Stad en Omgeving Directeur van een rusthuis verscheen voor politierechter AGENDA Jimmy Brownen de bende van Dolle Dirk VASTSTELLING VAN EEN NIEUW AMBTENAREN-REGLEMENT Nieuws uit de Langedijker Dorpen Nieuw gebouw van Boerenleenbank te Oudkarspel geopend Neuzenbijter kreeg zware straf Hardnekkige visser Bergen aan Zee NIEUWS UIT BERGEN De hemel te rijk B en W. stellen wijzigingen voor HEILOO Zelfstandig Mei HUISHOUDSTI Zelfst. hul| NAAIHUIZI flink MEISJ B.z.a. net MEI nette WERKS twee flinke Chad twee Bakfietsjong flinke Cbautf DINSDAG 8 JULI 1953 De directeur van een rusthuis te Heiloo, Jan H. V., stond gistermiddag voor de Alkmaarse politierechter J. N. Alblas terecht. De officier van Justitie mr. Meischke had deze verdachte ten laste gelegd dat hij een verpleegde had benadeeld. Deze verpleegde was na een kort verblijf in het rusthuis overgebracht naar het Provinciaal ziekenhuis „Duin en Bosch". V. had de portemonnaie van hem in bewaring genomen en tevens had hij voor die verpleegde de op brengst van een boelhuis geïncasseerd. Enkele familieleden waren van mening geweest dat de directeur het geld ni«t op de juiste wijze had beheerd en dat hij zich voor een bedrag van ongeveer f 65.— had bevoordeeld. Verdachte had, volgens de verklaringen van opper wachtmeester Waterdrinker, een volle dige bekentenis afgelegd. Op de zitting ontkende V. echter pertinent. De offi cier merkte in zijn requisitoir op, dat het de laatste tijd schering en inslag is dat verdachten tijdens de zittingen op hun verklaringen aan de politie terug komen. Mr. Meischke meende dat men verdachte aan zijn eerste verklaring kon houden en dat hij tijdens de be handeling van de zaak slechts flauwe smoesjes stond te vertellen. Ten slotte eiste de officier een gevangenisstraf van vier maanden. Na het pleidooi van mr. Bondam Jr. meende de politierechter dat deze zaak zoveel facetten had dat behandeling door de Meervoudige Kamer gewenst was. Huisvredebreuk Petrus G. uit Heerhugowaard had het nodig gevonden om tweemaal de wo ning van mevrouw B. binnen te drin gen. Die bezoeken werden niet op prijs gesteld met het gevolg dat Petrus zich gisteren voor huisvredebreuk moest verantwoorden. De politierechter merk te op, dat maar niet moest worden inge gaan op de bedoelingen van verdachte, daar het anders noodzakelijk zou zijn de zaak verder met gesloten deuren te behandelen. Een tikje van de sluier •werd opgelicht door de mededeling dat de man van mevr. B. beide malen dat verdachte zijn bezoeken kwam afste ken, juist naar zijn werk was gegaan. De politierechter kon zich met de eis van de officier, een boete van f 40. subs. 20 dagen, volkomen verenigen. Vreemde genoegens Nicolaas B. uit Bergen houdt er zeer vreemde genoegens op na. Nadat hij zich een aantal borrels goed had laten smaken, had hij „mot" gezocht in een danstent. Hij zocht niet vergeefs en het gevolg was dat Nicolaas met een andere strijdlustige naar buiten wandelde om 'eens een heerlijk robbertje te gaan vechten. Hoe dat gevecht precies was verlopen, werd niet duidelijk. Nicolaas vertelde dat hij de eerste klap had ge- Kregen en de getuige zei; dat hij juist De Alkmaarse politie werd giste ren opgebeld door iemand, die met ongeruste stem vertelde dat in de Noordervaart nabij de Omval een hengelaar in het water was ge raakt. Enkele agenten haastten