amerikaan het herenenkelspel van Wimbledon voor het laatst. De reden van deze verbluffende Amerikaanse overwinningsserie was niet ge legen in een achteruitgang van het tennis buiten de Verenigde Staten, maar vooral in het feit, dat de Amerikanen een ander type tennis uitdachten, dat meer met hun aard overeenkwam. Amerika ging „hoge-druk-tennis" spelen; niet beschouwend, niet voorbereidend en nadenkend, maar recht op het doel af: klap, nóg een klap en een punt! Nict-Amerika had daar geen antwoord op. Het ging als het ware onder tegen zoveel tennisgeweld. Kenners van het spel vroegen zich niettemin bezorgd af of de schoonheid van deze prachtige sport niet ernstig zou worden benadeeld door deze Amerikaanse hegemonie. haafde tegen de haarscherpe ppsseer- schoten van Drobny. En alle volleyes sneden venijnig naar de backhandhoek van de Egyptenaar. In de final set be gon Flam met zijn service te verliezen. Was het een reactie? Drobny gaf deze kans niet meer prijs. Hij bleef voor tot 64. En daarmee speelde hij zich in Wij hebben al eens meer geschreven, dat de Zuid-Afrikaan Eric Sturgess Voor ons nog altijd de vertegenwoordi ger is van het „ouderwetse" tennis. Dat wil niet zeggen, dat Sturgess niet kan serveren en volleren, maar zijn service is geen canonball en hij zoekt de net- positie niet bij voorkeur. Sturgess ma noeuvreert van het achterveld uit en Stelt zich in op het passeren van een tegenstander, indien deze zich naar het net waagt. Zuid-Afrika is een land waar de weersomstandigheden veelvuldig be oefenen van de tennissport toelaten. Maar Sturgess staat daar op eenzame hoogte. Het plafond van zijn mogelijk heden zou hoger hebben gelegen, in dien hij bijvoorbeeld in Australië zou zijn geboren. Bovendien behoort hij nu niet meer tot de jongsten. Australië! Wat Europa niet kon, kon Australië wel. Men beraamde daar plannen om de onverslaanbare Ameri kanen naar de kroon te steken. Dat was niet alleen maar een zaak van kweken van jonge spelers. Neen, er moest een tennis-technisch middel wor den gevonden om het Amerikaanse vuurwerk te weerstaan en uit te doven. En tennis-Australie ontdekte de sport journalist Harry Hopman opnieuw. In zijn jonge jaren een van de beste dub belspelers van de wereld, was het deze Hopman, die een nauwkeurige studie van het Amerikaanse spel maakte. Hij vond een middenweg, die z.i. naar suc ces moest leiden. En ziet; de laatste twee jaar won Australië de Davis Cup van Amerika. Een Australiër is Amerikaans single kampioen, een Australisch herendubbel is houder van de nationale titels van Amerika, Australië, Frankrijk en Enge land. Hopman had het geluk Frank Sedg man te ontdekken. En hij baseerde zijn trainingssysteem op het opvoeren van de physieke conditie. Het is een wonder deze Australische knapen te zien. Het zijn athleten van de hoogste klasse. Sedgman had de aanleg, die zorgvuldig werd opgevoerd. En toen Frank een maal op het toppunt van zijn roem kwam, volgden jonge mannen hem na om eenzelfde succes te behalen. Zo zijn er Ken McGregor, Mervyn Rose en Sinds kort Ken Rosewall en Lew Hoad. Teder van hen behoort tot de Hopman pupillen. Zij hebben uiteraard ieder hun eigen persoonlijkheid, hun tennis- type, maar de algemene regel is. dat zij «en spel spelen als het Amerikaanse mirt dien verstande, dat zij evengoed van het achterveld uit dodelijke pas- «eersehoten weten af te vuren. En in dat opzicht zijn zij de