Een cii Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk AGENDA Middelbare Meisjesschool Bergen vraagt de aandacht Raad van Egmond-Binnen regelde betaling schoolgeld Mej. C.W. van der Weele overleden Motorrijder bracht het verkeer in gevaar M.U.L.O.-examens te Alkmaar Politie zoekt getuigen Dierenbescherming Overwinningsfeest van de Partij van de Arbeid Bootsman Kon. Marine bij Alkmaar verdronken Rol derde bij wedstrijd voor nieuwelingen Braderie-Finale Nieuwe secretaris Bond Coöp. Zuivelfabrieken Een grote snoek Gewetensgeld ontvangen Burgerlijke Stand Grote verscheidenheid van werkstukken Niet alleen parate kennis Uitgeest Geen belangstelling voor jiu jitsuwedstrijden Matthieu Wiegman exposeert Fanfare uit Oostwoud gaf mooi concert Molenkrocht promoveert Castricum Vijf gediplomeerden bij onze reddingbrigade Twee lichtpunten op de Hoeverweg Een leven v De romahtielc circusleven MAANDAG 7 JULI 1953 Zaterdag is hier ter stede na een langdurige ziekte in de ouderdom van 79 jaar overleden mej. C. W. van der Weele, in leven verloskundige. Mej. van der Weele heeft haar be roep, waarin zij vele honderden zo niet enige duizenden Alkmaarders op deze wereld heeft zien verschijnen, tot op vrij hoge leeftijd uitgeoefend. Zij deed dit met een plichtsbetrachting tot het uiterste en haar zorgen voor moeder en kind waren dikwijls ontroerend. Bij vele stad- en oud-stadgenoten zal de overledende in goede herinnering blijven. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal morgenmiddag om kwart over twee plaats vinden op de algemene begraafplaats alhier. Een motorrijder, die Zondagmiddag een vijfjarig jongetje op de benzine tank van zijn motor had zitten, kreeg een proces-verbaal omdat hij een kind op een dergelijke manier vervoerde en zodanig heeft gereden dat hij het ver keer in gevaar bracht. Een ooggetuige vertelde namelijk dat hij deze motor rijder de Heilooerbrug had zien nade ren met een onverantwoordelijke snel heid. Bij de bocht naar het Ritsevoort kwam hij in moeilijkheden, reed over het trottoir waarna hij zijn evenwicht verloor en met de jongen van de mo tor werd geslingerd. Het jongetje kwam er wonderlijk goed af. De mo torrijder kwam met zijn hoofd tegen de brugleuning en bekwam een ernsti ge wonde aan zijn achterhoofd. Voor de Vrijdag gehouden mulo examen zijn de volgende candidaten ge slaagd: M. v. d. Woude te Purmerend, aanv. dipl.; A. Daalder te Heiloo, aanv. dipi.; P. P. Zuurbier te De Koog, aanv. dipl.; N. Prins te Bergen (NH), aanv. dipl.; A. L. Zuurbier te Heiloo, aanv. dipl.; H. Kiers te Alkmaar, dipl. A; M. S. Mol te Alkmaar, dipl. B; P. C. Nico- lai te Ursem, dipl. B; M. G. Dekker te De Haukes, Wieringen, dipl. B; G. Hille te Hippolytushoef, dipl. B; W. R. Scher mer te Hoogwoud, dipl. A; IJ. Z. Woud stra te Slootdorp, dipl. B; J. de Zwart te Slootdorp, dipl. B; J. Rouk te Castricum, dipl. B; M.A.C. Rolte te Alkmaar, dipl. B; S. Schippers te Alkmaar, dipl. B; N. C. Visser te De Rijp, dipl. A; C. J. Ties- sen te Enkhuizen, dipl. A: R. Konijn te Egmond aan Zee, dipl. B; A. E. Im merzeel te Andijk, dipl. A; J. Zwaan te Enkhuizen, dipl. A; J. Smit te Enkhui zen, dipl. B; W. de Jong te Enkhuizen, dipl. A; G. J. van Dam te Andijk, dipl. B; S. Witte te Den Burg, Texel, dipl. A: A. A. H. Kievit te Den Burg, Texel, dipl. A; G. Ellen te Oosterend, Texel, dipl. A; J. S. Dijt te Texel, dipl. A; M. Zwaan te Enkhuizen, dipl. A; D. Nauta te Enk- huizen, dipl. A; N. M. Wiering te Alk maar, dipl. A. Afgewezen zijn drie candidaten. Zaterdag zijn nog de volgende can didaten geslaagd: A. Schippers te Alk maar, diploma A; M. de Groot te Hei loo, B; B. Mantel, Enkhuizen, A; G. Asma, Enkhuizen, A; A. Zeilstra, Den Helder, B; H. Hensen, Wieringen (De Haukes), B; H. Busser, Den Helder, B; L. Sijp, Opperdoes, B; P. over de Lin den, Enkhuizen, B; C. Kooij, Oud karspel, B; J. Dullemond, Langedijk, B; G. Winkel, Benningbroek, B; C. J. v. d. Koelen, Hoorn, B; J. Peller, Blokker, B; D. Vet, Oosthuizen, B; M. A. Smit, Julianadorp (Den Helder), A; Jk de Vries, Den Helder, B; E. O. Koorn, Den Helder, B; G. J. de Boer, Den Helder, B; H. P. Uipkes, Den Helder, A; J. Brouwer, Wijdenes, B; H. Sieuwers, Hoorn, B; J. Kok, Binnenwijzend (Westwoud), A; M. L. Nierop, Schel linkhout, B. Voor deze groep zijn afgewezen vier candidaten. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur vond op de hoek van Regulierslaa en de Kennemerstraatweg een aanrij ding plaats tussen een motorrijder en een wielrijder. Laatstgenoemde, de tachtigjarige heer Van B. kwam uit de Regulierslaan. Hij verzuimde voorrang te verlenen aan de motorrijder die uit de richting Heiloo naderde. Een bot sing, waarbij beiden kwamen te val len, was het gevolg. De wielrijder werd met enkele schaafwonden en waar schijnlijk een hersenschudding naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. De mo torrijder, die klaagde over inwendige pijn, kon na onderzoek in het Centraal Ziekenhuis naar zijn woning worden vervoerd. De politie verzoekt ooggetui- gen van dit ongeval zich op het bureau te melden. Sinds een week zwerft te Alkmaar een mooie middelmatig grote herdershond Iteef, bruin met zwart, vriendelijk ka rakter). In de omgeving van het Ber- gerkwartier zwerft een type Spaniel (met bruine of zwarte plekken). Ter beschikking zijn een driekleurig poes je pl.m. acht weken oud, een mooie zwarte poes, 1 jaar oud, twee jonge hondjes (zwart en wit, krulhaar, reu) en een jong foxhondje pl.m. 12 weken oud. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstraat 1, Alkmaar. Geslaagd Geslaagd zijn te Haarlem voor het examen van de Centrale Raad voor Kin deruitzending, als kinderverzorgster in koloniehuizen: Hendrina Roode te Alk maar, Christine Tielemans te Alkmaar, Barbara Michels te De Koog (Texel), Aafje stapel te Schellinkhout, Henny Betlem te Bergen, allen leerlingen van de Alkmaarse Huishoud- en Industrie school. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde onze stadgenoot de heer A. H. Olie voor het propaedeutisch examen voor civiel-ingenieur. Rede van de heer J. H. Scheps De afdeling Alkmaar van de Tarty van de Arbeid heeft Zaterdagavond de overwinning van de landeiyke organi satie by de Tweede Kamerverkiezingen feesteiyk gevierd met een byeenkomst in Het Gulden Vlies. Het verwekken van de feeststemming was opgedragen aan het Nederlands Cabaret onder lei ding van André Carrell, dat in de ver hulling van deze taak uitstekend slaag de. Het Kamerlid, de heer J. H. Scheps, formuleerde de waarde dezer overwin ning in een rede. Spr. wees er op, dat de PvdA naar alle kanten overwinningen heeft be haald. Nog nooit is de kracht van de socialistische beweging zo duidelijk ge bleken. De communisten hebben zware klappen gekregen en bovendien hebben zittende Kamerleden dezer groep, die uitstekend werk hebben gedaan, plaats moeten maken voor minder bekende figuren. Het lot van de KVP bewijst, dat de PvdA gelijk heeft met haar stel ling, dat partijvorming op confessione le basis momenteel fundamenteel on juist is. Datzelfde geldt ook voor CHU en AR-partij. De winst, die we in deze hoeken hebben behaald, telt in feite dubbel, zei spr,, want de bevolkings groei danken we vooral aan katholie ken en gereformeerden. Niettemin is de winst behaald in streken, die als bol werk voor deze beide geloofsrichtingen kunnen gelden. Waar staat Nederland nu? In de eerste plaats voor de keuze tussen een progressieve en een niet- progressieve politiek. Verder is de door braak erkend als een realiteit, ook door de AR-pers. Dat is eveneens een overwinning, al is het er niet een zon der problemen. Er is een geestelijke worsteling gaande. Het komt er nu op aan, de winst te consolideren en uit te breiden. We moe ten meer leden en meer geld hebben. Het gaat nu om de gemeenteraden. Ne derland zal sterk staan, als het socia listisch gekleurd is, zo besloot spreker. (Van