zich naar de aangeduide plek, waar zij een hengelaar aantroffen die met een flinke laag kroos was bedekt, maar die niettemin nog ijverig zat te vissen. De man bleek lichtelijk onder de invloed van drank te zijn, waarom werd beslo ten hem naar veiliger oorden over te brengen. Verhuur van een gedeelte van „De Krocht" De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft verzocht voor de Staat der Nederlanden te mogen huren een gedeelte van het terrein ge naamd „De Krocht", gelegen achter de Strafgevangenis aan de Wester weg te Alkmaar, ter grootte van ongeveer 0.44.55 h.a. voor de tijd van 10 jaar te gen een huurprijs van f 250 per jaar, te rekenen met ingang van 1 Juli 1952. Het is de bedoeling dat terrein als speelterrein of in het belang van de openbare dienst te gebruiken. Er wor den geen opstallen op gebouwd. B. en 'W. stellen de raad voor tot verhuur te besluiten. Alkmaarse schaakclub VVV Gisteravond werden bij VVV de kampioenswedstrijden voortgezet en de volgende resultaten behaald: le klasse: J. SchuurmanJ. Maats 1—0; J. v. d. Tak—F. v. d. Vliet 1—0. 2e klasse: F. Schulz—J. Faber 1—0 F. Schulz wist zich dus na felle strijd in de finale te plaatsen. Op 21 Juli zullen de wedstrijden om de Zilveren Dame en de Zilveren To ren een aanvang nemen. Daar zullen zeker ook ditmaal weer vele liefheb bers voor zijn. NEDERL. LEGER DES HEILS Men verzocht ons opname van het volgende: De afdeling Alkmaar is zich bezig te herstellen van de gevoelige klappen welke zij te incasseren had gedurende de bezettingstijd. Immers verloor dit Leger in 1941 al het bezit dat op recht matige wijze was verkregen. Moch het in 1945 weer in al zijn rechten hersteld zijn. dan betekende dit niet, dat de ge leden schade etc eveneens in orde was. Het vergaderlokaal aan de Sliksteeg ge tuigde dan ook wel van een grote so berheid. Tevens was de ligging erg on gelegen. Thans heeft de afdeling weer de beschikking over een aardige korps- zaai aan de Breedstraat 11. Dit gebouw is geheel voor de Legerarbeid ingericht. De kommandant van dit Heilsleger zal vergezeld van enige officieren de eerste bijeenkomst in het nieuwe ge bouw leiden op Woensdagavond 8 uur. COLORADOKEVER IN HETFNIDSEN In het Fnidsen is gisteren een colo radokever aangetroffen die kennelijk was verdwaald. De kever is naar het politiebureau gebracht, waar het dier tje is vernietigd. bezig was zijn jas uit te trekken, toen Nicolaas voor de eerste maal attakeer- de. Belangrijk was dit overigens niet, maar wel de wijze waarop Nicolaas voor een „technische K.O.-overwin- •ning" zorgde. Hij was namelijk de ge tuige gezellig in zijn neus gaan bijten en dat was ook de reden dat d^ politie rechter nogal verbolgen was op ver dachte. „Het is bij de dieren af. Die man moet nu zijn hele leven met een geschonden neus rondlopen", zei mr, Alblas. Nicolaas werd tenslotte veroor deeld tot een boete van f 100.subs. 30 dagen, een voorwaardelijke gevangenis straf en betaling van de onkosten ad f 36.welke zijn slachtoffer had moe ten maken. Een „geintje" Petrus D. uit Egmond aan Zee en Gerardus D. uit Egmond-Binnen had den ruzie gemaakt om een panschop. Gerardus had een geintje willen ma ken. Hij was op het luisterrijke idee gekomen de schop verkeerd aan de steel te bevestigen en daar die schop en steel aan Petrus behoorden, was laatstgenoemde kwaad