meerdere. Frank Sedgman, de volmaakste tennis ser aller tijden: McGregor, de elegant ste, de lefthander Rose met zijn snelste aller services, Hoad de machtige en Rosewal, die met zijn zeventien jaren .tennis speelt van volwassen allure. STORMLOOP DER AUSSIES. IAEZE Sedgman is de man, die eigen- lijk Wimbledon zou moeten winnen. iHij is beter dan Drobny En in de dv1" hels kunnen het evengoed Sedvm-- McGregor als Hoad en Rosewall zijn. Gelukkig, dat tennis een spel is. En dat ook mannen als de hierboven genoem de kunnen falen. Maar er is geen twij fel aan, dat de Australiërs Wimbledon aan het bestormen zijn met een macht, die nauwelijks is te bedwingen. Ameri ka is er niet in geslaagd. En Drobny? Hij is de enige, die kans heeft, omdat hij in zijn eentje eenzelfde speltype als de Australiërs heeft bedacht. Om als .Europeaan Amerika te verslaan. Dat speelt in het Wimbledontournooi van dit jaar allemaal een rol. En Hop man, de kleine, tengere Hopman, is de grote figuur op de achtergrond. In Australië is het: cricket tegen En geland; tennis tegen Amerika. Alleen bij tennis geldt: waar twee vechten om een been, loopt de derde.Drobny? Laten we Flam de eer geven, die hem toekomt. Hij heeft in zijn halve finale tegen Drobny een zó meesterlijke vier de set gespeeld, dat hij zich daardoor in zijn uiteindelijke verlies getroost moet gevoelen. Drobny won de eerste twee sets, omdat „professor" Flam geen wa pen had tegen het griezelig nauwkeu rig plaatsen van de Egyptenaar. Wij beklaagden de linesmen: zij moeten steekoogjes hebben gehad na deze sets. Iedere bal van Drobny was zo dicht bij of zelfs op de lijnen, dat het oog de centimeter welhaast moest vervangen. In de derde set kwam Drobny spoedig achter. Hij liet de set toen lopen. Na de rust stond er ineens een andere Flam op de baan. Een Flam, die niet alleen de netpositie zocht, maar haar hand de finale met 6—2, 64, 06, 8—10. 6i. De partij duurde twee uur en een kwartier. Over lichaamsconditie ge sproken! Sedgman had in de andere halve fi nale geen moeite met zijn landgenoot en Daviscup-teamgenoot Rose. De left hander was maar een schim van de speler, die Maandag Dick Savitt weg- sabelde. Het was in drie sets gebeurd: 6—4, 6—4, 7—5. Een verwachte finale dus tussen Sedgman en Drobny: twee, die Ameri ka weerstonden. Verdere uitslagen: Damesdubbel, vierde ronde: Brough/ Conolly si. Eyre/ White (GB) 61, 63. Gemengddubbel, kwart finale: Long Morea sl. Head/Hoad 86, 75. Herendubbel, kwart finale: Drobny/ Patty sl. Mottram/Paish (het Engelse Daviscupdubbel) 36, 64, 79, 86, en 61, waaruit blijkt, dat de Engelsen hun huid zo duur mogelijk hebben ver kocht. Nieuwe bruinhemden belagen democratie Gelaarsde knokploegen oefenden terreur uit West-Duitslands nieuwe Nazi's, verenigd in de door hen gevormde „Socialisti sche Rijkspartij" staan thans als beklaagden voor de Constitutionele Rechtbank van de Bondsrepubliek, te Karlsruhe. De Bondsregering heeft het gerecht ver zocht de handelingen en bedoelingen van de Neo-Nazi's in strijd met de Grond wet te verklaren. Men ziet de partij als een zuivere navolgster van de vroegere NSDAP, die een eind wenst te maken aan de democratie in de jonge staat. Mocht de rechtbank de Socialistische Kijksparty kenmerken als „aanslagplegend hebben aaneengesloten. De aanhang van de SRP is huiveringwekkend. In Noord- Duitsland stemde tien procent der kiezers op Remer en zijn bentgenoten. In