Vier hoge cols sloegen gat tussen Fausto Coppl en zijn rivalen Maureen Conolly is kampioene Gouden ploeg liet zich verrassen Olympisch dorp geopend r Aanraad wegkampioen '52 Heer/ijk! Woui Wagtmans huppelde vrolijk mee Nederlandse eenheid is nog niet verbroken Nieuwe ster aan sprint firmament Nog iwee iiiels voor Sedgman Fenny ten Bosch werd jeugdkampioene De export Virginia De zon brandde op het zware parcours Een Tantaluskwelling Italiaanse club bood voor Van Roessel f150.000- MAANDAG 7 JULI 1953 Gele irui sievig om Italiaanse schouders yANDAAG zijn S3 renners gestart voor de twaalfde etappe van de Tour de France. Zondag hebben namelijk de Zwitser Metzger en de France regionaal La Joie opgegeven en waren de Noordafrikanen Guercy en Zaaf en de Luxem burgers Kep en Diedrich nog niet doorgekomen toen de controle reeds was ge sloten. Maar de Nederlandse ploeg is nog steeds voltallig! Vier cols achter elkaar hebben onze landgenoten niet kunnen „nekken". De Croix de Fer, de vreselijke Galibier, de Mont Genevre en de muur van Scstriere waren niet in staat de Nederlandse eenheid te verbreken. Zeker, onze landgenoten hebben deze Alpen etappe, een van de zwaarste van de gehele Tour, niet zonder kleerscheuren kun nen uitrijden. Behalve Wagtmans en Nolten daalden de anderen enige plaatsen in het algemeen klassement. Er komen straks echter ook rfbg etappes zonder die akelig hoge bergen en wij mogen aannemen dat onze jongens hun posities dan wel weer gaan verbeteren. Voor Coppi was het weer een grote dag. In de belgen verwierf hij zich zoveel tijdbonificaties dat hij, met de bonificatie voor het win nen van de elfde etappe 2 minuten en 40 seconden cadeau kreeg. De Italiaanse berggems had dat overigens niet nodig. Zonder deze extra's had hij al een voor sprong van zeven minuten in het etappe-klassement op nummer twee, de Span jaard Ruiz. In het algemeen klassement staat Fausto thans met een voorsprong van niet minder dan twintig minuten op de eerste plaats. minuten voor Van Est die een serie, gelukkig- goed afgelopen, buitelingen heeft gemaakt. Hij viel eerst samen met Faanhof tijdens de klim naar de De Glandon, en daarna nog twee keer bij de afdalingen van de Croix de Fer en van de Galabier. Hij had meer geluk dan de Zwitser Metzger die met top- vaart rijdend ten val kwam bij de af daling van de Croix de Fer en twee ribben brak zodat hij in het hospitaal van St Jean de Maurienne moest worden opgenomen. Voor hem is de tour geëindigd. Het klassement van de 11e etappe luidt; 1 Coppi, It. 182 km in 6,34.19, ("hier bij meegerekend een tijdbonificatie van 2 min. 40 sec.), 2 Ruiz, Sp., 6.44.8, 3 Ockers, B., 6.46.32, 4 Le Guilly. Z.O. Fr., 6.46.55, 5 Bartali, It. 6.47.08, 6 Close, B„ 6.47.10, 7 Robic, Fr., 6.48. 23, 8 Molineris, Fr., 6.51,44, 9 Weïlen- man, Zwits., 6.51,45, 10 Wagtmans, Ned., 6.52,38, 11 De Hertog, B„ 6.52,48 12 Geminiani, Fr., 6.54,27, 13 Dotto, ^ONDAG was de kleine vinnige Wout Wagtmans onze sterkste rijder. Vrolijk huppelde de man uit Brabant te midden van alle grote bergspecia- listen tegen de geweldige bergen op. Hij werd tiende en smaakte het genoe gen keien als Geminiani, Dotto, Car- rea, Lauredi, Magni en Lazarides achter zich te laten. Op Lauredi bij voorbeeld boekte Wagtmans een winst van maar liefst acht minuten. In de etappe van Lausanne naar Alpe d'Huez had Fausto Coppi de ge le trui bemachtigd. Bij de aankomst op de Alp bekende hij echter dat hij helemaal niet van plan was geweest in die etappe aan te vallen, hij