geworden. Zó kwaad dat hij de steel op de rug van Gerardus had stuk geslagen. Petrus werd veroordeeld tot een boete van f 60.subs. 20 dagen. Nu had Gerardus zich niet zo maar zonder meer laten afrossen. Nadat de steel op zijn rug was stuk geslagen, had hij zijn eigen schop genomen en was daarmee gaan zwaaien. Petrus was tegen de zwaai ende schop opgelopen met het gevolg dat hij veertien dagen in een zieken huis moest worden verpleegd. De offi cier eiste ook in dit geval een boete van f 60.subs. 30 dagen. Mr. Leesberg merkte in zijn pleidooi ■op, dat zijn cliënt totaal versuft was geweest toen hij met die schop ging zwaaien en dat het hier een geval van noodweer betrof. Dat was ook de me ning van de politierechter, die verdach te vrijsprak. Benoeming leraren oude talen en aardrijkskunde B. en W. stellen de raad voor met ingang van 1 September te benoemen tot vast leraar in oude talen aan het Murmellius-gymnasium de heer W. J. H. F. Kegel, thans reeds als zodanig werkzaam. Voor de duur van de cursus 1952/53 stellen B. en W. voor te benoemen tot tijdelijk leraar in de aardrijkskunde de heer P. A. Minderhoud, thans reeds als zodanig werkzaam. Burgerlijke stand Geboren Thea M., d. van C. Nes selaar en A. Baas. Johan B., z. van A. M. Zwaan en A. Kouwen.Ameren- tia I. J., d. van J. Schenk en A. Roozen- daal. Alfred T., z. van T. Stallinga en E. T. Degeling. Ronald B., z. van B. Bosma en C. Engel. Johannes P., z. van C. J. Blankendaal en M. M. Leek. Getrouwd: Johannes A. M. Klump- kens en Mathilda W. H. Maessen. 0 v e r 1 e d e n Jan Bakker, 72 jaar, wedn. van G. v. d. Woude. Catharina W. van der Weele, 79 jaar. jubileum bij firma Pels Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. Veer in dienst trad van de orgelfabriek B. Pels en Zn. De heer Veer, die voor een kwart eeuw zijn dienstverband met de firma Pels als meubelmaker begon, is thans chef van de houtbewerkingsafdeling, in welke functie hij de achtirjg geniet van zijn directie en ondergeschikten. „De Postduif" De postduivenvereniging „De Post duif" hield Zondag een wedvlucht van St. Quentin, afstand 328 km. De duiven gingen los 7.30 uur. Aankomst eerste 12.37.55. De uitslag was als volgt: 1 en 6 C. Rabeling. 2 H. J. Struys, 3. H. de Jager, 4 en 8 C. Mouwen, 5, 7, 9 A. Geerlings, 10, R. H. de Beer. DE GEMEENTE KOCHT EEN WONING De gemeente was in de gelegenheid bij openbare verkoping het woonhuis met erf te kopen aan de Molenbuurt no. 33, groot 76 c.a. voor f 3350. De huuropbrengst is f 329.16 per jaar, de lasten zijn f 71,09 per jaar inclusief de kosten voor waterleiding. De aankoop van dë woning was van belang voor de gemeente en er was geen gelegenheid het advies van de be trokken commissie in te winnen. B. en W. stellen voor tot de verkoop te besluiten. SUCCES VOOR ALKMAARSE ZEILER Bij de gedurende dit weekend ge houden zeilwedstrijden van de Kon. Marine Jacht Club op het Marsdiep bij Den Helder behaalde onze stadgenoot de heer Kieft een mooi resultaat door zich eerste te plaatsen in een der races voor niet gemeten kajuitjachten. Deel genomen werd met het jacht „Roefje". De heer K. is lid van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging. DINSDAG Rex-Theater, 2.30 en 8 uur Dr Holl (14 jr.) Harmonie-Theater, 8 uur: Grtin ist die Heide (14 jr.) Victoria- Theater, 8 uur: Tarzan in gevaar (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Kik vorsmannen (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". Trouwzaal stadhuis, 8 uur: Vergade ring Bevolkingsonderzoek. Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse voort 5. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Dr Holl 14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Grün ist die Heide (14 jaar) Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Tarzan in gevaar (14 jaaj)Cinema Americain, 2.30 en 8 uur Kikvorsmannen (14 j.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Nieuw Guinea-filmavond van het Verbond der Lage Landen. BERGEN. Openluchttheater, 8.15 uur: Snip en Snap-show. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 4.02 16.34 Woensdag 4.52 17.26 Te Camperduin. Hoog laag Dinsdag 4.07 16.39 10.07 22.39 Woensdag 4.57 17.31 10.57 23.31 Ook Alkmaar verlofplaats voor Amerikaanse militairen Zoals bekend is Nederland aange wezen als land waar de in Duitsland gestationneerde militairen hun verlof kunnen doorbrengen. In verband daar mede is ook met Alkmaarse hoteleige naren een regeling getroffen opdat di verse militairen hun tiendaags verlof desgewenst ook in Alkmaar kunnen doorbrengen. Benoeming tijdelijk leraar lerares Frans B. en W. bieden de raad de volgende aanbeveling aan voor de benoeming van een tijdelijk lerares in Frans aan het Murmellius-Gymnasium met in gang van 1 September 1952 tot een na der door B. en W. te bepalen datum, maar uiterlijk tot het einde van de cursus 19521953: 1. Mej. A. M. Nieuwenhuijsen, biblio thecaressesecretaresse bij de culture le dienst van de Franse ambassade, wo nende te Bergen; 2e. de heer L. Boas, onderwijzer aan een school voor gewoon lager onder wijs te Amsterdam. WIJZIGING TIJDELIJKE ZIEKTEKOSTENREGELING VOOR GEMEENTEPERSONEEL B. en W. stellen met instemming van de minister van Binnenlandse Za ken voor wijziging te brengen in de voor 1952 geldende verordening, rege lende de uitkering van een tijdelijke vergoeding aan het gemeentepersoneel in de premiekosten voor vrijwillig ge sloten ziekteverzekeringen en daarmee gelijk te stellen kosten. Zij hebben er geen bezwaar tegen het maximum der eventueel aan het gemeentepersoneel toe te kennen vergoeding van f 50 op f 60 te bepalen en stellen de Raad voor daartoe te besluiten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Bij de postcommandant der rijkspolitie te Bergen aan Zee zijn de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: licht blauw wollen broekje en sjaal met bruine uiteinden. Verloren: Parker vulpen no. 51, platina speld met diamantjes en brillant, donker blauwe horenzwembroek, tennisschoen, donkerblauw zwembroekje, souvenir doekje van kaasmarkt en donkerblauw herenzwembroekje gerold in witte bad handdoek. 107. Jimmy zat met commissaris Kwabberteen en Karei Kleuntjes diep in een nis weggedoken te wachten op de ontploffing. „Steek uw wijsvingers maar in uw oren", zei hij tegen zijn 'twee metgezellen, „want ik heb er een extra stevige lading ingestopt. Ik hoop niet dat de heren bang zijn voor een klein knalletje. Ze moeten ten slotte iets voor het goede doel over heb ben. Ik denk overigens dat 't nu niet lang meer zal duren ofOp het zelfde ogenblik weerklonk er een slag zó verschrikkelijk, zó dreunend, dat zelfs Jimmy dacht, dat hij bij ongeluk een atoompatroon