de bakermat der party, de Lüneburgerheide, verzamelde zy een kwart der kiezers achter haar vaandels. In tal van kleinere plaatsen oefenden gelaarsde knok ploegen van de SRP weer een zekere terreur uit. Benoeming afgevaardigden ging niei naar wens De nationale commissie der Ameri kaanse republikeinse partij onderzoekt op het ogenblik de klachten van aan hangers van Eisenhower, dat het bij de aanwijzing van afgevaardigden naar de partijconventie in verscheidene staten niet eerlijk is toegegaan. De commissie bestaat in meerderheid uit aanhangers van Taft. Reeds heeft zij een groep kla-- - gers uit Florida eenstemmig in het on-°I> de democratie", dan heeft de regering vrij spel bü haar campagne tegen de gelijk "esteld nieuwe Nazi s, die zich in de SRP, onder leiding van Hitiers majoor, Otto Remer, In politieke kringen wordt meer en meer de mogelijkheid geopperd, dat MacArthur naar voren zal komen, in dien Taft en Eisenhower niet de ver eiste meerderheid zouden kunnen ha len. MacArthur vertrekt vandaag in een speciale trein van Denver naar de partijconventie in Chicago en zal on derweg in tien plaatsen het woord voe ren. Eisenhower wordt Zaterdag in Chicago verwacht, Taft is er reeds. GISTEREN hebben de deelnemers aan de 39e Tour de France voor het eerst sinds de start te Brest op hun lange route naar Parijs niet alleen de degens met elkaar en de hitte gekruist, maar bovendien kwamen op het 252 km lange parcours van Nancy naar Mulhouse enkele cols in het geding. Ook deze kracht toer zijn onze landgenoten goed doorgekomen. Nog steeds zijn de acht Neder landers in de strijd en met de Italianen zijn zij daarmede de enige ploeg die nog ongeschonden is. Dit stemt tot grote voldoening, hoewel onze best geklasseerde renners enkele plaatsen in het algemeen klassement duikelden. Van Est verhuis de van de negende naar de elfde, Voorting van de tiende naar de zestiende. Wagtmans van de vier en twintigste naar de zes en twintigste en Roks van de vijf en twintigste naar de drie en dertigste plaats. De andere vier boekten echter winst. Dekkers steeg een plaats en staat thans op de vier en veertigste plaats, Van Breenen klasseerde zich op de vijftigste, Nolten ging van de tachtigste naar de vier en zestigste en Faanhof van de drie en tachtigste naar de zeven en zes tigste plaats. Hoezeer wij dus ook nu weer over onze landgenoten tevreden kun nen zijn, moeten wij toch in de eerste plaats een eresaluut brengen aan Raphael Geminiani, de sterke klimmer uit Clermont Ferrand, die met groot machts vertoon deze eerste bergetappe op zijn naam bracht. (Ned.) 8.42.09; 57. Dekkers (Ned.) 8.42.33; 59. Wagtmans (Ned. z.t. Algemeen klassement: 1. Magni (It.) 46.25.45; 2. Lauredi (Fr) 46,26.05; 3. Coppi (It.) 46.29.48; 4. Close (B.) 46.30.59; 5. Carrea (It.) 46.33. 55; 6. Bartali (It.) 46.36.44; 7. Ockers (B.) 46.38.21; 8. Ruiz (Sp.) 46.40.16; 9. Geminiani (Fr.) 46.41.02; 10. Weilen- mann (Zw.) 46.42.58; 11. Van Est (Ned. 46.43.02; 12. Molineris (ZO Fr.) 46.43.46; 13. Goldschmidt (Lux.) 46.43.46; 14. Robic (Fr.) 46.45.55; 15. Dotto (Fr.) 46.46.07; 16. Voorting (Ned.) 46.46.24; 33. Roks (Ned.) 47.05.54; 44. Dek kers (Ned. 47.15.20 46. Wagtmans (Ned.) 47.16.16; 50. Van Breenen (Ned.) 47.18.49 64. Nolten (Ned.) 47 30.14; 67. Faanhof (Ned.) 47.32.39. Ploegenkiassement: 1. Frankrijk 139.15.11; 2. Italië 139.15. 39; 3. België 139.20.58; 4. Spanje 140.07. 