had alleen van de voor hem gunstige om standigheden geprofiteerd. Maar gis teren stond de zaak anders en leed het geen twijfel of de campionissimo ging volgens een weloverwogen plan te werk. De etappe telde vier cols welke punten gaven voor het berg- klassement. En op elk van die cols was Coppi het eerst boven, aldus de volle oogst binnenhalend. Bij de klim naar de pasovergang van de Gandon wist men reeds waar men aan toe was. Nauwelijks bevond de stoet zich op de eerste lussen of Mirando en Dotto begonnen aan te vallen. Maar Coppi verijdelde hun uitlooppogingen zonder nochtans door te zetten, zijn tijd was nog niet gekomen. Later pro beerde ze het nog eens, samen met Geminiani en Gelabert. Ze sloegen een gat van vijftig meter breedte, waarop Coppi, die aan de staart van een eer ste peloton reed, besloot in te grij pen. Hij spurtte naar voren, met vijf tien of zestien renners in zijn kielzog, haalde de vier vluchtelingen snel m en bleef toen voor alle zekerheid maar aan de kop rijden. Twee lussen verder, op een moment dat de ande ren zaten uit te blazen, demarreerde hij opnieuw en nu was er niemand «iie hem bij kon houden. Hij ging als eerste over de top, zoals hij ook het eerste het hoogste punt van de Gali- bier, de mont Genevre en de col van Sestriere bij de finish zou bereiken. Hij was niet het eerste boven op de col van de Telegraphe, tussen de Croix de Fer en de Galibier gelegen- maar de Telegraphe gaf dan ook geen punten voor het bergklassement Even sterk als in zijn beste tijd bij het klimmen, maar een ietsje voor zichtiger bij het dalen ofschoon hij ook in die specialiteit een virtuoos blijft, heeft Coppi in deze etappe de bases gelegd voor zijn eindzege In deze tour. Er kan nog van alles ge beuren maarCoppi is in prima vorm, en hij heeft twintig minuten voorsprong op nummer twee in het algemeen klassement, de Belg Close. Behoudens grote pech of een van die afgrond-diepe inzinkingen waarvan ook de besten het slachtoffer kunnen worden, kan de overwinning hem niet ontgaan. Hij is ook verreweg de beste van het veld tot nu toe. De Fransen hebben in deze etappe een harde klap moeten incasseren. Hun hoogst geplaatste man, Lauredi, heeft ruim een half uur goed te ma ken op Coppi. Robic, de pechvogel ligt nog een minuut verder achter, en Geminiani heeft bijna veertig mi nuten achterstand, twee minuten meer dan de regionaal Molineris. In het bergklassement hebben de groene truien thans 26 minuten voorsprong op nummer twee, België, Er is dus alle aanleiding om van een „Italiaan se dag" te spreken. Behalve Coppi heeft Binda nog drie man bij de eer ste tien in het algemeen klassement: Carrea, Magni en de veteraan Barta li, die ver over zijn hoogtepunt heen is maar nog altijd meetelt, aat heeft hij gister wel laten zien. In het Nederlandse kamp moest men tevreden zijn met een overigens zeer eervolle tiende plaats van Wout- je YVagtsmuns, die in deze zeer zware etappe voortreffelijk heeft gereden. De anderen hebben harde tikken ge- Kregen, nee als de Fransen, alhoewel Nolten en Koks er met Wagtmans voor zorgden dat onze vierde plaats in het ploegenklassement behouden bleef. Voorting kwam als vierde man van onze ploeg binnen, bijna negen Fr. 6.54.28, 14. Bertaina, Z.O. Fr., 6.54,29, 15. Carrea, It., 6.57.47, 25. Lau- zarides, Fr., 6.56,47, 19 Gelabert, Sp., 6.56,52,, 21 Magni, It., 6.57,47, 25 Lau redi, Fr., 7.00,39, 27 Nolten, Ned., 7.01,58, 35 Roks, Ned.