Pin. Pain, Pom en de blauwe vaas A Acht urei en Conflict in de Gaullistische partij wordt acuut Republikeir Chicac 1 Rietman zegevierde in de zware klasse Nederlandse dames boekten successen Slijkhuis niet naar Helsinki? Fanny is nog steeds in topvorm Damkampioenschap Het Radioprogramma Duke werd weer door Masetti verslagen IirWtPOH LS HET HART SPREEKT RENEESHANN Strijd opCeramten einde Russisch vliegtuig schond zonegrens Deense staat kan slechts aflevering tegengaan Defensiekwesties toch in Raad van Europa Prijs van ijzer en staal belangrijk verlaagd Twaalfde etap was voor Nol Gasontwikkelii 21 vrou\ Weerbericht "MAANDAG 7 JULI 1953 Terreinwedstrijden ie Egmond aan Zee Motoren niet bestand tegen krachtproef r (Van een speciale verslaggever) Zwaar hing de hitte gistermiddag tus sen de Egmondse duinen. Het was weer voor een koude douche of voor vanille- ijs (met veel slagroom), maar het was beslist geen weer om te werken. Maar toch werd er gewerkt en hoe. Daar joe gen de grootmeesters van de motorter- reinsport in een onbegrijpelijk tempo hun zware motoren door het mulle dunizand, door verraderlijke kullen en over scherpe heuveltoppen. Soms met beide wielen los van de grond raasden re voort, op weg naar de finish, waar de titel van Noordhollands terreinkam pioen voor de winnaar klaar lag. Voor zeer vele motoren was deze krachtproef te zwaar en het percentage uitvallers was dan ook hoog. Dit was ook een van de redenen, dat de wedstrijden minder spannend waren dan verleden jaar. De meeste strijd mocht worden ver wacht in de hoofdklasse senioren boven 125 cc, waarin mannen uitkwa men als Rietman, Baudain, Clijnk en Witberg, die allen in staat moesten worden geacht de titel te veroveren. Het begin van deze haast bovenmense lijk zware kamp was veelbelovend. Met een verrassend snelle start schoot Baudain als eerste weg en met 3 minu ten 12 seconden vestigde hij meteen een ronderecord. Rietman, die ge abonneerd is op de terreintitels, was op deze ijver van Baudain in het ge heel niet gesteld en draaide direct zijn gaskraan open om de vluchteling tot de orde te roepen. Hij nam echter te veel risico's en moest zijn haast met een val bekopen. Direct echter herstelde hij zich en begon opnieuw met de jacht op Baudain. Intussen had Clijnk ook niet stilgezeten. Deze jonge renner, die nog maar kort geleden naar de hoofdklasse promoveerde, liet zich niet door het geweld van de grote cracks imponeren. Op beheerste manier en in goede stijl bleef hij zijn plaatsje in de kopgroep verdedigen. De voorsprong wordt kleiner Ronde na ronde werd de afstand tussen hardloper Baudain en achter volger Rietman kleiner en verwacht mocht worden dat dit het duel van de dag zou worden. Helaas duurde het gevecht slechts vijf ronden. Toen be zweek de Matchless van Baudain on der moordiend tempo en de grote hitte en nam Rietman het plaatsje aan de kop over. Achter hem joeg de jeugdige Clijnk voort en daar weer achter kwam Van Heulekom, die al enkele weken een geblesseerde hand heeft en die kennelijke grote moeite had het zwaar wegslaande stuur van zijn Matchless in bedwang houden. Toen begon de malaise. In de zevende ronde waren nog slechts zes van de twaalf gestartte renners over en op Rietman. Clijnk en Van Heulekom na hadden alle overigen al één of meer ronden achterstand. De laatste renner moest telkens wat meer terrein prijs geven en kon alleen Clijnk nog