44- 5. Nederland 140.09.14; 6. Z.O. Frankrijk 140.17.48; 7. Zwitserland 140. 32.45- 8. Parijs 140.36.53; 9. NOC Frank- Een en zeventig-nul Een merkwaardige voetbal klucht heeft zich in de Argen tijnse competitie afgespeeld. Toen Victoria, een eerste klasser uit Buenos Aires, het veld van de tegenpartij betrad, bleek de lei ding te berusten bij een scheids rechter, die zich niet in de gunst van de spelers van Victoria kon verheugen De club maakte be zwaar tegen de arbiter, maar deze haalde zijn schouders op en floot vooor de aftrap. Het elftal van Victoria ging daarop in „sit down"-staking en toen op de 90 minuten waren ingespeeld, gat het scoringbord als eindstand een 7Jo nederlaag voor de protes terende club aan. DAPHAEL GEMINIANI heeft de acht- ste etappe gewonnen op de manier en in de trant welke hem eigen zijn. Hij ging aan de haal toen er nog niet veel minder dan 150 kilometer gereden moest worden, nam een voorsprong die op een gegeven moment bijna elf mi nuten bedroeg, kreeg een inzinking welke hem zes minuten deed verliezen doch beet er zich doorheen en stormde tenslotte juichend door de finish ter wijl zijn felste achtervolgers nog bij lange na niet in zicht waren van de fi nish. Het was weer een typisch huza renstukje a la Geminiani, en dat het met succes bekroond werd kon ieder tot verheuging stemmen. De Clermon- tees was de beste en de stoutmoedigste van het hele veld zodat de zege hem in alle opzichten toekwam. Hij heeft ook gelukkig gereden, in tegenstelling met tal van anderen. De onfortuinlijke Dassault, die tijdens de bochtige afdaling van een der „ballons" tegen een volgwagen op botste, ligt met een schedelbreuk in een ziekenhuis. Van der Stockt kreeg een zonnesteek zodat ook hij is uitgeschakeld, en legio waren de lekke bandjes en de gevallen van materiaalbreuk die invloed hadden op het verloop van de wedstrijd. Serra maakte een lelijke smak, en Lafranchi schoot op een gegeven moment van de weg af waarbij hij het geluk had in een bosje terecht te komen en zich aan de wortels van een boom te kunnen vast grijpen. Zonder die boom was hij in een gat gevallen van zeker tien meter diep. Voorts had de Luxemburger Kemp drie maal bandenpech terwijl hij bovendien het frame van zijn fiets brak, terwijl Wim van Est eveneens door pech ge troffen werd en nog wel op een kritiek moment. Op de top van de Ballon d'Al sace zat hij met Serra, Magni, Ockers en Close in een groepje dat 7J4 minuut achterstand had op Geminiani. Behalve de man uit Clermont Ferrand lagen al leen Gelbert, Lc Guilly, Bartali. Coppi en Lauredi voor hem, en hij was ook nog uitstekend geplaatst na de pasover gang van de Amic, ruim dertig kilome ter voor de finish. Helaas brak een van zijn remmen tijdens de afdaling, met het gevolg dat Van Est niet met het peloton-Magni binnenkwam doch zes minuten later, als drieëntwintigste. Des ondanks was hij de beste Nederlander, met Voorting als runner-up. Hoewel deze etappe-zege met vreug de in het Franse kamp werd begroet, zullen de landgenoten van Jacques God- det node de duizend gulden premie welke de gele trui oplevert moeten mis sen. Magni staat thans namelijk op de eerste plaats in het algemeen klasse ment. Vanmorgen zijn slechts negentig ren ners aan de start verschenen. In de achtste etappe hebben namelijk opge geven, Meunier (NOC Fr.), Canavcse (Z.O. Fr.) Moineau (WZW Fr.) Cie- iiczka (NOC Fr.!, Sciardis (Parijs), Van Kerhove (B.), Van der Siockt <B.), Dussault (NOC Fr.) en Hubcr (Z.). De Belgen zijn thans reeds vijf man kwijt. De Parijzenaars zeven, de Franse Noord- Oost-Centrum-plocg zes en de Franse nationalen en de Spanjaarden één man. Het klassement van de 8e etappe Nancy-Mulhouse (252 km) luidt: 1. Geminiani (Fr.) 8.17.21; 2. Magni (It.) 8.22.40; 3. Ockers (B.), 4. Coppi (It.), 5. Weilenmann (Zwits.), 6. De Hertog (B.). 