onze correspondent) De zes en dertigjarige gehuwde boots man der Kon. Marine G. uit Den Hel der is gisteravond omstreeks acht uur bij het aan de Omval bij Alkmaar lig gende marinevaartuig „Castor" van de mijnopruimingsdienst", van welke dienst hij deel uitmaakte, in het z.g. „nieuwe" kanaal verdronken. G. was met een duikersapparaat in 't water. Na te zijn gedoken kwam hij boven terwijl hy het apparaat niet meer droeg. Hij verdween onmiddellijk weer in de diepte. Na korte tijd slaag de men er in de heer G. boven te bren gen. Ofschoon doktoren alles in het werk stelden om de levensgeesten weer op te wekken, heeft dit niet meer mo gen baten. Het stoffelijk overschot werd naar het Centraal Ziekenhuis te Alk maar overgebracht. Nader vernemen wij, dat G. reeds ge ruime tijd op eigen initiatief en onder eigen verantwoording met het appa raat oefende. Bij de wedstrijd voor nieuwelingen, welke als voorwedstrijd van het weg- kampioenschap voor amateurs teZand- voort werd gereden, heeft de Alkmaar der Rol zich bijzonder onderscheiden. Te samen met ruim honderd mededin gers, waaronder de besten van Neder land, ging de Alkmaarder van start. Hij noteerde over de 59 km een zelfde tijd als de winnaar Opstals uit Belfeld en MAANDAG Rex-Theater, 2.30 en 8 uur Dr Holl (14 jr.) Harmonie-Theater, 8 uur: Grün ist die Heide (14 jr.) Victoria- Theater, 8 uur: Tarzan in gevaar (14 jaar)Cinema Americam, 8 uur: Kik vorsmannen (14 jaar). Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse voort 5. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". Trouwzaal stadhuis, 8 uur: Vergade ring Bevolkingsonderzoek. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag Dinsdag 3.10 .4.02 15.43 16.34 Maandag Dinsdag Te Camperduin. Hoog laag 3.15 15.48 9.15 21.48 4.07 16.39 10.07 22.39 nummer twee, Vink. de Rotterdammer M, Het Wapen van Heemskerk heeft Za terdagavond, zeer attent, een „Brade rie-Finale" georganiseerd, welke een onofficieel, doch feestelijk slot vormde van de zo goed geslaagde Braderie. Het dans- en show-orkest van de familie Kok en het radio-cowboy-trio de Chi co's brachten een gevarieerd program ma van muziek, zang en schetsjes, dat zeer op prijs werd gesteld. Er volgde na afloop een gezellig bal, waarbij de dansmuziek eveneens op de vertrouw de, stemmingsvolle wijze werd ver zorgd door het dansorkest van de fa milie Kok. Er bestond grote belangstel ling voor deze feestavond, niet alleen van de zijde der Braderie-deelnemers, doch ook van vele andere minnaars van muziek en dans. WARMENHUIZEN, 7 Juli. 9200 kg aardappelen: Schotse muizen 11,1012, grove 8,909 en drielingen 10,6011,10 Naar wij vernemen, is als opvol ger van ir G. Kranen tot secretaris penningmeester van de Bond van op coöperatieve grondslag werkende zui velfabrieken in Noord-Holland be noemd ir T. G. Tomson te Heiloo. De heer Tomson studeerde aan ae Landbouwhogeschool te Wageningen en werd, na enige tyd werkzaam te zijn geweest op het departement van Landbouw in 1946 benoemd tot adjunct- landbouwattaché aan Hr Ms gezant schap te Kopenhagen. Na zijn repa triëring in 1949 keerde ir Tomson terug naar het departement van Landbouw, alwaar hij momenteel als referendaris le klasse verbonden is aan de afdeling Buitenlandse Voorlichting. Ir Tomson zal op 1 September in dienst treden van de bovengenoemde organisatie. Zoals bekend blijft ir Kra nen tot 1 October in functie. Wij ontvangen menigmaal berichten over het vangen van buitengewoon grote vissen. In de hengelaarswereld zijn dergelijke tijdingen veel belangrij ker dan die over dé internationale po litieke verwikkelingen. Men bespreekt ze en beschouwt ze breedvoerig met een wantrouwende blik naar de vertel ler, omdat het niet de eerste maal zou zijn dat een hengelaar zich wel eens in de grootte van de door hem gevangen vis „vergist" heeft en zij die verder over de vangst vertelden er telkens enige centimeters hebben bijgefanta- seerd. Tenslotte blijkt