MacArthur en Eisenhower zullen elkaar in Chicago bestrijden lp: JE f "v i» Anna Pai van buitei De Hoge Veluwe, kostbaar nationaal bezit r Rothschild en de clochards van Parijs MÊÊÊm De koning der woestijn wordt zeer sterk overschat Vrouw door treil Zaandam gedc Barkley stelt z candidaat Samenwerkin zeehavens De twee generaals zijn felle rivalen Ike kreeg herhaaldelijk gelijk Een zwerver verdwaald Efen van de kok Maarschalk Tito cp Briis slagschip^j Nieuwe gezichtspunten Verdere uifscha Twee mannen bi] v aan sluis verdronk zaterdag 5 juli 1952 (Van onze correspondent te New York) QP 7 JULI zal er op de Republikeinse Conventie te Chicago een „five star general", wiens aspiraties naar het presidentschap in het verleden algemeen bekend zijn, opstaan om de stelling te verdedigen, dat geen generaal President van de V. S. moet worden, en vooral niet zijn „five-star" collega, die thans ambitie heeft om de leiding van het Amerikaanse staatsschip op zich te nemen. Deze merkwaardige woordenslag, oftewel de strijd McArthur versus Eisenhower, zal gestreden worden in een atmosfeer van zowel physieke als debats-hitte. De luchtkoeling van Chicago's International Amphitheater ijlings aangelegd voor een slordige S 300.000 z|l het hard te verduren hebben tegen de zee van licht, die nodig is om 1.500.000 aan televisie uitrusting, in staat te stellen het gehele verloop van de zitting door te geven naar miilioenen huiskamers. Maar bij al deze technische wonderen en de miilioenen dollars nodig ze te volbrengen (reparaties aan straten in de stad Chicago in de onmiddellijke nabijheid van het Amphitheater vereisen S 2 millioen) valt de nadruk op het te verwachten bit tere duel tussen de beide generaals McArthur en Eisenhower. voor Mac zijn de druiven zuur. Hoewel hij in 1948 bereid was uit het Verre Oosten naar Amerika terug te komen om deel te nemen aan de strijd om het Presidentschap de Republikeinse Conventie besloot anders en koos Dewey als candidaat heeft Mac thans het ..principiële standpunt" ingenomen, dat het „ongepast en ongewenst is, dat een militair president van de Ver. Sta ten wordt". Er kan in vier jaar tijds heel wat veranderen! McArthur zei letterlijk op 15 Mei j.l.: „Het zou tra gisch ziin indien de huidige generatie LIET lot heeft gewild, dat er tussen de twee grootste levende Amerikaanse militaire figuren een levenslange con troverse zou bestaan. Deze jarenlange vijandschap want dat is het woord dat men onomwonden kan gebruiken gaat in Chicago haar climax tegemoet. Ike is jonger dan Mac. Hij diende zelfs vele jaren onder hem. McArthur was al een „four-star"-generaal toen majoor Eisenhower één van de vele assistenten van de toenmalige Chef van Staf was. Later vertrok Eisenhower met McArthur naar het Verre Oosten, waar de oudste der beide generaals tot Veldmaarschalk van de strijdkrachten der Philippijnen was benoemd. De ver houding tussen beiden was toen cor rect. Niet meer, niet minder. Bij het uitbreken van wereldoorlog II was McArthur de bevelvoerend gene raal in heel het verre Oosten; zijn defensieve campagne op Bataan is heel bekend. Eisenhower had kort tevoren overplaatsing naar „een ander oorlogs toneel" aangevraagd en verkregen. Na de overrompeling van de Amerikaanse vloot in Pearl Harbour door de Japanse luchtmacht was de jongere militair er n.l. van overtuigd, dat het voornaamste strijdtoneel niet in het Verre Oosten zou liggen, doch in Europa. Eisenhower verkondigde deze theorie ronduit. McArthur was hiervan volledig op de hoogte. Eén van de redenen waarom hij Eisenhower's aanvraag tot over- plaasting gaarne ondersteunde, was n.l. dat hij niet kon aanvaarden dat een bekwaam officier inzichten koesterde welke zo radicaal van de zijne afwe ken. Het verloop van de historie heeft Ike in het gelijk gesteld. Het Verre Oosten