het tempo behoorlijk volgen. Zo kwam, zonder grote duels, het einde van deze mon sterrace. Rietman uit Doetinchem werd onbedreigd kampioen van Noord- Holland in 56 min. 44.4 sec., waarmee hij weer vijf punten veroverde voor het kampioenschap van Nederland. Clijnk uit Helmond werd tweede in 57,41.4 en Van Heulekom derde in 1 uur 23 sec. Met gebroken stuur Bij de junioren 125 cc nam J. Over zet uit Assen al direct een flinke voor sprong en het zag er lange tijd naar uit of hij onbedreigd winnaar zou worden. In het mulle duinterrein kan men echter nooit zeker zijn van de overwinning, vóór de finish is bereikt. Dat ervoer ook Overzet wiens motor tegen het hoge tempo begon te protes teren en die kennelijk ook zelf ver moeid raakte. Achter liem kwamen Van der Mei en Ferwerda onweer staanbaar naar voren en later deed ook Medema uit Norg zich gelden. Een bijzonder staaltje van rijkunst leverde in dit milieu de renner Koops uit Assen. In de vierde ronde kreeg zijn motor zo'n klap, dat het rechter gedeelte van het stuur afknapte en Koops ,die toen op de zesde plaats lag, gedwongen was af te stappen. Tot grote verwondering van de toeschouwers bracht hij even later echter zijn ma chine weer op gang en zette toen op zijn practisch onbestuurbare machine de achtervolging in. En hoe. Langzaam maar zeker liep hjj op de koplopers in, wonderlijk zeker van zichzelf door het mulle zand voortploegend. Hij bracht het tot de vierde plaats en als de wedstrijd maar langer had geduurd, zou hij zeker nog een beter resultaat hebben behaald. want hij was Overzet uit Assen al gevaarlijk dicht genaderd. De uitslag was: 1. Van der Mei uit Gorredijk (44.16), 2 Me dema uit Norg (45.31), 3 Overzet uit Assen (46.08), 4 Koops uit Assen (46.0D). De wedstrijd voor junioren boven 125 cc was bijzonder tam, daar Turk uit Utrecht veruit de sterkste bleek en alleen Van der Burg uit Ureterp tegen het einde van de wedstrijd enige be dreiging kon uitoefenen. De uitslag was hier: 1 Turk. Utrecht (49.25), 2 Van der Burg, Ureterp (49.41), 3 Baas, Capelle aan de IJsel (54.30). In de hoofdklasse senioren 125 cc v/aren verschillende kanspaarden. Een van hen, Burik uit Apeldoorn, moest echter al heel spoedig de strijd staken, hetgeen de wedstrijd belangrijk aan spanning deed inboeten. Nu moesten F Selling en Meijnen enig leven in de brouwerij brengen, hetgeen hun won derwel gelukte. De gehele wedstrijd joegen zij achter elkaar voort, waarbij Schram uit Amsterdam zo nu en dan ook een woordje meesprak. De andere renners waren in feite weinig meer dan figuranten. Selling, die direct de kop had genomen, eindigde met flinke voorsprong op de eerste plaats in 51.34. Meijnen werd tweede in 53.15, Schram uit Amsterdam derde in 54.28 en M. Vierdag uit Amersfoort vierde op een ronde achterstand. Internationale roeiweds'riiden De internationale dames roeiwedstrij- den op de Amsterdamse Bosbaan zijn een eclatant succes geworden voor de Nederlandse vertegenwoordigsters. Op niet minder dan drie nummers boekten onze landgenoten overwinningen. Al leen bij de strijd tussen de achten bleek de Engelse ploeg sterker. De Neder landse ploeg eindigde op de tweede plaats voor Frankrijk. De uitslagen lui den: Vier met stuurvrouw: 1. Nederland (Hunze) 4 min. 9,2 sec.; 2. Denemarken 4,16,2; 3. Frankrijk 4.22,8; 4. Engeland 4.25.8. Skif: 1. Nederland (mej. Reuter) 433.8; 2. Frankrijk (mej. Leys) 4.47.6; 