dan, dat er onder de toehoorders of hun familie altijd hengelaars zijn, die in hun leven een nog veel grotere vis hebben gevangen. Evenwel, elke uitzonderlijke vis op het droge kan op belangstelling van de hengelaars rekenen en wij maken daarom gaarne melding van het ons als een feit medegedeelde, dat de Alk maarse heer Jan Kwant Zaterdag een snoek van 15 pond op het droge haal de, die ongeveer een meter lang ge weest moet zijn. Ten behoeve van 's Rijks scliatkist is aan z.g.n. gewetensgeld ontvangen we gens te weinig betaalde inkomsten- en ondernemingsbelasting bij de ontvan ger der directe belastingen alhier, een bedrag van f 698.20. Geboren Julius M., z. van J. Zand bergen en M. T. Kouwenhoven. Ber- nadette T. M., d. van W. Ligthart en A. Geerling. Rudolf, z.' van J. Weidema en F. Bakker. De Middelbare Meisjesschool vroeg dit weekend de aandacht met de door haar in beide schoolgebouwen georga niseerde tentoonstelling van handwer ken, handenarbeid en teken- en opstel- werk van haar leerlingen. De voorzit ter de heer A. M. de Lange, opende de tentoonstelling, die zou worden vooraf gegaan door een drietal aardige toneel stukjes, op te voeren door leerlingen uit verschillende klassen en ingestu deerd o.l.v. de lieer en mevr. Frevel. De hr. de Lange wees er in ziin ope ningswoord op dat er op de M. M. niet alleen gestreefd wordt naar het bijbren gen van parate kennis - en met succes blijkens de examenuitslagen - maar dat er een grote plaats is ingeruimd voor het beoefenen van handwerken, handenarbeid en tekenen onder des kundige leiding van mevr v. d. Laan- Bosch en de heren Nonnekes en D. Nap. Spreker vestigde in het bijzonder de aandacht op de vele onder leiding van de heer D. L. Daalder vervaardig de werkstukken, een grote verschei denheid van onderwerpen, gegoten in een prettige vorm. Het toneel In een drietal toneelstukjes toonden de leerlingen hun dramatisch kunnen. In „De levende Poppenkast" speelden Marijke Kooiman en Elly Spruit het steeds kibbelende en zich steeds weer verzoenende echtpaar, waarbij Maia Bouma als de dikke diender telkens als vrederechter optrad. Miep Faro was de dikke poes. Vermakelijk was het vol gende stuk, „De afgeknipte vlechten", waarin Annelieke Reinders zeer ver dienstelijk de hoofdrol vertolkte. Enig waren de beide oude, zure tantes, prachtig getyoeerd door Greetïe Dik- boom en Nelly Blauw. Als derde volgde nog een Chinees drama van Wilfred Harvev, getiteld „O, die Chinese thee". Helaas kwam dit drama niet helemaal tot zijn recht, door de wind ging teveel van het ge sproken woord verloren. Annette Hoog kamp was de oude deugdzame barones Thee, een verschijning vol gratie, Elly Vis was de Prins, een vorstelijke ver schijning. TENTOONSTELLING De tentoonstelling van handwerken, handenarbeid, tekenen en opstellen trok veel bezoekers. Het was zeer de moeite waard enige tijd rond te dwa len door de verschillende lokalen. De dames konden haar hart opha len in de afdeling handwerken. We hoorden bijzonder prijzen het werk van een Noors meisje dat een passend Verkeers-examens Zaterdag vond in de raadszaal van het gemeentehuis de uitreiking plaats van de diploma's voor Veilig Verkeer in aanwezigheid van burgemeester P. van de Ven, de heer Brinks, hoofd dei o.l. school, de groepscommandant der rijkspolitie, opperwachtmeester v. d. Water en de wachtmeester Slot. Na een toespraak van burgemeester Van de Ven, waarin naar voren werd gebracht dat van de 18 kinderen er 13 voor het examen waren geslaagd en na woorden van de heren Brinks en Slot, werd aan de volgende leerlingen het diploma uitgereikt: Carla Blom, Mien- tje Looijenga, Margo Bakker, Betsie Enkt (allen zonder fouten)Elly Meijer, Marietje van Vleuten, Henny _de Haas, Wladimir Dobber, Kees Duits, Piet Weenk, Henk Reijne en Henny Balder. Tweede prijs voor „Laetitia De R.K gemengde zangvereniging „Laetitia", directeur de heer Alb. Lou- we te Beverwijk, die deelnam aan het