TRIUMPH A RA B** Z.Koreaans parlement met politiehulp in vergadering bijeen gebracht LS HET HART SPREEKT. Mei zachte drang en goede woorden Elf afgevaardigden op vrije voeten Nog steeds troepen van RMS op Ceram actief Geen Nederlands meer op Indonesische scholen Benden zijn weer actief op West-Java atttfd wint De Vietminh bezetten een Franse post Hulp aan Denemarken is in gevaar gebracht KONING TALALTHANS IN AMMAN AANGEKOMEN Oventemperatuur West-Duitsland in en Belgie Trygve Lie is in Wenen Politiehonden verdreven betogers te Kopenhagen KERKELIJK NIEUWS Herv. Synode besprak kwestie-Loos Wereldzendingsconferentie te Willingen BESOMMINGEN IIMÜIDEN Prisma sporthorloge PRISMA Scheepvaartberichten MARKT BARNEVELD Het Radioprogramma Bliksem sloeg indeS schouwburg te A c Twee milliard m dan was aangev VRIJDAG 4 JULI 1952 Heden stemming over een grondwetswijziging JJMJAT twintigduizend Zuidkoreaanse politiemannen in opdracht van president lefleiThwi» 5ï?-e Sehele 'and hadden afgezocht naar weggebleven oppositie- „"7 de Nationale Vergadering van Zuid-Korea, liep eerst gistermiddag de mJntiafS Va5 J parlement langzamerhand voi. Enkele tientallen parle- Mtêh wlL™ F™na rri6 po',tie onder gejuich van hun collegae naar hun Tsianir Taik >?an<?tr»ho anderen had aan de eerste oproep van premier I t gegeven en verscheen vrijwillig. Inmiddels werden elf TWA.T g ffen eenomen parlementsleden op vrije voeten gesteld. nuorüm van 9' l?drnrher "t? parlementsIeden aanwezig, zodat niet alleen het SS? It i n berelkt was> niaar ook over een grondwetswijziging kon nodfg ?s E s emd' waarvoor een tweederde meerderheid 123 stemmen 70ALS TlVV» bekend bevond het parlement zich in een crisis. President Rhee had voorgesteld in het vervolg de pre sident door het volk en niet door het parlement te laten kiezen. Verder was er het voorstel betreffende de instelling van een parlement met twee Kamers in plaats van één, waarop de bespre kingen waren vastgelopen en een derde struikelblok vormde tenslotte een voor stel om de macht van de president te beperken. Premier Tsjang, die naar een compromis streeft, verklaarde, dat de afgevaardigden in het algemeen geen bezwaar hebben tegen het voorstel om de president voortaan door het volk te laten kiezen. Omtrent de andere pun ten blijft echter verschil van mening bestaan. Ondanks het feit, dat het ver eiste quorum voor een grondwetswijzi ging aanwezig was. werd besloten om de stemming over dit punt tot morgen uit te stellen. Intussen is in geheime en informele zitting een aantal amendementen be treffende de wijze waarop een president moet worden gekozen, besproken. Zeven van de elf vrijgelaten parle mentsleden hebben verklaard, dat zij op vrije voeten zijn gesteld, op voor waarde, dat ze de zittingen van het mi litair gerechtshof, dat een onderzoek instelt naar een communistisch com plot om de regering omver te werpen, dagelijks bijwonen. Deze zeven afge vaardigden worden namelijk van mede plichtigheid beschuldigd. De bevelhebber van het Amerikaanse achtste leger in Korea, generaal Van Flee.t heeft verklaard, dat meer man schappen in Korea gewenst zouden zijn. Hij was er echter van overtuigd, dat hij met de thans beschikbare troepen in staat was om elke communistische aan val te weerstaan. A 1 Ji mei; 1 Ji bi. 300 2 Ji pen; 1 Ji van vesti K'da Yort naar Ader naar Krot ra ha; 2 Ju: Strad van van cctra R'dar Verw ney, New x-an tia, i Amst velt, van Prink Pr ok naar A'dan amptc naar stad van i Madr; Menai Scilly, Volgens een officiële mededeling uit Djakarta heeft overste Corputty van de republiek Zuid-Molukken zich op 21 Mei op West-Ceram met zijn manschap pen aan het