3. Denemarken (mej. Pedersen) gaf het op. Dubbel twee: 1. Nederland 4.12.2; 2. Frankrijk 4.20.0. Acht: 1. Engeland 348.8; 2. Neder land 3.49.8; 3. Frankrijk. De zilveren molen werd door Neder land gewonnen. Voor de zevende keer in successie heeft Neumeier de Hollandbeker ge wonnen. Op zijn akkertje zouden we haast zeggen, gezien het grote verschil dat er was tussen hem en de tweede aankomende de DDS sciffeur Prins. Ter gelegenheid van de opening van. het sportpark „Duinlust" te Wassenaar stonden enkele athletieknummers op het uitgebreide sportprogramma. Eén van deze nummers was de 3.000 meter, waaraan Wim Slijkhuis, naast de beide broers Harting. zou deelnemen, maar op advies van de behandelende specia list mocht Slijkhuis, die op eigen grond en op eigen baan zo gaarne had willen lopen, niet starten. Naar men weet heeft Slijkhuis verwondingen aan beide Achillespezen en dat was ook de re den, waarom hij Zondag 29 Juni tij dens de 5.000 meter na de helft van de afstand de strijd staakte. Slijkhuis zelf, die zijn voorbereidende wedstrijdperi ode voor de Olympische Spelen daar door ziet onderbroken, is over zijn deelneming aan de wedstrijden te Hel sinki niet zo optimistisch gestemd. Hij is van mening, dat de situatie vooruit gaande is, maar staat op het standpunt, dat de wedstrijden van 13 Juli, welke te Rotterdam worden gehouden, ten deze de beslissing moeten brengen. Mocht hij over een week niet kunnen starten of de wedstrijd niet kunnen uitlopen, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Slijkhuis niet naar Helsinki zal gaan. Maar hij zelf is vol goede moed, dat het zo ver niet zal komen Tijdens de nationale athletiekkam- pioenschappen te Rotterdam heeft Fan ny Blankers-Koen de 100 meter afge legd in 11,4 sec., hetgeen een verbete ring van het wereldrecord betekende van 0,1 sec. In de eindstrijd hadden de loopsters een matige wind in de rug. Op de 200 meter bracht zij het Neder lands rcord van 24 sec. op 23,7 sec. slechts 0,1 sec. boven 't wereldrecord van Stella Walasiewics. Beide recordverbe teringen zullen ter erkenning worden voorgelegd aan de desbetreffende com missie van de K.N.A.U., waarvoor de formuliers reeds zijn ingevuld. Eerst na de uitspraak van de Nederlandse com missie zal men zich beraden, of, indien het 100-meter-record wordt erkend, de prestatie als wereldrecord zal worden voorgedragen. Te Utrecht werd Zaterdag de eerste partij gespeeld van de tweede halve competitie, die nodig is om uit te ma ken wie zich damkampioen van Neder land mag noemen. Ir G. E. van Dijk speelde met wit tegen W. Roozenburg. De partij eindigde na 71 zetten in re mise. De tweede partij is na 41 zetten tussen W. Roozenburg en R. C. Keiler eveneens geëindigd in remise; De der de en laatste partij, tussen Keiler en ir G. E. van Dijk, zal Zaterdag 12 Juli om 16 uur beginnen in het N.V. huis te Utrecht. HILVERSUM I, 402 m. 7.— AVRO. 7.50 VPRO. 8.-24.— AVRO. AVRO; 7.Nieuws. 7.15 Gramofoon muziek. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.-* Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9. Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.— R.V.U.: Mej. M. Kehrer: ,.De taak van de vrouw bij de politie in Nederland". 11.30 Voor de zieken. 12. Pianotrio. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor bet platteland. 12.40 Pianoduo. 13.Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Metropole-orkest, 14.