tot ontploffing had gebracht. Rrrrrrp-mmmmmmboe-oe-oe -oe-mmmmm, rrratsspats dhingkénng- leboemmmmmm! Het daverende geluid golfde door de gewelven en het ging gepaard met het kletterend neervallen van stenen en balken. „D-d-dat noemt ie een knalletje", steunde commissaris Kwabberteen, die nauwelijks praten kon, zó klapperden zijn tanden. „W-w- water!" stamelde meneer Kleuntjes, die op het punt stond van zijn stokje te gaan. Jimmy gai hem een por tus sen zijn ribben. „Blijf bij je positieven, Kleuntjes", zei hij. „Anders moet ik je hier achter laten en dat lijkt me niet zo erg grappig". Jimmy stak zijn hoofd om de hoek van de nis maar véél kon hij nog niet ontwaren. Er vielen nog steeds stenen naar beneden en er hing een dichte mist van stof en kalk. Toch zag hij duidelijk een lichtstreep.... Eenmans-orkest" speelde op de kermis In vroeger tijd trad op kermissen of bij andere feesten wel de Belleman of Koperen Ko op. Gedurende het afgelo pen weekend kon men een dergelijke muzikant op de kermis in Bergen aan treffen. De in het wit geklede muzi kant, die te Middelburg woont, speelde met handen en voeten. Uit folkloris tisch oogpunt was zijn verschijning be langwekkend. Ook z.n vader verdiende vroeger op deze wijze de kost. De muzikant bespeelde, behalve een accordeon, nog een trom, een bekken en een triangel, waarbij hij, ondanks de zware vracht op zijn rug, nog kans zag een soort rondedans te maken. Op zijn hoofd droeg hij een glimmende puntmuts van koper, met twee kransen van belletjes, deze laatste als versie ring, dus niet om het geluid. Wanneer Bij Kon. besluit is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de afdeling der algemene wetenschap pen aan de Technische Hogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de mathematische statistiek dr J. Hemelrijk te Amsterdam. De jonge professor, zoon van dr J. Hemelrijk, rector van het Murmel- lius gymnasium te Alkmaar, was tot aan zijn huwelijk te Bergen 'woonachtig. Hij was leerling van het Murmellius gymnasium en is thans chef van de afdeling mathe matische statistiek van het Mathe matisch Centrum. Geeft deze benoeming reeds' alleszins reden tot vreugde, dat men in den huize Hemelrijk „de hemel te rijk" is, begrijpt men eerst recht, als men weet, dat on geveer terzelfder tijd een andere zoon, de heer J. M. Hemelrijk te Bergen, eveneens een oud-leerling van genoemd gymnasium, aan de universiteit te Amsterdam cum laude slaagde voor het doctoraal examen klassieke letteren. En om de maat vol te maken, legde de echtgenote van de heer J. M. He melrijkKortlang, met goed ge volg het doctoraal examen Engels af. liet Finse aluminiumschip „Aulanko", dat, zoals wij onlangs reeds uitvoerig meldden, bij de N.V. Scheepswerven Nicolaas Witsen en Vis te Alkmaar is gebouwd, is zijn tocht naar de Finse meren begonnen. Op onze foto passeert het schip het AmsterdamRijnkanaal op weg naar Rotterdam, vanwaar het naar Finland zal vertrekken om de Vele gasten, welke het „Land van de duwend meren" ter gelegenheid van de Olympische Spelen bezoeken, de schoonheid van Suomi te tonen. Als gevolg van "het staken van da stemmen in de raadsvergadering van 18 Juni over een amendement op arti kel 103 van het ter vaststelling aange boden Algemeen Ambtenarenreglement waarover de eindstemming in de eerstvolgende vergadering aan de orde zal