Indonesische leger over gegeven. Hiertoe behoorden een majoor, drie kapiteins en 163 manschappen van lagere rang. Alle wapenen werden in beslaggenomen. Elf dagen later hebben zich op een ander punt op Ceram over ste Siwabessy en negen volgelingen overgegeven. Resten van het leger van de republiek Zuid-Molukken houden zich nog schuil in de bossen van het eiland en verplaatsen zich voortdurend, om zich aan de achtervolging door de Indonesische strijdkrachten te ont trekken. De bevolking verleent hun geen medewerking, zodat zij gebrek aan voedsel hebben. Met ingang van het nieuwe studie Jaar zullen aan de Indonesische hoge scholen de colleges in de landstaal moe ten worden gegeven. Alleen indien dit onmogelijk is, zal een vreemde taal, na melijk het Engels, als voertaal mogen worden gebruikt. Het Nederlands wordt daardoor als leervak op de middelbare scholen overbodig. Aldus luidt een ac- coord tussen de sectie Onderwijs van het parlement en de minister van on derwijs. De sectie heeft de regering ver zocht, deze afspraak zo spoedig moge lijk in een verordening vast te leggen Vijf leden van de Darul Islam zijn bij een vuurgevecht met een eenheid van het Indonesische leger in de dessa Ka- raganjar in het regentschap Madjaleng- ka gedood. Onder de doden was Abdul Hamid, die zich resident van de Darul Islam in het gebied van Cheribon noemde. Een voorraad wapenen werd in beslaggenomen. Voorts werd een poli tieman gedood bij een overval van een bende op de fabriek van de Java Tex- tielmaatschappij even buiten Tegal. Twee militairen verdwenen. De schade bedraagt 25000 roepiah. Honderd terro- irsten deden een aanval op de trein van Bandung naar Tasikmalaja. De passa giers werden van hun kostbaarheden beroofd. Wwllfp I wM I VIRGINIA Unie-vliegtuigen bombardeerden munitiefabriek Volgens te Saigon ontvangen berich ten hebben Vietminh-troepen de Franse post Dai Dien, ongeveer 60 kilometer ten Oosten van Hanoi, bezet. Dai Dien ligt tien kilometer ten Noorden van de hoofdweg tussen Hanoi en de aanvoer- haven Haipong. In het Franse leger communiqué wordt tevens meegedeeld, dat negen bommenwerpers en twintig jachttoestellen met succes aanvallen hebben gedaan op een wapenfabriek nabij PhuocLuong, 70 kilometer ten Zuidwesten van Hanoi. Hier worden mortieren, bazooka's en andere wapens voor de Vietminh-infanterie gefabri ceerd. In het gebied van Namdinh (80 km ten Zuidoosten van Hanoi) hebben de Unie-troepen 91 opstandelingen gedood en 82 gevangen genomen. De Fransen verloren vier doden. Amerikaanse functionarissen hebben gisteren verklaard, dat zij mogelijk „al le economische en militaire hulp" aan Denemarken zullen stopzetten, als De nemarken de levering van een tank schip aan de Sowjet-Unie doorzet. Het schip is een van de zeven tankschepen, die een Deense scheepswerf naar de Sowjet-Unie zal leveren. Koning Talal van Jordanië is giste ren te Amman, de hoofdstad van zijn koninkrijk, teruggekeerd. Hij werd met 21 saluutschoten begroet. Langs de weg naar zijn paleis in de buitenwijken van Amman, waar de koning naar verwach ting enige tijd onder medische behan deling zal blijven, stonden talrijke belangstellenden geschaard, die hem toejuichten. Men verwacht, dqt de regentschaps- raad van drie man de koning zal blij ven vervangen, totdat hij hersteld is of totdat de zeventienjarige troonopvolger prins Hoessein in Mei meerderjarig is geworden. Terwijl Nederland na de afgelopen hete dagen, verlicht ademhaalt, heeft in Duitsland een hittegolf, waarbij tem peraturen van 39 graden werden geme ten, zijn hoogtepunt bereikt. In de Bondsrepubliek zijn voor zover bekend reeds 29 slachtoffers van de hitte