— „De droogmaking van de Haarlemmermeer", causerie. 14.15 Gramofoonmuziek. 14.30 Cabaret. 15. Gramofoonmuziek. 15.30 Orgelconcert. 16.„Dit is mijn lievelingsmelodie", en quête. 16.30 „East is east, and west is west.... en toch", causerie. 16.50 Kinder koor. 17.15 Pianotrio. 17.45 Gramofoon muziek. 18.Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 R.V.U.: H. J. A. Schintz: „Canada: The lost Indian". 19.Pianospel. 19.15 „Paris vous parle'\ 19.20 Fanfare-orkest. 19.45 Rhythmische muziek. 20.Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.05 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 21.20 Disco-causerie. 22.05 Militair orkest. 22.35 Gramofoonmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20 Gramofoonmuziek. 23.40— 24.— Idem. HILVERSUM II, 298 m. 7.-24 KRO. KRO: 7.Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.80 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalender. 8.— Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 9.— Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.Voor de kleuters, 10.15 Gramofoonmuziek. 11.— Voor de vrouw. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededellngen)12.50 Toespraak door Zijne Eminentie Eugène Kardinaal Tisserant. 13.— Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Voorbeschou wing van de Vierdaagse te water. 13.25 Lunchconcert. 14.— Kamersymphonie- orkest, vrouwenkoor en solisten. 14.45 Gramofoonmuziek. 14.55 Idem. 15.30 „Ben je zestig?" 16.Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.35 Ronde van Frankrijk. 17.45 Regerings uitzending: Mr. H. J. Wijnmaalen: „De ontwikkeling van de vakbeweging in Indonesië". 18.Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.30 Gramofoonmuziek. 19.„Hier vrij Euro pa". 19.30 Gramofoonmuziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Amusements muziek. 20.Nieuws en weerberichten. 20.08 „Heiligen gaan naar de Hel". 20.18 Holland Festival: „Oediplus Rex", opera- oratorium. 21.15 Reportage. 21.25 Gramo foonmuziek. 21.50 Militaire causerie. 22.— Strijkorkest en soliste. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.— Nieuws. 23.1524.Gramofoonmuziek. EXPERIMENTEEL TELEVISIE PROGRAMMA NCRV: 19.—20.30 1. Reportage „Artis". 2. Dagsluiting. Bij de finish van de damesachten bleef „De Vliet" (Holland) tweede, niettegenstaande haar felle eind spurt tegen Stuart Ladies Boat Club (Engeland). De uitslagen van de grote prijs van Belgie, welke werden gereden op het circuit van Francorchamps en tevens golden voor de competitie om het we reldkampioenschap, luiden: 350 cc hlas- se, 155.320 km. 1. Duke (GB) met Nor ton, tiid 56 min. 57 sec., gemiddeld 163,792 km per uur; 2. Amm (Rhodesia) met Norton 57 min. 4 sec., (163.458 km p u.)3. Armstrong (Ierland) met Nor ton 57 min. 41 sec,. (158,803 km p. u.). Zijspanklasse: 112,960 km: 1. Oliver (GB) met Norton 46 min. 53 sec. (gem. 144,562 km p. u.), 2. Melani (It.) met Gilera 46 min. 54 sec., 144.510 km p. u.); 3 Smith (GB)) met Norton 47 min. 10 sec. Onze landgenoot Steeman met Nor ton nam de tiende plaats in. 500 cc-klasse: 211,8 km: 1. Masetti (It) met Gilera tijd 1 uur 13 min. 40 sec., (gem. 172.506 km p. u); 2 Duke (GB) met Norton 1.13.42 (172.428 km p. u). 3. Amm (Rhodesia) met Norton 1.13.43 (172.288 km p. u 4. Brett. (GB) met AJS 1.16.08. 