7. Lauredi (Fr.), 8. Close (Fr.), 9. Le Guilly (WZWR), 10. Gela- bert (Sp.), 11. Molinerio (ZOFr.), 12 Bartali (It.), 13. Serra (Sp.>, 14. Van Ende (B), 15. Ruiz (Sp), 16. Carrea (It.), 17 Franchi (It.), allen in dezelfde tijd; 18. Robic (Fr.) 8.27.41, 23. Van Est (Ned, 8.28.36, 28. Voorting (Ned.) z.t., 40. Nol ten (Ned.) 8.3711, 42. Van Breenen (Ned.) z.t.; 43. Faanhhof (Ned.) 8.37.15; 51. Roks rijk 140.40.35; 10. Luxemburg 140.45.15; 11. WZW Frankrijk 140.48.43- 12. N.Afri ka 141.37.00. Bergklassement: 1. Geminiani (Fr.) 18 pnt; 2. Gela- bert (Sp.) 12 pnt; 3. Bartali (It.) 10 pnt; 4. Le Guilly (WZW Fr.) 7 pnt; 5. Coppi (It.) 7 pnt; De Gribaldi (NOC Fr.), Lauredi (Fr. en Serra (Sp.) 1 pnt. Kooymait werd derde Sn een wegwedstrijd te Westberlijn Op het Avus circuit in West-Berlijn is een wegwedstrijd over 170 kilometer geiiouden. Winnar werd de Belg Jacobs in 4 uur 13 min. 31 sec., voor Marcel Janssen (B.) op 4 lengten en Kooyman (Ned.) op 3 seconden. Donker (Ned.) werd zevende en De Boek (Ned.) tien de. Slechts 92 van de 150 deelnemers reden de wedstrijd uit. De bondsregering heeft reeds een half jaar geleden de strijd tegen de S.R.P. en de communstische partij aangebonden. Bij invallen in partij- bureaux en woningen der voormannen werd zeer bezwarend materiaal ge vonden. De Neo-Nazi's verdedigen zich met het argument, dat ze niet de OTTO REMER ..De Blonde l'ührer.. Hei parlement deed spelletjes Crisis in besprekingen over een crisis Een gisteren te Poesan belegde spe ciale zitting van de nationale vergade ring, waarop president Syngman Rhee een uitspraak wenst over zijn eis, dat de president direct door het volk zal worden gekozen, moest onverrichter- zake uiteen gaan, daar het vereiste quorum van 92 leden niet bereikt kon worden. De oppositieleden waren n.I. niet verschenen. Te middernacht bood de Zuidkoreaanse Assemblee een vreemde aanblik. De afgevaardigden deden spelletjes, ver orberden verse broodjes of woonden een filmvoorstelling bij, totdat de poli tie genoeg parlementsleden zou hebben (Advertentie. Ing. Med.) opgespoord om een quorum te vormen. Syngman Rhee wil namelijk, dat de Assemblee afstand doet van haar recht een president te kiezen, opdat deze bij volksstemming kan worden gekozen. Er was voor gisteravond een spoedzit ting uitgeschreven. Toen de oppositie wederom niet aanwezig bleek, kregen duizend politiemannen opdracht om de afgevaardigden op te sporen. De agen ten moesten op discrete wijze informe ren in de wijn- en Geisha-huizen en alle voertuigen controleren, in de hoop, dat een voldoend aantal „vermiste'" politici kon worden opgespoord en naar het Parlementsgebouw gebracht. In de Kamer deelde premier Tsanjg Taik Sang de wel verschenen afgevaar digden mede, dat elke politicus, die onder politiegeleide zou worden bin nengebracht, in de Kamer zou worden vastgehouden, totdat de crisis bespro ken en een besluit was genomen. De uren verstreken echter zonder dat er een quorum werd gevonden. De po litie bij de uitgang had inmiddels