worden gesteld kan de inwer kingtreding van het reglement niet op 1 Juli 1952 plaats vinden. B. en W. wij zigen de datum 1 Juli daarom in 1 Augustus. Het derde lid van art. 24 luidt na amendering als volgt: 3. Het in het le en 2e lid genoemde vacantieverlof wordt verhoogd met 2 of 4 dienstdagen in geval de ambtenaar in onafgebroken pensioengerechtigde overheidsdienst een diensttijd heeft vervuld van onderscheidenlijk 15 en 25 dienstjaren. Het jaarlijks vacantiever lof wordt bovendien verhoogd met 2 dienstdagen ingeval de ambtenaar in onafgebroken pensioengerechtigde overheidsdienst een diensttijd van 40 dienstjaren heeft vervuld. Daar in tegenstelling met de aanvan kelijke lezing thans beide bepalingen op dezelfde categorie ambtenaren van toepassing zijn, verdient het aanbeve ling ze te combineren in de volgende bepaling: „Het in het le en het 2e lid gepoemde vacantieverlof wordt ver hoogd met 2, 4 of 6 dienstdagen in ge val de ambtenaar in onafgebroken pen sioengerechtigde overheidsdienst een diensttijd van onderscheidenlijk 15. 25 of 40 jaren heeft vervuld". B. en W. geven de Raad in overwe ging daartoe te besluiten. Niet van toepassing op de brandweer. Zij achten het wenselijk zeker te stellen, dat het ambtenarenreglement niet van toepassing is op de hoofdlie den van de brandweer en de overige brandweerlieden. Hun rechtspositie on derscheidt zich te zeer van die van het overige deel der gemeente, dan dat het ambtenaren-reglement zonder meer op hen van toepassing kan zijn. Aangezien ook zij door of vanwege de gemeente zijn aangesteld om in openbare dienst werkzaam te zijn, zou het reglement zonder hun speciale uitsluiting op hén van toepassing zijn. B en W voegen daarom in artikel 1, lid 4, van het ontwerp-ambtenaren-re- glement na het woord „Politie-ambte- naren-reglement" de volgende woorden in: „of het Reglement voor de Alk maarse brandweer". Na het tot stand komen van de aan hangige wijziging der gemeentewet ter zake van het brandweerwezen zullen B. en W. nagaan of het noodzakelijk is t.a.v. de rechtspositie van het brand weerpersoneel nog andere regelen te stellen dan reeds in het genoemde re glement of hun instructie zijn opgeno men. de Belleman zijn rechtervoet naar vo ren bracht, kon hij door middel van een draad het slagwerk en het bekken in beweging b jongen. De triangel werd op soortgelijke wijze met de lin kervoet bediend. D niets-vermoedende voorbijganger kreeg derhalve de illusie dat er een troepje muzikanten optrad en het was dan ook geen wonder dat de Zeeuw veel bekijk-s had. Na Bergen zal hij Den Helder bezoeken. (Wij hebben de ze verschijning vroeger meermalen op Zeeuwse .volksfeesten hófen „mucise- ren". Red. A.Crt,) Burgerlijke stand Geboren: Henricus z. v. J. J. Burge ring en A. M, J. van Haasteren, Jim, z. v. J. de Vrij en J. van den Berg. Ger- rit, z. v. G. Kaaïj en M. Schaaper, Jan Apeldoornweg 3. Overleden: Jan Jacob Edehs, 73 jaar. Catharina Maria Anna Mirck'," (Zr: The- reSiana),. 