geval len. De meeste waren verdrinkingsge- vallen. In België noteerde men gisteren de hoogste temperatuur sinds 1949. In de Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers, die in Brussel bijeen was, voelde men zich als in een oven. In de loge, die gereserveerd is voor aanzien lijke bezoekers, trok een buitenlandse gast eenvoudig zijn jasje uit. Zijn strop das was al eerder losgemaakt. De voor zitter van de Kamer had de genodigde, die zo wreed het decorum van de Ka mer had geschonden, echter niet uit het oog verloren. Er volgde een discreet maar vermakelijk gebarenspel tussen de voorzitter en de bode op de betrok ken tribune. Nadat de buitenlander fluisterend een citaat uit het reglement van 'de Kamer had vernomen, trok hij het gewr; akte kledingstuk weer aan Zijn das liet hij evenwel af en niemand die daar bezwaren tegen had. Rondom Verviers duurt de droogte voort en in verschillende dorpen moet het water per tankauto worden aange voerd. Trygve Lie, secretaris-generaal der V. N., is gisteren te Wenen aangeko men. Het is de eerste keer, dat hij een officieel bezoek brengt aan een staat, die geen lid is van de V. N. Hij werd door president Körner ontvangen. Voorts sprak hij een verenigde zitting van het parlement toe. Op een persconferentie zeide Lie van plan te zijn wellicht in Augustus naar West-Duitsland te gaan. Hij betreurde het, dat de Oostduitse regering hem niet eveneens had uitgenodigd. Na zijn bezoek aan Oostenrijk gaat Lie naar Kopenhagen, Oslo, Stockholm en Hel sinki. Donderdagavond zijn politiehonden losgelaten op een demonstrerende me nigte van ongeveer 700 personen, die zich in Kopenhagen voor het hotel van generaal Ridgway had verzameld, ter wijl deze dineerde met Deense mili taire leiders. Een aantal betogers liep kleerscheuren op en enkele moesten in een ziekenhuis opgenomen worden. Binnen een half uur waren de betogers uit elkaar gedreven. Aanvankelijk wer den 40 demonstranten aangehouden. La ter werden 36 van hen vrijgelaten. Eer der op de dag waren twee arrestaties verricht. fW v s. t V Deze zes waterskiërs proberen tijdens de hittegolf in New York wat ver koeling te zoeken op het water van de Hudson bij Brooklyn. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Resteren: C. v. d. Berg, candidaat te Hilversum- te Jïemnes- buiten: H. Goethart te Middelharnis. Geref. Kerken: Tweetal t'e 's-Gravenhage-West: R. Robbers te Roterdam en R. Ypma te Groningen. Aangenomen naar Schiebroek-Hille- gersberg-C: H. D. Bruggeman te Mar ken. Bedankt voor Hillegersberg-Ter.breg- ge: R. A. Flinterman te Goes. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O.: Beroepen te Amsterdam: J. P. v. d. Stoel Jr te Grotegast. Bedankt voor Smilde-Diever: F. van Dijk te Heerenveen. Chr. Geref. Kerken: Beroepen te Oosterbeek: H. C. v. d. Ent, candidaat te Barendregt. Geref. gemeenten: Beroepen te Dirskland: H. van Gilst te Elspeet. te Aalst, Brakel, Bodegra ven, Dinteloord, Ederveen, Herkingen, Nieuw-Beiierland en te Rijssen: W. Hage, candidaat te 's-Gravenhage: De Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk heeft, nadat zij de laatste onderdelen van het Dienstboek had vastgesteld, in haar Woensdag ge- uden zitting onder meer de bekende kwestie-Loos behandeld. Men herinnert zich, dat deze Hilversumse predikant enige tijd geleden ontheffing uit zijn ambt heeft gevraagd, omdat hij bepaal de katholiserende opvattingen had. Zo achtte hij een aanvullende priesterwij ding noodzakelijk, ookvoor predikan ten. Weliswaar heeft hij zijn verzoek om ontslag inmiddels ingetrokken, maar nadien is hem voor geruime tijd verlof verleend, in afwachting van de beslis sing, welke