druk met het tegenhouden van afgevaardig den, die wilden vertrekken. Syngman Rhee heeft per speciale pro clamatie bekend gemaakt dat de veilig heid van zijn „politieke tegenstanders" wordt gewaarborgd. Hij hoopte dat nu een aantal van de twintig ondergedo ken parlementsleden weer in de Kamer verschijnt. Tevoren had Rhee meege deeld dat drie van de veertien gear resteerde afgevaardigden zijn vrijgela ten. Leider gevangenisopstand geeft zich over Joao Periera Lima, de leider van de gevangenisopstand in Brazilië, heeft zich met twee volgelingen overgegeven, nadat veiligheidstroepen zijn verblijf plaats op de top van een heuvel bij Campos da Cunha hadden ontdekt. Er zijn thans nog negentien, die uit de gevangenis op het eiland Anchieta ontkwamen, op het vasteland voort vluchtig. De Franse ministerraad heeft de tekst goedgekeurd van het antwoord op de Sowjetrussische nota van 24 Mei over Duitsland, dat de drie ministers van buitenlandse zaken van Engeland, de Ver. Staten en Frankrijk 27 Juni te Londen hebben opgesteld. w/E WETEN niet de verhouding tussen het aantal „muurbloempjes" in En- land van de postzegel is. Tot dusverre gaven wij de primeur van de postzegel geland en in ons land. Maar we hebben J LIA'IA' altijd aan Engeland. In Mei heeft men wel een geweldige tip voor de jonge- namelijk een brief gevonden die in juffrouwen, die dreigen óver te schie- IMMIIMIIIIIIIllfillHIIIIMIIHIM 1839 was verzonden en waarop een ten. Deze moeten stewardess worden, blik. Hij heeft in een circulaire de postzegel voorkwam. De directeur van De stewardessen van de „British Over- bouwnijverheid medegedeeld dat alle een vooraanstaande Britse postzegel- seas Airways" zijn zo in trek als echt- nieuw te bouwen huizen voortaan een firma, betwist de juistheid van het be- genoten, dat ze met een gemiddelde bomvrije kelder moeten hebben. Een richt. Hij zei, dat in 1850 de Oosten van één per weelf in het huwelijk tre- commissie van deskundigen heeft uit- rijkse regering de uitgifte van haar den. Het is thans een probleem voor de gemaakt, dat Oostenrijk het geboorte- eerste postzegel bekend maakte. Als er eerder een zegel was uitgegeven, zou maatschappij om het getal van 200, dat zij nodig heeft, te handhaven. De Franse regering bereidt een wetsont werp voor, dat voorziet in de inlijving van vrouwen boven de 21 jaar bij de Franse weermacht. Een te Bourne mouth, in Zuid-Engeland, overleden Britse onderwijzer, heeft honderd Pond Sterling nagelaten aan een schoonzus ter, „uit dankbaarheid voor haar liefe lijke glimlach, die voor mij als een uit stekend geneesmiddel was". Te Los Angeles is dezer dagen de acteur Elmo" Lincoln overleden. Hij speelde als eer ste de rol van „Tarzan" in de bekende erwoudfilms. President Auriol heeft in de Tuilerieën het jaarlijkse „Carnaval der sterren" geopend, waar aan duizend internationaal bekende sterren op het gebied van film, toneel, sport etc., deelnemen. De minister voor de Woningbouw in West-Duits- land beschikt over een vooruitziende Ik heb er 'n pot inkt ingegooid, buurvrouw. Je weet toch: hoe vuiler het waswater, hoe schoner je was! Advertentie Ing. Med.) de regering dat wel geweten hebben, meende hij. De Britse expert opperde het vermoeden, dat plaatselijke autori teiten de postzegel hadden uitgegeven. Een prototype van de nieuwste straaljager van de Royal Air Force, de „Vliegende Driehoek", is bij een proef vlucht neergestort