63 jaar. Geertruida Nicolasina Dirkje Johanna van Houweninge, we duwe van Charles M..J. Kooreva'ar. 83 jaar. Johannis van der Steen, 74 jaar. een jubileum Op 17 Juli zal het St. Petrus Cani- sius-retraitehuis van de paters Jezuïten op de Loudelsweg te Bergen 25. jaar bestaan. Het jubileum, zal Van 26—29 Juli met een retraite worden herdacht. Postduivenvereniging D.V.S. Zondag hield de postduivenvereni ging Door Vriendschap Sterk een wed vlucht met oude duiven vanaf St. Quen tin, een afstand van ongeveer 300 km. De uitslag was: 1. P. Verdonk, 2. G. Slieker, 3. P. Verdonk, 4. P. Verdonk, 5. H. Pel. De stand voor het kampioenschap oude duiven is nu: 1. P. Verdonk 193 p.; 2. H. Pel, 163 pt.; 3. G. Slieker, 137 pt.; 4. J. Peute, 104 pt., 5. Mulder 90 pt.; 6. Dick de Nijs 59 pt.; 7. A. Zwart, 54 pt.; 8. Van der Veen, 47 pt.; 9. Mannes Jr., 45 pt.; 10. Massee 39 pt.; 11. H. Bakker 31 pt., 12. Mannes Sr. 22 pt.; 13. Groen. handwerktentoonstrtaing r.k. meisjesschool Zondag was het voor de leerlingen van de R.K. Meisjesscholen, alsmede de VGLO-klassen, een hoogtijdag, omdat de ouders en belangstellenden konden kennis nemen van al hetgeen door de leerlingen in het afgelopen jaar was gepresteerd, 't Was frappant te consta teren wat zoal op deze scholen bereid werd door de leerlingen van de VGLO- klassen, doch tevens vielen op de vele handwerkjes die ten toon gespreid la gen. Ook het vele werk dat de meisjes gemaakt hadden voor het Missiewerk was te bezichtigen. Tevens was er voor de ouders gelegenheid te spreken over hun kinderen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. OUDKARSPEL. De twee coöpera tieve boerenleenbanken te Oudkarspel en Noordscharwoude welke in 1951 een fusie aangingen hebben Maandag als symbool van haar vereniging 'n nieuw bankgebouw te Oudkarspel geopend. Het is een sober, doch goed gebouw. Het biedt de nodige kantoorruimte, waarin het oude gebouw wel het een en ander ontbrak. De omzet van de bank is vooral na de geldsanering in grote mate toegenomen. Uitbreiding van de. werkruimte bleek al spoedig noodzakelijk. Deze kwam tot stand, na dat de beide banken waren samenge voegd. In tegenwoordigheid, van de be stuursleden van zusterverenigingen, de ring Alkmaar van coöperatieve boeren leenbanken, de Centrale Raiffeissenbank te Utrecht, tal van plaatselijke coöpe raties, de Noordermarktbond en de tuinbouwverenigingen „De Eendracht" en „Tuinbouwbelang", verrichtte burge meester Schelhaas van Langendjjk, de officiële opening. De heer Schelhaas bracht in zijn ope ningsrede hulde aan de pioniers van het coöperatief credietwezen, zowel in het verleden als in het heden. Hij wees erop, dat de coöperatieve boerenleen bank .voor het Nederlandse volk van zeer grote betekenis was, vooral voor de boeren- en tuindersstand. Voor de laatsten was het volgens spreker een zegen. De burgemeester herinnerde aan de moeilijke crisisjaren van 1930 en de verlening van oogstcreöieten. Spreker hoopte dat men het nuttige werk van de coöperatieve boerenleenbank nog lang zou mogen voortzetten, om daar door bij te dragen tot de welvaart van deze tuinbouwstreek. Hierop begaven de genodigden zich naar het bankge bouw, dat met de aangebouwde kas sierswoning een keurig geheel vormt. Het kantoor zelf voldóet aan de eisen die men aan een modern bankgebouw kan stellen. Het is van alle gemakken voorzien. De 2 ton wegende brand en inbraakvrije kluis en ook de zeer geriefelijke wachtkamers genoten ten zeerste de aandacht van de bezoekers. Het geheel is gebouwd door de aan nemer K. Schuit te Oudkarspel en on der architectuur van de heer J. Rogge veen uit Heiloo uitgevoerd. In het café van mevrouw wed. J. de Bakker, werd tenslotte een receptie