„ 7.07,23, 43 Voorting, Ned., 7.11,13; 67 Van Est, Ned., 7.20,01, 75 Dekker, Ned„ 7.25,08, 76 Faanhof, Ned„ 7.26,06, 77 Van Breenen, Ned., 7.26.07. Het alg. klassement na de 11e etap pe luidt: 1 Coppi, It., 69,26,34, 2 Close, B., 69.46, 31, 3 Carrea, It., 69.47,00, 4 Magni, It., 69,51,52, 5 Ruiz, Sp., 69.51,58, Ockers, B., 69,52,12, 7 Bartali, It., 69.53,20, 8 Lauredi, Fr., 69.57,55, 9 Robic, Fr., 69.58,55, 10 De Hertog, B., 70.01.45, 11 Molineris, Z.O. Fr., 70.03, 38, 12 Weilenmann, Zwits., 70.04,59, 13. Geminiani, Fr., 70.05,54, 14. Dotto, 15 Gelabert, Sp., 70.13,22, 16 Gold- schmidt, Lux., 70.22,07, 21 Wagtmans, mans, Ned., 70.30,05, 22 Voorting, Ned., 70.30,55, 24 Van Est, Ned., 70.37, 57, 25 Roks, Ned., 70.38,57, 30 Nolten, Ned., 70.51,12, 58 Dekkers, Ned„ 71.27, 48, 60 Van Breenen, Ned., 71.29,48, 70 Faanhof, Ned., 72.06,14. Na de 11e etappe luidt het ploegen- lrl q öGöVn avi 4 1 Italië 208.38,02, 2 België 209.04,21, 3 Frankrijk 209.05,14, 4 Nederland 210.25,23, 5 Spanje 210.26,45, 6 Z.O. Frankrijk 210.37,01, 7 Zwitserland 211.28,10, 8 N.O.C. Frankrijk 211.32,12, 9 W.Z.W Frankrijk 211.33,52, 10 Luxemburg 212.08,13, 11 Parijs 212.40, 27, 12 N. Afrika 212.43,59. De renners in de Tour de France hebben behalve van de Warmte ook veel last van de ge sloten spoorwegovergangen. In Frankrijk heeft men altijd nog een paar hekjes naast de spoorbomen zolang de trein er nog niet is, gaat men daar dan maar zolang door. Harris, Derksen en v. Vliet door Mockridge verslagen Het ziet er naar uit dat zich ein delijk weer eens een nieuwe sprint ster aan het wielerfirmament zal gaan vertonen. De Australische amateur sprinter Mockridge heeft het name lijk gepresteerd te Parijs zowel de sterkste amateurs als de profs Van Vliet, Derksen en Harris te verslaan. Mockrigde heeft geweigerd zijn land te Helsinki te vertegenwoordi gen, omdat hij niet kon garanderen nog een jaar amateur te blijven. Zaterdag versloeg de Australiër de Nederlander Hijzelendoorn en de Fransman Beyney. Zondag slaagde hij er op de baan te Vincennes in alle professioals ach ter zich te laten en in een sprint a trois op fraaie wijze te zegevieren. Wel werd hij geslagen in de halve eindstrijd door Harris, maar via de herkansing wist hij zich toch nog voor de finale te klasseren. Harris had de kop in de eindstrijd met Mockridge als tweede en Jan Derksen aan de staart. Op 300 meter voor de eind streep viel Derksen aan en op het laatste rechte einde zag iedereen hem reeds als "winnaar, toen Mockrid ge, buitenom komend, hem op zij kwam en op de laatste meter met een ruk zijn wiel over de eindstreep streep wierp, waarbij hij onze natio nale kampioen met miniem verschil sloeg en Harris naar de derde plaats verwees. Hertogin van Kent deelde prijzen uit -V,,.- V Miss Maureen Conolly versloeg Zaterdag miss Louise Brough in de finale damesenkelspel in Wimbledon. Maureen Conolly ontving de trophee uit de handen van de hertogin van Kent. (Van onze speciale verslaggever) WIMBLEDON, 6 Juli. De hitte was Zaterdag op het tennispark van de All England Club teruggekeerd. Maar zij heeft Nederland toch een bijzonder prettige verrassing gebracht, want wij hebben een YVimbledon-kampioene. De kleine, pittige Fenny ten Bosch heeft het meisjes-enkelspel gewonnen door in de finale haar tegenstander Rlta Da var uit India met 57, 6—1, 75 te ver slaan. Fenny speelt een modern spel met een goede volleye, maar deze is gebouwd op voortreffelijke groundstrokes. In de eerste set kon zij geen ant woord vinden op de variatie van Rita Davar, maar in de tweede spreidde zij haar