werd ten lange leste een secundair oorlogstoneel. Duitsland was en is de toets steen van Amerika's militair beleid. Eerst toen de beslissing daar was ge vallen, was Washington bereid de vollè aandacht aan het Verre Oosten te schenken. Groot leider TN het verloop van dit voor 1 McArthur zo grievende proces was Eisenhower inmiddels gegroeid van een onbekend officier tot één van 's werelds meest befaamde generaals. Zijn grote kracht bleek daarbij te schuilen in zijn talent leiders van vele nationaliteiten en inzichten tot elkaar te kunnen brengen. Eisenhower is wellicht geen uitzonderlijk groot strateeg (Omar N. Bradley is in dit opzicht zeker supe rieur). Maar hij wist diplomaten en militairen van vele geallieerde landen met vele uiteenlopende belangen te verenigen in het roemrijk team dat de tweede wereldoorlog door een militaire overwinning ten einde bracht. McArthur is ontegenzeggelijk een groot militair. Mogelijk een groter stra teeg dan Ike. Maar hij is tegelijkertijd Amerika's slechtste diplomaat. Hij be gaat de kernfout zichzelf te verafgoden en elkeen, die het waagt zijn inzichten niet te delen, tegen zich in het harnas te jagen. In het grote conflio' tussen President Truman en Generaal McArthur moest de laatste het dan ook afleggen, on danks de voorafgaande verzoeningsge zinde geste van de President naar Wake Island te vliegen en daar de heethoofd McArthur de koers van kalmte en be dachtzaamheid te adviseren. Het ontslag van Generaal McArthur was inderdaad een donderslag bij hel dere hemel. Een nationale held, die defensief en offensief in het Verre Oos ten machtige campagnes had gevoerd, zet men niet maar zonder meer aan de dijk. Truman had echter geen alterna tief. De Amerikaanse chefs van staf ondersteunden de beslissing. Er "viel immers met McArthur niet meer te praten. De kracht van een democratie is ten enenmale het burgerbewind, dat bij machte is een dreigende militaire dictatuur te voorkomen. Men zal zich de foto van Eisenhower herinneren, genomen door een actief fotograaf op het ogenblik, dat hij het nieuws van McArthur's ontslag ver nam. Zijn gelaatsuitdrukking liet wei nig twijfel aan het gewicht van de zaak Óp zijn gezicht staat duidelijk te lezen; „Dat is een klap". Kort daarop nam Eisenhower de gelegenheid te baat om het beleid van zijn President ten volle te ondersteunen. Overvleugeld (JET is, menselijkerwijs gesproken, verklaarbaar, dat McArthur hem dit nooit heeft vergeven. McArthur was nominaal althans qua leeftijd Ike's superieur. Het is een bittere pil voor hem geweest te moeten slikken, dat het commando van S.H.A.P.E. door de Amerikaanse militairen tenslotte van groter gewicht werd beschouwd dan de positie van McArthur en daarna Ridgway en thans Clark als Supreme Commander Allied Powers in Azië. McArthur voelde zich door een jon ger officier overvleugeld. Voor wie de mentaliteit van McArthur ook maar enigszins kan doorgronden betekent dit; onverzoenlijke vijandschap. Zeker, bei de officieren hebben in het openbaar van hun respect voor elkander's mill tair-technischa gaven getuigd. Maar in de starheid en de discipline van een militaire maatschappij de oplossing moet vinden voor de problemen ver oorzaakt door het falen van een civiele regering". Inmiddels heeft McArthur zijn steun toegezegd aan Robert A. Taft, Eisen hower's voornaamste tegenstander. Kwade tongen fluisteren, dat McArthur er niet „vies van zou zijn" om zichzelf candidaat te stellen, indien hij daartoe ook maar enigszins de kans kreeg. De kans is er; want als voorzitter van de Republikeinse Conventie heeft hij alle touwtjes van de vergadering in han den. Maar het lijkt ons uiterst onwaar schijnlijk dat een poging zijnerzijds ook maar met enig succes zou worden be kroond. Niettemin; op het podium in Chicago zal een felle persoonlijke