zangconcours in Bellevue te Amster dam, behaalde daar in de eerste afde ling een tweede prijs met 290 punten. Voldoende voor een eerste prijs was 300 punten. Het weer was <e mooi De Judoclub Alkmaar organiseer de Zondag in het openluchttheater te Bergen teamwedstryden tussen ver schillende steden en een wedstrijd om het clubkampioenschap van de Judo club te Alkmaar. Helaas, voor de organisatoren was het weer voor dit doel „te" mooi; het publiek waagde zich niet in de tropi sche hitte, die daar in het theater heer ste en zocht elders een beter heen komen. De aanwezige clubs lieten zich door de lege banken niet ontmoedigen en demonstreerden op overtuigende wijze de Japanse methode van zelfver dediging die niet alleen interessant is als lichaamsoefening, maar ook prak tisch nut kan hebben. Het stelt de be oefenaar, zo hij mocht worden aange vallen, in staat zijn tegenstander te overwinnen, hem machteloos te maken door vlugheid en techniek. In de teamwedstrijden kwamen uit clubs uit Amsterdam (Holland), Den Haag (Hofstad), Hilversum (EHS I en EHS 2) en Alkmaar. De resultaten van deze ontmoetingen waren: EHS I— Hofstad 7-1, EHS I—Hofstad 5-3, EHS I Alkmaar 7-1, EHS 2Alkmaar 4-2, EHS I—Holland 3-2, EHS 2—Holland 1-3, EHS I—EHS 2 6-1, Hofstad—Hol land 3-2, HofstadAlkmaar 4-3, Hol landAlkmaar 7-2. Met het oog op de ondraaglijke hitte werd de strijd om het kampioenschap van de Alkmaarse Judoclub verscho ven tot de avonduren. Waar de houder van de wisselbeker, de heer P. Jol, straks ons land zal verlaten en gaat emigreren, zouden de heren M. Groefs- ma, zijn broer, N. Kooy en Schilder kampen om de eer. In de demifinale wonnen Nico Kooy en M. Groefsma na faire strijd van hun tegenstanders. In de finale wist M. Groefsma ten slotte na driemaal verlenging het clubkam pioenschap te behalen en daarmee be slag te leggen op de wisselbeker. schort bij een Noorse klederdracht had gemaakt. Verder werd de aandacht gevestigd op de vele rokken met bandgarnering. De meisjes schijnen hieraan haar hart te hebben verpand, hierbij kunnen ze haar verbeelding wijd de vleugels laten uitslaan. Het pitrietwerk was bijzonder moot. Er waren veel lampen met kap. Een schat van tekenwerk viel er te bewon deren. Een grote oppervlakte was inge nomen door opstellen over aardrüks- kunde, geschiedenis en letterkunde. Er was zoals de voorzitter het al in zijn openingswoord uitdrukte, een gro te verscheidenheid, alles gegoten in prettige vorm. Al met al een tentoonstelling die een beeld geeft van de verscheidenheid waaraan de M.M. aandacht besteedt. De kunstkring Tilburg gaat in het paleis-raadhuis te Tilburg weer een tentoonstelling inrichten. Van 19 Juli tot en met 10 Augustus worden daar werken geëxposeerd van de Neder landse kunstschilder Matthieu Wieg man, medestichter van de Bergense school. Evenals dat in Mei van dit jaar in het Stedelijk Museum te Amsterdam het geval was, zullen ook in Tilburg werken uit de verschillende levenspe rioden van Wiegman te zien zijn. In Bergeris' mooi gelegen muziektuin, waar anders merel en lijster hun levens vreugde uitzingen, viel Zaterdagavond het fanfarecorps van Oostwoud te beluisteren, dat daar als gast onder leiding van zijn dirigent D. Visser concerteerde. Ondanks de lokkende kermisgeneugten in het Van Reenenpark waren velen naar hier gekomen om op de schitterende zo meravond te genieten van wat deze gas ten zouden bieden. Het programma werd geopend met de „12e Regimentmars" van Th. Furter, waarop volgde „Sinfonia" van Joh. Chr. Bach, waarvan bovenal het tweede ge deelte prachtig werd voorgedragen. Na „Le trouvère" van Verdi werd „De Posthoorn Galop" van Koenig ten gehore gebracht, waarin J. Stapel als piston-solist triumfen vierde. Na de pauze vervolgde het uitstekende corps met Ouverture „Philadelphique" van P. Gilson. Met de piston-polka „Birds of Forest" van S. Magé demon streerden de solisten J. Stapel en M. Wijdenes hun grote kunnen. Deze