en in brand ge raakt. De bestuurder wist met grote tegenwoordigheid van geest eerst be langrijk materiaal te verzamelen en bij zich te steken, voordat hij uit de bran dende machine sprong. De eerste Europese electronische rekenmachine is in het Max Planck-instituut te Goettin- gen gereed gekomen. De machine werkt tien maal zo snel als de snelste mechanische rekenmachine. In Pa rijs is een slaapwandelend dienstmeisje van 18 jaar van het dak van een huis van zes verdiepingen gevallen. Ze bleef ongedeerd. democratie omver pogen te werpen, doch alleen maar „een andere vorm van democratie". Om deze weinig originele uitleg van het nieuwe Nazi program te geven, zijn de leiders van de S.R.P. allen naar Karlsruhe geko men. Onder hen bevonden zich as Bondsdag-afgevaardigde dr Dorls en partijleider Remer, die de alleszeg gende bijnaam van „Blonde Führer" draagt. Het gerecht heeft deze heren terstond duidelijk gemaakt, dat men zich tot het beantwoorden van de ge stelde vrager, moet beperken. Remer had uit de opening van het proces, dat vele weken zal duren, politieke munt willen slaan door een openbare be toging. Deze is echter door de politie verhinderd. In de S.R.P. zijn vooral de verstokte bruimhemden verzameld, die hun wrok tegen de Westelijke Geallieerden nooit hebben kunnen overwinnen. De partij is dan ook fel gekant tegen de Europese verdragen en speelt daar door in de kaart van de communisten. Herhaaldelijk heeft de regering de beschuldiging geuit, dat de S.R.P. financiële steun uit Oost-Duitsland ontvangt. Dit is één der dingen, die het gerecht zal moeten vaststellen. Amerikaanse vinding Elecfronische bemanning besfuurt een vlieg!uig Gevechtsmanoeuvres geleid door een automaat De Amerikaanse luchtmacht heeft medegedeeld, dat een nieuwe straalja ger de „Starfire", wordt gebouwd, die volgens de fabrikanten „geheel automa tisch een vijandelijk toestel kan waar nemen, achtervolgen en beschieten". Volgens de fabrikanten, de „Lockheed Airclaft Corporation", zijn de voor naamste taken van de vlieger en de radarbediener: het opstijgen, het vlie gen van de „Starfire" naar een bepaald gebied, het op het juiste ogenblik in schakelen van de „electronische be manning", het gedurende de aanval af luisteren van de werking der appara ten voor besturing en het afvuren der raketten en daarna het landen". De „Starfire" is uitgerust met 24 ra ketprojectielen, die in een ring rond de neus van het toestel zijn aangebracht. Ook aan de vleugels kunnen raketten worden meegevoerd. Een van de nieu wigheden van de machine is „een elec- trische stuurautomaat, die het vlieg tuig leidt door loopings, draaiende be wegingen om de lengte-as en andera gevechtsmanoeuvres, die met grote nauwkeurigheid in onderdelen van se conden worden uitgevoerd". De stuur automaat zou ook geschikt zijn voor burgervliegtuigen en tevens de vlucht van geleide projectielen en vliegtuigen zonder piloot kunnen leiden. De Veiligheidsraad Bij hervatting van het debat in de Veiligheidsraad over bacteriologische oorlogvoering heeft de Nederlandse ge delegeerde D. J. von Balluseck gisteren verklaard, dat de RussiscJe campagne van „haat en laster" ten doel had ver warring te stichten in de politieke we reld en een anti-westerse stemming in Azie te kweken. Nederland zou de Ame rikaanse resolutie steunen, die een in ternationaal onderzoek van de commu nistische beschuldigingen inzake het voeren van een