strijd worden gestreden een tragische strijd tussen twee collega's van wie men solidariteit had moéten verwachten. Maar ook een tragische strijd omdat het twee genera ties geldt, waarvan de oudere het ogen blik voorbij liet gaan, waarop hij zich, met alle glorie, ten gunste van de jon gere collega had kunnen terugtrekken. Aan emoties en emotionaliteit zal de Republikeinse Conventie meer opleve ren dan menig drama uit de droomfa- brieken van Hollywood. Zesduizend hectare hei, bos en park zijn een oase van rust en schoonheid Jmitxla Crème en olie (Advertentie, tng. Med.) Een halve eeuw geleden had nog nie mand van de Hoge Veluwe gehoord. Het behoorde tot dc gro te uitzonderingen, wanneer de eenzame schaapherder, de plag- genmaaier of de dag loner een vreemdeling in het barre stuifzand of op de uitgestrekte •heide opmerkte. Pas toen het wegennet be ter werd. de verkecrs- mogelijkhcden toena men. een enkel be scheiden pension aar zelend zijn deuren opende en in de dor pen wat logies moge lijk werd, ontwikkel de zich allengs enig toerisme. Men begon de vergezichten en de intieme hoekjes van „het wilt<ende byster land van Veluwen" te waarderen. Toch kon omstreeks 1915 nog niemand bevroeden, dat dit gebied nog eens zo in trek zou komen. Men kan thans zeggen, dat het Ne derlandse volk het heeft ontdekt. Zo trok alleen het Nationale Park de Hoge Velu- we verleden jaar 269.000 bezoekers en dat in een seizoen, dat door zijn overvloed aan regen en wind allerminst gunstig mocht heten. Natuurlijk komt deze liefde voor een bepaalde landstreek niet vanzelf. Maar ze wordt stellig niet gekweekt door een uitbundige reclame of door z.g.n. ge zellige orkesten of knalharde radiomu- ziek. Integendeel: Do Hoge Veluwe is het land van de stilte, ook in de pro paganda. Er mag een enkele prentbrief kaart worden uitgegeven er bestaat een handig gidsje en een eenvoudig foldertje is ook nog te krijgen, maar daarmee is het ook gezegd. Deze zes duizend hectare vrije ruimte moet zijn publiek zelf trekken. Dat gebeurt dan ook Tienduizenden, neen honderddui zenden hebben in de loop der jaren en vooral na de jongste oorlog de weg leren vinden naar de rust van het wijde landschaD met zijn bossen, hei develden, stuifduinerf, buntsteppen en naar zijn parkaanleg. Men heeft erva ren, dat men hier kan rondzwerven, zonder last te hebben van anderen: te voet. te paard of op de fiets; men kan er, als men een kampeerpaspoort heeft, zijn tent opslaan onder de dennen van de kampeerplaats. De inwendige mens behoeft er zo min te kort te komen als de geestelijke. Twee uitstekende restaurants voorzien in de behoefte aan spijs en drank. Rij wielpaden. autowegen en voetpaadjes voeren door de mooiste gedeelten. Het Rijksmuseum KröllerMüller herbergt een unieke verzameling moderne kunst. Het belangwekkende jachtslot St. Hu- bertus, deze steengeworden sage van de beschermheilige der jagers, vormt met zijn prachtige vijvers en kleurige borders een aantrekkelijkheid op zich zelf. Wie zich interesseert voor het leven van dieren en planten kan op de Hoge Veluwe terecht. Hij kan zelfs, als hij zich er bijzonder voor interesseert, een beroep doen op de leiding van het Nationale Park om deskundige voorlichting en ad viezen voor zijn studie. Want er is een veldbioloog in dienst, wiens enige taak hierin bestaat, dat hij voortdurend het leven van de dieren op het uitgestrekte landgoed gadeslaat en bestudeert. Deze man ziet hierin meer dan een taak-om- den-brode; zij is hem een roeping en een hartstocht. Evenzeer kan hij, die belangstelt in moderne bosbouwmethoden, hier een studieterrein vinden. Zij worden in het met zorg onderhouden bos- en parkge- bied met grote omzichtigheid toege past. De Hoge Veluwe is thans reeds één der longen van ons in toenemende mate in massale huizenblokken samengeperst