89. Piet Pakkum tikte Billie op de schouder. „Meneer, ik weet niet wat Uw bedoeling is, maar ik moet U beleefd verzoeken om deze heer rustig te laten vertrekken". „Ik denk er niet over", riep Billie, die door het dolle heen was en alle voorzichtigheid vergat. „Ik denk er niet aan, zo'n lelijke bedrieger, ik zal 'm leren!" „U spreekt tegen een dienaar der wet", zei Piet Pakkum beleefd. „En ik moet U nogmaals verzoeken, om de ze heer met rust te laten". „Voor geen tien agenten", brulde Billie. „Uit mijn slag. of er gebeuren ongelukken!" „Dan arresteer ik U, in naam der wet", riep Piet Pakkum, die nu ook zijn geduld begon te verliezen. „Man, wat ben je lastig", raasde Billie. „Dat kan ik niet gebruiken". En meteen gaf hü Piet Pakkum zo'n opstopper, dat deze lang uit over de grond rolde. „Zo en nou wij tweeën", brulde Billie, terwijl hij op de verschrikte Kareltje toesprong. „Wai doe jij hier, hé? Je hoorde in Buldogstad te zitten. Maar nee, meneer moet mij weer dwars zitten. En uitge rekend hier, terwijl ik al mijn best doe om de blauwe vaas in mijn bezit te krijgen." *c?tT BEV" ttJMT AUE& (Advertentie, Ing. Med.) Een groep parlementsleden verlaat haar rijen De Gaulle treedt niet af FEUILLETON DOOR 63) „De zon scheen", ging Jinks voort, „en we zaten bij dat meer". „Was dat eigenlijk niet een beetje gek? In dat klimaat?" „Niet midden op de dag. O.....", hij keek haar op z'n oude manier aan... ,,'t Was zo prettig, je daar bij me te hebben". „Prettig?" „Je weet wat ik bedoel". „Ja", erkende ze ronduit. „Het was dikwijls heerlijk, maar ongelukkig genoeg ook vaak een kwelling". Zich naar hem toekerend, ging ze voort: „Laat ons er niet meer over spreken. Jinks, 't Is voorbij en vergeten". „Dat zou ik niet willen beweren. Zulke dingen vergeet je nooit". „Neen. eigenlijk -.ou ik het ook niet willen. Gelukkig is het goed afgelopen, zonder bitterheid of wrok". En aarze lend voegde ze erbij: „Zeg Jinks"? „Wel, wat is er?" „Wat gebeurde er vanavond nadat ik was weggegaan? Wat heb je Heather gezegd?" Met de banden in elkaar boog Jinks zich voorover. „Dat was niet erg gemakkelijk", zei hij. „Neen, ik kan het me voorstellen". „Ik probeerde het haar uit te leggen. Ronduit gezegd, sprak ik ongeveer tot haar als daareven tot jou". „Vertelde je, dat alles tussen ons uit was?" „Ik zei, dat ik het dacht. Dat ik jou eerst moest zien en spreken". „Trok ze het zich aan?" „Dat weet ik niet zeker". „Ze mag het zich niet aantrekken, Ji-iks. Ze mag er geen verdriet om hebben". „Neen, dat wil ik ook niet". „Alles komt in orde", zei Barbara, daar vast op rekenend. „Zou ik Heather nog goedennacht kunnen zeggen?" „Ja, ze is nog wel op. Doe het". Hij stond op en stak de handen naar haar uit. Zo stonden ze een ogenblik tegenover elkaar, verbonden door inni ge genegenheid, als resultaat van alles wat er tussen hen was voorgevallen. Ze hoorden niet, dat Bryan zijn sleu tel in het slot stak en zachtjes binnen trad, om de huisgenoten niet te storen. Hij had, na de boodschap van zijn moeder te hebben ontvangen, vergeefs g-tracht, uit zijn club de flat op te bel len. Even had hij geaarzeld, of hij maar niet tot de volgende morgen zou wachten, maar toen overwogen, dat ze niet zonder gewichtige redenen zo hardnekkig zouden geheld hebben. En in elk geval zou hij 't was na mid dernacht niemand wakker maken als geen van hen iets mankeerde. Toen hji een licht mder de deur van de zitka mer zag schijnen, meende hij,dat zijn moeder nog op was. Kalm liep hij de hall door, opende de deur en bleef toen stokstijf staan.