bacteriologische oorlog vraagt. Als de Sowjet-Unie haar veto over deze resolutie zou uitspreken, zou de gehele wereld weten wat de be schuldigingen waard waren, aldus de Nederlandse gedelegeerde. De subcommissie voor Binnenlandse Veiligheid van de Amerikaanse Senaat heeft gisteren aanbevolen een vervol ging wegens meineed in te stellen te gen prof. Owen Lattimore, een expert op het gebied van het Verre Oosten, en tegen John P. Davies, een ambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Za ken. Lattimore wordt gekenschetst als een bewust en uitgesproken werktuig van de Sowjet-samenzwering. Hij en Davies hebben een valse getuigenis af gelegd gedurende het onderzoek naar communistische invloeden op de Ame rikaanse politiek in het Verre Oosten. Zoals bekend, heeft de Amerikaanse regering Zondag prof. Lattimore haar verontschuldigingen aangeboden voor de tegen hem geuite beschuldigingen. Talrijke gewonden bij een treinbotsing *e Berlijn Gisteravond is even buiten het sta tion Papestrasse in de Amerikaanse sec tor van Berlijn een trein op een stil staande trein ingereden. Er werden 125 personen gewond, waarvan 16 in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. ARTSENSTAKING IN WEST-BERLIJN In West-Berlijn zijn 2400 artsen in staking gegaan. Zij ontvangen van het Centrale Ziekenfonds thans per kwar taal in totaal 12 millioen mark. Zij zeggen dat zij daarmee hun practijk niet meer in stand kunnen houden en eisen 13,5 millioen. Een voorgenomen protestmars is niet doorgegaan. NADAT de Kabinetsf teruggetrokken om papier gezet. Het prog kelijk mede, is niet t hoofdpunten en grote in zekere zin een bej bovendien diepgaand Het opstellen van eer juist en onhoffelijk t van tevoren zouden z formateur nader met van het program te s TOT op dit ogenbü a Drees nog geen met personen, d'e ®v< king zouden kunne ministerschap, het lr voornemen dlt in reeds te doen. Het door dr Drei gram is toegezonder nrof. Romme, dr Se Tilanus, die hedeniru een gezamenlijke bc urogram met de Kal ?en hebben. Uiteraar doel in dat de ver voorzitters nch dan den, maar wel zou Ven op het vermem en op eventueel v toezeggingen. Voorlc tievoorzitters wej'1' onderhoud gen met hun respec PELIJK uit het blijkt, is het thai sisprogram niet to voorzitter van de tie van de V.V.D.. i deze uitgenodigd v( conferentie van he •weinig anders bete V.V.D., althans in formatie, n •wordt gehouden. Di hiervoor zou wel in het communiqu stuur van de V.V.J- brachte opvatting Naar te Wash minister Acheson het instellen van missie van advies, welke strijdkracht mogelijk zou mak raadslagen over de Koreaanse car Minister Aches> zijn besprekingen ben aangeboden, dat deze adviesgrc wensen via de A van stafchefs ken ken, doeltreffend een adviseur of ondergeschikt zoi bevelhebber in h' De Noordelijke gen te Panmoenc ting aangevraagc van nieuwe voor; verbondenen zuil wegen. De Russische Woensdag twee gelaten, die sine vermist. De mar van de Oostduit houden toen zij grens tussen v Duitsland op geraakt. Zij we de Britten inlicl beurde hadden nen zullen than op beschuldigin; der verlof. Thans hebbel Oostduitse yoli katholieke prij aangehouden, d meters over de versperring wi Amerikaanse a onderzoek in. Ruim 1 waren De speciale rikaanse Huis een onderzoek Wt Verwachtii Verwachtii Aanvankel hier en di plaatselijk tot matigi Koel VRIJDAG 21.01: ma

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6