de synode dienaangaande zou nemen. Woensdagavond is deze kwestie ter sprake geweest naar aanleiding van de stukken, welke het Hilversumse con vent van predikanten en inzonderheid ds J. Loos hadden ingezonden met be trekking tot de apostolische opvolging en de aanvullende priesterwijding. Na ernstig en langdurig beraad heeft de Synode besloten, een verklaring te ge ven, waarin haar standpunt ten aanzien van deze beide punten duidelijk blijkt. Een commissie zal haar voorbereiden, waarna zij in een der komende zittin gen zal worden vastgesteld. Te Willingen, een kleine badplaats in het bergland van Waldeck, wordt in de komende dagen de vijfde wereldzen dingsconferentie gehouden, georgani seerd door de internationale zendings raad. Nu het zendingswerk aan alle kanten belemmeringen ondervindt, is de behoefte gevoeld aan nieuwe be zinning en nieuwe impulsen; Tweehon derd en vijftig leidende «Tguren uit het zendingswerk zullen thans bijeenkomen, om zich te beraden over een aantal bij bels-theologische kwesties en verder de navolgende vragen met elkaar te bespreken: 1. de zendingsopdracht als theologische opgave; 2. de kerk als draagster van de zendingsopdracht; 3. de betekenis van zendingsgenootschap pen in de huidige situatie- 4. b»t noné' tot de zendingsdienst; 5. de arbeid van Ie rèndjnvsarbe'der heden ten dage. Geooovd zal worden, inzicht te krij gen in de resultaten van de zendings- nrbeid tot oo heden en de methoden aan de behoeften te toetsen. Besommingen van Donderdag: Ym 73 f 7770- Ym 57 f 13.000: RO 15 f 6600: loggers: KW 122 f 1560; A'dam 17 f 1866- KW 46 f 380; Ym 213 f 430; Ym 249 f 100- Ym 226 f 130: Ym 227 f 550; Tex 33 f 2180; Sch 18 f 1320. Per 1 kg: heilbot 215185, gr. tong 260235, grm tong 144127, kim. tong 152—129, kl. tong I 165—118, kl. tong II 116—88, tarbot I 120—84. Per 50 kg: tarbot II 4640; tarbot III 4240, tarbot IV 42—27, kl. griet 21, tongschar 4239, gr. schol 3633, grm. schol 3837, kim. schol 4027, kl. I schol 28—20, kl. II schol 21—8, schar 21 —8, v. haring 17V411V2, makreel 21— 12. gr. schelvis 3130, grm. schelvis 3328, kim. schelvis 3429, kl. schel vis I 32—26, kl. schelvis II 278. wij ting 16—8, gr. gul 35—25. mid. gul 21V2 17y2, kl. gul 17—10yz, kl. haai 32—24, ham 52, kl. wolf 36—24, poontjes 9V2— 8, pieterman 19, kl. rode poon II 16. Per 125 kg: gr. kabeljauw 160162, gr. koolvis zw. 43, gr. hake 166, gr. wolf 77—70. f Pii. Pain. Pom en de lilauwe vaas 87. Niemand van de bezoekers be greep nog, dat zich hier een drama aan het afspelen was. „Kareltje", riep Billie nogmaals, terwijl hij zich uit de rijen naar voren drong. Maar het oude heer tje gaf geen teken van herkenning. Al leen beefde zijn arm een beetje, zodat de agent zich bezorgd naar hem over- boog. „Bent U moe, meneer?" „Nee agent dat hoort bij de oude dag," zei Kareltje met zijn beverige stem. „Zo, ik ben er, dank U wel!" Een meteen stapte hij het podium op, waar mevrouw Bab- belgraag al klaar stond met de blauwe vaas in haar handen. „Edele weldoener der mensheid," riep ze en de tranen stonden haar in de ogen. „U hebt ge toond hart te bezitten voor onze arme weesjes en daarom is het mij een eer U de blauw vaas te mogen overhandigen". „Ja, hier hebt U de zestig gulden. Geeft U mij de vaas nu maar!" zei het oude heertje, dat plotseling erg veel haast scheen te hebben. Mevrouw Babbelgraag staarde de „edele weldoener" met een verbaasd gezicht aan. Maar het ouda heertje lichtte beleefd even zijn hoedje op en wilde aan de andere kant van het toneel verdwijnen. „Hé, meneer, U meet de andere kant op", riep mevrouw Babbelgraag. „Ik heb nu geen tijd meer", riep het oude heertje, terwijl