- Barbara hoorde de deur opengaan en draaide zich vlug om. „Bryan!" riep ze. Bryan keek van haar naar Jinks, met een vreemde uitdrukking in de ogen. „Hé, Bryan!" riep Jinks, maar Bryan nam van hem geen notitie. Hij wendde zich tot Barbara. „Ik hoorde, dat er verscheidene keren voor mij is opgeheld. Daarom kwam ik hier. Het spijt me, dat ik jelui gestoord heb, maar ik dacht, dat moeder hier wel zou zijn." De toon waarop hij sprak, joeg Bar bara het bloed naar de wangen en de verdenking, waarvan zijn blik getuig de, maakte haar woedend. Kortaf zei ze: „Je moeder is in Schotland, Bryan. Je vader is ziek. Ze ging vanmiddag met de eerste trein." Bryan keek een ogenblik bezorgd. „Weet je ook, of het ernstig is?" „Ik hoop van niet. Je moeder wist het niet zeker, maar ze wilde blijkbaar graag naar hem toe." „Ja, ja," Zijn bezorgdheid werd min der en de verontwaardiging kwam te rug. Hij was vol achterdocht en jalou- zie. Met een harde uitdrukking om zijn mond spotte hij: „Dat was erg gemak kelijk voor jelui tweeën, nietwaar?" Barbara snakte naar adem. Na alles wat deze avond gebeurd was, kon ze dit niet meer verdragen. „Wat wil je daarmee zeggen?" Met een kort lachje zei Bryan: „O, dat weet je natuurlijk niet. Denk er maar eens over na. Nu, ik ga maar. 't Spijt me, dat ik een idyllisch inter mezzo zo wreed verstoord heb." Vóór Barbara iets kon doen of zeg gen, sloeg de deur achter hem dicht. Intussen, al had ze hem kunnen tegen houden, dan zou ze het waarschijnlijk toch niet hebben gedaan. Ze liet zich op de divan vallen, want haar benen weigerden langer dienst. Rusteloos streek ze zich de haren van het voor hoofd. Een groep afgevaardigden en senato ren van de partij van generaal De Gaulle, de RPF, heeft besloten, het lid maatschap dezer groep op te zeggen- Aanleiding hiertoe is, dat de nationale raad dezer partij «en motie heeft aan genomen, waarin van de parlements leden een strikte onderwerping aan de partijdiscipline wordt verlangd, telkens Republiek Zuid Molukken vernietigd De bevelhebber van de strijdgroepen der republiek Zuid-Molukken, kolonel J. W. Sopacca, heeft zich met negen le den van zijn staf, te Samasuru op W.- Ceram aan de Indonesische autoriteiten overgegeven. Daarmee is volgens een Indonesisch communiqué een eind ge komen aan de affaire der Zuid-Moluk- ken. Een Sowjetrussisch vliegtuig heeft Vrijdagochtend de zonegrens bij Gorle- ben (Nedersaksen) geschonden, zo is te Hannover meegedeeld. Eenheden van de Westduitse grens wacht hebben gezien, hoe het vliegtuig op een hoogte van ongeveer 500 meter op het in West-Duitsland gelegen ultra- kortegolfstation van de PTT toevloog en na een bocht boven het gebouw te hebben gemaakt, weer terugvloog. ONGEVAL OP VLIEGFEEST BIJ LYON Op het vliegveld Bron bij Lyon is Zondag gedurende een vliegfeest een vliegtuig neergestort. Volgens de eer ste berichten zijn acht personen om het leven gekomen. Werkgevers en werknemers in de grafische bedrijven hebben een accoord bereikt over voortzetting der collectie ve arbeidsovereenkomst. Men is het eens geworden over verhoging der pen sioenen en handhaving van het alge meen sociaal fonds. „Wat moest dat betekenen?" vroeg Jinks. Barbara schudde vermoeid het hoofd. Op bittere toon zeide ze: „Ik denk, dat het er op leek, alsof jij en ik van de ge legenheid gebruik maakten om samen te zijn. Kom, het