drives tot diep in de hoeken. De derde set was ontzaglijk spannend, want de Indiase tennisster liep tot 5—3 uit en kreeg zelfs twee wedstrjjdpunten. Fenny deed ze door werkelijk heel sterk spel teniet. Dit deprimeerde Rita Davar der mate, dat Fenny recht op het kampioenschap afstevende. Dat is een meisje, aan wie we plezier kunnen beleven. Haar grote zusters speelden inmid dels op het centre-court; de ene was tenminste een echte grote zus: Louise Brough; de andere was echter nog een kind, van wie gezegd werd, dat zij een tennisarm had en moeilijkheden met spieren in haar schouders. Niettegen staande dat is Little Mo Wimbiedonkam- pioene geworden: de jongste van de ze eeuw. Er is één jongere kampioene geweest: Lottie Dodd, die in 1887 op I5-jarige leeftijd de finale won. Brough heeft er, wat je noemt, alles aan gedaan. Zij heeft doorlopend gepro beerd Maureen's spel te ontregelen door het spelen van zachte hoge ballen, diep achterin. Die duivelse vaart moest er uit. Inderdaad slaagde Brough erin Co nolly tot forceren en onzuiverheden te brengen, maar het duurde niet tang ge noeg. Toen het 54 voor Brough stond in de eerste set, serveerde Louise twee (Van onze sportredacteur) WH kunnen het er wel over eens zijn dat tal van amateurs in het wielerseizoen 1952 met uitstekende prestaties op de voorgrond zijn getreden. Daarvoor behoeven we alleen maar de namen te noemen van bijvoorbeeld een Cantineau, Ab Donker, Arend van 't Hof, Piet van Roon, de kampioen" van 1951, J. Hof land, Henk Kuitwaard, K. Kwantes, Jan la Grouw, J. Mehagnoul, C. Paybans, Piet Peters, Adri voorting, om ons tot de belangrijksten te bepalen. Tevergeefs zal men in de uitslag van het wegkampioenschap voor amateurs, dat gisteren op het Zandvoortse circuit werd gehouden, de namen van deze kopstukken zoe ken. Zij zijn er wel geweest, tezamen met ruim honderd en vijftig andere eer zuchtige amateurs. Daar op dat gloeiend hete circuit van Zandvoort hebben echter een handjevol onbekende amateurs de successen welke de leden van de „Gouden ploeg" aan de lopende band behaalde, doorbroken. Mogelijk dat de naam van Aanraad u niet vreemd in de oren zal klinken. Hij is de nieuwe weg kampioen van Nederland. Maar heeft u wel eens gehoord van Van Steenselen uit Mijnsherenland, of van Van der Heuvel uit Hengelo, en Sebregts uit Eind hoven? YVij niet, maar het zijn deze heren die met een tweede, derde en vierde plaats gisteren al die wielergrootheden naar het tweede plan verwezen. ben het de vluchtelingen overigens niet gemakkelijk gemaakt. Spoedig viel het peloton uiteen in kleine ja gende groepjes van vier of vijf ren ners, zodat men soms de indruk kreeg dat het een ploegachtervolging was. Het werd echter een afvalwedstrijd. Na ongeveer vijftig kilometer scheen een groep van vier renners, Van der He.yden, Kwantes en Timmermans, drie Noordhollanders dus, op de vluch telingen te zullen neerstrijden. Kwan tes moest echter capituleren en de an dere drie waren niet instaat het gat van ongeveer achthonderd meter te stoppen. Inmiddels hadden Arend van 't Hof, Payman, J. Verhoeven en Wim Snijders het moede hoofd in een duin pan neergevleid. (Advertentie, big. Med.) Een meedogenloze zon heeft de Ne derlandse wieleramateurs vervolgd op een zwaar circuit. Reeds direct na de start werd een hoog tempo ingezet en bij iedere ronde vielen er slachtoffers te noteren. Twee-en-veertig maal moesten de renners de Hunzerug ne men en al hun stuurkunst aanwenden om door de Tarzanboeht te komen. Op de