volk. Het zal dit tot in lengte van jaren blijven, zo hopen we. Het goed is in elk geval als reisdoel de moeite ten zeerste waard, al was het alleen maar, omdat er zo vele en zo uiteenlopende verlangens kunnen worden bevredigd. De hall van het jachtslot St. Hubertus. (Van onze Australische correspondent) Vele malen heeft uw correspondent in deze kolommen melding gemaakt van zijn Australische lievelingsschrijver Ion Idriess, die in zijn tientallen boeken de „bush" en het „echte" Australië van de verre binnenlanden naar de woonka mers van de steden heeft gebracht. De schrijver Ion Idriess, die bij de Austraalnegers van de woestijnen en de wouden wellicht beter thuis is dan op een cocktail-partijtje, de man met de verziende blik en de stoute plan nen, die in zijn „De Grote Boemerang" het plan ontwikkelt om de nu naar zee stromende rivieren het binnenland in te leiden en zodoende van het „dode hart" van Australië weer een vrucht bare vallei met een binnenzee, meren, rivieren en grazige vlakten te maken. Vele duizenden mijlen heeft Ion Idriess door de onbekende wildernissen van het Vijfde Werelddeel gezworven. Door het tropische Noorden, de rode woestijn van het Westen en de grillige rotsformaties van het hart van Austra lië hebben zijn nooit vermoeide benen hem geleid op zoek naar nieuw en boeiend materiaal. Zo heel af en toe komt de zwerver naar de bewoonde wereld. Want ook een zwerver als Ion Idriess heeft wel eens iets met zijn uitgevers te maken. Dan loopt hij vreemd door het drukke verkeer van de city en droomt wellicht van de eindeloze verten van dit wijde land. Enige dagen geleden was de grote zwerver weer eens in Sydney. Wat ang stig stond hij aan de kant van Martin Place in het hart van de stad. Tot hij een gat zag tussen het drukke verkeer om over te steken. Maar de zware" hand der wet daalde op zijn schouders neer. Ion Idriess, de man wiens benen hem door de meest onherbergzame streken van dit onvol- eindigde werelddeel hebben geleid. werd bekeurd, omdat hijscheef de straat overstak! Vele nieuwe en tot neden voor de Australiërs onbekende zaken brenger^ de immigranten de „nieuwe Aus traliërs naar het vijfde werelddeel. Nederlandse nieuwelingen brachten de beschuit, de ontbijtkoek, de Hol landse nieuwe, de Gelderse rookworst, de bleekpoeder en de thee-beurs. Italianen brachten de Salami en de Broccoli, Zuid-Slaven, de Yoghurt, oud-Indischgasten de „kroepoek" En zo breidt het menu van de bewo ners zich iedere dag uit met nieuwe en onbekende heerlijkheid. De bewoners van Melbourne werden dezer dagen verrast met iets nieuws iets waarvan zij nog nooit hoorden toen een dokter uit Boedapest en zijn vriend een „eten-van-de-kok"-dienst begonnen en ook in het vijfde wereld deel de in elkaar passende pannetjes introduceerden. Dat dit nieuws inslaat is duidelijk. Te meer waar alle gerechten bereid werden door de Hongaarse kok Julius Zajusz, die vroeger voor ae Hertog van Windsor en voor Koning Faroek van Egypte heeft gekookt.... B vv XP Gedurende een vierdaags bezoek aan Joegoslavië ontving Admiraal Mount- batten Maarschalk Tito aan boord van het vlaggeschip „Glasgow". Wilde dieren" zijn vaak allerminst wild (Van onze correspondent te Parijs). yWINTIG jaar lang heeft Francois Sommer in de Afrikaanse wildernis jacht- tropeeën verzameld; op zijn laatste expeditie heeft hij echter het geweer met de camera verwisseld en met zijn vrouw en de filmoperateur Pol de nationale dierenparken van Kenya, de aan dieren van allerlei soorten rijkste gebieden van het Zwarte Werelddeel, doorkruist. Een kleurenfilm en een ontelbare hoe veelheid foto's waren de buit van deze jachtexpeditie, die niet minder gevaren opleverde dan een jacht met de wapens want wie wilde dieren wil fotogra feren, moet dichter bij hen komen dan op de jacht nodig