is al laat. Mevrouw Melrose is niet thuis. Heather en Joan zullen nu wel te bed zijn." „Maar waarom jij en ik? En ik dacht nogal, dat de hele familie mij als Heather's particuliere eigendom be schouwde!" „Ja, maar Bryan niet. Hij weet, dat we verliefd op elkaar waren." Berouwvol glimlachend zei Jinks, dat het verleden zich weer aanmeldde. „O, Jinks", riep Barbara, terwijl haar ogen zich met tranen vulden en ze zich te moe voelde, om helder te denken: „Was dit maar niet gebeurd". „Och, het kan m.i. gemakkelijk wor den rechtgezet". Opnieuw hoorden ze een deur open gaan. Heather stond op de drempel, ge kleed in een blauw fluwelen kamer japon. Haar haren zaten verward; uit haar blik sprak onzekerheid. „Wat was dat daar?" „Bryan, kindlief". „Maar waarom in vredesnaam sloeg hij de deur zo hard dicht?" „Dat is een lang verhaal", zei Bar bara vermoeid. Met 'n uiterste krachts inspanning kwam ze overeind, ging naar Heather toe en kuste haar. „Hoor eens, beste kind, nu ben ik het, die naar bed wil gaan. Blijf jij nog een ogenblik hier. Jinks wil je spreken". HOOFDSTUK XII De volgende morgen waren ze alle maal laat. Barbara viel zelfs weer in slaap nadat Janet haar de thee had ge bracht. (Wordt vervolgd) wanneer er belangrijke besluiten in het parlement moeten worden genomen. Wel werden er amendementen aange nomen, waarin men de „rebellen" tege moet wilde komen. Maar de uitgetre den afgevaardigden achtten deze uitein delijk aanvaarde resolutie nog te dicta toriaal en verlieten onder protest de vergadering. Men verwacht, dat dertig tot vijf en dertig van de 115 afgevaardigden en ongeveer twintig vap de zeventig sena toren de beweging zullen verlaten en een eigen parlementaire groep zullen vormen. Onder de uitgetreden parle mentsleden bevinden zich de afgevaar digden Edmond Barrachin en generaal Billotte. Deze verklaarde, dat Dinsdag een lijst met de namen der uitgetrede- nen zal worden gepubliceerd. De Gaulle heeft laten weten, dat hij niet zal aftreden als leider der partij. Hij noemde voorts het E.V.G.-verdrag een onvergeeflijke vergissing. De kwestie- Aspheron Volgens Deense regeringskringen kan aflevering van het in Denemarken gebouwde Sowjet-tankschip „Asphe ron" slechts worden voorkomen door inbeslagneming door de staat. Hier voor zou een bijzondere zitting van de Deense Rijksdag nodig zijn en sommi ge waarnemers geloven, dat de Rijks dag zich tegen inbeslagneming zou verzetten. Deense havenautoriteiten hebben verklaard niet verbaasd te zullen zijn, als de reeds aan boord van het schip verblijvende Russische bemanning de Amerikaanse en de Deense regering voor een voldongen feit zou stellen door met het schip te vertrekken. Commissie vindt oplossing De commissie voor algemene zaken van de Raad van Europa heeft de vraag, hoe defensiekwesties in de Raad besproken kunnen worden, opgelost. Zweden en Eire hadden bezwaar ge maakt tegen het voorstel van Eden om voor het plan Schuman, de Raad van Europa en de E.V.C. een en hetzelfde politieke orgaan in het stellen, omdat volgens het statuut van de Europese Raad, de bespreking van defensiekwes ties in dit lichaam verboden is. Met steun van Eire en Zweden is een re solutie aangenomen, waarin wordt ge zegd. dat de leden-staten, die zulks wensen, in het kader van de Raad van Europa, de nodige defensie-maatregelen mogen nemen om het algemene doel van de Raad te bevorderen. Verder is bepaald, dat