hij met een angstige blik achter zich keek. En dat was geen wonder, want daar kwam de dreigende figuur van Billie, die juist de treden van het podium be steeg, al op hem af! Waterproof, shockproof v.a.72.50 Met centrum secondewij'zer v.a.82.50 (Advertentie. Uig. Med.) Aagtekerk, van Japan naar R'dam, 2 Juli dwars Pulu Rondo naar Colombo. Alnati, van R'dam naar Buenos Aires, 2 Juli 140 gr. N.O. Fernando Noronha. Amstelland, v. Bahia n. A'dam, 2 Juli van Bahia naar St. Vineent. Argos, 2 Juli van Malta naar Piraeus. Aardyk, 2 Juli van New Orleans naar Rotterdam via le Havre. Albireo, van R'dam naar Buenos Aires, 3 Juli te Montevideo. Aldabi, van Buenos Aires naar R'dam, 2 Juli van Las Palmas naar Antwerpen. Altair, 3 Juli v. Antwerpen te Rdam. Ampenan, van R'dam naar Tandjong Priok, 2 Juli van Port. Said naar Aden. Baarn, van Callao naar A'dam, 2 Juli te Antwerpen. Blitar, van Japan naar R'dam, 5 Juli te Hongkong verw. Boschfontein, van A'dam naar Beira, 2 Juli te Mombasa. Caltex Pernis, van R'dam naar Sidon, p. 2 Juli Burlings. Ceram, 3 Juli Van- Calcutta te R'dam. Duiven- drecht, 2 Juli van Philadelphia te Liver pool. Fairsea, van A'dam naar Sydney, 2 Juli dw. van Massawa naar Aden. Haarlem, van A'dam naar Porto Barrios, 2 Juli van Madeira naar San Juan. Heelsum, 2 Juli van R'dam naar Houston. Heemskerk, 2 Juli van R'dam naar Sydney. Hera, van A'dam naar de Zuid Pac. kust, 3 Juli te Callao verw. Hestia, 2 Juli van R'dam naar A'dam. Hersilia, van A'dam naar Guayaquil, 2 Juli te Fort de France. Johan v. Olden- barnevelt, van Sydney naar A'dam, 3 Juli te Tandjong Priok. Lieve Vrouwe- kerk, van Calcutta naar R'dam, 2, Juli van Cochin naar Aden. Lissekerk, van R'dam naar Perz. Golf, p. 2 Juli Kaap de Gata naar Port Said. Loenerkerk, van R'dam naar Calcutta, 3 Juli van Cochin te Colombo verw, (verb.) Lut- terkerk, van Perz. Golf naar R'dam, p. 2 Juli Kreta naar Hamburg. Malea, van Mena el Amandi n. Stanlow, 3 Juli te Stanlow. Meliskerk, van R'dam naar Calcutta, 2 Juli te Marseille (verb.) Maas, 3 Juli van A'dam te R'dam. Nestor, 2 Juli vssn Paramaribo naar A'dam, 3 Juli van Marseille te Genua. Nieuw Holland, 3 Juli van Tandjong Priok te Sydney verw. Noordwijk, van Casablanca naar A'dam, p. 2 Juli Kaap St. Vincent. Oranjestad, van A'dam n. Cristobal, 2 Juli van Porta Cardon naar Porto Limon. Prins Willem III, van R'dam naar Chicago, p. 3 Juli Kaap Ray naar Montreal. Prins Willem IV, 4 Juli van Chicago naar R'dam, 3 Juli te Mon treal verw. Salatiga, van R'dam naar Tandjong Priok, 3 Juli te Tandjong Priok. Sibajak, van R'dam naar Wel lington, 2 Juli 260 gr. OTN Cocos Eil. naar Papeete. Talisse, van Balikpapan naar A'dam, 2 Juli van Makassar naar Surabaja. Tegelberg, van Japan naar Buenos Aires, 3 Juli te Mauritius. Tjipanas, van Kaapstad naar Japan, 2 Juli te Yokohame. Tjisadane, van Rio de Janeiro naar Japan, 3 Juli te Zanzibar. Tomori, van Tandjong Priok naar Balik papan, 2 Juli van Semarang naar Sura baja. Tawali, van^Java naar New York, p. 3 Juli Perim. Willem Ruys, van Tandjong Priok naar R'dam, 2 Juli van Belawan naar Colombo. Willemstad, van Cristobal naar A'dam, 2 Juli te Ant werpen. Waterman, 2 Juli van Halifax naar New York. Zuiderkruis, 2 Juli v. R'dam naar Halifax. FEUILLETON (Advertentie, Ing. Med.) Htm „Zeker niet, madame. Het is nooit te laat." Barbara glimlachte tegen Joan, die haar naar een hoektafeltje volgde. „Stel je voor! Bijna overal is het om dit uur afgelopen!" Joan ging zitten en bekeek zichzelf angstig in de wandspiegel naast haar. „Ik zie er zo vreselijk uit," sprak ze zielig, uit haar handtasje het poeder kwastje grijpend, waarmee ze de sporen der pas