beide „birds of Oostwoud" wer den luide toegejuicht. De prachtige avond werd besloten met een mars van Ney, getiteld „Appèl aux Trompettes". De gasten uit Oostwoud hebben Bergen een genotvolle avond bezorgd en vele vrienden gemaakt onder de muzieklief hebbers, die het gebodene hogelijk waar deerden. AANRIJDING OP DE BREELAAN Op de Breelaan is gisteravond om streeks tien uur mej. M., afkomstig uit Amsterdam en logerende in St. Pan- cras, door een motor aangereden. Zij scheurde een spier in haar been en liep nog een andere lichte verwonding op. Per auto is zij naar haar woning over gebracht. 1%. KOELKASTMOTOR BRANDDE DOOR In pension „Ingeborg" is gisteravond omstreeks twaalf uur een klein brandje ontstaan, doordat de motor van een koelkast doorbrandde. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse. Het was echter „veel rook en weinig wol". Op overtuigende wijze naar de tweede klasse Voor de nog maar enkele jaren oude tennisclub „De Molenkrocht" en eigenlijk voor alle tennisliefhebbers in Bergen en omgeving was het gisteren een glorie rijke dag. Het kranige vijftal M. Lau, Jn. Schmidt, D. Mosk, mej. C. van Lim burg Stirum en mej. T. Winder, tezamen vormende het hechte en solidaire com petitie-team van „De Molenkrocht" heeft in het afgelopen seizoen getoond tot de allersterkste ploegen van Noord-Holland benoorden het IJ te behoren. Behaalden de Bergenaren vier weken geleden ongeslagen het kampioenschap van de derde klasse, in welke klasse zij nog wel debuteerden, Zondag zetten zij als sluitstuk op hun uitstekende presta ties van dit seizoen een fraaie overwin ning op de Haagse tweede-klasser „Met selaars IV". Bij de dames versloeg mej. C. v. Lim burg Stirum, die zeer vast was, mevr. Kuneman met 6—4, 6—3, terwijl de tac tisch spelende mej. T. Winder met 6—4, 64 won van mevr. Von Dewall. De stand was hiermede 2—0 in het voordeel van „De Molenkrocht". Vervolgens wonnen de Berger-heren bei den hun single, zodat de voorsprong tot 40 was vergroot. Jn. Schmidt behaalde een twee-sets overwinning op de heer Angevaare (7—5, 6—3) en M. Lau pres teerde het na een 30 achterstand in de final set met 4—6, 6—2, 6—4 te win nen van J. C. Cramer. Het dames-dubbel werd op het kantje af gewonnen door C. van Limburg Sti rum en T. Winder. Het Haagse duo mevr. Kuneman en mevr. Von Dewall kwam driemaal op matchpoint te staan, maar ook hier was de uitslag uiteindelijk in het voordeel van „De Molenkrocht": 6—4, 4—6, 8—6. In het heren-dubbelspel verloren M. Lau en D. Mosk met 10—12, 4—6 van J. C. Cramer en Angevaare. Aangezien op dit moment de stand 51 in het voor deel van „De Molenkrocht" was, werden de gemengd-dubbel partijen niet ge speeld doch door Bergen gewonnen ge geven, zodat de hitte niet langer getrot seerd behoefte te worden. EMMABLOEM-COLLECTE Alhier heeft men f 478,90 bijeenge bracht voor de Emmabloem-collecte. ZOMERZEGELS De verkoop van Zomerzegels heeft al hier in totaal f 2919,99 opgebracht. 105. Allebei de lonten brandden.... Het vuur kroop snel naar de lading. Jlmmy wist, dat het nu zaak was dek king te zoeken. Hij holde naar de plek waar zij twee metgezellen in angst en beven op hem stonden te wachten. Zij sidderden als wespenblaadjes. „D-d-de r-r—rovers zijn laar", stamelde meneer Kwabberteen en hij wees naar de plek waar Dolle Dirk en zijn bendeleden bezig waren de ton op te lichten ten- jeinde de weduwe Wabbel uit haar ge vangenis te bevrijden. Alleen Piet de Pepernoot lag nog in de olie te zwem men. Die kon maar niet overeind ko men. Trouwens Janus met de ringbaard zat ook meer dan hij stond. Zo vet wa ren de zolen van zijn schoenen. Jimmy pakte meneer Kwabberteen en meneer Kleuntjes bij hun arm en duwde hen, voor zich uit. Hij had tevoren een nis in de muur ontdekt die 'tem vrij veilig geleken had om in te schuilen als de aynamietpatronen zouden ontploffen. „Nou horen jullie zo meteen een paar knalletjes", zei hij tegen zijn metgezel len, „maar