wanneer de organen van de Raad defensiekwesties bespreken, zij met een beperkt ledental bijeenkomen, waarbij de andere staten als waarne mers aanwezig mogen zijn. Naar vernomen wordt zijn de prijzen van de Belgische en Luxemburgse wals- werken van ijzer en 'taal zeer belang rijk verlaagd. De Nederlandse ijzerhan del heeft zijn prijzen voor levering uit hier te lande aanwezige voorraden met onmiddellijke inwerkingtreding aan de nieuwe Belgisch-Luxemburgse prijzen aangepast. Digestif Rennies - om Zuurbrand te blussen; óók om zuurbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. (Advertentie, Ing. Med.) Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; B. M. KOEMANS Redactie; Achterdam 18, Tel, 5541 advertenties en abonnementen Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 RC Tour de France 195 Vorig jaar, in de Tour de 1951 verwierf Wim van Est de renner uit St. Willebrord, de g' door een magistrale zege. Oi twaalf maanden later zou die twaalfde etappe weer vreugde Nederlandse kamp brengen. We geen gele trui maar in ieder gev een etappe overwinning vo „nieuwbakken" professional Ja ten. Over deze etappe-zege ver: ze speciale verslaggever elders blad meer. Wij willen hierbij de hoop uit spreken dat na di succes de Tour voor onze land niet het hoogtepunt heeft ben 1951 immers maakte Wim van zijn verrassende prestatie een val in de dertiende etappe, w het moreel van de Nederlands dermate was geschokt dat Kee: naars en zijn jongens er meteen aangaven. (Zit vervolg Om de candidatuur Voorpostengevecht en riE strijd om de candidatuur keinsc conventie in Chicagi het ogenblik nog slechts voorj verbitterd gevoerd als naar vei punten, waarover thans gestrec geerden zullen mogen meestemt De aanhangers van Eisenhower kennend te beantwoorden. Wor vijftig van zijn stemmen. Hjj he zegd. Ike wint de eerste sl, MEN WEET, waarom het kwestie gaat. Eisenhowers heeft de beschuldiging uitge dat het in een aantal staten bij wijzing van de gedelegeerden conventie niet eerlijk zou ziji gan. Een commissie, waarin meerderheid heeft, moet nu spraak in ai deze gevallei Eisenhowers aanhang heeft r gesteld, de gedelegeerden nog een uitspraak moet vallen laten meestemmen. De conven gepoogd een oplossing voor de; tie te vinden, maar men kon een compromis komen. Nadat een vooraanstaand predikant gistermorgen een k dingswoord had gesproken, zo algemene debatten beginnen, het zover kwam, ontstond er e een twist over de microfoons, hangers van Eisenhower wis deze ononderbroken met de kers verbonden zouden blijve iedere afgevaardigde het wc kunnen nemen. De voorzitter, son, meende echter, dat de m uitgeschakeld dienden te blij dat de voorzitter een afge\ het woord verleende. Er onts groot tumult. Velen drongen s voren en verschenen tussen vaardigden op het spreek; Ten slotte werd de rust hen begon het debat over het Eisenhower. (Zie vervolf De 35-jarige H. G„ gewo bende te Breda, is in het Holl bij Willemsdorp verdronken. Personeel bij str onwel gewordt Gistermorgen heeft zich li Zwitserse wasinrichting en v Ryswijk aan de Geestbragkad dryfsongeval voorgedaan. 1 waarvan een en twintig m Verwachting tot Wuensdaf MINDE VARM Wisselend bewolkt met pla enkele regen- of onweer voornamelijk in de avo: nacht. Zwakke tot matigi anderlijke 'incl. Minder w WOENSDAG: Zon op 4 31 20.58 Maan op 2? 22 ond

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6