gehouden, waar de aanwezigen werden toegesproken door de voorzitter van de bank, de heer P. Wijn, die in het bijzonder een wel kom toeriep aan mr. Schreuder van de Centrale Bank te Utrecht. Spreker uitte zijn tevredenheid over de uitstekende uitvoering van de werkzaamheden. Hij releveerde in het kort de geschiedenis van de fusie van de twee banken. Tal van sprekers voerden nog het woord. Elk van hen bood de beste wensen voor de toekomst aan. Jacob Jong plotseling overleden NOORD-SCHARWOUDE De heer Jacob Jong, een bekende persoonlijk heid te Noordscharwoude en oprichter van een bekende zaadhandel, is Maan dagmorgen onverwachts overleden. De heer Jong logeerde te Nieuwer Amstel bij een zijner schoonzoons. Hij bereikte de leeftijd van 77 jaar. Drie en vijftig jaar geleden begon de heer Jong een bescheiden zaadhandel, die is uitge groeid tot een zaak met een naam, die tot ver buiten onze grenzen een ver trouwde klank heeft. De heer Jong was zeer gezien; niet alleen in de kring van zijn collega's, maar tevens in gerefor meerde, kerkelijke kring. Werkloosheid in Langedijk sterk afgenomen LANGEDIJK. Door de seizoen werkzaamheden met het aardappel- rooien en de inmaak van doperwten bij de conservenfabriek N.V. Peter Verburg, is de werkloosheid aan de Langedijk sterk afgenomen. Maandag stonden bij het gem. bu reau van sociale zaken slechts 17 werklozen ingeschreven, waarvan er 6 in gemeentedienst tewerkgesteld zijn. Heden overleed onze grote droefl onze lieve Man, Va Behuwd- en Grootv: DIRK - MIDDELBE1 In de ouderdom ■54 jaar. Uit aller naa D. MIDDELBEE SCHERMERHO Heiloo^ 6 Juli 1952. Kennemerstraatweg De teraardebestell zal plaats hebben Heiloo op Woens 9 Juli op de Nieuwe graaf plaats. Veri van het sterfhuis n half drie. Heden overleed, ge onverwacht, onze bi Man, Vader, Behu en Grootvader, de F THOMAS BLIKSLAGER, in de ouderdom 59 jaar. Uit aller naa D. BLIKSLAGE DE WH Heiloo, 5 Juli 1952. Heerenweg 31. De teraardebestel heeft Inmiddels te Z dam plaats gehad. gevraagd v. d. e. n. in met 2 schoolgaande kir te Amstelveen bij A: dam. Aanm. mevr. SCHI Nassaulaan 6, AH Tel. 5245. Dame, pl.m. 40 jaar, plaatsing als Besch. mil. Liefst heer Br. HA 1072 Bur. Noordh. Dagbl., Voord: Alkmaar. in de huishouding gev RIVOLI, Payglop 16. Naaister vraagt Br. no. A 174 Bur. v. d Gevraagd in Pension oord, Breelaan 28, B tegen 15 Juli goed kunnende bedient voor d. of d. e. n. Ger. M. GELDERBLOM, Sta weg 148. Gevraagd: NET DAGMEIS.T geheel zelfstandig kt te werken. Aanm. Mevr. HILCKMANN Langestra Gevraagd: voor de Vrijdagmorger - 8—12 uur. Oudegracht 221. Gevraagd voor direct Expeditiebedrijf (bekend in Amsterdan Brieven onder no. A 1' v. d. blad. expeditie machi1 vraagt Bekendheid met het goede getuigschriften i Liefst wonende in Al Kantoor: Laat 111 tot Bakkerij KLOPPER, vraagt: een Bakkersbedi pl.m. 24 jaar. Moet vakman zijn. Niet aam zonder goede getuigscl BIJVERDIEN ST lp bestaand klein aj schap V.V. en K.V. geplaatst worden actief persoon, die reid is hieraan uit ding te geven. Hul] specteur aanwezig. No; HA 1074 Bur. Noordh. Dagbl., I dam 11, Alkmaar. Gezocht voor de Augustus, eventueel deelte daarvan, een zomerhuisje of enkele kanv voor echtpaar met 2 ki omgeving Egmond, l of Bergen. Aanbiedingen onde A 177 bur. van dit bi

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2