daar moeten jullie niet zo van schrikken, jongens. Het heeft niets te betekenen. Er zullen wat stenen neervallen en als dat achter de rug is, dan nemen wij de oenen; dan zijn wij vrij." De commissaris zuchtte eens diep. „Dat liedje heb ik u al eens meer horen zingen, meneer Brown. Maar ik tippel er niet meer in;" zei hij pessimistisch. De Commissie voor het Kustwacht diploma van de N.B.R.D. had bij het afnemen van dit diploma, dat Zaterdag alhier geschiedde, geen gemakkelijke taak. Immers, een zware zee en een stevige wind veroorzaakten zoveel moeilijkheden, dat het ondoenlijk was, de reddingboten op de juiste plaatsen te krijgen. En in die boten zaten de le den van de examencommissie. Toen dan eindelijk de boten onder het toe ziend oog van burgemeester C. F. Smeets, wethouder P. de Vries en de gemeenteraadsleden Stiemer, Bas- tiaanse en Buimer voor anker lagen, konden de candidaten te water gaan. Het bleek wel dat dit diploma geen sinecure is, want toen twee uur later de candidaten aan het strandwachthuis van de Castricumse Reddingbrigade arriveerden waren velen zeer ver moeid. Het was voor de candidaten dan ook een verdiende beloning, dat allen slaagden. Vijf Castricummers en vijf Alkmaarders mochten het diploma uit handen van de voorzitter P. v. d. Mije uit Zandvoort ontvangen, t.w. mej. J. Duin, mej. T. Stam en de heren C. Bis- kanter, Th. Sehaddenhorst en J. Veen van de Alkmaarse Reddingbrigade en van Castricum mej. L. Meijer en de heren A. F. Delsasso, G. F. Guijt, P. J. Groentjes en C. de Winter. De Raad van Egmond-Binnen kwam dezer dagen voor het afwerken van een kleine agenda. Het college geleek te dien aanzien wel „het kabinet der kleine zaken". Maar al waren de zaken klein, zij vroegen om een oplossing en verkre gen deze steeds prompt met algemene stemmen. Een uitzondering betrof het agendapunt: Afschaffing van het ver- menigvuldigingscijfer schoolgeld. Dit be tekent, dat ingaande het schoolgeld 1951- '52, de betaling der schoolgelden met de helft wordt verminderd. Mede van belang is het besluit om de Hoeverweg van twee lichtpunten te voor zien, n.l. één op het kruispunt Driehul- zerweg—Hoeverweg, en één nabij de zui velfabriek Brederode. De verwarmings- installatie van de R.K. School te Egmond- Binnen, zijnde een heet-olie-stook- inrich ting, werd door de deskundigen zodanig gevaarlijk bevonden, dat tot onmiddellijke afkeuring en buitengebruikstelling moest worden overgegaan. Via art. 72 der L.O.- wet zilllen nu de nodige gelden voor ver betering worden beschikbaar gesteld. Hiertoe werd eveneens besloten ten aan- zin van de aanvrage van het R.K. School bestuur te Egmond aan den Hoef, betref fende invoering van leermethoden in nieuwe spelling. Het presentiegeld van de leden van de raad werd gebracht op f 6,per ver gadering. Rondvraag Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar de verbetering der woningwetwonin gen aan de Vennewatersweg (zes oude woningen). Het bleek dat een begroting was opgemaakt. Na goedkeuring door het Rijk zal tot uitvoering worden overgegaan. Wat de gelden voor de Oranje-feesten betreft, deze zullen voor Den Hoef aldus de heer P. Simons alsnog wor den besteed. Een vragensteller gewaagde van last, die de N.H. Kerk te Egmond- Binnen (dorpskom) zou ondervinden van het klokluiden der Abdij. Algemeen is men van oordeel, dat deze aangelegen heid eerst onderling tussen Kerk en Abdij besproken en geregeld dient te worden. De vaart te Egmond aan den Hoef vraagt bijzondere aandacht. De voorzit ter meende echter dat riolering hier uit sluitend dé oplossing kan brengen. Nu de gemeente beschouwd wordt als een vreemdelingenoord, is de kans hierop wel gestegen. De heer Valkering kreeg staande de vergadering toestemming tot het houden van een collecte ten bate van de Kankerbestrijding. Ter voorkoming van brandgevaar werd het hooisteken op nieuw geregeld. Aangekocht zijn twee steekijzers, voorzien van thermometer. De hooipeilers zullen nu twee maal per seizoen de gemeente moeten rondgaan en voorts, zo dikwijls hun medewerking wordt ingeroepen. BESOMMINGEN l|MUIDEN De besommingen van Zaterdag: trawl ers: IJM 54 f 8980, 1 trawler f 12 500; loggers: IJM 53 f 2550, SCH 135 f 6500, KW 114 f 2390, 91 f 2690; kotters: IJM 14 f 1410, 229 f 1460, 226 f 16, KW 12 f 400. 