is. gejaagd mag worden, absoluut niet bang voor de mens en kan daar zelfs gevaar lijk worden. Ook 's nachts kan een laf fe woestijnkoning plotseling een verme telheid ontwikkelen, die hem overdag ontbreekt. Zo werd Sommer in Kenya eens 's nachts in het kamp met enkele blanken en negers door rondzwervende leeuwen aangevallen. De kok en dé boys vluchtten op een vrachtauto. Een paar schoten in de lucht maakten op de die ren absoluut geen indruk; de leeuwen wierpen een tafel om en ook de Euro peanen moesten op de vrachtwagen be scherming zoeken. Daar in Kenya de jacht 's nachts verboden is, wilden ze niet schieten. De leeuwen dertien in getal, waaronder twee mannetjes met geweldige manen, verwijderden zich eindelijk. Doch enkele uren later kwa men ze terug en een van hen ging op een diep in slaap verzonken neger lig gen, zonder hem iets te doen, waaruit bleek, dat de dieren de mensen niets kwaads wilden aandoen, maar iets an ders zochten. Sommer dacht aan een wild zwijn, dat ze die ochtend geschoten hadden en dat al enigszins in ontbinding was over gegaan. Hij liet de vrachtwagen naar de andere kant onder de wind rijden, zodat de leeuwen er de lucht van kre gen, meteen sloegen ze op de vlucht en werden niet meer gezien. COMMER, een van de internationaal erkende deskundigen op dit gebied, heeft onlangs een boek uitgegeven, waar Ernest Hemingway een voor woord bij geschreven heeft: „Waarom zijn dieren wild?" Men kan hieruit ve le nieuwe ideeën opdoen en menige dwaling herzien. Somer verzekert bij voorbeeld, dat de dieren van de wilder nis alleen gevaarlijk worden als men ze plotseling verschrikt; men moet ze dan ook uiterst langzaam benaderen. Zelfs als een dier klaarblijkelijk bang is, mag de mens zijn hoofd niet verlie zen, noch minder op de vlucht slaan. Absolute onbeweeglijkheid is het beste, wat men kan doen. Het dier wordt dan weer rustig en verdwijnt. Aanvallen van wilde dieren zijn dikwijls slechts demonstraties, waaraan men een eind kan maken door zich niet te bewegen. Leeuwen VOORAL op de leeuwen had Sommer het gemunt. Hij zocht ze op in de Mastai-steppe bij het Victoriameer. Er bestaat een uitgebreide litteratuur, die van de leeuw het gevaarlijkste dier van Afrika maakt. Inderdaad waren er voordat de blanken naar Afrika kwa men honderden, zelfs duizenden leeu wen, die mensen verscheurden. In het algemeen voedt de leeuw zich met anti lopen en zebra's. Als hij oud en lui ge worden is, valt hij huisdieren aan en tenslotte ook mensen. Maar sinds de blanke jagers met hun vuurwanens ge komen zijn, is hij zeer voorzichtig, om niet te zeggen laf geworden. De „ko ning der dieren", die vroeger slechts twee vijanden had, die hem respect in boezemden, de buffel en de olifant, vlucht thans voor de mens. Wil men hem benaderen, en hem zelfs fotogra feren, dan moet men hem aan de aan wezigheid van een mens wennen. Zo ging Sommer ook te werk; hij legde na melijk een antilope als lokaas voor het hol van de leeuwenfamilie, die hij op gespoord had. Dit herhaalde hij enige dagen, tot de leeuwen aan zijn aanwe zigheid gewend waren en daar ze veel te lui zijn om 's nachts op buit te gaan als men hun eten zo te zeggen op het bord legt, kwamen ze dichterbij en lie ten zich zonder moeite filmen. Soms gevaarlijk MERKWAARDIG genoeg is de leeuw in de nationale parken, waar niet IN HET Parijse leven spe- len de „clochards" een soort van vagebonden, die men slechts in Parijs vindt en die onder de bruggen van de Seine en in andere schuilhoeken huizen een bijzondere rol. Hoeveel van deze, dikwijls door orginali- teit oprollende tppes er zijn, is niet precies te zeg gen; volgens de gegevens van de Parijse politie wer den 2600 personen wegens vagebonderen gearresteerd; daaronder bevinden zich echter niet alleen authen tieke clochards, maar ook bedelaars, die