helft van de wedstrijd, na 89 km was de rennersbent reeds tot de helft gereduceerd. Het tempo was zo hoog en de hitte tussen de Zandvoortse duinen woog zo zwaar, dat de renner die een lekke band of machinedefect kreeg kansloos was. Aanvankelijk waren het de zwakke broeders die het veld moes ten ruimen maar reeds in de vijfde ronde zagen wij enkele kanshebbers uit het strijdperk verdwijnen. Jan Hennink, die in de kop van het pelo ton lekker fris met -zijn handen boven op zijn stuur meedraaide en kennelijk van plan was zijn come-back te vie ren, kwam in de vijfde ronde bij de Tarzanboeht te vallen. Met enkele schaafwonden en diep teleurgesteld zocht de Alkmaarder zijn cabine op, een illusie armer. Hevig offensief. In de zesde ronde zette een vijftal renners een hevige aan vale in. Het wa ren Van Steenselen, Pauw, Arie van der Voort, Piet Peters en M. van der Heuvel. Tegen de verwachting in on- 'pvvond de Haarlemmer Peters van de andere vier zo veel steun dat spoedig een kloof tussen het peloton was ge slagen. Die andere titelcandidaten heb- Begin van het einde. Op de helft van de wedstrijd had de kopgroep een veer moeten laten. Pauw begon stug te draaien en liet zich te rug vallen. Dat was het begin van het einde. Niet alleen voor Pauw die en kele ronden later even onbekend als hij begonnen was de strijd staakte, maar ook voor de andere koplopers. Nadat in de achtervolgende groepjes verschillende mutaties hadden plaats gevonden gingen Aanraad, Plantaz en Sebregt hun krachten achter de kop groep samen bundelen. Op het moment dat ruim honderdveertig amateurs er de brui aan hadden gegeven, dat was na 100 km, kreeg het laatstgenoemde drietal aansluiting. Het scheen vrij ze ker dat de vijf min of meer onbeken den hun grotere broers, Peters en Piantaz naar de finish zouden dragen, waar de Haarlemmer en de Eindhove- naar de eerste en tweede plaats zou den gaan verdelen en de andere plaat sten aan de mindere goden zouden over laten. In de 32e ronde kwam Pe ters echter met grote achterstand door, een lekke band had zijn illusie wreed verstoord eji van Plantaz hebben wij in het geheel niets meer gezien. Tegen het einde van de wedstrijd maakten Aanraad, Van Steenselen en Van der Heuvel zich van Sebregts los. Voor Van der Heuvel was het tempo echter ook te hoog, zodat bij het in gaan van de laatste ronde nog slechts twee gegadigden voor -de titel waren overgebleven. In een machtige spurt eiste Aanraad het rood-wit-blauwe malliot voor zich op. Van Steenselen die een zeer sterke indruk heeft ge maakt en steeds in de voorste gelede ren heeft gestreden, werd eervolle tweede op zes lengten. De uitslag luidt: 1 Aanraad. Oud Gastel, 4 uur 58 min. 30 sec.; 2 Van Steenselen, Mijnsheren land op 6 lengten; 3 Van der Heuvel, Hngelo 5 uur 59 sec.; 4 Sebregts, Eind hoven 5 uur 3 min. 36 sec.; 5 Rijnders, Amsterdam 5 uur 5 min. 6 sec.; 6 Ste vens, Elsloo z. t.; 7 Kooyman, Den Haag 5 uur 6 min. 9 sec.; 8 Roovers, Etten z. t.; 9 Maenen, Vaikenswaard 5 uur 9 min. 11 sec; 10, Van Grinsven, Eindhoven, 11 Kloosterziel. Wezep, 12 Van der Kloot, Zundert, 13 Arend van der Voort, 's-Gravenzande, 14 Van der Heyden, Helmon. allen dezelfde tijd. Op twe ronden: 15 Amen, Rotterdam. dubbele fouten en zij verloor de game. Maureen maakte geen fout en nam op nieuw de service van haar tegenstand ster (75). In de tweede set even een kleine in zinking van Maureen. Het was evenwel alsof -Louise Brough de fut niet meer had om door te drukken. Zij gaf Conol ly de kans weer zichzelf