227 f 30, 31 f 700, 30 f 1550, 92 f 1170. 94 f 1620, 21 f 1200, RO 29 f 900, HD 125 f 1930. WR 7 f 1880, 33 f 1570, AM 17 f 300. Per 1 kg: heilbot 2.15; gr. tong 2.45 —1.94; grm. tong 1.36—1.20, kim. tong 1.57—1.38; kl. tong I 1.72—1.55; kl tong II 1.22—1.07; tarbot 1.27—0.68. Per 50 kg: tarbot II 4839; tarbot III 4639; tarbot IV 4425; tongschar 43; gr. schol 4944; grm. schol 4843; kim. schol 47—41; kl. I schol 36—27; kl. II schol 248; schar 228; v. haring 18 —16 ;makree] 17.5010.50; grm. schel vis 4636; kim. schelvis 4431; kl. schelvis I 3531; kl. schelvis II 3329; wyting 24—14; gr. gul 37—24; mid. gul 30—18; kl. gu! 20—15;; kl. haai 28—26, kl. wolf 36; poontjes 98; pieterman 20; muilen 21 kl. rode poon II 24—20. Per 125 kg: gr. kabeljauw 148—64; gr. wolf 73—70. •7E WAREN er wat stil wotortreintje, toen d gebreide artisten-familii een soort van Oriënt-e: De artisten van de top-i bet wat rustiger aan d anderen, die nu al weei wen na slechts een paai een „uitval-dag", een d opbouw van de grote ti cbapiteau. Frans Mikkei te vragen en zo zyn er twee tot drie uitval-dagi n/IENEER v. d. Vegt - van de lokettisten Nuss van de administr: zijn echtgenote hebben vandaag ook maar lat ook deze Diesel van J genomen. Hij is één 1 wie het circus in 't bloe matador in het moe kaart-verkoper is. De heeft gedurende de laai de kassa-wagens van i ondernemingen van bini derdduizenden plaatska door de handen gegaai verkoopt hy als eer woordiger vele nuttige even eerzame winkeliei voorjaar in het land koi wagens staan te pronker frisse verfkleed. dan w' machtig en is hij pas v mak in die paar vierk de kassa-wagen. Mevrc haar eens gegeven volgt haar man op al née's en heeft in de me en ook hier bij Mikkf over het restauratiebe laat ze weer blijmoed woning in Amsterdam a eeriyk gezegd is ze blij als ze straks in het tel weer in de voordeur ze over een half uurtj zal ze bijna geen tijd geschikte kamer voor echtvriend te zoeken, 1 de leveranciers van he monade al weer op ha; ADMINISTRATEUR I zo'n lang circus-ver! milie v. d. Vegt; hij is van jaren, maar zijn mag er overigens heus oud-gediende van Frans hij de meedogenloze zoi se hoogvlakten in zijn r den, hoorde hij in Fr< men rond de tent razen verkochte voorstelling; pende band mee in Roi de „Beep" toeschouwei stroomde circus in Li\ werd ook hij eens get romantiek van het cir vast staat wel, dat oo los kan komen van d drijf, dat anders is dan Tijdens die korte trei verhalen en de herinne tallen los en wij horen van de stoutmoedige o; onherbergzame Pyren Macks met DAF-aanh; het feit, dat de Spaans ten beweerden, dat materieel nooit over komen. Vijf-en-dertig stel, maar ze lapten het van de intriges van Ar de rampzalige tournée rol van de wolf in sc vulde en Mikkenie m hielp, om hem met d< mogelijk in de grond t immers al concurrentie moderne onderneming helemaal veel te gevae En uit al die verhale: figuur van Frans Mikk Door velen van zijn cc als een outsider bescl v/ie de onverzettelijke „winner" te worden er kracht heeft zich dooi den heen te siaan. Ee; man, die de „markt" wereld kent als zijn e lyiAAR genoeg gepraai en vlak bij het stat de eerste ring van de c de oranje-wagens kris-! De eerste zorg van mi is de kassa-wagen, die schikte punt moet sta; baalt zijn fiets op om gen schrikbeeld va oorzaak dat de tourné zakelijk steeds mind zijn en de vóórver!' daar staat waarachtig maar liefst 200 kaarte de grote Leidse bedriji, Als dat geen gunstig Er is geen tijd meer i De totale kisten. aanvoer bedroeg 3810 Paardennummers vor

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2