van landlope rij beschuldigd worden en Noord-Afrikanen. Er zijn onder deze drie categorieën van buiten de gemeenschap staanden duidelijke ver schillen; de mensen ui' Noord-Afrika zijn doorgaans werklozen, slachtoffers van hun illusies en het klimaat, de beroepsbedelaars zijn uitgekookte spitsboeven, de clochards echter zijn men sen die hun plaats in het leven niet kunnen vinden. De grenzen tussen de drie categorieën zijn natuurlijk niet altijd even duidelijk. De clochards hebben een soort organisatie, waarvan het oudste lid, een zekere Jacquet, zijn 85 jaar met ere draagt. Hij heeft zijn hele leven lang geen woning be zeten totdat hij onlangs een erfenis van baron Edou- ard Rothschild kreeg, name lijk een huis op het lie de la Jatte. De croesus wilde de clochard op deze wijze er voor danken, dat Jacquet in de twintig jaar, die ze el kaar kennen, noott bij hem gebedeld heeft. Jacquet's plaatsvervanger, Totot, die zich eveneens als clochard beschouwt, bezit vier huizen in Parijs, wat hem echter niet belet sinds vijftig jaar aan het station St. Lazare te bedelen. JAE vriendschap tussen de grote Rothschild en de dakloze clochard is niet zo vreemd als 't misschien lijkt: in hogere kringen schijnt 'n soort romantische voorlief- de voor deze pittoreske we reld te bestaan. Daarom heeft de voor de oorlog op gerichte krant „La Clo chard", die in een oplage van 35.000 exemplaren ver schijnt, onder zijn 1000 be talende lezers zulke illuste re abonné's als de Koning van Irak, vooraanstaande mensen in de Franse littera tuur als Frangois Mauriac en Frangois Carco en ande ren. Dit merkwaardige or gaan heeft behalve een lite rair doel, dat verzorgd wordt door een gewezen professor van de Sorbonne die door de een of andere oorzaak naar het clochurd- leven afgezakt is, een finan ciële en economische ru briek, die geredigeerd wordt door de vroegere raadsman van de beruchte Marthe Ha- nau en de in nog slechter herinnering staande Stavis- ky. Dit deel geniet een ze kere reputatie in beurskrln- gen. De clochard-koning heerst naar men zegt, over rond 25.000 onderdanen, waaron der zich overigens ook rond 300 vroegere veroordeelden bevinden, die echter geen enkele aanleiding tot klach. ten geven. Hij wordt terzij de gestaan door acht sec retarissen. Jacquet vervult zijn taak zeer conciëntieus; verleden jaar heeft hij voor 2200 van zijn beschermelin gen werk gevonden. De schenking van baron Roth schild stelt hem thans in staat nog meer voor zijn be schermelingen te doen: hü zal de eerste en tweede ver dieping van het geërfde huis als slaapgelegenheden laten inrichten, terwijl op de begane grond het bureau van de „Clochard" geves tigd zal worden. Olifanten filmen UEEL ANDERS moet men optreden, als men olifanten wil filmen; hier helpt het niet als men lokaas neerlegt. Men moet urenlang sporen volgen. In Kenya kan men echter op de loer gaan liggen op plaatsen, waar de dieren ko men drinken of een modderbad nemen. Hoewel de dikhuiden in heel Afrika aangetroffen worden - men schat hun aantal op ongeveer 200.000 - kan men ze alleen in Brits-Oostafrika in troepen van enkele honderden vinden. Net als de rhinoceros is de olifant in staat de mens zonder enige reden aan te vallen. Generaties van jagers, blanke zowel als zwarte, hebben hem met loden kogels, lansen en andere wapens opgejaagd, zo dat hij daardoor een driftige knaap ge worden is. Hij ziet slecht, maar zijn reukzin is des te beter ontwikkeld. Somer had dan ook steeds een voorraad droge as bij zich, die hij uitstrooide, om de reuk onmogelijk te maken. Als de olifant een mens ruikt, blijft hij als aan de grond genageld staan. Na een kort gebrul worden de dikhuiden stil. zelfs de zo karakteristieke bewegingen van de oren houden op. Met de kop omlaag richten ze hun slurf op de mens. maar meestal gaan