gevallen tranen trachtte uit te wissen. „Och, weineen. En als 't wèl zo was, kwam het er nog niet op aan, want er is hier bijna niemand. Nu, wat zullen we eten?" Joan schudde het hoofd. „Heus, ik zou niet künnen!" Barbara glimlachte. „Hoeveel meisjes hebben dat al niet gezegd!" Meteen be stelde ze 't een en ander bij de op hen toegeschoten kellner. Toen stond ze op. „Nu ga ik naar de flat telefoneren. Je loopt toch niet weg?" „Neen, ik blijf, ofschoon ik moeder nauwelijks onder de ogen durf komen." Toen Barbara terugkwam, vertelde ze Joan, dat ze haar moeder voorlopig niet zou zien. De eerste dagen althans niet. „En dus behoeft ze nooit iets te weten van dit alles." „Waarom niet?" In 't kort .vertelde Barbara wat er gebeurd was. Joan zette grote ogen op en vergat in haar angst een ogenblik 't verdriet over Benny. DOOR RENEESHANN „Je houdt toch niets voor me verbor gen? Ik bedoel, dat het nogal ernstig moet zijn als moeder zo maar ineens naar Schotland trekt?" En voortgaande kwam ze tot dezelfde conclusie als Heather: „Moeder moet toch wel veel van pappie houden'.' „Natuurlijk." „Maar je zou het zo toch niet zeggen. In 't gewone leven doen ze meer den ken aan 't vechten van kat en hond." Barbara vroeg zich in.stilte af, wat mevrouw Melrose wel zoii zeggen als ze de opmerkingen van haar beide doch ters, welke tot zelfs in de bewoordingen overeenstemden, had gehoord. Vóór de tweede maal op deze veelbewogen dag veranderde ze van onderwerp. „Vind je het hier geen aardige ge legenheid?" Flauwtjes lachend antwoordde Joan: „Ja, ik zou hier, als ik trek heb, nog wel eens willen komen." „Dat kan. Laat ons zeggen een dag in de volgende week." „Graag." Toen vroeg Joan, zich 't pas gebeurde weer voor de geest halend: „Hoe wist je, dat Benny getrouwd was?" Barbara deed haar het relaas van de ontmoeting op het feest van Dulc,e James, van de scène op het balkon. Misschien zou dit verhaal Joan nog wat meer pijn doen, maar het zou haar ook nog afkeriger van Benny Jackson maken. „Je moet me wel een erg mal kind hebben gevonden," zei Joan bitter. „Och neen, maar ik wilde dat het niet gebeurd was." „Smaakt de vis goed, madame?" vroeg de naderbij gekomen restaura teur. „Uitstekend," antwoordde Barbara en Joan, vergetend, dat ze nog even te voren ontkend had, trek te hebben, voegde erbij: „Erg lekker." „Ik heb nog twee chocolade-soufflés, die madame altijd zo graag at." „Laat u die dan maar brengen," zei Barbara. „Ik houd van chocolade-soufflé," ver zekerde Joan. En daarop met een blik op Barbara: „Lieve help, nu eet ik toch." „Het zal je goed doen," zei Barbara glimlachend. Toen ze het restauïant verlieten, was het half elf. „Jinks zal denken, dat we verdwaald zijn," meende Barbara, naar een taxi omkijkend. „Zou hij nog in onze flat zijn?" „O, ja, hij zei, dat hij op ons zou wachten." Joan stak haar arm door die van Barbara. „Is Heather niet erg verliefd op hem?" vroeg ze. „Dat schijnt wel zo." „En hij heeft er zeker niet het flauw ste idee van?" „Dat zou ik je niet kunnen zeggen." „Nu, hij zou me als zwager wel lij ken, maar ik kreeg zo de indruk, dat het de laatste tijd niet meer zo goed ging tussen hen. Weet jij ook wat er ge beurd is?" „Neen, maar ik denk, dat alles wel weer in orde komt." „Misschien hebben ze vanavond hun harten uitgestort, 't Zou leuk zijn als we bij onze thuiskomst een verloofd paar vonden!" Barbara verwonderde zich. dat ze niet van smart ineenkromp, zoals vroeger zeker zou gebeurd zijn. Wat was er veranderd? Gevoelde ze geen liefde meer voor Jinks? Kon ze zonder angst en beven zien, dat hij op Heather ver liefd raakte? Óf hadden de emoties van vandaag haar afgestompt? Al