te worden en al spoedig hamerde de fore- en back handsdrive gaten in het moreel van Brough en pumen op het scoringsheet. Toen het 52 en 400 voor Maureer Conolly stond, vlaagde Brough in eens op: zij daverde drie onhoudban drives door de wedstrijdpunten. L haar servicegame ontging zij nóg ee matchpunt, maar daarna, op het vijfd punt, won Conolly de partij. En d; kind is pas zeventien jaar.... Sedgman heeft er inderhaa; twee titels bij gehaald. In het heren dubbelspel won hij met Mc. Gregor va Seixas en Sturgess in drie sets, 6 75, 64. Hét gemengddubbel was oo voor hem met Doris Hart. Het paar wo van Thelma Long en Morea met 4l 63 en 64. Het damesdubbel was voor Doris Hai en Shirley Fry. Twee vermoeide enkei spelfinalisten, Brough en Conolly, kon den tegen haar frisse rivalen niet o; Eerstgenoemd paar won met 86 e 6—3. Daarmee is Wimbledon afgelopen. D sterren zwermen verder over de we reld. Eerst naar Amerika voor de Ame rikaanse kampioenschappen. Zij spele) aan de lopende band, als het ware me de zon mee. 3n het volgend jaar? Da: is opnieuw het trefpunt Wimbledon. Eerste Nederlanders zijn gearriveerd Met het hijsen van de vlaggen van Japan en Ceylon, van welke landen de ploegen reeds te Helsinki zijn ge arriveerd, de Finse en de Olympische vlag is Zaterdagochtend het Olympisch dorp, ongeveer 4 kilometer buiten het centrum van de Finse hoofdstad gele gen, geopend. Een militaire bVid speel de de Olympische hymne en Erik von Frenckell, de voorzitter van het orga nisatiecomité, sprak vervolgens een woord van welkom tot de Japanse en Ceylonse athleten. „Moge het Finse Olympische dorp het Engelse gezegde „My home is my castle" in vervulling doen gaan en moge dit dorp n het ge voel geven alsof u thuis bent." Een dag later dan de ploegen van Ja pan en Ceylon arriveerden de eerste Nederlanders. Onmiddellijk na zijn aankomst is drs. van Zyll, directeur van het N.O.C., vergezeld van de heer Van Eendenburg, het Olympisch dorp kaan inspecteren. Zie hier zijn indruk ken :Het dorp, dat aan de rand van de stad ligt, vlak tegenover het Olympische dorp van 1940, ziet er zeer verzorgd uit. Men is nog hard bezig met de af werking. maar klaar komt men wel. al is het op het nipperje. Ik heb in het restaurant gegeten en ik moet zeggen, het eten was er zeer smakelijk, zeide de heer Van Zyll. Het viel mij op, dat er veel groenten te verkrijgen was. sla. tomaten, en andere groenten. Het vlees was ook voortreffelijk. De bedden in de kamers zijn uitstekend, ik heb en kele uren kunnen rusten en ik kon mij hiervan, dus zelf overtuigen. Alle flats hebben de gehele dag zon en dus was ik gedwongen de verduisteringsgordij nen te proberen. En ook dat liep op rolletjes Mr Eddy Stutterheim, die met Maas in de internationale starklasse start, vertelde, dat alle boten met de „Marvic" Het heeft er Zondagmiddag naar uitgezien, dat van de 174 amateurs, die voor het wegkampioenschap van de KNWU op het circuit van Zandvoort aan de start kwamen, geen enkele de eindstreep zou halen. Zover is het echter niet gekomen, maar het aantal uitvallers 'was wel abnormaal groot. Niet minder dan 159 deelnemers staakten de strijd. De brandende zon, die meedogenloos haar verzengende stralen op het asphalt wierp, heeft wellicht de meeste slachtoffers gemaakt, ook al omdat de wedstrijdcommissarissen hadden besloten het reglement van de wereldkampioenschappen toe te passen. Dat hield in dat de ren ners pas na 100 km verzorgd mochten worden. O.i. zou het niet vreemd geweest zijn