ze er vandoor. Als ze vluchten, lijkt het wel een aardbeving, die nog kilometers ver te horen is. i Touwtrekken met zeeleeuwen Uit verveling komt men tot vele ra re dingen Zo vertelden de zojuist uit het barre Macquarie Eiland in de Zui delijke Poolzee teruggekeerde man nen der wetenschap, dat een van de manieren waarop zij hun vrije tijd doodden bestond uit.touwtrekken met de zeeleeuwen! Het werd echter op den duur een beetje eentonig, want de zeeleeuwen wonnen altijd. Ook de sport van paardrijden op zeeleeuwen werd enthousiast beoefend. De „jockey's" moesten echter altijd erg op hun qui-vive zijn, want de zee leeuwen renden doorgaans direct op het water af en een nat pak in het klimaat van Macquarie Eiland is niet erg pleizierig. Voor wie behoefte mocht voelen ook eens een kijkje op dit barre eiland te gaan nemen: het regent, sneeuwt of motregent er 360 dagen van 'aar. Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; h. m. koemans Redactie: Achterdam 18, Tel, 5541 advertenties en abonnementen Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 MAAR Zaterdag officieel is bel 1" buitenlandse zaken van Roem opgevolgd door Simion Bughici, f Weliswaar blijft zij vice-preside Boekarest wordt aangenomen, dl functies, welke zij thans nog beklc en rechtse afwijkingen van de p verbannen. Een dag te voren wa gemeld, een figuur, met wie zij i Hedenmorgen vroe Hedenmorgen is de vijf en jarige mej. J. W. uit Castricum de stations Koog-Bloemwijk en dam onder de in de richting Za rijdende trein geraakt en om het gekomen. Het ongeluk gebeurde met d< die om 7.05 uur uit Koog-Bloe was vertrokken. Mej. W. viel rijdende trein en werd over stand van zeventig meter meege De conducteur die het ongeluk 2 beuren, trok aan de noodrerr hulp bleek niet meer te kunnen Het treinverkeer in beide ricl had enige tijd vertraging. Voor presidentschap Vice-president Alban Barkley op verzoek van vrienden, beslot in Mei j.l. aangekondigde passies ding te laten varen. Hij zal actie ijveren voor benoeming tot cal van de democratische partij. De 74-jarige vicepresident is ei populaire politieke figuur in d> enigde Staten. Voor het verwerv; het democratische candidaatscha men echter zijn gevorderde leefti bezwaar. Barkley zal de democr conventie, die op 21 Juli in Chic; beginnen, bijwonen. Kind spelenderwijs ie geraakt en omgekomt Twee mannen, die bij de sluis Julianakanaal bjj Maastricht, waren met werkzaamheden aan d deur zijn jammerlijk verdronkei een grote watergolf over de sli ren sloeg. Zoals wel meer sch gebeuren, wanneer schepen de kolk verlaten, was het water stuwd en over de deuren gesla; De stortvloed kwam vermoede recht naast het bootje, waarin d nen beide personeelsleden var waterstaat op dat ogenblik s Het bootje moet gekanteld zijn slachtoffers konden niet zwemme wel ze binnen tien minuten bov ter waren gehaald, gelukte h de levensgeesten weer op te Een van de slachtoffers was vat zeven kinderen. In de Muidertrekvaart zag t beider, die in de buurt van d; aan het werk was, iets in hel drijven, dat hij aanvankelijk vi pop hield. Tot zijn ontstelteni: het echter het lijkje te zijn twee en een halfjarige zoontje familie Mayer uit Naarden. K! kelijk is het kind spelenderwijs ter geraakt. De ouders hadden c ne nog niet gemist. Binnenkort overU tussen directies De havendirecteuren en de d ren der zeehavenbedrjjven va werpen, Gent, Rotterdam en uam, alsmede vertegenwoordig de Duitse havensteden, zullen Augustus in Hamburg deelnen een conferentie over de samen Weerbericht Verwachting tot Dinsdaga NOG WARM Veranderlijke bewolking met op enkele regen- of onweersl Aanvankelijk weinig wind, zwakke tot matige wind ui' delijke richtingen. Aanhoi warm. DINSDAG: Zon op 4.30, 20.59. Maan op 22.01. onder

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 12