die op winding over Joan had haar letterlijk buiten zichzelf gebracht, haar totaal doen vergeten, wat Jinks eens voor haar had betekend en toch zeker nog moest betekenen. Ze was er zó van overtuigd geweest, dat het nooit zou veranderen. En toen hij haar op haar verjaardag had gekustO, alle her inneringen keerden terug! En alles scheen toch hetzelfde gebleven. Toen ze thuis kwamen, was hij er nog. Joan voelde zich lichtelijk teleur gesteld, dat er geen verloving werd aangekondigd. Ook vernam ze niet, hoe Heather en hij 'samen waren opgescho ten. Heather zei bijna dadelijk na hun komst, dat ze moe was en naar bed wilde. „Ik ook." zei Joan. Jinks keek Barbara eens aan. „Nu moest ik eigenlijk ook weggaan, maar., kan ik nog even blijven en je spreken, Barbara?" Barbara deed hoed en mantel af. Ze wist niet zeker, wat ze eigenlijk wilde. Wat zou Jinks haar zeggen? En wat was er tussen hem en Heather voorge vallen? Op Heather's gezicht had ze hoegenaamd niets kunnen lezen. Een blik op de klok wees uit, dat het over elven was. Och. had hij toch maar géén gesprek met haar gevraagd! Waar zou zo'n onderhoud toe leiden, wat zou er uit voortvloeien? Als hjj bleef, als hij haar omhelsde en kusteze was van avond zo weinig zeker van zichzelf. Haar hoofd deed pijn en ze zou geen verdere emoties meer kunnen ver dragen. „Het is erg laat, Jinks." „O, ik zal niet lang blijven." „Goed dan, maar ik zeg je vooruit, dat ik je gauw buiten de deur zet." BARNEVELD, 3 Juli. Aanvoer ca. 26.000 stuks jluimvee. Handel flauw. Prijzenn: oude kippen f 1.90—f 2.10; jonge hanen f 1.95f 2.25; N.H. blauwe kuikens f 2.60—f 2.90, alles per kg. Overige per stuk: oude hanen f 3. f 4.50; oude eenden f 1.60f 2.20; tam me konijnen f 3.f 7.50; tamme jonge duiven f 0.50f 0.70. Eiermarkt: Aanvoer ca. 825.000 stuks. Handel flauw. Prijzen: f 15.70f 16. algemene prijs f 15.80 per 100 stuks. Kiloprijs f 2.59. Eierveiling: Handel traag. Aanvoer ca 480.000 stuks. Prijzen: kippeneieren van 56/60 gram f 14.96f 15.73; kippen eieren van 60/65 f 15.76f 15.90; een deneieren f 11.75f 12.20; kalkoeneie ren f 19.parelhoendereieren f 10.70; krielkipeieren f 7.50, alles per 100 st. ZATERDAG 5 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.55 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.35—9.40 Wa terstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.40 Twee violen en altviool. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededeiingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. 13.30 „De grote witte weg", reportage-rhapso- die. 14.00 Nieuwe gram.platen. 14.25 Vrouwenkoor. 14.45 Zeeuws programma. 15.15 Amateursprogramma. 15.45 Dans muziek. 16.15 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.30 Kamerorkest. 17.15 Sport- praatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws 18.15 Vara-varia. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. .19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.00 Socialistisch commentaar, 21.15 Weense muziek. 21.45 Voordracht. 22.05 Metropole-Orkest en solisten. 22.40 Rond het kampvuur. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.30—24.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gra- mofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.40 Amateuruitzending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.53 Gram muziek. 16.15 „De Schoonheid van het Grego riaans". 16.45 Voor de jeugd. 17.50 Ronde van Frankrijk. 18.00 Nieuws. 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte mu ziek. 18.45 Buitenlandse correspondenties, 19.00 Gram.muziek. 19.15 Tenniskampioen schappen Wimbledon. 19.25 Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", cau serie. 