als de wedstrijdcommissarissen, die boven op de daken van de pits in hemdsmouwen en met flesjes sinaasappelsap in de handen van een vleugje wind zaten te genieten, van hun aanvankelijk ge nomen besluit zouden zijn teruggekomen. Het waren gisteren abnor male omstandigheden en wij hebben renners gesproken, die beslist met van hun fiets waren gestapt als zij eerder van een verfrissende dronk hadden kunnen genieten. De Zaankanter Timmermans had het reglement overtreden. Toen hij in goede positie zat, zelfs nog met winstkansen, kon hij de verleidelijke kruik Welke zijn verzorger hem voorhield niet weigeren. Het moet een tantalus kwelling zijn geweest en wij begrijpen hoe gemakkelijk Timmermans daarvoor bezweek. Zonder pardon echter maakte de spreker, na een lange verfrissende dronk bekend, dat Timmermans van zijn fiets moest stappen. Timmer mans heeft dat gedaan, maar wij zouden ons kunnen voorstellen, dat hij zachtkens enkele onvriendelijke woorden heeft gelispeld aan hel adres van de wedstrijdcommissarissen. keurig waren overgekomen. Het afla den was zonder moeilijkheden geschied De „Bern 2" kwam het laatst in he water, omdat Maas en Stutterheim e: nog wat aan wilden schilderen. Da kon gemakkelijk gebeuren, omdat he jacht nog op de trailer stond. Daarni ging de gehele sleep naar het eilanc Merenkavijat. dat Nederland is aange wezen bij loting. De Willem II midvoor Jan van Roes sel zal naar het zich laat aanzien ir de loop van deze week een profcon tract tekenen voor een Italiaans» club. Welke club dit is wenst de Til- burgenaar niet mede te delen, aange zien hij van enkele zijden een aanbod heeft ontvangen. Hij ontkent ten stel ligste zich reeds aan een bepaald» club te hebben verbonden, voor het geval hij zou besluiten in Italië t« spelen. De aangeboden bedragen draaien rond f 150.000. Van Roessel was aanwezig op de receptie van Willem II, gehouden ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van Nederland. Nu Van Roessel op het punt staat een contract te tekenen voor een Ita liaanse club hij zou in October in Italië gaan spelen mag worden aangenomen, dat de Tiiburgenaar door de KNVB niet zal worden uitge nodigd om de trip naar Helsinki meé te maken. In dat geval zal zijn plaats in de ploeg van 17 spelers die 14 Juli per vliegtuig vertrekken, worden in genomen door de Dordrechtenaar Cor van der Gyp. Bondselftal speelde gelijk tegen Pakistan Na een vrijwel gelijk opgaande strijd, waarin beide ploegen technisch ge lijkwaardig spel vertoonde, speelde het hockey-elftal van Pakistan te La ren met 1-1 gelijk tegen een Neder lands bondselftal. De Nederlanders namen voor de rust de leiding door een schot van midvoor Roepie Kruize uit een langs corner, genomen door de Bloemen- daalspeler Bouwman. In de tweede helft scoorde Pakistans gevaarlijkste aanvaller, rechtsbinnen Abdul Hamid, de gelijkmaker na een razend snelle aanval, waarin de gehele voorhoede betrokken was. Bij de Nederlanders verrichtte doelman Mulder van Am sterdam enige voortreffelijke saves. Eervolle uitnodiging voor Karei v. d. Meer Van 11 Juli tot 3 Augustus worden de Zuidamerikaanse voetbal-kampioen schappen genjuden, waarvoor enkele niet-Amerikaanse scheidsrechters zijn uitgenodigd. Tot hen behoort onze land genoot K. J. van der Meer, die tijdens de wereldkampioenschappen 1950, in Brazilië gehouden, een voortreffelijke indruk heeft gemaakt, waaraan hij, naar men mag aannemen, deze invitatie te danken heeft.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5