20.35 Gram.muziek. 20.40 Radio- prijsvraag Nederlandse Rode Kruis. 21.00 Gram.muziek. 21.30 Gramlmuziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in". 23 00 Nieuw». 23.15 Nieuws en Esperanto. 23.22—24,00 Gramofoonmuziek. JJET FEIT, dat ons land zich j wegtrekkende warmere luch ■tromingen, is de oorzaak gewe een groot deel van ons land hel noodweer veroorzaakten. Verse westen opzetten en gingen vei uiterst krachtige windstoten. Zo gemeld van niet minder dan 57 het land minder van het onwei zuiden. Het onweer had talrjjki vele boerderijen aan het hemel' 70 sloeg gisteravond de bli het woonhuis van de heer gerland aan de Broeksteeg i ambacht. Het woonhuis en de gelegen schuur brandden af. Om kwart vóór negen bral volge van blikseminslag brand de boerderij „De Hut" te R< Daar het dak gedeeltelijk uit opgetrokken, stond het gehele spoedig in lichterlaaie. De fé Engelbert, bestaande uit een g( zeven kinderen, moest in al hoeve verlaten. De boerderij g loren. Om 8 uur werd de boerden, heer W. Schep aan de Lekdijk getroffen. Het vuur vond in ec van 28 voer hooi gretig vot brandweer bestreed het vu twaalf stralen, doch kon niet den, dat het juist geheel ve perceel in vlammen opging. Kort tevoren was de brandv Willigelangerak gealarmeerd vi seminslag in de grote hoeve burg". Hier slaagde de brandw de kapitale boerderij te behouc Kort na tien uur sloeg de bl de met een rieten dak gedekl derij van de heer R. Veldhuis Binnendijk te Apeldoorn. De boerderij werd in de as gelegd zin, bestaande uit man, vrou' kinderen, kon zich tijdig in st llen. Ook het vee werd behe In Vaassen en Epe werden e schelf en een grote schuur geti Twee te I /ANDER Lexmond geraakten 1 pitale boerderijen in brand, eerste brand werd ontdekt, al: men de brandweer van Lexn zich direct op weg begaf. O ongeveer anderhalve kilometer brandende boerderij, ontdel brandweer een andere boer eveneens in brand stond. De bi ging terstond aan het blussen het woongedeelte behouden, wachtte men bij dc andere vergeefs op de brandweer, kwam opdagen. Ten slotte heef post LexmonVianen geal van waaruit Je brandweer ter t!trok. Deze boerderij is tot brand. In Schalkwijk raakte een gr berg bij de boerderij van Var brand. De Schalkwijkse b wist, geassisteerd door de windrichting, te voorkomen, d; boerderij vlam vatte. QM 19.51 kwam in Amstei alarm „blikseminslag in schouwburg" binnen en zoals lijk bij brand in grote openba wen rukte de brandweer met terieel uit. Van alle zijden rode wagens met schril sirene Leidseplein op. Aan de rechte het gebouw was de bliksema: een zwakke plek in het me! gebrand. De bezoekers van di burg hebben er dan ook niet merkt en de brandweerwager spoedig naar hun kazernes ir De Amsterdamse brandwe gisteravond niet minder dar dingen binnen, waarop 16 n uitgerukt. Hoofdzakelijk bet meldingen blikseminslag, or bomen en schuttingen. Nu ook de Amerikaanse i desbetreffende voorstel heef keurd, heeft het Congres aar Truman de som van 6.001.9 lars toegestaan voor militair* het buitenland. Truman had keljjk 7.9 milliard aangevr: ontwerp gaat thans naar de ter ondertekening. Het merendeel van de s naar de landen van het Pact. 4.410.657.750 dollar is voor Europa, hiervan 3.128.2! oorlogsmateriaal als kanonn en vliegtuigen, en de rest voor de herbewapenigsactie. lioen hiervan is bestemd vi land. De landen van het Pact willen dit jaar een lege Verwachting tot morg IETS WARMER Matige tot vrij krachtig tussen Noord-oost en Oo op enkele buien, maar vele plaatsen zonneschi warmer. ZATERDAG: Zon op 4.2? 21.01; maan op 19.48. on

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2